Tholen voert hondencontrole in Parijs-Dakar in Vlaanderen PZC PZC Manifestatie sluit serie gesprekken Thoolse jeugd af PvdA-voorstel om alle huishoudens aan te schrijven onhaalbaar Eerste concert in kerk Tholen SGP/ChristenUnie Goes ondergaat verjonging na raadsverkiezingen Twee auto's spontaan in brand Van der Maas voert SGP-lijst aan Automobilist rijdt tuin in Gemaal Lewedorp opgeknapt Diefstal uit bedrijfsloods Euphonia scoort met vijfde plek Parkeergarage krijgt likje verf Goesenaar rijdt met slok op zuider buren Lezing over schilderen van fresco's agenda b 17 dinsdag 22 januari 2002 door Esme Soesman SINT-MAARTENSDIJK - Het door twee fracties gesteunde voorstel van de Thoolse PvdA om alle huishoudens aan te schrijven over eventueel hon- denbezit is juridisch onhaal baar. Burgemeester en wethou ders van de gemeente Tholen houden dan ook vast aan het plan om integrale hondencon trole in te voeren. In de eerder deze maand gehou den commissie middelen heeft de PvdA een tegenvoorstel ge lanceerd, dat als goedkoper en effectiever alternatief zou kun nen dienen voor cle'plannen van het dagelijks gemeentebestuur. D66 en de ChristenUnie onder steunden het PvdA-voorstel. Het college van burgemeester en wethouders plaatst echter vraagtekens bij de effectiviteit en het kostenplaatje dat met het voorstel van de PvdA gemoeid is. Administratief is het een om slachtige methode, stellen B en W. De PvdA wil alle huishoudens binnen de gemeente die niet als hondenbezitter geregistreerd staan, aanschrijven. Als mensen geen hond bezitten, wordt van hen verwacht dat ze een verkla ring tekenen en terugzenden naar de gemeente. Mensen die deze verklaring niet tekenen, krijgen automatisch een aan slag hondenbelasting opgelegd. Het belangrijkste argument van het college om dit voorstel af te wijzen is van juridische aard. Bij wet is het verboden aangif tebiljetten huis-aan-huis te ver spreiden. Bovendien mag alleen een verzoek om inlichtingen worden verzonden als er een vermoeden van belastingplicht THOLEN - In de Nederlands- hervormde kerk op Tholen vindt zaterdag 26 januari een concert plaats. Concertgevers zijn Danielle van Laar (dwars fluit) en Peter Wildeman (orgel). Het is het eerste concert na de restauratie van de kerk. Het concert begint om 20.00 uur. bestaat. „Het is voor het college onmogelijk te verdedigen dat er bij alle huishoudens die mo menteel niet geregistreerd staan als eigenaar van een hond het vermoeden van belastingplicht bestaat", is de in de raadsstuk ken aangevoerde argumentatie. Het college houdt daarom aan de invoering van hondencontro le vast. Hondencontrole moet voorkomen dat de ene honden bezitter wel trouw in de beurs tast en de ander niet. Momenteel zijn twaalfhonderd hondenbe zitters - met gezamenlijk zo'n vijftienhonderd honden - bij de gemeente bekend. Gezien het inwonertal (24.000) lijkt dat aantal aan de lage kant. Door voorlichting in combinatie met controle worden hondenbezit ters aangezet tot het doen van aangifte. Daar is wel geld voor nodig. De gemeenteraad wordt gevraagd 18.200 euro voor dit doel te re serveren. Hondenbelasting brengt voor 2002 79.000 euro in het laatje. Dit geld wordt op Tholen als algemeen dekkings middel gebruikt. De verwach ting is dat het benodigde bedrag van 18.200 euro betaald kan worden uit de meeropbrengst die de hondencontrole gaat op leveren. De gemeenteraad van Tholen vergadert hierover op maandag 28 januari in het ge meentehuis in Sint-Maartens dijk, vanaf 19.30 uur. Momenteel staan bij de gemeente Tholen zo'n vijftienhonderd honden geregistreerd en kant. dat lijkt op een inwonertal van 24. foto .000 aan de lage Willem Mieras door Rolf Bosboom GOES - De SGP/CliristenUnie- fractie in de Goese gemeente raad ondergaat na de verkiezin gen een aanzienlijke verjon ging. Drie van de vier zittende raadsleden hebben hun vertrek aangekondigd. Lijsttrekker is de 38-jarige R. Weststrate ge worden. De even oude A. van der Reest bezet de tweede plaats. Na de verkiezingen op woens dag 6 maart zet onder anderen C. Möhlmann (69), nestor van cle raad, een punt achter zijn poli tieke loopbaan. Hijheeft 28 jaar in de Goese gemeenteraad geze ten. J. Lukasse (54) stopt er na zeventien jaar mee. J. Capel(60) vindt het na één raadsperiode van vier jaar welletjes. Om te voorkomen dat alle opge bouwde ervaring en kennis in één keer uit de fractie ver dwijnt, opteert S. de Putter (68) voor een vierde raadsperiode. Hij staat derde op de kandida tenlijst, die in totaal 24 namen telt. Hij wordt daarop gevolgd door P. Colijn (44) en J. Ver- schuure (58). In haar verkie zingsprogramma legt SGP- /ChristenUnie sterk de nadruk op veiligheid en handhaving van de openbare orde. Zo moet er een helder beleid zijn om er voor te zorgen dat regels ook worden nageleefd en is er veel aandacht nodig voor het ge meentelijk rampenplan. De be strijding van criminaliteit, ook de kleine, staat eveneens hoog op de agenda. Jonge delinquen ten moeten strenger worden ge straft en vandalen dienen de aangebrachte schade zelf te herstellen of te vergoeden. Stadswachten zouden meer be voegdheden moeten krijgen. SGP/ChristenUnie zegt in het programma verder er weinig voor te voelen dat er een groot schalige gemeentelijke herinde ling op deBevelandenkomt. Het is beter dat de gemeenten sa menwerken dan dat ze worden samengevoegd. Zij vinden ook dat de infrastructuur in de ge meente moet worden verbeterd. Daarbij verdient met name de situatie op de A. Fokkerstraat de aandacht. Verder zou de Nansenbaan moeten worden doorgetrokken tot de 's-Gra- venpolderseweg, dient er een oplossing te komen voor de ver keersproblemen op de N2 5 4 (de doorgaande weg langs 's-Heer Arendskerke en 's-Heer Hen drikskinderen) en wordt wat SGP/ChristenUnie betreft de aanleg van een rondweg om Wolphaartsdijk 'met kracht na gestreefd'. Dat geldt evenzeer voor een extra afslag van de A5 8 ter hoogte van het ziekenhuis. De christelijke combinatie hecht ook veel waarde aan ver betering van het onderhoud van de parken, plantsoenen, fiets paden en wandelpaden in de ge meente. Verder zou de bouw van nieuwe woningen in Wol phaartsdijk en 's-Heer Arends kerke moeten worden bevor derd. Daarnaast waarschuwen SGP/ChristenUnie er in het programma andermaal voor dat de exploitatie van de toekomsti ge schouwburg in Goes een 'fi nanciële molensteen' om de nek van de gemeente kan worden. GOES - De Goese brandweer moest gisteren twee keer in actie komen om autobranden te blussen, 's Ochtends vroeg kwam op de Van Hogendorplaan een bestuurster van een auto met een hevige schrik vrij toen haar auto door kortsluiting onder de motorkap in brand vloog. De brandweer was snel ter plaat se met een blusauto maar kon niet voorkomen dat de auto on herstelbaar werd vernield. Het hulpverleningsvoertuig, dat meteen was meegenomen, hoefde niet te worden gebruikt. De vrouw kon de auto zelf verlaten. Later op de dag, rond half vier, raakte bij het starten een auto op de Populierenstraat in brand. De bestuurder sloeg meteen alarm en omdat de brand weer vlakbij bezig was, kon er binnen een minuut worden ge blust. De schade bleef beperkt tot het luchtkoelingssysteem van de auto. WISSENKERKE - De Kieskring Noord-Beveland van de Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) heeft A. G. van der Maas bovenaan het lijstje van kandidaten voor de gemeente raadsverkiezingen gezet. Van der Maas stond ook vier jaar ge leden al bovenaan en werd als enige SGP-raadslid in de ge meenteraad van Noord-Beveland gekozen. Van der Maas woont in Wissenkerke. Als tweede op de lijst prijkt de naam van J. Poppe uit Kortgene, gevolgd door M. G. van de Kreeke uit Kamperland. De nummer vier heet ook Van der Maas, maar met de voorletters P. L. en de woonplaats Kortgene. Op de nummers vijf, zes en zeven staan achtereenvolgens M. J. Bustraan, A. Kramer en H. J. Poortvliet. GOES - Bewoners van een pand aan de Westsingel in Goes kregen gistermiddag de schrik van hun leven toen een 22-jari- ge automobilist uit Goes hun tuin in reed. De man raakte door onbekende oorzaak in een slip en reed zes coniferen plat om vervolgens tegen het tuinhuisje tot stilstand te komen. De au to raakte licht beschadigd. LEWEDORP - Het Waterschap Zeeuwse Eilanden is gisteren begonnen met het opknappen van het rioolpersgemaal aan de Oostketelaarweg in Lewedorp. Bij de werkzaamheden kan geluidsoverlast ontstaan. De kelder van het gemaal is aange tast door betronrot. Om nu deze ruimte op te knappen, moeten de pompen worden stopgezet. Tijdelijk wordt de klus ge klaard door een noodpomp die voor wat overlast kan zorgen. Ook het aggregaat dat de pomp en andere machines van stroom voox-ziet, kan wat lawaai opleveren. In totaal nemen de reparatiewerkzaamheden drie weken in beslag. BAARLAND - Uit een bedrijfsloods aan de Delischeweg in Baarland is in de nacht van zondag op maandag een groot aantal goederen, met een totale waarde van ruim 10.000 euro, gestolen. De buit bestond uit een aanhangwagen en diverse gereedschappen, waaronder een compressor, een freesmachi ne, een cirkelzaag en een lasapparaat. SCHOONHOVEN - Het jeugdorkest van muziekvereniging Euphonia uit Goes heeft afgelopen weekeinde een gedeelde vijfde plaats behaald op het jaarlijkse jeugdfestival in Schoonhoven. Het festival, waaraan negentien orkesten deel namen, werd gewonnen door Ons Genoegen uit Rockanje. MIDDELBURG - De parkeer garage aan de Geere in Middel burg moet een vriendelijker uit straling krijgen. Daarom wordt de kelder de komende weken opnieuw geverfd. Het plafond, de wanden en de pilaren krijgen een nieuw kleurtje. De werkzaamheden aan de par keerkelder duren ongeveer zes weken. De onderste parkeer- laag is het eerst aan de beurt en is daarom de komende weken gesloten. Wanneer de bovenste laag wordt geschilderd, kunnen automobilisten daar wel ge woon hun auto kwijt. Door de garage in te schilderen wil de gemeente er een vriendelijker uitstraling aan te geven. Boven dien moeten de kleuren par keerders helpen met het terug vinden van hun auto. GOES - Een 64-jarige Goese naar is zondagavond rond mid dernacht in de Notestraat in Goes aangehouden wegens het rijden onder invloed. De man bleek 2,5 maal de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken te hebben. Hij kreeg een proces verbaal en een rijverbod. REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Ron Magnée Rob Paardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Wout Bareman Nu hébben de Stekenaren een via duct over de Expres weg en dan lij ken de aan- en af voerwegen meer op het traject Parijs-Dakar dan een normale ontsluitingsweg. Geen vers, zwart as falt en mooie witte strepen in ieder ge val. Erger nog, de laatste asfaltlaag is - vanwege de lage temperaturen van de laatste weken - nog niet eens aangebracht, dus van wegmarke ring kan voorlopig ook geen sprake zijn. De fietstunnels monden uit in modderi ge weggetjes, waar een veldrijder nau welijks overeind zou blijven. Uit één van de tunnels is bovendien net een hal ve meter water weggepompt. Er is één groot probleem: wie na het viaduct de doorgaande Expresweg wil oprijden, moet eerst negen kilometer om rich ting Moerbeke of Kemzeke. Dat is nu eenmaal het noodlot waartegen de Stekenaren zich aanvankelijk fel ver zetten, maar waar ze zich inmiddels morrend bij hebben neergelegd. Trou wens, ook de mensen uit grensgemeen te Stekene zelf rijden de laatste tijd nog regelmatig verloren in hun eigen streek. Schandalig Honoré Van der Aa, die zich cle afgelo pen jaren intensief bezighield met de verkeersproblematiek rond Stekene noemt de situatie 'schandalig'. De afgelopen jaren werd het begin van de aanleg van het viaduct bij Stekene ver schillende keren uitgesteld. Na de aan besteding op 7 december '98 werd de bouw opnieuw op de lange baan ge schoven. Wat dat betreft verdient het dossier een vermelding in het jaarlijkse Blunderboek van de Belgische over heid, waarin ook dijenkletsers voorko men zoals afgewerkte viaducten zon der toeleidende wegen - een eenzaam viaduct in het landschap - en bijvoor beeld ook het wel gegraven maar nooit gebruikte Doeldok in de Waaslandha ven bij het bedreigde polderdorp Doel. Wat dat dok betreft ligt er nu een voor stel om de baggex-specie die vrijkomt bij de aanleg van de containerhaven Het Deurganckdok nu in het Doeldok te storten. En zo zijn er tientallen andere voorbeelden van Belgische blunders. Actievoerder Van der Aa in Stekene stelt nu gelaten vast dat, nu alle drei gingen van totale onbereikbaarheid zijn afgewend, toch nog geen enkele aansluiting op de twee fietstunnels of het viaduct is afgewerkt. Automobilis ten die gebruik willen maken van het De aan- en afvoerwegen bij het viaduct over de Expresweg bij Stekene zijn nog niet bepaald voltooid. foto Charles Strijd nieuwe viaduct zoeken hollend en stotend hun weg door de kapotgere- den bermen en putten van de Polder straat en de Voorthoekstraat, die ook meer weg heeft van een circuit voor crossauto's, dan van een normale rij weg. Heel gebrekkig Vrachtwagens boven de 3,5 ton mogen niet over het viaduct, maar de streek bus weer wel. Die móet door. Van der Aa: „We begrij pen niet dat de brug, die toch al maan den te laat werd opgeleverd, nu op stel en sprong open moet worden gesteld voor het verkeer. Terwijl alles nog heel gebrekkig in elkaar steekt." Bij Moer beke, iets verderop werden vorig jaar juli ook inschattingsfouten gemaakt. Daar wachten ze nog steeds op de ver breding van de weg. Dit jaar nog wordt begonnen met de ombouw tot autoweg van de Expres weg tussen Zelzate en Knokke. Gelijk vloerse kruisingen worden zoveel mo gelijk vervangen door viaducten, al levert dat vooral in het Meetjesland problemen op. Gemeenten als Malde- gem en Eeklo willen een directe verbin ding met de Expresweg en krijgen die deels ook. Andere, kleinere gemeenten moeten het doen met een verbinding op afstand. Tegen 2006 moet de hele Ex presweg autoweg zijn. Weggebruikers werden de afgelopen jaren op het weg- vak Antwerpen-Zelzate dag in, dag uit geconfronteerd met 'wegeniswerken', omleidingen en vertraging. Tussen Antwerpen, de afslag Liefkenshoek- tunnel en de afslag Hulst zijn nagenoeg alle gelijkvloerse kruisingen nu wegge werkt. Nu wordt de Expresweg, die veelvuldig wordt gebruikt door Zeeuws-Vlamin gen, tussen de afslag Hulst en Zelzate aangepakt. Daarna volgt het verkeers knooppunt bij Zelzate, waar onder meer oplossingen moeten worden ge vonden voor het extra verkeersaanbod na de ingebruikname van de Wester- scheldetunnel. En vervolgens trekken de wegenbouwers in westelijke rich ting, waar hier en daar al wat aanpas singen zijn uitgevoerd. Juist de kruis punten in het Meetjesland staan be kend als 'dodenkruisingen'. door Harold van Ginkel THOLEN - De Thoolse jeugd kan komende vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur terecht in Meul- vliet in Tholen-stad voor een eindmanifestatie. De avond is bedoeld ter afsluiting van de pa- nelgesprekken, die de gemeente heeft gehouden met de jonge ren. Tijdens de avond wordt on der meer bekendgemaakt welk jeugdproject een bedrag van 2500 euro krijgt. De gesprekken zijn in het leven geroepen, omdat de gemeente Tholen in gesprek wilde komen met de jeugd over het leven en wonen in Tholen. Na wervings acties op scholen leverde dit 64 reacties op. Een selectie bracht dit aantal terug tot 34 jongeren, die deelnamen aan de zoge naamde hamburger- en cola bijeenkomsten in oktober. Uit de 34 jongeren is een groep van twaalf jongeren gevormd met de naam Kerngroep Kan Beter. Deze groep heeft bekeken of zij het eens is met de conclu sies die cle gemeente heeft ge trokken naar aanleiding van cle gesprekken. Verder hebben de leden van cle kerngroep ieder een stuk geschreven over zaken die zij belangrijk vinden op Tholen. Deze stukken worden, samen met een verslag van de gesprek ken, op de eindmanifestatie aangeboden aan de Thoolse wethouder M. Velthuis. Slotstuk De eindmanifestatie op vrijdag is het slotstuk van de eerste serie gesprekken. De kerngroep orga niseert samen met de gemeente GOES - T. Lamper geeft van daag in Goes een dialezing over fresco's schilderen. Daarin gaat hij in op de historie van de muurschildering en licht hij cle technische kant van het schilderen zoveel mogelijk toe met behulp van plaat- en dia materiaal. De lezing worclt gehouden in het Buys Ballot College aan de Bergweg in Goes en begint om 19.30 uur. de avond, clie in het teken staat van een tweetal zaken. Als eer ste wordt een spel gespeeld met raadsleden, die hun kennis van de Thoolse jeugd testen. Als tweede worclt bekend welk jeugdproject een bedrag van 2500 euro krijgt. Het bedrag, dat de gemeente heeft vrijge maakt, moet worden besteed aan jeugdbeleid. De kerngroep heeft drie projecten voorbereid, die tijdens de avond worden toegelicht. De deelnemers aan de eindma nifestatie bepalen aan welk pro ject het geld worclt besteed. Na de plichtplegingen in het eerste uur, is het tweede deel een stuk informeler. Aan de eindmanifestatie kun nen ongeveer honderd Tholena- ren meedoen, maar er is ook plaats voor toeschouwers en in troducés. Alle Thoolse jongeren van elf tot achttien jaar kunnen zich inschrijven. De gemeente regelt het busvervoer. Zij moe ten zich wel aanmelden bij Mies van der Weele of Karin Bomme- lijn, 0166-668321 of via e-mail: mvw@tholen.nl. 1 STREEKACTIVITEITEN GOES - Maria-Magdalena Kapel van de Rooms Katholieke kerk, 12.00-12.30 uur: Middagpauzedienst ds. J. de Bie; Grote kerk, 13.30 uur. Carillonbespeling door Sjoerd Tamminga; Revalidatiecentrum De Lindenhof. 16.45 -17.45 uur: bewegen voor Astma en CO- DP-patiënten; Korpsgebouw van het Leger des Heils, 18.45 - 19.45 uur: Gezamenlijk ge bedsuur; Buys Ballot College, 19.30 uur: Lezing over fresco's schilderen doorT. Lamper, Zeeuwse Volksuniversiteit; 's-GRAVENPOLDER - Populierestraat 3. 20.00 uur: Informatiebijeenkomst over borstvoeding; KAPELLE - De Vroone, 13.30 uur: Biljar ten en kaarten voor ouderen; 14.00 uur. Welfarewerk; KRABBENDIJKE - De Meiboom, 18.45 uur: Jongens en meisjesclub voor groep 6, 7,en 8; 20.00 uur: Informatieavond Noordweg en Verlengde Noordweg; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 13.00 - 17.00 uur: Biljartclub senioren; SINT-MAARTENSDIJK - Haestinge, ■19.30 uur: Bijeenkomst oprichting heem kundekring met lezing Oranjebezoeken; WEMELDINGE - Centrum De Wemel, 13.00 -17.00 uur; Kaarten en biljarten; Hotel Smits, 20.00 uur: Klaverjassen, WOLPHAARTSDIJK - De Griffioen, 19.30 - 22.00 uur: Line Dance door Country Club The Sounthern Riders; YERSEKE - Achter het havenmeesterkan toor aan de Prinses Beatrixhaven, einde steiger, 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Oosterschelde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 31