WD legt nadruk op leefbaarheid "a 1 1 A vfBST aUFSCIEI, J issfe1 PZC Jongeren willen geen container T ziekenhuisbestuur ri Oosterscheldekreeft steeds vaker op menu Volmacht en kiezerspas apelle 18 Verkiezingprogramma pleit voor aantrekken toeristen naar Tholen WD-fractie Vraagt L if p.y 's-Heerenhoek houdt carnaval voor ouderen PvdA wil snel verbetering van onveilige Sloeweg W Stemmen over het water Hij speelt liever cricket ADVERTEREN DOET VERKOPEN NIEUWE CV-KETEL NODIG? dinsdag 22 januari 2002 door Esme Soesman SINT-MAARTENSDIJK - De WD afdeling Tholen is voor stander van wijken waarin wo ningen voor permanente bewo ning en huizen die geschikt zijn voor recreatie zijn gemixt. Dat blijkt uit het verkiezingspro gramma 2002-2006. Daarmee wordt de opbouw en instandhouding van een in leef tijd en koopkracht gevarieerde bevolking gestimuleerd, is de redenering. De VVD acht toeris me sowieso van levensbelang voor middenstand en leefbaar heid in de kernen. Het aantrek ken van toeristen, vooral naar Tholen-stad, kan versterkt wor den door aanmelding bij het samenwerkingsverband ves tingsteden en bij het samenwer kingsverband vaarroutes West- Brabant. Bedrijfsleven en kunstinstellin gen moeten samenwerken ten bate van het culturele leefkli maat, aldus de partij in het pro gramma. De VVD is tegen ver koop van monumenten als het oude gemeentehuis en de Gast huiskapel in Tholen-stad. Om de exploitatiekosten te matigen moeten deze gebouwen een cul turele bestemming krijgen. Door in dergelijke openbare ge bouwen exposities en muzikale evenementen te organiseren, wordt kunst dichter bij het pu bliek gebracht. De ontwikkeling van breedte sport wordt door de Thoolse WD als zeer belangrijk hulp middel gezien om maatschap pelijke problemen aan te pak ken. Gemeentelijk sportbeleid, stelt de partij, moet voorwaar den scheppen voor een gevari eerd en samenhangend aanbod van lokale sportvoorzieningen en -activiteiten. Daarom dienen gemeentelijke sportvoorzienin gen ook van goede kwaliteit te blijven, wat zowel goed beheer als investeringen vergt. De WD is voorstander van het behe ren op afstand. Verenigingen kunnen zorg dragen voor het functionele beheer van sport velden. Nieuw sportcentrum Als uit de toekomstvisie 2025 van de gemeente, het momen teel in de maak zijnde Bestem ming Tholen, blijkt dat Haes- tinge in Sint-Maartensdijk toekomstperspectief heeft, wil de partij wel investeren in de bouw van een nieuw sport- en zalencentrum. Handhaven van de overige zwembaden, en even tueel de bouw van een overdekt exemplaar, moet eveneens in samenhang met de toekomstvi sie worden bezien. Het verkiezingsprogramma van de WD is een voorlopige versie. De definitieve versie wordt pas vastgesteld naar aanleiding van Bestemming Tholen. De toe komstvisie waar gisteravond- door de gemeenteraad over is gediscussieerd. De Kapelse wethouder Herselman (met stropdas) in discussie met scholieren van het Goese Lyceum. foto Willem Mieras door Ron Maqnée GOES - Het einde van de Jonge- renontmoetingsplek (JOP) lijkt in zicht. Wat de afgelopen jaren hét middel was tegen rondhan gende jeugd, kunnen jongeren zelf niet meer waarderen. Al thans, de jongeren van de vijfde klas vwo van het Goese Lyceum. Met hen ging de Kapelse wet houder J. Herselman gisteren in discussie. Eén ding is duidelijk: de leerlin gen van het lyceum willen niet „in zo'n containter worden ge dumpt." Wat ze dan wel willen? Dat bleef lange tijd onduidelijk. In ieder geval gooide de terug keer van de discobus hoge ogen. Deze vervoerdienst, die begin deze maand is afgeschaft, wordt node gemist, zo bleek wel. In plaats van de bus zijn uitgaande jongeren nu aangewezen op du re alternatieven zoals de stap perstaxi. De komst van Herselman past in het zogenaamde project jonge- renparticipatie. De jeugd meer betrekken bij het beleid van de gemeente Kapelle, dat is het doel van deze campagne. Hier voor is het bureau PJ Partners ingehuurd. Dit bureau voerde het project elders al met groot succes in. En dus ging Kapelle vol verwachting van start. De gemeente schreef alle jeugdige bewoners van de kernen aan voor een groot onderzoek. Kon de campagne in andere gemeen ten op veel animo rekenen, de gemeente Kapelle ontving maar een handjevol reacties. Uitein delijk kreeg de gemeente nog wel een team van vijftien jonge ren bij elkaar dat onlangs van start ging. Maar daar blijft het niet bijAls de berg niet naar Mohammed komt, dan moet Mohammed maar naar de berg komen, moet Herselman hebben gedacht. En dus verschijnt hij maandagoch tend op het Goese college bij de lessen maatschappijleer van do cent P. Rhebergen. Vóór Hersel- mans optreden hebben de leer lingen nauwelijks interesse getoond in het jeugdprogram ma, zo geven ze ook zelf toe. Geen enkele Kapelse jongere uit deze groepen heeft de moeite genomen de oproep voor het jongerenderzoek te retourne ren. Kinderachtig „Het was een beetje kinderach tig opgesteld", bijt een jongen het spits af. „Geen tijd", ver klaart een ander. „Geen tijd? Geen prioriteit!", kaatst Her selman terug. En daar heeft de wethouder wel gelijk in. Eigen lijk heeft niemand zin om zich echt in te spannen voor een jeugdvoorziening. Mocht het namelijk tot een ontwerp ko men, dan duurt de uitvoering veel te lang. En dan is het voor veel jongeren te laat. „Over an derhalf jaar hebben we ons di ploma", voorspelt een leerlinge. „Dan wonen we écht niet meer in Heinkenszand of Nisse, maar in Rotterdam." Slome besluitvorming van de' gemeente en twijfels over het project, dat zijn de voornaamste kritiekpunten die Herselman hoort. „Als een bejaardeiets wil, is het zó geregeld. Voor jongeren is het echter veel moelijker." Dat is overtrokken, is het weer woord van de wethouder, maar jongeren hebben wel de handi cap om niet serieus genomen te worden. Plerselman maakt zich zelf daar ook bijna schuldig aan als de mogelijke terugkeer van de discobus ter spi*ake komt. „Dat is een busbedrijf dat geld wil verdienen. Daar gaan we geen geld insteken", antwoordt hij stellig. De leerlingen laten zich niet uit het veld slaan. De voorziening is „nuttig en be langrijk". houdt een leerlinge vol. „Tja", aldus de verbouwe reerde wethouder. „Als dit de mening van de jeugd is, wie ben ik dan?" Bij de volgende klas hetzelfde beeld. De politieke besluitvor ming is traag. Té traag voor de snel veranderende voorkeuren van jongeren, zo stellen de leer lingen. Bovendien is de jeugd van 16,17 jaar wel tevreden zo. „Als je écht een skatebaan wil, dan reageer je op zo'n onder zoek. Dan stuur je 'xxx dezelfde middag nog op", stelt een jon gen. Met andere woorden: als er weinig respons op het onder- zoek komtleven er maar weinig klachten. Foute figuren De negatieve effecten van jeugdvoorzieningen zijn ook bij de leerlingen bekend. Maak een speeltuin voor kleuters, en bin nen de kortste keren wordt het een hangplek voor de oudere jeugd, zo voorspelt een leerling. „En in de jeugdsoos van Kapel le, daar komen alleen maar fou te figuren", weet een Wemeldin- genaar. Daar kan Herselman wel inkomen: „Als mijn doch ters oud genoeg zijn voor Trin- nety, weet ik ook niet of ze er van mij heen mogen." Al met al komen er maar weinig concrete voorstellen ter tafel. En zo wordt er aan het einde van het debat één ding duidelijk: niet alleen de generatie be stuurders weet amper welke jongeren voorcieningen er moe ten komen, de jongeren zelf we ten dat ook nauwelijks. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De belangstel ling voor de kreeft als lekkernij groeit. De Stichting Promotie Oosterscheldekreeft wil dat graag zo houden en daarom gaat de officiële opening van het kreeftenseizoen 2002 op don derdag 28 maart gepaard met enig feestgedruis. De kreeft is het zeker waai'd vol gens restauranthouder en lid van het bestuur van de stichting J. Brongers. „Het is een prachtig product. En de kwaliteit van de Oosterscheldekreeft staat al de cennia te boek als zeer goed." Brongers voegt er aan toe dat het de laatste jaren weer goed gaat met de kreeftenstand in de Oosterschelde. „In het verleden zijn er nogal wat kreeften ge sneuveld door strenge winters, maar de' stand is nu weer goed op peil." V angstbeperking Kreeftenvisser en medebe stuurslid van de stichting J. van Westenbrugge bevestigt de woox'den van Brongei's. „Er gel den vangstbeperkingen voor. Zolang iedereen zich aan de toe gestane quota houdt blijft de kreeftenstand ook goed." Van Westenbrugge vist al zo'n 20 jaar op kreeft en heeft voor wat betreft de kreeftenstand ups en downs meegemaakt. „De laatste jaren gaat het ei-g goed. Er zit veel jonge kreeft in de Oosterschelde en ijs en weder dienende kan het kreeftensei- zoen 2002 zeker een goed sei zoen worden. Maar zeker weten doe je het nooit, want je bent en blijft afhankelijk van de na tuur." De kreeft komt in verschillende plaatsen in de Oosterschelde voor, met name daar waar een steenachtige bodem aanwezig is. De kreeft zit graag verscho len tussen stenen om van daar- uit zijn prooi te bemachtigen. De kreeftenvangst is toegestaan van 1 april tot 15 juli. Van Wes tenbrugge heeft samen met col lega's Schot (ZZ18) en Verwijs (Brul8) speciaal voor de officië le opening van het seizoen van het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij (LNV) ontheffing gekregen om - een malig - eerder kreeften te van gen. De eerst kreeft die donderdag 2 8 maart woi'dt gevangen wordt aangeboden aan commissaris van de koningin in Zeeland W. van Gelder. Chef koksbereiden de kreeft ter plaatse. Onder leiding van gastrono misch vinoloog D. Deguelle kie zen wijndeskundigen de beste kreeftenwijn van 2002. doorFamke van Loon ZIERIKZEE - De Schouwse WD-fractie wil van de Raad van Bestuur van de Stichting Oosterscheldeziekenhuizen duidelijkheid over de toekomst van de medische zorg op Schouwen-Duiveland. In een brief vraagt fractievoorzitter J. Geleijnse het bestuur onder meer wat het gaat doen om de bereikbaarheid van de zorg voor de eilandbewoners te verbete ren. De Raad van Bestuur houdt morgenavond in het voormalige Zweeds Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee een informatie- avond over de toekomstplannen van de Oosterscheldezieken huizen. De Schouwse WD- fractie heeft deze gelegenheid aangegrepen om de ziekenhuis- bestuux-ders aan de tand te voe len over het reeent verschenen rapport van College Bouw Ziekenhuisvoorzieningen. Daarin komt Schouwen-Duive land uit de bus als één van de slechtste gebieden wat betreft de bereikbaarheid van de medi sche zox'g. De liberalen willen onder meer weten 'welke initia tieven' de Raad van Bestuur wil gaan nemen 'om ook hier te vol doen aan de door de Tweede Kamer gestelde eis van bereik- 's-HEERENHOEK - Het jaar lijkse ouderencarnaval in 's-Heerexxhoek vixxdt plaats op zaterdag 26 januari. Het evene ment in de Jeugdhoeve begint om 13.00 uur. Tijdens de middag zal de nieuwe px-ins van Paerehat, Prins Ri chard, samen met zijn gevolg voor vermaak zorgen. Daar naast zijn er optredens van meerdere 's-Heerenhoekse bands, de grootste ouwehoer van Paerehat en de Raad van Elf.De midcag is toegankelijk voor zowel 55-plussers als ge handicapten. baarheid binnen dertig minu ten'. Daarnaast vraagt de frac tie zich in de brief af hoe het staat met de plannen om een ambulancepost en een huisart senpost in liet voormalige Zie- rikzeese ziekenhuis onder te bi'engen.De bedoeling van de WD is dat S. Schuitevoei'der van de Raad van Bestuur mor gen antwooi'd zal geven op deze vragen. De informatie-avond begint om 19.30 uur. HEINKENSZAND - Er moeten op korte termijn maatregelen worden genomen om de ver keersveiligheid op de Sloeweg, tussen Heinkenszand en het Sloegebied, te verbeteren. Daar dringt de PvdA-fractie in de ge meenteraad van Borsele op aan in een brief aan het gemeentebe stuur. Aanleiding is het ernstige onge val dat zich vorige week maan dag op de weg voordeed. Toen kwamen twee vrachtauto's met elkaar in botsing, waarbij een van de chauffeurs zwaarge wond raakte. Volgens de PvclA- fractie is al eerder uit een onder zoek van de provincie, in dit ge val de wegbeheerder, gebleken dat het wegvak onveilig is. Die situatie zal alleen maar vererge- ren door de komst van de Wes- terscheldetunnel en, op termijn, de Westerschelde-containerter- minal. De PvdA wil daarom dat er, vooruitlopend op de mogelij ke omvorming van de Sloeweg tot vierbaansweg, op korte ter mijn enkele kleinschalige maat regelen worden genomen. Het gaat daarbij om het aanbrengen van een dubbele asmarkering en verstevigen van de wegbermen. De partij wil dat het Borselse gemeentebestuur er bij de pro vincie op aandringt 'maatrege len ter verbetering van de ver keersveiligheid op deze weg niet langer uit te stellen'. In Den Walcherschen Dolphyn Na een prachtige en bijzondere periode van bijna 25-jaar ondernemersschap in restaurant In Den Walcherschen Dolphyn te Domburg, gaan wij per I februari a.s. deze zaak beëindigen. Mede dankzij u als trouwe gast, leverancier, collega, (oud) werknemer, familie en bekenden is ons bedrijf geworden wat het nu is, een bedrijf waar geschiedenis en passie in zit, een zaak waar we met gepaste trots afscheid van nemen. Indien U geen persoonlijke uitnodiging heeft ontvangen en u zich geroepen voelt een afscheidsborrel te komen drinken, bent U van harte welkom op onze afscheidsreceptie. Deze receptie houden wij op zaterdag 26 januari a.s. van 15.00-18.00 uur in ons restaurant. Hopend u op zaterdag 26 januari te mogen begroeten in restaurant In Den Walcherschen Dolphyn. Voor verdere vragen of informatie kunt u bellen naar Ferdie Dolk, tel. 06-51368802. Met culinaire groet. Mevr. K. T. Dieleman Mirjam Joziasse Ferdie Dolk I Waterschap Zeeuwse Eilanden Binnen enkele weken ontvangt u uw oproepkaart om op 6 maart de leden van de algemene vergadering van het waterschap te kiezen. U gaat dan bepalen wie er in het hoogste bestuursorgaan van Zeeuwse Eilanden zitting nemen. Dit is een belangrijk moment, want zo kunt u rechtstreeks invloed uitoefenen op het waterschapsbeleid in de komende vier jaar. Ook als u niet in de gelegenheid bent te gaan stemmen, hoeft uw stem niet verloren te gaan. Niet zelf stemmen? U kunt iemand anders machtigen om namens u te gaan stemmen. Er zijn twee manieren: 1. U kunt zelf uw oproepkaart omzetten in een volmacht. U kunt dit alleen doen, als u iemand wilt machtigen die zelf stemgerechtigd is en in hetzelfde stembureau moet stemmen als uzelf. 2. U kunt ook iemand machtigen, die niet stemgerech tigd is of niet in hetzelfde stembureau zijn stem mag uitbrengen. Dan moet u een schriftelijke volmacht aanvragen. Hiervoor heeft u een speciaal Waterschapsverkiezingen 6 maart 2002 formulier nodig dat u telefonisch kunt aanvragen (0113-241400) of kunt afhalen bij het hoofdkantoor van het waterschap. Uw aanvraag moet uiterlijk 25 februari 2002 weer bij het waterschap ingeleverd Let op: een gemachtigde mag slechts van twee stem gerechtigden volmachten aannemen. Naar een ander stembureau? Wanneer het u beter uitkomt om in een ander stem bureau in uw kiesdistrict te gaan stemmen dan op uw oproepkaart staat, dan kunt u een kiezerspas aan vragen. Ook hiervoor zijn twee mogelijkheden: 1. U vraagt een formulier voor een kiezerspas aan (tel. 0113-241400) en levert dit uiterlijk 20 februari 2002 ingevuld en mét uw oproepkaart bij het waterschap in. 2. U komt zelf met uw oproepkaart even langs bij het hoofdkantoor; u krijgt uw kiezerspas dan meteen mee. Dit kunt u doen tot en met vrijdag 1 maart. Helaas, onbezorgd spelen kan hjj niet. Net als miljoenen andere kinderen ln India. Terre des Hommes biedt kinderen onderwijs, gezond heidszorg en sport en speL En daarmee een nieuwe toekomst. Strijd mee voor kinderrechten in India! giro 25 25 25 o.v.v. India of bel gratis 0800 - 9019 terre des hommes (V) Laat ze weer kind zijn. Bladen^ MK z&elAhii\ Wet op de ruimtelijke ordening toepassing artikel 15 Onderwerp Burgemeester en wethouders van Borsele maken bekend dat zij voornemens zijn vrijstelling te verlenen voor een tak agrarisch hulp- en nevenbedrijf bij het agrarisch be drijf aan de Heinkenszandseweg 47 te Heinkenszand als mede voor de bouw van een loods bij genoemd bedrijf. De bevoegdheid om vrijstelling te verlenen is gebaseerd op artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 27, B 1.5 van het bestemmingsplan Landelijk ge bied. Deze vrijstelling opent de mogelijkheid om bouwvergun ning te verlenen, Inzage Alvorens deze vrijstelling te verlenen ligt het bouwplan gedurende 4 weken met ingang van 23 januari 21)02 ter inzage op het gemeentehuis, afdeling Interne Zaken, Ste- nevate 10 te Heinkenszand. Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 08.30 - 12.30 uur en donderdagavond van 17.00 - 20.00 uur. Zienswijze Gedurende de inzagetermijn bestaat de mogelijkheid voor belanghebbenden om hun zienswijzen over het voornemen tot vrijstelling schriftelijk kenbaar te maken bij het college van buigemeester en wethouders, Postbus 1,4450 AA Heinkenszand Heinkenszand, 22 januari 2002. Burgemeester en wethouders van Borsele, de secretaris, P. Katsman de wnd. burgemeester drs. P.J. Vollaard ..of is uw bestaande cv-ketel ouder dan 10 jaar? Koop dan nu een moderne en energiezuinige cv-ketel van I WarmteGarant. Ook lease is mogelijk! Gegarandeerd het hele jaar warmte en warm water voor enkele tientjes per 1^^ maand, u zult hoe dan ook tot 30% besparen op het ver- Voordele bruik van uw ketel, dus... een lagere energierekeningt i rot Leasen vanaf enkele tientjes per maand! VOOR ADVIES OF AANVULLENDE INFORMATIE BELT U GRATIS 0800 02440244 Warmte Garant Aanbiedingen alleen geldig bij lease Voordelen van leasen met Warmte Garant 1 Tot 15 jaar volledige garantie en onderhoud 2 Gegarandeerd tot 30% besparing op uw gasverbruik 3 Ergens anders goedkoper? Verschil terug'! 4 Uw nieuwe ketel altijd compleet geïnstalleerd 5 Lease is geen huur: u bent altijd direct eigenaar 6Geen grote uitgave ineens 7 Geen wurgcontract: afkoopbaar tijdens de looptijd 8 Laag vast maandbedrag gedurende een vaste looptijd 9 Ruime keuze uit vrijwel alle merken en types 10 Niet duurder dan kopen of huren Piet Heinstraat 77 Postbus 114, 4460 AC Goes Telefoon (0113)241000 Fax (0113)227528 info@wze.nl www.wze.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 32