PZC Hontenisse in weekend zonder arts I MORGEN GEO VAN 13.30-17.0 j TERNEUZEN: Noordstroot 13 /BRISTOL, Nieuw wapen tegen radarverklikkers Keizer Jan inspecteert carnavalswagens PEND OUUR Rechter-commissaris laat verdachte van aanrandingen vrij Hulst moet beter voor wallen zorgen Dow mag pompstation aan Zaaidijk bouwen Centrale post in Terneuzen Sponsors geïnteresseerd in bezoekerscentrum Kopstoot kost doelman voorwaardelijke boete Meer aansluitingen uit telefoongids geschrapt Vermaning Oostburg zoekt steun voor postagentschap zeeuwse almanak Smaakvolle Smul van al dit nieuws! bruynzeel iA I V O 'J ZEEUWS-VLAANDEREN zaterdag 26 januari 2002 door Jan van Ommen DEN HAAG - Het ethyleen- pompstation van Dow-chemi- cals mag van de Raad van State in Axel bij de Zaaidijk worden gebouwd. Bezwaarmakende omwonen- door Sheila van Doorsselaer KLOOSTERZANDE - Patiën ten uil de gemeente Hontenisse moeten vanaf medio mei voor medisch advies en behandeling buiten de reguliere spreekuren naar Terneuzen. Daar kunnen zij terecht in een zogenaamde HOED-praktijk (Huisartsen Onder Eén Dak). Patiëntenver eniging Samen Beter is niet te vreden over deze ontwikkeling, maar begrijpt dat het een lande lijke tendens is. De opzet is erop gericht de werkdruk van de huisartsen te verminderen. De HOED zal in eerste instantie worden onder gebracht in streekziekenhuis De Honte. Na de voltooiing van de nieuwbouw van verpleeghuis Ter Schorre in de Alvarezlaan, kan de HOED in het naastgele gen servicegebouw worden ge vestigd. De patiënten in Hulst zullen in de weekeinden en de avonduren worden doorverwe zen naar eenzelfde huisartsen post in zorgcentrum De Blaau- we Hoeve. In West-Zeeuws-Vlaanderen wordt al langer gewerkt met een huisaitsenpost (HAP). Sinds ja nuari 2000 is de post ingericht in het Antoniusziekenhuis in Oostburg. Voor de huisartsen le vert een dergelijke gezamenlij- den hoopten dat het pompsta tion bij industrietrerrein Vaartwijk zou komen. Maar het hoogste bestuursrechtscol lege oordeelt in een uitspraak ke praktijk veel voordelen op. Zij hoeven dan niet elke avond of elk weekeind oproepbaar te zijn, maar kunnen de taken ver delen onder collega's. Volgens J. de Meijer, voorzitter van de huisartsenvereniging Zeeuws-Vlaanderen, moeten beide posten in Hulst en Terneu zen medio mei operationeel zijn. „De hoofdpost wordt gevestigd in Terneuzen, Hulst wordt een bijpost. Voorzitter L. Brusse- laers van Samen Beter vindt dat 'ze het niet kunnen maken' pati ënten uit de gemeente Honte nisse naar Terneuzen te sturen. „Hoe moeten de mensen daar komen? Een auto is duur en het openbaar vervoer is hier knudde met een rietje." Gewenning Penningmeester O. Verstraeten ziet het wat zonniger in. „Het is nu eenmaal een landelijke ont wikkeling. Daarbij horen we ei genlijk alleen maar positieve geluiden van patiënten die ge bruik maken van de HAP in Oostburg. In het begin is er een zekere gewenningsperiode, maar ik heb ondervonden dat de patiënten blij zijn dat ze in ieder geval ergens een bemande post vinden als ze hulp nodig heb ben. In de huidige situatie hoor je toch vaak dat huisartsen niet zomaar willen komen." dat de vergunning voor de Dow-pomp aan alle landelijke milieueisen voldoet. Volgens de Raad van State veroorzaakt het station geen onaanvaard bare geluidsoverlast. De om wonenden vrezen vooral het explosiegevaar en de hinder van het affakkelen van het sta tion. Maar dat laatste gebeurt hoogstens een half uur per jaar, waardoor de overlast draaglijk moet zijn. Ook alle andere be zwaren zijn verworpen. Dow- Chemicals heeft het pompsta tion hard nodig om de produc tie van ethyleen in Terneuzen van 600.000 naar 1,7 miljoen ton uit te breiden. Het volauto matische, onbemande pomp huis moet extra druk leveren om de ethyleen van Terneuzen naar Antwerpen te pompen. door Jacques Cats VLISSINGEN - Automobilis ten die denken dat ze met een verklikker in de auto tijdig wor den gewaarschuwd voor een na derende snelheidscontrole, ko men bedrogen uit. De politie Zeeland is als eerste korps een pilotproject begonnen met een apparaat waarvan geen signa len kunnen worden geregi streerd. Het nieuwe meetsysteem Opto- speed is van Duitse makelijHet is een soort lasergun die detectie voorkomt. Nadat er twee mede werkers waren opgeleid in om gang met de apparatuur, heeft de politie Zeeland er in decem ber mee geëxperimenteerd. De indrukken waren zo bemoedi gend, dat er sinds kort officieel mee wordt gewerkt. Voorlichter verkeerszaken Han van Opdorp van het Zeeuwse korps spreekt van een ingenieus apparaat, dat de snelheid van een auto weergeeft op een mo ment dat de auto binnen een be paald bereik komt. Het meet systeem staat op een statief in de wegberm. Dat de apparatuur voor het eerst in Zeeland wordt toege- door Rinus Antonisse BRUINISSE - Bij grote bedrij ven bestaat serieuze belangstel ling om geld te stoppen in het bezoekerscentrum Oosterschel- de. Bedoeling is dat centrum in te richten in en aan de reserve pijler van de stormvloedkering, die in een haven bij Neeltje Jans staat. Rijksbouwmeester J. Coe- nen werkt hiervoor een plan uit. Voorzitter J. Lilipaly van het Overlegorgaan Nationaal Park Oosterschelde maakte gisteren tijdens een bezoek van het CDA (kamer- en statenleden) gewag van positieve signalen van in vesteerders. Hun steun is nodig om de bouw en exploitatie van past, komt omdat enkele jaren geleden de intensieve snelheids controle in deze provincie is be gonnen. Het is de bedoeling dat ook de andere vijfentwintig po- litieregio's van het nieuwe meetsysteem worden voorzien. Van Opdorp heeft geen idee hoe veel automobilisten voor hon derden guldens aan detectieap paratuur in hun auto hebben gemonteerd om bij een snel heidscontrole de dans te ont springen. Er is ook niet speci fiek op gecontroleerd. Op jaarbasis worden er in Zee land zo'n 200.000 bekeuringen uitgedeeld wegens te hard rij den. Dat levert de staatskas 9,9 miljoen euro op. Doel van de in tensieve snelheidscontrole is het terugbrengen van het aantal slachtoffers. De politievoorlichter signaleert een positieve ontwikkeling: in de periode 1990-1999 waren er in Zeeland per jaar gemiddeld 45 verkeersdoden. In 2000 en 2001 waren dat er 35Het aantal ziekenhuisgewonden daalde van 498 in 1999 tot 419 in het af gelopen jaar. Het aantal geregi streerde aanrijdingen liep in de zelfde periode terug van 5956 naar 4845. pagina 14: Politie lacht het laatst het centrum mogelijk te maken. Het Nationaal Park beschikt zelf niet over genoeg geld. Gebruik maken van de reserve pijler is weliswaar duur, maar het is ook uitdagend en inspire rend, meende Lilipaly. Coördi nator B. Kuypers van het Natio naal Pai'k Oosterschelde gaf aan dat in het plan ook een herin- xichting van Neeltje Jans wordt meegenomen. Nu is spx-ake van een architectonisch rommeltje. Kamerlid S. Buijs wilde weten in hoeverre het Nationaal Park samenwerking nastreeft met Waterland Neeltje Jans, dat op het eiland een themapax-k be stiert. Volgens Kuypers zijn daarover nog gesprekken gaan de. Dc bouwsels in de Heikaxxtse loods bieden een voorporef je op de optocht in de Vossenstad. door Edy de Witte HEIKANT - In de bouwloods aan de Mag- dalenastraat in Heikant zat de carnavals- stenxmixxg er gisteravond al in. Traditioneel bracht Keizer Jan van de Hulster Vossen met zijn gevolg een bezoek aan de wagen bouwers. Tien groepen timmeren in de loods al enkele maanden in gebroederlijke sfeer aan hun cx-eatie voor het zottenfeest. Negen verenigingen zijn op carnavalszon dag present in de optocht van Hulst. De Vos sen namen tijdens het waogetjes kaike de pi-aal wagens uitgebx-eid onder de loep. „Deugdelijkheid, carnavaleske uitstraling en afmetingen zijn criteria waaraan we veel aandacht schenken", zegt Keizer Jan. „We willen weten wat er bij onze stoet de stad binnen komt x-ijden. Kwalitatief staat de optocht hoog aangeschreven. Belangstel ling kan voor de wagenbouwers alleen maar stimulerend werken. Af en toe moet het meetlint er wel eens aarx te pas komen. We hebben namelijk in Hulst een aantal punten op de route waar het voor de grote wagens passen en meten is. Door alles vooraf te checken, kom je niet voor verrassingen te foto Camile Schelstraete staan." Terwijl de ene bouwgroep al de laat ste hand legt aan de afwerking, is het voor een andere vereniging nog een race tegen de klok. Aan matex-ialen als polyester, pa- pier-maché, schuimplastic, betonijzer, hout en verf is in de loods geen gebrek. Doordat bij enkele wagens de afgewex-kte delen nog opgebouwd moeten woi-den, kon den de belangstellenden het bewegingsme chanisme eens goed bekijken. Later op de avond vond de trekking plaats van de startvolgorde voor de optocht. De wagenbouwers vinden het een eer om achter de prinsenwagen te rijden. door Aector Dooms TERNEUZEN - DeTerxxeuzense politierechter G. van Unnik heeft gisteren een 24-jarige in woner van Zelzate een voor waardelijke boete van 250 euro opgelegd voor het uitdelen van een kopstoot. Het incident vond 12 mei vorig jaar plaats in Terneuzen, nadat een voetbalwedstrijd tussen Tex-neuzense Boys 5 en Corn Boys 4 bij een 3-2 stand werd ge staakt. De verdachte, doelman van Corn Boys, bekende giste ren een 53-jarige speler van Ter- neuzense Boys een kopstoot te hebben gegeven toen de tegen stander in de gang van de kleed kamers breeduit voor hem ging staan. Het kwam hem op een schorsing van de KNVB voor vier maanden te staan. Met die schox-sing hield de politierech ter rekening in de uitspi'aak. Of ficier van j ustitie J. de Graaf eis te 250 euro, waaivan de helft voox-waax-delijk. De aanleiding tot het incident vormde een vrije tx-ap in het vooxxleel van Temeuzense Boys, nadat de verdachte commen taar op de leiding had gegeven. Toen de vrije trap een doelpunt opleverde, gingen meer spelers van de Sasse club verhaal halen bij de scheidsx-echtei". Dat leidde tot het staken van de wedstx-ijd. „Onderweg naar de kleedka- mers begon die speler mij uit te schelden. 'Ga in België voetbal len', zei hij. Ook gaf hij mij eexx duw", verklaaxxle de verdachte. Over de kopstoot was hij duide lijk. „Hij belemmex'de de door gang. Ik heb impulsief gerea geerd door hem een kopstoot te geven. Daar heb ik achteraf spijt van." Het slachtoffer moest zijn gescheurde wenkbx-auw la ten hechten. De schorsing heeft de doelman uitgezeten. Advertentie 18 Advertentie door Harold de Puysseleijr HEIKANT - Notariskantoor Seijdlitz is niet de enige gedu peerde die op onverklaarbare wijze geschrapt is uit de Zeeuws-Vlaamse telefoongids van KPN Telecom. Installatiebedrijf Van Haperen uit Heikant is hetzelfde overko men, meldt P. van Haperen. En ook het particuliere nummer van H. Gunter uit Oostburg ont breekt in de nieuwe gids. Van Haperen heeft via zijn verzeke ring juridische bijstand ge vraagd. „Want dit kost mij geld. Hoe groot de bedrijfsschade precies is, moet ik nog inschat ten. Ik heb ongeveer vijftig pro cent vaste klanten. Maar ik moet het ook hebben van andere klanten. Bijvoorbeeld van men sen met een storing, die het tele foonboek pakken en zo bij mij terecht komen." Evenals het notariskantoor ont dekte Van Haperen pas via klan ten dat hij niet meer voorkomt in de in december uitgekomen nieuwe telefoongids. Aanvan kelijk px-obeerde Van Haperen vex-haal te halen bij KPN Tele com. „Maar je blijft bellen. KPN zegt dat de fout ligt bij Teleme- dia (het bedrijf dat de vermel dingen van ondernemers in de gids verzox-gt). En Telemedia verwijst weer naar KPN." Gunter kreeg afgelopen don derdag de nieuwe telefoongids in huis. Omdat hij verhuisd is van Sas van Gent naar Oost burg, keek hij even in het tele foonboek om te contx'oleren of hij onder die laatste plaats in de gids vermeld stond. „Maar ik sta er helemaal niet meer in. Ik heb een adx-eswijziging doorgege ven. De telefoonnota krijg ik wel gewoon op mijn nieuwe adres." De Oostburger ver moedt dat er in Zeeuws-Vlaan deren veel meer gedupeerden zijn. Hij stelt KPN dan ook voor een nieuwe telefoongids te laten drukken. Medewerkster M. Kooreman van de persdienst van KPN kon gisteren nog geen reactie geven. De verantwoordelijke bij de te lefoonaanbieder had gisteren een vrije dag. Het is mooi bij kleine kinde ren dat je van lieverlee alles terughoort wat hun opvoe ders hen hebben toegevoegd. Oplettende luisteraars kun nen uit kinderlijk gebrabbel feilloos de zeden en zwakten j van ouders destilleren. Lieke van twee is daar geen uitzondering op. Het meisje werkt hard aan I een eigen willetje van kali ber, maar paart dat aan een knappe dosis charme, waar- mee ze vooral haar moeder plat krijgt. Mama's verma- ningen ivorden steevast ondermijnd door lachkrie- bels. Mam kreeg Lieke 's avonds dan ook niet richting bed. De peuter had zich verschanst onder een bureau en liet zich daar niet onder vandaan pra ten. „Wat moet ik daar nou mee?", wendde mama zich tot papa, die zich wijs afzij dig hield. „Niet meer praten, dat weet je toch, gewoon doen", adviseerde die laco niek. „Ja mama," klonk het toen vanonder het bureel. „Je weet toch: zo werkt het niet!" door Jacques Cats MIDDELBURG - De rechter commissaris heeft gisteren de vrijlating bevolen van een Mid delburger die verdacht werd van zes aanrandingen. Op het moment dat het dossier ter toetsing aan de rechter-com- missax-is werd voorgelegd, was er volgens hem onvoldoende vermoeden van schuld aanwe zig. „Er was geen redelijke ver denking", zei persx-echter W. ter Berg gisteravond. De rechtex-commissaris kwam daarmee tot dezelfde slotsom als de Goese advocaat D. Olie, raadsman van de verdachte. Hij stelde dat zijn cliënt om-echt- OOSTBURG - Oostburg trekt ten strijde voor het behoud van de postagentschappen in de ge meente. Nu het er op begint te lijken, dat de gemeente nog maar één postagentschap over houdt, roept ze de Vereniging voor Zeeuwse Gemeenten op in actie te komen tegen deze aan tasting van de leefbaax-heid. De suggestie van de provincie om samen met de banken een servi celoket in het leven te roepen, vindt wethouder C. Bolijn een lachertje. „Men weet in de pro vincie niet eens dat we hier al j a- ren geen bank meer hebben. matig was aangehouden en in verzekex-ing was gesteld. Het onderzoek gaat voort. Alleen wanneer totaal nieuwe feiten bekend woi'den, is het in pxinci- pe mogelijk dat de vrijgelaten man alsnog woi'dt ingesloten. De Middelburger was eerder de ze week opgepakt. De politie reageex-de teleurge steld op de vrijlating. Volgens voorlichter J. van Mourick is door de reeks aanrandingen veel onrust ontstaan. Die onrust was weggenomen door de aan houding, maar keex-t nu weer te rug omdat de dader op vrije voe ten is. „Die kan het nu dus weer doen. Dat vinden wij jammer". Advocaat Olie zegt zich ge stoord te hebben aan de uitla tingen van de politiewoord voerder over zijn cliënt. „Alsof dit de man was die de zaken op zijn geweten had. Ik kan me voorstellen dat de politie teleur gesteld is, maar recht is recht". Signalement Bij elkaar vonden er in de afge lopen weken in Middelburg ze ven aanrandingen plaats. Om dat in één geval het beschreven signalement niet overeenkwam met de andere zaken gaat de po litie er vanuit dat er niet één, maar twee aam-anders actief zijn geweest. De politie heeft van meet af aan geen nadere in formatie over de aangehouden en nu weer vx-ijgelaten verdach te willen geven. Volgens één van de belaagde vrouwen beti-of het een blanke man met blond haar-, in de leeftijd tussen de twintig en vijfentwintig jaar. door Jean-Lou de Gucht HULST - De PvdA en Progressief Hulst verwijten wethouder W. Kaijser te weinig oog te hebben voor de stadswallen in Hulst. Er dient daarom op korte termijn het no dige onderhoud aan die wallen plaats te vinden. Zeker omdat Hulst het toch moet hebben van de toeristen. En die toeristen willen graag een goed onderhouden wal zien. K. de Schxijver (Progressief Hulst) dx-ong er daarom in de commissie stads- en dox-psontwikkeling bij Kaijser op aan het gx-as op de wallen eens wat intensiever te maaien. „Tenslotte zijn die wallen wel het visitekaartje van Hulst." Dat was volgens Kaijser allemaal niet zo eenvoudig. „Dat kan helemaal niet binnen de huidige be groting. Intensief maaien kost namelijk nogal wat." Eerder had Kaijser al duidelijk gemaakt dat de inwoners van Hulst maar moeten leren leven met onkruid en gx-oen. Als de burger daar last van heeft, moet hij zelf dat onkruid maar gaan wieden in plaats van de gemeente te bellen. Schelpenpad D. van Damme-Fassaert (PvdA) vx-oeg aan Kaijser hoe het stond met de aarxleg van het schelpenpad op de stadswallen. B en W van Hulst hebben al lang plannen om het wandelpad op de wallen te verhar den met een laag schelpen. Het voetpad op het gex-econstrueerde Oranjebolwerk is al voox-zien van een zo'n laag. Alle wandel paden op de wal voox-zien van zo'n vex-har- ding zal echter een hoop geld kosten. Al leen al voor het bovenpad zou het gaan om een bedrag van vele tienduizenden euro's. Kaijser: „En er bevinden zich langs het grootste deel van de wal drie paden. Van Damme: „Het maakt me niet uit hoe veel dat allemaal kost. Het is gewoon een must. Dan moet er hier of daar maar een potje voor gevonden worden." Kaijser kon echter nog niets toezeggen. „We ko men er zeker op tex-ug." De paden langs de Hulster wallen verkeren in slechte staat. foto Ca m i Ie Schelstraete Bruynzeel Keukens rill f A ,11 ~l 1 ~*1 5 Nieuwe modellen 2002 - J® .f-;] in verrassende kleuren Jw 1 Topontwerpen Proeverijen r I KOOPZONDAG BERGEN OP ZOOM 27 JANUARI 12 T/M 17 UURI D3ÉIIH Bergen op Zoom Drebbelstraat 9, telefoon 0164 - 25 09 00 Breda Woonboulevard Kruisvoort 52, telefoon 076 - 522 13 34 Roosendaal Ettenseweg 2, telefoon 0165 - 63 13 66

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 67