PZC Parkeerkaartje te duur geworden Ik houd wel van stevig spel 13 Nieuw wapen tegen radarverklikkers Veere zet succesvolle sporters in 't zonnetje MORGEN GEOPEND VAN 13.30-17.00 UUR SP verontwaardigd over vieze grond Rechter-commissaris laat verdachte van aanrandingen vrij CDA Middelburg wijst gemeente op fout bij omrekenen naar euro's Foto's gestolen Sponsors geïnteresseerd in bezoekerscentrum Sint Laurens zit twee uur lang zonder stroom Smaakvolle Smul van al dit nieuws! Oostburg zoekt steun voor postagentschap zeeuwse almanak Vermaning MIDDEN zaterdag 26 januari 2002 doorNadia Berkelder MIDDELBURG - De gemeente heeft volgens de CDA-fractie een rekenfout gemaakt bij het vaststellen van de nieuwe par keertarieven in Middelburg. In het kernwinkelgebied betalen parkeerders tien eurocent te veel. De partij vraagt het college van burgemeester en wethou ders in een brief de fout te herstellen. Het nieuwe parkeer beleid blijft voor problemen zorgen. Medewerkers van de stadsschouwburg vinden dat de gemeente niet duidelijk is ge weest. In het centrum van Middelburg was het nieuwe parkeertarief vastgesteld op twee gulden twintig per uur. Dat is door de gemeente omgerekend naar één euro tien, terwijl het één euro moet zijn. De tarieven in zone 1 zijn daardoor per 1 januari ge stegen met twintig procent. De. gemeenteraad had eerder be paald dat een parkeerkaartje maar tien procent duurder mocht worden. In guldens is dat dus wel het geval, maar in euro's komt er ineens nog eens tien procent extra bij In het nieuwe jaar zijn twee ou de tariefzones samengevoegd tot één nieuwe. Voor Plein 1940 gold vorig jaar een ander par keertarief dan in de rest van het centrum. Daar betaalden men sen twee gulden per uur, op Plein 1940 was dat vijftig cent meer. Als de tariefstijging het gevolg is van de samenvoeging van de twee zones, maakt het CDA daar alsnog bezwaar te- VLISSINGEN - Een fotoservi ce-kast aan de gevel van een winkelpand in de Vlissingse Walstraat is in de nacht van donderdag op vrijdag vernield. Er zijn enkele enveloppen met foto's weggenomen. De metalen kast wordt door de winkelier gebruikt voor foto's die elders ontwikkeld worden. Een ander bedrijf komt de foto's ophalen. gen. „Het aantal parkeerplaat sen op Plein 1940 rechtvaardigt, naar verhouding met de rest van het kernwinkelgebied, niet een extra verhoging met nog eens tien procent", aldus fractie voorzitter S. Buisman. Schouwburg Het nieuwe parkeerbeleid in Middelburg blijft voor verwar ring zorgen. Medewerkers van de Stadsschouwburg worden bijvoorbeeld regelmatig gecon fronteerd metvragen van theaterbezoekers. „Donder dagavond hadden we een uit verkochte zaal", zegt een mede werker. „Mensen weten niet waar ze aan toe zijn. De par- keermeters zijn niet goed te zien, vooral niet in het donker. De borden staan ergens aan het begin van de stad. We krijgen veel mensen van buiten Middel burg, die weten niet dat er nieu we regels zijn. Bij avondvoor stellingen krijgen we een lawine aan klachten." Zo is er bijvoor beeld onduidelijkheid over de invalideparkeerplaatsen: die blijken gratis te zijn, maar dat staat nergens aangegeven. Volgens J. Jansen van parkeer beheer staan er op het Molenwater voldoende par keerautomaten. „Als je bij de schouwburg op de stoep gaat staan en naar links kijkt, zie je er levensgroot één staan." Dat de algemene invalidenparkeer plaatsen gratis zijn, heeft in de Faam gestaan, zegt Jansen. Hij erkent wel dat het nieuwe beleid soms verwarrend is. „Op plaat sen waar het nu onduidelijk is, gaan we verwijzingsbordjes maken." Het nieuwe beleid is voor ieder een even wennen, aldus Jansen. Voor bezoekers, maar ook voor zijn dienst. „Als er klachten zijn, spelen we daar op in. Het is een leerproces. We zien wel dat het met de dag steeds beter gaat." In januari is parkeerbe heer nog coulant geweest, vindt hijWe hebben een maand lang alleen waarschuwingen onder de ruitenwissers gedaan. Vanaf 1 februari gaan we weer bekeu ringen uitschrijven." door Miriam van den Broek DOMBURG - Veerse sportkani- pioenen worden voortaan elk jaar gehuldigd door de gemeen te. De eerste keer gebeurt dat op vrijdag 1 maart. Het gemeen tebestuur vindt dat sporters beloond mogen worden voor hun prestaties omdat ze zich daarvoor een heel jaar inzetten. „Binnen ons sportbeleid past aandacht voor prestaties van sporters, op zowel een hoog als een laag niveau en in alle leef tijdscategorieën", zegt het col lege. Veere wil die aandacht geven door hen eens per jaar in het ge meentehuis uit te nodigen voor een gezellige avond. Bij heel bij zondere prestaties kan de sport wethouder ook na het behalen van de prestatie een bos bloe men uitreiken. Bindend Veere wil de sportersavond niet alleen in het leven roepen om sporters te belonen voor hun succesvolle inzet. Sporters ra ken ook gemotiveerder als ze zien dat er aandacht is voor hun prestaties, stelt het college. „Niet-sporters gaan er mis schien ook aan denken een sport te beoefenen bij een vereniging. Sporten is goed voor de gezond heid en als lid van een vereni ging bouwen de sporters veel so ciale contacten op. Clubs zijn een bindend element in de sa menleving." Een ander argument dat het col lege aanvoert, is „dat de ge meente door het organiseren van zo'n dag positief in het nieuws komt te staan. Inwoners gaan zo positiever over de ge meente denken. Ook wordt de relatie tussen de gemeente en verenigingen en hun leden door een sportersavond versterkt." Erepodium De avond is bedoeld voor men sen die op het erepodium ston den bij een Nederlands, Euro- (Advertentie) TERNEUZEN: Noordstmat 18 foto Ruben Oreel De SP plaatste waarschuwingsbordjes in de berg grond op de parkeerplaats van het Vlissingse Nollebos. door Edith Ramakers VLISSINGEN - „Onbegrijpelijk", zegt raadslid T. de Roos van de Socialistische Partij„We kunnen zo naar de gifgrond lo pen." De grond ligt opgeslagen op de par keerplaats van het Vlissingse Nollebos en is afkomstig uit de Glacisstraat. „Wat gebeurt er met kinderen die hier op die bergen komen spelen of honden die hier uitgelaten worden. Aan niets is te merken dat het hier om verontreinigde grond gaat." De SP zette gisteren bij de afgegraven ver ontreinigde grond van de Vlissingse Gla cisstraat bordjes met de tekst: Niet betre den, gifgrond. „Dan weten ouders ten minste dat ze hun kinderen daar niet moe ten laten spelen. De gemeente heeft niet de moeite genomen om een bordje te plaatsen. Die hekken houden niemand te gen." Onlangs werd bekend dat de bodem van de Vlissingse straat vervuild was met ko per, lood en zink. De vervuiling kwam aan het licht omdat er voorafgaand aan de herinrichting van de Glacisstraat een bo demonderzoek werd verricht. Dat is een standaardprocedure. Daaruit bleek dat het gehalte aan metalen de normen van het toelaatbare overschrijdt. In de Glacis straat wordt momenteel de riolering ver nieuwd en de weg wordt opnieuw be straat- Volgens medewerkers van de provincie en de gemeente heeft de vervuiling nooit ge vaar opgeleverd voor de volksgezond heid. De stoffen zaten namelijk onder het wegdek. „Maar nu ligt de grond daar open en bloot", reageert De Roos. De opslag van de grond op het parkeerterrein bij het Nollebos is tijdelijk. Na analyse wordt bekeken wat er met de grond moet gebeu ren. Deze wordt of naar een reinigingsin stallatie afgevoerd of - als de vervuiling meevalt - opnieuw gestort in de Glacis straat. door Jacques Cats VLISSINGEN - Automobilis ten die denken dat ze met een verklikker in de auto tijdig wor den gewaarschuwd voor een na derende snelheidscontrole, ko men bedrogen uit. De politie Zeeland is als eerste korps een pilotproject begonnen met een apparaat waarvan geen signa len kunnen worden geregi streerd. Het nieuwe meetsysteem Opto- speed is van Duitse makelijHet is een soort lasergun die detectie voorkomt. Nadat er twee mede werkers waren opgeleid in om gang met de apparatuur, heeft de politie Zeeland er in decem ber mee geëxperimenteerd. De indrukken waren zo bemoedi gend, dat er sinds kort officieel mee wordt gewerkt. Voorlichter verkeerszaken Han van Opdorp van het Zeeuwse korps spreekt van een ingenieus apparaat, dat de snelheid van een auto weergeeft op een mo ment dat de auto binnen een be paald bereik komt. Het meet systeem staat op een statief in de wegberm. Dat de apparatuur voor het eerst in Zeeland wordt toege past, komt omdat enkele jaren geleden de intensieve snelheids controle in deze provincie is be gonnen. Het is de bedoeling dat ook de andere vijfentwintig po litieregio's van het nieuwe meetsysteem worden voorzien. Van Opdorp heeft geen idee hoe veel automobilisten voor hon derden guldens aan detectieap paratuur in hun auto hebben gemonteerd om bij een snel heidscontrole de dans te ont springen. Er is ook niet speci fiek op gecontroleerd. Op jaarbasis worden er in Zee land zo'n 200.000 bekeuringen uitgedeeld wegens te hard rij den. Dat levert de staatskas 9,9 miljoen euro op. Doel van de in tensieve snelheidscontrole is het terugbrengen van het aantal slachtoffers. De politievoorlichter signaleert een positieve ontwikkeling: in de periode 1990-1999 waren er in Zeeland per jaar gemiddeld 45 verkeersdoden. In 2000 en 2001 waren dat er 3 5Het aantal ziekenhuisgewonden daalde van 498 in 1999 tot 419 in het af gelopen jaar. Het aantal geregi streerde aanrijdingen liep in de zelfde periode terug van 5956 naar 4845. pagina 14: Politie lacht het laatst door Rinus Antonisse BRUINISSE - Bij grote bedrij ven bestaat serieuze belangstel ling om geld te stoppen in het bezoekerscentrum Oosterschel- de. Bedoeling is dat centrum in te richten in en aan de reserve pijler van de stormvloedkering, die in een haven bij Neeltje Jans staat. Rijksbouwmeester J. Coe- nen werkt hiervoor een plan uit. Voorzitter J. Lilipaly van het Overlegorgaan Nationaal Park Oosterschelde maakte gisteren tijdens een bezoek van het CDA (kamer- en statenleden) gewag van positieve signalen van in vesteerders. Hun steun is nodig om de bouw en exploitatie van het centrum mogelijk te maken. Het Nationaal Park beschikt zelf niet over genoeg geld. Gebi'uik maken van de reserve- pijler is weliswaar duur, maar het is ook uitdagend en inspire rend, meende Lilipaly. Coördi nator B. Kuypers van het Natio naal Park Oosterschelde gaf aan dat in het plan ook een herin richting van Neeltje Jans wordt meegenomen. Nu is sprake van een architectonisch rommeltje. Kamerlid S. Buijs wilde weten in hoeverre het Nationaal Park samenwerking nastreeft met Waterland Neeltje Jans, dat op het eiland een themapark be stiert. Volgens Kuypers zijn daarover nog gesprekken gaan de. pees of wereldkampioenschap. Ook winnaars van een Zeeuwse competitie en kampioenen in competities van sportbonden worden gehuldigd. Voor de spe ciale prestatie als Olympisch, wereld- of Europees kampioen, is een grootsere huldiging ge past, vinden burgemeester en wethouders. Daarbij wordt ge dacht aan een rit in een rijtuig door de kernen. In dat geval moet wel gekeken worden naar de populariteit van deze sport. SINT LAURENS - Door een storing in een elektriciteitska bel heeft Sint Laurens gister avond twee uur zonder stroom gezeten. Om tien voor negen ging het licht uit in het dorp. De wekelijkse repetitie van de christelijke brassband ONDA uit Middelburg in wijkcentrum Van Cittershoff moest voortij dig worden beëindigd. Arian de Visser speelt cornet in het orkest. „Die repetitie is best belangrijk", zegt hij. „Want we hebben binnenkort een con cours, dus we moeten veel oefe nen." De orkestleden besloten de avond verder aan de bar door te brengen. „Het bier staat koud, maar de frietpan doet het niet." Volgens een woordvoerder van Delta Nuts was er een storing in een kabel van tien kilovolt. Wat de oorzaak van de uitval was, kon hij gisteren niet zeggen. „Het kan een zwakke kabel zijn Als het veel geregend heeft, kan daar kortsluiting in ontstaan." De stroomstoring was ook op andere plaatsen merkbaar. In Middelburg viel om tien voor negen heel even de stroom uit. De volhouders van ONDA wer den beloond. Tegen elf uur kon den de bitterballen alsnog in het vet. Sjoelen tijdens de Walcherse Spelen. foto Ruben Oreel door Edith Ramakers VLISSINGEN - Sjoelen is, net als koersballen, echt iets voor oude mensen. De senioren ('zeg maar bejaarden') die meedoen aan de Walcherse Spelen 2002 zeggen het zelf. „Mijn klein dochter was laatst komen kij ken naar koersbal in Oost-Sou burg. Ze vond het een zouteloos spel. En ik werkte me nog wel in het zweet", zegt M. Nagtegaal van het team van het Vlissingse Theo van Doesburgcentrum De Walcherse Spelen worden alweer voor de 27p keer gehou den. Ongeveer 150 bejaarden leefden zich gisteren uit in bil jarten, bridgen, sjoelen en het kaartspel Walchers bieden. Voor de Walcherse Spelen ont moeten de verschillende socië teiten elkaar in een maand tijd in totaal vier keer. De laatste bijeenkomst is op 15 februari. „Sozen uit heel Walcheren, he laas met uitzondering van Vrou wenpolder, Biggekerke en Zou- telande, doen altijd trouw mee. De deelnemers kennen elkaar intussen. Ze komen niet alleen voor het spel, ook voor de gezel ligheid", zegt J. Schrier, een van de organisatoren van de Wal cherse Spelen. Het gaat er fanatiek aan toe bij het sjoelen. „Pas je wel op voor je arm Paula, straks moet je weer naar het ziekenhuis", klinkt het. Paula de Koeijer slaat de waarschuwing in de wind. Ze wil haar tot dat mo ment hoogste dagscore van 140 (Advertentie) Bruynzeel Keukens Nieuwe modellen 2002 in verrassende kleuren Topontwerpen Proeverijen mi KOOPZONDAG BERGEN OP ZOOM 27 JANUARI 12 T/M 17 UUR OEmKiS Bergen op Zoom Drebbelstraat 9, telefoon 0164 - 25 09 00 Breda Woonboulevard Kruisvoort 52, telefoon 076 - 522 13 34 Roosendaal Ettenseweg 2, telefoon 0165 - 63 13 66 Se punten opnieuw benaderen. „Over mijn arm hebben we het nu even niet", zegt ze. Haar overbuurvrouw, mevrouw Nagtegaal, kan die reactie waarderen. „Ik hou wel van een stevig spel. Maar soms gaat het ook te ver. Als je niet tegen je verlies kunt, moet je niet mee doen." Iedereen knikt instem mend. Van een kennis had ze ge hoord dat een wedstrijd koers bal tussen twee Zeeuws-Vlaam- se dorpen uit de hand was gelo pen. „De politie moest er aan te pas komen om de partijen uit el kaar te halen. Echt waar. Er wordt weieens geprobeerd de ei gen bal een beetje gunstiger te leggen. En als er vals wordt ge speeld, slaat de vlam gemakke lijk in de pan. Koersbal is een pesterijspelletje." Schijven Maar in het Theo van Doesburg centrum ging gisteren niemand met elkaar op de vuist. Integen deel, de gesprekken waren ge animeerd en er werd met inzet gespeeld. De schijven schoven in het begin zachtjes en precies over het bord; later gingen ze sneller, onnauwkeuriger. Bij Paula de Koeijer bleven na drie beurten slechts twee van de der tig schijven buiten de vakken. door Jacques Cats MIDDELBURG - De rechter commissaris heeft gisteren de vrijlating bevolen van een Mid delburger die verdacht werd van zes aanrandingen. Op het moment dat het dossier ter toetsing aan de rechter-com missaris werd voorgelegd, was er volgens hem onvoldoende vermoeden van schuld aanwe zig. „Er was geen redelijke ver denking", zei persrechter W. ter Berg gisteravond. De rechter-commissaris kwam daarmee tot dezelfde slotsom als de Goese advocaat D. Olie, raadsman van de verdachte. Hij stelde dat zijn cliënt onrecht- OOSTBURG - Oostburg trekt ten strijde voor het behoud van de postagentschappen in de ge meente. Nu het er op begint te lijken, dat de gemeente nog maar één postagentschap over houdt, roept ze de Vereniging voor Zeeuwse Gemeenten op in actie te komen tegen deze aan tasting van de leefbaarheid. De suggestie van de provincie om samen met de banken een servi celoket in het leven te roepen, vindt wethouder C. Bolijn een lachertje. „Men weet in de pro vincie niet eens dat we hier al ja ren geen bank meer hebben. matig was aangehouden en in verzekering was gesteld. Het onderzoek gaat voort. Alleen wanneer totaal nieuwe feiten bekend worden, is het in pi'inci- pe mogelijk dat de vrijgelaten man alsnog wordt ingesloten. De Middelburger was eerder de ze week opgepakt. De politie reageerde teleurge steld op de vrijlating. Volgens voorlichter J. van Mourick is door de reeks aanrandingen veel onrust ontstaan. Die onrust was weggenomen door de aan houding, maar keert nu weer te rug omdat de dader op vrije voe ten is. „Die kan het nu dus weer doen. Dat vinden wij jammer". Advocaat Olie zegt zich ge stoord te hebben aan de uitla tingen van de politiewoord voerder over zijn cliënt. „Alsof dit de man was die de zaken op zijn geweten had. Ik kan me voorstellen dat de politie teleur gesteld is, maar recht is recht". Signalement Bij elkaar vonden er in de afge lopen weken in Middelburg ze ven aanrandingen plaats. Om dat in één geval het beschreven signalement niet overeenkwam met de andere zaken gaat de po litie er vanuit dat er niet één, maar twee aanranders actief zijn geweest. De politie heeft van meet af aan geen nadere in formatie over de aangehouden en nu weer vrijgelaten verdach te willen geven. Volgens één van de belaagde vrouwen betrof het een blanke man met blond haar, in de leeftijd tussen de twintig en vijfentwintig jaar. Het is mooi bij kleine kinde ren dat je van lieverlee alles terughoort wat hun opvoe ders hen hebben toegevoegd. Oplettende luisteraars kun nen uit kinderlijk gebrabbel feilloos de zeden en zwakten van ouders destilleren. Lieke van twee is daar geen uitzondering op. Het meisje werkt hard aan een eigen willetje van kali ber, maar paart dat aan een knappe dosis charme, waar mee ze vooral haar moeder plat krijgt. Mama's verma ningen worden steevast ondermijnd door lachkrie- bels. Mam kreeg Lieke 's avonds dan ook niet richting bed. De peuter had zich verschanst onder een bureau en liet zich daar niet onder vandaan pra ten. „Wat moet ik daar nou mee?", wendde mama zich tot papa, die zich wijs afzij dig hield. „Niet meer praten, dat weet je toch, gewoon doen", adviseerde die laco niek. „Ja mama," klonk het toen vanonder het bureel. „Je weet toch: zo werkt het niet!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 13