Turnschool pakt twee zeges Driebanders grijpen naast finaleronde Ilyo de Loos haalt zijn gram in Heikant Turners van Koudekerke pakken goud Van de Bunt wint de eerste WB-wedstrijd Onnodig verlies Zand-jongens Ex-voorzitster 't Zand overleden Cor Schipper snelste Zeeuw Marathonzege Niels Goverse Weer 41 punten voor Jordan De Bruine en De Meulmeester zegevieren in Prinsenbeek Tafeltennissers 't Zand verpletteren Shot'65 Twee remises voor Daaf Kasse PRINSENBEEK - De re giokampioenschappen turnen verliepen voor de Zeeuwse mannen op het B- en C-niveau zeer suc cesvol. De pupillen van de Turncombinatie Zuid- West-Nederland, die on der leiding staan van Har ry Stapel uit Vlisingen, behaalden twee eerste plaatsen en een derde plek. Carlo van Minde (Goes), die lid is van GV Koude kerke, won de titelstrijd in de 4B-categorie. In de 5B-klasse werd Vaz- gen Khachanov van Kou dekerke eerste, terwijl clubgenoot Jeffrey Telus- sa in dezelfde klasse de derde plaats voor zich op eiste. De Turncombinatie Zuid- West-Nederland haalde met de Brabantse turners nog eens twee eerste plaatsen met Boris Goris- sen en Mark de Jonge van Martinus uit Halsteren. Erik Bouwens van Marti nus werd tweede op het niveau 5B. Met een vierde plaats voor de Zeeuw Yaniek Nie- mantsverdriet van Kou dekerke en een zevende klassering voor clubge noot Mittchel van Minde was het Zeeuwse succes compleet. MOUTHE - Marjorie van de Bunt heeft zaterdag in het Fran se Mouthe de eerste wereldbe kerwedstrijd biatlon gewon nen. Een dag eerder werd de aange paste sportster uit Terneuzen tweede bij de WB-wedstrijd langlaufen korte afstand. Arnold Polderman uit Axel viel tijdens zijn biatlonwedstrijduit met een lichte schouderblessu re. Komend weekeinde vindt in het Oostenrijkse Ramsau de tweede wereldbekerwedstrijd plaats. HUIZEN - De tafeltennisjongens van 't Zand zijn de competi tie in de kampioensgroep slecht begonnen. Tegen Huizen/Bij- maat werd een niet ingecalculeerde nederlaag geleden: 6-4. Bij 't Zand dëed alleen Stefan de Groot wat hij moest doen. Hij won al zijn enkelspelen en met Kawun Yu ook het dubbelspel. Yu had in twee partijen goede kansen maar bleek niet koel ge noeg om die te verzilveren. Wesley Wegman kwam tekort. In de A-klasse won MZ met 6-4 bij Spaarne. Al win van de Kop bleef ongeslagen, Thomas Groenewoud en Michael Zwemer wonnen beiden één partijVoor Zwemer was dit een magere score, maar de verzachtende omstandigheid was dat hij in de eerste partij op de gladde vloer een onvrijwillige spagaat maakte en geblesseerd verder moest spelen. In de C-klasse won debutant Arnemuiden overtuigend van Tanaka 2. Tegen slechts twee tegenstanders scoorden de Zeeuwen acht punten. Wilbert Poppe bleef ongeslagen, Pe pijn Boeije en Tamara Meerman verloren beiden één partij. SAR kampte met een overvolle ziekenboeg. Audrey en Lacey Koole speelden niet mee, invalster Anika Remorie deed haar best maar kwam er niet aan te pas. Simone de Klerk scoorde beide punten tegen Smash'76. In de meisjes landelijk B-klasse trad debutant Arnemuiden met invalster Lianne Meulenberg aan tegen Vice Versa. Zij won één partij evenals Melissa Schroevers. Griselda Meer man kwam niet tot scoren, 8-2 derhalve. MIDDELBURG - Voor aanvang van de tafeltenniswedstrijd 't Zand-Shot'65 2 werd zaterdag één minuut stilte in acht ge nomen wegens het overlijden van Corrie van Hemert. Van Hemert was één van de oprichters van 't Zand en de eerste voorzitter. In de vroege geschiedenis van 't Zand was zij één van de actiefste leden van de club. Ook was zij na haar periode als voorzitter nog enige tijd penningmeester. Van Hemert was erelid van 't Zand. Ze is zaterdag begraven. WEISSENSEE - Acht Zeeuwse schaatsers hebben onder per fecte weersomstandigheden een 200 kilometer lange toer tocht op de Oostenrijkse Weissensee voltooid. Cor Schipper uit Middelburg toonde zich de snelste Zeeuw in 7.25,45 uur. Hij bleef daarmee plaatsgenoot Hans Bostelaar (7.37.54 uur) voor. De andere provinciegenoten Kloet (Rilland-Bath), Remijn (Heinkenszand), Warmerdam (Sluis), De Pree (Colijnsplaat), Witham (Goes) en Voogt (Bruinisse) finishten ruim achter het tweetal. BREDA - De vijftienjarige Niels Goverse is in Breda op een knappe eerste plaats geëindigd tijdens de vierde wedstrijd van de marathoncompetitie. Goverse plaatste na 25 ronden een demarrage en had tien ronden voor het einde van de wed strijd een ronde voorsprong op het peloton. Patrick Goverse eindigde in de kop van het peloton op de tweede plaats. WASHINGTON - Michael Jordan scoorde zaterdag 41 punten voor de Washington Wizards in het duel tegen de Phoenix Suns, 112-102. Enkele uren daarvoor was de 38-jarige mega ster voor de dertiende keer in zijn loopbaan uitgekozen voor de All Starwedstrijd. Tegen de Suns speelde Jordan een even wichtig duel. Hij maakte 20 voor en 21 punten na de rust. Het was de vijfde keer in dit seizoen dat hij 40 punten of meer in een wedstrijd maakte. ANP/RTR maandag 28 januari 2002 door Ron de Waal PRINSENBEEK - De weg naar de landelijke finale is nog lang, maar verschillende Zeeuwse turnsters hebben bij de regio kampioenschappen in Prinsen beek de eerste hindernis met succes genomen. Er waren zelfs overwinningen voor Moniek de Bruine van Turnschool Zeeland (TSZ) bij de pupillen 1, en voor Wendy de Meulmeester van TSZ bij de junioren. Het eerste turnevenement van enige importantie van dit jaar werd ook meteen de wedstrijd van de noviteiten. Waar tot voor kort bij de sprong gebruik werd gemaakt van het paard, konden de turnsters in Prinsenbeek kennismaken met de pegases. Het hypermoderne toestel, dat bij het WK in Gent bekendheid kreeg, werd bij de regiokampi oenschappen nog niet door alle turnsters benut. „Zo'n toestel kost gauw zo'n slordige driedui zend euro en helaas hebben wij nog niet de middelen om er één aan te schaffen", zei Turnschool Zeeland-trainer Koos Hamels. Naast het nieuwe toestel kregen de aanwezige juryleden ook nog eens te maken met een aanzien lijk gewijzigd beoordelingssys teem. Vooral de juryleden bij de wedstrijdsport hadden hierdoor meer tij d nodig om tot hun eind oordeel te komen, waardoor het geduld van menig turnster en toeschouwer danig op de proef werd gesteld. Van de vertraging die opliep naar zo'n twee uur, hadden de jongste deelneemsters van de wedstrijd nauwelijks last. Bij de instapcategorie, waar de acht jarigen in uitkomen, was er me teen Zeeuws succes voor Laura Jeras van TSZ. Nadat Jeras op de onderdelen sprong en balk voor de hoogste waarderingen had gezorgd, moest ze de over winning toch aan Britt Kaag van EOC Oosterhout laten. De Brabantse nam vooral op de brug afstand, waardoor Laura Jeras uiteindelijk tweede werd. Desi van der Lijke van TSZ en Valerie Hiensch van Forza Gymnastica werden respectie velijk vijfde en zevende. Bij de pupillen 1 eindigde er wel een Zeeuwse turnster op het hoogste schavot. Moniek de Bruine van TSZ wist vooral op balk en vloer dusdanig afstand te nemen van ploegenote Daph ne Bijkerk, dat de eerste plaats niet meer in gevaar kwam. Bij- kerk completeerde het Zeeuwse succes door tweede te worden. Bij de pupillen 2 greep Kelly Dupon van TSZ net naast de eerste plaats. De Vlissingse was op vloer de sterkste van het hele veld, maar verspeelde op brug en balk iets te veel puntjes op de uiteindelijke winnares Amanda Ebert van Quickly uit Waspik. Ondanks de sterk teruglopende trainingsintensiteit waar de Turnschool Zeeland mee te ma ken heeft, keek trainer Koos Hamels toch met tevredenheid naar de verrichtingen van zijn jongste pupillen. „Ik er alle ver trouwen in dat we bij de pupil len misschien wel met enkele turnsters door kunnen dringen tot de finale." Bij de jeugdturnsters was de Zeeuwse hoop vooral gevestigd op Lesley Huyzen en Ramona Hibels. De twee behaalden in derdaad het podium, maar moesten Tamara Hagethorn van Animo Roosendaal/Turncombinatie Zuid-West-Nederland ver voor zich dulden. De Brabantse, die onder leiding staat van Vlissin- ger Harry Stapel, was op alle- vier de onderdelen een klasse apart, en wist met maar liefst drie punten verschil Lesley Huyzen (tweede) en Ramona Hibels (derde) van Turnschool Zeeland achter zich te laten. Mandy Huibregts en Sharona van Peenen van TSZ vielen met een vijfde en zesde plaats net buiten de prijzen. Bij de junioren was het voor Wendy de Meulmeester van TSZ een koud kunstje om haar favo- rietenrol waar te maken. De veertienjarige De Meulmeester, die voorheen uitkwam in de top sportklasse, kon zich zelfs nog enkele foutjes permitteren zon der dat haar overwinning in ge vaar kwam. Clubgenote Jill Mes legde met een achterstand van ruim drie punten beslag op de tweede plaats. De meeste Zeeuwse turnsters kunnen zich nu gaan opken voor de achtste finale, die in maart in Eindhoven wordt gehouden. Lesley Huyzen inactieopdcevenwichtsbalk. fotoCor Viveen Ockenburgh/Nutswerk komt twaalf caramboles tekort door Alex Krappen ETTEN-LEUR - De bekeraspi raties van de driebanders van Ockenburgh/Nutswerk kunnen weer voor een jaar in de koel kast. Na twee spannende wed strijden tegen Arpa Shipping ut Etten-Leur kwam de Goese ploeg twaalf caramboles tekort voor plaatsing voor de finale ronde. Het systeem in de beker staat garant voor spanning. Elke par tij best-of-three, alle sets wor den gespeeld. De eerste wed strijd, afgelopen woensdag in Goes was geëindigd in 4-4. Het setsaldo was 7-5 voor Arpa, de Brabantse ploeg maakte veer tien caramboles meer. Dat was de uitgangspositie voor de wed strijd van zaterdag. In die wedstrijd nam de span ning met elke carambole toe. John Tijssens won op miracu leuze wijze van Jan Arnouts. In de beslissende derde set stond hij 13-9 achter, maar won nog met 15-13. Frank Martens eta leerde zijn kunnen door Ad Broeders met maar liefst 3-0 aan de kant te schuiven. Martin Spoormans raakte in de derde set tegen Anno de Kleine geen bal meer en verloor met 15-6. Alles kwam dus aan op de partij van kopman Roland Forthom- me tegen Eddy Merckx. De re kenmachines werden erbij ge haald en al snel bleek dat er voor de Belg in Zeeuwse dienst maar één ding opzat. Hij moest Merckx kloppen want na telling van de caramboles bleek dat Ar pa er vijftien over had. Na twee sets waren de kemphanen in evenwicht, een derde set moest de beslissing brengen. Vanaf het begin liet Merckx ex- geen twijfel over bestaan wie er -beter met die druk om kon gaan. Hij opende met een serie van ze ven en maakte er in de beurt er op nog di'ie. Toen was de strijd gestreden. Uitslag was opnieuw 4-4, het setsaldo was 7-5 voor Ockenbui-gh, maar dat was niet genoeg. Over twee wedstrijden kwam Ockenbui-gh twaalf ca ramboles tekort om Arpa uit het bekertoernooi te stoten. Ontgoocheld Spelers en teamleider waren ontgoocheld. Volgens Nicodem is de bekerfinale één van de jaarlijkse hoogtepunten in het driebanden. „Als je in de finale ronde mag spelen, met al dat prijzengeld en die fantastische sfeer, dat is vergelijkbaar met de Engelse FA Cup in het voet bal. We zijn er nu twee keer bij geweest en twee keer niet. Deze uitschakeling is erg zuur." De bittere nederlaag werkte door in de competitiewedstrijd van zaterdagavond. Vooral Foxdhomme was leeg gespeeld; zijn moyenne (0,785) was een kopman onwaardig. Nicodem viel in voor Ron Schumann, maar kwam er niet aan te pas te gen Harry van de Ven. Tijssens speelde met agx-essief biljart Jo- han Loncelle van tafel en ook Martin Spoormans was weer te- rug. 's Middags verslagen, 's door Lucien Roelandt HEIKANT - Jumping Heikant moet op zoek naar een andere datum. Het evenement onder vond dit weekeinde te veel con currentie van wedstrijden in Brabant en België. Het kostte Jumping deelnemers. Gelukkig zat het met de kwaliteit wel snor. Er werd op hoog niveau ge presteerd. Het klapstuk vormde de Grote Prijs Delta Mossel voor de klas se ZZ (1.35m) op zaterdag avond. Niet favoriet Chx-istiaan van de Plasse werd winnaar, maar streekfavoriet Ilyo de Loos. De ruiter uit Hxxlst liaalde hiermee alsnog zijn gram. De anders zo super springende Na dir liet zijn berijder in de aan loop naar de finale volledig in de steek. De hengst, bij het publiek bekend om zijn bokkesprongen tussen de hindernissen, liep in de op zaterdagmorgen verreden rubriek als een mak schaap dooi de ring. Er sneuvelden twee pa len, hetgeen het ergste deed ver moeden voor de finale. Het pakte echter anders uit. In een zindex-ende barrage deed Ilyo de Loos wat niemand nog voor mogelijk had gehouden. In een adembenemende rit stuurde hij Nadir in 28.31 in een foutloze rit naar de finish. De Loos toonde zich hiermee een fractie sneller dan de Belgi sche international Wim Smet uit Kieldrecht. Dat Chx-istiaan van de Plasse als favoriet voor de overwinning werd getipt, was niet zo vreemd. In de ochtendrubriek, 1.35m di rect op tijd, stuurde de ruiter uit Yerseke de x-uin Delta Mossel avonds oppermachtig. Louis Havex-mans had geen schijn van kans. De uitslag was net als in de be ker 4-4 en dat was een goed punt, vond Nicodem. „Als je na gaat hoe we in de put zaten na de uitschakeling in de beker en je speelt dan nu 4-4 dan mag je niet ontevx*eden zijn. Alsof dat alles nog niet genoeg was kwam Ockenbui-gh gistei'en opnieuw in actie. Het resultaat was opnieuw een gelijkspel, dit maal tegen Rovano uit Rotter dam. Dat was vooral te wijten aan Fx-ank Martens. De Braban- Skybi'eaker in de hoogste ver snelling (58.10) naar de finish. Een tijd waarmee Chx-istiaan van de Plasse tot de laatste spx-ong mocht hopen op de zege. der in Zeeuwse dienst laat te vaak zijn tegenstander uit ge slagen positie terugkomen om dan alsnog de partij in te leve ren. Dat gebeurde nu ook tegen Jan Verkijk. Martens had de partij in de zak, maar na de 45e carambole sloe gen de zenuwen toe. Martens deed te lang over de resterende caramboles en Verkijk profi teerde. Ook verrassend was de nederlaag van Tijssens tegen Ludo Dielis, de eerste in zeven onderlinge wedstrijden. De Belgen in Zeeuwse dienst bleken goed hersteld van de dag Maar de Zeeuw werd toen als nog van de leiding verdrongen door de Antwei'penaar Bernard Mols met Fanfare de Mai. In de Grote Prijs werd Christi- ei-voor. Forthomme had slechts 28 beurten nodig om Richax-d Bitalis in te maken, Spoormans nog een beurt minder om met nestor Chx-ist van der Smissen af te rekenen. Nagatief Was de 4-4 tegen Ha vermans goed te noemen, de 4-4 tegen Rovano was dat beslist niet. Nicodem wilde echter geen ne gatieve woorden horen. „We hebben laten zien dat we ons kunnen meten met de beste spe lers van Nederland." Loontjens Biljarts kwam ook in aan van de Plasse achtex-volgd door de pech. Een lichte touche ring van het hout door de negen jarige Heax-tbreaker-zoon was al voldoende om een paal near actie en verloor met 8-0 bij kop loper IMD uit Delft. Daar was niets op af te dingen. Dat moest vooral Peter Kesteloot exwaren. De Belg speelde met een moyen ne van px-ecies één, zeker niet onder de maat, maar haalde niet eens dertig caramboles. Zijn te genstander Hans-Jürgen Kühl speelde een voor de eerste divi sie uitzonderlijk hoog gemid delde: 1,551. Ook de andei-en hadden niets in te brengen, maar Nicodem treurde niet. „We moeten tegen de staartploegen punten pak ken. de bodem te halen. Een fout waarmee Christiaan van de Plasse de hoop op de fel begeer- de ovex-winning, en de Grote Prijs de tweede keer op rij, kon laten varen. Interland Een bijzonder spannende inter land tussen Nederland en België (nipt gewonnen door de zuider- bxxren) en een spectaculair vex-- lopen finale om de Grote Prijs Jumping Heikant 2002 zorgden voor een fi-aai slot van het vier daagse hippisch evenement in Heikant. In de strijd om de Gro te Prijs leek Ilyo de Loos met Nadir op de dubbel beslag te leggen. De Hulstenaar toonde zich met een tijd van 27.90 ver uit de snelste van de zeven tot de barrage doox-gedrongen combi naties. Op de laatste sprong tik te Ilyo de Loos met zijn paard echter alsnog een balk uit de le pels. Daarmee was de weg vrij voor Joost Martens. Een kans die de Brabander zich niet liet ontgaan. Mai-tens stuurde de vos van eigenaar Albert Ubaghs uit Nieuwland met een foutloze rit naar de felbegeerde zege. Een foutloze rit met It's Lotto in de wedstrijd rechstreeks op tijd betekende voor Dennis Evertse zijn eerste winstpunt in de klas se Z. Het veertienjaxige talent uit Nieuw en St. Joosland is daarmee de jongste Zeeuwse Z- ruiter De tijd van 64.64 was voor Dennis Evertse bovendien goed voor een fraaie zesde plaats. Achter winnaar Tim Franssen, met Lavita. Voor de ex-jeugdinteimational uit Oud- Gastel betekende het zijn vijfde zege tijdens de vierdaagse in Heikant. door Alex Krappen MIDDELBURG - In de jacht op het kampioenschap in de derde divisie hebben de tafeltennis sers van 't Zand geen fout ge maakt. De eerste wedsrijd tegen degradant Shot'65 2 leverde een 10-0-overwinning op voor het Middelburgse team. De mannen van SAR'72 startten aanmerke lijk stroever. Uit tegen Moret/ Salamanders 3 kwamen de Zeeuws-Vlamingen niet verder dan 5-5. Enige uitdaging voor de Zand mannen was het vasthouden van de concentratie. Ma rijn Veijgen had daar de grootste problemen mee en verloor één game. Dennis Verdurmen en Lennard Rodenbui'g kenden geen problemen met de matige tegenstanders. Rodenburg: „Voordeel van de nieuwe telling is dat dit soort wedstrijden kor ter duurt." SAR had de pech dat aan de bij Moret 3 Michel van de Kooy meespeelde. Die bleek onbe speelbaar voor het Klooster- zandse team en won drie partijen. Daarnaast verloor de wedstrijdritme ontberende Pas cal Neve ook nog van Daniel Perez. De SAR-vx-ouwen kwa men met de 7-3-overwinning bij Vice Versa goed weg. Kim 't Hooft had geen last van haar Brabantse tegenstanders en won driemaal gemakkelijk. Naomi Schelfhout moest daar entegen twee keer tot het uiter ste gaan om na een spannende vijfde game de winst alsnog naar zich toe te trekken. Stefa- nie Fassaert had wel kansen maar kwam niet tot scoren. Een klasse lager kon Arnemui den geen afstand nemen van Tanaka. Ilse Burgs won drie partijen maar Franca Houter man en Danielle Laing konden daar met respectievelijk één en nul zeges te weinig aan toevoe gen. Gezien het feit dat Tanaka nog één van de mindere tegen standers is zal het voor de Axne- muidse vrouwen knokken wor den om in deze klasse te blijven. In de vierde divisie kwamen bei de Zeeuwse teams niet verder dan een puntendeling. MZ deed dat uit tegen Docos 2 met twee zeges van Monique Corver en Wilma van de Bosse en één van Lydia Prince. RdT scoorde 5-5 tegen Never Despair door twee keer winst van Cindy van Dries- sche en Kim de Rijke en één zege van Sandra Goossen. Voor beide teams een matige opening. In de hoofdklasse A moest Arne muiden de reseiwes van Back hands een gelijkspel toestaan. Jan-Rien Meerman bleef onge slagen, maar Jan Steijn had een off-day en kwam slechts één maal tot scoren. Invaller Hans Oosterling won niets, 't Zand 2 begon wél goed. Uit bij Hotak 2 werden zeven punten wegge haald. Riny Kasse vierde zijn comeback met drie zeges en ook Willem-J an Duininck kon twee maal profiteren van het tradi tioneel zwakke spel van Hotak- spelers tegen verdedigers. Arjan Louwerse won één partij. In de andere poule begon MZ slecht tegen ÓdT. De Middel burgers spi'okkelden slechts twee puntjes bij elkaar tegen een team dat niet bepaald een hoogvlieger is in deze klasse. Michael Zwemer en Leon van Boven zorgden voor de Middel burgse punten. Arnemuiden 2 hield vier punten over aan de confrontatie met Belcrum 3Ro bert Steenbeek scoorde twee punten, Daan Mijnsbei'gen en Hans Oosterling deden met elk één zege de rest. ARNHEM - Daaf Kasse heeft tijdens de halve finale van het Nederlands damkampioen schap twee keer remise ge speeld. Zaterdag speelde de Middel burger op Sportcenti'um Papen dal tegen Harry Clasquin uit Capelle aan de IJssel. Het werd een boeiende partij, waarin bei de spelers zich niet op fouten lieten betrappen. Gistei'en had de Middelburger het zwaarder tegen de Friese crack Anton Schotanus. Hij kwam slecht uit de opening, maar verdedigde zich in het ï-estant van de partij vindingx-ijk. Na de tijdnoodfase moest de voormalige KNDB- voorzitter remise accepteren. Na vier ronden staat Kasse op een gedeelde derde plaats in zijn groep. Koploper is Gerard Jan sen uit Huissen. Bij de vrouwen viel er voor Jo- lien de Graag uit Goes een over winning en een nederlaag te no teren. Vrijdagavond won de zes tienjarige VWO-scholiere in een goede partij van Nicole Schouten uit Haarlem. Zater dag liep de partij echter minder goed af: tegen Gera Hol uit Lei den werd ze het slachtoffer van een lichte combinatie. De Graag staat halverwege het toernooi op de vierde plaats. De eerste twee plaatsen geven recht op een plaats in de finale van het Nederlands kampioenschap. Luc Cornelissens moest met Prins Forever in de klasse ZZ genoegen nemen met een elfde plaats. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 19