Walcheren een en al Oranjefeest Wachttijden sluis onder de loep PZC ®Eén actiemodel hebben wij alvast voor u apart gezet.® SGP wil band met burgers versterken Maximale werkstraf voor lid jeugdbende „18 Automobielbedrijf Dijkwel Middelburg BV Veerseweg 104-106, Middelburg, tel. 0118-629955. CITROËN Kerkdienst Discussieavond Zeeland wil principe-uitspraak Colijnsplaat Rijkswaterstaat buigt zich over ellende bij Krammersluizencomplex EUR 21.100,- woensdag 30 januari 2002 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De SGP in Middelburg vindt dat het ge meentebestuur beter moet com municeren met de burgers. In het verkiezingsprogramma, met als titel 'een heldere koers', stelt de partij dat bij besluiten meer met bewoners moet worden overlegd. Verder legt de SGP de nadruk op christelijke waarden en uit ze haar zorgen over het A- theater. De partij zegt zich zorgen te ma ken over de financiële haal baarheid van de strategische projecten. Grote expoitatiete- korten moeten niet geaccep teerd worden. In plaats van de strategische projecten, moet de gemeente meer aandacht schen ken aan de kwaliteit van de dienstverlening. De plannen voor uitbreiding van het Veerse Meer en de bouw van het nieuwe theater noemt men 'onaccepta bel' De SGP is geen voorstander van een verdere indeling van Wal cheren. Eén grote gemeente ver groot de afstand tussen kiezers en gekozenen en dat komt de verhoudingen niet ten goede. Om de relatie tussen burger en bestuurder te bevorderen, stelt de partij voor meer te doen met de resultaten van hoorzittingen en inspraakavonden. ,,Het mag niet zo zijn dat aan rechtmatige argumenten zonder meer voor bij wordt gegaan." Bewoners moeten in een vroeg stadium be trokken worden bij de ruimte^ lijke ontwikkeling van hun ge meente. Vertrouwen Het vertrouwen van de burger in de politiek moet hersteld wor den, vindt de SGP. Ze is geen voorstander van het houden van referenda, iets wat overigens sinds j anuari wel tot de wetteli j - ke mogelijkheden behoort. „Naar onze mening strookt dit niet met het systeem van verte genwoordigende democratie", staat in het programma. Een re ferendum als vorm van in spraak, waarbij de gemeente raad uiteindelijk beslist, vindt men wel acceptabel. De partij vindt dat politici zich beter op de hoogte moeten stellen van de wensen van de kiezers. Wijkon- dersteuningspunten en wijk- tafels zouden daar een posi tieve rol spelen bij kunnen spe len. Aan het verkiezingsprogramma is af te lezen dat de SGP een gro te aanhang in Arnemuiden heeft. Zo pleit de partij voor re gelmatig overleg tussen de por tefeuillehouder economische zaken en de visserijsector. Ver der wil men zich sterk maken voor het behoud van basisscho len in de dorpen en het zwembad in Arnemuiden. De SGP baseert haar politieke standpunten op de bijbel. Daar om vindt de partij dat op zondag de winkels gesloten dienen te zijn en dat er op die dag geen evenementen mogen plaatsvin den. Het aankoopbeleid van de bibliotheek moet gericht zijn op 'positief christelijke' boeken. „Aanstootgevende en gezags ondermijnende boeken, affiches en tentoonstellingen moeten ge weerd worden." MIDDELBURG - De welkomst dienstcommissie uit Middelburg houdt zondag avond 3 februari een dienst in het kerkgebouw De Morgenster aan de Adriaen Lauwereysz- straat in Middelburg. De dienst is bedoeld voor jonge- ren. Dominee M. Knevel uit Koudekerke gaat de dienst voor. Hij spreekt over het thema Her rie in huis?!- over autoritaire ouders en 'jeukende'jong eren. Gospelband The Call uit Mid delburg treedt deze avond op. De dienst begint om zeven uur. SEROOSKERKE (W) - De dorpsraden van Serooskerke en Gapinge organiseren op dins dag 5 februari een politieke dis cussieavond. Alle politieke par tijen uit de gemeente Veere zijn vertegenwoordigd. Gespreks leider is Bart Geleijnse. De avond wordt gehouden in ver enigingsgebouw de Zandput in Serooskerke en begint om 20.00 uur. door Ab van der Sluis en Anja Bimmel MIDDELBURG - Wie zaterdag niet naar Amsterdam kan of wil komen om het huwelijk tussen kroonprins Willem-Alexander en Maxima Zorreguieta bij te wonen, kan de plechtigheid in Middelburg volgen op een groot videoscherm dat voor het stad huis staat opgesteld. Na het ja woord barst een feest los op de Markt, waarvoor alle school kinderen zijn uitgenodigd. Live-beelden van het huwelijk zijn vanaf tien uur te zien op een videoscherm in een tent voor het stadhuis. Het burgerlijk huwe lijk is om kwart over tien. Het ja-woord voor de kerk vindt plaats om half twaalf. Tussen half twee en kwart over twee speelt stadsbeiaardier Herman van Putten op het carillon van de Lange Jan. Vanaf de Abdijto ren speelt hij onder meer het hu welijkslied 'Lopen op het water' van Marco Borsato en Sita. Het is verder de bedoeling dat kinderen om twee uur op ver schillende locaties in de stad bij elkaar komen om samen naar de Markt te lopen. Alle Middel burgse basisscholen hebben daarover informatie ontvangen. De kinderen uit Arnemuiden, Nieuw- en Sint Joosland en Sint Laurens is gevraagd om zich aan te sluiten op een van de ver zamelplaatsen. Kabouter Om drie uur begint op de Markt een optreden van kabouter Klus Klungel, een van de kabouters uit de populaire tv-serie Kabou ter Plop. Hij vertelt en zingt. Om half vijf verzorgen de van televi sie bekende toekans Toekie en Tek een voorstelling. De kinde ren moeten de toekans en illu sionist Tony helpen bij het op treden. Het feest op de Markt eindigt rond een uur- of half zes met een vuurwerk. Na afloop van de voorstellingen gaan de leerlin gen onder muzikale begeleiding terug naar hun wijken. Ieder kind krijgt een lampion. Het Middelburgs Muziekkorps (MMK) geeft ter gelegenheid van het koninklijk huwelijk een concert in de Concert- en Ge hoorzaal onder de naam Het Maximalexander concert. De nummers die op het programma staan hebben als thema het hu welijk tussen de kroonprins en Maxima. Het MMK speelt onder meer Le mariage aux lanternes van Offenbach, Olé Guapa van Malando en Love is all around van Wet Wet Wet. Zowel het jeugdorkest als de harmonie van het korps doen mee aan het concert, dat om acht uur 's avonds begint. Het Zeeuws Archief opent de hele dag zijn deuren. Naast on derzoek doen is het ook moge lijk om in het Archiefcafé en in het auditorium live het huwe lijk te volgen. Verder zijn er bij zondere Oranjeboeken te koop en worden enkele achttiende- eeuwse Oranjesouvenirs ten- toogesteld. De Oranjevereniging Arnemui den heeft ter gelegenheid van huwelijk twee activiteiten geor ganiseerd. Aanstaande vrijdag speelt toneelvereniging Tot le- ringhe ende Vermaeck uit Veere de klucht Ik voel nattigheid in De Ame. De voorstelling begint om acht uur. Op de zaterdag avond van het huwelijk zelf, wordt een muzikale fakkel- en lampionnenoptocht gehouden. De optocht begint om zeven uur 's avonds vanaf de Markt. De Prins Willem Alexander- school in Sint Laurens houdt vrijdag een bruidsmodeshow. Alle leerkrachten, maar ook de vaders en moeders die nog in het door Aector Dooms MIDDELBURG - De negen tienjarige inwoner van Oost- Souburg die gisteren voor de Middelburgse politierechter stond, had tot voor kort weinig te klagen. Volgens de reclasse ring stamt hij uit een goed mi lieu, heeft hij een goede baan en een leuke vriendin. Gisteren echter moest hij zich verant woorden voor tien misdrijven. Politierechter A. Janssen-van Kampen veroordeelde de ver dachte voor brandstichting, au tokraken, inbraken, diefstallen en vernielingen tot de maximale werkstraf van 240 uur. Een twintigjarige Souburger kreeg voor zijn aandeel in twee bezit zijn van hun huwelijkskle- ding is gevraagd om mee te doen aan de modeshow. Een deskun dige jury zal de bruiden en brui- degommen beoordelen. Na een groepsfoto, krijgt het winnende paar een oranjekaas van kaas boerderij Kwekkeboom. Westhoveloop Atletiek en duursportvereni- ging Dynamica heeft voor ie dereen die de feestelijke dag sportief wil doorbrengen de Westhoveloop georganiseerd. De loop is in het duingebied van Domburg en Oostkapelle en wordt gehouden van drie tot en met half vijf. Er kunnen drie verschillende afstanden gelo pen worden, namelijk drieën half, negen en veertien kilome ter. Oranjevereniging Koudekerke houdt van zeven tot negen uur een lampionnen- optocht. Hierna wordt de dag afgesloten met een kinderdisco in sporthal de Couburg. In Veere beginnen de festivitei ten op vrijdag. Alle basisschool kinderen krijgen een herinne ringsbeker ter ere van het huwelijk en in de hal van het ge meentehuis ligt een felicitatie- boek dat tot en met maandag getekend kan worden. Het car- rillon van Veere speelt van half vijf tot half zes volksliedjes en het speciale huwelijkslied. autokraken 60 uur taakstraf op gelegd en een 22-jarige Vlissin- ger werd voor heling van een autoradio en een portofoon ver oordeeld tot 20 uur werkstraf. De verdachten, die allen een blanco strafblad hadden, maakten deel uit van groepen criminele jongeren die vorig jaar op Walcheren voor veel on rust zorgden.De jongste ver dachte werd vooral de brand stichting op 16 januari vorig jaar in een bouwkeet zwaar aangerekend. Aan de misdrij ven hingen nogprijskaartjes. Zo moesten ze vergoden aan gedu peerden. De jongste dader moet het meest betalen, waarbij de 675 euro voor brandschade aan de Zeeuwse Bouwmaatschappij eruit sprong- doorJan van Ommen DEN HAAG - De provincie Zee land wil van de Raad van State horen of ze een procedure rond een woningbouwplan in Co- lijnsplaat goed heeft afgehan deld. Immers, als de provincie het fout heeft gedaan, loopt het plan om zes woningen aan de Havelaarstraat te bouwen ver traging op. Gisteren behandel de het i-echtscollege een beroep tegen de gang van zaken rond het bouwplan. Een van de be woners van de huidige, verou derde woningen wil van geen nieuwbouw weten. B. Schmetz uit Aken gebruikt een huisje als recreatiewoning. Hij wil de wo ning in zijn huidige staat behou den. De gemeente Noord-Beve land wil van de oude en kleine woningen af omdat ze niet meer aan de moderne woningbou- weisen voldoen. Om het bouwplan mogelijk te maken, moest de gemeente een vrijstelling aanvragen van de plicht om het bestemmingsplan uit 1984 te herzien. De provincie verleende de vrijstelling, waar na Noord-Beveland een artikel s-spoedprocedure opstaitte. De vraag is of de provincie de juiste procedure heeft gevolgd. Zeeland wil nu weten bij welke overheid bezwaar tegen een dergelijk vrijstellingsbesluit kan worden ingediend: gemeen te of provincie. De Wet ruimte lijke ordening geeft daarover geen uitsluitsel. Zeeland heeft groot belang bij een duidelijke uitspraak omdat er nog verge lijkbare vrijstellingsverzoeken voor bouwplannen in Vlissin- gen en Middelburg lopen. Een heldere uitspraak kan voorko men dat Zeeland ook bij die plannen door de i-echter wordt teruggefloten. Uitspraak over enkele weken. Gratis uitgestelde betaling tot maximaal EUR 5.000,- tot 1 oktober 2002 en gratis accessoires t.w.v. maximaal EUR 450,- op veel van onze modellen.* Vraag ons naar de actieuoorwaarden. door Famke van Loon BRUINISSE - Rijkswaterstaat wil proberen de lange wacht- en schuttijden bij het Krammer sluizencomplex te verminde ren. In een overleg met schip persvereniging Koninklijke Schuttevaer is toegezegd te on derzoeken of de jachtensluis ge bruikt kan worden voor de klei ne binnenvaart. Daarnaast wil Rijkswaterstaat bekijken of het strenge schutregime versoepeld kan worden. Binnenvaartschippers klagen al jaren over de ellende bij de Krammersluizen. Onderhouds werk aan de twee beroepskol- ken en een lange schuttijd zorgen voor ergerlijke strem mingen. En dat terwijl het slui- zencomplex een belangrijke schakel is voor de schepen die over de binnenwateren van noord naar zuid willen. Voor de hogere schepen is het zelfs de enige route binnendoor, omdat over het Schelde-Rijnkanaal geen beweegbare bruggen lig gen. In een overleg met Schuttevaer geeft M. Zwaan van Rij kswater staat toe dat de passeertijden bij de Krammer naar Nederlandse maatstaven 'aan de lange kant' zijn. Doet een schipper er ge middeld een uur over de Kram mersluizen te passeren, bij de drukkere Kreeia-aksluizen kost dat drie kwartier. Het schutre- giem, zoals dat in het Waterak koord is vastgelegd, speelt hier een belangrijke rol in: omdat er geen zout water het Volkerak (en Zoommeer-) mag binnen stromen, vertoeven de vracht schepen langer in de kolk. Volgens Zwaan valt er aan die afspraken niet te tomen. Wél wil hij bekijken of bij een tus sentijdse evaluatie van het Wa- De binnenvaart klaagt al jaren over de lange wacht- en schuttijden bij de Krammersluizen. terakkoord het schutregiem te versoepelen is. Tevens wil Rijks water-staat bekijken of de jach tensluis bruikbaar gemaakt kan worden voor kleinere binnen vaarders. Naar verwachting zal dit echter een grootscheepse renovatie met zich meebrengen zodat de keuze voor een derde beroeps- kolk, waar in het complex al ruimte voor geresei-veerd is, eer der in beeld zou komen. Zwaan benadrukt dat Rijkswaterstaat zeker wil meedenken met de schippersvereniging om de el lende bij de Krammersluizen te verminderen, maar dat het met handen en voeten gebonden is aan afspraken en beperkte bud getten. Een 'file-arm beleid' zo als bij het wegbeheer, waardoor grote wegaanpassingen vaak in de nachtelijke uren plaatsvin den, is er voor de waterwegen niet. Het onderhoudswerk aan de sluizen wordt daarom nog al tijd overdag gedaan, wat goed koper is, maar voor meer strem mingen zorgt. Het veranderen van dergelijke afspraken vraagt zowel van waterstaat als Schut tevaer het nodige politieke lob bywerk, verzekert hij. Voorlopig richt Rijkswaterstaat zich daarom op het verlichten van de Krammerpijn. Via een beter overleg met Schuttevaer, onder meer over het komende onderhoudswerk en wanneer foto Marijke Folkertsma dat het beste uitgevoerd kan worden, wil waterstaat de schippers tegemoet komen. Al is het een magere oogst, toch is W. van den Berg, voorzitter van de afdeling Schouwen-Duiveland van Schuttevaer, tevreden over het overleg: „Er is eindelijk een beginnetje" U weet waarschijnlijk al dat de standaarduitrusting van de Citroen Xsara Picasso 1.8i 16V bol staat van comfort en veiligheid. Maar bij ons nieuwste actiemodel, de Citroen Xsara Picasso 1.8i 16V Plaisir, doen wij er nog eens een schepje bovenop. Dit bespaart u EUR 1.430,52 ten opzichte van het standaardmodel en verdient u aan extra comfort en veiligheid. Kom dus snel even bij ons langs om comfortabel van uw besparingen te genieten. En naast dit actiemodel kunt u hieronder al een voorproefje nemen op onze andere drielactiemodellen. De Citroen Xsara 1.6i 16V Bonheur Coupé, Berline of Break met een direct voordeel van EUR 1.090,- Temperatuurgeregelde airconditioning Automatische in- en uitschakeling verlichting Regensensor Warmtewerende voorruit al vanaf EUR 17.285," De Citroen Berlingo Multispace Nouvelles Frontières met een direct voordeel van EUR 830,- Schuifdeur links én rechts Airconditioning Metallic lak al vanaf EUR 16.990," De Citroen Saxo Furio met een direct voordeel van EUR 725,- Airbag Stuurbekrachtiging Centrale vergrendeling Elektrische ramen vóór al vanaf EUR 9.990," De Citroën Xsara Picasso 1.8i 16V Airbag voor bestuurder en passagier* Zijairbags* ABS* Boordcomputer* "Ook standaard op de Citroën Xsara Picasso 1.8i 16V Plaisir standaard uitgerust met o.a.: Digitale airconditioning Radio/CD-speler Metallic lak Armsteunen vóór De Citroën Xsara Picasso 1.8i 16V Plaisir met een direct voordeel van EUR 1.430,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 18