Startsein voor bouw schouwburg PZC PZC Horeca wil geen vervoerder worden Gemeenten passen hun websites aan College informeert Goese raad over plan binnenstad 15 Gemeente Goes en aannemers ondertekenen contracten Politiek café over recreatie en toerisme Lezing over islamitische spiritualiteit Uitspraak rechtscollege bezorgt Borsele bergen extra werk Hulstenaar mag jaar niet rijden Doorrijden na ongeval Rijden onder invloed Watertoren Axel krijgt nieuw glas Twee gewonden bij botsing Goese scholieren zamelen groen in voor Litouwen zaterdag 26 januari 2002 door Rolf Bosboom GOES - De bouw van het nieu we theater in Goes kan begin nen. De gemeente en de betrok ken aannemers ondertekenden gisteren de contracten en op zo wel het Bleekveld als de West- wal werd een bouwbord ont huld, met een impressie van de schouwburg. In de loop van vol gende week beginnen de werk zaamheden. Bouwkundig aannemer is Van Heesewijk Bouw uit Eindhoven Wolter Dros Groep Installa tietechniek uit Goes verzorgt het werktuigbouwkundig werk, terwijl EVK Installatietechniek uit Ridderkerk de elektrotech- BURGH-HAAMSTEDE - In Burgh-Haainstede wordt dins dag 5 februari een politiek café gehouden over de ontwikkeling van de recreatie en het toerisme op Schouwen-Duiveland. Het gaat om een gezamenlijke bijeenkomst van de brancheor ganisaties Recron, Koninklijke Horeca Nederland en de eilan delij ke federatie van onderne mersverenigingen FOS. Aan de discussie wordt deelgenomen door vertegenwoordigers van zeven politieke partijen, met uitzondering van GroenLinks en de SGR De bijeenkomst in restaurant De Schouwse Hoeve begint 's a- vonds om zeven uur. BERGEN OP ZOOM - Islamo loog H. Beek houdt morgen in de Emmauskerk aan de Korenberg in Bergen op Zoom een lezing met als titel 'Eenheid in veel heid. Islamitische spiritualiteit als poort tot dialoog'. De bijeen komst begint om 15.00 uur. nische klussen voor zijn reke ning neemt. Namens de bedrij ven zetten respectievelijk A. Slaats, J. Tiessens en E. van Kampen hun handtekening on der de contx-acten. Burgemees ter D. van der Zaag tekende na mens de gemeente Goes. „Dit is een belangrijk moment", zei cultuurwethouder C. Lins- sen. ,,Dit betekent dat er niet al leen maar wordt gesproken over de bouw van een nieuw theater, zoals de algelopen jaren is ge beurd, maar dat er ook echt ge werkt wordt. Vanaf nu is er elke dag iets te zien." De box-den op het Bleekveld en de Westwal vervullen daax-bij een belangrij ke functie, aldus Linssen. „Je moet vertellen: hier hebben we al die tijd over gepraat." Datpx-aten ging in de gemeente- raad vooral over de kosten. Eind 1999 trok de lokale politiek al bijna acht miljoen euro uit voor de schouwburg. Dat budget bleek om diverse redenen niet toereikend te zijn. Vorige maand stelde de gemeenteraad, na veel discussie, daarom nog eens 1,4 miljoen eux-o beschik baar. Slachtoffers Van der Zaag wees de aanne mers erop dat het nu vooral aan hen is om de zaak verder finan cieel in de hand te houden en er voor te zorgen dat het project geen politieke slachtoffers eist, zoals elders in het land herhaal delijk is gebeurd. „Daai-voor is Charles Linssen ons te waarde vol." De burgemeester zei ver der ervan uit te gaan dat de ge meente nu 'eindelijk de plek krijgt die de cultuur van Goes verdient'. Omwonenden en andere be langstellenden worden dinsdag 29 januax-i vanaf 19.30 uur in 't Beest geïnformeei'd over de bouwwerkzaamheden. De be doeling is dat dezelfde week het slopen van enkele gebouwtjes in de directe omgeving van de vroegere ambachtsschool en drukkerij gebeurt. Daax-na wordt begonnen met de renova tie van dat gebouw en de bouw van de nieuwe theaterzaal. Als alles volgens planning verloopt, kan de schouwbux-g aan het be gin van het seizoen 2003-2004 in gebruik worden genomen. Eexx bord aan de Westwal toont hoe de nieuwe schouwburg er straks uit komt te zien. foto Willem Mieras door Mieke van derJagt HEINKENSZAND - De ge meente Borsele komt tot over de oren in het werk te zitten omdat de Raad van State onlangs de provincie gelijk heeft gegeven in een geschil over het bestem mingsplan Landelijk Gebied. Borsele mag niet een systeem van 'verbale bouwblokken' hanteren en moet ook het ge bruik van regenkappen in de fruitteelt strakker aan banden leggen. De gemeente stelde het bestem mingsplan Landelijk Gebied al in 1998 vast, maar de provincie onthield er gedeeltelijke goed keuring aan. De gemeente wilde per perceel agrarische grond een percentage, met een maxi mum oppervlak afspx-eken, waar gebouwd kon worden. Daarna zou per geval worden vastgesteld op welke plaats het bouwblok zou komen. De px-o- vincie was het daar niet mee eens. Die wil op een kaart ingetekend zien waar op een pex-ceel de be drijfsgebouwen staan. Volgens wethouder P. Vollaard betekent dat, nu de Raad van State ge sproken heeft, dat Borsele met allle boex-en moet gaan overleg gen waar de bouwblokken moe ten worden ingetekend. „We moeten vijfhonderd vierkantjes op de plankaarten gaan zetten, Dat kost minstens vijfhonderd dagen werk en een heleboel geld." Ook het gebruik van regenkap pen, tijdelijke ovex-kappingen van voox-al zacht fruit om schimmel en vochtschade tegen te gaan, was vanaf het begin een doox-n in het oog van de provin cie. Aanvankelijk stond er wei nig over in het bestemmings plan maar de px-ovincie eiste een i'egeling. De gemeente ontwierp die inderhaast, maar de provin cie vond hét allemaal niet streng genoeg. Nu ook de Raad van State heeft bepaald dat regenkappen in het cultuur- en natuux-historisch waardevolle gebied aan stren gere eisen moet voldoen, moet er een nieuwe regeling komen. De landbouworganisatie ZLTO, is inmiddels bezig aan een werk bare regeling voor regenkap pen. De gemeente Borsele heeft zich daarbij aangesloten. TERNEUZEN - De Temeixzense politierechter heeft gisteren een 27-jarige man uit Hulst wegens dronken rijden veroor- deeld tot een jaar rij-ontzegging en 28 uur taakstraf. De Hul stenaar had op 11 augustus bijna vijf keer zoveel gedronken als toegestaan. MIDDELBURG - Een onbekende automobilist heeft op de kruising Het Groene Woud - Koestraat in Middelbui'g een aanrijding vex'oorzaakt en is daarna doorgei-eden. De automobilist vei'leende op de kruising geen voorx-ang aan een 48-jarige Middelburger. Die moest krachtig remmen. Een achterop komende plaatsgenoot kon niet meer tijdig stoppen en botste bovenop de Middelburger. Beide auto's raakten be schadigd. De onbekende automobilist die de aanrijding veroorzaakte, is door-gereden. Het betx-eft vermoedelijk een donkerkleurige Volkswagen. De politie zoekt getuigen. TERNEUZEN - Op de Scheldeboulevaxxl in Temeuzen werd gisteren uur een 2 1-jai-ige automobilist uit die plaats betrapt op rij den onder invloedHij had meer dan twee keer de toege stane hoeveelheid gedronken. Er werd proces-verbaal opge maakt en hij kreeg een rijverbod van vier uur. Op dezelfde plaats werd enkele uren later ook een 46-jarige Teimeuzense automobilist betrapt op dronken rijden. Hij had ongeveer twee keer de toegestane hoeveelheid gedronken. Er werd pro ces-verbaal opgemaakt en ook hij kreeg een rijverbod van vier uur. Op de Mr. F.J. Haarmanweg is tenslotte in dezelfde nacht een 31-jarige automobilist uit Axel aangehouden omdat hij met een slok teveel op achter het stuur zat. Hij had meer dan an derhalf keer de toegestane hoeveelheid gedronken. Er werd proces-verbaal opgemaakt. De Axelaar kreeg een rijverbod van drie uur. AXEL - In de Axelse watertoren moeten 81 raampjes worden vervangen. Dat kost de gemeente 6750 exxro. De beheex-scom- missie Watertoren heeft de gemeente laten weten dat een groot deel van de beglazing van de toren is zeer slechte staat verkeert. De bezoekers van de watertoren ondervinden daar van een hoop ongemak. De commissie vindt, dat nog voor het begin van het nieuwe seizoen aandacht moet worden besteed aan de vervanging van een groot deel van de beglazing en het nodige schildei-wei-k. B en W zijn het daar mee eens. Ze vragen de raad het benodig de geld beschikbaar te stellen. De vervanging van de ruiten komt dondei'dag 31 januari aan de orde in de raadsvergade ring. BIERVLIET - Bij een kop/staax-tbotsing in Biervliet zijn giste- ren aan het eind van de middag twee inzittenden van een be drijfsauto gewond geraakt. Een 25-jarige Goese automobilist reed over de Rijksweg N61vanuit de richting Hoek. Toen een vrachtauto voor hem afremde, merkte hij dit te laat op en reed achter op de vrachtauto. Doordeklap kwam de pex-sonenauto met de achterkant op de verkeerde weghelft en botste op een tegemoet komende bedrijfsauto. Twee passagiers van de bedrijfsauto zijn voor onderzoek overgebracht naar het ziekenhuis maar konden na behande ling weer naar huis. De andere automobilisten kwamen met de schrik vrij. Alle voertuigen liepen schade op. door Harold van Ginkel GOES - De gemeenten op de Be- velanden en Tholen gaan aan het werk om hun internetsites te verbeteren. Dit doen zij naar aanleiding van het onderzoek van internetadviesbureau Ad vies Overheid.nl, waarbij niet één van de zes een voldoende haalde. Van de zes gemeenten op de Be- velanden en Tholen scoorde Tholen nog het best met een voorlopige 159ste plek, terwijl Noord-Beveland eindigde op de 360ste stek. Niet alle x-esultaten zijn verwerkt, zodat de gemeen ten nog kunnen dalen op de ranglijst. In totaal wei-den 402 gemeentelijke websites beke ken op de punten gebruiks vriendelijkheid, informatie, dienstvexiening en participatie. Onder participatie wordt ver staan de interactieve dienstver lening, zoals e-mail-adx-essenen aanvraagformulieren. Tholen is met een plek in de middenmoot het best geklas seerd. Op de punten gebruiks vriendelijkheid en informatie scoort de gemeente een i-uime REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Ron Magnée Rob Paardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl voldoende. Dienstverlening en participatie zijn niet de sterkste punten van de website, zo blijkt uit het onderzoek. Daar wordt dan ook aan gewerkt, vertelt voorlichtster M. Tukker van de gemeente. „We zijn bezig om de site inter actiever te maken. Zo gaan we er formulieren op zetten en komt het laatste nieuws zo snel mogelijk op onze site." De site van Noord-Beveland is beroerd, zo menen de ondei-zoe- kers. Een bezoekje aan de site levert een kleine histox-ie op van de dox-pen en wat algemene in- foi-matie over de gemeente. Op alle vier de punten scoort de site een dikke onvoldoende. Met een gemiddelde van 13,8 op een maximum van 100 is het niet best gesteld met de site. Maar dat biedt wel aanknopingspun ten, meent M. van Zevenbergen van de gemeente. „We willen fox-mulieren plaatsen en het al lemaal een stuk beter maken. Dat gaat in fases gebeuren, maar we moeten daar nog mee beginnen. Het is allemaal voor verbetering vatbaar." Ook Borsele (297ste plaats), Reimerswaal (219), Goes (166) en Kapelle (268) zijn hun sites aan het verbeteren. J. van Velzen, voorlichter van de ge meente Reimei'swaal, kan zich wel vinden in de uitslag. „Al hebben we wel eens achtste ge staan, maar dat is nu eenmaal de wet van de remmende voor sprong." Hij heeft wel enige kanttekeningen. „We scoren slecht op participatie, maar we hebben juist een discussiefoi-um en een chatmogelijkheid." De site krijgt over een paar maan den een nieuwe lay-out. Rei merswaal blinkt wel uit in de in formatievoorziening ten op zichte van de andere gemeen ten. L. Hermsen. voorlichter van de gemeente Kapelle, vindt de uit slag teleui-stellend, maar niet verrassend. „Internet is een nieuw product en niet veel ge meenten hebben er ervaring mee." Het ontbreekt kleinere gemeenten vaak aan financiële middelen. „Vandaar dat grote gemeenten hoog staan en de kleinere lagex-. We moeten px*io- riteiten stellen." De site van Borsele gaat even eens veranderen. Er wox-dt in middels al met een schaduwsite gewerkt, waarop de vernieu wingen begonnen zijn. De ge meente Goes is eveneens de site aan het ombouwen, Een andere indeling moet de site toeganke lijker maken. In fases wordt de ze verandering doorgevoerd. Horeca-voorman Dick van der Velde vindt dat de rol van de ouders ook wel eens benadrukt mag worden: „Ze vinden het allemaal pri- ma dat hun kinderen in Goes op stap gaan, maar ze denken nauwelijks na over hoe die weer thuis moeten komen." foto Willem Mieras door Rob Paardekam GOES - Enkele honderden jongeren uit de regio, die op zaterdag in Goes hun vertier zoeken, hadden begin dit jaar opeens geen vervoer meer naar huis. Busmaatschappij Connexxion stopte met het exploiteren van de discobus, omdat deze niet meer rendabel was. De commotie was groot, niet alleen in Goes, maar ook in de buur gemeenten. De stapperstaxi. die werd ge zien als een goed alternatief voor de disco bus, bleek erg duur te zijn en daarom plei ten veel mensen voor een nieuwe disco bus. Initiatieven daartoe zijn inmiddels geno men, want de gemeente, de hox-eca-ondex-- nemers en busmaatschappij AMZ onder handelen over een nieuw project. Volgens horeca-voorman Dick van der Velde, te vens uitbater van café Pubbles, willen de ondernemers graag hun steentje bijdra gen, maar hij verwacht wel dat er een ge degen plan komt. „We moeten niet op stel* en sprong iets opzetten, want als het over drie maanden weer op zijn gat ligt, heb ben we er ook niets aan." Een eventuele nieuwe discobus moet volgens Van de Vel de een lang leven beschoren zijn. Toch jammer dat de discobus verdwenen „Natuurlijk is dat jammer. Het was een goede manier om de stad op een snelle ma nier schoon te krijgen. Bovendien is het voor de stappers vervelend om na het uit gaan lang op een taxi te moeten wachten. Omdat ik om twee uur mijn deuren sluit en er verder weinig van zie, weet ik niet pre cies in hoeveree het verdwijnen van de dis cobus voor problemen zorgt, maar van collega's en de politie hoor ik dat er een groep jongeren is die veel moeite moet doen om vervoer naar huis te x-egelen." Hebben de ondernemers moeite gedaan om de discobus te handhaven „Zeker. Corxnexxion wilde in oktober al stoppen, maar omdat we wat langer de tijd wilden om te onderzoeken of de voor- ziening in stand gehouden kon worden, hebben wij de laatste drie maanden van vorig jaar een deel van de kosten betaald. Het komt er dus eigenlijk op neer dat ze op ons verzoek nog een paar maanden zijn doorgegaan. Uiteindelijk bleek het niet haalbaar, omdat Connexxion de discobus alleen wilde doorzetten als ze van de fi nanciële verantwoordelijkheid af kon den." Zodat ze feitelijk alleen nog verantiooor- delijk waren voor de uitvoering. „Inderdaad, en dat ze de i-ekening vervol gens naar ons konden sturen. Wij willen als ondernemers best een duit in het zakje doen, maar dat moet wel binnen redelijke grenzen blijven. We willen geen vervoer ders worden en zeker geen financiële aan- sprakelijkheid dragen. Over aansprake lijkheid gesproken; ik vind dat de rol van de ouders ook wel eens benadrukt mag worden. Ze vinden het allemaal prima dat hun kinderen in Goes op stap gaan, maar ze denken nauwelijks na over hoe die weer thuis moeten komen. Het is gemakkelij ker om die verantwoordelijkheid bij ons of de gemeente te leggen. Toch zijn die twee partijen met busmaat schappij AMZ aan het onderhandelen over een nieuwe discobus. Wordt dat wat? „Daar kan ik nog niets over zeggen. We hebben er met elkaar over gesproken, maar er moet nog eens goed gekeken wor- den naar de verdeling van verantwoox'de- lijkheden en de financiën. Dat laatste is natuurlijk niet alleen een probleem van de gemeente Goes. Misschien kunnen de om liggende gemeente, die zich nu zo vrese lijk druk maken over het verdwijnen van de discobus, ook een duit in het zakje doen." Ziet u nog andere mogelijkheden als een nieuwe discobus onverhoopt niet haal baar blijkt te zijn? „Wat mij betreft is individueel vervoer dé manier om de uitgaande jeugd naar huis te brengen. Een gewone taxi die de jonge- ren tegen een aanvaardbaar tarief naar huis brengt, is naar mijn persoonlijke me ning zelfs nog beter dan een discobus, om dat je dan de rottigheid die ontstaat als je veel jongei-en samen vervoert, niet meer hebt. Dat de discobus op een gegeven mo ment te duur werd, kwam vooral door de gebruikers zelf. Ze sloopten regelmatig banken of kotsten de bus onder. Dat soort gedrag maakt zo'n voorziening niet goed koper." door Rolf Bosboom GOES - De Goese gemeente raad wordt volgende week uit gebreid geïnformeerd over de jongste ontwikkelingen in het Masterplan Binnenstad. Op donderdag 7 februari volgt een eerste discussie in twee raads commissies. Het grote 'binnen stadsdebat' met de bevolking in de Grote Kerk staat voor dins dag 19 februari op het program ma. Met die informatie reageert ver antwoordelijk wethouder C. Linssen op de kritiek die PvdA- raadslid F. de Kaart deze week in de vorm van schriftelijke vra gen uitte. Die vond het vooral merkwaardig dat de raadsleden nog altijd niet naar behoren van de plannen op de hoogte zijn ge steld, terwijl de pers daar twee weken geleden al uitgebreid over heeft bericht. Volgens wethouder Linssen krijgt de raad volgende week al le informatie die van belang is. Het college van burgemeester en wethouders legt komende dinsdag de laatste hand aan de stukken die naar de fracties gaan. De samenstelling daarvan heeft langer dan verwacht in be slag genomen, vooral omdat B en W ook helder willen maken waarom PvdA-wethouder M. 't Hart zich niet kan vinden in de voorstellen. Die vindt de plan nen, die alleen al in de eerste fa se (herinrichting binnenstad en bouw van twee parkeerkelders) 28 miljoen euro kosten, financi eel onverantwoord. De Kaart had ook geschreven 'verbijsterd' te zijn dat de verga dering van de commissie bin nenstad, die volgende week woensdag zou plaatsvinden, is geschrapt wegens gebrek aan agendapunten. De bespreking van de plannen zou volgens hem alleen al een avondvullend pro gramma betekenen. Linssen zegt in een reactie dat de tijd tussen de laatste bespre king in het college en de com missievergadering te kort is. Daardoor zouden de raadsleden te weinig tijd hebben om zich goed te kunnen voorbereiden. Nu zijn er extra vergaderingen van zowel de commissie binnen stad als de commissie financiën voor 7 februari geprogram meerd. Die zijn bedoeld als 'eer ste verkenning', aldus de wet houder, en niet om beslissingen te nemen. Het pleidooi van De Kaart om het binnenstadsdebat in de Grote Kerk op te schorten totdat de gemeenteraad een 'principe-uitspraak' over de plannen heeft gedaan, heeft Linssen verbaasd. In de hele voorbereiding van het Master plan heeft de gemeente de dia loog met de bevolking hoog in het vaandel gehad, ondermeer in de voren van de drukbezochte 'ideeënmarkt', die eind 2000 werd gehouden. Daar konden belangstellenden hun mening geven over diverse schetsen van hoe de Goese binnenstad er in de toekomst uit zou kunnen zien. Dat er nu eerst een debat wox-dt gehouden met alle geïnteres seerden voordat de gemeente- x-aad een standpunt inneemt, past geheel in die lijn, aldus de wethouder. GOES - Leerlingen van de derde en vierde klassen van het Groen College in Goes houden tijdens de open dag van de school, van daag, een sponsoractie voor plantgoed voor Litouwen. Een groepje van vijf leerlingen en twee leraren vertrekt dit voor jaar naar Kaunas in Litouwen, waar ze bij een agrarische school een boomgaardje gaan inplanten. In andex-e jaren bezocht het Groen College een school in Pa- nevezys. waarmee Goes een uitwisseling heeft. De fruitteel tafdeling in Panevezys is inmid dels echter voldoende voorzien, zodat bij de uitwisseling een school in Kaunas is betrokken, een plaats ten zuiden van Pane vezys. Om voldoende plantgoed te kunnen aanschaffen houden de leerlingen van de afdeling groenvoorziening een actie Voor vijf euro kunnen ouders en andere belangstellenden een boompje kopen, dat nog dit plantseizoen in Kaunas zal wor den geplant door de Goese leer lingen. De leerlingen hebben in middels her en der boompjes verkocht, maar hopen tijdens de open dag meer sponsors over de brug te krijgen. In een stand ge ven ze uitleg over het uitwisse lingsproject. De open dag in het Groen College duurt van 10.00 tot 15.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 57