Buysse dwingt zijn kans af Kampioenskansen voor Zeeuwse tafeltennissers Jongens 't Zand willen plaatsing voor play-offs Telussa zet tanden in de tweede helft Casper Ovaa klasse apart SSV'65 moet problemen opzij zetten Belgisch talent voelt zich thuis bij Terneuzen HGL/KOT'86 en WBC willen verder met bond De Ridder en De Die snel in Maastricht uitslagen zaterdag 26 januari 2002 VLISSINGEN - Adriaan Nieu- wenhuijse werd tijdens de win terstop aangesteld als nieuwe trainer van SSV'65. De commu nicatie in de richting van de spe lers en de huidige trainer Kees Houtepen liet bij de zaterdag eersteklasser te wensen over en blijkt het huidige spel niet ten goede te komen. „Al wat is ge beurd, moeten we nu opzijzet ten", zegt Houtepen. Hij leed vorige week met zijn ploeg de eerste nederlaag van dit seizoen. „Binnenkort ga ik met de spelersgroep over de hui dige situatie praten, want ze zijn er nu nog steeds mee bezig", vertelt Kees Houtepen. Van daag wacht de uitwedstrijd te gen Schelluinen, dat eerder dit seizoen in Goes met 4-0 klop kreeg. „Ze maakten toen een tamme en matte indruk, maar dat zal nu misschien anders zijn." Bij Oostkapelle geldt hetzelfde voor Jorrit Schuurman, die vo rige week tegen LRC (4-1-ver- lies) geschorst was en vanmid dag op de plaats van Roel Latuheru (ziek geweest) begint. Vandaag speelt Oostkapelle thuis tegen Altena. „En die ploeg speelt met een blok van acht man net buiten de eigen zestien, hopend op een coun ter", weet Karl Vergouwen. „We zullen het spel weer moeten ma ken, en dat gaan we ook doen met twee tactische varianten." Na de 3-2-nederlaag bij koplo per Wilhelmina'26 speelt Ka- pelle vandaag thuis het cruciale duel met Dinteloord. De Bra banders staan op een negende plaats met één punt meer dan Kapelle. Bij winst heeft de Be- velandse ploeg alles nog in eigen hand, maar een gelijkspel of verlies kan ook betekenen dat de ploeg van Alexander van Keulen afdaalt naar de laatste plaats. door Frits Bakker VLISSINGEN - De vechtlust straalt er vanaf, niet alleen ver baal, ook op het veld. Paul Te lussa staat met Terneuzen op een tweesprong in de competi tie. De trainer is niet van plan de verkeerde weg in te slaan, want in kwaliteit moet zijn elftal zel den of nooit onderdoen voor de tegenstanders in de hoofdklas se. De debutant staat nog voor een zware opgave. Paul Telussa gaat zijn tanden in de tweede helft zetten en wil Terneuzen na de winter veilig door het eerste jaar loodsen. „We zijn gebrand op een goed resultaat", kijkt hij vooruit naar de uitwedstrijd van morgen tegen WSC in Waal wijk. „Ik zie aan mijn spelers op de training dat iedereen gedre ven is. Dat geeft vertrouwen dat we goed de tweede helft in gaan." Afgelopen zondag was dat nog niet altijd te zien. Terneuzen maakte tegen Schijndel het kar wei niet af, maar volgens de trainer was er alle reden om te vreden tezijn. „Ik zie meer strijd en bezieling dan voor de winter, maar dat zullen we ook nodig hebben in de tweede competi tiehelft." Kostbare fouten Het enige dat Paul Telussa maar niet in de hand krijgt, zijn de kostbare fouten die zijn elftal zo vaak de das omdoen. Terneuzen was tegen Schijndel driekwart van de wedstrijd de betere ploeg, maar na missers in de achterhoede moest Ronald van Sliedregt uiteindelijk bij zijn invalbeurt nog een puntje red den (2-2). Telussa heeft tegen WSC weer meer keus in zijn selectie. Geert de Poorter is terug van een schorsing en Matti Buysse be wees vorige week dat hij kandi daat is voor een basisplaats. De tactiek (en opstelling) voor mor gen wil Telussa nog niet bloot geven. „Ik speel bijvoorbeeld Geert de Poorter het liefst uit op het mid denveld, maar de realiteit is dat hij daar strak wordt aangepakt en dat hij daarvoor vaak gaat lo pen zwerven. En dan hebben we niets aan hem. Daarom twijfel ik nog: Geert is als centrale ver dediger meestal veel dreigen der." Terneuzen beschikt o- ver een complete selectie bij WSC. Kloetinge-trainer Diederik Hiensch verwacht vandaag te gen Zwart Wit'28 een heel ande re wedstrijd dan vorige week te gen IJsselmeervogels. „Het zijn twee totaal verschillende tegen standers", weet Hiensch. „We hebben tegen IJsselmeervogels, dat graag combinatie-voetbal speelt, vooral gezorgd dat we de linies kort op elkaar hieldenzo dat ze meer dan ze lief is met lange ballen moesten spelen." Zwart Wit, dat vandaag in Kloe- tinge te gast is, vergt een andere aanpak. „Dat is ploeg die heel direct speelt, met veel lopers in het elftal en veel kopvermogen voorin. De belangrijkste zorg is nu dat we niet te veel ruimte achter onze verdediging laten. Aan de andere kant ligt er ook weer meer ruimte om zelf kan sen af te dwingen." Kloetinge heeft geen personele problemen. Alle spelers zijn fit. Hoek Angelo Nijskens mag zich na de winter ook in de weelde van een nagenoeg fitte spelersgroep baden. Hoek zal vandaag in Ba- rendrecht niet veel anders spe len dan vorige week tegen Del- tasport. „We zitten weer snel in het ritme door die winst op Del- tasport", stelt Nijskens vast. „Dat is mooi, want het is voor een trainer altijd weer span nend na de winter." Hij heeft er ook op gehamerd dat de eerste drie wedstrijden na de winter enorm belangrijk zijn. „Met Deltasport (vorige week), nu Barendrecht en volgende week Huizen hebben we drie sterke tegenstanders, van wie er twee concurrent voor de boven ste plaatsen zijn. Het is zaak om voorin de trein te blijven zitten, zodat we lekker mee blijven doen." De drang om vandaag te wi nnen is groot. Nijskens: „Zelfs Musa Kanu, die toch liever in een lek ker zonnetje traint, laat elke week zien dat hij er alles aan doet om goed uit de winter te ko men." Djamel Buyse is er in Baren drecht niet bij. De middenvel der liep donderdag in de laatste minuut van de training een bles sure aan de hamstrings op. door Peter van Kouteren ASSENEDE - Matti Buysse mag nog bij de A-junioren voet ballen, maar hij maakt al sinds vorig seizoen deel uit van de eer ste selectie van Terneuzen. Hij woont in het Belgische Assene de, speelde in de jeugd van de profclubs AA Gent en Germinal Beerschot en meldde zich vorig jaar bij Terneuzen. In het eerste seizoen in de hoofdklasse heeft het keurkorps van Telussa het zwaar. Matti Buysse ontwikkelt zich daarentegen goed en mag steeds meer aan het grote werk ruiken. Afgelopen zondag, tegen Schijndel, maakte de achttien jarige Belg voor het eerst zijn opwachting in de basis tijdens een competitieduel. Buysse speelde vrij en onbevangen, werkte zich uit de naad en zorg de vooral in de eerste helft voortdurend voor dreiging. Ter neuzen, dat bij rust met 1-0 leid de, koesterde het gelijkspel dat in de slotfase uit het vuur werd gesleept en sloot een nieuw ta lent in de armen. Matti Buysse werd uitgeroepen tot man of the match. Het was de beloning voor een prima wedstrijd, waarin hij met lef speelde en op de rechterflank gevaarlijk opdook. „Het kan nog wel beter", kijkt hij terug op de ontmoeting met Schijndel. „Bij het eerste tegendoelpunt kon ik de bal niet voldoende wegwerken. Het was misschien niet echt mijn fout, want de bal kwam met geluk voor die speler zijn voet, maar hij ging wel bin nen. Dan denk ik achteraf: dat was niet gebeurd als je het op een andere manier had opge lost." Veldlopen „Ik was verrast dat ik in de basis mocht beginnen", zegt hij. „Ik had een kleine blessure gehad en vorige week maar één keer getraind. In België betekent dat op nationaal niveau dat je niet start. Tijdens die training ging het wel goed. Ik heb in de win terstop aan mijn conditie ge werkt. Zo heb ik aan een paar trimlopen meegedaan en daar naast heb ik voor mezelf veelge- lopen. Ik ben lid geweest van de Matti Buysse ontwikkelt zich snel m de voetbalcultuur bij Terneuzen. atletiekclub in Gent en ben toen ik veertien jaar was nog Bel gisch kampioen veldlopen ge weest." Matti Buysse voetbalde daar naast in de jeugd van Corn Boys in Sas van Gent en meldde zich drie jaar geleden op eigen initia tief bij AA Gent. Na een paar testtrainingen en een wedstrijd werd hij aan de selectie van de scholieren (B-junioren) toege voegd. Na twee jaar verkaste hij naar GBA in Antwerpen. „Ik ben er weggegaan, omdat de ac commodaties in België niet echt denderend waren. Ik heb er wel veel geleerd. Vooral van de tech nische trainingen. Als Charly Musonda (bij AA Gent) of Si mon Tahamata (GBA) iets voor deden, dan stak je daar veel van op." „In Gent werd vooral op tech niek getraind. Veel kappen en draaien. Dat was door Johan Boskamp opgelegd. Ik speelde er op dezelfde positie als bij Ter neuzen. Op rechts, om de ruimte te benutten die naast onze twee centrale spitsen ligt. Van Telus sa moet ik, als ik maar één man tegenover me heb, een actie ma ken en voorgeven. Meestal doe ik een beweging en ga ik er op snelheid voorbij." „Ik kom natuurlijk nog wel kracht tekort in de hoofdklas se", kent hij zijn beperkingen. „Daar moet ik nog hard aan werken, want ik ben klein van gestalte. Maar het Nederlands voetbal ligt me wel beter. In Bel gië wordt in de j eugd fysiek hard gespeeld. Op trainingen werd zelfs naar elkaar geschopt. Veel spelers willen op die manier voorkomen dat' een ander op hun positie zou spelen." „Technisch gezien is het niveau bij Terneuzen iets minder dan op nationaal niveau in België. Maar daar stond nooit echt een groep." Dat is bij Terneuzen wel anders, spreekt hij uit ervaring. „De groep hangt echt aan el kaar. Dan kun je successen boe ken. Ik ben er prima opgevan gen. Qua niveau doen we voor geen enkele ploeg onder, we missen alleen net dat beetje geluk. Achteraf gezien moeten we blij zijn met dat ene puntje tegen Schijndel. We hebben er nog goede zakeh mee ge daan." Verdienen Voor morgen, in de uitwedstrijd tegen hekkensluiter WSC (met Middelburger Steven Seedo als topscorer) is Matti Buysse rea listisch. „Ik heb natuurlijk nog geen basisplaats", beseft hij. „Die moet je verdienen. Als ik fotoWim Kooyman op de training niet aan mijn ni veau kom, dan is het normaal dat ik niet word opgesteld. De besten moeten erin staan. Ik denk er ook helemaal nog niet aan of ik vanaf het begin zal spe len." Dat hangt ook samen met de te volgen tactiek, weet hij. „Ik moet in dat opzicht natuurlijk nog veel leren. Van Geert de Poorter, Jos Kayser en Danny Magito kan ik veel opsteken. In bepaalde wedstrijden zullen andere jongens spelen, omdat dat beter is voor de ploeg. Ik weet dat ik een volledige wed strijd ook eigenlijk nog niet aan kan. Ik vond tegen Schijndel dat ik aan het eind van de wedstrijd wat wegzakte. Ik voelde het in mijn benen. Maar het is wel mijn streven om een volledi ge wedstrijd op niveau te spe len." Optimisme bij competitiestart Johnny Gijssel was oppermachtig in de supercross regioklasse. foto Willem Mieras van onze sportredactie GOES - Casper Ovaa was gis teren tijdens de Spaar Select Dutch Open Supercross in Goes een klasse apart. Hij toonde zich in de superregio- klasse veruit de beste. De Bra bander Patrick Delmotte kwam pas op grote achter stand als tweede binnen, voor de ietwat tegenvallende En gelse crosser Owen Delaney. Johnny Gijssel uit Wemeldin- ge was ongenaakbaar in de re gioklasse. Alleen de Belg Ro bert van de Boer wist tijdens de race enigszins in de buurt van de Bevelander te blijven. In de 85cc-klasse greep Rinus van de Ven bij de start de lei ding. De Vlissinger, die vol doende bleek hersteld van een sleutelbeenblessure, werd echter al snel voorbijgestoken door Adam Chatfield. De En gelsman verdween meteen uit zijn blikveld en finishte als eerste in de Goese Zeeland hallen. Van de Vens tweede plaats kwam niet meer in ge vaar. Gregory de Nooij er hield zich in dezelfde race eveneens knap staande. De Vlissinger werd fel op de huid gezeten door de Duitser Falk Mittag, maar wist wel als overwin naar uit het tweegevecht te komen. van onze sportredactie VLISSINGEN - Het tafeltennis staat voor een nieuwe start en de drie hoogst spelende Zeeuwse teams hebben alle vertrouwen in een sterk seizoen, 't Zand bij de mannen en SAR'72 bij de mannen en vrouwen dichten zichzelf een goede kans op de titel toe in hun klasse. Datzelf de geldt voor Arnemuiden (in de hoofdklasse mannen) en MZ (in de vierde divisie vrou wen). De overige teams spelen voor een plaats in de midden moot. 't Zand heef na de degradatie uit de tweede divisie maar één doel voor ogen: terugkeren in die klasse. Speler Dennis Verdur- men schat de kansen van zijn team hoog in. „Het zou me heel erg tegenvallen als we geen kampioen worden. Ik heb een niet zo geslaagd debuut meege maakt bij 't Zand eri wil nu al leen maar kampioen worden." Of dat gaat lukken, hangt onder meer af van grootste concurrent TCS. Dat team heeft twee ex- eredivisionisten in de gelederen, maar die spelen niet elke wed strijd. Verdurmen: „Als TCS vaak in de sterkste opstelling uitkomt, wordt het lastig, an ders verwacht ik geen proble men." SAR'72 werd in de voorgaande jaren steeds tweede in de derde divisie. Maar als er een kans is om kampioen te worden, dan krijgen ze die in deze competi tie. Het Kloosterzandse team heeft in FvT 3 veruit de zwakste degradant uit de derde divisie getroffen en ook de andere teams lijken niet in staat om Er- win Verdurmen, Pascal Neve en Wim 't Hooft van de titel af te houden. Vrouwen Het vrouwenteam van SAR heeft ook reële kansen op een ti tel, ditmaal in de tweede divisie. Speelster Kim 't Hooft ziet de nabije toekomst zonnig in. „Zo op het eerste gezicht is onze poule zwakker dan die van vorig jaar." In die competitie werd SAR gemakkelijk tweede. „Ik zou wel graag hogerop willen, maar mijn teamgenotes (Naomi Schelfhout, Lindsey Boerdam en Stef anie Fassaert) spelen wel lekker in deze klasse. We zien wel. Ik denk dat we een goede kans hebben." Een klasse lager heeft Arnemui den niet de gemakkelijkste pou le getroffen. Teams als Moret/Salamanders, Vice Versa 2 en JCV draaien al jaren goed mee in deze klasse. Voor Nicole van Tilborg, Evelien Marteijn, Ilse Burgs, Danielle Laing en Franca Houterman zal het elke week knokken worden om een kans op handhaving te maken. In de vierde divisie treden drie Zeeuwse teams aan. Van deze teams maakt MZ de grootste kans op een hoge klassering. Speelster Lydia Prince maakt echter een voorbehoud. „Het is nog maar de vi'aag of we elke week zijn. Als we vaak met een invaller moeten spelen, dan wordt het een zwaar sei zoen." Zorgeloos Als haar teamgenotes Monique Corver, Mirjam Willeboordse en Wilma van de Bosse voldoende beschikbaar zijn, lijkt alleen JCV 2 het Middelburgse team te kunnen bedreigen. RdT 2 is waarschijnlijk één van de zwakkere teams in deze klasse. Degradatie is echter niet moge lijk, zodat Martine Smolders, Marjo Janse en Judith Morcus een zorgeloze competitie kun nen spelen. In de andere poule strijdt RdT mee voor de titel. Cindy van Driessche, Sandra Goossens, Marscha de Booy en Kim de Rijk hebben in FvT 2 een geduchte concurrent, die met een 9-1-ze- ge in de vooruit gespeelde wed- van onze sportredactie VLISSINGEN - Het vorige avontuur in de kampioensgroep was een deceptie voor de tafel- tennisjongens van 't Zand. Nu moet het beter gaan. Coach Vin cent Bliek acht een plaats bij de eerste vier, die recht geeft op het spelen van de play-offs om de Nederlandse titel, zelfs haal baar. „Veel zal afhangen van de wed- strijdmentaliteit. In de vorige competities was dat nog een zwak punt, nu is daar tijdens training veel op gehamerd. Ik heb er wel vertrouwen in", aldus Bliek. Sterspeler Stefan de Groot speelt alle wedstrijden mee voor het Middelburgse team, de andere drie spelers (Ar jan Jonkman, Kawun Yu en We sley Wegman) rouleren. MZ debuteerde vorig jaar met strijd tegen Hotak 2 alvast geen twijfel liet bestaan over de am bities voor deze ronde. Hoofdklasse In de hoofdklasse doet Arne muiden weer een poging om te promoveren naar de derde divi sie. Jan-Rien Meerman weet dat het niet zo gemakkelijk zal gaan als vorige keer. „De poule is sterker dan vorig jaar, en wij zullen veel wedstrijden met in vallers moeten spelen." Kop man Mare Hackenberg kan we gens een rugblessure in elk geval de eerste competitiehelft niet spelen. Meerman: „We moeten de inval lers met zorg opstellen, voor het geval Mare helemaal niet meer speelt." Bij een eventuele titel volgt een beslissingswedstrijd tegen de kampioen van de ande re poule. Eerst moet Araemui- den afrekenen met 't Zand 2. Dat team van oudgedienden heeft niet meer de ambitie om derde divisie te spelen, maar is zeker sterk genoeg om het Arne muiden heel lastig te maken. In de andere hoofdklassepoule moeten Arnemuiden 2 en MZ al le zeilen bijzetten om degrada tie te voorkomen. Arnemuiden heeft in dat gevecht de handicap dat het regelmatig spelers zal moeten afstaan aan het eerste team, MZ heeft aan kracht inge boet door het stoppen van Alex Krappen. De poule is echter ma tig, zodat beide Zeeuwse teams toch kans maken op behoud. een vijfde plaats in de landelijke A-klasse, maar moet deze com petitie in de topdrie kunnen ein digen. Michel Sperling, Thomas Groenewoud en Alwin van de Kop treffen door het wegvallen van acht topteams een veel zwakkere poule dan vorig jaar. De meisjes van SAR spelen op nieuw bij de jongens, in de lan delijk C-klasse. Een noodgreep, volgens trainer Joop Maas. „Ze zijn nog te jong om in de senio rencompetitie te spelen." Lacey en Audrey Koole, Liselotte Fas saert en supertalent Simone de Klerk speelden vorig jaar in de middenmoot van die klasse en zijn gezien hun snelle progressie nu kanshebber voor de titel. Arnmuiden komt ook in deze klasse uit. De promovendus treedt in een ongewijzigde op stelling (Tamara Meerman, Pe pijn Boeije, Wilbert Poppe en Danny Bisschop) aan. Gemikt wordt op een middenmoot- plaats. Twee jaar na het Nederlands kampioenschap bij de meisjes heeft SAR weer een team in de landelijke A-klasse. Debbie de Klerk en Anika en Chantal Re- morie waren vorig jaar welis waar geen partij voor Tanaka in de B-klasse, maar promoveer den niettemin. Nu komen ze Tanaka weer tegen, maar dat team is nog één van de mindere tegenstanders. SAR gaat der halve een zware competitie te gemoet. Arnemuiden keert terug in de landelijke meisjescompetitie. Griselda Meerman, Melissa Schroevers en Mieke van Nieu- wenhuize gaan op avontuur in de B-klasse. Over de sterkte van de diverse teams is weinig be kend. Hoe hoog Arnemuiden gaat eindigen is dan ook een schot in het duister. MAASTRICHT - In zwembad De Dousberg in Maastricht heeft Stefan de Die van de Schelde het Zeeuwse jaar gang-record op de 200 me ter vrije slag verbeterd. De Terneuzenaar tikte aan in 2.02,06. Nummer twee, Vlissinger Mi- chiel Soolsma, klokte een tijd van 2.06,96. Bij de meisjes verbeterde Car men de Ridder van zwemclub Koewacht het record op de 200 vrij. Zij tikte aan in 2.16,48. Ta- marah Loppies uit Vlissingen zwom een persoonlijk record: 2.18,01. door Jan Roovers SAS VAN GENT - Uit onvrede over het financiële wanbeleid hebben tal van Zeeuws-Vlaam se clubs op de algemene leden vergadering van 12 december besloten uit de biljartbond te stappen. Slechts een paar ver enigingen, HGL/KOT'86 uit Sas van Gent en WBC Walsoor den, en districtsbestuurder Piet Trommelen willen onder de vlag van de KNBB doorgaan. Op initiatief van Trommelen werd in een in Sas van Gent ge houden vergadering die intentie bekrachtigd en in een nieuw KNBB-bestuur (Jo Boogaert, Rob Duitemeij er en Piet Trom melen) alvast vorm gegeven. De zaken op een rjjtje. Tromme len nodigde onlangs alle Zeeuws-Vlaamse clubs uit zich op de vergadering in Sas van Gent definitief uit te spreken of men wel of niet bij de bond wil blijven. Uit eerdere peilingen in de regio („ik ben door zeer veel biljarters uit de regio benaderd die lid van de bond willen blij ven", aldus Piet Trommelen in de brief aan de clubs) durfde hij Bridge Terneuzen. Competitie BC Luctor et Emergo, A-groep: 1. HH Koopman/De Jonge 62,20%, 2. HH Ramondt/Lichte- veld 59,82%, 3. Echtpaar Sandrini 57,74% B-groep: 1 HH Pieters 64,29%, 2. Ds. Van der Heijden/Juffermans 58,33%, 3. Echtpaar Korst 58,04%. C- groep: 1. Ds. Van de Peijl/Brouwer 60,36%, 2. Ds.Vermunt/Veraart 57,82%, 3.Ds.Van Maanen/Steunenbrink 52,50% Paardensport Jumping Heikant 2002. Klasse M klas siek (Rabobank Top Talentenplan): 1. Tim Franssen, Ratina (Oud-Gastel) 0/0/34.45; 2. Carlein van de Plasse, Delta Mossel Oase (Yerseke) 3/46.48, 3. Anne- leen Deckers, Treasure D Beau (Verre broek) 0/4/36.22. Klasse M direct op tijd: 1 Tim Franssen, Vive la Vie Love, 0/49.68; 2. Stef Nellise, Kimball, 0/35.57; 3. Carolein van de Plasse, Delta Mossel Oase, 0/55.07 Klasse L klassiek: 1 Stie- ven van Bunder, Rivolie (Meerdonk) 0/0/32.83; 2. Annelies Vorsselmans (Rij- kevorsel) 0/0/33.22; 3. Dirk de Permen- tier, Uchana ter Puttenen (Waasmunster) 0/0/35.85. Klasse L progessief: 1Yvonne Jakobsen, Nieburg (Meliskerke) 55/41/36.73; 2. Geoffrie Cobbout, Cassi- lan (Dendermonde) 55/41/38.39; 3. Joris Vergauwen, Chin Chin (Vrasene) 51/41/39.31. Sportprijsuitslagen Lucky day: 2-9-11-23-24-25-27-31-39-42- 44-45-52-60-65-67-70-73-74-76. (onder voorbehoud). de verwachting uit te spreken dat een groot aantal clubs als nog voor de KNBB zou kiezen. Secretaris Piet Kentin van het afgetreden districtsbestuur sprak die verwachting tegen: „Op twee verenigingen na heb ben alle Zeeuws-Vlaamse ver enigingen zich al bij de bond af gemeld." Allemaal leuk en aardig, maar de vertegenwoordigers van de acht clubs die op de uitnodiging van Trommelen ingingen, had den van hun vereniging slechts één boodschap meegekregen: zorgen dat de leden konden blij ven biljarten. En of dat nou in de (wilde) Zeeuws-Vlaamse bil jartbond in oprichting of bij de KNBB was, zou hen in eerste in stantie een zorg zijn. „In de algemene ledenvergade ring hebben we al aangegeven dat het mogelijk was om zowel voor de KNBB als voor de nieuw op te richten regionale bond te spelen", zei oud-districtsvoor- zitter Louis de Vos. Waarmee hij de actie van Piet Trommelen meteen als onnodig kwalificeer de. Het nieuwe bestuur moet dan de belangen van de KNBB- spelers behartigen. Tennis Melbourne. Australian Open, 9,5 miljoen euro. Mannen, halve finales: Safin (Rus 9) - Haas (Dui/7) 6-7 7-6 3-6 6-0 6-2. Vrou wen, dubbelspel, finale: Hingis/Koernikova (Zwi/Rus/8) - Hantu- chova/Sanchez-Vicario (Slw/Spa/13) 6-2 6-7 (4-7)6-1. Gemengd dubbelspel, halve finales: Etlis/Suarez (Arg) Hill/Vis (Aus/Ned) 3-6 6-4 7-6. Voetbal Eredivisie. Sparta - Heerenveen 1-4 (0-1). 7. Allback 0-1,74. Van der Meer 1-1,76. De Nooijer 1-2,86. Lurling 1-3,90. Nurmela 1-4. Eerste divisie: Eindhoven - MVV 1-1, FC Zwolle - Volendam 3-1, RBC Roosendaal - Cambuur L. 2-1, TOP Oss - VVV 2-2, Ex celsior - Heracles Almelo 3-3, ADO Den Haag - Haarlem 3-1. Stand aan kop: Ex celsior 20-44, FC Zwolle 20-41. Emmen 19-37, ADO Den Haag 20-36. RBC 20-35. Belgische competitie: Anderlecht - Ger minal 1-0. Stand aan kop: RCGenk 19-42, Anderlecht 20-42, Standard 18-40, Brug ge 19-40, Gent 19-40. Bamako. Afrika Cup. Groep A: Liberia Algerije 2-2 (1-1). 7. Daye 1-0,45. Akrour 1-1, 73. Sebwe 2-1, 90. Kraouche 2-2. Groep C: Kameroen - Ivoorkust 1-0 (0-0). 85. Mboma 1-0. Groep D: Egypte - Tune sië 1-0(1-0). 23. Emam 1-0. Wielrennen Doha. Ronde van Qatar Vijfde etappe, Sealine Beach Resort - Doha: 1. Wil- helms (Dui) 123,5 km in 3.18.22, 2. Kern- na (Ned), 3. Pagliarini (Bra). Eindklasse ment: 1. Wilhelms 16.01.35, 2. Nazon (Fra) 0.05,3. Kemna0.14.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 73