pzc Turnschool vecht voor bestaan Voetbalvereniging Zierikzee boekt succes op het internet Sterke bezetting Jumping Heikant Geen Zeeuwse turners op het hoogste niveau 3BSD Interieur Totaal sluit aan bij koplopers Rinus van de Ven wel, Ludwig niet naar Goes Trainer Koos Hamels: We willen wel samenwerken, maar ons niet onderwerpen uitslagen Driebanders kansrijk voor finaleplaats Drie keer goud Zilverentant sbw donderdag 24 januari 2002 Koos Hamels: „Op den duur kom je er achter dat het geen zin heeft je boos te maken. Daar heb je alleen jezelf maar mee." foto Ruben Oreel door Jan Dagevos MIDDELBURG - De Turn school Zeeland heeft zijn koers aangepast. De stichting koes tert nog wel degelijk aspiraties, maar het bedrijven van topsport is even afgezworen. De turn sters komen voorlopig alleen nog maar uit op nationaal wed strijdniveau. Het is een stapje terug, zo erkent trainer Koos Hamels. „Het gebeurt met pijn in mijn hart, maar we moeten reëel zijn. De omstandigheden zijn er op dit moment niet naar om op een fatsoenlijke manier topsport te bedrijven." De Turnschool Zeeland heeft een turbulent jaar achter de rug. De stichting raakte in juli de landelijke steunpunterkenning kwijt, omdat de nationale turn bond niet tevreden was over de progressie van de turnsters. Daarnaast strookte de visie niet meer met die van de bond. Het gevolg was dat de financiële bij drage van 12.000 gulden per jaar werd stopgezet. Last Vervolgens wilde MTV'69, de vereniging waar de Turnschool ooit uit voortkwam, de samen werking ondanks een nog een jaar geldende overeenkomst verbreken. Het bestuur van de Middelburgse club meende dat de Turnschool na de intrekking van de steun een last was die niet meer te dragen was. De Turnschool di-eigde hierop met een kort geding, maar zo ver kwam het niet. Na een roerige ledenvex-gadering werd beslo ten de overeenkomst na te leven. I Hierdoor konden de leden van de Turnschool gebruik blijven maken van de turnhal, die ei- 1 gendom is van MTV '69. I „Ik heb in die periode wel eens I overwogen ermee te stoppen", geeft de 52-jarige Hamels toe. „Al die perikelen hebben toch een enorme impact op je. Ik was al die toestanden beu. Tien jaar geleden had ik in de handen ge spuwd en het varkentje wel even gewassen, maar dat kon ik nu niet meer opbrengen. Dat zal j ook wel met de leeftijd te maken hebben. Op den duur kom je er ook achter dat het geen zin heeft jeboos te maken. Daar heb je al 1 door Lucien Roelandt HEIKANT - In Manege Heikant gaat vandaag Jumping Heikant 2002 van start. Het succes van vorig jaar was voor de Stichting Hippische Sport Heikant reden om van de vierdaagse Jumping een jaarlijks terugkerend eve nement te maken. Ondanks de concurrentie van i een concours in Brabant kan de organisatie zich op een behoor- j lijke belangstelling verheugen. Voorzitter George Lernout: „Heikant is niet alleen erg in trek bij Belgen, maar ook bij Brabanders. Nu daar gelijktij dig een concours wordt gehou den, mis je een aantal ruiters. I Vooral het feit dat daar de natio- I nale rubrieken 1.35 en 1.40 me- j ter worden verreden, speelt ons parten. I Desondanks hebben we een deelnemersveld, met aanspre- kende namen." I De preses doelt op Gudrun Pa- I teet, de Belgische j uniorenkam- I pioene, de Nederlandse jeugd- internationals Tim Fransen en I Maurice van Vliet en Pieter-Jan Berkers van de stal Van de Vorm uit Dinteloord. Zij zullen in de Grote Prijs Delta Mossel op za- I terdagavond en de Pleyboght van onze sportredactie GOES - Het eerste team van 3BSD Interieur Totaal heeft door een fraaie zege op Ouden bosch 1 de aansluiting met de top van de derde divisie drie banden hervonden. DGV Euro Ginseng ging ten onder bij Eet huis 2000 in Oosterhout. 3BSD Interieur Totaal 1-Ou denbosch 1 6-2: Er hing veel af van de ontmoeting tussen de nummers twee en vier van het klassement. Johan Flikweert verloor na een spannende partij met slechts één punt verschil van Van Steen, 29-30 na 44 beurten. Peter van Hou welin gen pakte afgetekend (30-21 in 48 beurten) de winst tegen Noordijk. Peter Flikweert pres teerde het omgekeerde van broer Johan en wist met één punt verschil te winnen van De Bruyn: 25-24 na 45 beurten. Jan Eickenboom had de grootste leen jezelf maar mee." Dat wil niet zeggen dat hij zich niet ver weerd heeft tegen het besluit van de turnbond. „De argumen ten die men aangedragen heeft, vind ik nog steeds onterecht. We hebben helemaal geen terug loop gehad. Op het NK van vorig jaar kwamen we met acht turn sters uit in de topsportklassen. Dat was meer dan andere steun punten, zoals Echt, Zoetermeer en Nijmegen. Wat die progressie betreft: als er van de acht turnsters zeven voor de nationale selectie worden uitgenodigd, dan doe je het toch niet zo slecht? Dat heb ik alle maal aangedragen, maar ik kreeg sterk de indruk dat de pap al was gestort. Ach, soms gebeu ren er dingen in de sport die niet altijd met goede argumenten te omkleden zijn." Hamels:Als dit in het bedrijfs leven gebeurt, wordt dat als asociaal betiteld. Maar bij een bedrijf heb je dan tenminste nog een ondernemingsraad, die voor je in de bres kan springen." In dat opzicht had de Vlissingse trainer, die in zijn dagelijks le ven onderhoudscoördinator is bij IPV in Vlissingen, graag steun willen hebben van MTV'69, maar die ki'eeg hij in zijn ogen niet. „Dat is een te- lexxrstelling geweest. Ik ben der tig jaar lid van die vereniging en heb toch wel wat betekend. Kennelijk wordt zoiets snel ver- geten. Ik vind dat MTV de Turn school heel snel heeft laten val len. Men zocht toenadering tot een ander (de Turncombinatie) en ook nog eens achter onze rug om." Het bestuur van MTV ontkent dat overigens ten stelligste. De leiding zegt dat er in die periode alleen in oriënterende zin met de Turncombinatie (een samen werkingsverband van twee Bra bantse clubs en gymnastiekver eniging Koudekerke) is gespro- ken. MTV wilde slechts weten of het mogelijk was om topsport met meerdere verenigingen te bedrijven. Inmiddels heeft MTV definitief toenadering gezocht tot de Turncombinatie, waar Harry Stapel uit Vlissingen trainer is. Vooral, omdat de Turncombinatie door de bond als steunpunt in oprichting is aangemerkt. Harxy Stapel en Cup op zondagavond voor vuux-- werk zorgen. Ze zijn echter niet de enigen. Ook de Belgische in ternational Wim Smet uit Kiel- dx-echt en de Zeeuwen Ilyo de Loos, Maxgreet Walraven en Mi chelle en Dermis Evertse zullen proberen met de hoofdprijzen aan de haal te gaan. Net als op Indoor Zeeland ligt ook in Heikant voor de winnaar van de klasse M een ticket voor deelname aan het talentenplan te wachten. In Goes miste Mi chelle Evertse die prijs, doordat haar vriendin Carolein van de Plasse haar in laatste instantie passeei'de. Van de Plasse is in Heikant niet van de partij. Desondanks is de concurrentie groot. Colinda Cornelissens heeft met haar zwarte merrie Nobellehetthuisvooi'deel, maar ook Margreet Walraven en In- grid Jakobse moeten in staat worden geacht om het feestje voor Michelle Evertse voor de tweede keer te bederven. George Lernout: „Ik denk dat we genoeg kwaliteit in huis heb ben clie garant staat voor span nende wedstrijden." Toch is de voorzitter van mening dat bij de volgende uitgave van Jumping Heikant een aantal nationale of zelfs internationale rubrieken niet mogen ontbreken. moeite Machielse van zich af te schudden maar slaagde daarin uiteindelijk toch. Hij won met 25-22 in 47 beurten. Eethuis 2000-DGV Euro Gin seng 7-1: Exxro Ginseng had een moeilijke avond tegen de num mer twee. Toch konden de be zoekers met opgeheven hoofd het strijdperk verlaten. Alleen Piet Schrier had geen kans in zijn partij tegen A. Tellekamp, 30-15 na 40 beurten. Jan West dorp kwam in een gelijkop- gaande strijd net tekort tegen C. Tellekamp, 30-26 na 43 beur ten. Frits van der Vliet over kwam hetzelfde tegen Darrica- rère. Toen hij bij 23-23 net mis te, sloeg zijn tegenstander toe: 25-23 na 49 beurten. Joop van den Oudenhoven vocht zich te rug in de wedstrijd en maakte in de nabeurt de ontbrekende twee cax*amboles. Hij zorgde daar mee voor het eerreddende punt voor zijn team, 25-25 na 47 beurten. zijn discipelen maken nu al één keer per week gebruik van de turnhal in Middelburg. De ove rige dagen wordt in Brabant ge traind. Opkrassen Nog niet zo lang geleden liet voorzitter Lia Visser van de Turnschool Zeeland doorsche meren dat samenwerking met de Tui'ncombinatie mogelijk zou zijn, maar het is tot op heden bij intenties gebleven. „We wil len best samenwerken", stelt Hamels, „maar we willen ons niet onderwerpen. We willen niet opgaan in de Tunicombina- tie, daar hebben we te veel ver diensten voor. We kregen sterk de indruk dat de Turncombina tie bepaalde turnsters wel wilde hebben, texwijl anderen gewoon konden opkrassen. En het kader van onze school zou in rook op gaan. Sommige mensen hadden gedacht dat de turnsters van on ze school toch wel voor. de Turn combinatie zouden kiezen, maar dat is niet gebeurd. Dat is een misx-ekening geweest." Anno 2002 heeft de Turnschool Zeeland veertig leden. De helft daarvan kan als wedstrijdtur ner worden aangemerkt. Hier toe behoren ook de turnsters, die ritmische sportgymnastiek beoefenen, een onderdeel dat overigens nog wél op topspoxt- niveau wordt bedreven. De trai ningsuren zijn inmiddels flink teruggeschroefd, van 26 naar 16 uur per week. Geld voor meer uren is er niet. Hamels: „Als je dan weet dat er elders in Nederland al dertig uur wordt getraind, moet je con cluderen dat dat er voor ons niet inzit, maar wellicht kunnen wij als opleidingsinstituut voor een steunpunt fungeren. Dan be doel ik de onderbouw, dus de turnsters die op de basisschool zitten. Die moet je een goede op- lexding dicht bij huis geven. Zo is het met Monique Nuijten ten slotte ook gegaan. Die heeft eerst bij de Txxrnschool gezeten en is daarna naar Nijmegen ge gaan. Ik denk dat wij in die be hoefte kunnen voorzien en dus op dat vlak nog topsport kunnen bedrijven. Daarom ook zeg ik dat we nog wel degelijk be staansrecht hebben. De organi satie staat nog steeds. Als wij zouden wegvallen, zou dat fu nest zijn voor de turnspox*t in Zeeland. Waar moeten de talen ten dan naartoe, naar Prinsen beek soms? Alles valt of staat met geld. Daarnaast is een goe de accommodatie onontbeer lijk. De vraag is alleen hoe lang de Turnschool nog kan beschik ken over de hal in Middelburg. Deze zomer loopt de huurover- eenkomst af. „Een nieuw voet balveld is zo gevonden, maar zo'n hal zoals die er nu staat, daar is er maar één van. Ik hoop dat er een nieuwe overeenkomst woi'dt gesloten. Het kan toch niet zo zijn dat er straks veertig turnsters van de turnschool zo maar op straat komen te staan en dat de hal gebruikt gaat wor den door een Brabantse organi satie. Dat kunnen de gemeente en de px-ovincie, die er destijds veel geld in hebben gestoken, toch nooit goed vinden?" van onze sportredactie VLISSINGEN - Voor het eerst sinds lange tijd zijn er dit week einde tijdens de regiokampi oenschappen turnen in Prinsen beek geen Zeeuwse deelnemers vertegenwoordigd op het hoog ste niveau, de topsportklassen. In het verleden zorgde Koos Ha mels met zijn Tux-nschool vaak voor een stevige inbreng, maar er heeft zich een koerswijziging voorgedaan bij de stichting. De Turnschool kiest voor een ander niveau. Zo kan het gebeuren dat Kelly du Pon, Lisanne Visser, Sharona van Peenen, Lesley Huyzen, Ramona Hibels en Wendy de Meulmeester, turn sters die vorig seizoen nog in de topspox-tklassen uitkwamen, nu op nationaal niveau uitkomen. Nicole Casteleijn uit Wemeldin- ge heeft de Turnschool Zeeland inmiddels verruild voor Patrick in het Limburgse Echt. Ze wilde per se op topniveau actief blij ven en heeft daarom voor een andere club moeten kiezen. Zij ontbx-eekt zondag in Prinsen beek, omdat Echt niet tot de re gio Zuid-West-Nederland be hoort. De Turncombinatie, waar trai- ner Harry Stapel de scepter zwaait, komt wel met turners uit in de topspox-tklassen, maar het gaat hierbij om sporters uit Brabant. In het verleden gaven Masja en Youri Hanssens (Kou dekerke) nog wel eens acte de présence, maar die hebben een stapje teruggedaan. „We zitten in onze provincie even in een dalletje", zegt Harry Stapel, „maar ik ben ex-van overtuigd dat we eruit komen. In Bx-abant hebben we met de Turncombinatie inmiddels een sterke basis gelegd en we gaan straks ook in Zeeland verder bouwen." De Turncombinatie is explosief gegx-oeid. Er zijn nu al negen clubs actief binnen de stichting. Hiertoe behoren gym vereniging Koudekex-ke en MTV'69. Daarnaast heeft Fox-za Gymnastica uit Goes toenade ring gezocht. „Verder heb ik een gesprek gehad met Delta Spoil Zierikzee", zegt Stapel, „terwijl er ook goede contacten met EMM Terneuzen en Atlas Hein- kenszand bestaan. Volgend sei zoen zullen er twee a drie trai ningsmomenten in Zeeland zijn Daar kunnen de clubs en de tur Sportprijsvragen Lucky day, woensdag 23 januari: 10-12- 23-27-29-32-34-35-38-55-57-58-59- 60-69-72-75-77-78-79. Duitse midweeklotto: 21 -31-32-34-38- 46. Reservegetal: 42. Supergetal: 6. Spel'77: 5 7 0 0 0 7 7. Super 6:8 5 2 8 2 8. Belgische midweeklotto: 8-11-14-17-20- 31. Reservegetal: 36. Joker: 3090558 Toto 4A: Winnende kolom: 2-1 - 2 -1-3-1 -3-3-1-3-1-3-1. Tennis Melbourne. Australian Open, 9,5 miljoen euro. Mannen, kwartfinales: Haas (Dui/7 - Rios (Chl) 7-6 6-46-7 7-6. Safin (Rus/9) - Ferreira (ZAf) 5-2 opgave Ferreira. Dub belspel, kwartfinales: Knowles/Nestor (Bah/Can/9) - Damm/Prinosil (Tsj/Dui/13) 6-2 6-2, Llodra/Santoro (Fra) - Ellis Fer- reira/Leach (ZAf/VSt/8) 6 2 3-6 8-6, John son/Palmer (VSt/2) - Bryan/Bryan (VSt/10 6-4 6-4, Boutter/Clément (Fra) - Wayne Black/Ullyett (Zim/5) 6-1 6-3. Vrouwen, kwartfinales: Capriati (VSt/1- Mauresmo (Fra) 6-2 6-2. Clijsters (Bel/4) - Henin (Bel/6) 6-2 6-3. Dubbelspel, kwart finales: Raymond/Stubbs (VSt/Aus/1) - Bedanova/Hrdlickova (Tsj) 7-6 6-4, Hin- gis/Koernikova (Zwi/Rus/8) - Asa- goe/Fujiwara (Jap) 6-4 6-2, Hantucho- va/Sanchez-Vicario (Slw/Spa/13) 7-6 6-1, Martinez/Serna (Spa/15) - Coetzer/ McNeil (ZAf/VSt) 6-0 6-2. Gemengd dubbelspel, kwartfinales: Hill- /Vis (Aus/Ned) - Vizner/Husarova (Tsj- /Slw) 5-7 6-47-6. Voetbal Turkije, competitie: Goztepe-Diyarbakir 3-1, Antalya-Kocaeli 2-0, Samsun-Genc- lerb. 0-2, Gaziantep-Trabzonspor5-2, Ri- ze-Yozgat 1-1, Denizli-Galatasaray 1-1. Stand aan kop: Galatasaray 19-43, Fe- nerbahce 19-37, Besiktas 17-36, Gazian- tep 19-31. Spanje, competitie: Valleca- no-Alaves 2-0. Frankrijk, competitie: Bordeaux-So- chaux 0-1, Lyon-Marseille 4-0, Montpel- lier-Auxerre 0-0, Troyes-Monaco 3-0, Guingamp-Lille 0-0, Sedan Nantes 0-0, Bastia-Metz 1-2, Lorient-Rennes 2-0. Stand aan kop: Lens 20-44, Lyon 21-40, Auxerre 20-35, Lille 22-35, Paris SG 21- 34. Engeland, competitie: Leicester-Arsenal 1-3. van onze sportredactie GOES - De organisatie van de Indoor Motorcross Goes kreeg gisteren een nieuwe tegenslag te verwerken. Nadat eerder de Duitse topper Stefan Ludwig zich afmeldde met een blessure, raakte het evenement nog twee toppers kwijt. Tijdens de trainingssessies van Jan Postuma blesseerde de Zwitser Christoph Mockli zich ernstig aan de schouder Dubbe le pech voor de organisatie was dat hij zich niet in Nederland wilde laten opereren en terug- keerdenaar Zwitserland. Daar door mist men nu ook de twee voudig supercrosskampioen van Madrid, Juanjo Barragan die met Mockli mee is afgereisd Meevaller is dat Rinus van de ners van profiteren. Daarom ben ik ook niet zo somber over de toekomst van het Zeeuwse turnen." De x*egiokampioen- schappen worden dit weekeinde in sporthal De Drie Linden in Prinsenbeek gehouden. Zater dag komen de jongens/mannen in actie, zondag is het de beurt aan de meisjes/vrouwen. ETTEN-LEUR - De drieban ders van Brasserie Ocken- burgh/Nuts werk hebben gister avond een goede uitgangsposi tie bereikt voor het halen van de nationale bekerfinale. Het Goe- se viertal speelde in Etten-Leur in de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Arpa Ship ping met 4-4 gelijk. Opvallend was het sterke spel van Roland Foithomme. De Belg in Goese dienst versloeg zijn landgenoot Eddie Mei'ckx met 2 sets tegen 1. Forthomme liet een gemiddelde van 2.176 opteken. Ook Martin Spoor- mans won met 2-1, van Arno de Kleine. Ron Schumann verloor mat 2-1 van Ad Broeders. John Tijssens leed een ongelukkige 3- 0-nederlaag tegen Jan Arnouts. Zaterdagmiddag is in het Goese Ockenburgh de return. DEVENTER - Goesenaar Jark Zilverentant heeft tijdens de Double Dutch Open te Deventer op het onderdeel zwemmen drie gouden en een zilveren medaille veroverd. Tijdens het internationale eve nement, met zwemmers uit on der meer Duitsland, Groot- Brittannië, Denemarken, België en Nedex-land, won het lid van De Ganze uit Goes in de junio- x-enklasse S9 de 100 meter vlin der in 1.22.97, de 100 meter rug in 1.24.01 en de 50 meter vrij in 30.71. Op de 100 meter vrij werd Zilverentant tweede in 1.10.18. Omdat het een Open NK betrof, mag hij zich ook drievoudig na tionaal kampioen noemen. Schotland, competitie: Dunferml.- Ran gers 2-4, Motherwell-Kilmarnock 2-0, Celtic-Hearts 2-0, Dundee -Livingston uitg, Hibernian-Aberdeen 3-4. Stand aan kop: Celtic 25-70, Rangers 25-57, Livings ton 24-43. Volleybal Middelburgse Bedrijfsvolleybal Vereni ging. Eerste klasse: HZsport- Eastman4- 4, Begijn makelaar-Serooskerke 0-8, Ne- halennia - Piet Voskamp/Dauwendaele 6-2. Zeeuwse eilanden - DGA fin. advi seurs 0-8. Stand: DGA fin. adviseurs 12- 79. Murre Moens 13-68, Tecona 13-61, Zeeuwse eilanden 14-61, Serooskerke 12-56, Eastman 13-55, Begijn makelaar 13-52, HZ sport 13-46, Nehalennia 12-41, Beko 13-21, Piet Voskamp/Dauwendaele 12-16 Tweede klasse: Plu - Nehalennia 2 8-0, PSW - AKZ verzekeringen 2-6, Bos- ma elektro - Delta Nuts 2-6, Raab Karcher - Delta consult/Dauwendaele 4-4. Derde klasse: PZC - Provincie Zeeland 6-2, Bowl de Kruitmolen - Piet Voskamp/'t Zand 6- 2. Schoonen elektro/MZ- Eastman 2 2-6, WEA/Dauwendaele - Aann.bedr. Louws 0-8. Vierde klasse: Sinke Komejan - Rabo Walcheren 1-7, Provincie Zeeland 2 - Au to Sporry/Oranje Nassau 2-6, Bandoeng - CZ groep zorg 0-8, De Plu 2 - Rabo Rei- merswaal 0-8. Stand: Rabo Reimerswaal 11-86, Indoor karting 13-77, Plu 2 14-73, Auto Sporry/Oranje Nassau 11-58, CZ groep zorg 12-53, Provincie Zeeland 213- 43. Rabo Walcheren 12-38, Gemeente Middelburg 12-32, HZsport 2 13-30, Sin ke Komejan 13-26, Bandoeng 10-20. Vrouwen. Eerste klasse: Begijn make laar - SV Duo/Renault Dijkwel 6-2, The tube - Renault Dijkwel/SVS 0-8. Tweede klasse: De Reusenvan Heemst- SVA/van Marion 6-2, CZ groep zorg - Be fit 3-5. Der de klasse: 't Ken net - Schoonmaakbedr. Simons/'t Zand 0-8, Poseidon/ziekenhuis Walcheren - Justitie Middelburg 2-6, Ar- dita - Bakker Schrieks/MZ 5-3, LVV 2 - Wijk Klarenbeek3-5. Wielrennen Ronde van Qatar Derde etappe Al Kha- rab-Doha: 1. Wilhelms (Dui) 179 km in 4.26.37, 2. Andersen (Den), 3. Capelle (Fra), 7. Kemna (Ned). Klassement: 1. Pagliarini (Bra) 10.14.27, 2. Backstedt, 3. Nazon (Fra) 0.01, 4, Wil helms 0.02,5. Kemna 0.06,9. Van Velzen (Ned) 0.07. Ven uit Vlissingen morgen in Goes na vier weken blessureleed zijn rentx-ee maakt. De jeugdige coureur brak een maand geleden zijn sleutelbeen tijdens een trainingskamp in Spanje met het nationale team van bondscoach John van den Berk. In het begin van deze week stapte Van de Ven voor de eerste keer weer op zijn machine en gisteren doorstond hij de laatste test voor de wedstrijd in Goes. Direct na de Indoor Mo torcross, waar hij zal deelnemen aan de 85cc hoge wielen, zal hij tei-ugkeren naar Spanje om zich met Van den Berk verder voor te bereiden op de Europese kampi oenschappen (later dit jaar in Italië, Portugal, Duitsland en Hongaiïje) en het wereldkampi oenschap in Oostenrijk (augus tus). Michiel Tamerus (links) en Barry Hage bij de fraaie website van Zierikzee. foto Marijke Folkertsma door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - In een wereld waar digitaal informeren en communiceren steeds meer aandacht krijgen, kan een zichzelf respecterende voet balvereniging niet meer zon der eigen website. Niet voor niets wemelt het van de mees tentijds goed bedoelde maar veelal onooglijke initiatieven. Toch zitten er digitale club bladen bij die opvallen in posi tieve zin. Bij VV Zierikzee is het een stel enthousiastelingen warempel gelukt zich te on derscheiden en meer te bren gen dan een onscherp fotootje en de eindstand van twee sei zoenen geleden. Het moet gezegd dat je er met een bruikbaar idee alleen nog niet bent. Een goede website vraagt nogal wat technische vaardigheden. En, eerlijk is eerlijk, niet elke vereniging die de digitale snelweg op gaat heeft die kennis in huis. Uitbe steden kan, maar past in de re gel niet binnen het budget. Zierikzee heeft met deze pro blematiek echter niets van doen gehad. Na enkele pogin gen die op niets waren uitge draaid, kwam vorig jaar Mi chiel Tamerus in beeldDe stu dent aan het Grafisch Lyceum in Rotterdam leerde vrijwel dagelijks hoe websites ge bouwd moeten woi'den. Een betere kandidaat konden de roodzwarten zich niet wensen „Iemand was al begonnen met een site, maar kwam er niet he lemaal uit. Toen ben ik erbij gevraagd en heb ik langzaam maar zeker alles overgeno men. Het was natuurlijk me teen een ideaal leexproject voor mij. Twee vliegen in één klap", vertelt de 19-jarige voetballer. Tamerus heeft niet voor de meest eenvoudige op zet gekozen. „De site van Zie rikzee is database-gestuurd. Daardoor kan een leek vrij eenvoudig gegevens updaten. Ons uitgangspunt is dat meer- dere mensen onderwerpen op de site moeten kunnen zetten. Het moet vooral actueel zijn, dat vinden we heel belangrijk. En ik moet zeggen, het gaat boven verwachting. Omdat de mensen enthousiast zijn, gaat het actualiseren min of meer vanzelf. Onder aanvoering van het be stuur is rondom Michiel Ta- merus een speciale internetre dactie gevormd. Er zijn af spraken gemaakt over wie wat precies doet. Eén van de grote aanj agers binnen de redactie is Barxy Hage. De 28-jarige ver dediger heeft een journalistie ke achtergrond en werkt bij een grafisch vormgevingsbe- di'ijf in Den Haag. Ook zijn kwaliteiten kan de Schouwse club goed gebruiken. Hage is sinds jaar en dag in de weer met het clubblad. Dat is een groot voordeel, vindt hij. „Omdat ik het clubblad doe, weet ik veel over de vereni ging. Je merkt dat er meer is dan de kantine, de trainer en je eigen elftal, zoals de meesten denken. Zierikzee bestaat ook uit vele vrijwilligers, de lei- ders, de jeugdteams en noem maar op. Daarom is het zo leuk dat je nu op internet bijvoor beeld informatie ziet over een jeugdspelertje dat zijn ver jaardag met zijn ploeg bij Sparta heeft gevierd", aldus een enthousiaste Hage. Tamerus en Hage zijn blij dat er vanuit de club veel positieve reacties loskomen. „Er zijn in middels grote stapels foto's in geleverd", mei*kt Tamerus op. „Het is heel leuk om zo in de historie van Zierikzee te dui ken. Zo heeft bijvoorbeeld de oud-sportverslaggever van de Ziei'ikzeese Nieuwsbode, Joop de Wit, een heleboel foto's in geleverd. Ik wist niet eens van het bestaan eiwan af." „We willen graag een totaal beeld geven. Dus plaatsen we ook actueel beeldmateriaal", vult Hage aan. Maar ook prak tische zaken mogen volgens beide webmastei's (die onder steund worden door Ed de Reuve, Robin van Welt, Theo Verkaart en Gei'da in 't Hout) niet ontbx-eken. Hage: „Naast een soort pre- sentatiegids moeten bijvoor beeld tegenstanders een route beschrijving kunnen down loaden en leden een competi- tiematrix om zelf de uitslagen in te vullen." Tamerus vult aan: „En je moet er adressen kunnen opzoeken. Een tele foonketen, een speler-van- het-jaarverkiezing, banners van sponsors... Wat we ook nog graag willen is dat er een computer in de kantine komt, zodat spelers meteen na de wedstrijd een verslag kunnen invoeren. Vooi-al voor de jeugd is dat natuurlijk heel leuk. Als ze thuis komen, kunnen ze me teen kijken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 13