De Schelde komt te laat op gang PZC Belgen zijn oppermachtig in trimloop Zaamslag omzeilt lastige klip AZVV sterkste in slijtageslag: 3-2 Korfballers Luctor zitten in diep dal Winst en verlies voor Scheldesport z 16 Waterpoloërs delven onderspit in derby tegen Stormvogel Acke op kop uitslagen Waterpolosters Schelde onderuit tegen Njord 2 Spui verliest verrassend op eigen veld maandag 21 januari 2002 Daniël Gavranovic van Stormvogels wordt zwaar op de huid gezeten door Michael Wondergem (zwarte cap). foto Ruben Oreel door Ed Postma VLISSINGEN - Even leek het er zaterdag op dat de waterpoloërs van Stormvogel geen kind aan De Schelde zouden hebben. De Vlissingse formatie was in de beginfase oppermachtig en kwam vrij eenvoudig op 3-0. De Schelde knokte zich echter te rug en maakte er toch nog een spannende derby van. Toch trok Stormvogel aan het langste eind: 5-3. Stormvogel-speler Patrick Va der was na afloop redelij k tevre den. „We begonnen goed. We bewogen veel en de bal werd lekker rondgespeeld. De Schel de verdedigde fel, maar was niet onsportief. Ja, dat was vroeger nog wel eens anders." Cees van Houwelingen van De Schelde beaamde dat. „In het verleden ging het er harder aan toe, maar er zitten nu veel jonge jongens bij en de echte rivaliteit is er niet meer." Beide ploegen begonnen fana tiek, maar de precisie ontbrak. Het waren de Vlissingers, die het eerst een man-meer-situatie uitbuitten. Daniël Gavranovic passeerde met een bekeken schot De Schelde-keeper Serge van Bochove. Het eerste kwart werd met een 1-0-voorsprong voor Stormvogels afgesloten. De Vlissingers startten sterk in de tweede periode. Patrick Va der en Robin Juranek zetten de thuisclub op 3-0, Er leek geen vuiltje aan de lucht, totdat Chris Ysebaert de Terneuzenaren te rug in de wedstrijd bracht: 3-1 De derde periode was voor het publiek het leukst. Er werd niet veel gescoord, maar er ontston den hachelijke situaties en bei de keepers hadden een aantal goede reddingen. Sjaak Leijnse scoorde uit een moeilijke hoek na een diepe pass van Ko Me- chielsen, die eerst een mooie redding had verricht en bracht Stormvogel op 4-1. Te snel De Schelde gaf niet op en Ko Mechielsen moest zich een aan tal malen flink breed maken. Zijn collega aan de andere kant Serge van Bochove was ook alert en hield De Schelde in de race. Het was Chris van Roy en door Aector Dooms AXEL - AZVV heeft zaterdag in Axel titelkandidaat Kogelvan gers afgetroefd. De ploeg van trainer Jaap Goossen won met 3-2 de slijtageslag in de tweede klasse. „Mijn spelers hebben keihard voor dit resultaat ge knokt. Ik vind dat we op basis van de tweede helft de winst verdiend hebben", zei Goossen. De Zeeuws-Vlamingen bestre den Kogelvangers vooral na rust met een tomeloze inzet. Daarnaast was de ploeg uit Wil lemstad niet te beroerd om ook een handje toe te steken. Bij twee van de drie doelpunten gingen de Brabanders niet vrij uit. De gelijkmaker van Joep Frusch was een cadeautje van doelman Leon Leyten en bij het derde doelpunt kregen de Axe laars de medewerking van voor stopper Henk Groenedijk. AZVV kende zaterdag geen di recte uitblinkers. In het Axels collectief vielen wel de indivi duele hoogstandjes van Jaap den Doelder en Jacco Koekkoek op. Zo mocht het tweede doel punt voor negentig procent op conto van Den Doelder worden geschreven. Achter de twee spitsen bleef de tandem Joep Frusch-Marco Bolleman onver zettelijk en langs de flanken verrichtten Jochem van Leeu wen en Jurgen de Reu het nodige loopwerk. Kogelvangers, dat alleen zijn topscorer Robbie den Braber miste, liet in de eerste twintig minuten zien niet voor niets een toppositie te ambiëren. De Bra banders namen meteen het ini tiatief en zetten de AZW-ver- dediging onder druk. Na twintig minuten kwam de belo ning. Aan het doelpunt van SAS VAN GENT - De gemengde ploeg van Acke heeft in de recre atieve volleybalcompetitie van Sas van Gent de koppositie overgenomen van Garage Bode. De nummer twee van de rang lijst won met 3-0 van Savo- k/ABN AMRO en profiteerde daarmee van het puntverlies, dat de leidersploeg leed. Garage Bode moest alle zeilen bijzetten om zich van GenFabricom te ontdoen: 2-1 (25-18, 25-20, 22-25). Stoffels Cleaning nes telde zich door een 3-0 overwin ning tegen Savok/Avesta stevi ger op de derde plaats. die de score op 4-2 bracht. Daar mee werd de derde periode afge sloten. Patrick Vader: „We kwa men snel op een voorsprong en gingen daarna te gemakkelijk spelen. Iedereen wilde scoren, we schoten ook te snel." De ploeg uit Terneuzen begon het laatste kwart goed en Chris Ysebaert bracht het verschil te rug tot een punt: 4-3. Een span nende slotfase volgde. Een tref fer van Robin Juranek werd afgekeurd. Ook een treffer van Chris Yse baert vond geen genade. Cees van Houwelingen onderschepte hierna een aanval van Stormvo gel en stuurde Roderick Won dergem diep, maar die schoot op Ko Mechielsen. Van Houwelin gen: Tegen het einde ontbrak het ons aan kracht. Verder maakten we het ons moeilijk door een aantal tijdstraffen te incasseren." In de slotfase werden er kort achter elkaar drie spelers van de Schelde uit het bad gestuurd. Daniél Gavranovic benutte de laatste kans van de wedstrijd en bepaalde daarmee de eindstand op 5-3. Slormvogel-De Schelde 5-3 (1-0, 2- 1, 1-1 en 1-1). Daniël Gavranovic 1-0, Patrick Vader 2-0, Robin Jura nek 3-0, Chris Ysebaert 3-1, Sjaak Leijnse 4-1, Chris van Royen 4-2, Chris Ysebaert: 4-3 en Daniël Ga vranovic 5-3. Aantal toeschouwers: 55. door Wim de Vos WESTDORPE - Ze moesten het toegeven. De overheersing van een trio Belgische lopers was za terdag veel te groot tijdens de Eugene Vink Memorial in West- dorpe, een trimloop over ruim veertien kilometer. Ronni van Acker, Sepp Vermeulen en Henk Hamelink, ze waren niet opge wassen tegen Rudi Willems, An dy de Bruijne en Kurt Vamha- verbeke. Die drie gingen meteen vanaf de eerste kilometer in de slag en liepen de overige deelnemers op Ekelmans gingen fouten van de Axelaars vooraf. Zo kwam eerst Jacco van der Giesen tot drie keer toe als winnaar uit de duels tevoorschijn. De linkerspits be reikte Ekelmans, die wel erg ge makkelijk de verdediging inclu sief doelman Niels Meesen passeerde en de bal in het lege doel schoof: 0-1. AZW antwoordde met twee schoten van Jacco Koekkoek, die net over gingen. Jochem van Leeuwen was nog het dichtst bij de gelijkmaker, nadat Koek koek slecht uitverdedigen af strafte en de bal panklaar legde voor de voeten van de rechter middenvelder. Een speler van Kogelvangers gooide zich met succes in de baan van het schot van Van Leeuwen. Gelijkmaker De gelijkmaker kwam er toch, maar geheel onverwachts. Doelman Leyten blunderde op kinderlijke wijze na een wan hoopspoging van Joep Frusch. Hij grabbelde tevergeefs naar de houdbare bal, die tergend langzaam over de doellijn rolde: 1-1. Jaap Goossen rook winst kansen en spoorde zijn team aan. „Ik heb de spelers gevraagd korter te dekken en meer druk uit te oefenen." De taktiek pakte goed uit. Een d omper was dat Koekkoek in de 55e minuut geblesseerd moest uitvallen, maar het gaf ook nog eens de sterkte van de selectie aan. Veli Eryürük maakte een prima invalbeui*t. De jonge aan valler stond amper binnen de lijnen of hij mocht een fraaie ac tie van stylist Den Doelder af maken. De aanvaller zette eerst doelman Leyten op het verkeer de been en bood daarna de goed gevolgde Eryüruk een niet te missen kans: 2-1. Kogelvangers zocht hierna ge forceerd de aanval en daardoor kwam er ruimte voor de thuis club. Halverwege kreeg AZW een presentje. Eryürük maakte het tegenstander Groenedijk lastig, maar niemand verwacht te dat de voorstopper met een pegel zijn eigen doelman zou passeren: 3-1. De wedstrijd leek gespeeld. Kogelvangers kwam via Ekelmans na vermeend bui tenspel nog terug tot 3-2, maar daarna bleef AZW overeind. AZVV: Niels Meesen; Ferry van de Veeke, Kees Schieman, Gerben Steijaert, Peter van de Velde; Jo chem van Leeuwen, Marco Bolle man, Joep Frusch, Jurgen de Reu (S3. Leon Goossen); Jacco Koek koek (55. Veli Eryürük), Jaap den Doelder. grote afstand. Het was Rudi Willems (al eerder winnaar in Westdorpe) die in de slotkilome- ters op de solotoer ging en zo doende won. „Ziezo, die ouwe heeft het hem toch maar weer geflikt", gniffel de Rudi Willems onmiddellijk, nadat hij als winnaar over de aankomstlijn was gekomen. De ouwe? „Ja, zeker. Van de drie was ik de oudste. Vooral Vanha- verbeke is beduidend jonger en als ik zie wat die bijvoorbeeld nog traint, dan denk ik dat ik zeer tevreden mag zijn", verdui delijkte Willems. Toch was het niet echt verrassend dat Wil lems aan het eind van de race de sterkste was. De atleet uit Ert- velde behoort in zijn land zeker niet tot de minsten en heeft al behoorlijk wat overwinningen achter zijn naam staan. Wind Willems was in de wedstrijd lange tijd niet erg zeker geweest van zijn zaak. Hij vreesde vooral Kurt Vanhaverbeke. „Hij liep vooral in de eerste kilometers erg sterk. Dat was op de stukken waar we de wind in de rug had den. Vanaf het moment dat we de wind tegen kregen, moest Vanhaverbeke afhaken." Dat was na zo'n tien kilometer. Toen waren ze nog steeds met zijn drieën en liepen ze langs het Kanaal van Gent naar Terneu zen. Daar had de wind vrij spel. „Het was erg lastig", zei Vanha verbeke later over het moment waarop hij het contact verloor, „maar ik had onvoldoende kracht. Vanmorgen had ik nog last van buikloop waardoor ik me niet meer volledig kon geven toen het er echt op aan kwam." Rudi Willems zag zijn kans schoon. De eerste en beste tem poversnelling was meteen raak. Vanhaverbeke was de eerste die moest lossen en toen even later Andy de Bruijne ook moest af haken, was de beslissing daar. De Bruijne nam nog even in overweging om Vanhaverbeke op te wachten, maar die verloor op korte tijd zo enorm veel ter rein dat hij daar van afzag. Ronni van Acker uit Nieuw-Namen was met een vijfde plaats de best geplaatse Zeeuws-Vlaming, terwijl Sepp Vermeulen pas op de zevende plaats eindigde. De Koewachte naar hield zich tamelijk rustig omdat deze wedstrijd niet meer was dan een voorbereiding op de halve marathon van Cad- zand-Bad. door Jan Roovers TERNEUZEN - De Zeeuws- Vlaamse korfbalploegen be haalden zaterdag wisselende resultaten. Zaamslag schoot te gen het bezoekende Atlas 2 met scherp (18-11), Luctor verloor kansloos bij Stormvogels 2 (12-10). Zaamslag-Atlas 2 18-11. Een ruime overwinning voor Zaamslag dat na de inleidende schermutselingen aanvallend ineens ging draaien. Maar ook aan inzet en agressie ontbrak het niet. In de eerste kwartier betaalde dat zich nog niet uit en moest Zaamslag achter zijn te genstander aan. Na 5-5 kende de thuisploeg echter een sterke periode, sloot die met 8-5 bij de rust af en liep na de pauze over de tegenstander heen: 12-5. Vooral Marco van Reeuwijk en Sandra Hamelink hadden daar een belangrijk aandeel in. Hier na ging de thuisploeg op zoek naar een hoge score. Met 18-11 kwam die ook op het scorebord. door Aector Dooms TERNEUZEN - De vrouwen van Scheldesport kenden een wisselvallig weekeinde in de eerste klasse van de Zeeuwse basketbalcompetitie. De uit wedstrijd tegen koploper BV Souburg werd met 42-41 verlo ren, maar Scheldesport nam za terdag in Terneuzen tegen Smokkelhoek revanche met een ruime 55-31-overwinning. BV Souburg 2-Scheldesport 42-41 (23-19). De ploeg van coach Peter Heynen, een mix van de routiniers Marianne Gie- le en Marjan de Groot met jonge speelsters, hanteerde een zone verdediging 1-3-1. Die tactiek stelde de Souburgse vrouwen voor problemen. Desondanks leek de winst voor de Walcherse ploeg niet meer in gevaar te ko men In de slotfase was de marge opgelopen tot negen punten: 42- 33. In de allerlaatste minuut Biljarten Eede. Grand Prix driebanden. Kwartfina les: F. de Rijk-P. Vasseur 11-11/28 beur ten, J. Tanghe-A. Baart 22-21/53, Th. Plaljouw-P. Kentin 50-9/37, F. Bakker-J. de Maat 45-34/57. Halve finales: P. Vas- seur-J. Tanghe 22-7/32, Th. Platjouw-F. Bakker 50-41/50. Finale: Th. Platjouw-P. Vasseur 50-10/44. Bridge Competitie BC Luctor et Emergo Terneu zen. A-groep: 1. HH. Simpelaar/De Rijck 67,86%. 2. HH. Ramond/Lichteveld 61,31%, 3. Echtpaar Sandrini 61,11%. B- groep: 1. HH. Freijser/Van Hurck 63,69%, 2. HH. Pieters 61,61%, 3. Ds. Van der Heij den/Juffermans 59,52%. C-groep: 1. Ds. Bukkens/Jasperse 64,29%, 2. Ds. Mat- tens/De Jonge 57,86%, 3. HH. De Clercq- /Van Puyvelde 56,07%. Volleybal Sas van Gent. Recreatieve competitie. Vrouwen: Esplanada-Stoffels Cleaning 0-3, Savok 2-Savok 3-0, Esplanada 2-Place du Marché 1-2. Gemengd: Fa- bricom-Garage Bode 1-2, C Line-Gerrit de Jonge 3-0, Stoffels Cleaning-Savok/Avesta 3-0, Jeffrey's-'t Kliekske 3-0, Savok/ABN AMRO-Acke 0-3. Trimlopen Westdorpe. Eugene Vink Memorial, 14,4 kilometer. Mannen: 1. Rudi Willems (B) 52.15, 2. Andy de Bruijne (B) 53.47, 3, Kurt Vanhaverbeke (B) 54.43, 4. Johan Willems (B) 56.51, 5. Ronni van Acker (Nieuw-Namen) 57.03, 6. Ivan Mees (B) 57.23, 7. Sepp Vermeulen (Koewacht) 58.18, 8. Marin Verbandt (B) 58.20, 9. Henk Hamelink (Sas van Gent) 58.24,10. Erik Ackermann (B) 58.29. Vrouwen: 1. Annie Moens (B) 1.14.44, 2. Marie-Christine de Mesure (B) 1.19.31, 3. Els Zweistra (Terneuzen) 1.23.03. 9,2 kilometer, mannen: 1. Hans van de Griendt (Sluiskil), 2. Dirk Christiaens (B), 3. Peter Jansen (Sluiskil), 4. Mare Ferket (B), 5. Angelo van Goethem (Terneuzen). Vrouwen: 1Trees Vermeersch (Sas van Gent), 2. Leonie Ton (Axel), 3. Ingrid van Overloop (Koewacht). 5,6 kilometer, mannen: 1. Ignace Bekaert (B) 19,43, 2. Chris Hamburger (B) 20.40,3. Johan Ver- degem (B) 20.58,4. Freddy Verstichele(B 21.41, 5. Edwin de la Ruelle (Koewacht) VLISSINGEN - De waterpolos ters van Schelde moesten afge lopen weekeinde hun meerdere erkennen in Njord 2. De Terneu- zense vrouwen verloren met 6-3. Vanaf het begin van de wed strijd was het Njord dat de touwtjes in handen had. Na 1-0 kwam Schelde via Rowena Wit kamp nog wel op 1-1, maar het bleef achter de feiten aanlopen. Njord nam een 2-1 voorsprong en liep via 3-2 snel uit naar 5-3. Schelde probeerde in de laatste periode nog terug in de wed strijd te komen, maar de Ter- neuzense ploeg kon niet voorko men dat Njord 2 de wedstrijd definitief besliste: 6-3. Scores Schelde: Rowena Witkamp 2 en Jolanda Jansen 1 Scores Zaamslag: Marco van Reeu- ivijk 7, Sandra Hamelink 3, Debby Cerpentier, Marjan Verhage en Mar cel van Zuidam 2, Frans Verpooite en Joris de Bree 1 Stormvogels 2-Luctor 12-10, Luctor kruipt door een dal, dal, met de week dieper wordt. De lijdensweg begint chronische vormen aan te nemen. Ook in deze wedstrijd ging er aanval lend bijna alles mis wat mis kon gaan. Bovendien kreeg aanvoerder Peter Durink na een duw- en trekpartij met een Stormvogels vrouw een rode kaart („ze sprong me in mijn nek, ik pakte haar bij het shirt vast en dat mocht niet van scheidsrechter Brasser") en dat alles deed de wedstrijd geen goed. Na de rust (6-4) liet Luctor vele scorings kansen liggen. De thuisploeg benutte ze wel, liep naar 11-5 weg en zag de eindsprint van de bezoekers bij 12-10 stranden. Scores Luctor: Frik-Jan Dellebelce 5, Davy Jonker en Peter Durink 2. Ferry de Waele 1. bracht Nadia Bruurs echter de spanning terug. Het jonge talent van Scheldesport scoorde acht punten op rij, waaronder twee driepunters. Daardoor was het verschil minimaal: 42-41. Een verlenging zat er niet meer in, maar de ploeg kon met opgehe ven hoofd de sporthal in Oost- Souburg verlaten. Nadia Bruurs werd voor Scheldesport topscorer met 13 punten. Scheldesport-Smokkelhoek 55-31 (25-17). In de sporthal 't Zwaantj e in Terneuzen hoefde Scheldesport zich nauwelijks in te spannen. Bij rust was de kloof al gemaakt: 25-17. De thuis ploeg behield de concentratie, waardoor de tegenstander uit Kapelle geen kans kreeg in de wedstrijd te komen. Onder im puls van Will Kimenai werd de score verder vergroot. Kimenai kon zich uitleven met schoten van afstand. Topscorer was Marjolein Kruysse met 18 pun ten. 22.30. Vrouwen: 1. Carla Zegers (Koe wacht) 27.36, 2. Marinja Raeijmakers (Axel) 28.45, 3. Ilse van Goethem (8) 29.03. Jeugd, 500 meter. Jongens: 1. Meivin Bracke (Axel). Meisjes: 1. Jana van Ballenberghe (B). Zaalvoetbal Hulst. Rayoncompetitie: Eerste klasse: Chevy's-Cantecleer/Pearle 5-10, Rabo- bank-Max Korting/Van de Voorde 8-4, Stand: Cantecleer/Pearle 3-6, Max Kor ting/Van de Voorde 3-6, Rabobank 2-4, Donckers 2-4, Premiëre/Zaman Sport 2 3-4, Kosova 1-1, Casteels/De Meerpaal 0-0, De Smet accountants 0-0, Necker- mann/Stuntmarkt 1-0, Chevy's 3-0. Tweede klasse: ZVH/Morres 5—IZV/IBS 3 4-0, IZV/IBS-De Reizende Man 7-0, ING bank-'t Anker/Schelfhout 1-9. Stand: IZ V/IBS 3-9, ZVH/Morres 5 3-9, ADM/Laza- rus 2-6, 't Anker/Schelfhout 3-6, Den Dullaert 3-3, De Reizende Man 2-0, IZ V/IBS 3 3-0, ING bank3-0. Terneuzen. Atoom Boys-Sportkantine't Zwaantje 8-3, Dow 3-Flux Electro 2-3, Flux Elector-Smit Sportprijzen 4-5, Broomchemie-Schipper Adhanco 7-4, FC Vatitec-Unitron 4-9. Stand: 1. Dow2 16-44; 2. Atoom Boys 16-39; 3. Sport kantine 't Zwaantje 17-36; 4. Flux Elec- tro17-24; 5. Smït Sportprijzen 16-23; 6. Schipper Adhanco 17-20; 7. FC Vatitec 16-17; 8. Broomchemie 17-16; 9. Dow3 16-13; 10. Unitron 16-7. VLISSINGEN - MZVC heeft in de vierde klasse na de 2-5 winst in de top per tegen SKN WK een op tie op de titel genomen. Cadzand, dat met 2-0 van DFS won, volgt met een wedstrijd méér gespeeld al op zes punten. Spui ver loor verrassend van Hoe- dekenskerke. Cadzand-DFS 3-0. Mi chel Cillekens maakte er na een kwartier 1-0 van, waarna de bezoekers niet in staat bleken het Cadzand echt moeilijk te maken. Guido Raynard zorgde een kwartier voor tijd voor 2-0 en vijf minu ten later ook voor 3-0. Spui-Hoedekenskerke 1- 2: De thuisploeg toonde veel te weinig inzet. Na twintig minuten leverde dat een terechte 0-1 op via een benutte strafschop van Serge Beulens. Direct na de pauze kwam Spui via Remco Hamelink te rug tot 1-1. Nadat Michel Fieret met een tweede gele kaart uit het veld was ge zonden, verzuimde Spui het accent méér op de ver dediging te leggen. Hoe- dekenskerke pakte een kwartier voor tijd via Je roen de Winter de volle winst. Jacco den Hamer (links) wordt van de bal gezet door Marco Ketting. foto Wim Kóoyman door Jurgen Naeye ZAAMSLAG - Lijstaanvoerder Zaamslag heeft bij de hervatting van de competitie geen averij opgelopen. De ploeg van het trainersduo Mare de Kunder en Jan Doorns versloeg op eigen veld Bruse Boys met 4-2 en behoudt hierdoor de koppositie in de der de klasse A van het zaterdagvoctbal. „Een lastige tegenstander", noemde Zaamslag-trainer Mare de Kunder de op ponent uit Bruinisse. De heenwedstrijd had zijn team weliswaar gewonnen (2-5), maar Bruse Boys had toen wel indruk gemaakt. „Het blijft een onberekenbare ploeg. Van daag kwam Bruse Boys ook weer sterk terug uit geslagen positie. Ik ben blij dat we nu tweemaal tegen die ploeg hebben gespeeld en zes punten hebben gepakt", aldus een op geluchte De Kunder, die zag hoe Bruse Boys in een nerveuze slotfase bijna langszij kwam. De spannende slotminuten werden ingeluid door invaller Tonnie van den Berge. De 38-jarige routinier demonstreerde vijf mi nuten voor het verstrijken van de reguliere speeltijd zijn traptechniek, waarmee hij de stand op 3-2 bracht en zijn ploeg weer uit zicht had op een punt. Een hectische slotfase volgde, maar tot de gelijkmaker kwam het niet, omdat Marco Ketting in een scrimmage voor het doel een fractie te laat reageerde. Diep in blessure tijd maakte Arjen Oostdijk aan alle onze kerheid een eind door de 4-2 binnen te schieten. De enerverende eindfase maakte veel goed, maar kon niet verhullen dat het een matige wedstrijd was. Beide ploegen speelden in een laag tempo en werden regelmatig terug gefloten wegens buitenspel. Vooral Zaamslag sloeg regelmatig het middenveld over en probeerde met diepe ballen het spit- senduo te bereiken. Deze speelwijze vloeide voort uit het feit dat Bruse Boys achterin op één lijn verdedigde. Laatste man Wilko Hanzen ontbrak zater dagmiddag en zijn plaatsvervanger Merien Benard verzuimde om achter zijn mandek kers te spelen. Met het snelle aanvalskoppel Jacco den Hamer en Arjen Oostdijk in de buurt is dit spelen met vuur en na een kwar tier kreeg Bruse Boys de rekening gepresen teerd. Jean Dooms bediende met een diepe bal Jacco den Hamer, die op overtuigende wijze voor 1-0 zorgde. Het antwoord van Bruse Boys liet niet lang op'zich wachten. Twee minuten na de openingstreffer was de stand weer in evenwicht, omdat George Geluk een verdedigingsfout van Jaap Pijpelink gena deloos afstrafte. Kort na de gelijkmaker onderschepte Geluk wederom een terugspeelbal, maar de zeven tienjarige aanvaller van Bruse Boys slaagde er niet in om voor de tweede maal te profite ren. Zijn leeftijdgenoot bij Zaamslag, Arjen Oostdijk, was wel succesvol toen hij vier mi nuten voor het rustsignaal een aanval uit het boekje doeltreffend afrondde: 2-1. Een kwartier na de hervatting kreeg die zelfde speler de kans om de voorsprong te vergroten toen Den Hamer de bal panklaar neerlegde. Oostdijk had de hoek voor het uitzoeken, maar besloot in de handen van doelman Mark Giljam. Vijf minuten later stond het alsnog 3-1 voor de thuisploeg toen Jacco den Hamer een la ge voorzet van Eric Tissink bij de tweede paal intikte. Opleving Bruse Boys-coach Ronald van Oeveren bracht Tonnie van den Berge, Jacob Muller en Ricardo de Winter in het veld. Het drietal zorgde voor een opleving bij de bezoekers, maar verder dan de aansluitingstreffer uit een schitterende vrije trap van Van den Ber ge kwam Bruse Boys niet. Zaamslag: Bart Corstanje; Jean Dooms, Jacco Lucasse, Jaap Pijpelink, Jerry van Toor; Coen Goossen (75. Wouter Buijze), Wim Duerink, Eric Tissink (69. Kees de Putter), Menno den Dekker; Jacco den Hamer (89. Peter Dieleman), Arjen Oostdijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 36