Oppepper voor Papegaaienburg PZC PZC Zwembad Vrijburg in vogelvlucht Doek valt voor Beachpopfestival Leerlingen zeggen Boazschool gedag Camping Moens tekent overeenkomst met nieuwe buren Fractie wil stadhuis omvormen tot raadhuis Vlissingen wil woontoren, nieuwe supermarkt en winkel in tuinartikelen 17 Auto verdwenen in Vlissingen Gemeente koopt grond Veerseweg Aanhouding na openbreken auto's Acht (brom)fietsers op de bon Auto leeggeroofd Drugs in beslag genomen Dubbel bekeurd Auto belandt op zijn kant Griffioenwijk Middelburg wil advies over inbraakpreventie donderdag 24 januari 2002 Vanaf grote hoogte zijn de contouren van het nieuwe zwembad tussen Vlissingen en Middelburg al duidelijk zichtbaar, foto Peter Buteij n VLISSINGEN - Aan het Bellamypark in Vlissingen is dins dagavond tussen half tien en kwart over tien een auto gesto len. Het gaat om een grijze Mercedes 300D met kenteken SK- 45-BH. MIDDELBURG - De gemeente koopt het terrein van de voor malige garage Dij kwel aan de Veerseweg in Middelburg. De aankoop is een strategische beslissing, er zijn vooralsnog geen plannen met het terrein. Voor de lap grond van 11.000 vierkante meter met gebouwen, betaalt de gemeente ruim 900.000 euro. De rentelasten wor den terugverdiend door de huuropbrengst van de bedrijven die zich op het terrein bevinden. TERNEUZEN - Op het parkeerterrein tegenover de C1000 aan de Schuttershofweg te Terneuzen zijn maandagavond rond half twaalf drie auto's opengebroken. Twee oplettende buurtbewoners hebben twee mensen aangehouden totdat de politie ter plaatse wasHet gaat om een 31-j arige man zonder vaste woon- of verblijfplaats en een 31-jarige vrouw uit Sas van Gent. Beiden werden overgebracht naar het bureau en in gesloten. HOEK - Acht bromfietsers en fietsers zijn gisterochtend be keurd bij een controle op de Van Wuyckhuiseweg in Hoek. Het verkeer in de richting Terneuzen werd gecontroleerd tussen 7.15 uur en 8.30 uur. In totaal werden er zeventig fietsers en bromfietsers gecontroleerd. ZIERIKZEE - In de Zierikzeese Wielingenstraat is dinsdag een auto opengebroken. Uit de auto verdween een tas met daarin een portemonnee met enkele tientallen euro's, diverse bankpassen, twee rijbewijzen, paspoort en sleutels. De exacte omvang van de schade is niet bekend. HULST - In Hulst is gistermiddag een veertigjarige man uit België aangehouden wegens drugsbezit. Bij een controle bleek de man 21 gram drugs in zijn auto te hebben. De man werd aangehouden, maar werd na betaling van een boete van 200 euro weer in vrijheid gesteld. BIERVLIET - Een achttienjarige man uit Knokke-Heist kreeg in de nacht van dinsdag op woensdag bij een aanhou ding twee bekeuringen. De man werd rond middernacht aangehouden toen agenten de man met hoge snelheid en met slechte verlichting rijden over de F. J. Haarman weg vanuit Terneuzen in de richting van Biervliet zagen rijden. Hiervoor kreeg de man een boete van 92 euro. Uit navraag bij de Federale Politie bleek de man niet in het bezit te zijn van een rijbewijs. Hiervoor kreeg hij nog een tweede boete, ditmaal ter waarde van 350 euro. Verder bleek hij wel in het bezit te zijn van 4,9 gram hennep en twee space- cakes. Hiervan deed hij vrijwillig afstand. door Marcel Modde door Ab van der Sluis j VLISSINGEN - Hel winkelcen- I trum Papegaaienburg in Vlis- I singen krijgt een face-lift. In het voorontwerp-bestemmings plan Groot Lammerenburg gaat de gemeente uit van twee woon torens, een grote supermarkt en een nieuwe winkel in tuinarti- I kelen. Het bestaande kantoor gebouw in Papegaaienburg moet vervangen worden door I een nieuw complex met een praktijkruimte voor gezond- I heidszorg en daar bovenop en kele appartementen. Het bestemmingsplan Groot Lammerenburg vervangt de be- I stemmingsplannen: West-Sou- burg, Hofwijk, Westerzicht, I Weijevliet, Papegaaienburg I en n, Papegaaienburg wijkcen- trum, Bossenburgh, Zuidbeek, S14 (gedeeltelijk), Rosenburg, 't Wissel. In het gebied wonen bijna tienduizend mensen. Het merendeel van hen woont in koopwoningen. De gemeente Vlissingen heeft al geruime tijd plannen om het winkelcentrum Papegaaien burg een oppepper te geven. De plannen daarvoor bestaan uit een supermarkt met een vloer oppervlakte van 1600 vierkante meter, de vestiging van een win kel in tuinspullen, de bouw van veertig appartementen en her inrichting van de openbare ruimte, waaronder uitbreiding van het aantal parkeerplaatsen. Een deel van de appartementen wordt gebouwd in de vorm van VLISSINGEN - Een 65-jarige vrouw uit de gemeente Veere is I gistermiddag in Vlissingen met haar auto op zijn kant beland. De vrouw was op de kruising President Rooseveltlaan/Nieu- we Vlissingseweg uit de bocht geraakt en de dijk opgei-eden langs de Nieuwe Vlissingseweg waar de auto op zijn kant tot stilstand kwam. De bestuurster kwam met de schrik vrij. De schade aan de auto is niet be kend. door Miriam van den Broek WESTKAPELLE - Campings 't Hoekje en Westkapelle bij de Joossesweg in Westkapelle kun nen zich vinden in de komst van camping Moens. De drie hebben een intentieverklaring onderte kend. Voorwaarde is dat de twee gevestigde campings in de toe komst gebruik kunnen maken van het parkeerterrein bij Moens. Camping Moens moet weg aan de K. de Vos weg omdat daar geen ruimte is voor uitbreiding. De uitbreiding is noodzakelijk, omdat Moens anders niet meer aan de huidige normen kan vol doen. De provincie stelde voor naar de Joossesweg te verhui zen. Dat plan leverde in eerste instantie 220 inspraakreacties op, waaronder die van de plaat- selijke campings, i De eigenaren en exploitanten 1 van campings Westkapelle, 't Hoekje en Zuiderduin zijn naar aanleiding van de verhuis- plannen met de gemeente Veere REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Oostsou burgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl een woontoren van twaalf ver diepingen op de winkel voor tuinai-tikelen. Tussen deze win kel en de appartementen komt een parkeerdek voor de bewo ners van alle appartementen. Een loopbrug verbindt de toren en het parkeerdek. Een andere ontwikkeling is de bouw van een praktijkruimte voor podotherapie, inclusief een woning en een nieuw kanto rengebouw met daarop enkele appartementen. Tenslotte denkt de gemeente Vlissingen aan een woontoren ten zuiden van de Zuidbeekseweg, die qua vorm en uitstraling moet lijken op de woontoren op het winkel centrum. Woninguitbreiding Ten noorden van West-Souburg heeft het stedenbouwkundig adviesbureau SAB één groot schalige woninguitbreiding in getekend. Ingeklemd tussen het bestaande Tuindorp en de Vrij burgstraat is plek voor 450 wo ningen. Van de oppervlakte van zo'n twaalf hectare mag onge veer zestig procent bebouwd worden. Voor de nieuwe wijk is nog geen stedenbouwkundig ontwerp en een beeldkwali teitsplan klaar In beide ontwer pen zal rekening gehouden met de overgang tussen bebouwing en het achterliggende agrarisch gebied. Ontsluitingswegen zijn al wel bekend: Weijevliet weg, Westerbaan, Dwarsstraat en Ceresstraat. Op de Vrijburg straat komt geen aftakking. Naast deze uitbreiding kent het bestemmingsplan Groot Lam merenburg ook een aantal klei nere inbreidingslocaties. Een daarvan wordt op dit moment gerealiseerd. Langs de Van Oor schotlaan wordt de laatste hand gelegd aan twee vrijstaande en acht twee-onder-eenkapwo- ningen. De tweede locatie ligt langs de Flamingoweg, waar maximaal tien huizen gebouwd kunnen worden. Concrete bouwplannen zijn er (nog) niet. Op enkele stukken grond langs cle Vrijburgstraat en de Nieuwe Vlissingseweg is samen plek voor acht vrijstaande huizen. Het voorontwerp ligt vanaf van daag tot en met 20 februari ter inzage bij de gemeente en de bi bliotheken. in gesprek gegaan. De drie cam pings aan de Joossesweg erken nen dat de kwaliteit van hun parken in de toekomst verbe terd moet worden. Verwacht wordt dat er dan twee campings ontstaan, met samen ongeveer 350 kampeerplaatsen. Momen teel hebben ze samen 417 plaat sen. Hoe dat plan verder vorm krijgt, is nog onbekend. Wel wordt verwacht dat dan een te kort ontstaat aan parkeerruim te. Een groter parkeerterrein bij Moens moet de oplossing zijn. De campings Westkapelle, 't Hoekje en Moens hebben hier over een intentieverklaring on dertekend. Zuiderduin heeft nog bedenktijd nodig. Voordelig Het college van B en W is van mening dat deze verandering van het plan voordelig is voor alle partijen. „De verplaatsing van camping Moens kan door gaan. De aanpassing is mogelijk binnen de aangegeven grenzen en voor de bestaande campings is een blokkade voor een toe komstige kwaliteitsverbetering weggenomen", zegt het college. Bovendien is er eindelijk sa menwerking bereikt tussen de nieuwkomer en de bestaande bedrijven. Het voordeel voor de gemeente is dat de drie bestaan de campings geen bezwaar zul len aantekenen tijdens de pla nologische procedure voor het ver-plaatsen van Moens. Het grotere parkeerterrein staat volgens het gemeentebestuur- de grootte van de nieuwe camping niet in de weg. De geplande 230 kampeerplaatsen kunnen blij ven bestaan. Wel moet de inde ling het terrein worden aange past en moet de camping iets op de standplaatsoppervlakte in leveren. Maar dan nog blijven de aantal vierkante meters per kampeerplaats ruim boven de norm. Tijd Camping Zuiderduin heeft de verklaring niet ondertekend omdat die meer tijd nodig heeft om na te denken over de eigen toekomstpositie en de kwali teitsverbetering van het eigen terrein. Toch is Zuiderduin geen tegenstander van de ontwikke ling zoals die in de verklaring is aangegeven. De camping zal ook geen bezwaar aantekenen. Het plan wordt donderdag 31 januari voor advies voorgelegd aan de raadscommissie ruimte lijke ordening. door Nadia Berkelder VLISSINGEN - De baden van het stadsgewestelijke zwembad op industrieterrein Vrijburg zijn vanuit de lucht al te zien. De funderingen en de wanden zijn inmiddels gestort. Alleen de kuip van het recreatiebad is nog niet klaar. De bouw van het nieuwe zwem bad is in augustus vorig jaar be gonnen. Er komen in totaal vier baden in het gebouw: een wed- strijdbad, een verenigingsbad, een instructiebad en een recrea tiebad. Het zwembad is naar verwachting in februari 2003 door Anja Bimmel MELISKERKE - „We lopen voor de laatste keer door de Boazschool", zongen luidkeels alle 227 kinderen van de Boaz school in Meliskerke. De deuren werden na de ceremoniële wan deltocht voor het laatst geslo ten. Nu is het wachten op de bouw van de nieuwe school. Hoewel sommige bewoners van het dorp de sloop jammer vin den, verheugt iedereen zich op het nieuwe gebouw. „Zelfs de opa's van sommige leerlingen hebben hier nog les gehad. Dat door Ab van derSluis MIDDELBURG - Het oude stadhuis aan de Markt in Mid delburg moet na de oplevering van het nieuwe stadskantoor in het Stationsgebied ingericht worden als raadhuis. Daarvoor pleit de fractie van Leefbaar Middelbrug in een brief aan B en W. Volgens de laatste plannen moet het monumentale gebouw in het hart van de stad een Huis der Kunsten worden. Daarin kun nen allerlei culturele instellin gen onderdak vinden, zoals de klaar. De foto is genomen vanaf het noorden. De Nieuwe Vlis singseweg ligt iets verder naar links. Bovenin staan de witte muren van het instructiebad. Dat komt, samen met het recreatie- bad, in een ovaalvormig gebouw aan de zuidkant van het baden- complex. In hetzelfde gedeelte komen ook een kinderbad en een peuterbad. Daarnaast is er nog plaats voor bubbelbaden, stoomcabines, een whirlpool en een knuffelmuur. Het zwembad bestaat straks uit twee stukken, een recreatief ge deelte en een deel waar serieus gezwommen wordt. De twee geeft het gebouw wel iets bij zonders", vertelt directeur W. Poppe. De in 1934 gebouwde school moet weg, omdat het ge bouw te klein is geworden voor het toenemende aantal kinde ren. Op de plaats waar de oude school staat, komt een gloed nieuw, groter gebouw. Het is de bedoeling dat de school ruimte gaat bieden aan tien groepen. Over ongeveer anderhalf jaar is de nieuwe Boazschool klaar. Poppe is blij dat de nieuwe school nu eindelijk in zicht is. „Het werd gewoon te klein en we hadden nogal last van ach terstallig onderhoud." Zelf functies worden gescheiden door een langgerekt deel van het gebouw. Daarin komen kleed kamers, toiletten, douches, een fitnessruimte en kantoren. De ronde contour op de foto wordt straks de ingang. Aan de onderkant van de foto zijn drie vlakken te zien. Het meest linkse vierkant wordt het wedstrijdbad. Aan de zijkant, bij de buitenmuur, komt een tri bune. Het smallere gedeelte in het midden is straks het vereni gingsbad. Aan de rand daarvan komen twee duikplanken, een hoge en een lage. Nu is al duide lijk zichtbaar dat het onderste deel van het bad dieper is dan heeft hij geen binding met het oude gebouw, maar hij begrijpt waarom buurtbewoners het jammer vinden dat het tegen de vlakte gaat. Maar het dorp geeft niet alleen iets op, de bewoners krijgen ook iets terug, meent Poppe. „We zijn straks een ge weldige school met een moderne uitstraling rijker." Beetje vreemd De leerlingen zijn ook te spre ken over hun nieuwe school. Een enkeling vindt het ontwerp een beetje vreemd. „Ik vind het heel leuk, maar het ronde dak is nog wel wennen", zegt Jaap den het bovenste. Het derde vlak, helemaal rechts, is de installa tieruimte. Het is nog steeds niet duidelijk of er een glijbaan in het zwem bad komt. De gemeenteraden in Vlissingen en Middelburg had den daarop aangedrongen. Er is een onderzoek ingesteld naar de financiële haalbaarheid. Een glijbaan zou maximaal 450.000 euro mogen kosten. In februari moet een beslissing genomen worden. De bouw van het bad kost zonder glijbaan ruim 16 miljoen euro (oftewel 36 miljoen gulden). Het zwembad ver wacht jaarlijks 450.000 bezoe kers te trekken. Hollander uit groep acht. De tienjarige Emma van Dijk is en thousiast „Ik vind de school vooral leuk omdat het zo groot lijkt." Tot het nieuwe pand klaar is, zitten de leerlingen in een tijde lijk onderkomen aan de Molen- werf. De kleuterklas blijft in een deel van de oude school die niet gesloten wordt. De kleuterafde ling wordt overgenomen door de gemeente en blijft los bestaan naast de Boazschool. Volgens Poppe hebben de kinderen geen moeite met de tijdelijk verhui zing. „Kinderen zijn altijd in voor iets nieuws." ding tussen raad en college. Leefbaar Middelburg ziet in al deze aspecten (weinig geld, in voering van dualisme) een mooi moment om eens serieus te dis cussiëren over herbestemming van het stadhuis tot raadhuis. De fractie stelt dat ook in andere gemeenten de raad in een ander gebouw zit dan de wethouders, de burgemeester en de ambte naren. In de opzet van Leefbaar Middelburg wordt niet alleen de raadzaal blijvend gebruikt. De partij wil ook commissie- en fractiekamers inrichten en ambtenaren een plekje geven, die de raad ondersteunen. SCHARENDIJKE - Het is over en uit voor het Beachpopfesti val. Voor het tweede achtereen volgende jaar is het \ijfkoppige vrijwilligersbestuur er niet in geslaagd voldoende sponsors te vinden. Volgens woordvoerster C. Kort restte de organisatie geen andere keus dan de stich ting op te heffen. De hulp van de landelijke jonge renomroep BNN en een sponsor- finder om potentiële geldschie ters te interesseren voor het fes tival aan de voet van de Brou- wersdam, heeft niets concreets opgeleverd. Kort: „Het was alle maal misschien, misschien en te veel onzekerheden. Het gaat bij elkaar om flinke bedragen. Op een gegeven moment moet je écht kunnen beginnen, anders wordt het te laat voor het boe ken van artiesten en het regelen van de opbouw. Dan houdt het gewoon een keer op. En dat doet ontzettend veel pijn, wanneer je jarenlang met een verschrikke lijk enthousiaste ploeg zo je best hebt gedaan om er steeds een mooi feest van te maken." Oorsprong Beachpop kende zijn oorsprong in 1993. In de beginjaren groei de het bezoekersaantal snel uit tot enkele duizenden muziek liefhebbers. Het zomerevene- ment trok indertijd grote namen als de Stranglers, The Nits, de Dijk, Herman Brood en Lois La ne. In 1999 noteerde de organi satie nog een topbezetting met 43 podiumacts, waaronder Blof. Maar toen was het festival ei genlijk al op z'n retour. Het jaar daarop trachtte de organisatie met een op dance gericht affiche het tij te keren. Het slechte weer en het tegenvallend aantal be zoekers bracht feitelijk de nek slag toe. In 2001 werd het festi val op de valreep afgeblazen bij gebrek aan gegarandeerde in komsten uit sponsorbijdragen. Het staken van de poging tot een grootse come back op basis van de oorspronkelijke formule dit jaar, betekent het definitieve einde van Beachpop. Kort heeft zelf de indruk dat het incident met de Feijenoordsup- porters tijdens een optreden van The Party Animals in juli 1996 de negatieve omslag voor Beachpop teweeg heeft ge bracht. „Naar aanleiding daar van kregen we aanvankelijk van de gemeente geen vergunning meer om het festival in het hoogseizoen te programmeren. Dan kun je wel allerlei mooie dingen bedenken om succes te boeken, maar de elementen zon, zee en strand trekken in hartje zomer aanzienlijk meer publiek naar Zeeland. Wanneer je dan bovendien twee edities achter elkaar slecht weer hebt...." Cultuurwethouder D. van der Wekken was gisteren nog niet op de hoogte van het verscheiden van Beachpop. Hij beschouwt de opheffing van de stichting als een verlies voor de regio. MIDDELBURG - Bijna 400 van in totaal 1550 huishoudens in de Griffioen in Middelburg willen dat adviseurs van het inbraak preventieteam hun woningen op veiligheid inspecteren. R. van Dommelen, mentor van de inbraakpreventie, verwacht dat er nog meer aanvragen uit de wijk binnen zullen komen. „We hebben er onze handen vol aan", zegt hij. Het team inbraakpreventie heeft tot 31 december 2004 de tijd om de verschillende buur ten in het Stadsgewest Vlissin- gen/Middelburg te benaderen. Het doel van de preventieronde is de huizen minder inbraakge- voelig te maken. In Vlissingen hebben de adviseurs Paauwen- burg, Rosenburg, Bossenburg, Papegaaienburg, Westerzicht en West-Souburg al bezocht. In Middelburg is Dauwendaele onlangs afgerond en volgt nu de Griffioen. „Dat onderzoek is gratis. De ad viseurs geven aan op welke pun ten voor de veiligheid het huis tekort schiet", vertelt J. van Schaik, coördinator van Zee land van het politiekeurmerk Veilig Wonen. „Maar de aanpas singen om het huis te beveiligen zijn voor kosten van de bewoner. We wijzen de bewoners op keur merkartikelen Veilig Wonen. Gemiddeld kost de aanschaf van materiaal 180 euro." Bewoners kunnen een certifi caat krijgen als alle adviezen zijn opgevolgd. „We hebben in totaal 38 certificaten uit kun nen reiken. Het is redelijk kost baar. Dat schrikt sommigen af om alle adviezen over te ne^- men." Stichting Beeldende Kunst Middelburg. Het college stelt aan de 'omvorming' een belang rijke voorwaarde: het gotische deel (voorhal, trouwzaal, Bur gerzaal, Vleeshal) van het stad huis blijft in gebruik bij de ge meente. Leefbaar Middelburg schrijft in zijn brief dat de huisvesting van een aantal culturele instellin gen niet optimaal te noemen is. Tegelijkertijd betwijfelt de fractie of het huidige stadhuis, gelet op de financiële armslag van de gemeente, wel geschikt gemaakt kan worden voor een Huis der Kunsten. Op 6 maart wordt een nieuwe gemeenteraad gekozen. Zodra een nieuw college is aangetre den. gaat ook Middelburg over op het nieuwe, duale stelsel. Er- ontstaat dan een grotere schei- Na een laatste rondje door de gangen sloot de oude Boazschool vandaag voor het laatst de deuren. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 17