Vragen over Masterplan Goes PZC Thoolse jeugd kan weer knutselen Doek valt voor Beachpopfestival Kapelse wethouder heeft hoop goed te praten in Trinnety Reimerswaal knapt tennisbanen op 17 PvdA-raadslid De Kaart eist opheldering over uitblijven informatie Auto verdwenen in Vlissingen Gemeente koopt grond Veerseweg Aanhouding na openbreken auto's Acht (brom)fietsers op de bon Auto leeggeroofd Drugs in beslag genomen Dubbel bekeurd Open dag De Basis agenda /N 2030 LOPEN ER TNEE V*™0"" 0V£R P£ MARKT VAN GOES. UITGEVOERD donderdag 24 januari 2002 door Harold van Ginkel THOLEN - De Thoolse jeugds oos Thjos is na de verbouwing klaar voor de jeugd tot en met twaalf jaar. Gisteren ging de kinderclub van start. Al eerder kon de jeugd tot en met zeven tien jaar weer terecht in de Meulvliet in Tholen-stad. De Thoolse kinderen hadden ge hoopt twee weken geleden weer de soos in te kunnen, maar de medewerkers bleken de ver keerde sleutel meegenomen te hebben. De goede sleutel was niet zo snel te vinden, waardoor de kinderen weer richting huis konden. Een week later inventariseer den de Thoolse jeugdwerkers de wensen van de kinderen. Hier uit kwamen zo veel verschillen de reacties dat het programma voor het komende half] aar is sa mengesteld. De komende tijd staan onder meer een bingomid- dag en houtwerken op het pro gramma. Elke woensdagmid dagvan 14.00 tot 16.00 uur kan de jeugd tot en met twaalf jaar terecht in Thjos. Bij de herope ning gisteren voor de kleinste jeugd was een knutselcircuit in elkaar gezet. De elf aanwezige kinderen versierden wafels, die zij daarna ook opaten. Verder zijn feestmutsen en kalenders gemaakt. Thjos is vanaf het einde van de zomervakantie dicht geweest vanwege de verbouwing. Het gebouw is na de vernieuwing geheel brandveilig. Op instruc ties van de gemeente is de be drading aangepast, maar nieuw materiaal is er niet in de soos. De Thoolse jeugd tot en met ze ventien jaar was er al eerder te vinden. Vanaf 5 januari konden de jongeren terecht voor disco avonden, die dan ook druk wor den bezocht. Voor de oudere jeugd tot en met 17 jaar is de soos op donderdag en zondag van 19.00 tot21.30 uur geopend. Op deze avonden kunnen de jongeren bijvoorbeeld darten, tafelvoetballen en video kijken. Zaterdagavond van 19.00 tot 23.00uurkandeze gro ep terecht voor een disco met de vaste dj's Marco en Zacharias. Een zelf versierde wafel gaat er wel in. foto Pieter Honhoff door Rolf Bosboom GOES - Het Goese PvdA-raadslid F. de Kaart wil opheldering over de gang van zaken rond het Masterplan Binnen stad. Zo vindt hij het verbazingwek kend dat de gemeenteraad nog altijd niet naar behoren over de jongste ont wikkelingen is geïnformeerd, terwijl de PZC daar al uitgebreid over heeft bericht. Het college van burgemeester en wet houders stemde twee weken in meer derheid in met het Projectplan Binnen stad. Dat is de concrete uitwerking van de toekomstvisie op het centrum van Goes. De eerste fase omvat de herin richting van diverse pleinen en winkel straten en de aanleg van parkeerkel ders aan de Oostwal en het Bleekveld. De totale kosten worden geraamd op 28 miljoen euro. De bedoeling is dat de nieuwe gemeen teraad, die na de verkiezingen van 6 maart aantreedt, de definitieve beslis sing over de uitvoering neemt. Wel zou volgende maand de discussie erover al op gang moeten komen, onder meer met een groot 'binnenstadsdebat' waar alle geïnteresseerden hun mening kun nen geven. Duidelijkheid De gemeenteraad heeft het Projectplan echter nog steeds niet ontvangen. De Kaart had verwacht in de eerstkomen de vergadering van de raadscommissie binnenstad, die voor woensdag 30 ja nuari op de agenda stond, meer duide lijkheid te krijgen. Die bijeenkomst is echter geannuleerd, wegens 'gebrek aan agendapunten'. Het PvdA-raadslid stelt, in schriftelij ke vragen aan burgemeester D. van dei- Zaag, 'ronduit verbijsterd' te zijn. „Mijns inziens is het Masterplan Bin nenstad alleen al een avondvullend programma." Hij vindt bovendien dat de commissie erover moet spreken voordat het binnenstadsdebat plaats vindt. Hij betreurt het verder in hoge mate dat het college verdeeld is. Zijn partijge noot wethouder M. 'tHart is tegen, om dat hij vindt dat de huidige opzet fi nancieel onverantwoord is. De uitvoering legt zo'n groot beslag op het budget van de gemeente, dat er de komende jaren nauwelijks nog geld over zou blijven voor nieuw beleid. Een eensgezind college is volgens De Kaart dringend gewenst bij dergelijke om vangrijke plannen. Bord Kunstenaarsplatform Trechter 5 heeft inmiddels op eigenwijze ingespeeld op de kwestie. Op de zogeheten Ir. J.P. Hopmanspaal aan de Singelstraat, waaraan tot voor kort het omstreden Twin Towers- kunstwerk van Reynier de Munck hing, is nu een tekst te lezen waarin subtiel verwezen wordt naar wethou der (Thijs) 't Hart en het spreekwoorde lijke enthousiasme van diens collega C. Linssen, de geestelijk vader van het Masterplan. De tekst verhaalt van twee vroegere wethouders die in 2030 tevreden over de Grote Markt lopen. De een zegt dan tegen Linssen: „Dat de plannen ooit zijn uitgevoerd, kwam omdat jouw en thousiasme 't ijs brak." VLISSINGEN - Aan het Bellamypark in Vlissingen is dins dagavond tussen half tien en kwart over tien een auto gesto len. Het gaat om een grijze Mercedes 300D met kenteken SK- 45-BH. MIDDELBURG - De gemeente koopt het terrein van de voor malige garage Dijkwel aan de Veerseweg in Middelburg. De aankoop is een strategische beslissing, er zij n vooralsnog geen plannen met het terrein. Voor de lap grond van 11.000 vierkante meter met gebouwen, betaalt de gemeente ruim 900.000 euro. De rentelasten wor den terugverdiend door de huuropbrengst van de bedrijven die zich op het terrein bevinden. TERNEUZEN - Op het parkeerterrein tegenover de C1000 aan de Schuttershofweg te Terneuzen zijn maandagavond rond half twaalf drie auto's opengebroken. Twee oplettende buurtbewoners hebben twee mensen aangehouden totdat de politie ter plaatse was. Het gaat om een 31-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats en een 31-jarige vrouw uit Sas van Gent. Beiden werden overgebracht naar het bureau en in gesloten. HOEK - Acht bromfietsers en fietsers zijn gisterochtend be keurd bij een controle op de Van Wuyckhuiseweg in Hoek. Het verkeer in de richting Temeuzen werd gecontroleerd tussen 7.15 uur en 8.30 uur. In totaal werden er zeventig fietsers en bromfietsers gecontroleerd. ZIERIKZEE - In de Zierikzeese Wielingenstraat is dinsdag een auto opengebroken. Uit de auto verdween een tas met daarin een portemonnee met enkele tientallen euro's, diverse bankpassen, twee rijbewijzen, paspoort en sleutels. De exacte omvang van de schade is niet bekend. HULST - In Hulst is gistermiddag een veertigjarige man uit België aangehouden wegens drugsbezit. Bij een controle bleek de man 21 gram drugs in zijn auto te hebben. De man werd aangehouden, maar werd na betaling van een boete van 200 euro weer in vrijheid gesteld. BIERVLIET - Een achttienjarige man uit Knokke-Heist kreeg in de nacht van dinsdag op woensdag bij een aanhou ding twee bekeuringen. De man werd rond middernacht aangehouden toen agenten de man met hoge snelheid en met slechte verlichting rijden over de F. J. Haarmanweg vanuit Terneuzen in de richting van Biervliet zagen rijden. Hiervoor kreeg de man een boete van 92 euro. Uit navraag bij de Federale Politie bleek de man niet in het bezit te zijn van een rijbewijs. Hiervoor kreeg hij nog een tweede boete, ditmaal ter waarde van 350 euro. Verder bleek hij wel in het bezit te zijn van 4,9 gram hennep en twee space- cakes. Hiei-van deed hij vrijwillig afstand. door Rob Paardekam KRUININGEN - De tennisba nen in Kruiningen, Rilland en Krabbendijke ondergaan op korte termijn een grondige re novatie. Ze krijgen onder meer een modern drainagesysteem en een nieuwe gravellaag. De ge meente trekt ruim 108.000 euro uit voor de operatie. De gemeente Reimerswaal telt zes tennisverenigingen. Twee jaar geleden droeg de gemeente het beheer van de accommoda ties aan hen ovex*. Dat wil zeggen dat de verenigingen nu zelf ver- antwooi-delijk zijn voor het speelklaar maken van de banen, het onderhoud van de bestra ting en de kleedgebouwen, de beplanting en de hekwerken. De gemeente blijft vei-antwoor- delijk voor de renovatie van de kleedgebouwen en de tennisba nen. Voor de banen is een reno vatiecyclus van vijftien jaar vastgesteld en zodoende zijn Kruiningen, Rilland en Krab bendijke nu aan de beurt. Overi gens wordt in dat laatste dorp alleen de derde baan opge knapt. De andere twee staan REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Ron Magnée Rob Paardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl voor 2007 op de rol. De tennis verenigingen van Yerseke, Waarde en Hansweert moeten tot 2013 wachten op de volgen de renovatie, omdat hun banen in 1999 nog onder handen zijn genomen. Ingenieursbureau Oranjewoud heeft in opdracht van de ge meente bekeken hoe de tennis banen in Rilland, Krabbendijke en Kruiningen het beste gereno veerd kunnen worden. De banen behoren tot de oudste in de ge meente en zijn al aan hun twee de 'grote beurt' toe. De derde baan van LTC De Klappers uit Krabbendijke zou eigenlijk vo rig jaar al worden gerenoveerd, maar de gemeente deed het lie ver tegelijk met de banen in Ril land en Kruiningen. De vereni ging ging daarmee akkoord en heeft over het hele jaar 2001 voor de dei-de baan geen hum- betaald. Op aanraden van Oranjewoud worden alle banen die tijdens deze ronde worden aangepakt, voorzien van een nieuw inten sief drainagesysteem. Volgens de gemeente is het risico om dat niet te doen veel te groot. Als de verenigingen de komende jaren te maken zouden krijgen met watei'O'verlast, zullen de syste men alsnog vervangen moeten worden met alle kosten van dien. Ook de gravellaag van de banen wordt aangepakt. Een ander probleem waar Oran jewoud op stuitte is de afmeting van de banen van LTC Kruinin gen en De Bathse Kreek in Ril land. Die voldoen niet aan de eisen van sportkoepel NOC/NSF, zo dat er officieel geen competitie wedstrijden gespeeld kunnen woi-den. De gemeente heeft ech ter dispensatie aangevraagd en die ook gekregen, zodat de af metingen niet veranderd hoe ven te worden. De werkzaamheden zullen ver moedelijk al volgende maand beginnen, zodat de betreffende banen, ook bij eventuele ongun stige weersomstandigheden, op 1 april speelklaar zijn. GOES - Montessorischool De Basis aan de Frambozestraat in Goes houdt zaterdag van 10.30 tot 12.30 uur open dag. Ouders kunnen zich oriënteren op de mogelijkheden van het Montes- sori-onderwijs en kennismaken met leerkrachten, leerlingen en materialen. door Marcel Modde SCHARENDIJKE - Het is over en uit voor het Beachpopfesti val. Voor het tweede achtereen volgende jaar is het vijfkoppige vrijwilligersbestuur er niet in geslaagd voldoende sponsors te vinden. Volgens woordvoerster C. Kort restte de organisatie geen andere keus dan de stich ting op te heffen. De hulp van de landelijke j onge- renomroep BNN en een sponsor- finder om potentiële geldschie ters te intei-esseren voor het fes tival aan de voet van de Brou- wersdam, heeft niets concreets opgeleverd. Kort: „Het was alle maal misschien, misschien en te veel onzekerheden. Het gaat bij elkaar om flinke bedragen. Op een gegeven moment moet je écht kunnen beginnen, anders wordt het te laat voor het boe ken van artiesten en het regelen van de opbouw. Dan houdt het gewoon een keer op. En dat doet ontzettend veel pijn, wanneer je jarenlang met een verschrikke- lij k enthousiaste ploeg zo je best hebt gedaan om er steeds een mooi feest van te maken." Beachpop kende zijn oorsprong in 1993. In de beginjaren groei de het bezoekersaantal snel uit tot enkele duizenden muziek liefhebbers. Het zomerevene- ment trok indertijd grote namen als de Stranglers, The Nits, de Dijk, Herman Brood en Lois La ne. In 1999 noteei'de de organi satie nog een topbezetting met 43 podiumacts, onder wie Bief. Maar toen was het festival ei genlijk al op z'n retour. Het jaar daarop trachtte de oi-ganisatie met een hoofdzakelijk op dance gericht affiche het tij te keren. Het slechte weer en het tegen vallend aantal bezoekers bracht feitelijk de nekslag toe. In 2001 werd het festival op de valreep afgeblazen bij gebrek aan gega- randeei-de inkomsten uit spon sorbij dragen. Het staken van de poging tot een grootse come back op basis van de oorspron kelijke formule dit jaar, bete kent het definitieve einde van Beachpop op Schouwen-Duive- land. Pech Kort heeft zelf de indi-uk dat het incident met de Feijenoordsup- porters tijdens een optreden van The Party Animals in juli 1996 de negatieve omslag voor Beachpop teweeg heeft ge bracht. „Naar aanleiding daar van kregen we aanvankelij k van de gemeente geen vei-gunning meer om het festival in het hoogseizoen te programmeren. Dan kun je wel allerlei mooie dingen bedenken om succes te boeken, maar de elementen zon, zee en strand trekken in hartje zomer aanzienlijk meer publiek naar Zeeland. En daarop was de hele boel nou juist afgestemd! Wanneer je dan bovendien twee edities achter elkaar slecht weer hebt.... We hebben best wel veel pech gehad. De wil was er, maar het is niet gelukt." Opheffing De Schouwse cultuurwethou der D. van der Wekken (PvdA) was gisteren nog niet op de hoogte van het verscheiden van Beachpop. Hij beschouwt de opheffing van de stichting als een verlies voor de regio. „Het voorzag in zekere mate toch in een behoefte. Ik weet uit de con tacten met die organisatie hoe moeilijk het is om zoiets blij vend op de kaart te zetten. De kleine sponsoren zijn hier meestal wel te vinden, maar het bedrijf dat die grote duit in het zakje doet, dat is het probleem." De wethouder bevestigt dat Beachpop al zijn leningen aan de gemeente heeft terugbetaald. De stichting heeft nog wel schulden uitstaan bij diverse le veranciers van de laatst gehou den editie. Die zijn inmiddels bericht over de opheffing en het feit dat er geen geld is om de te goeden te betalen. STREEKACTIVITEITEN GOES - Maria-Magdalenakapel, 12.00- 12.30 uur: Middagpauzedienst; ds. B. Ha gen; Sportpunt Zeeland, 13.00 - 14.35 uur: Linedance door Country Club The Sou thern Riders; 18.30 uur: Beginnerslessen Tai Chi en qigong; De Pit, 13.30-14.45: Volksdansen voor ouderen; Wijkgebouw Jan Ligthart, 19.00 uur: Technika 10 voor meisjes van 10 t/m 12 jaar; Korpsgebouw Leger des Heils, 18.45- 19.45 uur: Gezamenlijk gebedsuur; 's-HEERENHOEK - De Jeugdhoeve, 18.45-20.30 uur: Jaarlijkse bloedinzame- ling; KORTGENE - Dorpshuis De Pompweie, 19.30 uur: Jeugdoptreden van Koninklij ke Muziekvereniging Eendracht Maakt Macht; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 13.00- 17.00 uur: Biljartcompetitie senioren; YERSEKE - Achter het havenmeesterkan toor aan de Prinses Beatrixhaven, einde steiger, 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Oosterschelde. Wethouder Herselman in geprek met enkele soosbezoekers. foto Willem Mieras door Rolf Bosboom KAPELLE - Met jeugdsoos Trinnety in Kapelle is niets mis en van sluiting is al helemaal geen sprake. Wethouder J. Herselman deed gister avond een manmoedige po ging zijn goede bedoelingen duidelijk te maken aan de vrij willigers en bezoekers van de soos. Die lieten zich echter niet zo makkelijk overtuigen. Trinnety was gebeten op de wethouder. In een discussie die hij maandag' had met leerlin gen van het Goese Lyceum zei een jongen uit Wemeldinge dat hij niet zo gauw naar de Ka pelse jeugdsoos zou gaan, om dat daar volgens hem ook 'foute figuren'komen. De wet houder liet even later in het ge sprek weten dat hij als zijn dochter eenmaal oud genoeg is, hij wel goed zou nadenken voordat hij haar zomaar laat uitgaan. De terloops gemaakte opmer kingen haalden de krant en het 'luttele zinnetje' in het artikel, zoals de vermeende boosdoe ner het formuleerde, viel ver keerd bij de vele mensen die zich nauw verbonden voelen met Trinnety. Die concludeei- den dat Herselman vond dat in de jeugdsoos alleen maar foute figuren komen en dat hun on derkomen met sluiting wordt bedreigd. Dat leidde tot tien tallen boze e-mailtjes aan het adres van de wethouder. „De soos is heel erg gezellig en er komen geen foute mensen", liet Marijn bijvoorbeeld we ten. Herselman, die dinsdagavond ook kritiek kreeg te verduren van de leden van de commissie welzijn en onderwijs, begaf zich gisteravond in het hol van de leeuw. Volgens hem is zijn uitspraak 'uit zijn verband ge rukt'. Hij wilde alleen maar aange ven dat hij zich zorgen maakt over de problemen, zoals het toenemende geweld, in het uit gaansleven in het algemeen en dat hij daarom nog niet weet of hij zijn kinderen later zomaar op pad laat gaan. Opmerking „Mijn opmerking ging' abso luut niet over Trinnety bena- drukte Herselman. Hij stelde dat de jeugdsoos juist een be- langi-ijke functie vervult. „Tr innety voorziet duidelijk in een grote behoefte. Er is ook absoluut geen sprake van dat het dicht zou moeten. Ik hoop juist dat jullie nog heel lang gebruik zullen maken van de ze ï'uimte." De jongeren luisterden argwa nend en het bleek een haast onmogelijke taak voor de wet houder om de omschrijving 'foute figuren', ook al heeft hij die zelf nooit gebruikt, in één keer uit de wereld te helpen. „Waarom heb ik u hier eigen lijk nog nooit gezien?", vroeg een van hen. Vrijwilligers van de soos hebben de kritiek al eerder geuit. Herselman beaamde dat hij maar een en kele keer in Trinnety is ge weest, maar voerde ter verde diging aan dat hij sommige scholen en sportclubs zelfs nog nooit heeft bezocht hoewel hij ook wethouder van onderwijs en spoil is. „Ik had daar zelf eerlijk gezegd nog niet echt bij stilgestaan." Mieras Met deze tekst in de Singelstraat speelt kunstenaarsplatform Trechter 5 op eigen wijze in op de Goese kwestie. foto Willem

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 31