Raadslid wil helderheid De Sterre Vlissingen levert massaal muntgeld in Terneuzen ontbeert parkeerplaatsen voor kampeerauto's Retranchement vreest lasten van Sluis aan Zee Park op voormalige stortplaats Waterstraat Hulst krijgt vorm Groot Hulst stoort zich aan onzekerheid over omgekeerde integratie FAMILIEBERICHTEN Hé verplegende... Zin in een werkvakantie? NU OP ALLE KLEDING 60 t/m 75% KORTING GEBR. D0MINICUS BV maandag 28 januari 2002 door Fred Rabout RETRANCHEMENT - Inwo ners van Retranchement zijn bang dat als straks het project Sluis aan Zee doorgang heeft gevonden, de lusten voor Sluis en de lasten voor Retranche ment zullen zijn. Dat kwam aan cle orde tijdens de jaarlijkse dorspraadsvergade- ring in d'Ouwe Schoole in Re tranchement, waar het college van B en W van Sluis-Aarden- burg overigens schitterde door afwezigheid. Retranchement vreest een probleem als de Ka- naalweg plaats moet maken voor het verbreden van het ka naal, waardoor alle verkeer door de dorpskern moet. De in woners vragen zich af of die dorpskern daarop berekend is. Er werd ook vanuit de zaal om een enquête over de kwestie ge vraagd, maar de tijdens de ver gadering herkozen voorzitter van de cloi'psraacl, Piet Ris- seeuw, zag dat niet zitten. „Al leen de tegenstanders zullen hun enquêteformulier insturen, dus dat geeft een totaal verte kend beeld", stelde hij Wel houdt de dorpsraad de vin ger aan de pols. Zodra de MER- rapportage van dit megaproject uit is, wil men middels een in formatie avond met de bevol king overleggen welke stappen kunnen worden ondernomen. „We liggen nu eenmaal op de route tussen Cadzand en Sluis en ik ben bang dat een dorps raad niet veel zal kunnen in brengen", aldus Risseeuw. door Sheila van Doorsselaer HULST - Graafmachines van aannemer AZV zijn momenteel druk bezig de voormalige stort plaats aan de Waterstraat, aan de rand van de nieuwe woon wijk Groote Kreek, in Hulst om te vormen tot een parkje. Op het tol nu toe onooglijk terrein komt een trapveldje en worden een aantal zitbankjes geplaatst. Het terrein, met een omvang van ongeveer 2,2 hectare, werd tot 1970 gebruikt als stortplaats. Daarna lag het terrein er verla ten bij. Het onkruid weelde tie rig op de grote zandhoopMet de aanleg van Groote Kreek vond de gemeenteraad dat het terrein er toch niet zo kon blijven uit zien. De raad besloot in novem ber vorig jaar de voormalige stortplaats onder handen te ne men. Zware verontreiniging is niet aangetroffen. Uit bodem onderzoeken is gebleken dat de bodemverontreiniging enkel wordt veroorzaakt door het huisvuil wat er werd gestort. Een deklaag moet er voor zor gen dat dit vuil niet aan de op pervlakte kan komen. Deze deklaag bestaat uit een nieuwe grondlaag van een meter dikte. Daarna wordt het terrein herin gericht. Er wordt gras ingezaaid en beplanting aangebracht. En kele omwonenden hadden be zwaren tegen de herinrichting van het terrein. Zij vreesden dat door de ophoging hun privacy in het geding zou komen. Na een inspraakronde is met de bewo ners overeengekomen dat de op hoging minimaal zou zijn. Een meter deklaag was minimaal nodig en het college van burge meester en wethouders besloot het daarbij te laten. Ook zou er extra aanplant zou komen. Over zes weken is het nieuwe parkje gereed. Vrijwilligers waren zaterdag de hele dag bezig met het sorteren van de munten. foto Ruben Oreel door Nadia Berkelder VLISSINGEN - De Nationale Eurocollecte Coins for Care heeft in Vlissingen 720 kilo muntgeld opgeleverd. Zaterdag waren vrijwilligers de hele dag bezig om het Nederlandse geld van de buitenlandse munten te scheiden. Het in- en uitloophuis aan de Van Goghlaan in Vlissingen staat vol emmers, tot de rand toe gevuld met munten. Op de tafels liggen stapels dubbeltjes, kwartjes en guldens. Het geld hoeft niet geteld te worden, maar de Nederlandse munten moeten gescheiden worden van de buitenlandse. Op een tafel ligt een stapel papiergeld. Hoe wel dat nog steeds naar de bank gebracht kan worden, hebben veel mensen het aan de collec tant gegeven.Er zitten echte cu riosa tussen: een biljet van tien Reichsmark uit 1929, oude vijf jes en biljetten uit China. TERNEUZEN - Als centrale plaats in Zeeuws-Vlaanderen mist Terneuzen een parkeer plaats voor kampeerauto's. Met het oog op opening van de Wes- terscheldetunnel wordt zo'n voorziening noodzakelijker, omdat het aantal op doorreis zijnde kampeerautoreizigers zal stijgen, betoogt een IJzen- dijkse camperbezitster. Burgemeester en wethouders buigen zich binnenkort over het verzoek van A. de Boevere-Ver aart om een speciale parkeer plaats voor campers in te rich ten. In Terneuzen kunnen en mogen bezitters van kampeer auto's nergens een nachtje blij ven. Ook zijn er geen mogelijk heden vers water in te nemen en vuil water en volle toiletten te lozen. Als centrale plaats in de regio en zonder campings op loopafstand van de stad zou Terneuzen minimaal ontheffing moeten verlenen voor vijf over nachtingsplaatsen De meeste Zeeuws-Vlamingen die niet in Terneuzen wonen, willen de grootste stad nogal eens zwart maken. Maar De Boevere roemt de mogelijkhe den om uit eten te gaan, een ter rasje te pikken, het theater of het Portaal van Vlaanderen te bezoeken en wandelend of fiet send de omgeving te verkennen. Het reizen met een camper groeit de laatste jaren sterk. Terneuzen zou zichzelf tekort doen door daar niet op in te spe len, stelt de IJzendijkse. Een parkeerplaats voor kampeerau to's wordt meestal bij een jacht haven of een sportcomplex ingericht. Het moet voor Ter neuzen niet moeilijk zijn een ge schikte plaats te vinden, lijkt de suggestie van De Boevere. B en W laten cle gemeenteraad weten dat ze een advies over het ver zoek zullen opstellen. door Jean-Lou de Gucht CLINGE - Gemeenteraadslid H. Neefs (Groot Hulst) is furieus over de geheimzinnigheid waarmee een te ontwikkelen nieuwe woonwijk op het huidi ge terrein van De Sterre in Clin- ge is omgeven. Vooral de onzekerheid waarin de bewoners van de Rem- brandtstraat en het Vermeer- plein verkeren is Neefs een doorn in het oog. Hun huizen worden waarschijnlijk over een paar jaar gesloopt om plaats te maken voor een gebouw waar cliënten van De Sterre in komen wonen. De betreffende bewo ners zijn fel gekant tegen deze plannen. Een handtekeningen actie om de sloop tegen te hou den, werd door vijfhonderd Clingenaren ondersteund. In de commissie stads- en dorpsontwikkeling richtte Neefs z'n ongenoegen over de hele gang van zaken aan het adres van wethouder W. Kaijser. Ook de mededeling van Kaijser dat de inwoners van Clinge morgen geïnformeerd worden over de plannen kon hem niet van gedachten doen verande ren. „Het is triest om dit alle maal te horen." Kaijser voerde aan dat hij niet eerder de bevolking heeft gen- formeerd, omdat hij eerst de raad op de hoogte wilde houden. Dat is vorige week in een beslo ten vergadering in Clinge ge beurd. „Op ons verzoek zijn de ontwikkelingen zelfs versneld. Ik meen dat we dit naar tevre denheid van iedereen hebben opgelost. Op het terrein van De Sterre komt een woonwijk die gerust uniek is te noemen." Neefs: „U laat me lachen." De plannen voor de nieuwe woonwijk zijn ontwikkeld dooi de gemeente Hulst, de stichting Tragel en de Regionale Zeeuwsch-Vlaamse Woning bouwvereniging. Er is sprake van zogenaamde omgekeerde integratie. Een aantal inwoners van Clinge worden gehuisvest op het terrein van De Sterre, het instituut voor verstandelijk ge handicapten. De presentatie vindt morgen plaats in gemeen schapscentrum Malpertuus in Clinge. De aanvang is 19.30 uur. Na een leven vol zorg voor allen die haar lief en dierbaar waren is, na een moeizame levensavond, door de Heere thuisgehaald onze lieve, zorgzame moeder, groot- en overgrootmoeder KRINA MARINA VERSEPUT sinds 25 november 1998 weduwe van Dingeman van Bloois 25 oktober 1916t 26 januari 2002 Zonnemaire: Piet en Coby Scharendijke: Bertha en Ad Zonnemaire: Leo en Ineke Zierikzee: (annie en Jos klein- en achterkleinkinderen Margriestraat 1 4316 AE Zonnemaire Woensdag 30 januari zal in het Dorpshuis aan de I.M. v.d. Bijlstraat 10 te Zonnemaire een herden kingssamenkomst gehouden worden, aanvang 13.30 uur, waarna de begrafenis zal plaatshebben op de algemene begraafplaats te Zonnemaire, omstreeks 14.15 uur. Na de begrafenis is er in het Dorpshuis gelegenheid tol condoleren. Dag lieve OMA Ineke en Hans Suzanne, Christy, Veerle Annemarie en Eric Lisa Emmy en Léon Max Anita en Peter Guus, Bas Karin en Eby Edwin Carlo en Natasja Marline 26 januari 2002. Enige en algemene kennisgeving Na mijn dood Strooi uit mijn as Voor alle winden Dat wat mijn lichaam was De weg kan vinden Naar alles wat het eens beminde Naar wolk en zee En zich daarmee verbinden Bedroefd delen wij u mede, dat. juist nu zij in Naar- derheem de plek voor de avond van haar zeer oude levensdag had gevonden, in haar slaap is overleden onze lieve moeder, schoonmoeder en oma CORNELIA IANNA DE BLIEK tot 28 november 1981 gehuwd met Jannes Jacobus Poissonnier Sasput 10-6-1909 Naarden 22-1-2002 Bussum: 1. H. J. Poissonnier E. Poissonnier-Verspril Ie Utrecht: Jan-Lieven en Nicole Utrecht: les en Marjolein Bussum, 28 januari 2002. Albert Neuhuijslaan 17 1401 BW Bussum De crematie heeft op zaterdag 26 januari 2002 in familiekring plaatsgevonden. "In het huis van mijn Vader zijn vele woningen" Joh. 14:2 Verdrietig omdat we hem moeten missen, maar met een dankbare herinnering aan zijn zorg en belang stelling voor ons. delen wij u mee dat op de leeftijd van 90 jaar rustig is ingeslapen onze lieve vader, groot- en overgrootvader DINGEMAN ADRIAANSE gehuwd geweest met Neeltje Wattel, overleden 11 mei 1966 We zijn dankbaar dat onze Hemelse Vader hem ver der lijden heeft bespaard en heeft thuisgehaald. Serooskerke: Lein en Diny Adriaanse Ellen Dave Kees en Matty Adriaanse Danny Jankees en Karin Marije, Wendy Jan en Joke Adriaanse Tamara Cecilia Rob Lenny en leen Boone A beo Eline en Nico Leendert-Jan Catrien en Tonny Geerse Leon Iman Corina Rotterdam: Dick en Jeannelte Adriaanse Kimberly Amy Git a Middelburg, 26 januari 2002. Zorgcentrum "Swerf-Rust" Correspondentieadres: Fam. Adriaanse, Vroonstraat 5, 4353 AD Serooskerke De dienst van Woord en gebed zal worden gehou den op donderdag 31 januari om 13.00 uur in de Gereformeerde Kerk, Ds. van Wouwestraat 41 te Serooskerke. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de begraafplaats te Serooskerke. Na de begrafenis is er in de kerk gelegenheid tot condoleren. Onze buurman DINGEMAN is gestorven. We hebben hem gekend als een vriendelijke en be hulpzaam mens Bets de Poorte Marinus Vreeke Martine van der Meule Maria-Rebecca Nel en Henk Schout Riet en Piet Koole Nog vrij onverwacht overleed in haar geliefde Mid delburg onze tante en oudtante SARA KATHARINA INGELSE op de leeftijd van 86 jaar. Namens de familie Middelburg 27 januari 2002. Correspondentieadres: Goeman Borgesiusstraat 42, 4384 JR Vlissingen Er is gelegenheid tot afscheidnemen op donderdag 31 januari van 10.00 tot 10.30 uur in het rouwcen- trum aan de Buitenhovelaan 1 te Middelburg. Aansluitend zal om 11.00 uur de crematieplechtig heid gehouden worden in het crematorium aan de Westelijke Oude Havendijk 3 te Middelburg. Na afloop van de plechtigheid is er gelegenheid lot condoleren in de condoleanceruimte van het crema torium. Moeder zijn is alles geven, zorgen, lijden, liefde en leven. Moeder zijn is alles derven, alles... en tevreden sterver.. Rustig is van ons heengegaan onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder ELIZABETH JOZINA REMIJNSE-DE KLERK weduwe van Marinus Remijnse in de leeftijd van 89 jaar. Kapel Ie: Piet Remijnse Sjaan Remijnse-van Schaik Liesbeth en Arjen, Emiel, Sacha Carolien en Perry Anita en Ron Kattendijke: Ina van Waarde-Remijnse Jan van Waarde Dianne en Peter, Edwin, Chantal Marcel en Ineke, Jolien Yerseke: Nelly Kole-Remijnse Kees Kole Mare en Jenny, Marlijn Juliëtte en Pierre Goes, 26 januari 2002. Verpleeghuis 'Ter Valcke' Correspondentieadres: Zuidweg 3, 4474 AM Kattendijke De afscheidsdienst voor familie en belangstellenden zal worden gehouden donderdag 31 januari om 10.30 uur in de Ned. Hervormde kerk te 's-Heer Abtskerke, waarna aansluitend omstreeks 11./15 uur de begrafenis zal plaatshebben op de Algemene Begraafplaats te Sinoutskerke. Na afloop van de begrafenis is er in het Vereni gingsgebouw 'Versvliet' te 's-Heer Abtskerke, gele genheid tot condoleren. Met dank aan hel personeel voor de goede verzorging in Verpleeghuis 'Ter Valcke'. Diepbedroefd, maar dankbaar voor alles wat zij voor ons heeft gedaan en betekend, en tevens dankbaar dat een verder lijden haar bespaard is gebleven ge ven wij u kennis van het overlijden van onze moeder, schoonmoeder, oma en oud-omaatje JACOBA VAN DER STEL weduwe van Johannis de Jonge op de leeftijd van 91 jaar. Ouwerkerk: J. de Jonge T. J. de Jonge-Saman Goes: A. J. van den Ende-de Jonge W. C. van den Ende t Klein- en achterkleinkinderen Zierikzee, 27 januari 2002. Arcus Zorgcentra, Lokatie "Cornelia" Corresponden t ieadres Den Domp 20, 4305 AS Ouwerkerk Een korte overdenking zal worden gehouden don derdag 51 januari om 13.30 uur in het Dorpshuis te Ouwerkerk, waarna aansluitend om 14.00 uur de begrafenis zal plaatsvinden op de begraafplaats te Ouwerkerk. Indien u déze plechtigheid wenst bij te wonen wordt u verzocht tijdig aanwezig te zijn. Gelegenheid tot condoleren in voornoemd Dorps huis na de begrafenis. De receptie op 29 januari 2002 voor het 60-jarig hu welijk van Dhr. en Mevr. DIELEMAN kan wegens omstandigheden niet doorgaan. Van Halewijnstraat 32, Axel. Zij heeft van het leven genoten zolang als ze kon. Na een liefdevolle verzorging in Zorgcentrum 'Poel- wijck'. is geheel onverwacht overleden onze lieve, zorgzame moeder, schoonmoeder, oma en overoma JAKOBA DEN HOLLANDER-HARPE weduwe van Cornell's den Hollander in de leeftijd van 93 jaar. Yerseke: E. M. Verlare-den Hollander M. J. Verlare Badhoevendörp: J. den Hollander W. Weerdenburg Nieuwerkerk: J. den Hollander J. den Hollander-Dorst Schuddebeurs: C. Romijn-den Hollander L. A. Romijn (in herinnering) Oosterland: C. J. Braber-den Hollander M. Braber 's-Heer Arendskerke: J. Noorland-den Hollander M. B. Noorland Dreischor: S. P. van der Velde- den Hollander L. van der Velde Zonnemaire: L. M. Hillebrand Klein- en achterkleinkinderen 's-Heer Arendskerke, 27 januari 2002. Zorgcentrum "Poelwijck" Slotstraat 15 Correspondentieadres: Breeweg 74, 4401 ER Yerseke. De rouwdienst zal gehouden worden donderdag 31 januari om 14.00 uur in de S.O.W. kerk te 's-Heer Arendskerke, waarna aansluitend omstreeks 15.00 uur de begrafenis zal plaatshebben op de Algemene Begraafplaats aldaar. Na afloop van de begrafenis is er 'Poelwijck' gele genheid tot condoleren. Een ieder die wij vergeten zijn een rouwbrief te stu ren gelieve deze advertentie als zodanig te beschou wen. 'Wij hebben je zo liefgehad' Bedroefd delen wij u mede dat is overleden onze ge liefde vader en opa JAN JOHANNES VAN DER WELLE op de leeftijd van 97 jaar. Una Oele-van der Welle Karei Oele Jacco en Annemarie Arnemuiden, 26 januari 2002. Dankbetuiging Het heeft ons goed gedaan zoveel blijken van medele ven, deelneming en belangstelling te ontvangen na het overlijden van onze allerliefste vader en schoonvader CORNELIS W1JNANDUS JOSEPHUS BERKELMANS Kees Bij alle verdriet was het ons tot steun dat zovelen met ons meevoelden en ons hun deelneming betuigden. Wij zeggen u hiervoor allen hartelijk dank. Tiny en Frans Paulien en Johan Hansweert, januari 2002. Wil jij de Zonnebloem in 2002 helpen om ruim 6400 langdurig zieken en (zwaar) lichamelijk gehandicaplen een onvergetelijke vakantie Ie bezorgen? Sluit je dan aan bij ons team van meer dan 6700 vrijwilligers. pK Meer informatie? Bel (076) 564 63 62 ot kijk OM NOOIT TE VERGETEN... Uw gedachten over een uniek gedenkteken geven wij gestalte in natuursteen. Vraag naar het fotoboek met vele voorbeelden. Goes: 'De Goese Poort' Rotonde Ringbaan-West Z A N D E E LtlT'°"a 1216535 dekuijper Middelburg: Arnesteinweg 40 Telefoon (0118) 612.579 NATUURSTEEN Wij zijn gesloten van 1 tot 12 februari 'S/EMl Vlietstraat 15, Terneuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honte" Specialist in gedenkstenen Oude Zandweg 2 - 4361 SK Westkapelle - Tel. 0118- 571436

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 40