Waarde nieuw Hulst onduidelijk proffijn. PZC Directeur Sint Jozef-school vertrekt Volmacht én kiezerspas rva/ile 18 Inspraakavond levert nog veel vragen over voordelen herindeling op Hogeschool Zeeland wil robotbouwers voor techniek interesseren Koffieconcert NIEUWE CV-KETEL NODIG? 0800 02440244 Stemmen over het inrater W 1 Full-time verko(o)p(st)er 2 Part-time verko(o)p(st)ers 1 Part-time verko(o)p(st)er 1 Full-time woningstoffeerd(st)er 1 Full-time verko(o)p(st)er 2 Part-time verko(o)p(st)ers dinsdag 22 januari 2002 door Jean-Lou de Gucht CLINGE - De meerwaarde van de nieuwe gemeente Hulst is nog niet alle inwoners duidelijk. Dat bleek gisteravond tijdens de eerste inspraaksessie van de ge meenten Hontenisse en Hulst in gemeenschapscentrum Malper- tuus in Clinge. Beide gemeenten hameren er steeds op dat het na 1 januari 2003 allemaal beter gaat wor den in Oost-Zeeuws-Vlaande- ren. De nieuwe gemeente moet daadkrachtiger en slagvaardi ger worden dan de huidige twee gemeenten en moet geleid wor den door een sterk bestuur. De gemeente Hulst dient minder kwetsbaar te zijn en meer amb telijke deskundigheid te bezit ten. Het moet sterker op de kaart te staan dan de huidige af- zondeiiijke gemeenten. Waar de gemeente steeds maar wijst op meerwaarde, komt dit voornamelijk de organisatie zelf ten goede, was de kritiek. Velen in de zaal betwijfelden wat de burgers in de kernen er nu eigenlijk wijzer van worden. En, merkte iemand anders op, wat kan een grotere gemeente er nu eigenlijk aan doen om aller lei voorzieningen in dorpen in stand te houden? Grotere mond Volgens B. Eenhoorn, project leider van het herindelingspro ces, kan een grotere gemeente een grotere mond opzetten dan een kleine gemeente. Maar wordt de nieuwe gemeente Hulst nu eigenlijk wel zoveel groter dan de huidige gemeente? Wat is nu eigenlijk het verschil tussen een gemeente met 20.000 en een gemeente met 28.000 in woners? Burgemeester A. Kessen van Hulst moest dan ook toegeven dat Hulst niet zoveel groter wordt. „Wij waren bang om na de herindeling de page van Ter- neuzen te worden. Daarom wil den wij ook Koewacht bij onze nieuwe gemeente hebben. Dat is jammer genoeg niet gelukt." Gemeenteraadslid P. Plas- schaert (PvdA) wees er op dat de meerwaarde van een nieuwe ge meente gelegen dient te zijn in het serieus nemen van de dorps raden. De burgers in de kernen hebben te weinig inspraak en dit dient te veranderen. En daar konden de ongeveer dertig be langstellenden zich wel in vin den. Maar ze betwijfelen of dat inderdaad zal gebeuren. Eerder hebben ze het gevoel dat het in de nieuwe gemeente allemaal wat formeler en afstandelijker zal worden. SINT JANSTEEN - De fanfare Sint Jan houdt zondag 27 janu ari een koffieconcert in oefenlo kaal Den Bombardon. Naast een optreden van de muzikan ten onder leiding van Leo Verstiggel treedt ook de slag- werkgroep Steenslag voor het voetlicht. Het concert begint om 10.30 uur. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De drempel voor deelname aan robotcom petities moet omlaag. Dat vindt de Hogeschool Zeeland in Vlis- singen, die zelf ook dergelijke competities organiseert. De school wil daarom basisschool kinderen, jongeren van het mid delbaar onderwijs en van het middelbaar beroepsonderwijs hun eigen robot laten bouwen onder begeleiding van studen ten en docenten van de HZ. Als er voldoende belangstelling is willen docenten Jan van Vliet en Luc van Colmjon begin april met het project V-Scram begin nen. De jongeren kunnen zelf een robot bouwen. Voor het aan brengen van de kunstmatige in telligentie, die de robots op be paalde momenten handelingen laat verrichten, kunnen ze een beroep doen op de kennis die op de hogeschool aanwezig is.Het eigenlijke doel van het project is belangstelling kweken voor techniek. „Het gaat momenteel moeilijk met de studie tech niek", zegt Van Colmjon. De hogeschool maakt voor het aantrekken studenten gebruik van robots omdat die momen teel ongekend populair zijn. Op de Engelse televisiezender BBC, en sinds kort ook op de Neder landse zender BNN, woi-dt het programma Robot Wars uitge zonden. Machines van honderd kilo hakken daar grof op elkaar in. „Het grote verschil is dat wij niet voor het ramwerk gaan", leggen de docenten uit. „Het gaat er meer om dat die robots verschillende handelingen kun nen uitvoeren of bewegingen kunnen maken. Door met kleinere robots te wer ken, wil cle hogeschool laten zien dat jong en oud er mee aan de slag kan. „Iemand met een speelgoedauto met een eigen mechanisme er in, mag zo cle arena in om bijvoorbeeld een hindernisbaan af te leggen." Meer informatie is te verkrijgen bij de Hogeschool Zeeland of via wwio.vscram.nl. Na bijna veertig jaar en talloze projecten laat Wilfried Staelens de basisschool Sint Jozef achter zich. foto Peter Nicolai door Frank Gijsel EEDE - Voor Wilfried Staelens, directeur van de rooms-katho- lieke basisschool Sint Jozef te Eede, was stilzitten een kwel ling. „Ik heb van mijn werk mijn hobby gemaakt." Vrijdag neemt hij officieel afscheid van zijn le venswerk. Bijna veertig jaar bleef de gebo ren Eedenaar trouw aan de school waar hij ook als kind les sen volgde. Klein van gestalte, maar dapper en bijzonder ge dreven. Energie was er volop om alles en nog wat op te zetten en te regelen. Hij startte met succes dorpsraad op. Hij was lid van de werkgroepen, gaf cursussen en bekleedde verschillende be stuursfuncties in verenigingen. Toen de computer eenmaal op de school was geïntroduceerd, ging ook daar veel energie i n zit ten. Het leidde zelfs tot een ei gen computerbedrijfje. Eind de jaren 80 kreeg hij het voor el kaar om Franse les te geven op zijn school. Tot op heden zijn er nog steeds uitwisselingen met een school uit Corbeil Essonnes, in de buurt van Parijs. De laatste initiatieven zijn de deelname aan het Europese Co- menius computerproject en het opstarten van het schoolproject Muizenstaartjes. Verdienstelijk „Toen ik mijn benoeming kreeg per 1 januari 1965, werd me door het bestuur verteld dat ik me verdienstelijk moest maken in het maatschappelijk leven van het dorp. Ik heb dat wel erg letterlijk opgevat. Het werd wel eens te veel. Ik heb ooit eens 25 brieven geschreven om mijn ontslag aan te bieden in vereni gingen en instanties. Maar na derhand nam ik er toch weer ta ken bijIk kon het niet laten." Staelens, die in 1970 Urbain Rootsaert als hoofd opvolgde, was steeds haantje de voorste als het ging om het gebruik ma ken van regelingen die iets ople verden. Hij had al snel een con ciërge en kreeg het in Den Haag voor elkaar dat er in Eede een multifunctioneel centrum werd gebouwd, waarin ook de school een plaats kreeg. „Ik heb voor afgaand aan de totstandkoming in een lokaal een diavoorstel ling gegeven waarbij het college van burgemeester en wethou ders werd uitgenodigd. Het was zo geregeld dat de bestuurders in het oude gebouw bij het raam volop in de tocht zaten en merk ten dat het gebouw in slechte staat verkeerde. Meteen daarna hebben we om een nieuw ge bouw gevraagd." Volgens de directeur is het on derwijsbeleid vanaf 1985 met de integratie van het lager en kleu teronderwijs tot basisonderwijs bergafwaarts gegaan. „Minister van onderwijs Jos van Kemena- de sprak toen van de grootste onderwijsoperatie van de eeuw en beloofde rust in het onder wijs. Sinds die tijd is het echter nog nooit zo onrustig geweest We hebben vernieuwing op ver nieuwing gehad. Doordat er steeds meer door de besturen moest geregeld worden dreig den de ambtenaren zonder werk te komen en er volgde een toe vloed aan regelingen. Je kreeg als directeur steeds meer admi nistratie te verwerken." Vrijdag neemt Staelens in de Hof van Eede vanaf 19.00 uur afscheid met een receptie. ..of is uw bestaande cv-ketel ouder dan 10 jaar? Koop dan nu een moderne en energiezuinige cv-ketel van HjZZ warmtecarant Ook lease Is mogelijk! Gegarandeerd het hele jaar warmte en warm water voor enkele tientjes per maand, u zult hoe dan ook tot 30% besparen op het ver- Voordele, bruik van uw ketel, dus... een lagere energierekeningt -j j0t Leasen vanaf enkele tientjes per maand! VOOR ADVIES OF AANVULLENDE INFORMATIE BELT U GRATIS Warmte Vu, Garant Aanbiedingen alleen geldig bij lease voordelen van ten met Warmte Garant '1 Tot 15 jaar volledige garantie en onderhoud 2 Gegarandeerd tot 30% besparing op uw gasverbruik 3 Ergens anders goedkoper? Verschil terugll 4 uw nieuwe ketel altjjd compleet geïnstalleerd 5 Lease is geen huur: u bent altijd direct eigenaar 6 Geen grote uitgave ineens 7 Geen wurgcontract: afkoopbaar tijdens de looptijd 8 Laag vast maandbedrag gedurende een voste looptijd 9 Ruime keuze uit vrijwel alle merken en types 10 Niet duurder dan kopen of huren In de rij voor de kassa viel Angelique plotseling flauw, gelukkig wist de caissière wat zij moest doen. Het Oranje Kruis www.elibo.nl Ik weet niet hoe het zijn zal in die dagen, wanneer ik scheep ga voor de laatste reis. Zal dan mijn schip de laatste storm verdragen en landen in Gods paradijs? jan Sleeboom Verdrietig, maar dankbaar dat wij hem zo lang in ons midden mochten hebben, geven wij u kennis van het overlijden van onze lieve zorgzame vader, schoonvader, groot- en overgrootvader LOURENS VAN FRAEIJENHOVE weduwnaar van Elizabeth de Kubber t 28 maart 2001 29 januari 1908 t 20 januari 2002 Koos en Hein de Bruijne-van Fraeijenhove Ko t Loulce en Joanne, Eliny, Andonny Dennis en Marjo, Henk, Ron, Helen Betsie en Rinus de Vos-van Fraeijenhove Diana en jan Lou en Miranda, Denise, Djalisa Piet en Rita van Fraeijenhove-van 't Westeinde Anouschka en Angelo, Suleika Samantha en Ben, Merijn Francien en Benny Pieters-van Fraeijenhove Rob en Tanya Laura en Marnix, Erin Daan Joke en Han Verhage-van Fraeijenhove Judith en Maarten Lou en Anneke van Fraeijenhove-Maas Lourenske en Coen Froulce en Wouter Lou Willemijn Daan en Ineke van Fraeijenhove-Broekaart Andrea en Eddy Esther en Christos Isabel en Jan Verschelling-van Fraeijenhove Ellen en Jacques, Mike Niels Lia en Huub Kielman-van Fraeijenhove Enrico Willem Willeke en Ronnie Schoonakker-van Fraeijenhove Valerie Isabel jan en Carolien van Fraeijenhove-Verpootte Es mee t Ca to jer Verzorgingshuis "De Molenhof", Kamer 218 Correspondentieadres: L. J. van Fraeijenhove Griete 14543 PE Zaamslag. De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 25 januari om 13.45 uur op de Zuiderbegraafplaats te Terneuzen. Vooraf zal een rouwdienst worden ge houden in de aula op de Zuiderbegraafplaats, Bella- mystraat 28c te Terneuzen, welke aanvangt om 13.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begra fenis in verzorgingshuis "De Molenhof', Molen straat 3 te Zaamslag. Zij die door omstandigheden geen rouwbrief ont vangen hebben verzoeken wij deze advertentie als zodanig te beschouwen. Binnen enkele weken ontvangt u uw oproepkaart om op 6 maart de leden van de algemene vergadering van het waterschap te kiezen. U gaat dan bepalen wie er in het hoogste bestuursorgaan van Zeeuwse Eilanden zitting nemen. Dit is een belangrijk moment, want zo kunt u rechtstreeks invloed uitoefenen op het waterschapsbeleid in de komende vier jaar. Ook als u niet in de gelegenheid bent te gaan stemmen, hoeft uw stem niet verloren te gaan. Niet zelf stemmen? U kunt iemand anders machtigen om namens u te gaan stemmen. Er zijn twee manieren: 1. U kunt zelf uw oproepkaart omzetten in een volmacht. U kunt dit alleen doen, als u iemand wilt machtigen die zelf stemgerechtigd is en in hetzelfde stembureau moet stemmen als uzelf. 2. U kunt ook iemand machtigen, die niet stemgerech tigd is of niet in hetzelfde stembureau zijn stem mag uitbrengen. Dan moet u een schriftelijke volmacht aanvragen. Hiervoor heeft u een speciaal Waterschapsve,kiezingen 6 maart 2002 formulier nodig dat u telefonisch kunt aanvragen (0113-241400) of kunt afhalen bij het hoofdkantoor van het waterschap. Uw aanvraag moet uiterlijk 25 februari 2002 weer bij het waterschap ingeleverd zijn. Let op: een gemachtigde mag slechts van twee stem gerechtigden volmachten aannemen. Naar een ander stembureau? Wanneer het u beter uitkomt om in een ander stem bureau in uw kiesdistrict te gaan stemmen dan op uw oproepkaart staat, dan kunt u een kiezerspas aan vragen. Ook hiervoor zijn twee mogelijkheden: 1. U vraagt een formulier voor een kiezerspas aan (tel. 0113-241400) en levert dit uiterlijk 20 februari 2002 ingevuld en mét uw oproepkaart bij het waterschap in. 2. U komt zelf met uw oproepkaart even langs bij het hoofdkantoor; u krijgt uw kiezerspas dan meteen mee. Dit kunt u doen tot en met vrijdag 1 maart. In Den Walcherschen Dolphyn Na een prachtige en bijzondere periode van bijna 25-jaar ondernemersschap in restaurant In Den Walcherschen Dolphyn te Domburg, gaan wij per I februari a.s. deze zaak beëindigen. Mede dankzij u als trouwe gast, leverancier, collega, (oud) werknemer, familie en bekenden is ons bedrijf geworden wat het nu is, een bedrijf waar geschiedenis en passie in zit, een zaak waar we met gepaste trots afscheid van nemen. Indien U geen persoonlijke uitnodiging heeft ontvangen en u zich geroepen voelt een afscheidsborrel te komen drinken, bent U van harte welkom op onze afscheidsreceptie. Deze receptie houden wij op zaterdag 26 januari a.s. van 15.00-18.00 uur in ons restaurant. Hopend u op zaterdag 26 januari te mogen begroeten in restaurant In Den Walcherschen Dolphyn. Voor verdere vragen of informatie kunt u bellen naar Ferdie Dolk, tel. 06-51368802. Met culinaire groet, Mevr. K. T. Dieleman Mirjam Joziasse Ferdie Dolk Everse v.o.f. Axel opent medio maart een 2e filiaal in Hulst met een zeer ruime opzet van 500m2 onder de naam EVERSE eer leven Vivante is de verrassende nieuwe stijl sfeerwinkel in woningtextiel en home decorating. Voor kleine en grote veranderingen in uw huis inspireren wij u graag met onze eigen kijk op de steeds weer nieuwe mogelijkheden in uw interieur. Met de breedste actuele keus in o.a. tapijtlaminaat, linoleum, vinyl, parket, kurk, gordijnen, zonwering, behang, binnen- en buitenzonwering. En omdat het niet eenvoudig is om materialen en kleuren te combineren zijn wij op zoek naar verko(o)p(st)ers met ervaring op het gebied van woningtextiel U heeft ervaring in het adviseren van de boven genoemde producten, bent communicatief, 100% gemotiveerd en bent bereid op zon- en feestdagen te werken. 15-25 uur. U heeft ervaring in het adviseren van de boven genoemde producten, bent communicatief, 100% gemotiveerd en bent bereid op zon- en feestdagen te werken. 15-25 uur. Uw standplaats is Axel. U heeft ervaring in het adviseren van de boven genoemde producten, bent communicatief, 100% gemotiveerd en bent bereid op zon- en feestdagen te werken. U dient geheel zelfstandig binnenzonwering, gordijnen en tapijt te verwerken. Tevens bent u in het bezit van rijbewijs B. Voor de Cash en Carry (meeneemproducten binnenzonwering, fournituren en laminaat) zijn wij op zoek naar U zult een adviserende functie hebben en omgaan met diverse afrekensystemen, u bent communicatief, 100% gemotiveerd en bent bereid op zon- en feestdagen te werken. Leeftijd 18-22 jaar. U zult een adviserende functie hebben en omgaan met diverse afrekensystemen, u bent communicatief, 100% gemotiveerd en bent bereid op zon- en feestdagen te werken. Zonder ervaring en 100% motivatie is het onnnodig te reageren. U kunt uw sollicitaties met cv tot 8 februari richten aan EVERSE v.o.f. t.a.v. mevr. E. Everse, Noordstraat 62, 4571 GE Axel. Piet Heinstraat 77 Postbus 114, 4460 AC Goes Telefoon (0113)241000 Fax (0113)227528 info@wze.nl www.wze.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 44