Vrouwenpolder wenst samenhang Sagro moet houtresten veiliger opslaan PZC Sportvereniging heet ook gehandicapten welkom op open dag Maximale werkstraf geëist voor seks met gehandicapt meisje Liever brood dan een bruidstaart Politie pakt aanrander Steunpunt ouderen begint dit jaar Vandalen in de kraag gevat Zebravinken in de prijzen Twee gewonden na botsing Omgeving Monnikendijk komt nu rommelig over weekenddiensten Dorpsraden in discussie agenda MIDDELBURG - De Walcherse recherche heeft een Middel burger aangehouden op verdenking van het plegen van een reeks aanrandingen. Op basis van aangiften komt de politie op zeven gevallen, maar voorlichter J. van Mourick sluit niet uit dat er meer vrouwen zijn lastiggevallen. Die vrouwen wor den verzocht zich te melden. Alle aanrandingen vonden plaats in een tijdsbestek van enkele weken. Afgelopen dins dagavond sloeg de man vier keer toe in Middelburg. Zijn werkterrein strekte zich uit van het Jaagpad tot de Anthe- unisstraat en Touwbaan. De politiewoordvoerder wil niet zeggen hoe oud de man is en of hij zijn daden heeft bekend. GOES - Het eerste Preventie Team voor Ouderen (PTO) wordt eind dit jaar actief in Zeeland. Dit 'consultatiebureau voor ouderen' gaat een jaar proefdraaien in de Oosterschelderegio. Gisteren is de stuurgroep geïnstalleerd die onder leiding van de GGD de behoefte aan een dergelijk bureau onderzoekt en die moet bepalen hoe het wordt ingericht. Als de proef bevalt, krijgen vanaf 2004 ook de overige Zeeuw se regio's een preventieteam. Mensen vanaf vijftig jaar kun nen er terecht voor regelmatige gezondheidscontroles om ziekten en aandoeningen vroeg op te sporen, en ook voor ad viezen over eetgewoonten, de verdrijving van eenzaamheid en het omgaan met ouder worden. Door de gezondheid van ouderen in de gaten te houden, zou de gezondheidszorg geld kunnen besparen, maar dat is niet het eerste doel, benadrukte gedeputeerde G. de Kok gisteren. Belangrijker is volgens hem dat de steeds groeiende gi-oep ouderen op gezonde wijze oud kan worden en meer levenskwaliteit ervaart. BRUINISSE - De politie heeft twee jongens van 14 jaar en een jongen van 17 jaar oud, alledrie uit de gemeente Schouwen- Duiveland, aangehouden wegens vernielingen in Bruinisse, na tips van ooggetuigen. In de periode van februari vorig jaar tot en met de jaarwisseling vernielde het drietal ruiten van een abri, een mini-kraantje, een school en een clubgebouw, stak tot vier keer toe oud-papiercontainers in brand en gooide plantenbakken omver. Ook diverse brievenbussen en afval bakken moesten het ontgelden. In totaal richtten de jongens voor 15.000 euro schade aan. De jongens hebben de vernielin gen bekend. Ze moeten voor de rechter verschijnen. AARDENBURG - Miranda Bonte uit Aardenburg heeft tij dens de wereldshow van de Confederation Ornithologique Mondial (COM) in het Belgische leper de tweede prijs in de wacht gesleept in de categorie grijze zebravinken. Met 92 van de maximaal honderd te behalen punten eindigde ze op één punt van de Duitse winnaar Hubert Weising. Aangezien op deze toonaangevende vogelshow-met ruim 18.000 vogels van deelnemers uit meer dan 22 landen- geen aparte wedstrijd voor de jeugd werd gehouden, haalde de vijftienjarige Bonte haar zilveren medaille in de seniorencategorie. GOES - Op de Deltaweg te Goes zijn gistermiddag rond half vijf twee personenauto's in botsing gekomen. Een 30-jarige automobiliste uit de gemeente Noord Beveland had te laat in de gaten dat de auto voor haar afremde. Deze auto werd be stuurd door een 28-jarige man uit de gemeente Schouwen- Duiveland. Beide bestuurders zijn met nek- en rugklachten overgebracht naar het ziekenhuis. De auto's raakten bescha digd. vrijdag 25 januari 2002 door Miriam van den Broek VROUWENPOLDER - De Monnikendijk en omgeving in Vrouwenpolder moet de komen de tien jaar meer samenhang krijgen. Het gebied kent grote verschillen. Daarom is het moeilijk er een lijn in aan te brengen. Toch is dat een van de punten in het dorp waaraan de gemeente moet werken. Dit staat in de concept-struc tuurvisie Vrouwenpolder. Het plan moet uitmonden in een nieuw bestemmingsplan voor de kern. Door de combinatie van ver schillende functies is het gebied bij de Monnikendijk en de Fort den Haakweg rommelig. Er zijn parkeerterreinen, een super markt, archeologische restan ten en er komt woningbouw. De twee voorzijden van de super markt maken de situatie er nog onduidelijker op. ,,Bij de verde re invulling van dit gebied moe- ten de samenhang en de inrich ting van de openbare ruimte de nodige aandacht krijgen", stelt de structuurvisie. Tussen de Monnikendijk en de Noorddijk worden 22 woningen gebouwd. Er blijft plaats over voor tien woningen. Als die later gebouwd zijn, is het een woon gebied dat goed aansluit op het dorp. Tussen dit bouwplan Noorddijk en de toekomstige N57 komt een strook met be planting. Op die strook kunnen enkele speeltoestellen komen. Toekomstige bouwlocaties kun nen gezocht worden aan de noordwestzij de van Elzenoord. De kern Vrouwenpolder wordt dan mooi en compact van vorm. Het agrarische bedrijf bij El zenoord moet in dit geval wel verhuizen. Het gemeentebestuur over weegt een brede school te bou wen. In het multifunctionele ge bouw kunnen de basisschool, de peuterspeelzaal en het vereni gingsgebouw komen. Deze hui dige gebouwen zijn dringend aan vervanging toe. De brede school kan niet gerealiseerd worden op het bestaande per ceel van de school. Dat kan wel als een deel van het speelterrein en het sportveld van functie wisselen. Het resterende deel van het sportveld kan een speel terrein worden voor de wijk en de school. Het sportveld moet dan verplaatst worden naar een andere plek. De zone tussen de N57 en het nieuwe woongebied aan de Noorddijk is een moge lijkheid. Voorzieningen Met de voorzieningen in de kern van het dorp zit het wel goed, blijkt uit de visie. Er zijn zeven winkels, een tankstation, een bank, twee kappers, een make laar en twee aannemersbedrij ven. Ook wat horeca betreft, is Vrouwenpolder redelijk be deeld. Er zijn twee cafés, drie restaurants en een snackbar. Dit aantal horecavestigingen is kleiner dan gemiddeld in Zee land, maar groter dan het lande- lijke gemiddelde. Uitbreiding van horeca en detailhandel brengt het risico met zich mee dat er automatisch gemikt wordt op meer toeristen. En meer toeristen zorgen voor een grotere druk op de kern. Voorgesteld wordt de komende j aren niet meer dan acht horeca gelegenheden toe te staan om te voorkomen dat het karakter van vooral de Dorpsdijk wordt aan tast. De nieuwe horeca mag geen overlast veroorzaken. Een lunchroom of restaurant zou ge schikt zijn. door Ellen De Vriend VLISSINGEN - „De gehandi captensport ligt op z'n kont", stelt voorzitter P. Klap van de bocciavereniging Boules Plesant. Om de balsport voor mensen met een lichamelijke handicap of chronische ziekte te bevorderen, houdt de vereni ging morgen van 14.00 tot 16.00 uur een open dag. Jeu de boules-vereniging Bou les Plesant bestaat dit jaar vijf tien jaar. Enkele jaren geleden werd landelijk bepaald dat de gehandicapten en chronisch zieken met de validen mee moesten spelen. „Belachelijk", vindt voorzitter P. Klap uit Vlis- singen. „Gehandicapten kun nen soms weinig met hun han den, of zitten in een rolstoel waardoor zij zich niet kunnen voortbewegen over het veld." Een triest gevolg van de beslis sing was dat gehandicapten niet meer meededen met wedstrij den. Leren bal Vanuit de Verenigde Staten kwam het boccia overwaaien naar Europa. „Het is een echte, volwaardige jeu de boules-sport met Europese kampioenschap pen", zegt Klap vergenoegd. Boules Plesant ging de sport cix*- ca twee jaar geleden, als enige vereniging in Zeeland, beoefe nen. Boccia wordt gespeeld met leren in plaats van stalen bou les. De gehandicapten kunnen deze ballen beter hanteren om dat ze kneedbaar zijn. Verder zijn de ballen gekleurd, waar door ze beter zijn te zien. Boccia biedt meer variatie dan het ge wone jeu de boules. Het balspel wordt gespeeld met vex'schillen- de teams. Dat kan twee tegen twee zijn, maar ook worden wedstrijden van drie tegen drie gespeeld. Vx'oeger speelden de leden van Boules Plesant in binnenzalen op een grasmat. Tegenwooi'dig kunnen zij in elke zaal met een vloer van linoleum of pai'ket hun sport beoefenen. De vereni ging heeft achttien spelende le den, die worden bijgestaan door zes vrijwilligers. De vrijwilli gers geven eventueel de boules aan of helpen bij het gebruik van hulpmiddelen. Eén van die hulpmiddelen is een goot, een halve pijp waax-door de boixle het speelveld op kan rollen. Boules Plesant speelt op woens dag van 19.00 tot 21.30 uur in Het Koetshuis bij zorgcen trum De Vliedbex-g aan de Vlis- singsestraat in Koudekerke. Daar wordt morgen ook de open dag gehouden. De vereni ging heeft nog plaats voor een aantal nieuwe leden en vrijwil ligers. De kern Vrouwenpolder moet compacter van vorm worden. foto Ruben Oreel Maxk Hakbijl maakt appelflappen in de stadsbakkerij aan het Haringvlietplein. foto Pieter Honhoff door Inge Heuff ZIERIKZEE - Met banket heeft hij niks, dat is te veel gepriegel, maar met brood kan hij goed ovex-weg. Bakkersleerling Mark Hak bijl uit Zierikzee heeft dat laten zien. Hij won ook dit jaar de eerste prijs Broodbak ken van de jeugdvakwedstrijden rayon Zuidwest Nederland. Dankzij dit resultaat mag hij in oktober zijn titel Nationaal Kam pioen Broodbakken verdedigen. Vorig jaar al was Mai'k Hakbijl in dit onder deel de beste op niveau drie, het hoogste praktijkniveau. Hij mocht door naar de lan delijke wedstrijd in Wageningen, waar hij ook de eerste werd. Dit jaar kan hij zijn titel verdedigen. Met zijn kerststollen en zes- vlechtenbx-oden wist hij in de voorronde weer de eerste prijs te halen. Hakbijl zit in zijn laatste opleidingsjaal-. Een dag per week gaat hij naar school, de andere vier begint hij om vijf uur 's och tends. Hij vindt het leuk werk: „Brood leeft, ik kan er iets van maken, wat nieuws probe ren. En als de klanten in de winkel zeggen dat het brood er mooi uitziet, dat geeft dat een goed gevoel." Minder geslaagd vindt hij het banketbakkex-swerk. „Dat gepx-iegel trekt me niet. Ik doe wel die opleiding om bx-eder opgeleid te zijn maar geef mij maar bx-ood."Een bruidstaait voor Maxima ontwerpen is aan hem dus niet besteed. „Als ik een bruidstaax-t moet maken, gaan die mensen meteen in echtscheiding", lacht hij. Andere Zeeuwse eerste prijswinnaars van de x-ayonwedstrijd Zuidwest Nederland zijn:Mai-k Rijk uit Heinkenszand voor Ban ketbakken op niveau twee en Ton van Bel len uit Hengstdijk voor Brood- en Banket bakken op niveau drie. door Aector Doorns MIDDELBURG - Tegen een 51- jarige Middelburger is gisteren bij de rechtbank in Middelburg 240 uur werkstraf en zes maan den voorwaardelijke celstraf geëist wegens seksueel mis bruik van een vijftienjarig ver standelijk gehandicapt meisje Officier van justitie R. Jeuken vond dat de Middelbui-ger bovendien twee jaar therapie moet ondei-gaan in een kliniek. Hij eiste een proeftijd van dx-ie jaar. De verdachte zei dat hij veiliefd was op het meisje. Op 23 maart vorig jaar kon hij zijn seksuele gevoelens voor haar niet langer beheei-sen, toen zij in zijn wo ning bleef overnaclxten. De man kroop in bed bij het slachtoffer1. Het mondde uit in een gemeen schap met het meisje. „Ze wilde het zelf ook." Toen ze zei dat hij moest stoppen, zou hij gestopt zijn. De man kende het meisje zeven maanden. Hij had liefdesbrie- REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl ven naar haar geschi-even, die nooit waren beantwoord. Jeuken vond bewezen dat de Middelbxirger gemeenschap heeft gehad met een meisje jon ger dan zestien jaar-. De officier zag geen bewijs voor verkrach ting, omdat hij niet kon aanto nen dat de verdachte een psy chisch overwicht op het meisje heeft gehad. „Hij zit zelf ook te gen zwakbegaafd aan. Hij kampt met een persoonlijk heidsstoornis. Daax-naast heeft hij niet gemerkt dat zijn eigen zoon geestelijk een achtex-stand had." De geboren Oostburger, die eerder al eens ontucht pleeg de met een meisje jonger dan zestien jaar, verklaarde dat hij niet wist dat het slachtoffer- geestelijk gehandicapt was. De ontucht kwam aan het licht toen de schooldirecteur zijn leerlinge twee dagen miste en de politie inschakelde. Volgens de moeder zou haar dochter bij een vriendin slapen, maar ze was in de woning van de verdachte. Het meisje had uit angst geen nee durven zeggen. Ze was al eens eerder misbruikt. Raadsman D. Olie sloot zich aan bij de eis van de officier. Uitspraak op 6 februari SEROOSKERKE - De doi-psi-a- den van Serooskei-ke en Gapin gen houden maandag 11 februa ri een politieke discussie met de raadsleden van de gemeente Veere. Alle politieke partijen zijn aanwezig. De discussie be gint om 20.00 uur in de Zandput in Serooskei-ke. door Adri Klinkenberg DEN HAAG - Gedeputeerde Staten eisen dat Sagro Aanne- mingsmaatschappij Zeeland BV in Nieuwdorp onmiddellijk maatregelen neemt om het brandgevaar weg te nemen van de enorme berg afvalhout die aan de Polenweg ligt. Volgens een woordvoerder van de pro vincie is de ramp niet te overzien als de berg in brand gaat. Het bedrijfsterx-ein van Sagro ligt niet ver van deTotal-raffi- naderij. Volgens de brandweer is een brand in de afvalberg, die voor een groot deel bestaat uit vex-snipperd hout, niet te blus sen. De provincie wijst op het gevaar van broei. Na incidenten bij andere Zeeuwse bedrijven werd onlangs besloten de ver gunning van Sagro aan te scher pen. Een van de nieuwe eisen is dat het afvalhout in compartimen ten wordt opgeslagen. Dat kan door percelen van 50 bij 10 me ter af te scheiden met muren. De provincie neemt er ook genoe gen mee als de berg hout wordt opgedeeld in kleinei-e bergen die ver genoeg van elkaar liggen. Het bedrijf voerde gisteren bij de Raad van State over de kwes tie een x-echtszaak. Directielid C. Liek zei daar dat Sagro op zich geen tegenstander is van het bouwen van keerwanden. Het bedri j f is echter van plan om de houtopslag te verplaatsen naar een nog in gebruik te ne men stuk van het terx-ein. Daar moet nog wel een vergunning voor worden aangevraagd. Liek voelt er niets voor een ton te in vesteren in muren die over ne gen maanden niet meer nodig zijn. De provincie gaf gisteren aan bereid te zijn de brandgevaarlij ke situatie te gedogen als Sagro inderdaad binnen een half jaar de nieuwe opslagplaats in ge bruik neemt. De vexiegenwoor- digers van GS gaven echter aan dat het nog wel jaren kan duren voordat er een geldige vergun ning is. Er zullen namelij k zeker bezwax-en wox-den ingediend die vertragende beroepspi'ocedui'es tot gevolg zullen hebben. Sagro heeft sinds 1998 een ver gunning voor de Polenweg. Daarin woi-dt met geen woord gerept over brandgevaar. „Total stond er toen ook al", zei be- stuursx-echterE. Berg. Het opgeslagen afvalhout wordt als brandstof verkocht aan Zweden en het wordt ge bruikt in de spaanplatenindu strie. Uitspraak volgt. Zaterdag 26 en zondag 27 januari 2002 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Vlissingen, zat. 0.00-24.00 uur: B. Bosch, Badhuisstraat 81, tel. (0118) 412233. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. zon. 0.00-24.00 uur: W. N. Osterman. De Kempenaerstraat 2, tel.(0118)479791. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 Middelburg, vrij. 17.00-zat. 23.00 uur: S. A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. (0118) 639933. zat. 23.00-zon, 23.00 uur: K.R.G.S. Boejharat, Noordweg 419, tel. (0118) 639933. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid, Souburg, Nieuwland en Arnemuiden, zat. 0.00-24.00 uur: G.J. Verbrugge, Pr. Bernhardstraat 2, Ar nemuiden, tel. (0118) 601308. zon. 0.00-24.00 uur: J.H. Vervloet, Roozenburghlaan 20, Mid delburg, tel. (0118) 627664. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Se- rooskerke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: R. van Tol, Markt 36, Veere, tel. (0118) 501271. Domburg, Aagtekerke, Westkapelle, Meliskerke, Zoutelande, Koudekerke en Biggekerke, vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: F. van Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. (0118) 571234. Biggekerke en Meliskerke (artsen Bou- wense en Stutterheim), vrij. 18.00-ma 08.00: A. Stutterheim, Rapenburgweg 4, Melis kerke, tel. (0118) 561760. Tandartsen: Walcheren: H. Boot, Roozenburglaan 14, Middel burg, tel. (0118) 615306. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen: Vlissingen, vrij. 20.00- zon. 22.00 uur: J. van Dierendonck, tel. (0118) 471140. Middelburg, don. 19.00-zon. 19.00 uur: J. Drijdijk, tel.(0118)626045. Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: tel. (0118) 633803. Kleine huisdieren: Mw. Oostenbrug, Oude Domburgseweg 33a, Oostkapelle, tel. (0118) 581443 Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Walche ren (grote huisdieren): Oude Domburgseweg 33a te Oostkapel le tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: R. Roskam, Kelderweg 1tel. (0118) 592838. Stichting Dierenambulance Walcheren: alarmnummer 06-23268462. Vogel- en Egelopvang 'De Mikke'. Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: 24-uursdienst (voor spoedeisende re cepten): Apotheek Hummelen, Markt 69, tel. (0118)612134. Zat. 10.00-19.00 uur: Apotheek De Singel, Singel 9, tel. (0118) 412730. Thuiszorg: Walcheren: voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tel. 0118- 684000. STREEKACTIVITEITEN: BIGGEKERKE - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal, biljart en soos voor ouderen; Kaasboer Biggekerke, 9.00 - 12.00 uur: Tossen. Inschrijving tussen 8.45 - 9.00 uur; OOSTKAPELLE - Halve Maan, 10.00 - 11.30 uur: Badminton voor vijftigplus sers, VLISSINGEN - 't Spui, 19.00 - 22.00 uur: Trouwhappening met live muziek en ten toonstellingen gerelateerd aan het on derwerp trouwen; Het Bolwerk, 14.00 uur: Koersbal; Buurthuis Aldegonde, 20.00 uur: Work shop Jamsessie nieuwe stijl; 't Huis, 14.00 - 16.30 uur: Eerste bijeen komst rouwverwerkingsgroep voor na bestaanden die een dierbare aan kanker hebben verloren. (Advertentie) NAAR DISNEYLAND. PARIS (T/M 20 MAART 2002} X Ga voor de actievoorwaarden en boeking naar uw reisadviseur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 15