Contouren nieuw Hulst nog vaag PZC Zwaargewicht gevloerd Koeterdurp kiest jeugdraad van elf De Vries vult lege plek in raad Hulst PZC Dorpsraad Ossenisse eist lagere snelheid op toegangswegen Terneuzen werkt aan brede school op maat 17 Stuurgroep moet op veel vragen het antwoord schuldig blijven in Vogelwaarde Lampionfeest voor huwelijk Dubbel bekeurd Aanhouding na openbreken auto's Gemeente koopt grond Veerseweg Auto leeggeroofd Auto verdwenen in Vlissingen Drugs in beslag genomen agenda Plan aankleding Markt Terneuzen goed ontvangen donderdag 24 januari 2002 door Sheila van Doorsselaer VOGELWAARDE - De stuur groep van de gemeenten Honte- nisse en Hulst moet nog veel on derzoeken laten verrichten voordat de nieuwe contouren van de nieuwe gemeente Hulst na de herindeling duidelijk zijn. Terwijl de andere twee toekom stige gemeenten (Sluis en Ter- neuzen) hun zaakjes al verge vorderd op orde hebben, kregen de bezoekers van de derde in spraaksessie in Vogelwaarde vaak als antwoord op hun vraag: „Dat weten we nog niet, dat moet nog worden onder zocht." De opkomst van de derde uit een reeks van vijf inspraaksessies over de herindeling was niet hoog. Ongeveer veertig toe hoorders, waaronder bijna een derde (oud)raadsleden van bei de gemeenten, kwam op de bij eenkomst in de gymzaal van het dorpshuis af. Zij mochten com mentaar leveren op de gepre senteerde visie die beide ge meentebesturen hebben over de door Jean-Lou de Gucht OSSENISSE - De dorpsraad Ossenisse eist op korte termijn snelheidsremmende maatrege len van het Waterschap Zeeuws-Vlaanderen op de toe gangswegen naar het dorp. Het waterschap wil hier echter niet aan meewerken. Volgens L. Bouchaut is de maat nu vol. ,,Er wordt al jaren te hard gereden op de toegangswe gen naar Ossenisse. Dat levert levensgevaarlijke situaties op voor de kinderen van ons dorp. Ik begrijp niet dat er geen zes tig-kilometerzone ingesteld wordt. In de buurt van andere dorpen in Hontenisse is dat wel gebeurd. Maar niets van dat al les in Ossenisse. Wij hebben toch ook recht op veiligheid?" Volgens de dorpsraad is de weg van Ossenisse naar Klooster- zande het gevaarlijkst. Er wordt daarom voorgesteld om belij ning op de weg aan te brengen en de weg breder te maken zodat fietsers kunnen uitwijken. Het waterschap is echter niet van plan om actie te onderne men. In een brief aan de dorps raad Ossenisse laat het water- schap weten dat het gebied rondom Ossenisse geen deel uitmaakt van een zestig-kilo- nieuwe gemeente. Hoe wordt het geregeld met de brandweer na de herindeling? Hoe zit het met de belastingen? Welke lo ketten blijven waar geopend? Wat wordt de status van de di verse dorpsraden? Allemaal vragen waarop gespreksleider B. Eenhoorn (adviseur van Cap Gemini Ernst Young) en de aanwezige collegeleden het ant woord op schuldig moesten blij- Dit bevreemde enkele toehoor ders. „Waarom wordt nu aan de bevolking gevraagd wat er moet gebeuren? Daarvoor hebben we vier jaar geleden toch raadsle den gekozen die de bevolking representeren? Er wordt nu ge daan alsof de ontwikkelingen waar we het nu over hebben, nieuw zijn, terwijl de gemeente besturen ze toch lang geleden zagen aankomen." De Honte- nisser wethouder B. Pauwels wilde daarop kwijt dat de ge meentebesturen de laatste maanden beslist niet achterover hebben geleund. Openbaar vervoer Een toehoorster hekelde het feit dat in de visie met geen woord werd gerept over het openbaar vervoer. Pauwels gaf toe dat het na het verdwijnen van de veer- verbinding Perkpolder-Krui- ningen moeilijk zal worden de buslijn in stand te houden. Van uit het publiek werd een pendel dienst geopperd, ingesteld door gemeente en ondernemers, om winkelend publiek van de ker nen naar het koopcentrum te vervoeren en vice versa. De Hul ster burgemeester A. Kessen zei dat hierover al werd nagedacht toen het Factory Outlet Centre voor Hulst nog in beeld was. „Maar", zo stelde hij, „deze op lossing is nog steeds actueel." meterzone. „Indien uit een in ventarisatie van de verkeersvei- ligheidsproblematiek blijkt dat een dergelijke inrichting wel kosteneffectieve verbeteringen van de verkeersveiligheidssitu- atie opleveren, zullen we verde re inrichtingsmaatregelen over wegen." Geruststellend voegt het waterschap er aan toe dat het gebruikelijke onderhoud aan de wegen rondom Ossenisse in de nabije toekomst natuurlijk wel zal worden uitgevoerd. De suggesties van de dorpsraad worden resoluut van tafel ge veegd. „Belijning op de weg, fietspadmarkering en afzon derlijke borden met zestig kilo meter per uur erop horen in principe niet thuis op erftoe- gangswegen buiten de bebouw de kom. Beter zicht en belijning zorgen juist voor een betere ge leiding van de automobilist, hetgeen snelheidsverhogend werkt." De dorpsraad is woe dend over deze brief, maar wil voorlopig nog wel met het wa terschap in gesprek blijven. I. Bonne: „Maar we kunnen na tuurlijk niet bezig blijven. Het houdt echt een keer op. Dan moeten we maar na gaan denken over iets anders. Bij voorbeeld een actie waarbij Os senisse alleen nog via de Wester- schelde is te bereiken. door René van Stee BIERVLIET - Op de Hoofdplaatseweg tussen Biervliet en Hoofd plaat is gisterochtend een vijftig ton zware kraanwagen van de weg geraakt en gekanteld. Het ongeval veroorzaakte alleen materiële schade aan de rechtervoorzijde van het voertuig en de afrastering waartegen het terechtkwam. De 26-jarige kraanbestuurder uit Hulst kwam met de schrik vrij. De man reed vanuit Biervliet naar Hoofdplaat. Ter hoogte van Drie wegen werd hij ingehaald door een nog onbekend gebleven bestel bus, die hem bij die manoeuvre afsneed. Door een schrikreaktie van de kraanbestuurder raakten vervolgens de rechterwielen van zijn voertuig de berm, waarna het gevaarte kantelde. De gekantelde kraanwagen werd 's middags omstreeks drie uur met behulp van een andere, ruim tweehonderd ton zware, kraanwagen rechtgezet. Omdat de motor van de gestrande kraan niet meer start te, werd hij op een dieplader naar Terneuzen vervoerd. De weg tus sen Biervliet en Hoofdplaat was wegens de bergingswerkzaamhe den enige uren afgesloten. Het verkeer werd gedurende die tijd om geleid. foto Peter Nicolai AXEL - In Axel en Zuiddorpe wordt het huwelijksfeest van Willem-Alexander en Maxima op zaterdag 2 februari opge luisterd met een lampionoptocht. De Stichting Oranjevereniging Groot-Axel tekent voor de or ganisatie. In de kem Axel begint de optocht om 19.00 uur op de Markt bij Café Cambrinus.In Zuiddorpe start de optocht om 18.30 uur vanaf 't Kaaike. BIERVLIET - Een achttienjarige man uit Knokke-Heist kreeg in de nacht van dinsdag op woensdag bij een aanhou ding twee bekeuringen. De man werd rond middernacht aan gehouden toen agenten de man met hoge snelheid en met slechte verlichting rijden over de F.J. Haarmanweg vanuit Terneuzen in de richting van Biervliet zagen rijden. Hiervoor kreeg de man een boete van 92 euro. Uit navraag bij de Fede rale Politie bleek de man niet in het bezit te zijn van een rijbe wijs. Hiervoor kreeg hij nog een boete, ditmaal ter waarde van 350 euro. Verder bleek hij wel in het bezit te zijn van 4,9 gram hennep en twee spacecakes. Hiervan deed hij vrijwillig af stand. TERNEUZEN - Op het parkeerterrein tegenover de C1000 aan de Schuttershofweg te Terneuzen zijn maandagavond rond half twaalf drie auto's opengebroken. Twee oplettende buurtbewoners hebben twee mensen aangehouden totdat de politie ter plaatse was. Het gaat om een 31-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats en een 31-jarige vrouw uit Sas van Gent. Beiden werden overgebracht naar het bureau en in gesloten. MIDDELBURG - De gemeente koopt het terrein van de voor malige garage Dijkwel aan de Veerseweg in Middelburg. De aankoop is een strategische beslissing, er zijn vooralsnog geen plannen met het terrein. Voor de lap grond van 11.000 vier kante meter met gebouwen, betaalt de gemeente ruim 900.000 euro. De rentelasten worden terugverdiend door de huurop brengst van de bedrijven die zich op het terrein bevinden. ZIERIKZEE - In de Zierikzeese Wielingenstraat is dinsdag een auto opengebroken. Uit de auto verdween een tas met daarin een portemonnee met enkele tientallen euro's, diverse bankpassen, twee rijbewijzen, paspoort en sleutels. De exacte omvang van de schade is niet bekend. VLISSINGEN - Aan het Bellamypark in Vlissingen is dins dagavond tussen half tien en kwart over tien een auto gesto len. Het gaat om een grijze Mercedes 300D met kenteken SK- 45-BH. HULST - In Hulst is gistermiddag een veertigjarige man uit België aangehouden wegens drugsbezit. Bij een controle bleek de man 21 gram drugs in zijn auto te hebben. De man werd aangehouden, maar werd na betaling van een boete van 200 euro weer in vrijheid gesteld. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Te stichten en te ontwikkelen brede scholen in de gemeente Terneuzen moeten kinderen zo veel mogelijk ont wikkelingskansen bieden, zo wel onderwijstechnisch als so ciaal. Daarnaast moeten de scholen inspelen op de behoef ten van de bevolking van dor pen en wijken om bij te dragen aan een ideaal sociaal-pedago gisch klimaat. Die uitgangspunten stonden gisteren aan het eind van een conferentie over de toekomst van de Terneuzense basisscho len wel vast. Een werkgroep ontwikkelt de komende maan den een visie over de te hanteren formules voor de stichting van brede scholen in de gemeente. In de werkgroep zitten verte genwoordigers van de gemeen te, het maatschappelijk werk, de GGD, de Stichting Welzijn en enkele schooldirecteuren. De door hen opgestelde visie zal door burgemeester en wet houders nog voor de zomer aan de gemeenteraad wor den voorgelegd, verwacht wet- REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115)645769 Fax: (0115) 645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman PascalleCappetti René van Stee René Hoonhorst Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl houder E. Kerckhaert (onder wijs). Kerckhaert gaf voor een gehoor van zo'n zestig mensen uit het onderwijs, de zorg en de wel zijnssector direct toe dat Ter neuzen niet voorop loopt bij het ontwikkelen van brede scholen. Zelfs in de regio is men in dor pen als Graauw, Philippine, Clinge en Heikant al langer aan het denken over de opzet van brede scholen. Maar elders op gedane ervaringen kunnen er nu wel voor zorgen dat de te stich ten en om te vormen scholen naadloos aansluiten op de be hoeften van buurten en wijken waarin ze staan. De fout om eerst een mooi gebouw neer te zetten en zich vervolgens pas af te vragen of de buurt gebruik kan en wil maken van de aange boden voorzieningen, zal Ter neuzen niet maken. Ondersteuning De brede scholen zijn vaak ont staan door samenwerkingsver banden van een basisschool met een peuterspeelzaal en kinder opvang. Door kinderen tussen 8.00 en 18.00 uur dagopvang te bieden, vindt hun ontwikkeling in één sociaal-pedagogisch kli maat plaats waardoor ouders meer 'opvoedingsondersteu ning' (kunnen) krijgen. Leer- achterstanden komen eerder aan het licht en kunnen via ver lengde lesdagen worden opge vangen. De opstellers van de Terneuzen se visie moeten zich niet laten leiden door prestige en financië le haalbaarheid. Ze moeten vooral inventariseren wat er al is in bepaalde buurten en waar gebrek aan is. „We moeten on derzoeken wat er leeft in dorpen en wijken. En we moeten ook kijken naar verplichtingen uit het verleden. Zo ligt er voor de wijk Triniteit de verplichting om het verlies van basisschool De Golfslag te compenseren", stelt oud-leerkracht J. Jonkman van De Golfslag. Maatwerk Jonkman is tegenwoordig di recteur van de openbare basis school in Zaamslag en werd gis teren benoemd tot één van de werkgroepleden. „We moeten niet met een vooropgezet idee aan het werk gaan, maar streven naar maatwerk voor alle loca ties." Of de visie vervolgens fi nancieel haalbaar is voor de ge meente, is ter beoordeling van de gemeenteraad. Ook daarin heeft Jonkman als lid van de PvdA-fractie overigens weer een stem. door Harold de Puysseleijr WESTDORPE - Roel van Gastel uit groep acht van de basis school in Westdorpe is gister middag tijdens het jeugdprin senbal in café De Gravin gekozen tot prins van de jeugd raad van Elf. Het kindercarnaval vond daar dit jaar voor de eerste keer plaats. Volgens Fons Mannaart van carnavalsvereniging De Koeters vond de verkiezing van door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Onvvonenden en gebruikers van de Terneu zense Markt zijn het in grote lij nen eens met de plannen voor de aankleding van de Markt. Dat bleek gisteren tijdens een bijeenkomst in het stadhuis, waar het plan werd voorgelegd aan betrokken bewoners en or ganisaties. Door middel van bomen, bloem bakken en de terugkeer van de kiosk wil de gemeente Terneu- de jeugdraad in voorgaande ja ren altijd plaats op de West- dorpse basisschool. „Maar om dat er ook heel wat kinderen in Terneuzen of in Zelzate op school zitten, hebben we beslo ten het jeugdprinsenbal op een andere manier te houden." Ruim dertig kinderen kwamen er op af. Voor de jeugdraad van Elf waren twintig kandidaten. De uiteindelijke verkiezing van de elf raadsleden gebeurde via loting. Volgens Edwin de Bock, die tij zen de Markt voor de komende zomer weer zo aantrekkelijk mogelijk maken. De gemeente wil twee grote bomen planten. Het is nog de vraag of het moe raseiken of platanen worden, Dat hangt af van een onderzoek naar welke boomsoort het beste op de Markt gedijt. De gex-aniumbakken, die afge- dens het carnaval als Edwindo I de scepter weer over Westdorpe zwaait, is die plaats de enige in de streek met een voltallige jeugdraad. Edwindo installeert de jeugdprins nadat hij van burgemeester J. van den Baar van Sas van Gent de sleutel van het Koeterdurp gekregen heeft. Jeugdhonk Net als Edwindo houdt ook de jeugdprins een toespraak voor de burgemeester, waarin hij lopen zomer ook op de Markt stonden, komen weer terug. Hetzelfde geldt voor de mobiele muziekkiosk. Die krijgt eerst een opknapbeurt die terugge plaatst wordt. In het aankledingsplan is reke ning gehouden met de activitei ten die op de Markt plaatsvin den, zoals de weekmarkt en de 'misstanden' aan de kaak stelt. „Waarschijnlijk gooit de jeugd prins het er op, dat er voor de jeugd in Westdorpe te weinig te doen is. En dat er nu maar snel een plaats moet komen voor het beloofde jeugdhonk. Want het honk is er al wel, maar de plaats waar het moet komen te staan nog niet." In Koeterdurp vindt overigens dit jaar voor het eerst ook de verkiezing van een senioren prins plaats. Dat gebeurt in ver zorgingstehuis 't Verlaet. kermis. Daarnaast organiseren instanties en verenigingen het hele jaar door allerlei evene menten en manifestaties. De bo men komen te staan op plekken waar ze niet in de weg staan, maar toch hun stempel drukken op de sfeer van de Markt. Het was gisteren de derde keer dat de gemeente met omwonen den en gebruikers van gedach ten wisselde over de aankleding van de Markt. Nu het plan posi tief is ontvangen, kan de ge meente snel met de uitvoering beginnen. STREEKACTIVITEITEN ~~1 AXEL - De Halle, 14.00 uur: Kaarten, bil jarten en stijldansen; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Creatief handwerken; 14.00 uur: Kaarten;'tTrefpunt, 13.00 uur: Kaar ten en biljarten; 14.00 uur: Zangkoor; 18.00 uur: Vrijwilligersavond; CLINGE - Malpertuus, 9.30 uur: Creatief bloemschikken; 13.30 uur: KBO gymnas tiek en biljarten; 13.30 uur: ANBO hobby club; 19.45 uur: Bingo; Café de Gouden Kroon, 14.00 uur: Kaarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: KBO kaarten bieden; HOEK - De Lovenhoek, 9.00 uur: Bridge; 9.30 uur: Koersbal; 13.30 uur: Kaarten, biljarten, soosmiddag en sjoelen; 19.00 uur: Engels voor gevorderden; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Engelse les; 10.00 uur: Biljartles; 10.00 uur: Bewe- gingsles; 10.30 uur: Engelse les; 13.00 uur: Pedicure; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Koersbal en handwerken; 19.00 uur: Linedance voor 55-plussers; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; Gymzaal De Eikelaar, 19.45 uur: Step workout; LAMSWAARDE - Café De Lamsoren. 13.30 uur; Schieting voorouderen; NIEUW-NAMEN - De Kauter, 9.30 uur: bloemschikken, 19.00 uur: KBO gym, OOSTBURG Den Hoekzak. 13.30 uur: Koersbal; 14.00 uur: Kaarten en sjoelen; door Sheila van Doorsselaer HULST - Partijvoorzitter Frans de Vries van de Hulster opposi tiepartij Progressief Hulst keert terug in de gemeenteraad. De Vries neemt de plaats in van het vorige week overleden PH- raadslid Piet Vonck. Het valt niet uit te sluiten dat met de rentree van De Vries de discussies weer feller van toon zullen worden. Het is algemeen bekend dat De Vries en het col lege van burgemeester en wet houders elkaar voor geen meter liggen. De Vries begon zijn politieke carrière in 1990 bij de partij Groot Hulst/Gemeenschappe lijke Belangen. Na de verkiezin gen in 1994 kreeg hij onenigheid met de lokale partij en ging als onafhankelijk raadslid verder. Tegelijkei-tijd sloot hij zich aan bij de PvdA en werd door de Hulster afdeling naar voren ge schoven voor een plaats in Pro vinciale Staten. Die Statenzetel zat er niet in, maar De Vries maakte wel deel uit van het ge westelijk bestuur. Het beleid dat de Hulster PvdA-afdeling voer de, begon De Vries rond eind 1997 steeds meer tegen de borst te stuiten. Begin januari 1998 richtte hij samen met anderen (waaronder zijn vrouw Annelies Hegger) Progressief Hulst op. Bij de volgende verkiezingen haalde PH drie zetels. De Vries (als vierde geplaatst) woonde OSSENISSE - Hof ter Nesse, 20.00 uur: Oefenavond stijldansen; PHILIPPINE De Schotse Hoek, 18.30 19.30 uur: Pergamano voor de jeugd; SAS VAN GENT - De Speye, 13.30 uur: SAV gezelschapsdans en linedance; 14.00 uur: Computerles voor gevorder den; De Roselaer, 9.30 uur: Callenetics; 13.15 uur: Tekenen; 15.30 uur: Technics 10 voor meisjes van 10 tot en met 12 jaar; SLUISKIL Het Meulengat, 13.30 uur: SWOS biljarten voor dames, kaarten en canasta, 18.00 uur: Oefenavond kinder cabaret Het Talent; 19.00 uur: Oefen avond jeugdcabaret Het Talent; 19.30 uur: Oefenavond toneelgroep Sempre Avanti en blaaskapel Ein Prosit; SINT JANSTEEN De Warande, 13.30 uur: Biljarten en handwerken; 19.30 uur: Yoga; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: SWOT Handwerken, soos, canasta en biljarten; 19.00 uur: Bridge; De Hoeve, 13.30 uur: Biljarten; De Triangel, 20.00 uur: Klaverjassen; VOGELWAARDE Café Ons Vermaak, 14.00 uur: Biefstukkaarting; WESTDORPE - Concordia, 13.30 uur: Kaarten en bingo; 19.00 uur: Tafeltennis; Cafe't Polderken, 13.30 uur: Kaarten; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 9.30 uur: Aero bic; 10.30 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Handwer ken; ZUIDDORPE - 't Kaaike, 13.30 uur: Bingo; alle raadsvergaderingen bij vanaf de publieke tribune. De wijze waarop De Vries weer actief terugkeert in de raad, be zorgt hem enig hartzeer. „We missen Piet. Het is zeker zeer jammer dat ik juist op deze wij ze terugkom in de raad, maar ik zal zijn taken zo goed mogelijk overnemen." Voor De Vries be tekent dit dat hij de confronta tie zeker niet zal schuwen, als vanouds. „De mensen zijn van mij gewend dat ik nog wel eens de knuppel in het hoenderhok wilde gooien. Ik hoop dat ik de ze reputatie wederom kan waarmaken." De Vries werd er in zijn raadsverleden door het college van beschuldigd alleen met verwijten te komen. Ook toen hij niet meer in de raad zat, bleef het botsen met als dieptepunt dat De Vries in okto ber 1999 door burgemeester A. Kessen met de dood werd be dreigd. Recenter, slechts twee weken geleden, kwamen de ver houdingen weer op scherp te staan door de de BTW-affaire. De Vries eiste, door in de recht bank een beroep te doen op de Wet Openbaarheid van Bestuur, inzage in het boekenonderzoek door de Belastingdienst. De Vries kreeg zijn gelijk. Kessen liet zich geen uitspraken ontlokken over de terugkeer van De Vries in het pluche. De geloofsbrieven van De Vries zullen in de raadsvergadering van volgende week donderdag worden gecontroleerd. Jeugdprins Roel van Gastel (rechts) mengt zich in de polonaise, samen met 'grote' prins Edwindo I. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 41