Goes tornt niet aan parkeerbeleid PZC PZC Verwikkelingen in De Richel Tweede brug over Zandkreek in zicht Extra politietoezicht op donderdagavond in centrum Goes Meer steunpunten voor N-Bevelandse ouderen Bewoners huizen Slagveldstraat krijgen waardedaling vergoed Gemeente legt bezwaren bewoners en bedrijven naast zich neer Play-in voor muzikanten Twee gewonden na botsing Autodiefstallen in Krabbendijke ChristenUnie begint campagne Zeldenrustcollege op cd-rom Rijbewijs kwijt na drankrit Vandalen in de kraag gevat Ladder gestolen Muntentaxatie b 15 vrijdag 25 januari 2002 door Harold van Ginkel GOES - De gemeente Goes wil haar parkeervergnnningenbe- leid niet veranderen. Bewoners en bedrijven hadden verschil lende bezwaren ingediend tegen dit beleid, maar de gemeente is niet van plan uitzonderingen te maken. Het parkeerbeleid van Goes geldt sinds 1 april vorig jaar. De gehele binnenstad en omgeving is toen voor een groot deel be taald en vergunningparkeren geworden. De Goese kern is daarvoor in vijf zones opge deeld. Bewoners van zo'n zo ne kunnen binnen hun deel overal parkeren met hun ver gunning. De problemen zijn ontstaan, doordat mensen met een oprit of garage een vergunning minder krijgen. Dat betekent dat men sen met twee of meer auto's, er één op de oprit of in de garage moeten zetten. Ook als de oprit moeilijk bereikbaar- is of de ga rage dienst doet als opslag- Klagen dit opgetrokken naar drie per bedrijf. De ondernemingen kla gen onder meer over het feit dat het aantal parkeerplaatsen op het bedrijf kleiner is dan het aantal werknemers. In de oude situatie kon vaak in de buurt gratis geparkeerd worden, maar dat is nu doorgaans niet meer het geval. De gemeente stelt dat deze mensen geacht worden buiten het vergunningengebied te parkeren, parkeergeld te be talen of een parkeerabonne- ment binnen het gebied te ne- In een evaluatie stelt de ge meente dat uitzonderingen op het vergunningenbeleid niet wenselijk zijn. In gevallen van overmacht, zoals het moeilijk bereikbaar zijn van de oprit, is de gemeente wel bereid de situ atie te bekijken. Verder wordt in de evaluatie ge sproken over een aantal knel punten in Goes. Op de Vogel- zangsweg, het achterterrein Heernisseweg en Kievitlaan, de Valckeslotlaan, de Tienden- dreef, de Bankertstraat/De Moorstraat en de Keizersdijk zijn problemen ontstaan rond het vergunningensysteem. De gemeente bekijkt, veelal samen met bewoners, hoe de moeilijk heden kunnen worden opgelost. Geen gehoor Aan het verzoek van de gemeen teraad om duidelijkheid te ver schaffen over de inkomsten en uitgaven van het nieuwe par keerbeleid, kan nog geen gehoor worden gegeven. De gegevens hiervoor ontbreken nog, omdat niet alle werkzaamheden zijn afgerond en de inkomsten van het laatste deel van het jaar nog niet bekend zijn. De gemeente meent wel 'financieel redelijk op schema' te zitten. De 'klacht van supermarktketen Konmar over de forse tariefs verhoging die op 1 januari op hun parkeerterrein is doorge voerd (van 25 cent naar 20 euro cent), werd ongegrond ver klaard. Volgens wethouder C. Linssen is de verhoging on derdeel van de eerder gesloten overeenkomst met bedrijven aan de Marconistraat en Edi- sonstraat. Naast de problemen rond het vergunningenbeleid, speelt de ombouw van parkeerautoma ten een rol. De automaten wor den geschikt gemaakt om, net als voorheen, ook door te tellen naar de volgende dag, zodat au tomobilisten 's morgens om ne gen uur geen geld in de auto maat hoeven te stoppen. De aanpassing, die moet beginnen op de Grote Markt, kost onge veer tienduizend euro. Deze kosten worden in de toekomst verwerkt in een eventuele ta riefswijziging. Sommige ondernemingen heb ben eveneens problemen met het vergunningenbeleid. In het oude parkeerbeleid kreeg iedere onderneming maximaal één parkeervergunning. Met de in voering van het nieuwe beleid is KAPELLE - Muziekvereniging Ons Genoegen uit Kapelle houdt morgen een 'play-in' voor jeugdige muzikanten in oplei ding. Dit jaar doen ruim hon derd jeugdleden mee. Zij zijn af komstig van vier verenigingen: Concordia uit Tholen, Volhar ding uit Steenbergen, Oefening uit Standdaarbuiten en Ons Ge noegen zelf. Vanaf 10.30 uur studeren de deelnemers in De Vroone in Kapelle in totaal acht muziekstukken in. Het resul taat is tussen 16.00 en 17.00 uur te beluisteren tijdens een gratis concert, eveneens in De Vroone. Op de voorgrond het betonnen landhoofd voor de nieuwe brug, daarnaast de oude sluis met de oude brug. door Mieke van der Jagt KATS - Terwijl de aannemer HBG Civiel Staalbouw door bouwt aan de tweede brug over de Zandkreek tussen Zuid- en Noord-Beveland, is de provin cie begonnen aan de lus in de weg, die de brug vanuit de Del taweg bereikbaar moet maken. AVK uit Oude Tonge voert dat werk voor de provincie uit. Inmiddels krijgen de 'landhoof- den', de betonnen bouwsels waartussen de brug moet ko men, vorm. HBG bouwt de sta len onderdelen van de brug op de werf in Schiedam, om die in het voorjaar ter plaatse in el kaar te zetten. De tweede brug over de Zandkreekdam gaat op drachtgever Rijkswaterstaat ruim 21 miljoen euro kosten. De bypass over land en de aanpas singen aan de Deltaweg komen voor rekening van de provincie, die er 2,2 miljoen voor heeft uit getrokken. Met de tweede brug, die voor de zomer klaar moet zijn, moeten de wachttijden bij de sluis in de Zandkreek tot het verleden gaan behoren. In het drukke vaarseizoen ontstaan regelma tig files op de Deltaweg, die dan toch al intensief door toeristen wordt benul. Bovendien mag zwaar langzaam verkeer niet meer van de parallelweg ge bruik maken, waardoor ook fi les op de Deltaweg ontstaan. Als de werken per 1 juni zijn op geleverd, kan het zware lang- zaamverkeer gebruik maken van de tweede brug. Zodra de oude brug open is, wordt het verkeer over de bypass naar de tweede brug geleid. Het zware landbouwverkeer moet dan even wachten. Hoewel de aannemer vooral foto Willem Mieras 's nachts en 's avonds zal wer ken, kan het verkeer gedurende het werk hinder ondervinden. De hoofdrijbaan blijft beschik baar, maar kan in sommige sta dia slechts over één rijstrook worden gebruikt. Het verkeer wordt geregeld met tijdelijke verkeerslichten. Van het bouw- verkeer is weinig hinder te ver wachten omdat de aanvoer van materialen bijvoorkeur over water plaatsvindt. GOES - Op de Deltaweg te Goes zijn gisterenmiddag rond half vijf twee personenauto's in botsing gekomen. Een dertig jarige automobiliste uit de gemeente Noord-Beveland had te laat in de gaten dat de auto voor haar afremde. Deze auto werd bestuurd door een 28-jarige man uit de gemeente Schouwen-Duiveland. Beide bestuurders zijn met nek- en rugklachten overgebracht naar het ziekenhuis. De auto's raakten beschadigd. KRABBENDIJKE - Uit vier personenauto's in Krabbendijke is de a'fgelopen nacht de geluidsapparatuur weggenomen. Een andere auto mist alleen het frontje van de radio. De wa gens stonden geparkeerd aan de Doelstraat, Wilhelmina- straat en de Oosterscheldestraat. Het schadebedrag is onbe kend. MIDDELBURG - De ChristenUnie houdt op 7 februari een verkiezingsbijeenkomst in Middelburg. Wethouder L. Luit- wieler, de Middelburgse lijsttrekker, en Theo Mooibroek, de nummer twee op de lijst in Veere, belichten de belangrijkste punten van hun partij voor de komende gemeenteraadsver kiezingen. K. Veling, de lijsttrekker bij de Tweede-Kamerver kiezingen, en Tweede-Kamerlid E. Middelkoop zijn tijdens de bijeenkomst ook aanwezig. Het publiek kan met zowel de lokale als de landelijke politici in discussie. De avond begint om 20.00 uur in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteense- dijk. TERNEUZEN - Alle wetenswaardigheden van het Terneu- zense Zeldenrust-Steelantcollege staan nu op een informa tieve cd-rom. Het schijfje werd gisteren officieel gepresen teerd en zal volgende week tijdens de open dagen worden uitgereikt aan potentiële nieuwe leerlingen. De cd-rom geeft op een eigentijdse wijze een beeld van de scholengemeen schap en haar activiteiten. SCHERPENISSE - Een 48-jarige automobiliste uit de ge meente Tholen moest gistermiddag in Scherpenisse haar rij bewijs inleveren, nadat ze was betrapt op rijden onder invloed. De blaastest wees uit dat ze 3,5 keer meer had ge dronken dan is toegestaan. BRUINISSE - De politie heeft twee jongens van 14 jaar en een jongen van 17 jaar oud, alledrie uit de gemeente Schouwen- Duiveland, aangehouden wegens vernielingen in Bruinisse. In de periode van februari vorig jaar tot en met de jaarwisse ling vernielde het drietal ruiten van een abrieen mini-kraan tje, een school en een clubgebouw, stak tot vier keer toe oud- papiercontainers in brand en gooide plantenbakken omver. Ook brievenbussen en afvalbakken moesten het ontgelden. GOES - Van een bestelauto aan de dr. W. Dreeslaan in Goes is in de nacht van woensdag op donderdag een driedelige ladder gestolen. De ladder heeft een waarde van een paar honderd door Rolf Bosboom GOES - In het Goese uitgaans leven doen zich steeds vaker problemen voor op de donder dagavond. Dat constateert het wijkteam van de politie in zijn werkplan 2002. Dat zet daarom dit jaar op die avonden twee mensen in voor 'structureel toe zicht' in het centrum. Gewelddadige incidenten zijn geen ongewoon verschijnsel meer onder stappers. Tot nu toe beperkte zich dat voornamelijk tot de weekeinden. De politie merkt echter dat de overlast op de donderdagavond toeneemt. Dat zou mede komen doordat het dan koopavond is en door dat de donderdag dé stapavond is voor studenten in Goes. Permanent present Het intensieve toezicht in het centrum wordt om die reden uit gebreid met de donderdag avond en wel tussen 18.00 en 2.00 uur. De lijn dat op vrijdag middag en in het weekeinde in REDACTIE MIDDEIM-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Ron Magnëe Rob Paardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl de nachtelijke uren mensen van het politiewijkteam permanent present zijn, wordt voortgezet. Daarbij wordt opgetreden met een 'laag tolerantieniveau' en geldt er een lik-op-stukbeleid. Het toezicht gebeurt ook tijdens de kermis. De politie merkt bovendien dat tijdens de uitgaansavonden in het centrum ook steeds vaker harddrugs, zoals xtc-pillen, worden verhandeld. Bij middel bare scholen duiken dealers van softdrugs in toenemende mate op. Er wordt geprobeerd de ille gale verkoop in samenwerking met justitie aan te pakken. Jongeren De drie wijkteams in de ge meente Goes willen dit jaar ook op andere fronten veel aandacht besteden aan jongeren die zich hinderlijk gedragen. Zo wordt de dialoog aangegaan met de jeugd in Wolphaartsdijk, die vooral in het weekeinde wel eens rumoerig kan zijn. Een zelfde project staat voor het na jaar in de Goese Polder op het programma. In die wijk is ook bekend dat een aantal kinderen uit de hoogste klassen van twee basisscholen 'crimineel gedrag', zoals de po litie het zelf omschrijft, ver toont. Het gaat dan om vernie lingen en andere vormen van overlast. Met het oog daarop komt er nauwer overleg tussen de politie en de betrokken scho len. Verkeer Uiteraard blijft de politie ook regelmatig controleren op ver keersovertredingen. De afgelo pen jaren is in Goes geen noe menswaardige daling van het aantal ongevallen te constate ren, ondanks het toenemende aantal bekeuringen. In de Goese Polder zal het wijkteam extra controleren op parkeren op de stoep. De politie signaleert verder een 'belangrijke toename' van zwerfvuil in de gemeente: afval wordt gedumpt op plaatsen waar dat niet is toegestaan. Om die reden voeren de drie teams in april en mei wekelijkse con troles uit. Het werkplan van de Goese wijkteams wordt maandag 28 januari besproken in de raads commissie algemene zaken. De openbare bijeenkomst wordt gehouden in het stadhuis aan de Grote Markt in Goes en begint om 19.30 uur. Acht spelers van toneelvereniging Schrabbekercke betreden het podium als bewoners van pension De Richel. foto Willem Mieras door Harold van Ginkel 's-HEER ABTSKERKE - To neelvereniging Schrabbekercke voert vanavond en morgen het blijspel De Richel op. De uitvoe ring vindt plaats in het dorps huis van 's-Heer Abtskerke en begint om 19.30 uur. Het toneelstuk is geschreven door Ton Davids en gaat over pension De Richel. In dit op vangtehuis voor dak- en thuis lozen zwaait de kordate tante Toos Stuyts (Yt Harinck) de scepter. Zij bedient zich hierbij van strakke regels. Dat is voor haar de enige manier om de mensen in het pension enigszins in de hand te houden. De bewoners van De Richel heb ben daar al moeite mee, maar ook de buurtbewoners hebben problemen met haar. Zij probe ren het pension tot sluiting te dwingen, daarbij geholpen door het bestemmingsplan. Dit leidt tot ontwikkelingen met een ver rassende ontknoping. In dorpshuis Versvliet betreden acht spelers het podium. Drie van hen, Judith Harinck, Ina Steinmeier en Rachel Goeman, zijn debutanten. De regie is in handen van Addie Nijsse. Ook door Mieke van der Jagt WISSENKERKE - De gemeente Noord-Beveland heeft een amb telijke werkgroep opgericht die steunpunten voor ouderen moet gaan ontwikkelen in de ge meente. Tot nu toe is er één plek waar ouderen voor spel- en hob bybijeenkomsten en voor voor lichting door instanties terecht kunnen: het Wijksteunpunt Ou deren Kortgene. De mogelijkheid dient zich aan om een steunpunt in te richten in het zorgcentrum Rustoord in Colijnsplaat, waarvan de nieuwbouw met een groot aan tal voorzieningen inmiddels bij na gereed is. Een probleem wordt Vredestein in Wissenker- ke. Daar kunnen ouderen nu nog met een tamelijk grote club ineens terecht, maar het verzor gingstehuis zal worden afge broken. Zelfstandig wonende ouderen uit Wissenkerke raken dan lange tijd aangewezen op Rustoord in Colijnsplaat, waar voor ze wel in staat moeten zijn om te reizen. Het gemeentelijk Zorgloket biedt weliswaar in formatie en voorlichting over ouderenproblemen en specifie ke dienstverlening, maar een potje kaarten is er dan in Wis senkerke niet meer bij. Welis waar zullen op de plaats van Vredestein 36 servicewoningen worden gebouwd met enkele voorzieningen, maar dat project is pas in 2005 klaar. Nu de gemeente de taken van de Stichting Welzijn voor Ouderen heeft overgenomen, is een be leid in ontwikkeling wat zich met name op zorg en dienstver lening richt. Daarmee is nog niet voldaan aan de behoefte van ouderen om in de buurt bij een te komen voor leuke dingen: hobby, sport en spel. De werk groep gaat een ontwikkelings- voor haar is het de eerste keer dat zij als regisseur van Schrab bekercke de touwtjes in handen heeft. Zij heeft al wel ervaring bij de uitvoering van diverse re ligieuze musicals in de kerk van 's-Heer Abtskerke. Op beide avonden is de zaal ge opend om 19.00 uur. Na afloop van de uitvoering op zaterdag vindt het traditionele bal plaats. door Rob Paardekam KRUININGEN - Twee families uit de Slagveldstraat in Krui- ningen krijgen van de gemeente Reimerswaal samen ruim der tienduizend euro, omdat hun woning in waarde is gedaald door de komst van het nieuwe wijkje op de plaats waar eerst de molen stond. Een klein jaar geleden werd de Oude Molen naar de kop van de Slagveldstraat verplaatst om dat hij daar meer wind vangt. De ruimte die vrij kwam, werd tot ongenoegen van enkele om wonenden aangewezen voor woningbouw. Twee bewoners van de Slagveldstraat hebben vorig jaar bij de gemeente een verzoek tot vergoeding van planschade ingediend. Eén van hen klaagt over een ver lies aan uitzicht en een toename van hinder van de bewoners van de nieuwe woningen en eist zo'n 18.000 euro. Een andere omwo nende ervaart behalve een ver lies aan uitzicht ook over een vermindering van zonlicht en privacy. Hij eist een kleine acht duizend euro. De gemeente heeft de verzoeken laten bekijken door het Rotter damse bureau SAOZ. De con clusie is dat er inderdaad sprake is van een behoorlijke waarde daling van de huizen, wat overi gens niet betekent dat de ge vraagde bedragen ook helemaal toegekend moeten worden. Zo vindt SAOZ dat de bewoner die 18.000 euro eist, recht heeft op een kleine zesduizend euro. Het bureau stelt vast dat de bij zondere ligging van het huis verloren is gegaan, omdat het eerst tegenover een traditionele molen stond en nu tegenover een vrij groot huis. SAOZ vindt dat het zicht van de omwonende in grote mate is beperkt, maar dat er geen sprake is van toegeno men verkeershinder. De andere omwonende, die bijna achtdui zend euro vraagt, zou dat be drag volgens SAOZ wel hele maal moeten krijgen. De klachten over een verlies aan zonlicht en privacy verwijst het bureau naar de prullenbak. Het gemeentebestuur neemt de bevindingen van SAOZ over en wil aan beide families samen ruim dertienduizend euro uit keren. De gemeenteraad van Reimerswaal moet daar nog wel mee akkoord gaan. BERGEN OP ZOOM - Mensen die willen weten hoeveel hun munten waard zijn, kunnen morgen terecht in hotel De Draak in Bergen op Zoom. Drie taxateurs staan klaar om de munten, penningen en bankbil jetten te taxeren. De taxateurs zijn aanwezig tussen 11.00 tot 16.00 uur. Aan de taxatie zijn geen kosten verbonden. Advertentie traject uitstippelen waarin bei de kunnen worden ingepast, te beginnen bij het uitbouwen van het Wijksteunpunt Ouderen Kortgene. Het is de bedoeling dat het aan tal steunpunten op Noord-Be veland wordt uitgebreid in een tijdpad dat loopt tot 2006. Zo dra de ambtelijke werkgroep te gen problemen aanloopt die an dere disciplines raken, zullen ook daaruit vertegenwoordi gers in de werkgroep worden ge vraagd. Voorlopig houdt de groep zich bezig met de toe komst van Kortgene, met een onderzoek naar de mogelijkhe den tot uitbreiding van het aan tal steunpunten en een oplos sing voor de problemen in Wissenkerke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 27