Vlissingse grond wordt duurder PZC PZC Goes bouwt aan nieuwe schouwburg Walchers fusie-asiel komt aan Visode weg Het gaat erom dat de tent goed draait Europarlement mengt zich niet in discussie WCT 15 Prijzen gelijkgetrokken met die in omringende plaatsen Macht over stuur kwijt Borsele gul met bijdrage voor Bevelands museum Politieke middag voor 55-plussers Botsing op kruising Drugs achter het stuur beboet Diabetesproject bijna in de prijzen Doorrijden na ongeval Rijden onder invloed Themamiddag Fout van politie leidt tot vrijspraak in drugszaak zaterdag 26 januari 2002 door Edith Ramakers VLISSINGEN - De grond in Vlissingen is in 2002 fors duur der geworden. De gemeente vindt dat ze hier niet meer on deruit kan, want ook de ruwe agrarische bouwgrond is fors in prijs gestegen: met bijna 10 euro per vierkante meter. Daar komt bij dat de materiaalkosten ho ger zijn geworden, de milieuei- sen strenger en daardoor kost baarder en de stort van afval duurder. De gemeente Vlissingen vindt de verhoging daarnaast te ver dedigen, omdat de prijs van de bouwgrond tot dit jaar achter bleef bij Middelburg en Goes. De grond was 'nog relatief goed koop', stelt de gemeente. Zij zegt zelf ook meer te moeten be talen voor de aanpassingen van de infrastuctuur bij woning bouwprojecten. Daarmee wordt onder meer het wegennet be doeld. Maar ook worden hoog waardige eisen gesteld aan de bekabeling, verlichting, riole ring en andere afvoer. Vlissingen hanteert nu grond prijzen die vergelijkbaar zijn met die van de andere steden in de regio. In 2001 was de grond prijs voor woningen in Vlissin gen 132,28 euro per vierkante meter. Dit jaar moet de Vlissing se burger daar 165,00 euro voor betalen. In Middelburg is dat 168 euro en Goes spant de kroon met 208 euro. De grondprijs voor appartementen in Vlissin gen wordt opgetild van 16.199,85 euro, naar 27.000 eu ro. In Middelburg is dat 26.999,92 euro. Bedrijfsterreinen Ook de bouwgrond van de be drijfsterreinen gaat in Vlissin gen fors omhoog. Vrijburg wordt verhoogd van 63,53 naar 73,00 euro. De Buitenhaven van 43,11 naar 55 euro, locaties op het bedrijventerrein Souburg variëren tussen 73 en 91 euro. In Middelburg wordt voor de be drijf sgronden van de Mortiere tussen de 635 0 en 749 0 euro ge vraagd en Arnestein 43,10 euro. In Goes ligt de prijs tussen 70,33 en 90,75 euro. door Mieke van der Jagt HEINKENSZAND - Het Bor- selse college van burgemeester en wethouders wil met de bij drage voor het museum van Zuid- en Noord-Beveland bo ven het plafond gaan, wat de raad samen met het cultuurbe leid heeft vastgesteld. Borsele wilde niet meer dan 51.000 euro per jaar aanhetmu- seum bijdragen, maar inmid dels is duidelijk dat een ver nieuwde presentatie en een totaal andere benadering van het Bevelandse cultuurgoed, heel veel geld gaat kosten. Het museumbestuur heeft Borsele een handreiking gedaan door de verdeelsleutel voor de bij dragen van gemeenten met een vesti ging, en die zonder een museum binnen de grenzen, te verande ren. Borsele en Noord-Beveland betalen nog maar 34 procent van de kosten. De rest is voor Goes en Kapelle. Het college stelt de raad voor akkoord te gaan met tien procent meer. Ruim 53.000 euro gaat het Bor sele jaarlijks kosten als het mu seum in Goes weer, geheel ver nieuwd en opgeknapt, op volle toeren draait. MELISKERKE- De Stichting Welzijn Ouderen Platteland Walcheren houdt 4 februari in Meliskerke een politieke mid dag voor 55-plussers uit de ge meente Veere. Alle politieke partijen van de gemeente doen mee. De bijeenkomst begint om 14.00 uur in dorpshuis Ons Huis. Een bord aan de Westwal toont hoe de nieuwe schouwburg er straks uit komt te zien door Rolf Bosboom GOES - De bouw van het nieuwe theater in Goes kan beginnen. De gemeente en de be trokken aannemers ondertekenden gisteren de contracten en op zowel het Bleekveld als de Westwal werd een bouwbord onthuld, met een impressie van de schouwburg. In de loop van volgende week beginnen de werk zaamheden. Bouwkundig aannemer is Van Heesewijk Bouw uit Eindhoven. Wolter Dros Groep Installatietechniek uit Goes verzorgt het werktuigbouwkundig werk, terwijl EVK Installatietechniek uit Ridderkerk de elek trotechnische klussen voor zijn rekening neemt. Namens de bedrijven zetten respec tievelijk A. Slaats, J. Tiessens en E. van Kampen hun handtekening onder de con tracten. Burgemeester D. van der Zaag te kende namens de gemeente Goes. „Dit is een belangrijk moment", zei cultuur wethouder C. Linssen. „Dit betekent dat er niet alleen maar wordt gesproken over de bouw van een nieuw theater, zoals de afge lopen jaren is gebeurd, maar dat er ook echt gewerkt wordt. Vanaf nu is er elke dag iets te zien." De borden op het Bleekveld en de Westwal vervullen daarbij een belangrij ke functie, aldus Linssen. „Je moet ver tellen: hier hebben we al die tijd over ge praat." Dat praten ging in de gemeenteraad vooral over de kosten. Eind 1999 trok de lokale po litiek al bijna acht miljoen euro uit voor de schouwburg. Dat budget bleek om diverse redenen niet toereikend te zijn. Vorige maand stelde de gemeenteraad, na veel dis cussie daarom nog eens 1,4 milj oen euro be schikbaar. Van der Zaag wees de aannemers erop dat het nu vooral aan hen is om de zaak verder financieel in de hand te houden en ervoor te VLISSINGEN - Een 22-jarige Middelburgse automobilist heeft gisterochtend om negen uur op de Sloeweg in Vlissingen de macht over het stuur verloren. Hij kwam tot stilstand tegen een lantarenpaal. Zijn auto raakte daarbij beschadigd. foto Willem Mieras zorgen dat het project geen politieke slacht offers eist, zoals elders in het land herhaal delijk is gebeurd. „Daarvoor is Charles Linssen ons te waardevol." De burgemees ter zei verder ervan uit te gaan dat de ge meente nu 'eindelijk de plek krijgt die de cultuur van Goes verdient'. Drukkerij Omwonenden en andere belangstellenden worden dinsdag 29 januari vanaf 19.30 uur in 't Beest geïnformeerd over de bouwwerk zaamheden. De bedoeling is dat dezelfde week het slopen van enkele gebouwtjes in de directe omgeving van de vroegere am bachtsschool en drukkerij gebeurt. Daarna wordt begonnen met de renovatie van dat gebouw en de bouw van de nieuwe theater zaal. Als alles volgens planning verloopt, kan de schouwburg aan het begin van het seizoen 2003-2004 in gebruik worden geno- RITTHEM - Een veertigjarige man uit de gemeente Veere is gisterochtend in Ritthem met zijn bus tegen een bedrijfsauto gebotst. De Veerenaar kwam uit de richting Middelburg en verleende op de kruising Engelandweg Sloeweg geen voor rang aan de van rechts komende auto. Niemand raakte ge wond. Beide voertuigen liepen schade op. TERNEUZEN - Een 21-jarige man uit Axel is gisteren in Ter- neuzen voor rijden onder invloed veroordeeld tot 500 euro boete. Politierechter G. van Unnik achtte bewezen dat de au tomobilist 18 februari in Westdorpe vorig jaar onder invloed van cocaïne en cannabis was gaan rijden. De Axelaar zei in een discotheek pilletjes te hebben geslikt. TERNEUZEN - De transmurale diabeteszorg in Zeeuws- Vlaanderen heeft net naast een landelijke kwaliteitsprijs ge grepen. Het project van de stichting ZorgSaam en de regiona le huisartsen vereniging was met twee andere projecten geno mineerd. De Dawnkwaliteitsprijs, die uiteindelijk naar een project in Den Haag ging, is bedoeld voor een transmuraal diabetesproject dat uitblinkt op het gebied van de gezamen lijke aanpak en verantwoordelijkheid, verbeterde zorgverle ning, educatie aan patiënten en continuteit van de verbeterde zorg. Er waren meer dan dertig inzendingen voor de prijs. Diabetespatiënten krijgen met verschillende hulpverleners te maken, zoals huisarts, internist, laborant, diëtist en ver pleegkundige. Om goede zorg te kunnen geven, moeten die hulpverleners beschikbaar zijn en goed samenwerken. MIDDELBURG - Een onbekende automobilist heeft op de kruising Het Groene Woud - Koestraat in Middelburg een aanrijding veroorzaakt en is daarna doorgereden. De automobilist verleende op de kruising geen voorrang aan een 48-jarige Middelburger. Die moest krachtig remmen. Een achterop komende plaatsgenoot kon niet meer tijdig stoppen en botste bovenop de Middelburger. Beide auto's raakten be schadigd. De onbekende automobilist die de aanrijding veroorzaakte, is doorgereden. Het betreft vermoedelijk een donkerkleurige Volkswagen. De politie zoekt getuigen. TERNEUZEN - Op de Scheldeboulevard in Terneuzen werd gisteren uur een 21-jarige automobilist uit die plaats betrapt op rijden onder invloed. Hij had meer dan twee keer de toege stane hoeveelheid gedronken. Op dezelfde plaats werd enkele uren later ook een 46-jarige Terneuzense automobilist uit die plaats betrapt op dronken rijden. Hij had ongeveer twee keer de toegestane hoeveelheid gedronken. Op de Mr. F.J. Haarmanweg tenslotte is in dezelfde nacht een 31-jarige automobilist uit Axel aangehouden omdat hij met. een slok teveel op achter het stuur zat. Hij had meer dan an derhalf keer de toegestane hoeveelheid gedronken. door Anja Bimmel VLISSINGEN - Het nieuwe Walcherse dierenasiel komt aan de Visodeweg tussen de Vlis singse Buitenhaven en Ritthem. De gemeente Vlissingen heeft de locatie vorige week aangeboden aan de twee zelfstandige asielen in Vlissingen en Middelburg. De fusie tot één Walchers asiel is daarmee een stapje dichterbij gekomen. Volgende week wordt het aan bod van de gemeente nog voor gelegd aan de twee bedrijfslei ders van de asielen. W. van Reine, bedrijfsleidster van het Vlissingse dierenasiel, heeft nog niet gezien om welk perceel het precies gaat. „Maar ik ken de omgeving goed en ik vind het een pri ma plekEn ik weet zeker dat mijn collega er net zo over denkt." Officieel Op 11 februari besluit het be stuur officieel of het nieuwe asiel aan de Visodeweg komt. Hoe lang het dan nog duurt voordat het in gebruik genomen kan worden, is nog niet bekend. REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl „Het hangt van een hoop zaken af. We concentreren ons nu eerst op de locatie dan komt de rest", zegt Van Reine. De twee asielen praten al jaren over een fusie. De huidige vesti gingen zijn verouderd. Vorig jaar spraken de beide besturen nog een voorkeur uit voor de Deinsvlietweg, even verderop. Later bleek die locatie toch niet te voldoen. Van Reine vond de oppervlakte aan de Deinsvliet weg vooral te klein. Snufjes Ze heeft samen met haar collega bedrijfsleider uit Middelburg een plan van eisen gemaakt. Daarvoor hebben ze nieuwe asielen in heel Nederland be zocht. Ze ontdekten dat er een heleboel moderne snufjes op de markt zijn om het werk makke lijker te maken. „Je hebt tegen woordig vloeren die veel beter te onderhouden zijn", vindt Van Reine „Je hebt zelfs centrale stofzuigersystemen. Bij de bouw van het nieuwe asiel moet verder rekening gehouden worden met wetten voor dieren- verzorging in asielen. Deze re gels zijn vooral gericht op de huisvesting van de dieren. Per 1 maart wordt het 'honden en kat- ten-besluit' aangevuld met een aantal nieuwe richtlijnen. Die ren zitten nu vaak in aparte hokken, straks is het de bedoe ling dat dieren meer bij elkaar worden geplaatst. „Zo ontstaat er een meer natuurlijke omge ving voor de dieren", zegt Van Reine „Dit betekent wel dat de manier van hokken indelen ver anderd moet worden." Tevreden De gemeente Vlissingen heeft de wensen van de beide asielen ter harte genomen. Vervolgens is het stuk grond aan de Visode weg aangeboden aan het bestuur van het asiel. P. Onder- dijk, voorzitter van het Middel burgse bestuur, is erg tevreden over de locatie die de gemeente nu heeft aangedragen. „Aan het aanbod is goed te zien dat ze naar ons geluisterd hebben." VLISSINGEN - De ouderen bond Anbo houdt op maandag 4 februari een themamiddag over brandpreventie in en om het huis. De voorlichting wordt gegeven in Bachten Reede aan de Vre dehoflaan en begint om 14.00 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Marlou Boerbooms verruilt de volks huisvesting voor de kinderop vang. Per 1 februari is ze de nieuwe directeur van de Stich ting Kinderopvang Walche ren, een organisatie met meer dan tweehonderd medewer kers, die drieduizend kinderen opvangt. Hiervoor werkte ze bij Woongoed Middelburg, waar ze betrokken was bij de herstructurering van de Magi- straatwijk. Van huizen naar kinderen. Is dat niet een vreemde stap? „Ja, iedereen was er verbaasd over. Ik zelf eigenlijk ook. Ik heb twintig jaar in de bouw ge zeten, voor de tijd bij Woon goed al acht jaar. Maar ik heb altijd al affiniteit gehad met kinderopvang. Mijn drie kin deren hebben allemaal op de kinderopvang gezeten en in die tijd ben ik actief geweest in het bestuur van de stichting. Met mijn kinderen heb ik toen een leuke tijd gehad. De stichting was al vanaf april vorig jaar bezig met het wer ven van een nieuwe directeur. In de derde ronde ben ik ge vraagd, en dat is ook wel eens leuk. Voor mij is het een kans om iets anders te gaan doen. Dat past wel bij me, ik hou van uitdagingen. Inhoudelijk weet ik niet veel van kinderopvang, maar het gaat er uiteindelijk om dat de tent goed draait. En het is leuk om nu eens in een vrouwenwereld te stappen, want ik heb altijd in een man nenwereld gewerkt." Zijn er overeenkomsten tussen de organisaties? „Mensen. Dat vond ik bij Woongoed ook altijd al het leukste. Ik kon op die plek enorm veel betekenen voor mensen. Het is heel belangrijk om een dak boven je hoofd te hebben, op een plaats die naar je zin is en voor een redelijke prijs. In een organisatie gaat het er om dat de medewerkers goed gemotiveerd zijn én het draait om kwaliteit, dat was bij mijn oude werkgever ook zo. Verder is geld in een organisatie be langrijk, dat zorgt voor conti nuïteit. Omdat ik uit de bouw kom, ga ik ook al die verschil lende locaties leuk vinden. Het is voor een kinderdagverblijf heel belangrijk om op een stra tegische plaats te zitten, zodat Marlou Boerbooms: „Ik ben misschien wat zakelijker dan mijn voorgangster. Maar dat kan op dit moment, net na de fusie, waardevol zijn." foto Ruben Oreel de ouders niet de hele stad door moeten om hun kinderen weg te brengen." Wat wilt u als directeur be reiken? „De kinderopvang heeft een kwaliteitsbeleid. Dat heeft te maken met bepaalde normen voor allerlei aspecten van het werk, van de opleiding van de leidsters tot de accommoda ties. Ze zijn nu bezig met een inventarisatie en er is een kwaliteitsmedewerker aange steld Er komen nieuwe wetten voor de kinderopvang en voor dat die er zijn, wil ik aan die normen voldoen. Dat gaan we halen, dat weet ik zeker." U volgt Janny Fioole op. Zij heeft de organisatie van de grond af opgebouwd. Is het niet moeilijk om in de voet sporen van iemand met zo 'n reputatie te treden? „Ieder mens heeft zijn eigen heden, ik zal op mijn manier ook het gezicht van de organi satie zijn. Mijn beleid zal min der inhoudelijk zijn, meer ge richt op het stimuleren van mensen. Anderen doen het in houdelijke werk. Ik was op het afscheid van Janny. Toen dacht ik wel even: 'waar ben ik aan begonnen?', maar het is ook een uitdaging. Als ik het goed doe, hebben de personeelsleden het naar hun zin en wordt er voor de kinde ren een goede omgeving gecre- eerd. Ik ben misschien wel wat zakelijker dan Janny. Dat kan op dit moment, net na de fusie, waardevol zijn. Als het goed is, blijft de opvang groeien. Vrou wen gaan natuurlijk steeds meer buitenshuis werken. Het is juist leuk om dingen voor elkaar te krijgen als het moeilijk wordt. Je moet altijd iets overwinnen om te kunnen groeien, dat geldt voor een be drijf ook." Laat u bij Woongoed zaken achter die u nog had willen afmaken? „De herstructurering van de Magistraatwijk vond ik een superproject. De basis is ge legd. De tekeningen zijn af en de bouwaanvragen zijn inge diend. Maar die ontwikkeling blijf ik wel volgen, net als bij voorbeeld de Veerse Poort, waar Woongoed ook veel gedaan heeft. In Middelburg zijn natuurlijk heel veel din gen verbonden met Woon goed." Wat doet u over tien jaar? „Dat vraag ik me ook wel eens af. Bij Woongoed heb ik veer tien jaar gewerkt, dat is toch best wel lang. Als de kinderop vang veel ontwikkeling laat zien, zit ik er misschien nog. Aan de andere kant zou ik me zelf ook een doel kunnen stel len. Om als ik bereikt heb wat ik wil, het weer aan een ander over te laten. Plet is een uitdaging om mijn draai te vinden en er een goede slinger aan te geven. Daar ben ik nog wel even zoet mee." door Mieke van der Jagt GOES - De Zeeuwen, en met na me de PvdA-Ieden in Midden- Zeeland die tegen de aanleg van een Westerschelde Container Terminal (WCT) zijn - doen er verstandig aan om goede som men te maken. Bedrijfsmatige berekeningen van aantallen containers, ver meerderd met economische en planologische prognoses, leve ren misschien meer hinder op dan de regels voor geluidshin der kunnen toestaan. Tel daar bij op dat Nederland en Europa veel meer vrachtvervoer van de weg en op de trein willen krij gen; en Zeeland verdraagt wel licht al geen aanleg van een terminal meer. Jan Marinus Wiersma, sociaal democratisch Europarlementa riër, legde op uitnodiging van de Midden-Zeeuwse PvdA-afde- lingen, uit dat vanuit Europees perspectief geen uitspraak voor of tegen de WCT kan worden verwacht. „Of een WCT goed is voor de Zeeuwen, moet in Zee land worden afgewogen. In Eu ropa gaat het erom dat het havengebied in de Delta kan blijven functioneren." Wiersma raadde de afdelingen aan te bezien wat er binnen de geldende regels en beleidslijnen mogelijk is. Als de WCT dan toch doorgaat, is het zeer wel mogelijk dat de doorvoer per spoor niet over het huidige hoofdspoor kan plaatsvinden. Een reële berekening van het aantal per spoor te vervoeren containers en andere goederen die uit het groeiende Sloegebied komen, kan ook de keuze voor een alternatieve goederens poorlijn onderbouwen. Voor een brede kosten-baten- analyse van de WCT, waarin de economische stagnatie, de druk op het Zeeuwse wegennet en an dere infrastructurele processen als de Betuwelijn en de bouw van containerdokken bij Ant werpen, worden meegenomen, wilde Wiersma zich niet uit spreken. Andere overheden en economische partners zijn daarvoor de aangewezen par tij. Dat de spoorlijn in Goes te dicht langs huizen en scholen loopt om er extra treinen en contai ners over te laten denderen, was voor Wiersma ookwel duidelijk. Het Europees Parlement is al leen niet de vergadering die zich daarmee bezighoudt. den van de politie in het pand aan de Hulsterweg. „De politie was op zoek naar iemand uit het drugsmilieu van Hulst. Men wist dat die man zich op een an dere plaats bevond", verzekerde Sol. Officier van justitie J. de Graaf vond dat er niets mis was met het optreden van de politie. Zij achtte bewezen dat verdach te samen met zijn vriend de drugs in bezit had. „Alles wees op een verkooppunt", zei ze. Behalve honderd uur werkstraf eiste de officier dat het geld, dat volgens haar met de verkoop van drugs was verdiend, ver beurd zou worden verklaard. De verdachte had gezegd zijn geld bij zijn vriend in bewaring te hebben gegeven. Hij zei het bij elkaar te hebben gespaard om een auto te kopen. Door de vrijspraak moest het geld, waar beslag was opgelegd, worden teruggegeven aan de door Aector Dooms TERNEUZEN - De Terneuzense politierechter G. van Unnik heeft gisteren een 21-jarige in woner van Sint Jansteen vrijge sproken van drugsbezit. De politie had 25 mei vorig jaar vol gens de politierechter geen machtiging om het pand in Hulst, waar de verdachte een kamer onderverhuurde aan een vriend, binnen te gaan. Op zolder zat tussen het plafond een kilo hasj en voor 6500 euro aan Nederlandse, Belgische en Franse valuta verstopt. „De po litie is duidelijk te ver gegaan. Het is niet volgens de wet ge beurd", aldus de rechter. Van Unnik volgde in de uit spraak raadsman A. Sol, die voor zijn cliënt op dezelfde gronden vrijspraak had bepleit. De strafpleiter wees eveneens op het onrechtmatig binnentre-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 15