PZC Meer parkeervakken in centrum Gewapende overval in Vlissingen Zoutelande zegt vertrouwen in Veers college op slfe in Kt: WINTERCOLLECTIE Gimbrère 15 Hogeschool wil robotbouwers helpen Locatie zorgcentrum opnieuw bekeken Wethouder Luitwieler belooft Middelburgse raad beterschap Slachtoffer stichtte brand Hulst zelf ÏL Jj'tTi Installateurs gewond bij brand Ter Weel zeeuwse almanak Solden MIDDEN dinsdag 22 januari 2002 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - In de binnen stad van Middelburg komen op korte termijn extra parkeer plaatsen. Wethouder Luitwieler beloofde gisteravond tijdens de commissie infrastructuur dat bekeken zal worden in welke straten er nog ruimte is. Hij deed dat in antwoord op vragen van de fracties van het CDA en Leef baar Middelburg. De wethouder hield overigens vol dat er nauwelijks parkeer plaatsen uit de stad zijn ver dwenen sinds de invoering van het nieuwe parkeerbeleid in ja nuari. „Bewoners hebbend de indruk dat het totaal aantal parkeerplaatsen is gereduceerd. Dat wordt versterkt door be richten in de pers. Dat geeft een negatief beeld." Bij tellingen van het aantal au to's in augustus vorig jaar, wer den maximaal 3500 auto's aan getroffen, zei Luitwieler. Met aftrek van de ongeveer honderd foutparkeerders zijn dat 3400 parkeerplaatsen. Sinds begin dit jaar zijn er 3360 parkeervak ken, aldus de wethouder. „Dan resteert een marge van één pro cent. Het college acht dat aan vaardbaar." CD A-fractievoorzitter S. Buis man geloofde hem niet. „Dat er maar veertig plaatsen verdwe nen zijn, is absoluut niet het ge val." Alleen al bij de herinrich ting van de Dwarskaai is een vergelijkbaar aantal plaatsen verdwenen, zei hij. Verder zijn in een groot aantal straten ook minder parkeervakken gete kend dan er auto 's langs de stoep passen. Het is sinds het begin van de maand alleen nog toege staan om in parkeervakken te staan. Vergrootglas Luitwieler gaf toe dat er hier en daar nog best een vak bij kan. „We gaan met een vergrootglas in iedere straat kijken hoe we kunnen schuiven, zodat per straat nog één of twee plaatsen kunnen worden toegevoegd. Er zal kritisch worden gekeken. HULST - De brand, die vrijdag woedde in een woon- en win kelpand aan de Hulster Kleine Bagijnestraat, is aangestoken door de eigenaar van het pand. Dat heeft onderzoek van de po litie uitgewezen. De eigenaar kwam bij deze brand om het le ven. De technische recherche stelde direct na de brand een onder zoek in. De Hulster brandweer commandant A. der Weduwe vermoedde al dat de brand was aangestoken. De brandweer was kort na de melding aanwezig bij het pand. Buren maakten de brandweer erop attent dat de eigenaar ver moedelijk nog in het pand aan wezig was. Zijn auto stond ver derop in de straat geparkeerd en zijn hond was in de berging van het pand aanwezig. De hond kon ongedeerd worden gered. Maar voor de eigenaar kwam al le hulp te laat. Desnoods loop ik zelf mee." Er wordt ook gekeken of de par keervakken in sommige straten kunnen worden vervangen door stroken. Hij beloofde verder dat op industrieterrein Ramsburg plaats komt voor tachtig auto's, voornamelijk voor woon-werk- verkeer. Dertig van die parkeer plaatsen komen volgende maand beschikbaar, de rest moet binnen drie maanden zijn gerealiseerd. Op de Loskade ko men, als het busstation naar de overkant van het kanaal ver huist, nog dertig extra parkeer plaatsen. Er zijn behalve de invulling van de parkeervakken nog een aan tal dingen verkeerd gegaan bij de overgang naar het nieuwe parkeersysteem, erkende de wethouder. „De uitgifte van vergunningen is niet vlekkeloos verlopen. Dat de corresponden tie niet op naam was gesteld, was fout. De organisatie heeft maatregelen genomen om her haling in de toekomst te voorko men." A. van 't Westeinde (Groen- Links) drong aan op betere com municatie. „Roep de burgers op. Geef aan waar het mis is gegaan. Geef mensen de ruimte om met suggesties te komen. Dat kan een heleboel onrust wegne men." Ook andere fracties vonden dat er te weinig met bewoners is ge praat. Leefbaar Middelburg was de enige partij die zich hele maal niet kon vinden in het nieuwe beleid. „Het gemeente bestuur moet een keuze maken: of parkeren aan de rand van de stad, of de binnenstad open gooien", zei B. Leijnse. „Bewo ners mogen niet de dupe worden van bezoekers." Jeroen van Soelen, Frank Beenhakker en Kornelis Smit (vlnr) tonen twee van hun robots. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De drempel voor deelname aan robotcom petities moet omlaag. Dat vindt de Hogeschool Zeeland in Vlissingen, die zelf ook der gelijke competities organi seert. De school wil daarom basisschoolkinderen, jongeren van het middelbaar onderwijs en van het middelbaar be roepsonderwijs de kans geven hun eigen robot te bouwen on der begeleiding van studenten en docenten van de HZ. Als er voldoende belangstel ling is, van jongeren maar vooral ook van sponsors, wil len docenten Jan van Vliet en Luc van Colmjon begin april met het project V-Scram be ginnen. De jongeren kunnen zelf een robot bouwen. Voor het aanbi-engen van de kunst matige intelligentie, die de ro bots op bepaalde momenten handelingen laat verrichten, kunnen ze een beroep doen op de kennis die op de hogeschool aanwezig is. In juni, aan het einde van het project, wil de school voor alle deelnemers een driedaagse battle houden. Het is overigens nog niet be kend of de arena voor de com petitie in Vlissingen komt te staan. Het eigenlijke doel van het project is belangstelling kwe ken voor techniek. „Het gaat momenteel moeilijk met de studie techniek", zegt Van Colmjon. „We merken dat er een verkeerd beeld over de op leiding bestaat. Men denkt dat het saai is. Maar techniek be heerst ons hele leven. Met dit proj eet willen we laten zi en dat mensen ook hun creativiteit in dit vak kwijt kunnen." De do centen verwachten een grote belangstelling voor het pro ject. „Ik denk dat ongeveer honderd mensen zich zullen aanmelden", zegt Van Colm jon. De deelnemers worden verspreid in teams van vier tot vijf personen. Elk groepje moet gesponsord worden. Robot Wars De hogeschool maakt voor het aantrekken studenten gebruik van robots omdat die momen teel ongekend populair zijn. Op de Engelse televisiezender BBC, en sinds kort oop op de Nederlandse zender BNN, wordt het programma Robot Wars uitgezonden. Machines van honderd kilo hakken daar grof op elkaar in. De Vlissingse studenten Jeroen van Soelen, Frank Beenhakker en Kornelis Smit begonnen twee jaar gele den een RobotFight voor stu denten op de HZ. Daar vloeit dit proj eet uit voort. „Het grote verschil is dat wij niet voor het ramwerk gaan", leggen de do centen uit. „Wij zoeken het in de breedte. Het is de bedoeling dat er bij ons met robots van verschillende gewichtsklassen tot vijftig kilo wordt gewerkt. Het gaat er meer om dat die ro bots verschillende handelin gen kunnen uitvoeren of bewe gingen kunnen maken. Dat ramwerk op televisie is trou wens voor ons veel te duur." Door met kleinere robots te werken, wil de hogeschool la ten zien dat jong en oud er mee foto Ruben Oreel aan de slag kan. „Iemand met een speelgoedauto met een ei gen mechanisme er in, mag zo de arena in om bijvoorbeeld een hindernisbaan af te leggen. Het hoeft geen grote stalen constructie te zijn. Lego is ook een goede optie." Wat niet ge bruikt mag worden in verband met veiligheid, zijn robots met een verbrandingsmotor en ac cu's die kunnen lekken. „Be halve mensen met interesse voor techniek, kunnen ook personen of bedrijven mee doen die zich graag bezighou den met vormgeving of paint brush. Het is leuk als de robots er een beetje mooi of bijzonder uit komen te zien." Meer informatie over het project is te verkrijgen bij de Hogeschool Zeeland of via www.vscram.nl. (Advertentie) Op ieder adres (zonder slicker legen ongeadres- seerd drukwerk) in Zeeuws-Vlaanderen valt deze week de regiokrant Around Dow in de brievenbus. Met in deze editie onder andere: - een terugblik op 2001 - de nieuwe locaties van Dow in België - de samenwerking met contractorfirma's de scholingsovereen komst met liet ROC Westerschelde Heeft u aan het eind van de week nog geen Around Dow ontvangen, dan kunt u bellen met onze afdeling Public Affairs, telefoon 0115-67 27 00. Wij zenden u dan alsnog een exemplaar toe. Dow Benelux B.V. Telefoon: 0115 - 671234 www.dowlienelux.eom iiijtlelsmerk van The Dow Chemical Company door Nadia Berkelder VLISSINGEN-Telefoonwinkel de Bel Company aan de Lange Zelke in Vlissingen is gistermid dag rond kwart over twee over vallen. De dader bedreigde een werknemer met een pistool. Hij heeft een paar honderd euro uit de kassa meegenomen. De over valler is nog voortvluchtig. „Mijn collega stond achter de toonbank", vertelde assistent filiaalbeheerder Jan Pieter van der Slik een paar uur na de overval. „Hij stond prijskaart jes uit te draaien. Die man kwam de winkel binnen en vroeg om geld. Mijn collega maakte een opmerking en die vent trok een pistool." De mede werker heeft de man vervolgens geld uit de kassa gegeven. De dader ging er via de Lange Zelke en de Schutterijstraat te voet vandoor. De politie omschreef de dader als een donkere man van 25 a 30 jaar, met een zwarte leren jas, een gebreide muts en zwart krulhaar. Hij droeg een zegel ring met de letter 'c' erop. Doordat er snel een goede be schrijving van de dader be schikbaar was, hoopte de politie de man te kunnen aanhouden. Op de Paul Krugerstraat en de Badhuisstraat stonden net na de overval politieauto's te posten. „We zijn met zoveel mogelijk mensen de stad ingegaan", zei politiewoordvoerder J. van Mourick. door Miriam van den Broek ZOUTELANDE - De dorpsraad Zoutelande zegt het vertrouwen op in het Veerse college van bur gemeester en wethouders. Dat heeft de dorpsraad gisteravond bekendgemaakt. Het gemeente bestuur komt afspraken niet na en doet volgens de raad niets met aangedragen suggesties. „Wij kunnen ons niet voorstel len dat u uw dagelijks bestuur op pad stuurt om geen vertrou wen te wekken bij uw bewoners en gedane toezeggingen niet na te komen", schrijft de dorps raad in een brief aan de gemeen teraad. „Toezeggingen in het openbaar vinden wij bindend. Ons vertrouwen in uw college is in elk geval volledig weg." De dorpsraad noemt in zijn brief vijf situaties die de nala tigheid van het college illustre ren. Een daarvan was het optre den van het college rond de herinrichting van de Langen- dam. De dorpsraad was voor 14 maart 2000 uitgenodigd te ko men praten over de plannen. „De door ons aangedragen sug gesties en opmerkingen zouden verwerkt worden. Nu - januari 2002 - hebben wij nog steeds niets vernomen over deze plan nen. We vragen ons af of dit, zo als gewoonlijk, nog jaren op zich laat wachten." Hetzelfde gebeurde met de her inrichting van het Oranjeplein. In juni 2001 is gesproken over een ontwerp voor de herinrich ting. Op verzoek van de bewo ners werden een paar punten aangepast. De betrokkenen zouden later uitgenodigd wor den om te kijken of alles naar wens was. Deze bijeenkomst zou in het najaar van 2001 plaatsvinden. „Ook hierna bleef het stil. Wij vragen ons af of de wethouder met het najaar doel de op het jaar 2002 of 2003", zegt de dorpsraad. In het voorjaar van 1999 werden naar het college toe, suggesties gedaan voor de aanpassing van de Westkapelseweg en de kom- grens. Vier maanden later rea geerde het college: de tips waren waardevol en sommige ervan zouden op korte termijn worden uitgevoerd als het financiële plaatje het toe liet. Ook daar wacht de dorpsraad nog op. Over het parkeerbeleidsplan is het gemeentebestuur al jaren bezig, meent de dorpsraad, „Volgens ons is het plan in een stoffige kast verdwenen." Met de voorgestelde mogelijkheden voor een overloopterrein, heb ben B en W evenmin iets gedaan. „Uit informatie die wij hebben, blijkt de gemeente nooit contact heeft gelegd met de eigenaren van de door ons aangedragen kavels." En over de Structuur visie Zoutelande zegt de dorps raad: „Het is een gedateerd plan van alle onderwerpen die in de loop der jaren al eens aan de or de zijn geweest. Wethouder L. Wisse die over de dorps- en stadsraden gaat, was gisteravond niet te bereiken voor commentaar. (Advertentie) KOSTUUMS BLAZERS ROKKEN BLOUSES LANGE DELFT 16 MIDDELBURG door Miriam van den Broek DOMBURG - Het Veerse college van B en W wil de komst van een woonzorgcomplex op de locatie Grindweg Zuid in Westkapelle gedetailleerder onderzoeken. Het gemeentebestuur wil dat de Woningstichting Walcheren be rekent hoeveel vierkante meter grond nodig is voor het complex. Dan kan een eerste ex ploitatieovereenkomst worden opgesteld en daarmee kunnen Veere en de woningstichting met elkaar onderhandelen. Hoewel de definitieve locatie keuze nog niet gemaakt is, wil het college zich in eerste instan tie richten op de Grindweg Zuid. Die plaats bleek voor de gemeente maar ook voor bewo ners als beste uit de bus te ko men. De architect maakte al een glo bale schets voor een woonzorg complex op die plek. Uit die te kening werd afgeleid dat het beter is als het woonzorgcom plex iets meer naar het zuiden verschuift De installatie van het bergingsriool vormt dan geen obstakel meer voor de be nodigde bouwoppervlakte en de mogelijke milieuhinder. Het meer zuidelijke terrein is in bezit van Staatsbosbeheer. Die heeft inmiddels te kennen gege ven onder bepaalde voorwaar den bereid te zijn tot grondruil. Deze principe-uitspraak is voor het college van B en W aanlei ding de schouders volledig on der het plan te zetten. Als Wo ningstichting Walcheren weet hoeveel oppervlakte er nodig is, kan met Staatsbosbeheer on derhandeld worden over de prijs van en compensatie voor de grond. Daarmee is de ge meente er nog niet. Ook het mi- nistei'ie van Landbouw, Natuur en Visserij en de Dienst der Do meinen moeten toestemming voor de grondruil geven. Het voorstel wordt 5 februari behandeld in de raadscommis sie welzijn. GOES - Bij een brand in het ke telhuis van zorgcentrum Ter Weel zijn gistermiddag twee werknemers van een installatie bedrijf uit Goes gewond ge raakt. Twee collega's van hen kampten met ademhalings moeilijkheden. De brand ontstond toen de man nen bezig waren aan de boiler van de cv-installatie op de bovenverdieping. Gas dat ont snapte vloog in brand. Door de felle steekvlam raakten beide werkers aan gezicht en handen gewond. De twee slachtoffers zijn per ambulance naar het Oosterscheldeziekenhuis in Goes gebracht. Ook hun twee collega's werden voor controle naar het ziekenhuis vervoerd. De medewerkers van het instal latiebedrijf hebben eerst nog zelf het vuur met poederblus sers gedoofd en de installatie veiliggesteld in verband met mogelijke gaslekkage. De brandweer kon zich daardoor richten op de wateroverlast, die ontstond doordat de boiler wa ter lekte. De arbeidsinspectie stelt een onderzoek in. foto Ruben Oreel De Bel Company was na de overval enige tijd gesloten. De overvaller heeft alleen ge- kei is gistermiddag een tijdje een tijdje rust hebben", aldus dreigd met het pistool, er is nie- dicht geweest. De medewerker Van der Slik. De politie roept ge mand gewond geraakt. De win- is naar huis gestuurd. „Die moet tuigen op zich te melden. Het Middelburgse paar gaat zo nu en dan eens naar Brus sel; beetje cultuur happen, lekker eten en wat winkelen. Altijd leuk en vaak ook ver rassend. Afgelopen zaterdag was het wel erg verrassend. Want wat bleek: het was de eerste dag van de Solden, de uitver koop. Het Middelburgse stel keek verbijsterd naar het an ders zo rustig winkelende Brusselse publiek. Graaien, graaien en nog eens graaien. Kledingrekken werden let terlijk omvergelopen, op het oog sjieke dames gristen van alles bij elkaar en pashokjes leken nog het meest op kle ding containers van het Le ger des Heils. Het meest verbaasd was het stel echter toen het 's avonds op de hotelkamer nog even naar het Belgische journaal keek. Want enkele midden standers deden op tv hun be klag over de toch wat tanen de belangstelling van het publiek voor de eerste dag van de solden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 15