Kessen zet punt achter BTW-zaak Workout is ware uitputtingsslag PZC Sluisse PvdA zoekt fris geluid 7 Terreur en geweld verrassen dominee Visser niet meer Kom uit de bedstee Axelse flatbewoner sprenkelt zoutzuur in brievenbussen Oppositie wil toch uitleg Helikopter redt mannen Drankrijder tegen lantaarnpaal Motorrijdster komt ten val Inbraak in drogisterij Belg moet wapenstok inleveren zeeuwse almanak Beschuitje PZC ZEEUWS-VLAANDEREN maandag 21 januari 2002 door Jean-Lou de Gucht HULST - Burgemeester A. Kes sen van Hulst heeft geen enkele behoefte aan een publieke ver antwoording over de BTW- kwestie in een openbare raads vergadering. „De hele kwestie is achter de rug en er dient nu een punt achter gezet te worden." De affaire deed in Hulst veel stof opwaaien toen bleek dat het ge meentebestuur in de voorbije jaren diverse malen waarschu wingen van de fiscus in de wind heeft geslagen. Die kon zich niet vinden in de wijze waarop Hulst BTW over grond aan- en verko pen verrekende. Er werd meer BTW teruggevorderd dan ge rechtvaardigd was. Er dreigde een navordering inclusief rente en een boete van iets meer dan 1,1 miljoen euro. Die werd ech ter na taaie onderhandelingen teruggebracht tot bij na 300.000 euro. Alle boetes liet de fiscus vallen. Kessen wilde vorige week niet publiekelijk op de kwestie rea geren. Nu wil hij er wel iets over kwijt. En er moet hem direct wat van het hart. De aandacht die de affaire in Hulst heeft gekregen vindt hij toch wat overtrokken. „Zo'n zaak speelt in veel ge meenten in Nederland en daar lees ik nooit iets over." Hij begrijpt ook niet dat het da gelijks bestuur van Hulst nu in een kwaad daglicht is komen te staan. „We hebben in deze zaak zorgvuldig gehandeld. Met als doel er zoveel mogelij k uit te ha len. Niet voor ons zelf, maar in het belang van de gemeente en de bevolking van Hulst. Als er beweerd wordt dat we gesjoe meld hebben werp ik dat verre van mij." Als je het belang van de gemeen te en de inwoners van Hulst voor ogen hebt mag j e volgens Kessen best de randen van de wet aftas ten. „Zoals bijvoorbeeld met de sale-lease-backconstructie van het stadskantoor in Hulst. Daarmee hebben we toch veel geld bespaard." De overheid in de rol van ge wiekste ondernemer die met geld schuift. De gemeente ver kocht het stadskantoor en huurt het gebouw vervolgens terug. Hulst was er net op tijd bij om dat even later Financiën de con structie verbood. De reden was het mislopen van BTW. In het geval van Hulst ging het om 700.000 gulden. Halsstarrig Maar heeft de gemeente dan in het geval van de BTW-affaire helemaal niets verkeerds ge daan? Dan klinkt er plots toch iets van zelfkritiek. „We zijn halsstarrig geweest en hadden eerder op onze schreden moeten terugkeren." Dat Hulst uiteindelijk geen boe te gekregen heeft voelt Kessen echter toch wel als een overwin ning. Hij is dan ook vol lof over de onderhandelingen die wet houder P. Weemaes namens de gemeente voerde. „Er is slechts een bedrag van bijna 300.000 euro overgebleven." Daarom is het volgens Kessen de hoogste tijd dat de zaak ge sloten wordt. „We hebben niets slechts gedaan en geen mensen benadeeld. Maar de oppositie mag mij natuurlij k altij d vragen stellen. Dan krijgen ze netjes antwoord." Dat zal de oppositie dan ook doen. A. Hegger(Progressief Pluist): „De publieke opinie vraagt om een reactie. Wij zijn zeker niet van plan om er een punt achter te zetten." De oefeningen zijn doorspekt met elementen van kickboksen. foto Peter Nicolai door Pascalle Cappetti SAS VAN GENT - Marianne Cocquit uit Westdorpe wist het zweet van haar voorhoofd. De demonstratie Body Combat van de internationale mastertrainer en fitnesspresenter Hector Pon ce Cortegana zit er net op en tachtig deelnemers aan de workout staan langs de zijlijn van de sporthal in Sas van Gent uit te hijgen. De intensieve i-it- mische oefeningen, volgepropt met kickboks-elementen zijn nog maar het begin. De middag is één uitputtingslag. Reach, reachspoort Carlos Lens, bekend van zijn optredens in het SBS6-programma Big- Diet, de deelnemers in de twee de Tae-Bo-sessie aan. Hij heeft zijn microfoontje met grijze tape op zijn kale hoofd geplakt en drijft even de spot met zich zelf. „Hoe vinden jullie mijn nieuwe coupe?" Door de echo in de geluidsinstallatie klinkt het reach, reach bijna als 'biertje, biertje'. Maar daar hebben de sportievelingen zondag totaal geen behoefte aan. Wel aan wa ter, wat tussen de korte pauzes in, in liters achterover wordt ge slagen. De Vlaamse Sandra van Hecke en Katrien Loccufier uit Asse nede hebben de bank opge zocht. De workout van de Peru aan onder de opzwepende muziek van Tom Jones' Sex Bomb wordt hen te zwaar. „Je moet zoveel kracht in je armen leggen, dat is behoorlijk pijnlijk op den duur."1 'Hoo, hoo, oeh, oeh' gaan de overige sporters ondertussen onverstoorbaar door. Het tweetal is speciaal naar De Vlaanderen gekomen om de be kende trainers aan het werk te zien. Normaal trainen ze bij sportcentrum Sweat in Sas van Gent, maar het is leuk om eens in een grote groep les te krijgen, vinden zij. Ook Roy Cappon uit Hoek komt om die reden op de workout af. De mannen zijn ver in de minderheid zondag. Een drietal heren handhaaft zich prima temidden van de gespier de dames, de overige mannen staan toe te kijken. „Ik denk dat mannen liever individueel fit nessen en niet in een dergelijke groep meedoen", verklaart hij de geringe belangstelling van de heren. Combatten Het 'combatten' ligt hem per soonlijk niet zo. „Dit is te veel beweging voor mij. Ik ben niet zo muzikaal aangelegd en van dansen hou ik ook niet. Bij Body Pump werk je ook op muziek, maar met gewichten en heb je maar twee of drie bewegingen. Dat neemt niet weg, dat iets nieuws proberen altijd leuk is." Marianne Cocquit moet dat nog zien. Tae-Bo heeft ze nog nooit gedaan. Organisator Danny Rombout haalt haar over om toch mee te doen. „Het zijn de zelfde bewegingen. En die ken je." Ze sport zo'n vier keer per week, terwijl ze tot drie jaar ge leden helemaal niets aan sport deed. „Het is een verslaving", verzucht ze. Even later staat ze bij het Tae-Bo'en toch op de sportvloer. De belangstelling voor de 'Beauty, Health Lifestyle Xperience Workout' viel zondag een beetje tegen. De organisatie, The Leisure Compagny, had op veel meer dan de tachtig deelne mers gerekend. Rombout wijt dit aan het feit dat hij met enke le anderen op het laatste mo ment de organisatie had overge nomen. De uitnodigingen waren veel te laat de deur uitgegaan. Hector Ponce Cortegana vindt het niet zo erg. „Normaal sta ik voor grotere gezelschappen, maar als het publiek enthousi ast is en de sfeer goed, dan maakt het mij niet zoveel uit." OUDDORP - Een helikopter is er zatermiddag aan te pas moeten komen om twee bezoekers van het natuurgebied De Kwade Hoek op de Kop van Goeree te redden van het opko mende water. Tijdens hun wandeling door het Goereese na tuurreservaat werden een 41-jarige man uit Spijkenisse en 49-jarige man uit Gouda overrompeld door de snelle opkomst van het water. In eerste instantie probeerden zij nog op eigen houtje weg te komen, maar riet en water versperden hen de weg naar het droge. Met behulp van een mobiele telefoonheb ben ze zelf de politie gebeld. Op dat moment konden ze geen kant meer op en stonden tot aan hun middel in het water. Na dat ze teruggewaad waren naar de duinen heeft een helikop ter van de politie Rijnmond het duo opgepikt en aan wal gezet. Ambulancepersoneel heeft het tweetal daar verder behan deld. AXEL - Een 42-jarige automobilist uit Axel is zaterdagnacht op de Markt in zijn woonplaats tegen een lantaarnpaal gere den. Bij controle bleek de Axelaar te veel gedronken te heb ben. Hij kreeg een rijverbod van zeven uur opgelegd en een proces-verbaal. Op de Rijksweg N58 liep diezelfde nacht een 27-jarige Bressiaander tegen de lamp. De man had ruim twee ënhalf keer de toegestane hoeveelheid alcohol op. Hij moest direct zijn rijbewijs inleveren. Een 38-jarige man uit de ge meente Hulst overkwam hetzelfde lot. Hij had in de Woestij- nestaat in Nieuw-Namen meer dan drieënhalf keer de toege stane hoeveelheid alcohol gedronken. TERNEUZEN - Een negentienjarige motorrijdster uit Ter- neuzen is zaterdagmorgen met verwondingen aan haar knie opgenomen, nadat zijn ten val was gekomen toen ze schrok van een afslaande auto. De auto, bestuurd door een 45-jarige automobilist uit Terneuzen, reed rond half twaalf over de Ad- varezlaan in de richting van de Rooseveltlaan. De motorrijd ster naderde het voertuig uit tegenovergestelde richting. Bij de inrit naar een parkeerterrein wilde de automobilist linksaf slaan. BRESKENS - Een drogisterij aan het Oranjeplein in Bres- kens is vrijdagnacht door inbrekers overhoop gehaald. Uit de winkel werd een grote partij goederen gestolen. De schade is nog onbekend. Ook een kantine van een sportvereniging in Nieuwvliet kreeg afgelopen weekeinde bezoek van onbe voegde, vernielzuchtige lieden. Het interieur bleek danig verbouwd. De vernielingen moeten gepleegd zijn tussen za terdagavond zes uur en zondagochtend kwart over tien. De toegang was geforceerd. Het is niet bekend of er iets wordt vermist. Ook het schadebedrag is nog niet vastgesteld. Onbe kenden namen zaterdagavond uit een winkel aan de Wilhel- minalaan in Sas van Gent veertien sloffen sigaretten mee. De deur was opengebroken. De waarde van de sigaretten be draagt 424 euro. KLOOSTERZANDE - Een achttienjarige man uit het Belgi sche Sint Gilles Waas moest zaterdag op de Hulsterweg in Kloosterzande zijn wapenstok inleveren. Verbalisanten za gen tijdens een verkeerscontrole de wapenstok in de autolig- gen. De man kreeg een proces-verbaal door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Het is al vaak gezegd: de wereld zal na 11 sep tember nooit meer hetzelfde zijn. Voor dominee Hans Visser uit Rotterdam - hij kreeg natio nale bekendheid door zijn inzet voor daklozen, druggebruikers, illegalen en uitgeprocedeerde asielzoekers - was de gewelds uitbarsting niet echt verras send. De mens, zei hij gisteren tijdens een lezing in Middelburg voor de Spirituele Sociëteit Zeeland, is het meest geweldda dige wezen in het universum. Visser heeft in zijn dagelijkse werk veel met gewelddadigheid te maken. Hij verdiepte zich in de loop der jaren wat mensen aanzet tot geweld. „Ik heb wel 's meegedaan aan een tocht tegen zinloos geweld. Een drugge bruiker was in Rotterdam doodgestoken en een andere ge bruiker had een tocht georgani seerd. Ik was gevraagd een toe spraak te houden. Nog geen maand later bleek dat de drug- redactie zeeuws-vlaandereim Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: (0115) 645769 Fax: (0115) 645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Pascalle Cappetti René van Stee René Hoonhorst Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114) 372776 Fax: (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl gebruiker die de tocht had geor ganiseerd, opgepakt werd om dat hijzelf iemand doodstak. Ik wil daarmee maar zeggen dat gewelddadigheid onderdeel is van onszelf. De mens overtreft werkelijk alles." Visser is net terug uit Indonesië waar al jaren een bloedige gods dienstoorlog woedt tussen christenen en moslims. Volgens hem is de strijd het gevolg van sentimenten en sociale spannin gen. Van een 'jihad', een heilige oorlog, is geen sprake. „Een ji had wil niets meer zeggen dan een uiterst inspannende geeste lijke strijd voeren. Dat heeft niets te maken met gekaapte vliegtuigen of het gooien van bommen. Maar mensen zoeken in de heilige boeken naar tek sten om zowel de jihad als de kruistochten van de christenen te rechtvaardigen." Bolletjesslikkers De Rotterdamse dominee ging ook in de op de actualiteit. Hij snapt helemaal niets van de dis cussie over heengezonden bolle tjesslikkers op Schiphol en mi nister Korthals die daarvoor moet hangen. „Slikkers zijn ge bruikers met schulden. Nu deze mensen gepakt heengezonden woi'den, moet opeens het leger worden ingezet. Maar verdwijnt daarmee de cocaïnemarkt? We mogen vrij alcohol en tabak ge bruiken. Deze stoffen kosten jaarlijks meer slachtoffers dan verdovende middelen. In Ne derland zijn we daar wel ver standig mee omgegaan door voorlichting te geven en recla me te verbieden. We hebben, kortom, verstandig beleid ge voerd. Er wordt minder gerookt en minder gedestilleerd gedron ken. Met het inzetten van het le ger, los je het probleem van de slikkers niet op. Je moet aan het sociale probleem werken. Daar moet je een debat over voeren. Er moet ook, zei Visser, meer ge sproken worden over het grote aantal illegalen in Nederland. Jeugdige illegale criminelen, krijgen nooit een verblijfsver gunning. Zij zijn veroordeeld door een eeuwigdurende illega liteit. Zij zijn ook onuitzetbaar. De familie uit Noord-Afrika is weg, de jongeren spreken de taal niet en zijn volledig gedesinte greerd. Ze naar de gevangenis sturen heeft geen zin. Sommige jongeren plannen hun gevange nistijd. „Met kerst bij voorbeeld, want dan zitten ze lekker warm en krijgen ze eten en drinken." Het aanstaande bruidspaar wordt over het dak getild. fotoWim Kooyman door Pascalle Cappetti HULST - Een aanstaand bruidspaar uit Hulst is zaterdagochtend op een bepaald niet alledaagse wijze gewekt. Vrienden en familie van de bewoners van de Nieuwe- weg, die in februari in het huwelijk tre den, hadden daarvoor groot materieel la ten aanrukken. Met een immense kraan aan de voorzijde van de woning werd een platform over het dak van het huis gehesen, dat netjes land de op het balkon aan de achterzijde. Daarna was het een kwestie van even op het raam kloppen om de verbaasde, slape rige gezichten van de jonge geliefden te zien. Hen stond die dag een vrijgezellen- feestje te wachten. Burgemeester A. Kessen had speciaal toe stemming gegeven om de kraan eventjes in de straat te mogen parkeren. „Elke aan vraag wordt op zijn merites beoordeeld. We doen dat wel vaker, hoor, ook voor buurtbewoners die bijvoorbeeld een barbecue organiseren. Als aan alle voor waarden wordt voldaan, zoals een goede afzetting, dan honoreren we dergelijke aanvragen gewoon." Bang voor prece dentwerking is hij dan ook niet. „Het hangt natuurlijk af van de situatie. Als er door een straat nu dagelijks honderden auto's komen, dan kan het natuurlijk met. Hier was dat geen probleem. Bovendien, het was op een vroeg tijdstip. Rond dat uur zie je daar bijna niemand." door Pascalle Cappetti OOSTBURG - De PvdA Kring West-Zeeuws-Vlaanderen mikt volgend jaar op deelname in het college van de toekomstige ge meente Sluis. Zij zoekt voor de gemeenteraadsverkiezingen in november, 'opvallende, frisse geluiden' in de nieuwe fractie. Tenminste één verkiesbare plaats wordt gereserveerd voor iemand jonger dan dertig jaar. Deze kandidaat wordt wel ge toetst op bekwaamheid. De kandidaatstellingscommis sie van de partij streeft naar een balans tussen ervaring en ver nieuwing en een goede sprei ding van de kandidaten uit ver schillende kernen. Ook dient er, zoals gebruikelijk, een even wichtige verdeling te zijn tussen mannen en vrouwen in de frac tie én op de lijst. Verder is enige mate van sprei ding in kennis, aandachtsvel den, karakters en vooral net werk wenselijk. Jongeren die belangstelling hebben voor het 'progressieve geluid' van de PvdA hebben de zekerheid dat er tenminste één stoel aan de ge meenteraadstafel voor hen ge reed staat, stelt voorzitter T. Kramer. Dit voorstel is gedaan, om toch de nodige vernieuwing door te voeren en omdat op dit moment alle, of zeker de meeste, zittende raadsleden beschikbaar zijn door Pascalle Cappetti AXEL - Een 69-jarige bewoner van een bejaardenflat aan de Singelweg in Axel heeft zater dag de brievenbussen van het complex besprenkeld met zout zuur. De man zorgt al enige maanden voor overlast in de flat. Het bestuur van stichting 't Trefpunt, eigenaar van de wo ningen, wil de man laten uitzet ten. De bewoners van de bovenver dieping kwamen er zaterdagmi- dag achter dat iemand met hun brievenbussen aan het romme len was geweest. Zij werden op geschrikt door een doordrin gende lucht, waarneembaar vanuit de bussen in de wij toe gankelijke hal. Enkele bewo ners hadden inmiddels hun post verwijderd, maar niemand raakte gewond door de aanra king met het zoutzuur. De brandweer moest er aan te pas komen om, gehuld in speciale pakken en gasmaskers, de bus sen schoon te maken met absor berende koiTels. Daarna werd alles schoongespoten. Al met al is de bandweer een uur bezig ge weest, vertelt commandant C. de Pooter. Overlast Secretaris A. van Harn van 't Trefpunt, protestants-christe lijke bejaardenzorg, vertelt dat de dader net ontslagen was uit de gevangenis. Hij veroorzaakt sinds lange tijd overlast, vooral voor de buren. Volgens Van Harn zijn er al tientallen voor vallen geweest, variërend van bedreigingen, geluidsoverlast tot het omverwerpen van alle afvalcontainers; steeds in be schonken toestand. Bij thuis komst draaide de man ook regelmatig harde muziek. „Als hi j nuchter was, was het best een aardige man, kon je er ook fat soenlijk mee praten. Maar zodra hij gedronken had, sloegen alle stoppen door." Sinds anderhal ve maand heeft het bestuur een gerechtelijke procedure in gang gezet om cle huur te kunnen op zeggen. „Je probeert eerst te praten en te sussen, maar dan moet je toch ingrijpen. Dat is ook tegen onze zin. Maar dit ging zo niet meer." De aanleiding voor de actie van zaterdagmiddag ligt waar schijnlijk in boosheid over het bestuursbesluit. Van Harn denkt dat het 'problemen in de persoonlijke relatie zijn'. Vol gens hem had de man het niet gemunt op één persoon. Geen van de buren had een conflict met hem. De bewoners hopen dat aan het treiteren nu een einde komt. Voorlopig zit de man opnieuw achter de tralies. Van Harn: „Als iemand een huurschuld had, dan ligt het anders. Maar als ie mand overlast veroorzaakt, dan moet de rechter uitspraak doen over de waag of wij de huur mo gen opzeggen.Het bestuur van 't Trefpunt heeft een advocaat op de zaak gezet. voor een positie in de nieuwe ge meenteraad. Tot 1 maart kunnen leden of an deren zich kandidaat stellen voor de komende gemeente raadsverkiezingen. De commis sie gaat vervolgens onder lei ding van J. Lilipaly aan het werk om de belangstellenden te selecteren. Het bestuur van de PvdA heeft gekozen voor een onafhankelijk voorzitter om de procedure zo zorgvuldig moge lijk te doorlopen. De Middelburgse had al haar boodschappen voor het weekeinde gedaan. Ze wilde net onderuitgezakt een bak kie troost nemen, toen haar te binnen schoot dat ze de be schuiten was vergeten. Geen nood. Dochterlief werkt in een supermarkt en met de moderne techniek is een be richtje zo ge-es-em-est. Nu is deze medewerkster van het grootwinkelbedrijf sinds een paar weken stapelverliefd. Zonder naar de afzender te kijken stuurt ze een berichtje terug. „Voor je beschuitjes wordt gezorgd", meldt ze gie chelend aan haar vriendje. Als ze na iverktijd met twee rollen beschuit onder haar arm thuiskomt, wordt ze tot haar verbazing door moeder bedankt. Dochter krijgt een rode kleur en stamelt: „Oh, ik dacht dat mijn vriend er om had gevraagd.Een uur later komt er een ongerust bericht je terug van haar vriend of het bericht een 'hint' was of zo? Voor over negen maan den..

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 31