Onderzoek naar stort vuile grond Zwoegen door de Schouwse modder Waterschap paraat op Tholen na grote hoeveelheid regen GroenLinks bezorgd over kwaliteit dienstverlening Delta Wethouder Vlissingen spreekt van communicatiefout Auto-inbraken in Vlissingen FAMILIEBERICHTEN Hé verplegende... Zin in een werkvakantie? GEBR. D0MINICUS BV OM NOOIT TE VERGETEN... door Mieke van der Jaqt GOES - Het waterschap Zeeuwse Eilanden is het hele weekeinde paraat geweest om de gevolgen van de zware en langdurige regenval binnen de perken te houden. Binnen een tijdspanne van 24 urn- viel er ge middeld 30 centimeter regen. Het gewone regime voor de af voer van hemelwater door slo ten en watergangen, bedraagt bij het waterschap gemiddeld vijftien millimeter. Alleen in Sint Annaland leidde de verscherpte waakzaamheid ook werkelijk tot actie. Nor maal gesproken stroomt het he melwater dat rondom de kern Sint Annaland valt, door de kern naar de Oosterschelde. Het waterschap draaide zondag echter de stuwen omhoog om het dorp te isoleren. Het water wat op het land viel werd met een omweg naar de het lozings- punt geleid en de brandweer van Tholen pompte water uit het dorp weg. Op die manier ontstond er in het afvoersys teem in de kern ruimte voor nog meer regen want dat heeft het KNMI voorspeld: nog meer nat tigheid. Voor de actie hoefden de grote ambulante pompen van het waterschap niet te worden gebruikt. De brandweer kon het af met eigen materieel. Na de wateroverlast die Sint Annaland in 1998 teisterde, zijn strenge afspraken gemaakt. De protocollen die toen zijn afge sproken, bleken in de natte pe riode van de afgelopen dagen, goed te werken. Op Walcheren en Schouwen viel minder regen dan op de Beve- landen en Tholen. Op de Beve- landen bleef waakzaamheid ge boden omdat het peil in de watergangen een halve meter boven normaal stond. Het wa terschap hoefde echter niet in te grijpen. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De Groen- Links-fractie in Middelburg maakt zich zorgen over de kwa liteit van de door Delta Nuts ge leverde diensten. Na de stroom storing in Sint-Laurens op vrijdagavond, wil de partij dat het college van B en W haar on gerustheid overbrengt aan het energiebedrijf. De afgelopen maanden zijn gro te delen van Middelburg regel matig voor een lange tij d versto ken geweest van elektriciteit en gas, schrijft fractievoorzitter J. Goetheer in een brief aan het gemeentebestuur. De storingen zijn volgens Delta iedere keer te wijten aan technische proble men. GroenLinks wil weten wat de oorzaak van de storingen is. ,,Of het aan adequaat onderhoud ontbreekt kunnen we als leek niet beoordelen", aldus Goet heer. „Of de kwaliteit van de infra structuur voldoende is, kunnen wij ook niet beoordelen. Feit is dat steeds meer inwoners van Middelburg twijfels krijgen over de kwaliteit van de door Delta Nuts geleverde diensten." maandag 28 januari 2002 door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Wethouder L. Poppe de Looff onderzoekt vandaag hoe het mogelijk is dat er vervuilde grond op het par keerterrein bij het Nollebos in Vlissingen terecht is gekomen. Ze zegt dat in een reactie op de protestactie van de Socialisti sche Partij. Die partij plaatste vrijdag waarschuwingsborden bij de berg grond. De PvdA heeft de wethouder gisteren schrifte lijk om opheldering gevraagd. Volgens de wethouder is er spra ke van een communicatiestoor nis. „De vervuilde grond is in de raadscommissie aan de orde ge weest", zei Poppe gisteren. „Er is afgesproken dat er gekeken zou worden naar een andere lo catie. Van ambtenaren heb ik doorge kregen dat de grond ook daad werkelijk naar een andere plek zou gaan. Ik ben hogelijk ver baasd dat die grond nu daar ligt. Ik denk dat het een communica tiefout is. Ik kan niet anders concluderen. Ik zal maandag gelijk actie ondernemen en kij ken of de informatie die ik ge kregen heb, klopt." Eerder was VLISSINGEN - Twee perso nenauto's in Vlissingen zijn za terdag opengebroken. Uit een personenauto die geparkeerd stond op het Plof van Tange werd 's middags tussen half twaalf en half een een satelliet ontvanger weggenomen. De waarde bedraagt enkele hon derden euro's, 's Nachts tusséh tien uur en kwart voor tien gis termorgen moest ook een perso nenauto die geparkeerd stond in de Vrouwestraat het ontgelden. Hier verdween een cd-speler met een waarde van meer dan honderd euro. niet mogelijk, aldus Poppe. „Ik wil geen mensen lastig vallen in het weekeinde." De grond is afkomstig uit de Glacisstraat. Uit bodemonder zoek is gebleken dat de bodem daar vervuild is met koper, lood en zink. Het gehalte aan meta len overschrijdt de daarvoor geldende normen. Volgens amb tenaren van de provincie en de gemeente levert de vervuiling geen gevaar op voor de gezond heid. De PvdA-fractie wil weten waarom de gemeente, als de grond niet zwaar verontreinigd is, de bewoners van de Glacis straat toch adviseert om hun kinderen er niet in te laten spe len. De fractie wil ook dat de wethouder uitlegt hoe het komt dat de grond onafgeschermd en zonder waarschuwingsborden op het parkeerterrein ligt. „Er staat wel een hek rond", zei E. Walrave-Troost gisteravond. „Maai" dat is opzij gezet, dat kan heel makkelijk." Bovendien was de commissiele den beloofd dat ze, voordat de grond gestort werd, geïnfor meerd zouden worden over de beperking van de risico's en een alternatieve locatie. Dat is nog niet gebeurd. Verdwenen De Socialistische Partij plaatste wij dag waarschuwingsborden bij de berg grond. Gisteroch tend ontdekte raadslid T. de Roos dat ze verdwenen waren. „We hebben gelijk weer nieuwe borden gemaakt. Deze keer hebben we ze aan het hek ge hangen." Volgens De Roos had Poppe sneller moeten reageren. „De wethouder had zaterdag stappen moeten ondernemen." Poppe zei gisteren niet te weten hoe lang de grond al op het par keerterrein ligt. Ze gaf toe niet gelukkig te zijn met de gang van zaken. „De grond is niet goed af geschermd, daar heeft de SP ge lijk in. Daar ben ik niet blij mee als verantwoordelijk wethou der. De deelnemers lieten zich na afloop van de tocht de erwtensoep goedsmaken. foto Marijke Folkertsma door Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE - Mod der, vermoeidheid, zweet, dorst en honger. De door Rijwiel Toer club Schouwen-Duiveland (RTC) in Westerschouwen uit gezette mountainbiketocht gis teren was een loodzware. Maar dat weerhield dertig enthousi astelingen niet van deelname. Zaterdagavond had RTC-be- stuurslid H. Swartz nog zorge lijk naar het zwerk gekeken. En wat later geluisterd naar de neerplenzende regen. Al die nattigheid, weet Swartz uit er varing, maakt een mountain biketocht er niet makkelijker op. „En als ik dan toch dertig deelnemers zie, dan is mijn dag weer goed." De mensen van de RTC hadden een gevarieerde route uitgezet die voerde door bos, over onver harde paden en over het strand. Swartz: „We hebben twee man nen die hier heel goed de weg weten en die slagen er elke keer weer in een originele route uit te zetten. Dan hoor je achteraf van deelnemers dat ze op plaatsen geweest zijn waar ze nog nooit geweest zijn. De meeste deelnemers aan de tocht waren volgens Swartz goed getrainde fietsers. Zij ge bruiken mountainbiketochten om 's winters hun conditie op peil te houden. „Want de mees ten doen ook aan wegfietsen. Dat ze goed getraind zijn, kun je wel zien, want ze hebben alweer praats voor tien nu ze eenmaal aan de erwtensoep zitten." De RTC-mountainbiketocht was puur recreatief. Geen wed strijd. Swartz: „Het is feitelijk de bedoeling dat je zo'n tocht als één groep rijdt. Dat lukt nooit honderd procent, maar wat je wel ziet is dat de ervaren rijders de minder ervarenen in de gaten houden en zorgen dat er nie mand alleen achterblijft." Na een leven vol zorg voor allen die haar lief en dierbaar waren is, na een moeizame levensavond, door de Heere thuisgehaald onze lieve, zorgzame moeder, groot- en overgrootmoeder KRINA MARINA VERSEPUT sinds 25 november 1998 weduwe van Dingeman van Bloois 25 oktober 1916f 26 januari 2002 Zonnemaire: Piet en Coby Scharendijke: Bertha en Ad Zonnemaire: Leo en Ineke Zierikzee: Jannie en Jos klein- en achterkleinkinderen Margriestraat 1 4316 AE Zonnemaire Woensdag 30 januari zal in het Dorpshuis aan de LM. v.d. Bijlstraat 10 te Zonnemaire een herden kingssamenkomst gehouden worden, aanvang 13.30 uur, waarna de begrafenis zal plaatshebben op de algemene begraafplaats te Zonnemaire, omstreeks 14.15 uur. Na de begrafenis is er in het Dorpshuis gelegenheid tot condoleren. Ineke en Hans Suzanne, Christy, Veerle Annemarie en Eric Lisa Emmy en Léon Max Anita en Peter Gitus. Bus Karin en Eby Edwin Carlo en Natasja Martine 26 januari 2002. Enige en algemene kennisgeving Na mijn dood Strooi uit mijn as Voor alle winden Dat wat mijn lichaam was De weg kan vinden Naar alles wat het eens beminde Naar wolk en zee En zich daarmee verbinden Bedroefd delen wij u mede, dat. juist nu zij in Naar- derheem de plek voor de avond van haar zeer oude levensdag had gevonden, in haar slaap is overleden onze lieve moeder, schoonmoeder en oma CORNELIA IANNA DE BLIEK tot 28 november 1981 gehuwd met Jannes Jacobus Poissonnier Sasput 10-6-1909 Naarden 22-1 -2002 Bussum: I. H. J. Poissonnier E. Poissonnier-Versprille Utrecht: lan-Lieven en Nicole Utrecht: les en Marjolein Bussum. 28 januari 2002. Albert Neuhuijslaan 17 1401 BW Bussum De crematie heeft op zaterdag 26 januari 2002 in familiekring plaatsgevonden. "In het huis van mijn Vader zijn vele woningen Joh. 14:2 Verdrietig omdat we hem moeten missen, maar met een dankbare herinnering aan zijn zorg en belang stelling voor ons, delen wij u mee dat op de leeftijd van 90 jaar rustig is ingeslapen onze lieve vader, groot- en overgrootvader DINGEMAN ADRIAANSE gehuwd geweest met Neeltje Wattel, overleden 11 mei 1966 We zijn dankbaar dat onze Hemelse Vader hem ver der lijden heeft bespaard en heeft thuisgehaald. Serooskerke: Lein en Diny Adriaanse Ellen Dave Kees en Matty Adriaanse Danny Jankees en Karin Marije, Wendy Jan en Joke Adriaanse Tamara Cecilia Rob Lenny en leen Boone Abco Eline en Nico Leenderl-Jan Catrien en Tonny Geerse Leon Iman Corina Rotterdam: Dick en Jeannette Adriaanse Kimberly Amy Gita Middelburg, 26 januari 2002. Zorgcentrum "Swerf-Rust" Correspondentieadres: Fam. Adriaanse, Vroonstraat 5, 4353 AD Serooskerke De dienst van Woord en gebed zal worden gehou den op donderdag 31 januari om 13.00 uur in de Gereformeerde Kerk, Ds. van Wouweslraat 41 te Serooskerke. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de begraafplaats te Serooskerke. Na de begrafenis is er in de kerk gelegenheid tot condoleren. Onze buurman DINGEMAN is gestorven. We hebben hem gekend als een vriendelijke en be hulpzaam mens Bets de Poorte Marinus Vreeke Martine van der Meule Maria-Rebecca Nel en Henk Schout Riet en Piet Koole Nog vrij onverwacht overleed in haar geliefde Mid delburg onze tante en oudtante SARA KATHARINA INGELSE op de leeftijd van 86 jaar. Namens de familie Middelburg 27 januari 2002. Correspondentieadres: Goeman Borgesiusstraat 42, 4384 |R Vlissingen Er is gelegenheid tol afscheidnemen op donderdag 31 januari van 10.00 tot 10.30 uur in het rouwcen- trum aan de Buitenhovelaan 1 te Middelburg. Aansluitend zal om 11.00 uur de crematieplechtig heid gehouden worden in het crematorium aan de Westelijke Oude Havendijk 3 te Middelburg. Na afloop van de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de condoleanceruimte van het crema torium. Moeder zijn is alles geven, zorgen, lijden, liefde en leven. Moeder zijn is alles derven, alles... en tevreden sterven. Rustig is van ons heengegaan onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder ELIZABETH JOZINA REMIJNSE-DE KLERK weduwe van Marinus Remijnse in de leeftijd van 89 jaar. Kapelle: Piet Remijnse Sjaan Remijnse-van Schaik Liesbeth en Arjen, Emiel, Sacha Carolien en Perry Anita en Ron Kattendijke: Ina van Waarde-Remijnse Jan van Waarde Dianne en Peter, Edwin, Chantal Marcel en Ineke, oliën Yerseke: Nelly Kole-Remijnse Kees Kole Mare en Jenny, Martijn Juliëtte en Pierre Goes, 26 januari 2002. Verpleeghuis Ter Valcke' Correspondentieadres: Zuidweg 3, 4474 AM Kattendijke De afscheidsdienst voor familie en belangstellenden zal worden gehouden donderdag 31 januari om 10.30 uur in de Ned. Hervormde kerk te 's-Heer Abtskerke, waarna aansluitend omstreeks 11./15 uur de begrafenis zal plaatshebben op de Algemene Begraafplaats te Sinoutskerke. Na afloop van de begrafenis is er in het Vereni gingsgebouw 'Versvliet' te 's-Heer Abtskerke, gele genheid tot condoleren. Met dank aan het personeel voor de goede verzorging in Verpleeghuis 'Ter Valcke'. Diepbedroefd, maar dankbaar voor alles wat zij voor ons heeft gedaan en betekend, en tevens dankbaar dat een verder lijden haar bespaard is gebleven ge ven wij u kennis van het overlijden van onze moeder, schoonmoeder, oma en oud-omaatje JACOBA VAN DER STEL weduwe van Johannis de Jonge op de leeftijd van 91 jaar. Ouwerkerk: J. de Jonge T. J. de Jonge-Saman Goes: A. J. van den Ende-de Jonge W. C. van den Ende t Klein- en achterkleinkinderen Zierikzee, 27 januari 2002. Arcus Zorgcentra, Lokatie "Cornelia" Correspondentieadres: Den Domp 20, 4305 AS Ouwerkerk Een korte overdenking zal worden gehouden don derdag 51 januari om 15.50 uur in het Dorpshuis te Ouwerkerk, waarna aansluitend om 14.00 uur de begrafenis zal plaatsvinden op de begraafplaats te Ouwerkerk. Indien u deze plechtigheid wenst bij le wonen wordt u verzocht tijdig aanwezig te zijn. Gelegenheid tot condoleren in voornoemd Dorps huis na de begrafenis. De receptie op 29 januari 2002 voor het 60-jarig hu welijk van Dhr. en Mevr. DIELEMAN kan wegens omstandigheden niet doorgaan. Van Halewijnstraat 32, Axel. Zij heeft van het leven genoten zolang als ze kon. Na een liefdevolle verzorging in Zorgcentrum 'Poel- wijck', is geheel onverwacht overleden onze lieve, zorgzame moeder, schoonmoeder, oma en overoma JAKOBA DEN HOLLANDER-HARPE weduwe van Cornelis den Hollander in de leeftijd van 93 jaar. Yerseke: E. M. Verlare-den Hollander M. J. Verlare Badhoevendorp: J. den Hollander W. Weerdenburg Nieuwerkerk: J. den Hollander J. den Hollander-Dorst Schuddebeurs: C. Romijn-den Hollander L. A. Romijn (in herinnering) Oosterland: C. J. Braber-den Hollander M. Braber 's-Heer Arendskerke: J. Noorland-den Hollander M. B. Noorland Dreischor: S. P. van der Velde- den Hollander L. van der Velde Zonnemaire: L. M. Hillebrand Klein- en achterkleinkinderen 's-Heer Arendskerke, 27 januari 2002. Zorgcentrum "Poelwijck" Slotstraat 15 Correspondentieadres: Breeweg 74, 4401 ER Yerseke. De rouwdienst zal gehouden worden donderdag 31 januari om 14.00 uur in de S.O.W. kerk te 's-Heer Arendskerke, waarna aansluitend omstreeks 15.00 uur de begrafenis zal plaatshebben op de Algemene Begraafplaats aldaar. Na afloop van de begrafenis is er 'Poelwijck' gele genheid tot condoleren. Een ieder die wij vergeten zijn een rouwbrief te stu ren gelieve deze advertentie als zodanig te beschou wen. 'Wij hebben je zo liefgehad' Bedroefd delen wij u mede dat is overleden onze ge liefde vader en opa JAN JOHANNES VAN DER WELLE op de leeftijd van 97 jaar. Lina Oele-van der Welle Karei Oele Jacco en Annemarie Arnemuiden, 26 januari 2002. Dankbetuiging Het heeft ons goed gedaan zoveel blijken van medele ven, deelneming en belangstelling le ontvangen na het overlijden van onze allerliefste vader en schoonvader CORNELIS WIJNANDUS JOSEPHUS BERKELMANS Kees Bij alle verdriet was het ons lot steun dat zovelen met ons meevoelden en ons hun deelneming betuigden. Wij zeggen u hiervoor allen hartelijk dank. Tiny en Frans Paulien en Johan lansweert, januari 2002! wil ji] de Zonnebloem in 2002 helpen om ruim 6400 langdurig zieken en (zwaar) lichamelijk gehandicapten een onvergetelijke vakantie te bezorgen? Sluit je dan aan bij ons team van meer dan 6700 vrijwilligers ||||R Meer informatie? Bol (076) 564 63 62 ot kijk de Zonnebloem- Specialist in gedenkstenen decor; sèén&»aWliï%v Iwerk Oude Zandweg 2 - 4361 SK Westkapelle - Tel. 0118- 571436 Uw gedachten over een uniek gedenkteken geven wij gestalte in natuursteen. Vraag naar het fotoboek met vele voorbeelden. Góes: 'De Goese Poort' Rotonde Ringbaan-West Telefoon (0113) 216555 Middelburg: Amesteinwee 40 Telefoon (0118) 612579 NATUURSTEEN ZANDEE DE KUIJPER In de rij voor de kassa viel Angelique plotseling flauw, gelukkig wist de caissière wat zij moest doen. Het Oranje Kruis www.ehbo.nl N.H.N. DEURDRANGERS compact en strak van vorm links en rechts bruikbaar met regelbare sluitsnelheid HERMAN JANSEN Deltastraat 22 NIEUWERKERK Tel. 0111-641465 Bedplassen een probleem op schoollcamp of vakantie? Er zijn meer oplossingeti dan u denkt Kinderen die nog in hun bed plassen, hebben daar vaak zo'n probleem mee dat zij daarom niet mee op schoolkamp of uit logeren durven. Er zijn echter tal van mogelijke oplossingen. Wilt u meer informatie Kenniscentrum Bedplassen telefoonnummer: 0297 53 26 34 website: www.bedplassen.org

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 32