De Vos dirigent winnend Patrijzen Zege voor slim BV Souburg PZC Goede generale handbalvrouwen Waterpoloërs van Stormvogel naderen koploper Wiekslag Handballers EMM klaren simpel karwei Chantal de Rooy klopt concurrentie Zeelandia Middelburg naar 3-0-nederlaag gespeeld Tovaal en Oemoemenoe in play-offs tweede klasse Domburg krijgt klopt in Axel maandag 28 januari 2002 door Barry van der Hooft 's-HEERENHOEK - Zijn gebrekkige loopvermogen camoufleert hij met zijn techniek en zijn traptechniek is een do delijk wapen. Ron de Vos (31) is al jaren de dirigent op het middenveld van Pa trijzen en gisteren liet hij maar weer eens zien waarom. De Vos kwam als winnaar uit het persoonlijke duel met zijn directe tegenstander Jan de Rijke en legde zo de basis voor de 3-0-winst op Zeelandia Middelburg. Veel meters zal Ron de Vos tijdens een wedstrijd niet maken, maar positioneel is de routinier nog altijd ijzersterk. Daarnaast zijn de corners en vi'ije trap pen van zijn voet stuk voor stuk levens gevaarlijk. Zijn trainer Kees van der Sluis beaamde dat na afloop. „Ron kan een bal leggen waar hij wil en dat is een belangrijk wapen van ons." Die stilstaande situaties worden vrij wel altijd volgens eenzelfde scenario afgewerkt. De Vos zet zich achter de bal, Wilfred van den Dries is de blik semafleider, waarna de kopsterke Pe ter de Jong op maat wordt bediend. En daarmee is het verhaal van het eerste Patrijzen-doelpunt eigenlijk al ver teld. De Vos belastte zich na een kwartier met een corner en vond van- zelfspx-ekend De Jong. Zijn kopbal be landde voor de voeten van Ai'jan Ver burg, die van dichtbij afrondde: 1-0. Lange bal Die tik kwam Zeelandia Middelbux'g in de eex'ste helft niet meer te boven. De beste kans was na vijf minuten nog wel voor Jacco de Looff geweest (schot naast), maar na de 1-0 nam Patrijzen het heft in handen. Zeelandia Middel burg hanteerde veelal de lange bal, kwam er niet echt meer uit en zag achtereenvolgens Van den Dries, Ver burg en De Jong net niet tot scoren ko men. De eerste kans na de rust was evenals in de eerste helft voor Zeelandia Middel burg, maar Ferhan Topal kon zijn voet net niet tegen de bal zetten. Niet veel later loste Alex Lourens spits Daan Ei kenhout af en dat betekende direct het einde van de Middelburgse aanvallen. Teun van Slooten miste namens Patrij zen dé mogelijkheid op 2-0 en één mi nuut later mocht Middelburger Michel Sinke met zijn tweede gele kaart ver trekken. Toen Ruud Sanders vervolgens Hubèr Rentmeester vloerde kon Patrijzen vanaf elf meter verder afstand nemen. De Vos schoot raak, maar zijn mede- spelers waren volgens scheidsrechter Ineveld te vroeg ingelopen. De straf schop moest worden overgenomen, de middenvelder koos dezelfde hoek (De Vos: „Want als je verandert, dan komt het niet goed.") en het duel was ge speeld: 2-0. Wilfred van den Dries profiteerde en kele minuten van de ruimte in de Mid- delbxxrgse defensie. Na een solo liet hij Piet Baan zijn hielen zien en passeerde vervolgens koelbloedig doelman Jan sen van Galen: 3-0. Vanaf dat moment was het duel helemaal geen wedstrijd meer en liet Van der Sluis zijn drie wis sels opdraven. De Vos werd uitgeroe pen tot man of the match en kreeg zijn publieks wissel. ,,Middelbui"g liet ons komen, maar we bleven gelukkig zui nig met het balbezit", analyseerde Van der Sluis. „We hebben nog redelijk veel kansen gemist, maar uiteindelijk mak kelijk gewonnen. En we blijven toch lekker meedraaien." Patrijzen: Sjimmie Kikkert; Peter de Jong, André Smulder, William Sallet; Teun van Slooten (77. Camiel Rentmeester), Guido Moison, Ron de Vos (88. Ruud Hoogen doorn), Joffrey Geldof; Hubèr Rentmeester (84. Henk van de Brink), Wilfred van den Dries en Arjan Verburg. Zeelandia Middelburg: Michel Jansen van Galen; Paul Constandse, Piet Baan, Michel Sinke, Ruud Sanders; Arjen Visser (46. Ach- med Coban), Jan de Rijke, Ferhan Topal, Onder Kog (66. Ruud de Vroe); Daan Eiken hout (60. Alex Lourens) en Jacco de Looff. Patrijzen-aanvaller Hubèr Rentmeester (links) duelleert met Zeelandia Middelburg-verdediger Ruud Sanders. foto Dirk-Jan Gjeltema doorWim Kakebeeke SCHIEDAM - In de kelder van de eerste divisie bivakkeren, valt moeilijk te verteren. DWS moet er dit seizoen door blessu res aan geloven. Misschien dat dat wel meespeelde in de ach terhoofden van de EMM-spe- lers. De nummer twee van de ranglijst was mild voor de thuis ploeg. Het verplichte nummer eindigde uiteindelijk in een ge makkelijke 26-13-zege voor de Middelburgse formatie. Normaal gesproken geeft een uitzege een extra stimxxlans. Maar daar was bij de zege op de Schiedammers geen sprake van. „Dit geeft geen extra meer waarde," keek trainer Nico Franken terug. „Het was van daag niet meer dan een ver plichting." De schade voor de thuisploeg bleef beperkt dankzij een mati ge eerste helft van de gasten. Franken had in de kleedkamer er nog zo op gehamerd de klus serieus aan te pakken. Voor de pauze werd de opdracht min of meer in de wind geslagen. De teller bleef steken op tien tref fers. Over de dekking was de Brabander beter te spreken. En terecht want de Schiedamse équipe passeerde doelman Kre- mer slechts vier keer: 4-10. Na de hexwatting ging het alle maal een stuk vlotter. Opnieuw onder aanvoering van de nage noeg herstelde Eric Franken (twaalf treffers), werd DWS in recordtempo op de slachtbank gelegd: 7-21. Nico Franken greep het duel vervolgens aan om te experi menteren. Vincent van der Meij- den mocht ook aanvallend zijn kunsten weer eens vertonen. De van een hamstringblessure her stellende Van der Meijden was vier keer succesvol in de linker hoek. EMM zit dankzij de uitze ge nog steeds in de slipstream van lijstaanvoerder Animo (één punt achterstand). Scores: Eric Franken 12, Enoin Schaaljeen VincentvanderMeijden 4, Eric van Broekhoven 3. Ronny Onwijn 2 en Joey Aertssen 1 door Ko Mechielsen VLISSINGEN - De waterpolo- mannen van Stormvogel deden dit weekeinde goede zaken. Zelf won de Vlissingse ploeg van De Duck (3-6), terwijl koploper Wiekslag een punt liet liggen bij degradatiekandidaat Devel: 3- 3. Door dit resultaat is Stormvo gel de leider nu tot op één punt genaderd. De Schelde speelde erg goed en won van Rotterdam 12-3. De Duck-Stormvogel 3-6. Stormvogel had een goede start. De Vlissingse formatie leidde al snel met 2-0. Aan het eind van de eerste periode kwam de Duck terug dankzij een schitterend afstandsschot: 1-2. De tweede periode was spannend. De Duck gaf goed partij. Stormvogel kwam op 1-3 na een man-meer- situatie, maar daarna was het De Duck dat op gelijke hoogte kwam: 3-3. Net voor het eind van de tweede periode kwam Stonnvogel nog op 3-4. Daarna was Stormvogel duidelijk de betere ploeg. Vooral vex-dedi- gend zat het goed in elkaar. Scores Stormvogel: Chris van de Draai 2, Jan Kees Mol, Joey de Beer, Robin Juranek en Sjaak Leijnse 1 De Schelde-Rotterdam 12-3. De Schelde zette meteen vanaf het begin goed druk. Hierdoor na men de Terneuzenaren een 4-0- voorsprong in de eerste periode. Pas bij 7-0-stand deed Rotter dam iets tei'ug. Het was duide lijk dat De Schelde de betere ploeg was. Via 9-2 won Schelde dik verdiend met 12-3. Scores Schelde: Chris Eijsebaert en Cees van Houwelingen 4, Chis van Royen 2 en Bram van der Heuvel 1 Rotterdam gooide ook nog een keer in eigen doel. Treffers-Stormvogel 2 12-6. In de belangrijke uitwedstx'ijd in Rosmalen moesten de reserves van Stormvogel het doen zonder Loek van 't Westende, Gep Na- vest en keeper Bernd Jan Bek kers. Stormvogel begon toch sterk en nam in de eerste periode een 1-0-voorsprong. Daarna was het gedaan met de Vlissin- gers. Treffers had een fantasti sche tweede periode, waarin het een 5-1-voorsprong nam. Stonnvogel probeei'de in de derde periode de zaken nog recht te zetten, maar was blij dat het bij kon blijven: 9-5. Daarna was de koek op en leed Storm vogel een pijnlijke nederlaag. Scores Stormvogel: Pim Bekkers 3: Ad van 't Westende 2 en Henk Rie- mens 1. Dio-Ganze 0-9. Het begin was moeizaam, maar eenmaal in de tweede periode kwam Ganze op gang. Dio kon er niet veel tegen over stellen en Ganze liep snel uit naar een 4-0-voorspi-ong. De wedstrijd verzandde vervolgens in een matige pot polo. Ganze hoefde niet meer zo nodig en Dio kon geen vuist maken. Scores Ganze: Cheyenne van Berkel 4, Bram van der Leden 2 en Piet Schop, Arco Wagenvoort en Andre van Zijp 1 Vrouwen De Schelde-TRB/RES 4-4. De Schelde-vrouwen, die in Til burg destijds een 4-1-nederlaag leden, warén in de thuiswed strijd uit op revanche. TRB/RES had echter een goede start en nam in de eerste periode een 2- 0-voorsprong en ging in de tweede periode sterk door: 0-3. Pas in de derde periode was het Suzanne Tanghe die De Schelde terug in de wedstrijd bracht. De Schelde putte moed uit de tref fer. Dankzij twee treffers van Els Heemskerk knokte Schelde zich eind derde pei'iode naast TRB/RES: 3-3. In de vierde pe riode leek het even mis te gaan, want de Tilburgse vrouwen scoorden snel 3-4. De Schelde profiteerde in de laatste minuut van een overtalsituatie. Het was Brenda Post die de verdiende' gelijkmaker op het bord bracht.' Stormvogel-Aegir 6-1. Storm- vpgel nam in de eerste periode een 3-1-voorsprong. Aegir kon aanvallend geen potten breken. Toch nam Stormvogel niet echt veel afstand, omdat er veel kan sen werden gemist. De Vlissing-' se vrouwen wonnen niettemin verdiend: 6-1. Scores Stormvogel: Natas ja S wen nen 4 en Karin Pasman en Angeli- que Lok 1 door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Na de promotie was het voor Chantal de Rooy even wennen in de klasse Zl. Maar in Nieuw- en Sint Joosland was het klip en klaar: wie wil zegevieren dient ook op dit niveau met Chantal de Roov en Nairobi af te reke- Dat maakte de amazone uit Yerseke tijdens de dressuur- wedstrijd van de ruiterclub Walcheren de concurx-entie dui delijk. Het talent uit de Zuid- Bevelandse dressuurkweekvij- ver stuurde in de manege van Stal de Kroo de geweldig bewe gende Nairobi naar 185 punten. En daar moest de concurrentie het antwoord schuldig op blij ven. Rafaela van den IJssel uit Middelburg eindxgde met de Naturel-zoon op drie punten af stand op de tweede plaats. Ook nummer drie Rene van de Veer met Mondrtaan had aan de 180 punten precies voldoende voor een winstpunt. In de klasse L2 maakte Mathilde Koster met Jerona voorlopig een einde aan de overheersende rol van Peter Klaasse met Night and Day. De amazone uit Yerse ke stuurde Jerona naar het voortreffelijke totaal van 178 punten. Mathilde Koster, die lange tijd van het strijdtoneel was verdwenen, bewees hier mee dat haar overtuigende zege een week eerder in Heikant be slist niet als een toevalstreffer mocht worden gezien. Ook dé tien punten voorsprong op Peter Klaasse met Night and Day ge-' tuigd van de klasse van Mathil de Koster. De 167 punten waar mee de Vlissingse Josee van de- Velde met Palacio beslag op de derde plaats wist te leggen, on- dex-streepte het hoge niveau in deze klasse. Ook in de klasse Ml slaagde Pe ter Klaasse er niet in om het oranje lint te bemachtigen. De' ruiter uit Arnemuiden stuurde de viex*voeter Kyra naar 158 ounten en kwam hiermee twee puntjes tekort om Jan Ton met Lewis van de leiding te verdrin gen. Klaasse moest zelfs de tweede stek delen met Natasja Dijkgraaf die met Nastia door de juiy eveneens beloond werd met 158 punten. En ook in het gereden zijn in het algemeen hield Natasja Dijkgraaf gelijke tred met haar rivaal. Bijzonder spannend verliep de strijd om de erelinten in de klas se B. Toen de stofwolken in de arena van Stal de Kroo waren opgetrokken stonden de bordjes voor Evelien de Schipper met- Gulina, Mirthe Huisman met Laser en Linda Janssen met Pa- pillon op 172 punten. Ook op de beslissende onderdelen hielden voor de Evelien Schipper en Mirthe Huisman de balans keu rig in evenwicht, zodat zij het oranje lint moesten delen. van onze sportredactie VLISSINGEN - Oemoemenoe en Tovaal hebben zich voor de play-offs in de tweede klasse ge plaatst. Tovaal zegevierde in Rotterdam met 24-0 bij hekken sluiter RSRC en Oemoemenoe versloeg Tilburg met 48-5. RSRC - Tovaal 0-24: Bijna gaf Tonnis van der Tuin zijn 300e competitieduel nog wat extra cachet, maar in de slotminuut wist hij net niet te scoren. RSRC - Tovaal 0-24 (0 - 12) 5. Mi- chiel Sinke 0-5, 6. Egon Geeratz 0 - 7, 33. Egon Geeratz 0-12, 43. Bart Spaas 0-17,44. Egon GeeratzO-19, 70. Bart Spaas 0 - 24. Scheidsrech ter: R. Bergers (Maastricht). Tilburg - Oemoemenoe 5-48: Oemoemenoe kwam maar moeilijk op gang. Breda kon de Middelburgse rugbyers in prin cipe nog achterhalen en dat zorgde in de beginfase voor wat nervositeit. Na de openingstry van Martijn Boogaard, die met een kniebles sure drie maanden uit de roula tie was geweest, kwam Oemoe menoe geen moment meer in gevaar. Tilburg - Oemoemenoe 5-48 (5-22) 15. Martijn Boogaard 0-5, 20 Jan AlbregtseO-8,26. Tannequy Desca- zeaud 0 -13,27Jan Albreglse 0-15, 38. Johti Wentink 5 - 22, 45. Tanne quy Descazeaud 5 - 27, 46. Jan Al breglse 5 - 29, 54. Tannequy Desca zeaud 5-34,54. Jan Albreglse 5-36, 67. Martin de Wit 5-41, 68. Jan Al breglse 5 - 43, 76. Marcel van der. Schraef 5 - 48. Scheidsrechter: R. Bergers (Maastricht) Aantal toe schouwers: 75 doorWim Kakebeeke MIDDELBURG - De liandbal- sters van EMM hebben een week voor de confrontatie met lijst aanvoerder CTR'2000 een regel matige overwinning op HEC be haald. Olympus haalde een kostbaar punt tegen Sprong- schot. EMM - HEC 16-11: Het uur van de waarheid komt steeds dich terbij voor de Middelburgse vrouwen. Volgende week staat de topper tegen koploper CTR'2000 in Capelle aan de IJs sel op het programma. De zege op hekkensluiter HEC was niet echt ideaal. Goeie spelmomen ten werden nog te veel afgewis seld met zwakke spelfases. Bij vlagen was EMM zelfs noncha lant. „Dat weet de ploeg ook. AXEL - Domburg-trainer Stof fel Schipper had zijn spelers gisteren voor het duel met Axel in de vierde klasse A nog zó ge waarschuwd. „Axel thuis en uit is een wereld van verschil", had- ie gezegd. De boodschap was echter niet helemaal overgekomen, want na koploper Hontenisse en IJ- zendijke moest ook Domburg de gifbeker in Axel leeg drinken. Axel won met 1-0 maar de zwaar bevochten zege was al leen op basis van de eerste helft verdiend. Alleen Hulsterloo dwong dit seizoen in het Axelse Bos een gelijkspel af tegen de oranjehemden. De andere ploe gen sneuvelden. Domburg ging tegen Axel op jacht naar de tweede-periodeti- tel en kon concurrent Hulster loo op achterstand zetten. Daar kwam het dus niet van. Stoffel Schipper: „Ze wisten wat er op het spel stond, maar ze dachten: dat doen we wel even. Het zat niet goed tussen de oren. Dat kun je bijna niet meer rechtzet ten. In de rust heb ik gevraagd: wie speelt er vandaag voor een periodetitel, oranje-wit of blauw-wit? Gelukkig hebben ze er na rust alles aan gedaan, maar dan moet je ook mazzel hebben. En dat ontbrak eraan." Maker van het enige doelpunt was Richard de Vos, die vanaf de linkerkant naar binnensneed en met zijn rechter een schot waag de. De houdbare bal verraste Domburg-doelman Oscar Ja- kobs: 1-0. Maar een slechte repetitie is een goeie generale", zei een optimis tische Jos Aextssen na afloop. Scores EMM: Petula Brasser 5, Christian Ramstijn 3, Maria Terra en Danielle Carol 2, Jits Jongepier, Aletta Baan, Miranda Dekker en Angela van de Bergh. Olympus - Sprongschot 12-12: Het verdiende puntje werd met open armen ontvangen in Vlis singse kringen. Sinds november is er immers geen punt meer bi n- nengesleept. Natasja van Nieuwland verzilverde vijf van de twaalf treffers. Ventura 3 - GSC 11-12 (7-5): Na een paar moeilijke maanden lijkt de Goese équipe op de weg terug. De positie in de eex-ste klasse was niet bepaald roos kleurig, maar daar komt ongetwijfeld verandering in. Gisteren werd de laatste plek verlaten door twee kostbare mee te nemen uit Schiedam. Het derde garnituur van de thuis ploeg dacht de buit binnen te hebben (11-5-voorsprong), maar kwam van een koude ker mis thxxis. Vanuit een alles of niks situatie zag GSC alsnog kans de punten te verzilveren. Mannen EMM2-Hellas 3 18-15: Delaat- ste weken is de bezetting door blessures niet zo geweldig. Maar de kexxze om de geblesseerde Pe ter Hoefkens als tijdelijke coach te laten fungeren (trainer Rob de Groot speelt in tijden van nood), pakt zeker niet verkeerd uit. Maar net als tegen Snel wiek was het hard werken geblazen voor de volle buit. Achterin werd de rechteraanval van Hel las goed opgevangen, voorin speelde EMM degelijk. Met wei nig tijdstraffen, en met Arno Wouters in grote vorm (negen treffers) wex-d terecht revanche genomen op Hellas. Scores: Arno Wouters 9, Wally Hou tepen 3, Edioin Davidse 2, Eric Din- gemanse, Jordy Niemans, Marcello Tax en Rob de Groot 1 Olympus - Atomium 3 24-18: Tot dit weekeinde liep Olympus dit seizoen maar tegen één ne derlaag aan. En dat was tegen Atomium 3. Er moest in eigen huis dus wat rechtgezet worden. En dat gebeurde ook. Vooral na de pauze was de overtxiiging in het spel en de wil om te winnen groot. Achterin had de thuis ploeg de zaakjes goed geregeld. In de voorste linies zorgden Marcel Veldhuizen en Jan Woudstra met ieder zeven tref fers voor het nodige vuuxrwerk. van onze sportredactie ENSCHEDE - De opgave voor BC Vlissingen leek vooraf al niet gemakkelijk. The Jugglers uit het verre Enschede was in eigen huis nog ongeslagen, bovendien werden de afgelopen week vier speelsters van de Vlissingers ge plaagd door ziekte. De 70-59- nederlaag was dan ook niet ver rassend. De vrouwen van BV Souburg brachten Filtech Five het eerste verlies toe. The Jugglers - BC Vlissingen 7 0- 59: De ploeg uit Vlissingen had maar zeven speelsters ter be schikking en daarom koos coach Frank Böseler voor een wat minder energievretende verdediging. Zeker de eerste helft pakte die aanpak goed uit voor de bezoekers, hoewel het begin duidelijk voor The Jugg- lers was. Halverwege het twee de kwart kwam Jugglers voor het eex-st op achterstand: 20-21. Tot aan de rust ging het gelijk- op: 31-30. BC Vlissingen opende het derde kwart zeer goed en liep dankzij Quintana Pattinama zowaar uit naar een 36-31-voorsprong. Binnen een paar minuten tijd verspeelde de ploeg echter de kansen op de ovex*winning. The Jugglers scoorde in vier minu ten vijftien punten op rij en liep uit naar een 54-41-voorsprong aan het eind van het derde kwart. In het laatste kwart kwam de ploeg uit Enschede niet meer in de problemen. Yo- landa Joosse was goed voor 24 punten, Astrid Franke voor 14. BV Souburg - Filtech Five 56- 52: BV Souburg startte de wed strijd opnieuw met beperkte mankracht. De laatste weken moet coach Hans van de Linde het met een kleine selectie stel len in verband met ziektes. Desondanks was het spel van Souburg dat in de eerste helft tot de verbeelding sprak. Sou- burg liep al vlug uit naar 15-3. De goede vorm werd goed vast gehouden. En vooral via de fast- break kon BV Souburg geheel tegen de verwachtingen in uit lopen naar 27-8. Het ongeslagen Filtech kwam terug tot 35-27 In de derde periode leverde Fil tech Five een betere press-ver- dediging af, waardoor het lang bij kon blijven. In de vierde pe riode sloeg de vermoeidheid toe bij Souburg, wat veel balverlies opleverde. Daardoor kon Fil tech Five door een paar drie punters langszij komen. Maar uiteindelijk trok Souburg door slim spel aan het langste eind. Scores BV Souburg: Ilse Rijnberg 16, Annabel Rouwendal 12, Suzan- Een speelster van BV Souburg maakt een lay-up terwijl ze zwaar gehinderd wordt door een Filtech Fi- ve-basketbalster. foto Dirk-Jan Gjeltema ne Plas 12, Esther Vendrik 9 Gitta Kraaijo 5 en Jacqueline Kooistra 2. Den Bosch - BC Vlissingen 71- 64: Na ruim zes weken niet ge speeld te hebben mochten de basketballers van BCV weer aan de bak. Rakesh Angnoe ging voorop in de strijd. Doordat hij niet helemaal fit was en reserve- spelverdeler Stefan Schrier er niet bij was, kreeg Vlissingen la ter wat moeite met het opzetten van de aanval. Een 20-14-voor- sprong werd door een tussen- sprint van Den Bosch omgezet tot 26-20. Hierna ging het min der met BCV. Na een 44-38-ruststand leek het doek helemaal te vallen voor de Vlissingers. Na de openingssco re van Sander Klap slaagde Vlissingen er gedurende een pe riode van vijf minuten niet in te scoren. Den Bosch lukte het overigens niet om uit te lopen. Vanaf de vije-worplijn kon Vlis singen nog terugkomen tot ze ven punten, maar weer was het Den Bosch dat aan het langste eind trok aan het eind van het derde kwart. Met 57-46 had de ploeg de beste papieren op zak voor het vierde kwart. Den Bosch had echter geen ant woord op de aanvallende inspi raties van Arno Franke en Er- win Hilbert, die samen hun team van een 61-47-achter- stand naar een 61-62-voor- sprong schoten. Maar met nog vier minuten te gaan, liep Arno Franke tegen zijn vijfde fout op. wat uitslui ting betekende. Pogingen van Vlissingse kant om wat te force ren, hadden geen succes. Scores BCV: Erwin Hilbert 23, Ra kesh Angnoe 11, Arno Franke 10, Sander Klap 10, Danny Kasander 8 en Niels Wisse 2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 17