WIK in hondenweer kopje onder Zwakke vertoning van Delta Sport Mevo in slotfase naar nederlaag Bru's kwartiertje draait Apollo'69 de nek om: 8-3 WIK vreest verdere verloop competitie Vierdeklasser uit Kerkwerve gaat in blessuretijd onderuit: 1-2 Thuiszege junioren Zierikzee SKNWK slaat gat in eerste helft Resort blijft in het kielzog van leider Duinrand Sterke start bezorgt Kapelle winst door Maurice Steketee ZIERIKZEE - In de vierde klas se B van het zaterdagvoetbal heeft Mevo zich niet kunnen re vancheren voor de smadelijke 8-0-nederlaag van vorige week. Zaterdag werd op eigen veld verloren van Chrislandia: 2-3. Stavenisse en SPS hielden el kaar na een matige wedstrijd in balans: 1-1. Duiveland-Dosko en DSE-Brouwershaven wer den afgelast. SC Stavenisse - SPS 1-1: Mede door de slechte weersomstan digheden was goed voetbal nau welijks mogelijk. Beide ploegen kregen in het eerste bedrijf dan ook bij na geen kansen. Toch was het Stavenisse dat twee minu ten voor rust de leiding pakte. Een vrije trap van Sander Smit kon in eerste instantie nog ge keerd worden door de keeper van SPS, maar op de rebound van Gerrie Dorst was ook hij kansloos. Lang kon Stavenisse niet van de voorsprong genie ten, want vijf minuten na rust kwam SPS al langszij. Ab van de Belt schoot een strafschop onberispelijk langs de keepei' van SPS. Hoewel SPS de tweede helft de wind in de rug had, kon de formatie van Gerard Lazér- oms niet meer gevaarlijk wor den. Ook Stavenisse geloofde het verder wel, waardoor de wedstrijd als een nachtkaars uitging. Mevo - Chrislandia 2-3: Al na vijf minuten kwam Chrislandia op voorsprong via Corné Jonge- nele. Hij strafte een verkeerde terugspeelbal genadeloos af. Direct na rust kwam Mevo op gelijke hoogte via Kees de Rui ter na een voorzet van Irvat Kordic. Vijf minuten later na men de bezoekers opnieuw de leiding door een treffer van Ro bin van der Merbel. Mevo zette daarop nog eens aan wat halver wege de tweede helft resulteer de in de verdiende gelijkmaker. Irvat Kordic liet de goalie van Chrislandia kansloos met een prachtige boogbal. Daarme,e leek het duel op een terecht ge lijkspel af te stevenen, totdat Corné Jongenele twee minuten voor tijd de 2-3 in de linkerbo venhoek krulde. van onze sportredactie ZIERIKZEE - De voetbalsters van ZSC'62 kwamen zaterdag na bijna twee maanden weer in het veld. Dat werd geen onver deeld succes. In St. Maartens dijk was het plaatselijk Smer- diek in de derde klasse met 4-0 te sterk. Een klasse lager was Zierikzee geen partij voor We- meldinge: 19-0. In de tweede klasse werd het duel van WIK'5 7 tegen Peursum afgelast. Trainer Wim Kommer, nog altij d uit de roulatie vanwe ge zijn enkelbreuk die hij vorig jaar opliep, vreest dat de com petitie een zachte dood zal ster ven. De ploegen moeten in totaal 28 wedstrijden spelen, maar een ploeg als Tricht heeft tot op he den nog maar zeven wedstrijden gespeeld. Ook andere ploegen zijn bij lange na nog niet op de helft. „Ik ben benieuwd hoe de KNVB dat gaat oplossen", zéi Kommer. Smerdiek - ZSC'62 4-0: ZSC'62 was voetballend niet eens zo veel minder, maar het bekende euvel speelde de ploeg weer op: niet kunnen scoren. Na twintig minuten profiteerde Smerdiek van een misverstand in de de fensie van ZSC'62 en tekende de openingstreffer aan. Vijf minu ten later leverde een scrimmage voor het ZSC-doel meteen de 2-0 op. Na de rust verwaterde het duel. „Het veld was ni^t meer bespeelbaar", vond trai ner Kees Snoek. Smerdiek 'wa- terpoloode' naar de 4-0-zege door een slippertje van de ZSG- keepster en een snoeiend af standsschot van Smerdiek. maandag 28 januari 2002 door Ben Hameeteman KERKWERVE - Onder beest achtige weersomstandigheden en bij een 1-1-stand kreeg een goed acterend WIK'52 zaterdag in de 91e minuut alsnog het dek sel op de neus. Daar waar oppo nent Smerdiek een week eerder bij Duiveland in de slotfase twee winstpunten misliep, toonde het zich nu supergeluk kig met de 2-1-overwinning. De ZIERIKZEE - De A-junioren van Zierikzee hebben zaterdag op eigen veld het bezoekende Terneuzen verslagen. De hoofd klasser won de ontmoeting met de Zeeuws-Vlamingen met 3-1. Ook bij de A-junioren kwamen de erbarmelijke weersomstan digheden het spel niet ten goede. Toch legden de rood-zwarten een aardige wedstrij d op de mat Van meet af aan had de thuis ploeg de touwtjes stevig in han den. Het duurde een halfuur voordat de openingstreffer werd gemaakt. Het voorwerk was van Jaimy Hoare die zijn te genstander prima uitspeelde en een steekpass afleverde op Pa trick de Jonge. Die rondde de kans op zijn beurt goed af. Hoewel de bezoekers in de eer ste helft meer balbezit hadden, kon er amper voor gevaar wor den gezorgd. Na de rust had Zie- rikzee-trainer Leen Koster zijn pupillen de opdracht meegege ven fel te starten. Er werd even wel te veel ruimte weggegeven, waarvan Temeuzen dankbaar gebruik maakte en in de twin tigste minuut voor de 1-1 zorg de. Vijf minuten later rondde Collin van Oeveren een Zierik- zeese counter succesvol af en was de voorsprong weer een feit. Terneuzen geloofde er eigenlijk al niet meer in en gaf Zierikzee de ruimte. In de veertigste mi nuut stelde Jaimy Hoare met een laag, snoeihard schot de overwinning definitief veilig. Kerkwervenaren raakten hier mee de ongeslagen thuisstatus kwijt. „Dit doet heel zeer", verzuchtte de drijfnatte WIK-trainer Jaap de Ridder na afloop. Even leek het erop alsof zijn uitlating ge paard ging met vochtige ogen. De Ridder, altijd één met zijn ploeg, had echter negentig mi nuten lang buiten de dug-out wind en regen getrotseerd. Ge lijk een verzopen kat was hij van top tot teen doorweekt. Het wa ter in zijn haar leverde zich wil loos over aan de zwaartekracht en baande zich in een kleine straaltje een weg over het ge zicht naar beneden. „Met een 1-1-gelijkspel had ik uiteindelijk goed kunnen leven. Maar in de allerlaatste minuut alsnog verliezen doet pijn. Aan de andere kant: dat is ook voet bal. En als we reëel zijn, de tweede helft was eigenlijk voor Smerdiek. Dan zie je het ook ge woon gebeuren", vulde de im mer nuchtere De Ridder aan. De tegenslag is voor hem en de zij nen overigens geen enkele reden te wanhopen. „Dat pakken we wel weer op. Daar ben ik niet bang voor", verzekerde De Rid der. Ook in de kleedkamer van de groen-witten werd niet al te dramatisch gedaan. Middenvel der Richard Verhage, aangever van de 1-0, kon alweer grappen maken. „Ronny (Janson) heeft gezegd zijn kop kaal te scheren wanneer we de tweede periode halen. Ik hoop toch niet dat hij die twee goals expres door heeft gelaten, want nu wordt het wel heel moeilijk om die tweede pe riode te pakken dolde Verhage zijn keeper. Voor de goede orde doelman Janson, die nagenoeg de gehele middag werkeloos had moeten toezien („Ik heb het stervens koud gehad!"), had totaal geen schuld aan de twee tegentref fers. Mat Het was WIK dat in de eerste helft de touwtjes stevig in han den had en in de achttiende mi nuut de openingstreffer maakte. Uit een comer van Richard Ver hage mikte de ongedekte Erik- Jan Kort uit de draai fraai de bal achter doelman Corné van Haaften. Smerdiek zette hier nauwelijks iets tegenover en speelde uitermate mat. „De eer ste helft hebben we wat te ruim gedekt en was WIK gewoon scherper. In de tweede helft heeft Smerdiek echter gedomi neerd. Ik denk dat de gelukkig ste vanmiddag hier gewonnen heeft", vond Smerdiek-trainer Pim Potappel. In deel twee, waar wind en slag regens behoorlijk huishielden, kwam Smerdiek in de 27e mi nuut langszij. Uit een voorzet van links kreeg Erik van Haaf ten zijn hoofd achter de bal en knikte binnen. „De hele wed strijd was de dekking goed ver zorgd, maar toen net even niet", analyseerde aanvoerder Patrick deBroekert. Waterpolo Lange tijd zag het er naar uit, dat het inmiddels tot een partij tje 'waterpolo' verworden duel onbeslist ging eindigen. In de 91e minuut had de tot dan toe onzichtbare Smerdiek-spits Pierre Withagen toch ineens zijn moment. Uit een vrije trap kwam de bal min of meer toevallig op zijn schoen en trapte hij met een vol ley onhoudbaar voor Janson in de kruising. De Broekert: „Ik was met een 1- 1 trouwens ook niet tevreden geweest. Daar hebben we ook niets aan. We gingen voor de drie punten. Ik had ook lang het idee dat dat zou lukken. Nu zit ten we noodgedwongen in de wachtkamer. We hebben nog acht wedstrijden om in elk geval te proberen minimaal de na- competitie te halen." WIK'57 - Smerdiek 1-2 (1-0). IS. Er ik-Jan Kort 1-0, 72. Erik van Haaf ten 1-1, 91. Pierre Withagen 1-2. Scheidsrechter: R.S. Kenson (Kloe- tinge). Gele kaart: Erik van Haaften (Smerdiek), Marco Gameman, Ri chard Verhage (beiden WIK'57). Aantal toeschouwers: 75. WIK'57: Ronny Janson; Bart Boot, Patrick de Broekert, Erik-Jan Kort, Wim van de Velde (80. Dominique van Doorn); Ferry Berrevoets, El- mar Verhage, Richard Verhage, Marco Gameman; Leon Hendrikse, Theo Wittenberg. Jacky op den Brouw (links), Leon Hendrikse (9) en Seddar Uygun (12) ki jken toehoeSouleymariel Bou/.iani op de achtergrond voorkomt dat WIK-spits Theo Wittenberg aan de bal komt. foto Marijke Folkertsma door Wim Broekhoven VLISSINGEN - SKNWK hand haafde zich in de top van de vierde klasse A door een solide 6-1-overwinning bij Hoede- kenskerke. DFS moest voor de tweede keer dit seizoen zijn meerdere erkennen in Borssele. Na de 3-2-nederlaag in de uit wedstrijd ging de ploeg zater dag met 1-0 onderuit. Hoedekenskerke-SKNWK 1-6: Na drie kwartier was de wed strijd al in het voordeel van SKNWK beslist met doelpunten van Richard Bevelander, Mar tin Huisman en Mairijn Neele (strafschop)Tien minuten na de rust werd het 0-4 door opnieuw Huisman. Fred Velkers redde de eer voor de thuisploeg, waarna Leon de Bruine en Leon Goede- gebure voor de ruim uitvallende 1-6 tekenden. MZVC-Krabbendijke 6-2: De bezoekers kwamen binnen een kwartier via Youri Riedijk op 0-2. Nog voor rust brachten Alexander Bom en Ronald Me- laard de stand in evenwicht en in de tweede helft drukte de thuisclub definitief door via op nieuw Bom (3x) en Rink Basie. Wolfaartsdijk-Cadzand 2-3: Een solo van John Mol beteken de twaalf minuten voor rust 1-0, maar twee minuten later teken de Michel Cillekes al voor de ge lijkmaker. In de slotminuut van de eerste helft kwamen de be zoekers zelfs op 1-2 door Guido Raynard. Na de rust tekende Toine Gijzel met een fraai af standschot voor 2-2 en Peter Nieskens voor de geflatteerde winst voor Cadzand. Wolfaartsdijk-Spui 2-1: Na drie minuten trof Corné Verheezen al doel voor de thuisclub, maar een kwartier later leverde een door Kees Kloosterman van richting veranderde vrije trap de gelijkmaker op. Na een uur besliste invaller Jan Blok met een kopbal de wedstrijd in het voordeel van de thuisclub. DFS-Borssele 0-1: De rommeli ge partij werd beslist door een treffer van Danny 't Gilde, die een minuut voor rust doel trof voor de bezoekers. DFS bleek vervolgens in de tweede helft ondanks diverse goede moge lijkheden niet bij machte de partij in balans te brengen. Colijnsplaatse Boys-Wissen- kerke 1-1: Nigel Holmes miste in de eerste helft voor de thuis ploeg een strafschop, na de rust maakte Marcel van Hekken 0-1 en in blessuretijd tikte Nigel Holmes van dichtbij de gelijk maker binnen. door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - Over extreem ge sproken. Twee wedstrijden, tweeëntwintig doelpunten! Het publiek dat zaterdag weer en wind trotseerde om hun favorie te Schouwse derdeklasser te volgen, was in ieder geval de grote winnaar. ZSC'62, dat met 7-4 verloor bij GPC is na het voorbije weekeinde evenwel veroordeeld tot degradatievoet- bal. Streekgenoot Bruse Boys daarentegen hoeft door de 8-3- thuiszege op Apollo'69 voorals nog even niet meer naar bene den te kijken. Promovendus ZSC'62 zit mo menteel duidelijk in de hoek waar de klappen vallen, Daar waar opponent GPC regelmatig de onmogelijkste doelpunten achter keeper Leon Weeda frommelde, waren de Scharen- dijkse voorwaartsen weinig ge lukkig bij het afronden. „Maar we hebben vanmiddag met na me de slag op het middenveld verloren", legde ZSC-trainer Edwin Kriens na afloop de vin ger op de zere plek. „En we had den van tevoren nog wel goede afspraken gemaakt. De taken zijn echter niet uitgevoerd. Je zag ook dat GPC al doorhad de gradatievoetbal te spelen. Voor ons zal dat vanaf volgende week noodzakelijk worden." GPC verraste de bezoekers vol ledig door met maar liefst vier spitsen aan te treden. Voordat de mannen van Kriens dit goed en wel in de gaten hadden, ke ken ze reeds tegen een 4-0-ach- terstand aan. In de tweede helft gooide ZSC alle remmen los en naderde GPC tot op één punt: 4-3. De gelijkmaker blijft even wel achterwege. Kriens: „De te leurstelling is daarom groot. Op het moment mist ZSC echter ook tactische kwaliteit. Aan het begin van de competitie was het allemaal nog fris en scherp. Nu regeert de angst." GPC-ZSC'62 7-4 (4-1). 7. Henry Guingo 1-0, 25. Henry Guingo 2-0. 35. Henry Guingo 3-0, 45. Dennis Goossen 4-0, 50. Niels van de Moe zel 4-1, 60. Martin. Kiezenberg 4-2, 62. John van der Have 4-3, 70. Je roen van Ommen 5-3, 71. Maarten Peene 6-3, 78. Jan van de Linden 6-4, 91, Jord Vermeer 7-4. Gele Icaart: Edioinvan Oeveren (ZSC'62). Scheidsrechter: Dhr. Boonman (Terneuzen). Aantal toeschouwers: 50. ZSC'62: Leon Weeda; Marco de Jon- ge, Werner Klaassen, Jacco Hei)- boer, John Dorreman; Martin Kie zenberg, Wouter Fioole, Edwin van Oeveren, Jan-Willem Dorreman; John van der Have, Niels van cfe Moezel Bruse Boys boekte op eigen veld zaterdag een belangrijke zeg^. Het doet de nachtrust van trair ner Ronald van Oeveren voor alsnog geen geweld aan. „We staan nu op twintig punten, waardoor we niet echt meer naar beneden hoeven te kijken. Ook bovenin staat het allemaa) dicht bij elkaar, dus er is nog van alles mogelijk", aldus Van Oeveren. De terugkeer van goalgetter Jacob van den Berge werkte overigens nog het mees,t rustgevend op de psyche van de oefenmeester. „Na maanden af wezigheid is hij gelukkig weer terug. En hij scoort ook gelijk weer twee keer. Als we overige enkele weken tegen ZSC moe ten, zijn we hopelijk weer op ons sterkst." In de eerste helft hielden beide ploegen elkaar zaterdag nog exact in evenwicht. Nadat de bezoekers in het begin een 2-0- voorsprong namen, kwamen de paarshemden via doelpunten van Theunis-Henk van den Ber ge en Eric Bleiji net voor rust langszij. Na de hervatting kreeg Apollo de wind pal tegen én kreeg de bal niet meer fatsoen lijk weg. Jacob van den Berge opende het schuttersbal (3-2), waarna George Geluk de aanzet gaf tot een 'Bru's-kwartiertje' waarin vijf treffers op rij wen den gescoord. Ook invaller Ja cob Muller pikte weer zijn doel punt je meer. Bruse Boys-Apollo'69 8-3 (2-2). 18. Frank de Kok 1-0, 20. Jean-Paul Harthoorn 0-2, 35. Theunis-Henk van den Berge 1-2, 40. Ene Bleiji 2-2.51Jacob van den Berge 3-2, 71. George Geluk 4-2, 72. Simon Bogaard 5-2, 74. Jacob van den Ber ge 6-2, 76. Theunis-Henk van dijn Berge 7-2, 81. Jacob Muller 8-2, 90, Frank de Kok 8-3. Gele kaart.: Wilko Hanzen (Bruse Boys), Frank de Kok, Christiaan Boon, Bas de Koeïj- er (allen Apollo'69). Scheidsrechter: R. Paardekoper (Ouwerkerk). Aan tal toeschouioers: 50. Bruse Boys: Mark Giljam; Wilko Hanzen, Theunis-Henk van den Berge, Erik Giljam, Simon Bogaard; George Geluk, Johan Be nard, Marco Ketting (80. Jacob Mul ler), Muyo Avdic (75, Ricardo de Winter); Jacob van den Berge, Eric Bleiji. Zierikzeese handballers onderuit bij Sprongschot: 23-18 door Wim Kakebeeke BARENDRECHT - „We werden als pionnetjes gebruikt", vond John Jansen, trainer van Ambi ance/Delta Sport gistermiddag. Wat zich voor de pauze afspeel de, zat Jansen beslist niet lek ker. Niet eerder deze competitie speelde de Zierikzeese derdedi visionist zo zwak. Zonder enige vorm van agressie werd Sprong schot de zege in de schoot ge worpen (23-18). De ellende werd nog groter toen Jansen tien minuten voor tijd met rood naar de tribunes werd verban nen. „Formeel hadden de scheids rechters gelijk," erkende de flink teleurgestelde Jansen na afloop van de verliespartij. In zet van de rode kaart was een tijdstraf voor Lars van Zwieten. Jansen wilde zijn pupil opvan gen, maar betrad daarbij het speelveld. Volgens de nieuwste regels van het Nederlands Handbal Verbond (NHV) is dat nu eenmaal niet toegestaan. De arbitrale leiding was vastbeslo ten: rood. „Mijn enige intentie was Lars op te vangen. Ik ken hem en hij was gewoon flink teleurgesteld. Ik had overigens al geel en dus loerde de scheidsrechter op me. Anders kan het niet zien." Wat de Walcherse oefenmeester ook zag, was dat zijn pupillen vanaf het eerste fluitsignaal doelloos rondzwalkten. In sporthal Aksent was geen grein tje agressie of strijdlust te be kennen voor de pauze. De eerste bal lag al na twaalf seconden achter doelman Jacco de Loof. In het centrum van de Schouwse defensie zat het duidelijk niet goed gistermiddag. Met name de cirkelpositie. De gedreven aanvaller van Sprongschot was er in Onderdak (19-14) destijds niet bijwist Jansen zich te her inneren. In hoog tempo werd de dekking van Delta Sport ontra feld: 11-2. Later in de eerste helft nam de thuisploeg enigs zins gas terug en konden de gas ten de schade terugbrengen tot zes treffers: 13-7. In de pauze probeerde Jansen de boel op de rit te krijgen. Een peptalk miste zijn uitwerking niet. De positie van de thuis ploeg Sprongschot. werd steeds benarder: 17-14. Schutter Gui do de Graaf (vijf treffers) had voor de aansluiting kunnen zor gen, maar zijn inzet van de ze- venmeterlijn werd gestopt. Jammer voor de Zierikzeese ploeg, want het bleef meteen bij die ene kans. Sprongschot pakte de draad op en gaf de voor sprong niet meer uit handen:23- 18. Door de nederlaag deelt Del ta Sport nu de zesde positie met Wings. „Laten we eerlijk zijn: dat is de positie waar Delta Sport thuishoort. Nog twee punten en we staan veilig." Dat zou volgende week in eigen huis kunnen gebeuren tegen Walburg'75. Scores Delta Sport: Guido De Graaf 5, Tommy Verroest en Harald van Zwieten beiden 4, Lars van Zwieten 2, Jan Groenendijk, Guust Sluijs en Peter Bos allen 1 BURGH-HAAMSTEDE - Re sort Haamstede ontpopt zich tot de belangrijkste concurrent van koploper Duinrand in de zaal voetbalcompetitie van Burgh- Haamstede. De nummer twee boekte tegen Sportcentrum zijn vierde zege op rij (11-7), maar staat nog al tijd op zes punten achterstand van het ongeslagen Duinrand, De leidersploeg haalde zijn achtste opeenvolgende over winning binnen. Het had niets te duchten van Big Boys: 11-0. Duinrand en Resold Haamstede strijden onderling nog om een bijzondere eer. Die van het hon- derste doelpunt, Duinrandstaat momenteel op 96 treffers, Resort Haamstede op 94. Port Zélande staat derde na de 10-7-zege op Vitro Plus. Kapelle-speler René van Boven is in de achtervolging op een speler van Dinteloord. foto Willem Mieras door Jan-Jaap Corré KAPELLE - Eersteklasser Ka pelle heeft zaterdag een belang rijke zege geboekt in de strijd te gen degradatie. Op een zeer nat sportpark 'Groene Woud' werd naaste concurrent Dinteloord met 2-1 verslagen. Door deze ze ge steeg de ploeg van trainer Alexander van Keulen van de elfde naar de achtste plaats. Kapelle startte de wedstrijd ijzersterk. Na twee minuten schoot linkshalf John Kivits al een vrij e trap opdelatennaacht minuten stond Kapelle al op voorsprong. Spits Peter Willem- se profiteerde van het uitglijden van Dinteloord-verdediger Ri chard de Jong en met een diago naal schot liet hij keeper Ivo Bolluyt kansloos: 1-0. Na een periode met vier gemiste kansen voor Dinteloord, kwam Kapelle nog binnen een halfuur op rozen te zitten. Peter Willem- se stuurde Edwin van Damme diep, die een afgemeten voorzet afgaf op John Kivits, die zo vrij als een vogeltje de tweede goal van de middag achter Ivo Bol luyt kon koppen: 2-0. In de laatste minuut was het nog even schrikken voor Kapelle. Dinteloord-speler Johan den Boef kreeg de bal in de diepte aangespeeld, hield het hoofd koel en verschalkte Kole met een lage schuiver: 1-2. Van Keulen was zeer tevreden met deze overwinning. „Dit zijn drie heel belangrijke punten te gen een directe concurrent. Je kunt hopen op uitslagen van an deren, maar het beste blijft om zelf de punten te pakken. Er is nog een lange weg te gaan tegen degradatie, maar de eerste stap omhoog is gezet", wist de oefen meester. Kapelle - Dinteloord 2-1 (2-0). 8. Pe ter Willemse 1-0,27. John Kivits 2-0, 90. Johan den Boef 2-1. Scheids rechter: J.C. Noordzij (Heinkens- zand). Gele kaart: Patrick Konings, André Donkers (Dinteloord). Aan tal toeschouwers: 200.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 35