Verplanke met afstand de beste Bisschop heilig in Sint Jansteen PZC Twee keer goud voor Daniel Ward Vrouwen Zaamslag van hatelijke nul af 27 Weinig spanning in vierde zwemronde Vette langer bij Yerseke Bridgers Kapelle Zeeuws kampioen Koen Pöpsel op tandvlees naar driebandentitel uitslagen Arbiters derde op NK zaalvoetbal Bankdrukkers zijn succesvol agenda dinsdag 22 januari 2002 van onze sportredactie HULST - Ryan Verplanke blijft met afstand de beste zwemster van Zeeland. Ook tijdens de vierde wedstrijd van de Zeeuw se zwemcompetitie was Ver planke op de schoolslag, de vlin derslag en de vrije slag niet te kloppen. Rij de mannen was de Vlissinger Kaj Scholt goed op dreef en was Jarbas in den Bosch op de vlinderslag een klasse apart. Ook de schoolslag door Bianca de Meijer TERNEUZEN - De vrouwen van Terneuzen leden in de derde klasse van het zondagvoetbal een nipte 2-1-nederlaag tegen koploper Marjola Girls. Eén klasse lager verloor Hulsterloo met 0-5 van WDS'19. De voet balsters van Zaamslag pakten in de vierde klasse zaterdag het eerste punt deze competitie door met 1-1 gelijk te spelen te gen SVD. Marjola Girls-Terneuzen 1-2: Terneuzen was voetballend be ter dan koploper Marjola Girls, maar de Zeeuws-Vlamingen misten de scherpte van voor de winterstop. Marjola Girls kwam sporadisch aan het Ter- neuzen-doel, maar was trefze ker. Na dertig minuten spelen werd het 1-0, maar Ilona Leen man zorgde met een solo voor 1- 1. In de tweede helft was het spelbeeld hetzelfde. Terneuzen verzuimde weer te scoren en de thuisploeg deed dat wel: 2-1. YERSEKE - Voetbalvereniging Yerseke heeft het contract met trainer John Vette verlengd met één seizoen. Vette is bezig aan zijn eerste seizoen bij de zater dag-derdeklasser-. Hulsterloo-WDS'19 0-5: In een harde wedstrijd werd Hulster loo zeker niet weggespeeld. WDS'19 speelde zeer fysiek, had het betere van het spel, maar kon alleen scoren via een afstandsschoten. Hulsterloo kreeg ook een paar kansen, maar deze bleven onbenut. Zundert-Steen 0-7: Dit duel werd getypeerd door eenrich tingsverkeer. Steen was de bete re ploeg en scoorde voor rust drie keer via Alice Nuyten en Penny de Wilde (twee keer). Na rust kon Steen uitlopen naar een 0-7-eindstand door Saskia en Melissa Blommaert, Roos de Wulf en Liselotte Luycks. Sluiskil-Noormannen 0-3: In een evenwichtige wedstrijd kreeg Sluiskil voor rust acht kansen, maar benutte er niet één. Noormannen kwam uit een strafschop op 0-1 en uit een mooie aanval scoorden de be zoekers 0-2. Nog voor rust gaf de scheidsrechter Noormannen opnieuw een penalty: 0-3. Sluiskil kreeg ook in de tweede helft een paar opgelegde kan sen, maar ook nu waren de spit sen niet scherp. SVD-Zaamslag 1-1: Zaamslag speelde een goede wedstrijd en was in de eerste helft de betere ploeg. Na een kwartier spelen scoorde Bai'bara Scheerders het eerste doelpunt voor Zaamslag deze competitie. Voor rust kreeg Zaamslag nog twee goede kan sen maar liet deze onbenut en na rust was SVD beter. Sandra Geelhoedt maakte 1-1. won In den Bosch verrassend. Mark Schuuring was het snelst op de 200 meter vrije slag. In zwembad Reynaertsland in Hulst werkten de zwemmers vanDe Schelde, Scheldestroom, Stormvogel en zwemclub Koe wacht hun vierde wedstrijd in de Zeeuwse hoofdklasse af. Zo kort na de Zeeuwse kampioen schappen en de derde ronde van de nationale zwemcompetitie vielen de tijden wat tegen. Bij de vrouwen is het nog steeds wach ten op het moment dat iemand onder de zestig-secondengrens duikt. De meeste kansen daar voor krijgt Ryan Verplanke. Maar tot op heden is dat haar nog niet gelukt. Er zijn inmid dels al heel wat meisjes in de buurt van de 1.02 gekomen, maar doorstoten naar de grens van één minuut is kennelijk nog steeds een moeilijk te nemen barrière. Secondegrens Marinka Bil van de Stormvogel bleef op de 400 meter "vrije slag met haar tij d van 4.4823 nog ver verwijderd van het Zeeuwse re cord, dat met een tijd van 4.32.00 sinds 1987 op naam staat van haar clubgenote Mar leen Knoester. Voor Jarbas in den Bosch is het nemen van zes- tig-secondegrens op de vlinder slag een grote opgave. Hij zit er steeds tegenaan maar ook hij mist nog de kracht voor die ene seconde. Competitie Tamarah Loppies zwom de NK- limiet op de 400 meter vrij en Kaj Scholt behaalde het start bewijs op de 100 meter wissel voordeNK-sprint. De wedstrij den werden in een sfeer van in vitatiewedstrijden gehouden. De dwang van een harde compe titie was dus niet aanwezig. De vaststelling van de rangschik king vindt pas plaats na afloop van de Zeeuwse zomerkampi- oenschappen, die in juni zullen worden gehouden in het vijftig- meterbad van Kruiningen. Ryan Verplanke was door niemand af te stoppen. KAPELLE - Het eerste team van bridgeclub Kapelle-Bieze- linge is winnaar geworden van de hoofdklasse viertallen van het District Zeeland. Hoewel de laatste wedstrijd tegen Axel met 25-5 verloren ging, kon naaste concurrent Valkenisse daar geen gebruik van maken (21-9-verlies vanLamswaarde). Door dit verlies werd het viertal van Hulst tweede in de competi tie.. Kapelle is door de winst ge promoveerd naar de landelijke tweede divisie groep 7. De eerste klasse Midden-Noord werd ge wonnen door Papyrus uit Mid delburg, dat daardoor naar de hoofdklasse promoveert. In de laatste zitting bleef Papyrus de viertallen van Zuid-Beveland en ABC Middelburg voor. In de tweede klasse Midden-Noord ging het kampioenschap naar Zuid-Beveland 2. Met dat team zijn ook de nummers twee en drie van de competitie, respec tievelijk MBC en Reimerswaal 2, gepromoveerd naar de eerste klasse Midden-Noorcl. door Aector Dooms TERNEUZEN - Het kostte bil jarter Koen Pöpsel bloed, zweet en tranen om als winnaar te voorschijn te komen uit de eind strijd van de derde klasse drie banden BFTS (Biljart Federatie Terneuzen Stad). De finale tegen teamgenoot Cor van Boven van 't Bierwinkeltje had op het groene laken in café 't Keldertje van Terneuzen van Pöpsel een ultieme inspanning gevergd om als eerste de beno digde vijftien caramboles te ha len. Van Boven bleef op dertien caramboles steken. Aanvankelijk maakte Pöpsel een sterke indruk. Vooral zijn serie van vijf in de vijftiende beurt mocht er zijn. Daarmee speelde de Terneuzense Belg in die fase met een ongekend hoog gemiddelde van 0,87. Het was dan ook volslagen on verwachts dat Van Boven terug in de wedstrijd kwam. Bij Pöp sel gingen de zenuwen een rol spelen. Er lukte niets meer bij de latere winnaar, getuige dat ene punt in de daaropvolgende acht beurten. Van Boven kwam beter in zijn ritme en zag de achter stand slinken tot twee carambo les in de tweeëntwintigste beurt: 14-12. Daarna was ei- voor beide spelers een poedel, maar tenslotte klaarde Pöpsel de situatie met een geslaagde driebander in de vierentwintig ste beurt: 15-13. Spanning In de kruisfinales had een ande re clubgenoot Cocky Wieland het Pöpsel knap lastig gemaakt. De zenuwslopende partij ein digde ook al met twee carambo les in zijn voordeel: 15-13. Daar waren maar liefst 43 beur ten voor nodig, omdat beide spelers in cle broeierige sfeer van de cafésport zichzelf niet waren en unieke kansen lieten liggen. Cor van Boven en Jack Klaassen van KOT hielden er in hun kruisfinale tot het einde de spanning er in. Klaassen begon slecht, maar herstelde zich met een serie van drie. Daarna liep het weer stroever bij de KOT-speler, terwijl zijn tegenstander van 't Bierwinkel tje de punten regelmatig bleef maken. Het was voldoende voor de zui nig spelende Van Boven om de partij met 15-13 naar zich toe te trekken. Koen Pöpsel haalde met vijf caramboles de hoogste serie, terwijl Cor van Boven met 23 beurten de kortste partij op zijn naam schreef. Topscorer van vierdeklasser treedt in voetsporen Ruud van Nistelrooy door Koen de Vries IJZENDIJKE - Ruud van Ni stelrooy is een held in Enge land. De spits van Manchester United vestigde zaterdag een record door in acht opeenvol gende competitiewedstrijden te scoren. In Zeeland is een spe ler die, op zijn eigen niveau, bezig is aan een soortgelijke reeks. Werner Bisschop van Steen vond in de laatste zes duels in de vierde klasse B steeds het doel. Gaat ook hij de acht halen? „Voor mij staat vast dat hij ook de komende wedstrijden gaat scoren", zegt zijn trainer Ardian Lekaj. Lekaj is lyrisch over de presta ties van zijn diepste spits, die inmiddels 35 is. „Werner Bis schop is zonder meer de beste spits van de vierde klasse", vindt hij. „Bovendien is hij een geweldige teamspeler. Ik zou hem niet graag willen missen. Hij is fysiek stabiel en kan wat mij betreft nog wel een paar jaar mee." De trainer van Steen wil dit jaar maar één ding: promove ren naar de derde klasse van het zondagvoetbal. Hij heeft er zelfs zijn sportieve toekomst bij de vierdeklasser voor in de waagschaal, gesteld. „Als we geen kampioen worden, ben ik volgend j aar geen trainer meer. Dan ben ik niet capabel om een team als Steen te trainen." Niemand hoeft zich op dit mo ment echter zorgen te maken dat de Terneuzenaar zal op stappen. Steen staat na derr- tien wedstrijden fier bovenaan met acht punten voorsprong op de nummer twee. Na een vijf de, een vierde, een derde en een tweede plaats de afgelopen ja ren in de vierde klasse lonkt de titel nu nadrukkelijk. Temeer omdat nummer twee BSC al twee keer bestreden is en de nummers drie, vier en vijf alle maal nog in Sint Jansteen op bezoek moeten. „De ploeg is rijper dan vorig jaar", vindt Lekaj. „Iedereen gelooft in de titel. Bovendien is de selectie breder geworden. Er is meer concux-rentie voor een basis plaats." Eén speler hoeft volgens de trainer niet te vrezen voor zijn stekkie: Wemer Bisschop. Hij is onmisbaar voor de ploeg. Maar waarom is hij nu eigen lijk zo goed?,Op die vraag geef ik geen antwoord", zegt Lekaj i-esoluut. „We hebben nog ne- Werner Bisschop (rechts) heeft tot dusver seizoen al 24 keer gescoord. gen wedstrijden te gaan en misschien lezen de tegenstan ders wel mee. Laat ik maar zeggen dat Bisschop zijn kwa liteiten geweldig uitbuit. Hetis echt niet zo dat het hele elftal in zijn dienst speelt." Bescheiden Werner Bisschop zelf blijft be scheiden onder de loftuitin gen. De in IJzendijke woon achtige Steen-spits had zelf niet eens bedacht dat hij aan mooie reeks bezig is. „Bij mij is het anders clan bij Van Nistel rooy. Hij was er echt op gespitst om dat record te halen. Nor maal neemt hij de strafschop pen niet, maar nu hij het record kon pakken ging hij zelf achter de bal staan. Toen hij gescoord had, zag je een geweldige ont ladingbij hem." De mening van de trainer dat Bisschop zonder twijfel de reeks van Van Nisteli-ooy zal evenaren, kan de man in kwes tie niet zelf onderschrijven.Je weet nooit hoe een wedstrijd loopt. Afgelopen zondag ging het aanvankelijk niet geweldig met de ploeg en met mij liep het ook niet zo soepeitjes. Eerder dit seizoen viel cle bal vaak pre cies goedmaar zond ag was dat niet zo. He kreeg een paar wa terkansjes, maar dat liep alle maal net verkeerd af. Pas kort voor tijd kon ik scoi'en. Als dat de komende wedstrijden weer zo gaat, blijf ik gewoon een keer op nul staan." Bisschop is toeschietelijker wanneer hem naar zijn kwali teiten gevraagd wordt. Hij is kopsterk, vindt hij en heeft een neusje in de kleine ruimte. „Vaak lukt het me met veel mensen om me heen blinde lings het doel te vinden. Ik zie het doel niet, maar schiet wel. Daar heb ik vaak succes mee." Vorig jaar scoorde Werner Bis schop 26 keer. Nu staat hij met nog negen wedstrijden te gaan al op 24 treffers. Niemand hoeft hem de vraag te stellen hoeveel hij er uiteindelijk wil maken. Daar gaat het Werner Bisschop helemaal niet om. Hij wil kampioen woi'den en vol gend seizoen met Steen lekker in de clerde klasse voetballen. „In ben begonnen bij SDO in Lamswaarde en heb drie jaar bij AZVW en één jaar in Bel gië bij Nieuwkerken gespeeld. Maar de meeste tijd heb ik toch bij Steen gevoetbald. Dat is mijn club, We hebben een echt vriendenteam. En hoe ouder je wordt, hoe belangrijker je dat vindt." De topscorerslijst ziet er als volgt uit: 1. Werner Bisschop (Steen) 24, 2. Patrick Ketting (WHS) 16,3. Er ik de Groene (Kloetinge) en Chris- tiaan Booh (Apollo'69) beiden 14, 5. Edxoin Ar ens (Kruiningen) en Bart van Steveninck (Yerseke) bei den 13, 7. Rieno van Oost (Hoek), Antoine Thoen (HVV'24), Edioin Leonhart (Dauioendaele), Patrick foto Charles Strijd. Koppejan (Meeuwen), Comé de Frel (Noad'67) en Winand van Haelst (Hulsterloo) allen 12, 13. Jan Leendertse (Bevelanders) 10, 14. Jacco den Hamer (Zaamslag), Adriaan van de Plasse (Yerseke), Johnny Lensen (HVV'24), Ko Brand (Domburg) en Vincent de Rijke (Walcheren) allen .9,19. Jaap den Doelder (AZW), Frank Goe- degebure ('s-Heer Arendskerke), Eddy van den Bosch (HVV'24), Alex Meijer (Axel) en Wilco van Eijzeren (Domburg) allen 8, 24. Ronald Zuijdwegt (Kloetinge), Ferry Alfons (Oostkapelle), Paul Bom (SSV'65), Marco Goedegebu- re ('s-Heer Arendskerke), Peter Hamelinlc (Terneuzense Boys), Robbie Jonkman (Terneuzense Boys), Danny van de Velde (Ter neuzense Boys), Rian Peene (GPC Arnold Krijger (Meeuwen), Ste fan Wielemaker (VCK), Arjen Oostdijk (Zaamslag), Martin Kie- senberg (ZSC'62), Brian Verhulst (Breskens), Michel de Ruijsscher (IJzendijke) en Iemke Kuiper (Wal cheren) allen 7. van onze sportredactie ZUIDBROEK - Daniel Ward heeft tijdens de nationale in doorkampioenschappen voor junioren op het kleine maar knusse baantje in het Groningse Zuidbroek een rentree gemaakt waarvan hij nooit had durven dromen. De de laatste jaren door blessu- ï'eleed geplaagde A-junior van de Hulster atletiekvereniging RKHAV won zowel het goud op de 60 als 200 meter. Wai'd gaf zijn titels extra glans door op de 60 meter een Zeeuws i-ecord bij cle mannen en op de 200 meter een Zeeuws record bij de A-j unioren neer te zettenOp de 60 meter won hij zijn serie vrij vlot in 6,96 seconden, goed voor een Zeeuws record. Het ou de x'ecord stond op naam van het duo Alfons Frankevijle en Theo Cappendijk met 7,01 seconden, i-espectievelijk gelopen in 1986 en 1992. De halve finale weirt door Ward gewonnen in 6,99. Tijdens zijn winnende finale perste hij er nog een keer 6,96 uit. Op de 200 meter liep Ward naar een winnexxde tijd in zijn sei'ie van 22,45 seconden, een nieuw clubrecord. In de finale bracht hij 22,27 seconden op de klok ken, waarmee hij zijn Zeeuws A-juniorenrecorcl, dat op 22,64 stond, naar de archieven vei- Biljarten Terneuzen. Biljart Federatie Terneuzen Stad. Driebanden derde klasse: 1. Koen Pöpsel ('t Bierwinkeltje) moyenne 0,37, 2. Cor van Boven ('t Bierwinkeltje) 0,37,3. Jack Klaassen (KOT) 0,37,4. Cocky Wiel and ('t Bierwinkeltje) 0,29, 5. Maarten van der Eijk (Concordia) 0,38, 6. Hans de Waele ('t Bierwinkeltje) 0,32. Bridge foto Charles Strijd Open viertallen Hoofdklasse: Ronde 8: Valkenisse-Axel 21-9, Hulst-Reimers- waal 25-5, Kapelle -'t Wolhaakje 25-5, Valkenisse 2-Axel 2 7-23, Lamswaarde- Bridgekring 16-14. Ronde 9: Axel-Kapel- le5-25, Reimerswaal-Axel 2 23-7, Lams- waarde-Valkenisse 21-9, Hulst-Bridge kring 22-8, Valkenisse 2 - 't Wolhaakje 5- 25. Eindstand: 1. Kapelle P 159 WP, (me vrouw Vd Vinne en de heren ten Hengel, Hoogeboom, van Oeveren, Trampe en Ruedisueli), 2. Hulst 153 WP, 3. Valkenis se 150 WP, 4. Axel 146 WP, 5. Lamswaar- de 135 WP, 6. Reimerswaal 130 WP, 7. Axel 2 ED129 WP, 8. 't Wolhaakje ED 123 WP, 9. Bridgekring '68 D 113 WP, 10. Val kenisse 2 D 106 WP. Schaken Moskou. WK mannen. Finale, vijfde par tij: Ponomariov (Oek) - Ivantsjoek (Oek) 1-0. Stand: 3,5-1,5 voor Ponomariov. Tweekamp gaat over acht partijen. Wijk aan Zee. Corus-toernooi. Groot- meestergroep A, achtste ronde: Piket (Ned) - Kasimdzhanov (Oez) 1/2-1/2, Gu- revich (Bel) -Khalifman (Rus) 1/2-1/2, Van Wely (Ned) - Lautier (Fra) 1/2-1/2, Leko (Hon)-Drejev(Rus) 1/2-1/2, Barejev(Rus) - Grisjoek (Rus) 1/2-1/2, Timman (Ned) - Gelfand (Isr) 1-0, Morozevitsj (Rus) - Adams (Eng) 1/2-1/2. Stand: 1. Barejev 5 1/2, 2. Adams, Grisjoek, Khalifman, Morozevitsj 5, 6. Leko 4 1/2, 7. Timman, Drejev 4, 9. Gelfand, Gurevich, Piket, Lautier 31/2,13. Kasimdzhanov 2 1/2,14. Van Wely.1 1/2. Grootmeestergroep B, zesde ronde: Jonkman (Ned) - Sokolov (Bos) 1/2-1/2 Van der Wiel (Ned) - Werle (Ned) 1/2-1/2, Tregoebov (Rus) - Skriptsjenko (Mol) 1/2-1/2, Nijboer(Ned) - Yu (Chi) 1-0, Cuijpers (Ned) - Peng (Ned) 1/2-1/2, Krasenkow (Pol) - Stefanova (Bui 1-0. Stand: 1. Nijboer, Krasenkow 5, 3. Sokolov 41/2,4. T regoebov 4,5. Stefano va, Jonkman, Van der Wiel 3,8. Yu 2 1/2, 9. Cuijpers 2, 10. Peng, Werle 1 1/2, 12. Skriptsjenko 1. Sportprijsvragen Lucky Day van maandag 21 januari. 4-7- 10-14-15-16-24-27-30-34-37-46-47-53- 57-58-61-64-66-71. (onder voorbehoud). Tennis Melbourne. Australian Open, 9,5 miljoen euro, achtste dag. Mannen. Enkelspel, vierde ronde: Haas (Dui/7) - Federer (Zwi/117-64-6 3-6 6-4 8-6, Safin (Rus/9) - Sampras (VSt/8) 6-2 6-4 6-7 7-6, Rios (Chl) - Lapentti (Ecu/23) 7-5 6-1 6-4, Ferreira (ZAf) - Costa (Spa) 4-6 6-4 6-4 6-7 9-7. Vrouwen. Enkelspel, vierde ronde: Ca priati (VSt/1) - Grande (Ita) 6-3 7-6, Clus ters (Bel/4) - Husarova (Slw) 6-0 6-2, Hen- in (Bel/6) - Dementjeva (Rus/12) 6-0 6-3, Mauresmo (Fra/7) - Weingartner (Dui) 6- 0 4-6 7-5. Voetbal Segou/Bamako. Afrika Cup. Groep A: Ni geria-Algerije 1-0 (1-0). 43. Aghahowa 1- 0. Groep B: Ghana - Marokko 0-0. Mali. Afrika Cup. Groep A: Algerije - Ni geria 0-1 (0-1). 43. Aghahowa 0-1Stand: 1. Nigeria 1-3,2. Liberia 1-1,3. Mali 1-1,4. Algerije 1-0. Groep B. Ghana - Marokko 0- 0. Stand: 1. Burkina Faso 1-1, 2 Ghana 1- 1, 3. Marokko 1-1, 4. Zuid-Afrika 1-1. Groep C. Ivoorkust - Togo 0-0. Stand: 1. Kameroen 1-3, 2. Togo, Ivoorkust 1-1, 4. RD Congo 1-0. Barbate (Spa). Barbate - AZ 4-10 (1-4). Doelpunten AZ: Bosman 3, Dibi, Krom kamp, Perez (allen 2), Wijker. Standen tweede periode. Zaterdagvoet bal. Hoofdklasse B (9 wedstrijden): Hui zen 6-15, Kloetinge 5-10, GVVV 5-10, Bennekom 5-10, Hoek 5- 9, Zwart Wit'28 5-8. Delta Sport winnaar eerste periode. Eerste klasse C (7 wedstrijden): Wilhel- mina'26 5-11, Heerjansdam 4-10, LRC 5- 10, Rijsoord 5-10, Ach. Veen 5-9, Schel- luinen 5-7, SSV'65 5-6. Oostkapelle win naar Ie periode. Tweede klasse E (7 wedstrijden): Oranje Wit 4-10, Seolto 4-10, AZW 5-9, Tern Boys 5-9, Tholense Boys 4-7, Dau- wendaele 5-7, Arnemuiden 5-6, Rillandia 5-6, Veere 5-5, Arendskerke 4-4. Kogel vangers winnaar eerste periode. Derde klasse A (7 wedstrijden): Seroos- kerke 5-15, Meeuwen 5-13, Nieuwdorp 5- KLOOSTERZANDE - Het zaal voetbalteam van de COVS Zeeuws-Vlaanderen heeft op het zelf georganiseerde Neder lands kampioenschap de derde plaats behaald. Kampioen werd Oosterwolde, dat het district Noord vertegenwoordigde. „Omdat geen van de overige COVS-verenigingen het NK wilde organiseren, zijn wij eidn gedoken. Achteraf moet ik zeg gen dat we er een mooi evene ment mee in huis hebben gehaald", aldus Peter Scherpe- nisse, voox-zitter van de scheids- rechtersvereniging Zeeuws- Vlaanderen. De strijd tussen de kampioenen van de zes distric ten, aangevuld met de regerend kampioen en de organiserende vei'eniging, was hevig. Tot eigen verra'ssing deed het Zeeuws- Vlaamse team het voortreffelijk en pakte het brons. 13, Zaamslag 5-12. Bevelanders winnaar eerste periode. Derde klasse B (7 wedstrijden): Yerseke 5-15, WHS 5-10. Noad'67 winnaar eerste periode. Vierde klasse A (7 wedstrijden): Wemel- dinge 5-12, SKNWK 5-10, DFS 5-8, Cad- zand 5-8, Spui 5-7, Hoedekenskerke 5-7. MZVC winnaar eerste periode. Vierde klasse B (7 wedstrijden): Smer- diek 5-11, WIK 5-10, Halsteren 5-10, Chrislandia 5-9, Vrederust 5-7, Dosko 5- 7, Duiveland 5-7. Zondagvoetbal Hoofdklasse B: JVC 5-13, Gemert 5-11, FC Vinkenslag 5-11. UDI'18/Beter Bed winnaar eerste periode. Derde klasse A: Breskens 5-11, Patrijzen 5-10, Dosko 5-8, RCS 5-8. HVV'24 win naar eerste periode. Vierde klasse A: Domburg 5-13, Hulster loo 5-11, IJzendijke 5-8, Walcheren 5-8. Hontenisse winnaar eerste periode. Vierde klasse B: Steen 5-15, Divo 5-9, Di- oz 5-9. BSC winnaar eerste periode. Vijfde klasse A: Vogelwaarde 5-15, Schoondijke 5-10, Sluis 5-10, Koewacht 5-10. Oostburg winnaar eerste periode. Vijfde klasse B: Luctor'88 5-13, Renesse 4-10, Vosmeer 4-9. De Noormannen win naar eerste periode. Wielrennen Wereldranglijst veldrijden. 1. Vervecken (Bel) 1708 punten, 2. Nïjs (Bel) 1680,3. De Clercq (Bel) 1579, 4. Wellens (Bel) 1261, 5. Groenendaal (Ned) 1134, 6. De Knegt (Ned) 765, 7. Vannoppen (Bel) 737, 8. Pospisil (Tsj) 657, 9. Van Santvliet (Bel) 576,10.Vanthourenhout(Bel)531,12. De Vos 436 (13), 17. Nijland339 (18), 28. Van den Bergh 211 (30). Landen: 1. België 6965 punten, 2. Nederland 2885, 3. Tsje chië 1626. Ronde van Qatar. Eerste etappe, start en finish in Doha: 1. Quaranta (Ita) 117 km in 2.43.44,2. Pagliarini (Bra), 3. Nazon (Fra), 4. Wilhelms (Dui), 5. Perdiguero (Spa), 6. Capelle (Fra), 7. Kemna (Ned), 8. Nazon (Fra), 9. Andersen (Den), 10.Trenti (VSt), 16. Löwik, 32. Reinerink, 40. Hiemstra, 49. Schmitz, 82. Van der Kooy, 97. Van Velzen, 102. Voskamp. Algemeen klasse ment: 1. Quaranta 2.43.48, 2. Backstedt (Zwe), 3. Pagliarini 0.02, 4. Jalabert (Fra) 0.03. 5. Mengin (Fra), 6. Nazon 0.04, 7. Wilhelms 0.06,8. Perdiguero, 9. Capelle, 10. Kemna, 19. Löwik, 35. Reinerink, 43. Hiemstra, 52. Schmitz, 82. Van der Kooy, 97. Van Velzen, 102. Voskamp. Zwemmen Hulst. Zeeuwse hoofdklasse. Vrouwen. 200m schoolslag: 1. R. Verplanke (ZVS) 2.47.92.2. S. van Hoek (STV) 2/54.96,3. C. van Tiggelen (ZVS) 2.56,98. 50m vrije slag: 1E. van de Velde (ZVS) 28,96, 2. S. Rombout (ZCK) 29,47, 3. M. Asselman (ZCK) 29,96.100m vlinderslag: 1. R, Ver planke 1.08,82,2. E. van de Velde 1.10,15, 3. M. Eggermont (ZVS) 1.13,57. 400m vrije slag: 1. M. Bil (STV) 4..48,23, 2. T. Loppies (STV) 4.53,70, 3. S. van Hoek 5.08,36. 200m rugslag: 1. L. Vink (ZCK) 2.32,04, 2. E. van de Velde 2.37,43, 3. S, Wieland (SCH) 2.42,42, 100m vrije slag: 1. R. Verplanke 1.01,70,2. M. Eggermont 1.04.93.3. M. Bil 1.06,06,4x100m wissel slag estafette: 1Scheldestroom 4.50,13, 2. Stormvogel 4.59,25, 3. Schelde 5.08,42. Mannen. 200m vrije slag 1. M. Schuuring (STV) 2.07,73, 2. K. Scholt (STV) 2.11,38, 3. K, Hondsmerk (SCH) 2.12,10. 50m schoolslag: 1. M. Soolsma (STV) 34,22, 2. J. Dellebeke (STV) 34,98, 3. S. Geensen (SCH) 35,61100m vlinder slag: 1J. In den Bosch (ZCK) 1.02,92,2. T. den Hamer (ZVS) 1.08,10, 3. R. Visser (STV) 1.13,15. 400m vrije slag: 1. R. Pie- terse (ZCK) 4.40,60, 2. J. Dellebeke 4.46,88,3. L. Keymel (ZVS) 5.27,80.100m wisselslag: 1. K. Scholt 1.05,34, 2. M. Soolsma 1.06,13, 3. M. Schuurïng 1.07,33. 100m schoolslag: 1. J. In den Bosch 1.14,22, 2. R. Pieterse 1.15,12, 3. M. Verbist (ZCK) 1.17,67. 4x100m vrije slag estafette: 1. Stormvogel 3.55,00, 2. Koewacht 4.07,17, 3. Scheldestroom NOORDSCHARWOUDE - Vier Zeeuws-Vlaamse bankdruk kers hebben goed gepresteerd bij de Open Noord-Hollandse kampioenschappen in Noord- scharwoude. De 21-jai-ige Jair Jandroep won in de gewichtsklasse tot 82,5 ki logram met een scoi-e van 160 kilogram. Zijn tweelingbroer Jairo werd derde in de klasse tot 75 kilogram met een score van 142,5 kilogram. John Pauwels legde in dezelfde klasse als Jairo Jandroep beslag op de tweede plaats. Hij kwam tot 155 kilo gram. In de klasse tot 110 kilo gram hield Johnny de Witte 192,5 kilogram boven zich. Die prestatie was goed voor de der de plaats. Het kwartet bank drukkers is lid van Bodyline uit Terneuzen. dinsdag- Biljarten Landelijke competitie driebanden groot. Derde divisie, poule 8.3BSD InterieurTo- taal-Oudenbosch. Locatie: SPB centrum Yip Plaza, Goes. Aanvang: 19.30 uur. Voetbal Vriendschappelijk. Kapelle (onder 23 jaar) -Patrijzen (onder 23 jaar), Oostka- pelle-Heinl.enszand (19.30 uur).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 49