pzc Turnschool vecht voor bestaan Er is een tijd van komen en er is een tijd van gaan Sterke bezetting Jumping Heikant Zaalvoetballers HCK aardig voor De Gravin Goede start Deltan in hoogste klasse Bevobo Trainer Koos Hamels: We willen wel samenwerkenmaar ons niet onderwerpen De Muijnck trainer bij Aardenburg Rentree van Van de Ven uitslagen agenda donderdag 24 januari 2002 Koos Hamels: „Op den duur kom je er achter dat het geen zin heeft je boos te maken. Daar heb je alleen jezelf maar mee." foto Ruben Oreel door Jan Dagevos MIDDELBURG - De Turn school Zeeland heeft zijn koers aangepast. De stichting koes tert nog wel degelijk aspiraties, maar het bedrijven van topsport is even afgezworen. De turn sters komen voorlopig alleen nog maar uit op nationaal wed strijdniveau. Het is een stapje terug, zo erkent trainer Koos Hamels. „Het gebeurt met pijn in mijn hart, maar we moeten reëel zijn. De omstandigheden zijn er op dit moment niet naar om op een fatsoenlijke manier topsport te bedrijven." De Turnschool Zeeland heeft een turbulent jaar achter de rug. De stichting raakte in juli de landelijke steunpunterkenning kwijt, omdat de nationale turn bond niet tevreden was over de progressie van de turnsters. Daarnaast strookte de visie niet meer met die van de bond. Het gevolg was dat de financiële bij drage van 12.000 gulden per jaar werd stopgezet. Last Vervolgens wilde MTV'69, de vereniging waar de Turnschool ooit uit voortkwam, de samen werking ondanks een nog een jaar geldende overeenkomst verbreken. Het bestuur van de Middelburgse club meende dat de Turnschool na de intrekking van de steun een last was die niet meer te dragen was. De Turnschool dreigde hierop met een kort geding, maar zo ver kwam het niet. Na een roerige ledenvergadering werd beslo ten de overeenkomst na te leven. Hierdoor konden de leden van de Turnschool gebruik blijven maken van de turnhal, die ei gendom is van MTV'69. ,,Ik heb in die periode wel eens overwogen ermee te stoppen", geeft de 52-jarige Hamels toe. „Al die perikelen hebben toch een enorme impact op je. Ik was al die toestanden beu. Tien jaar geleden had ik in de handen ge spuwd en het varkentje wel even gewassen, maar dat kon ik nu niet meer opbrengen. Dat zal ook wel met de leeftijd te maken hebben. Op den duur kom je er ook achter dat het geen zin heeft jebooste maken. Daar heb je al leen jezelf maar mee." Dat wil niet zeggen dat hij zich niet ver weerd heeft tegen het besluit van de turnbond. „De argumen ten die men aangedragen heeft, vind ik nog steeds onterecht. We hebben helemaal geen terug loop gehad. Op het NK van vorig jaar kwamen we met acht turn sters uit in de topsportklassen. Dat was meer dan andere steun punten, zoals Echt, Zoetermeer en Nijmegen. Wat die progressie betreft: als er van de acht turnsters zeven voor de nationale selectie worden uitgenodigd, dan doe je het toch niet zo slecht? Dat heb ik alle maal aangedragen, maar ik kreeg sterk de indruk dat de pap al was gestort. Ach, soms gebeu ren er dingen in de sport die niet altijd met goede argumenten te omkleden zijn." Hamels: „Als dit in het bedrijfs- leven gebeurt, wordt dat als asociaal betiteld. Maar bij een bedrijf heb je dan tenminste nog een ondernemingsraad, die voor je in de bres kan springen." In dat opzicht had de Vlissingse trainer, die in zijn dagelijks le ven onderhoudscoördinator is bij IPV in Vlissingen, graag steun willen hebben van MTV'69, maar die kreeg hij in. zijn ogen niet. „Dat is een te leurstelling geweest. Ik ben der tig j aar lid van die vereniging en heb toch wel wat betekend. Kennelijk wordt zoiets snel ver geten. Ik vind dat MTV de Turn school heel snel heeft laten val len. Men zocht toenadering tot een ander (de Turncombinatie) en ook nog eens achter onze rug om." Het bestuur van MTV ontkent dat overigens ten stelligste. De leiding zegt dat er in die periode alleen in oriënterende zin met de Turncombinatie (een samen werkingsverband van twee Bra bantse clubs en gymnastiekver eniging Koudekerke) is gespro ken. MTV wilde slechts weten of het mogelijk was om topsport met meerdere verenigingen te bedrijven. Inmiddels heeft MTV definitief toenadering gezocht tot de Turncombinatie, waar Harry Stapel uit Vlissingen trainer is. Vooral, omdat de Turncombinatie door de bond als steunpunt in oplichting is aangemerkt. HaiTy Stapel en zijn discipelen maken nu al één keer per week gebruik van de turnhal in Middelburg. De ove rige dagen wordt in Brabant ge traind. Opkrassen Nog niet zo lang geleden liet voorzitter Lia Visser van de Turnschool Zeeland doorsche meren dat samenwerking met de Turncombinatie mogelijk zou zijnmaar het is tot op lieden bij intenties gebleven. „We wil len best samenwerken", stelt Hamels, „maar we willen ons niet onderwerpen. We willen niet opgaan in de Turncombina tie, daar hebben we te veel ver diensten voor. We kregen sterk de indruk dat de Turncombina tie bepaalde turnsters wel wilde hebben, terwijl anderen gewoon konden opkrassen. En het kader van onze school zou in rook op gaan. Sommige mensen hadden gedacht dat de turnsters van on ze school toch wel voor de Turn combinatie zouden kiezen, maar dat is niet gebeurd. Dat is een misrekening geweest." Anno 2002 heeft de Turnschool Zeeland veertig leden. De helft daarvan kan als wedstrijdtur ner worden aangemerkt. Hier toe behoren ook de turnsters, die ritmische sportgymnastiek beoefenen, een onderdeel dat overigens nog wél op topsport niveau wordt bedreven. De trai ningsuren zijn inmiddels flink teruggeschroefd, van 26 naar 16 uur per week. Geld voor meer uren is er niet. Hamels: „Als je dan weet dat er elders in Nederland al dertig uur wordt getraind, moet je con cluderen dat dat ervoor ons niet inzit, maar wellicht kunnen wij als opleidingsinstituut voor een steunpunt fungeren. Dan be doel ik de onderbouw, dus de turnsters die op de basisschool zitten. Die moet je een goede op leiding dicht bij huis geven. Zo is het met Monique Nuijten ten slotte ook gegaan. Die heeft eerst bij de Turnschool gezeten en is daarna naar Nijmegen ge gaan. Ik denk dat wij in die be hoefte kunnen voorzien en dus op dat vlak nog topsport kunnen bedrijven. Daarom ook zeg ik dat we nog wel degelijk be staansrecht hebben. De organi satie staat nog steeds. Als wij zouden wegvallen, zou dat fu nest zijn voor de tumsport in Zeeland. Waar moeten de talen ten dan naartoe, naar Prinsen beek soms? Alles valt of staat met geld. Daarnaast is een goe de accommodatie onontbeer lijk. De vraag is alleen hoe lang de Turnschool nog kan beschik ken over de hal in Middelburg. Deze zomer loopt de huurover eenkomst af. „Een nieuw voet balveld is zo gevonden, maar zo'n hal zoals die er nu staat, daar is er maar één van. Ik hoop dat er een nieuwe overeenkomst wordt gesloten. Het kan toch niet zo zijn dat er straks veertig turnsters van de turnschool zo maar op straat komen te staan en dat cle hal gebruikt gaat wor den door een Brabantse organi satie. Dat kunnen de gemeente en de provincie, die er destijds veel geld in hebben gestoken, toch nooit goed vinden?" TERNEUZEN - Het zaalvoet balteam HKC heeft De Gravin in de tweede klasse regio Zeeuws-Vlaanderen een uitste kende dienst bewezen door DPO/Driewegen te bedwingen: 6-6. Door dit resultaat is De Gravin, dat De Ruyter met 5-1 opzij zette, alleen koploper ge worden. DPO/Driewegen-HKC 6-6: Tien minuten voor tijd leek het duel met een 6-2-voorsprong in het voordeel van DPO beslist, maar de ploeg vergiste zich in de veerkracht van de tegenstander. Na de 6-6 was de teleurstelling groot bij de debutant, die vanaf het begin de leiding nam in de boeiende partij. Stefan van den Ameele (2x), Veli Eryürük (2x), Robin Bracke en Guido Kramer scoorden voor DPO, HKC her vond zich via doelpunten van Rob van de Kévie (3x), Eddie Breepoel (2x) en Hans Stoffijn. De Pieper-Morres 2 2-3: John Ducarmon speelt al veertig jaar zaalvoetbal. De doelman van Morres vierde zijn zevenenvijf tigste verjaardag met een prima wedstrijd tegen De Pieper. Du carmon stond aan de basis van de winst die dankzij treffers van Edwin Ferket (2x) en Erwin Burm. De Pieper had pech door een aantal keren paal en lat te raken. Alleen Peter Bakker en Jochem de Dijcker wisten uit blinker Ducarmon te verslaan. De Gravin-De Ruyter 5-1: De Westdorpse ploeg had niet zijn sterkste opstelling nodig om De Ruyter met een nederlaag naar huis te sturen. Voor de rust bo den de Hulstenaren (Robin de Witte scoorde de enige treffer) nog goed tegenstand, maar in de tweede helft sloeg De Gravin toe. Jurgen Naeye bewees zijn waarde met drie doelpunten, terwijl Bas van Waes en Gerben Dierickx beiden één keer scoor den. Marmara du Puy-Bakkerland Terneuzen 8-3: De thuisclub wist bij een 4-2-voorsprong het verzet van Bakkerland te bre ken. Fred van Cauteren (2x) en Jan-Piet Schoonakker hadden hun ploeg hoop gegeven, maar Marmara du Puy bleek collec tief sterker. Dat werd het weer gegeven in de productie, want zes spelers scoorden: Danny de Vries (2x), Percy Verlinden (2x), Martin van den Bossche, Barry du Puy, Dimitri Visser en Umut Yigit. Pays de Mer-Dow 4-1: Voor de rust waren de doelpunten duur, maar in de tweede helft stelde de thuisclub orde op zaken via tref fers van Paulina Shurrendy (2x Ibrahim Helena en Ronald Vanhijfte. Jan-Willem Tangel der redde de eer. AARDENBURG - Trainer Rob bie de Muijnck, die aan het eind van het seizoen Breskens ver laat, wordt met ingang van het nieuwe seizoen trainer van AVC Aardenburg. Hij volgt daar Ruud Comelis op, die op zijn beurt bij Cadzand aan de slag gaat. Aardenburg- voorzitter Frans van Dongen zegt gelukkig te zijn met het binnenhalen van de Muijnck. „Het is een jongen die bewezen heeft iets te kunnen. We hebben een jonge, technische ploeg die leiding nodig heeft van iemand die tussen de spelers kan staan, maar waar de spelers ook tegen op kijken." Aardenburg en De Muijnck kwamen een verbintenis van een jaar overeen. De Muijnck, woonachtig in Breskens, begon zijn trainersloopbaan bij Schoondijke. Daarna was hij ondermeer trainer bij Terneu zen, AZW en op dit moment dus Breskens. VLISSINGEN - Motorcrosser Rinus van de Ven uit Vlissingen maakt morgen op de Indoor Mo torcross in Goes na vier weken blessureleed zijn rentree. De jeugdige coureur brak een maand geleden zijn sleutelbeen tijdens een trainingskamp in Spanje met het nationale team van bondscoach John van den Berk. In het begin van deze week stapte Van de Ven voor de eerste keer weer op zijn machine en gisteren doorstond hij de laatste test voor de wedstrijd in Goes. door Lucien Roelandt HEIKANT - In Manege Heikant gaat vandaag Jumping Heikant 2002 van start. Het succes van vorig jaar was voor de Stichting Hippische Sport Heikant reden om van de vierdaagse Jumping een jaarlijks terugkerend eve nement te maken. Ondanks de concurrentie van een concours in Brabant kan de organisatie zich op een behoor lijke belangstelling verheugen. Voorzitter George Lernout: ..Heikant is niet alleen erg in trek bij Belgen, maar ook bij Brabanders. Nu daar gelijktij dig een concours wordt gehou den, mis je een aantal ruiters. Vooral het feit dat daar ook de nationale rubrieken 1.35 en 1.40 meter worden verreden, speelt ons parten. Desondanks hebben we toch weer een behoorlijk deelnemersveld, met enkele aansprekende namen." De preses doelt op Gudrun Pa- teet, de Belgische juniorenkam pioene, de Nederlandse jeugd- intemationals Tim Fransen en Maurice van Vliet en Pieter-Jan Berkers van de stal Van de Vorm uit Dinteloord. Zij zullen in de Grote Prijs Delta Mossel op za terdagavond en de Heyboght Cup op zondagavond voorvuur werk zorgen. Ze zijn echter niet de enigen. Ook de Belgische in ternational Wim Smet uit Kiel- dreeht en de Zeeuwen Ilyo de Loos, Margreet Walraven en Mi chelle en Dennis Evertse zullen proberen met de hoofdprijzen aan de haal te gaan. Net als op Indoor Zeeland ligt ook in Heikant voor de winnaar van de klasse M een ticket voor deelname aan het talentenplan te wachten. In Goes miste Michelle Evertse die prijs, doordat haar vriendin Carolein van de Plasse haar in laatste instantie passeerde. Van de Plasse is in Heikant niet van de partij. Desondanks is de concurrentie groot. Colinda Cornelissens heeft met haar zwarte merrie Nobelle het thuisvoordeel, maar ook Margreet Walraven en In- grid Jakobse moeten in staat worden geacht om het feestje voor Michelle Evertse voor de tweede keer te bederven. George Lernout: „Ik denk dat we genoeg kwaliteit in huis heb ben die garant staat voor span nende wedstrijden." Desondanks is de voorzitter van mening dat bij de volgende uit gave van Jumping Heikant een aantal nationale of zelfs inter nationale rubrieken niet mogen ontbreken. door Jan Roovers TERNEUZEN - Na de promotie naar de hoogste klasse van het Terneuzense bedrijfsvolleybal (Bevobo) verwacht het team van Deltan daarin geen rol van bete kenis te kunnen spelen. „Het ni veau ligt erg hoog. Lijfsbehoud zou al een prestatie van formaat zijn", schat een speler de moge lijkheden in. De eerste stap in die richting werd inmiddels ge zet: De 2-1 -overwinning op EPA moet vertrouwen geven. De start van de wedstrijd deed dat in ieder geval. Nog voor de tegenstander zich realiseerde wat er gebeurde, zat de eerste set al met 25-10 bij Deltan in de knip. Met Martin Roodzant en Sonja Gelderland als dragende spelers en daaromheen een aan tal noeste werkers, kwam via 25-20 ook 2-0 op het wedstrijd formulier en moest EPA voluit aan de bak om niet met 3-0 afge serveerd te worden. Dat lukte met 15-25, waarna Deltan met 14-7 (de vierde set moet naar 15 punten) maar net naast de 3-1- overwinning pakte, De tweede verrassing kwam uit de wedstrijd Dow-Foto Neele- mans. Dow, met vijf spelers op gekomen, moest met 19-25 de eerste set aan de tegenstander laten. Na 25-16 en 1-1 in sets gingen beide ploegen voor de winst. Die kwam na een boeien de slagen wisseling en 25-23 met 2-1 bij Dow terecht. De derde wedstrijd in de hoogste klasse ging met -3-0 naar Broomche- mie. ten koste van Artland Artland. In de eerste klasse B leed BN/De Stem een zware 3-0-nederlaag tegen Jacobs Tuinarchitectuur. Winter De Bruin/Schelde- sport maakte een einde aan de winnende reeks van BN/De Stem 2: 2-1. Piet Dekker: „Het samen doen zorgt voor een heerlijk gevoel in deze steeds individualistischer wordende maatschappij." foto Peter Nicolai Piet Dekker begint aan zijn laatste Braakmancross door Fred Rabout TERNEUZEN - Het wordt ko mende zaterdag Piet Dekkers 25e en laatste Braakmancross. Die Braakmancross, dit jaar opnieuw de vijfde wedstrijd van de Oranjewoud crosscom petitie, is aan zijn 27e editie toe. Dekker, de man die al jaren verantwoordelijk is voor het parkoers, miste dus de eerste twee edities. „Klopt. Toen trainde ik nog de voetbaljeugd van Terneuzense Boys. Er ont stonden daar wat wrijvingen en aangezien mijn dochter Co linda na haar zege op de jaar lijkse scholieren wedstrijden lid was geworden van de atle- tiektak van Scheldesport, ben ik maar overgestapt." „Je rolt er moeiteloos in want clubs hebben altijd gebrek aan mensen die wat willen doen. Je volgt eens een jurycursus en ondertussen heb ik zowat alle cursussen doorlopen die er bij de bond te doorlopen zijn. Wedstrijdleider, speaker, scheidsrechter, starter, poem maar op." In 1977 kwam hij bij de Braakmancross. „Ko de Jonge was de man die de cross met een aantal mensen heeft opgezet. Van hem heb ik het vak geleerd. Ko was schipper, was vaak meerdere dagen van huis en dus moest ik het op een gegeven moment overnemen. 'Dat kun jij best', gaf hij me mee." „We zijn begonnen op het re creatiepark De Braakman, zo wat op de plaats waar we de laatste jaren weer zitten. Er stonden daar toen nog geen ca ravans. Toen die kwamen, wa ren we genoodzaakt te verkas sen naar een noordelijker gele gen parkoers, rondom de po nyweide. Toen ook daar de ca ravans kwamen, zijn we weer naar het zuiden afgezakt. Let wel, we hebben ondanks die gedwongen verhuizingen al tijd de steim gehad van de mensen die het recreatiecen trum beheren", aldus de 59-jarige Terneuzenaar. De voorbereidingen starten met de kalendervergadering en het tijdig aanvragen van de vergunningen. Een paar we ken voor het startschot klinkt, gaat Piet eens kijken of er niets veranderd is want het is en blijft een recreatiecentrum in beweging. „Een paar jaar geleden kwam ik ineens een pas gegraven ha ventje tegen. In zo'n geval moet actie ondernomen wor den. De directie van de Braak man heeft ons toen uit de brand geholpen door een tij de- lijk bruggetje aan te leggen. Het echte werk begint de vrij dag, een dag voor de wedstrij d Dan is het met een ploeg vrij willigers opbouwen geblazen. Daarna de zaterdagmorgen al vroeg uit de veren om te kijken of alles er nog staat, want voor onze cross hebben we al jaren scholierenwedstrijden en die beginnen al rond de klok van half elf." „We hebben nog nooit problemen gehad en laat dat ook deze keer zo zijn. Het is mij n laatste keer, wa nt ik houd er op onze jaarvergadering in maart mee op. Het is na 25 jaar genoeg geweest. Binnenkort ga ik in de vut en dan wil ik niet meer gebonden zijn. De jeugd moet het maar overnemen. Op dit moment is hij naast be stuurslid ook nog voorzitter van de technische commissie en al jarenlang is hij manus- van-alles. Zo was hij onder meer nauw betrokken bij de renovatie van de kleedlokalen van de voetbalvereniging Ter- neuzen, die werden omge bouwd tot kleedaccommoda tie van Scheldesport. „Er is een tijd van komen en een tijd van gaan. Ik heb het altijd met veel plezier gedaan, mede om dat we altijd een geweldige ploeg mensen hadden om de zaak op te bouwen en af te bre ken. Het samen doen zorgt voor een heerlijk gevoel in de ze steeds individualistischer wordende maatschappij." Basketbal New York. NBA Miami Heat - Chicago Bulls 92-79, Orlando Magic - Atlanta Hawks 100-86, Milwaukee Bucks - Phoe nix Suns 81-92, Washington Wizards - Philadelphia Sixers 84-91, Houston Rockets - Dallas Mavericks 107-113, San Antonio Spurs - New Jersey Nets 86-92, Los Angeles Lakers - Denver Nuggetts 91-107, Portland Trail Blazers - Sacra mento Kings 116-110. Biatlon Anterselva (Ita). Wereldbeker vrouwen. 15 km: 1Poiree (Noo) 48.23,5, 2. Andre- assen (Noo) 1.04,9,3. Grasic (Slo) 2.01,1, 4. Nazarova (WRu) 2.13,9, 5. Tjórhom (Noo) 2.37,1, Nederlanders: 74. Willem- sen 12.36,9, 79. Straub 14.05,1. Stand WB: 1. Forsberg (Zwe) 519 punten, 2 Zoebrilova (Oek) 447,3. Pileva (Rus) 433 Hockey Kuala Lumpur. Zeslandentoernooi, mannen vierde speelronde: Australië - Maleisië 2-2, Pakistan - Nieuw-Zeeland3- 1. Stand: 1. Pakistan 4-12 (19-3), 2. Au stralië 4-8 (13-9), 3. Maleisië 4-5 (6-8), 4. Nederland 4-4(11-10), 5. Nieuw-Zeeland 4-4 (7-9), 6. Japan 4-0 (3-20). Skiën Kreischberg (Oos). Wereldbeker snow- boarding vrouwen. Parallel reuzensla lom, kwalificaties: 1. Renoth (Dui) 44,09, 2. Kirchgasser (Oos) 44,40, 3. Fischer (Zwe) 44,96, Nederlanders: 19. Nicolien Sauerbreij 46,40, 41. Marieke Sauerbreij 49,25, 47. Boerma 52,14. Nederlanders niet naarfinale op donderdag. Sportprijsvragen Lucky day, woensdag 23 januari: 10-12- 23-27-29-32-34-35-38-55-57-58-59- 60-69-72-75-77-78-79. Duitse midweeklotto: 21 -31-32-34-38- 46. Reservegdtal: 42 Supergetal: 6. Spel'77: 57 0 0 0 7 7. Super 6:8 5 2 8 2 8. Belgische mïdweeklotto: 8-11 14-17-20- 31Reservegetal. 36. Joker: 3090558 Toto 4A: Winnende kolom: 2 -1 - 2 -1 - 3 -1 -3-3-1-3-1-3-1. Tennis Groep D: Ecuador - Canada 2-0 (0-0). 89. Aguinaga 1-0. 90. Aguinaga 2-0 (straf schop). Turkije, competitie: Goztepe-Diyarbakir 3 -1 Antalya-Kocaeli 2 - 0 Samsun-Genc- lerb. 0-2, Gaziantep-Trabzonspor 5-2, Ri- ze-Yozgat 1-1, Denizli-Galatasaray 1-1. Stand aan kop: Galatasaray 19-43, Fe- nerbahce 19-37, Besiktas 17-36, Gazian- tep 19-31. Spanje, competitie: Vallecano-Alaves 2- 0. Stand aan kop: Real Madrid 21 - 39. Alaves21-36, Deportivo21 -36,Celta21 - 34, Bilbao 21 -34. Frankrijk, competitie: Bordeaux-So- chaux 0-1, Lyon-Marseille 4-0, Montpel- lier-Auxerre 0-0, Troyes-Monaco 3-0, Guingamp-Lille 0-0, Sedan Nantes 0-0, Bastia-Metz 1-2, Lorient-Rennes 2-0. Stand aan kop: Lens 20-44, Lyon 21-40, Auxerre 20-35. Lille 22-35, Paris SG 21- 34, Engeland, competitie: Leicester-Arsenal 1-3. Schotland, competitie: Dunferml.- Ran gers 2-4, Motherwell-Kilmarnock 2-0, Celtic-Hearts 2-0, Dundee -Livingston uitg, Hibernian-Aberdeen 3-4. Stand aan kop: Celtic 25-70, Rangers 25-57, Livings ton 24-43. Volleybal Kamnik. Top Teams Cup, zesde wed strijd. Groep 4: Calcit Kamnik (Slv) - Piet Zoomers/Dynamo (Ned) 0-3 (23-25 25-27 21-25). Stand aan kop: 1. Czestochowa (Pol) 5-8(12-7), 2. Dynamo 6-8(14-8). Groep 5: Matador Puchov (Slw) - Bayer Wuppertal (Dui) 0-3 (27-29 26-2819-25). Bevobo-competitie Terneuzen. Eerste klasse A: Deltan-EPA 2-1, Broomchemie- Artland Artland 3-0, Foto Neelemans- Dow 1-2. Eerste klasse B: BN/De Stem- Jacobs Tuinarchitectuur 0-3, De Pooter- NHI Copyservice3-0, BN/De Stem 2-Win- ter De Bruin/Sch'sport 1-2. Tweede klasse A: Rabobank-De Hoop 0-3, URS- Garage Vervaet 0-3. Tweede klasse B: Deltan 2-Visser Smit Hanab 1-2, Ge- meente-lvio Opleidingen 1-2. Derde klasse A: Zeeland Seaports-Bianca Da- mesmode/Sch'sport 3 3-0, BN/De Stem 4-Starco 3-0, PSOVZ2-lvio Opleidingen 2 2-1 Derde klasse B: V&KC1000 Hoek-BN- /De Stem 3 3-0, PSOVZ 3-Henno Cysouw Optiek 1-2, Gemeente 2-V&KC1000 Hoek 21-2. Melbourne Australian Open, 9,5 miljoen euro. Mannen, kwartfinales: Haas (Dui/7 - Rios (Chi) 7-6 6-4 6-7 7-6, Safin (Rus/9) - Ferreira (ZAf) 5-2 opgave Ferreira. Dub belspel, kwartfinales. Knowles/Nestor (Bah/Can/9) - Damm/Prinosil (Tsj/Dui/13) 6-2 6-2, Llodra/Santoro (Fra) - Ellis Fer- reira/Leach (ZAf/VSt/8) 6-2 3-6 8-6, John son/Palmer (VSt/2) - Bryan/Bryan (VSt/10 6-4 6-4, Boutter/Clément (Fra) - Wayne Black/Ullyett (Zim/5) 6-1 6-3. Vrouwen, kwartfinales: Capriati (VSt/1) - Mauresmo (Fra) 6-2 6-2, Clijsters (Bel/4) - Henin (Bel/6) 6-2 6-3. Dubbelspel, kwart finales: Raynond/Stubbs (VSt/Aus/1) - Bedanova/Hrdlickova (Tsj) 7-6 6-4, Hin- gis/Koernikova (Zwi/Rus/8) Asagoe/Fujiwara (Jap) 6-4 6-2, Hantu- chova/Sanchez-Vicario (Slw/Spa/13) 7-6 6-1, Martinez/Serna (Spa/15) Coetzer/McNeil (ZAf/VSt) 6-0 6-2. Gemengd dubbelspel, kwartfinales: Hill- Nis (Aus/Ned) - Vizner/Husarova (Tsj- /Slw) 5-7 6-47-6. Meisjes, eerste ronde: Van Boeket (Ned) - Kix (Oos/13) 4-6 7-5 6-3. Heilbronn (Dui). Challenger mannen, 110.000 euro. Eerste ronde: Melzer (Oos) - Wessels (Ned) 6-3 2-1 opgave Wessels, Knowle (Oos) - Sluiter (Ned) 6-4 7-5. Dub belspel: Siemerink/Van Scheppingen (Ned) - Davidenko/Vacek (Rus/Tsj) 6-2 6- 2. Kitinov/Landsberg (Rus/Zwe/1- Kem- pes/Stoliarov (Ned/Rus) 6-7 6-3 6-4, Luxa/Koch (Tsj/Dui) - Groen/Waite (Ned/VSt) 6-3 6-4, Wielrennen Ronde van Qatar. Derde etappe Al Kha- rab-Doha: 1. Wilhelms (Dui) 179 km in 4.26,37, 2. Andersen (Den), 3. Capelle (Fra), 4. Backstedt (Zwe), 5. Serina (Ita), 6. Minali (Ita), 7. Kemna (Ned). Klassement: 1. Pagliarini (Bra) 10.14.27, 2. 8ackstedt, 3. Nazon (Fra) 0.01, 4. Wil helms 0.02, 5. Kemna 0.06, 6. Andersen, 9. Van Velzen (Ned) 0.07. Zaalvoetbal Zeeuws-Vlaanderen. Tweede klasse: De Gravin-De Ruyter 5-1, De Pieper-Morres 2 2-3, DPO/Driewegen-HKC 6-6, Marma ra du Puy-Bakkerland Terneuzen 8-3, Pa ys de Mer-Dow 4-1. Stand: De Gravin 14- 35, DPO/Driewegen 14-33, De Pieper 14- 27, Pays de Mer 14-26, Dow 13-19, De Ruyter 14-17, HKC 14-16, Marmara du Puy 13-15, Bakkerland Tern. 13-10, Mari- net 13-10, Morres 2 14-9. donderdag- Voetbal Miami (Florida). Concacaf Gold Cup: Groep C: Martinique - Trinidad 1-0 (0-0). 51. Percin 1-0. Paardensport Jumping Heikant 2002. 10.00 uur: klas siek paarden klasse B 13.00 uur: pro gressief paarden klasse B. 15.30 uur: klassiek paarden klasse L. 18.30 uur: pro- gessief paarden klasse L. Locatie mane ge Heikant, aan de Vylainlaan 30 te Hei kant.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 37