pzc Terneuzen haalt opgelucht adem Supersubs Hoek doen hun werk PZC MODELBOUWSHOW ZON.1 7 FEB. INFO: 0113 - 221020 GOES tuêy 15 Driebanders koesteren De Koek maar verliezen Zeeuwse-Vlaamse ploeg wijst concurrent WSC terug: 1-4 JVC overklast UDI'19 in derby Zege Patrijzen Bisschop scoort maar verliest Jan Breukelman beste bij Landau-toernooi Stefan de Die zwemt sterk bij NK junioren 10e NEDERLANDS GROOTSTE ZAT. 16 FEB. ZEELANDHALLEN maandag 28 januari 2002 De Terneuzen-spelers vieren een feestje na de openingstreffer van Geert de Poorter. foto Ad van Hasselt door Jan Dagevos WAALWIJK - De franje ont brak, maar daar kon niemand mee zitten. Terneuzen deed gis teren wat het moest doen. In de strijd 0111 lijfsbehoud wees de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser directe concurrent WSC met duidelijke cijfers terug: 1-4. „In deze fase van de competitie moet je je niet druk maken om het spel", zei Geert de Poorter na afloop. „Het zijn de punten die tellen." Terneuzen verschafte zich via de derde zege van het seizoen weer wat lucht in de hoofdklas se. Het gat met de onderste twee ploegen, die rechtstreeks degra deren, is na gisteren zeven pun ten. Het verschil met nummer twaalf Wilhelmina'08 is zes punten. ,,De club en de spelers hadden deze overwinning heel hard nodig", stelde Mike But. De ontlading was na afloop groot. Uit de kleedkamer klonk sinds lange tijd - de laatste zege, 3-2 tegen Panningen, dateerde van 29 september 2001 - weer UDEN - Koploper UDI'19 had dit seizoen, tot aan de thuiswed strijd van gisteren tegen streek genoot JVC Cuijk, slechts vijf tegentreffers moeten incasse ren. JVC Cuijk toonde echter aan dat UDI in verdedigend op zicht wel degelijk kwetsbaar is: 0-3. Voor 2500 toeschouwers opende Dinand van Haaren vlak voor rust de score namens JVC en diezelfde Van Haaren tekende in de tweede helft ook voor 0-2. JVC was oppermachtig en overklaste UDI'19 op alle fron ten. Het sterke spel werd in de slotminuut door Ramon Schaap nog verder verduidelijkt: 0-3. UDI'19 - JVC Cuijk 0-3 (Ó-l). 37. Di nand van Haaren 0-1, 70. Dinand van Haaren 0-2, 90. Ramon Schaap 0-3. Scheidsrechter: C.P.J.H. Kerk hof (Pijnacker). Gele kaart: Armand Kremers en Pol van Boelcel (beiden JVC Cuijk). Aantal toeschouioers: 2500. eens gezang. „Er zat heel veel druk op deze wedstrijd", vertel de But naderhand. „Als we vandaag hadden verlo ren, hadden we flink in de pro blemen gezeten. Dit duel was bepalend voor de toekomst van Terneuzen. Ik vind dat we het goed hebben opgepakt. Ieder een was vandaag heel gedre ven." Het geeft aan dat iedereen bij Terneuzen de ernst van de situa tie onderkent. De ploeg, die met de nodige pretenties aan het sei zoen begon, is na een serie slech te resultaten zo ver afgegleden dat het de komende weken een ordinaire strijd op leven en dood moet leveren. „Prioriteit één is punten pakken", stelde trainer Paul Telussa. Sentimenten Daar moet iedereen in mee, zo gaf de oefenmeester aan. Senti menten tellen daarbij niet, zo bleek ook in Waalwijk. Zo zaten Jacky Lambert, Ronald van Sliedregt, Renato Dijkstra en Ryan de Regt op de bank. Randy Lauxet en Hubert van den He mel waren, mede op hun eigen verzoek, bij het tweede elftal in gedeeld. Uiteindelijk was Van den Hemel zondag toch nog in Waalwijk aanwezig, maar dan wel in de rol van supporter. Plet duel van het tweede werd name lijk afgelast. „Iedereen werkt er keihard voor", zei Telussa. „Ik heb over niemand klachten, maar ik moet keuzes maken. Dat geeft teleurstellingen, maar als je het goed uitlegt, is er niks aan de hand." In de aanloop naar de wedstrijd tegen WSC had Telussa vooral wat uit te leggen aan Jacky Lambert. De aanvaller, die vo rige week in de basis begon, moest nu wijken. Dat had te ma ken met de terugkeer van Geert de Poorter. De Belg is een bepa lende speler binnen Terneuzen en Telussa wilde sowieso een plaatsje voor hem inruimen. De Poorter kreeg de rol achter de spitsen toebedeeld, tei'wijl Mike But zijn oude professie als spits weer moest oppakken. Het bleek geen slechte zet van de oefenmeester, temeer omdat De Poorter na vier minuten al succesvol was voor Terneuzen. Hij sti'afte halfslachtig werk van de WSC-defensie af en schoot de bal van net buiten het strafschopgebied snoeihard langs doelman Christol van Campenhout: 0-1. Het leek de aanzet tot een vermakelijke middag op een prima bespeel baar veld, maar de vele suppor ters van Terneuzen kwamen be drogen uit. Het spel was hierna onrustig en slordig. Zelfs de 0-2 kort na rust van in valler Jacky Lambert (hij ver ving in de 36e minuut de gebles seerd geraakte Matti Buysse) betekende geen ommekeer. „We waren bang voor die aanslui tingstreffer", meende Telussa. Die kwam er prompt. In de 57e minuut ontsnapte Steven Seedo op links, waarna Farid Idrissi de bal uit een lage voorzet voor het intikken had: 2-1. Kwetsbaar Even moest het ergste worden gevreesd, maar Terneuzen rechtte net op de tijd de rug. On der aanvoering van But, die na de komst van Lambert weer achter de spitsen kwam te staan, en de onvermoeibare Dennis de Kraker werd WSC alsnog het mes op de keel gezet. Toen bleek pas echt hoe kwetsbaar de Bra bantse formatie is. De verdedi gers wisten zich geen raad met de vele positiewisselingen. In de 68e minuut zorgde Jos Kayser met een harde schuiver voor 1-3. Danny Magito bepaalde in de 76e minuut de eindstand op 4-1. In eerste instantie werd zijn kopbal nog gekeerd, maar op zijn tweede inzet had de keeper geen verweer. „Misschien is dit de aanzet tot een mooie tweede seizoenshelft", meende Mike But. „We gaan voor de derde- periodetitel", grapte bestuurs lid Fons Baart. WSC-Terneuzen 1-4 (0-1). 4. Geert de Poorter 0-1, 53. Jacky Lambert 0- 2, 57. Farid ldnssi 2-1, 68. Jos Kay ser 1-3, 76. Danny Magito 1-4. Gele kaartArnold Meter (WSC). Aantal toeschouwers: 89. Terneuzen: Erik de KoeijerGeert Bosschaart, Danny Magito, Roel Al bert!, Michel de Vries; Matti Buijsse (38. Jacky Lambert), Dennis de Kra ker, Geert de Poorter, Jos Kayser (81. Didier Gilles); Dominique Ver linde (81. Ronald van Sliedregten Mike But. door Joop van den Oudenhoven RILLAND - In de derde divisie van de landelijke competitie driebanden groot ging het team van Hoondert/De Waard on danks een demonstratiepartij van Frans de Koek (1.034) on deruit tegen 't Venneke uit Hoe ven. Stalgenoot BV Jacobs kreeg klop van Van Donge de Roo in Rotterdam. IIoondert/De Waard - 't Venne ke 2-6: Bram de Waard verloor na een matig optreden van Daas, 20-25 na 55 beurten, Jo- han Visser deed het stukken be ter maar het was niet genoeg voorde winst, 23-25 na 37 beur ten. Sjaan van Kuyk moest zijn meerdere erkennen in een sterk spelende Embrechts, 23-30 na 37 beurten. Frans de Koek stal de show en maakte van zijn partij tegen Mai'ijnissen een demonstratie. Met voortreffelijk spel en mede dankzij een sei'ie van zes legde hij zijn tegenstander zijn wil op, 30-12 na 29 beurtenEen niet al ledaags moyenne op het scoi'e- boi'd achterlatend van 1.034. Van Donge de Roo - BV Jacobs 6-2: Het is de formatie uit Ril land niet gelukt punten mee te nemen uit Rottex'dam. Piet Kox vexdoor op het nippertje van Ma- lacholwsky, 25-24 na 59 beur ten. Jan Suykerbuyk kon in een matige wedstrijd tegen Tol de puntjes wel binnenhalen, 21-25 'S-HEERENHOEK - Patrijzen deed dit weekeinde uitstekende zaken. De ploeg uit 's-Heeren- hoek versloeg Zeelandia Mid delburg met 3-0 en liep daar door drie punten uit op de gehele concurrentie. Patrijzen - Zeelandia Middel burg was namelijk het enige duel in de derde klasse A dat gis teren doorgang vond. Patrijzen-Zeelandia Middelburg 3- 0 (l-Ö). 15. Arjan Verburg 1-0, 70 Ron de Vos 2-0 (strafschop), 73. Wil fred van den Dries 3-0. Scheidsrech ter: C.P.A. Ineveld (Roosendaal). Rode kaart (2x geel): Michel Sinke (Zeelandia Middelburg), Gele kaart: Guido Moison (Patrijzen), Jan de Rijke en Piet Baan (beiden Zeelan dia Middelburg). Aantal toeschou wers: 175. na 60 beurten. De kopmannen hadden het moeilijk tegen hun tegenstrevers. Paul Tumnxers kwam een opgelopen achtex-- stand te boven door een serie van acht te producei'en maar met enig fox-tuin ging van Essen toch met de winst aan de haal, 30-28 na 37 beurten. Mon Van- dewouwer dacht bij een tussen stand van 15-19 kans op de winst te hebben. Toen explo- deex-de zijn tegenstander Phi- elix met series van zeven en vijf en was het pleit beslecht, 30-21 na 27 beurten. VLISSINGEN - In de vierde klas B werd maar één duel afge werkt. Koploper Steen liep. ondanks weer een treffer van Werner Bisschop, op eigen veld tegen de eerste nederlaag van dit seizoen op. In de vierde klas se A versloeg Axel Domburg, Hulsterloo was sterker dan Sluiskil. Steen - Meto 2-4De gasten ken den een goede stax-t, wat leidde tot 0-2 binnen een kwax-tier door twee treffei's van John Her mans, waarvan één uit een strafschop. Vijf minuten later kreeg Steen de volgende tegen valler te verwerken toen Pascal Lensen zijn tweede gele kaax-t van de middag kx-eeg. Toch kwam de thuisploeg tex-ug tot 1 - 2 halverwege door een tx-effer van Wemer Bisschop. Een na rust aanvallend Steen kwam in de zestigste minuut op gelijke hoogte door Michiel Vink. Dankzij een enorm misverstand in de Steen-defensie kon Tuur Borsboom Meto opnieuw op voorsprong brengen: 2-3. De zelfde speler bepaalde koxt voor tijd de eindstand op 2-4. Axel-Domburg 1-0 (1-0). 28. Ri chard de Vos 1-0. Scheidsrechter: D. Luijcks (Clinge). Gele kaart: Mauri ce Bernard (Domburg)Aantal toe schouwers: 150. Sluiskil - Hulsterloo 1-3 (1-2). 15. Hans van Damme 0-1,40. Hans van Damme 0-2, 43. Ibrahim Helena 1-2, 90. Winand van Haelst 1-3. Scheids rechter: P. Tirions (Roosendaal). Ro de kaart: trainer Paul de Kort, Ma rio Vermeirssen (2xgeel, Hulsterloo) Gele kaart.: Stefano de Vos. Marc van Hecke, Hans van Damme (allen Hul sterloo), Ibrahim Helena (Sluiskil). Aantal toeschouwers: 50. Zeeuws-Vlamingen tonen Duitse mentaliteit door Rudy Boogert BARENDRECHT - De redding kwam zaterdag van de bank bij Hoek. De Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser beukte de hele tweede helft tegen de gepant serde vesting van Barendrecht, maar vond geen beurse plekken. De invallers Barry van der Hooft en Arjan Koopmans ont popten zich echter tot de breek ijzers en bezorgden hun ploeg in de slotminuten de 3-1-overwin- ning. Veel speeltijd wordt het tweetal dit seizoen niet gegund, maar ze staan wel allebei met vijf tref fers op de tweede plaats op de topscox-ex-slijst van Hoek. Alleen Rieno van Oost, die zaterdag zijn dertiende doelpunt binnen- prikte, maakte er meex-. Het Zeeuwse duo loopt echter meer wax-m langs de zijlijn dan dat het binnen de lijnen zijn kunsten kan vertonen. Maar als ze eenmaal de kans krijgen in het veld, gxijpenze die ook. Van der Hooft scoox-de za terdag voor de tweede keer op rij SPORTREDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484454 Fax: (0118) 470102 E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Frits Bakker (coördinatorzuid) Koen de Vries (coördinator midden) Rudy Boogert (coördinator noord) Björn Goorden Brecht van Leipsig Eldridge Pentury CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl bij een invalbeurt, Koopmans maakte zijn vierde doelpunt dit seizoen als invaller. Van der Hooft besefte achteraf echter dat hij het slachtoffer van zijn eigen succes kan worden. „Als ik elke keer zo goed inval, zal ik misschien telkens van de bank moeten beginnen." „Bij Terneuzen zat ik enkele ja ren geleden eigexxlijk in dezelfde situatie. Misschien ben ik wel zo'n type voetballer: niet echt een basisspeler, maar dan weer dx-ie wedstrijdjes in de basis, dan weer twee keer invallen. Kijk, ik ben geen type Van Oost die er twintig, dertig per jaar in schiet, maar ik eindig altijd wel op een stuk of tien doelpunten." Meerwaarde Angelo Nijskens was met zijn gouden wissels de gevierde trai- nei1. Hij pi'ees zich gelukkig met zijn twee supersubs. „Vandaag waren ze een meerwaarde. Het liefst zou ik elke week al mijn spelers opstellen, maar dat kan nu eenmaal niet. Gelukkig heb ben ze een goede instelling en kunnen ze op de trainingen him ei kwijt." Van der Hooft onderschreef dat: „Donderdag speelden we bij voorbeeld een paxtij met de wis sels tegen de basisspelei-s. Min- naert/Van Oost aan de ene kant in de spits en ik met Koopmans aan de andere kant. 'We zullen het eens laten zien' zei ik tegen Arjan. Het werd 4-4: Arjan scoox-de één keer en ik twee keer Zo proberen we elkaar schex-p te houden." Het wierp zatex-dag zijn vruch ten af. Hoek zat in de tweede helft in een impasse. De stand was 1-1 en de vijfmansvex-dedi- ging van Barendrecht gaf geen krimp. De razendsnelle flanken van Hoek (Saey en Poppe) zagen hun voox-zetten telkens vastlo pen in een mêlee van spelers. De afstandsschoten werden door de wind naar de ballenvanger gedragen. Hoek was vele klas sen beter, maar kon dat niet uit- di-ukken in doelpunten. In de eerste helft was dat ook al het geval. Slechts drie noemens waardige momenten passeex*- den in 45 minuten voetbal. Een opstootje nadat de doorgebro ken Musa Kanu onderuit werd gehaald en de dader (Andx-é Hoxxlijk) slechts geel in plaats van x-ood kreeg. De gemiste strafschop van Poppe, die ech ter in de x-ebound door de ver sierder van de strafschop Van Oost wex-d verzilverd. En de ge lijkmaker van Lax-s van Delzen, die vanuit een moeilijke hoek binnenkopte. Daar bleef het lange tijd bij. Twintig minuten voor tijd offer de Nijskens een verdediger (Fi-ank de Wispelaex-e) voor een aanvaller (Van der Hooft). Ach terin leverde dat geen probleem op, want Bai-endrecht speelde slechts met één spits die dienst deed als balletjeswachter. Voox-- in zorgde de enti-ee van Van der Hooft voor méér creativiteit. Zijn eerste daad was een solo door het midden, die hij afsloot met een harde afzwaaier tegen de reclameborden. Nijskens ververste de aanval tien minuten voor tijd met de wissel Koopmans voor Min- naex-t. De druk op het doel van Bai-endrecht werd groter en gro ter Van der Hooft kwam net te laat bij een vrije trap van Kanu, maar even later kwam hij op tijd bij een voorzet van Poppe. Diens bal zeilde door de wind gedra- gen op de lat en viel vi'ijwel loodrecht naar beneden. Van der Hooft gaf op de doellijn het laatste tikje: 1-2. Dikverdiend „Dik- en dikverdiend", vond Nijskens. „Wat een negatieve instelling had dit Baren drecht... En die werd nog bijna beloond met een punt ook, Het voetbal is ermee gediend dat dat niet gebeurd is. Het duui'de lang, maar we bleven gelukkig doox-gaan. Met een Duitse men taliteit. Zelfs na het tweede doelpunt gingen we nog door." Koopmans stond in de blessure tijd op de juiste plek om zijn ne gende invalbeurt te bekronen INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Advertentie door Roeland Alders AXEL - Jan Breukelman van de schaakvereniging Terneuzen heeft het Landau-jeugdtoer- nooi op zijn naam geschreven. De Terneuzenaar behaalde net als Ab van Hoeve zes punten. Bruekelman behaalde echter meer weerstandspunten dan Oostburger Van Hoeve. De voor eigen publiek spelende Martijn de Clerck werd met vijf punten derde. Het toernooi, dat al jax-en een groei in het deelnemersaantal kent, had dit jaar een record aan dat aantal deelnemers. Maarliefst 125 deelnemers von den de weg naar het Gx-egorius- centrum in Axel. Bij de B-jeugd won Jan Breukelman van Ab van Hoeve, zodat die het gehele toernooi achter hem aanliep. Breukelman stond nog wel twee x-emises toe, waax-onder één te gen Goesenaar en Zeeuws kam pioen Joey Gi'ochal. Axelaar Martijn de Clerck mocht de der de plaats in ontvangst nemen. Bij de C-gi'oep was het weer Simon Pi'ovoost, van de schaak vereniging WZV, die de hoofd prijs voor zich opeiste. Dit ge beurde echter wel vanwege het feit dat Provoost meer weer standspunten had ten opzichte van twee Belgische jeugdtalen- ten. De D-groep wei'd een prooi voor Terneuzenaar Quinten Volleman. Hij verspeelde slechts andei'halve punt bij zijn twaalf wedstrijden. Prijzen Tweede werd Matthias van de Bossche vóór Souburger Roland Kaï's. De prijzen van de E-gi'oep gingen naar Belgische schakers. Yasseen Khaudhary van schaakvereniging Hoboken was de sterkste. De beste Zeeuw in deze groep werd Quinten Du- carmon. De Terneuzenaar ein digde op de viei'de plaats. meter vrije slag laten schieten. Op dit nummer had hij zich als eerste geplaatst. De Storm vogel-jongens Kaj Scholt. Michiel Soolsma en Rick Visser hadden zich ieder voor twee ondei-delen geplaatst. Ook zij zwommen hun nummers beneden de gestelde limiet, maar haalden geen podium plaats. Bij de meisjes had de Koewacht- se Carmen de Ridder de meeste starts. Ook zij deed het de eerste dagen prima en zwom op de 400 meter wisselslag een Zeeuws jaargangrecord. Alleen op de laatste dag ging het wat minder Vlinderslag Haar clubgenote Stèphanie Rombout en de Vlissingse Ta- marah Loppies kwamen niet tot topprestaties. De hoogste klas sering van Rombout was de viei'de plaats op de vlinderslag. In totaal kwam een x-ecordaan- tal van twaalf Zeeuwse junioren in Maasti-icht in actie. van onze sportredactie MAASTRICHT - Stefan de Die van de Schelde uit Terneuzen heeft bij het NK zwemmen voor junioren in Maastricht goed ge presteerd. De talentvolle zwem mer van de jeugdselectie van trainer Cees van Ilouwelingen verscheen weliswaar niet één keer op het erepodium, maar de vijf nummers waarop hij uit kwam leverden net zoveel per soonlijke als Zeeuwse jaargang- ï-ecords op. Rieno van Oost in extase nadat hij Hoek met zijn dertiende doelpunt met een doelpunt. Hij onder schepte een schot van Kanu, kapte, dx-aaide en schoot bin nen: 1-3. Buit binnen. Barendrecht - Hoek 1-3 (1-1). 34. Rieno van Oost 0-1, 43. Lars van Delzen 1-1. 87. Barry vayi der Hooft 1-2, 92. Arjan Koopmans 1-3 ScheidsrechterJ.N.J Kohier (Putten). Gele kaart: André Hordijk, Patrick Pak (Barendrecht), Frank de Wispelaere (Hoek). Aantal toeschouwers: 350. van het seizoen op 1-0 heeft gezet, foto Robert van den Berge Hoek: Jürgen Belpaire; Thomas Ragut, Johan Mücher, Franky StandaertFrank de Wispelaere (68. Barry van der Hooft); Bart Pop pe. Jan Verdegem, Musa Kanu, Ste fan Saey; Rieno van Oost, Mare Min- naen(81 Arjan Koopmans). De Die was met voorspi'ong de succesvolste Zeeuw gedurende de drie dagen durende titelstrij d in het zwembad De Dousberg van de Limburgse hoofdstad. Ook zijn ploeggenoot Kevin Hondsmerk ging vol goede moed naar het NK. Maar een week voor de wedstrijd wei'd hij wat grieperig. Dat had tot ge volg dat zijn tijden en klasserin gen tegenvielen. Op de slotdag moest Hondsmerk zelfs de 400

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 15