Hulst heet inwoners welkom PZC Jubileumconcert voor honderd jaar Eendracht Bonte avond vol verhalen en muziek Ontvangst door college Westdorpse muzikanten spelen met Axelse gasten agenda Dieven met tuinspullen aangehouden Wielrenner over de kop Prins Uule gaat weer voor in de leut FAMILIEBERICHTEN z 10 maandag 21 januari 2002 F E. Waelput vertelt over een vrouw die destijds voor het eerst televisie zag. foto Peter Nicolai door Glenn Hoffman ZUIDDORPE - Verhalen en voordrach ten, maar vooral veel muziek stonden za terdagavond centraal op de Bonte Avond in Zuiddorpe. De Bonte Avond is een initi atief van de stichting 't Kaaike en trok zo'n 150 dorpsbewoners naar het gemeen schapscentrum. Twee leerlingen van de Canisiusschool vertolkten een nummer op de muziek van de film Titanic. Verschillende leden van de familie Van Mol bespeelden saxofoon, dwarsfluit en gitaar en toonden daarmee aan een zeer muzikale familie te zijn. Voordrachten waren er ook. Zo verhaalde W. Weemaes over het ontstaan van zijn in nige band met Zuiddorpe. EWaelput ver telde van een Zuiddorpse vrouw die des tijds voor het eerst met het fenomeen 'televisie' werd geconfronteerd. Verder werden diverse attributen geveild, zoals het oorspronkelijke clubtenue van volley balvereniging De Sterre, dat cle stichting de nodige euro's opleverde, evenals een oude wandkaart, beschikbaar gesteld door de Canisiusschool. door Gino van den Broecke HULST - Honderdvijftig nieu we inwoners van de gemeente Hulst hebben afgelopen zater dag gehoor gegeven aan de uil- nodiging van de gemeente Hulst om kennis te maken met het da gelijks bestuur. Zeshonderd mensen die zich in de periode van 9 november 2000 tot en met 12 december 2001 hadden ingeschreven als nieu we ingezetene hadden van bur- WESTDORPE - Zaterdagavond hield de harmonie Eikels Wor den Bomen uit Wesldorpe in de plaatselijke parochiekerk het traditionele nieuwjaarsconcert. Hierbij werd muzikant G. de Meester in he\ zonnetje gezet. Deze trombonespeler blaast al 12,5 jaar zijn deuntje mee met de muzikanten uit Westdorpe. Daarvoor speelde hij bij de Ver- eenigde Vrienden in Sas van Gent en de muziekvereniging in Zelzate. Regiobestuurder J. de Loos van de Koninklijke Nederlandse Fe deratie van Muziekverenigin gen speldde de jubilaris het bronzen speldje op. Eikels Wor den Bomen musiceerde voor het eerst samen met de dertien mu zikanten van de muziekvereni ging Animato uit Axel. Bij beide gezelschappen is H. Mulder di rigent. De vereniging Sint Cecilia uit Philippine was te gast zaterdag. gemeester en wethouders een uitnodiging voor deze bijeen komst gekregen. Om twee uur werden de gasten ontvangen in de hal van het ge meentehuis met koffie en thee en vervolgens werd het voltalli ge college aan hen voorgesteld.. Na de introductie vertrokken de nieuwe inwoners in drie bussen voor een rondrit van anderhalf uur door de gemeente Hulst. Een gids van de WV vertelde tijdens de rit door de Reynaert- stad en haar kernen allerlei we tenswaardigheden over het heden en verleden van de ge meente. Na de rondrit arriveerden de bussen weer bij het gemeente huis, waarna de gasten de gele genheid kregen een rondleiding te volgen door het Stadskan toor. De middag werd, onder het genot van een hapje en een drankje, afgesloten in de Ta veerne van het gemeentehuis. Gemeentevoorlichtster Hulst Micaëla van Bunder was tevre den over de opkomst. ,,We pro beren altijd om de gasten een goede indruk van onze gemeen te te geven en daarin zijn we wel geslaagd denk ik." De woorden van Van Bunder worden bevestigd door Michel en Monique van Schaik. Zij hadden met hun twee kinderen een leuke en interessante mid dag gehad. „Het is ons heel goed bevallen en met name de gids tijdens onze rondrit was erg goed. De kinderen hebben het ook reuze naar hun zin gehad en kregen allerlei boekjes en pen nen." Ook haar man kon zich hierin vinden. „Ik ben al verschillende keren voor mijn werk verhuisd. We zijn vanuit Boskoop half juli vorig jaar naar Hulst komen wonen, maar we hebben het nog nooit zo'n ontvangst meege maakt." STREEKACTIVITEITEN: AXEL - De Halle, 14.00 uur: Kaarten en biljarten; Gregoriuscentrum, 14.00 uur: Beweging voor 55 plussers; 't Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljar ten; CLINGE - Café de Gouden Kroon, 20.00 uur: Kaarten. Malpertuus, 19.30 uur: Discussie bijeen komst over herindeling Hulst /Hontenis- se; Malpertuus, 13.30 uur: KBO biljarten, koersbal en gezellig samenzijn; HOEK - De Lovenhoek, 13.30 uur: biljar ten, kaarten en bridge; HULST - Café de Kroon, 14.00 uur: Kaar ten; De Lieve, 9.00 uur: Mensendieck; 13.00 uur: biljarten; 13.30 en 15.00 uur: Yoga; 14.00 uur: Jeux de boules; Reynaertshof, 20.00 uur: Lezing KVG Hulst door podotherapeute; KLOOSTERZANDE - Rozenhof, 13.30 uur: Koersbal; KOEWACHT - Gymzaal De Eikelaar, 19.45 uur: Total body workout; De Vlaschaard, 13.00 uur: KBO biljarten; NIEUW-NAMEN - De Kauter, 14.00 uur: KBO koersbal; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.30 uur: Kaarten; PHILIPPINE - De Sc.hotse Hoek, 13.30- 16.00 uur: Dames handwerkclub; 15.30 uur: Technika 10 voor meisjes van 10 tot 13 jaar; 18.30 19.30 uur: Handwerkclub jeugd 7 tot en met 15 jaar; SAS VAN GENT - St.Albert, 14.00 uur: KBO kaarten; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur: SWOS kaarten, canasta, sjoelen, biljar ten, handwerken en jeu de boules; 19.00 uur: Yoga, 19.30 en 20.30 uur: Callanetics; 19.30 uur: Oefenavond muziekvereni ging Sluiskil; ST. JANSTEEN - De Warande,13.30 uur: KBO bingo; Café De Kroon, 14.00 uur: Kaarten; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Bie den, jokeren en biljarten; 'tZwaantje, 13.00 uur: SWOT koersbal en Bowls; 't Schelpenhoekje, 19.00 uur: Country line dance voor beginners; 20.45 uur: Country line dance voor gevorder den; Gymzaal Zuidlandschool, 18.30 uur: Badminton; 19.30 uur: Volleybal; Bachten Dieke, 19.30 uur: Bridge; Ter Schorre, 19.30 uur: Contact bijeen komst over spierziekte; Rivierenhuis, 13.30 uur: Kartonnage; WESTDORPE - Concordia, 19.00 uur: Herhalingsles EHBO; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; ZUIDDORPE - 't Kaaike, 13.30 uur: Volks dansen; Restaurant Onder de Linden, 19.30 uur: Bijeenkomst KVO Westdorpe; door Edy de Witte KOEWACHT - „Als dit zeer ge slaagde openingsconcert de graadmeter is voor de rest van de jubileumactiviteiten in het kader van ons honderdjarig be staan, dan kan deze eeuwvie ring niet meer kapot." Dat zei voorzitter Willy Waumans van de harmonie Eendracht Maakt Macht zaterdagavond na het openingsconcert in de plaatse lijke kerk. In het bedehuis zaten driehon derd toehoorders. De entourage was feestelijk, de belichting professioneel en ook akoestisch was het bedehuis een toplocatie om muzikaal eens goed uit te pakken. De veertig muzikanten stonden niet alleen te popelen om het jubileumjaar te openen, ze wilden ook hun nieuwe outfit presenteren. Het blauwe, ietwat conservatieve kostuum, heeft plaatsgemaakt voor een duide lijk vlotter pak, bestaande uit een zwarte broek en groen jasje. De heren dragen een pet, terwijl de dames met een hoedje voor de dag komen. Jubileum-cd Tevens werd zaterdag het eerste exemplaar van de jubileum-cd overhandigd aan burgemeester J. Mulder van Axel. De cd, die twaalf nummers bevat, geeft een mooi beeld van de evolutie van de hafa-muziek. Waumans schetste in het kort de geschie denis van het muziekgezelschap en stond ook stil bij de activitei ten die dit jaar op de rol staan. Inmiddels is de muziekvereni ging onder leiding van Anne Marie Jansen omgevormd van fanfare tot harmonie. „De jeug dige leden van EMM spelen lie ver op een houten blaasinstru ment. EMM beschikt over een flinke aanwas jeugdleden. Aan gezien de houten blaasinstru menten de eerste viool zijn bin nen een harmonie was de omschakeling geen moeilijke keus", aldus Waumans. EMM voerde in de f eestelij k ver sierde kerk een goed in het ge hoor liggend repertoire op. Ver der was er een optreden van zangsoliste Sonja Broekaart, die werd begeleid door de jubi lerende vereniging. Anke Tam- hatu praatte het concert op een leuke manier aan elkaar. De grote klapper van de jubile umviering vindt plaats van vrij dag 31 mei tot en met zondag 2 juni. Met onder meer een recep tie, open podium, een koffiecon cert en een muziekfestival met diverse regionale verenigingen staat het vlassersdorp bol van de muziek. HULST - De politie hield zater dagnacht twee mannen uit Hulst en Hontenisse aan, die in de Tabakstraat in Hulst van door hadden willen gaan met enkele tuinattributen. Een buurtbewoner zag dat de mannen, een 23-jarige en een 26-jarige, met een tuinbankje, tuinslanghaspel en tuinslang aan de haal wilden. De mannen lieten daarop de spullen staan. Bij hun aanhouding bleek dat zij eerder in de Sportlaan in Hulst met een bloempot aan het lopen waren gegaan. De bloem pot werd vijftig meter verderop, vernield, teruggevonden. Uit een fietstas verdween vrij dagavond of -nacht een tas met inhoud. De fiets stond in de Pijnboomstraat in Terneuzen. In de tas zaten een portemon nee, rijbewijs en bankpas. Hoe veel geld er inzat, is niet bekend. VROUWENPOLDER - Een 54- jarige wielrenner is zaterdag middag lelijk ten val gekomen in Vrouwenpolder. Met beton platen is de weg daar opge hoogd. De man kwam met zijn voorwiel tussen twee platen en sloeg over de kop. Met ernstig hoofdletsel is de wielrenner overgebracht naar het zieken huis in Goes. AARDENBURG - Het Uulehat (Aardenburg) presenteerde za terdag de carnavalsprins. Tij dens het komende leutefeest mag ook nu weer prins Uule, Norbert van Daele, voor de vijf de keer voorgaan in het feestge druis dat binnenkort weer los barst. Het lied 'We gaan nu es even...' van De Sloebertjes (be staande uit Hugo en Brigitte Ginneberghe en Jovan en Jo- landa Thilleman) werd gekozen tot het carnavalslied voor 2002. De Nachtuuln hadden voor het schuurfeest in de loodsen van de familie van Overloop niets aan het toeval overgelaten en in goed overleg met de verant woordelijke ambtenaar de no dige veiligheidsmaatregelen ge troffen. De bezoekers kwamen deze keer niet via een tochtsluis aan de voorzijde binnen. Via een naastgelegen ruimte werd een zij-ingang bereikt, waardoor de grote toegangsdeur in geval van calamiteiten meteen als vlucht weg bereikbaar was. Ook aan de achterzijde was een grote vluchtweg beschikbaar Op het podium ontbrak de stoffen aan kleding en ook de bar had een andere bekleding gekregen. Volgens voorzitter Erik de Cocq was alles tot in de puntj es met de gemeente doorgesproken. Bejaarden Ruim tweehonderd bejaarden uit West-Zeeuws-Vlaanderen konden 's middags met volle teugen genieten van de muziek en zang van het orkest 'Zil'vren Draden'. Meezingers als 'Twee reebruine ogen' of 'Daar in het kleine café bij de haven' gingen er in als koek en brachten de be jaarden in de juiste stemming. Al gauw werd dan ook de dans vloer opgezocht. Aan de stralende gezichten te zien, werd er genoten. L. de Vriendt sprak na afloop een dankwoord namens de bejaar den. De bejaardenmiddag, die voor de twee keer werd gehou den, voorziet duidelijk in een behoefte. Het schuurfeest had dit keer een speciaal tintje. De Aardenburg- se Nachtuuln waren dit jaar voor de vijfentwintigste keer te gast bij Theo en Annie van Overloop aan de Paardenmarkt. Reden voor voorzitter De Cocq om hen tussen de bedrijven door op het podium te roepen en in het zonnetje te zetten. Hij dank te voor zo veel gastvrijheid. Herinner mij zoals ik was, maar niet in mijn sombere dagen. Herinner mij zoals ik was, in de stralende zon. Hoe ik was toen ik alles nog kon. Bedroefd delen wij u mede dat, na een liefdevolle verzorging in Ter Schorre', onverwacht van ons is heengegaan onze lieve, zorgzame zus, schoonzus en tante BERTHA MARIE JOSÉ VAN WAES 29-12-1921 +18-1-2002 Westdorpe Terneuzen IJzendijke: M. Wijffels-van Waes Rosmalen: A. van der Aa-van Waes Sas van Gent: O. van Waes Rotterdam: L. Adriaansens-van Waes P. Adriaansens Neven en nichten Sas van Gent, 18 januari 2002. Correspondentieadres: Stationsplein 8, 4551 BS Sas van Gent. De plechtige uitvaartdienst, waarna begrafenis, zal plaatshebben op woensdag 23 januari om 10.00 uur in de parochiekerk van Onze Lieve Vrouw Visitatie te Westdorpe. Samenkomst in bovengenoemde kerk. Er is gelegenheid om de familie te condoleren, na afloop van de begrafenis voor in de kerk. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. Een hand, een woord, een gebaar doen zo goed als je iemand, die je lief hebt verliezen moet. De lege plek, het doet zo 'n pijn, maar in gedachten zal zij altijd bij ons zijn. Na een arbeidzaam leven, met bijzondere aandacht voor allen die haar dierbaar waren, is overleden on ze lieve moeder, oma en opoe ALBERDINA TIMMERMAN-GROEN sinds 12 augustus 1985 weduwe van Klaas Timmerman in de hoge leeftijd van 87 jaar. Vlissingen: G. Dekker-Timmerman E. Dekker Aalsmeer: D. A. Timmerman M. Timmerman-Roos Klein- en achterkleinkinderen 19 januari 2002. Correspondentieadres: Kenau Hasselaarstraat 477, 4382 AS Vlissingen Moeder is thuis opgebaard, alwaar gelegenheid tot afscheid nemen woensdag 23 januari van 10.45 tot 11.00 uur in Zorgcentrum Scheldehof, kamer 121, Stadhuisplein 22 te Vlissingen. De uitvaartdienst zal om 11.30 uur plaatsvinden in bovengenoemd Zorgcentrum. Aansluitend zal de crematie om 15.00 uur plaatshebben in het crema torium aan de Westelijke Oude Havendijk 3 te Mid delburg. Na de plechtigheid is er gelegenheid de familie te condoleren in de condoleanceruimte van het crema torium. De HEERE bewaart de eenvoudigen; Ps. 116:6a Bedroefd delen wij u mede dat de Heere uit ons midden heeft weggenomen onze geliefde zwager en oom MARINUS MALJAARS in de leeftijd van 83 jaar. Wolphaartsdijk: D. Maljaars-van Schaik Middelburg: M. Maljaars-de Steur Neven en nichten Onze danlc gaat uit naar het personeel van verzorgingshuis Eben-Haëzer voor de liefdevolle verzorging. 4334 GP Middelburg, 20 januari 2002. Briandlaan 2 Correspondentieadres: H. Maljaars Pauwhoekstraat 4, 4365 AR Meliskerke De rouwdienst voor genodigden en belangstellen den zal D.V. gehouden worden op donderdag 24 ja nuari om 13.00 uur in de kerk van de Gereformeer de Gemeente, Prelaatweg 17 te Aagtekerke. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de begraafplaats te Aagtekerke om ca. 14.00 uur. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in genoemde kerk. Een moeder sterft altijd te vroeg. Zij heeft gezorgd, meer dan genoeg Wij zullen haar missen, dat doet pijn Maar er is heel veel om dankbaar voor te zijn Onverwachts is overleden onze lieve en zorgzame' moeder, oma en overgrootmoeder ADRIANA DE JONGE sinds 1989 weduwe van Johannes Priem 16 juli 1915 te s-Heerenhoek 19 januari 2002 te Heinkenszand Heinkenszand: Mattie Priem John en Rob Janine en Henk Marietje en Thijs Koens-Priem Kees en Carla Esmée Jan en Esther Roel en Mark Sjaak en Beppie Priem-Grimminck Hanno en Laurence Angela en Franklin Kapelle: Nel en Bram Hoogesteger-Priem Ab en Heieen Eva en Sergio Tonnie en Adrie Slabbekoorn- Priem Hugo en Peggy Janet en Guido Heinkenszand: Kees en Marian Priem- van 't Westende Martijn Bart Naomi en David Marleen en Tom Tempelaars-Priem Ron en Brenda Eline Correspondentieadres: Rembrandtstraat 10, 4451 AV Heinkenszand De plechtige uitvaartdienst vindt plaats op donder dag 24 januari 2002 om 10.30 uur in de parochie kerk van de Heilige Blasius te Heinkenszand. waarna de begrafenis zal plaatsvinden op het R.-K. kerkhof aldaar. Na afloop is er gelegenheid tot condoleren in het parochiecentrum. Enige en algemene kennisgeving. Hierbij geven wij u kennis dat in de leeftijd van bij na 90 jaar is overleden onze moeder, schoonmoeder, oma, overoma en betoveroma HELENA CLEMENT-WESSELS sinds 9 oktober 1972 weduwe van Arie Adriaan Clement Onze dank gaat uit naar directie en personeel van het Gasthuis voor de zorg aan haar besteed. Kats: J. Clement P. J. Clement-Schroevers Ad en Ellen Kamperland: Leo en Dianne Kapelle: J. B. Dingemanse-Clement D. Dingemanse Biezelinge: Nelleke en Adrie Emmeloord: Veronique en Erik, Noa Yerseke: Kaschenka en Richard Biezelinge: Carryann, Kimberley, Chelsea Kwadendamme: Helma en Jan Willem Robbert, Annemijn Kortgene: Dianne en Bas, Berry Goes, 15 januari 2002. Kievitlaan 64 Correspondentieadres: Noord Langeweg 10, 4485 AP Kats. De begrafenis heeft op haar verzoek in besloten fa miliekring plaatsgevonden. Met droefheid in ons hart maar vervuld met dank baarheid voor hetgeen hij voor ons heeft betekend, hebben wij afscheid moeten nemen van mijn lieve man, vader en opa ADOLF JOHANNES VERPLANKEN echtgenoot van Gabrielle Alexandrina Hoefmans op de leeftijd van 90 jaar. Sas van Gent: G. A. Verplanken-Hoefmans Marijke Reeze-Verplanken Utrecht: Marjolijn Utrecht: Machteld Sas van Gent: Paul en Mieke Verplanken-Meesen Heinkenszand: Sandra en jan-Willem 18 januari 2002. "De Redoute", Kamer 509 Rijsenburg 2, 4551 HT Sas van Gent De uitvaartdienst wordt gehouden op woensdag 23 januari om 10.00 uur in de parochiekerk Heilige Maria Hemelvaart te Sas van Gent. Aansluitend zal de crematieplechtigheid plaatsvin den in crematorium "Terneuzen", Bellamy- straat 28c te Terneuzen. Gelegenheid tot condoleren na de crematieplechtigheid in het crematorium. Gebedsdienst op dinsdag 22 januari om 18.30 uur in verzorgingshuis "De Redoute". Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Ik kan slapen zonder zorgen, want slapend kom ik bij U thuis. Alleen bij U ben ik geborgen. Gij doet mij rusten lot de morgen en wonen in Uw veilig huis. Psalm 45 Wij zijn verdrietig, maar dankbaar dat we haar zo lang in ons midden mochten hebben. Na een liefde volle verzorging in de "Willemslraat" in "Ter Schor re" en nog heel kort in zorgcentrum "De Vurssche", is zacht en kalm van ons heengegaan, onze lieve zorgzame moeder, oma en oude oma APOLONIA HENDR1NA VAN LIEP.E weduwe van Abraham Willem de Jonge geboren te Yerseke overleden te Axel 11-07-1910 18-01-2002 Axel: W. C. de Jonge in herinnering C. de longe-de Kraker Someren: Jacqueline Felius-de Jonge Mario Felius Laura Richard Steven Tilburg: Margreet de Jonge Gerton Govers Correspondentieadres: v. Gislellelaan 26, 4571 EK Axel Onze moeder, oma en oude oma is opgebaard in rouwcentrum "Terneuzen", Rooseveltlaan 6 te Terneuzen. Gelegenheid tot afscheid nemen op donderdag 24 januari van 12.00 tot 13.00 uur. De rouwdienst wordt gehouden op donderdag 24 januari om 14.00 uur in de kerk van de Hervormde Gemeente, Koestraat 2 te Axel. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de Algemene begraafplaats "Weslerzicht" in Axel. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in voornoemde kerk. Dankbetuiging De enorme steun en de vele blijken van belangstellingen medeleven die we hebben ervaren tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve zorgzame man, onze vader, schoonvader, opa en zoon HAN PIELAET hebben ons zeer getroffen. Het is voor ons onmogelijk iedereen hiervoor persoon lijk te bedanken. We hopen dat u onze welgemeende dank langs deze weg wilt aanvaarden. Tevens gaal onze dank uit naar de begrafenis onderneming W. Haerens voor de fijne begeleiding voor afgaande aan de crematieplechtigheid en de keurige wijze waarop deze heeft plaatsgevonden. L. A. Pielaet-Kotvis Leo en Trudy Davy en Pia jordi Cl. Pielaet-van de Velde Schoondijke, januari 2002. Sylvia werd geraakt door een tennisbal. Tand uit haar mond! Gelukkig wist Daan hoe hij hem Volg zelf een IBO-cursus...b 070 338 32 32 EHBO komt altijd van pas!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 34