Juniorenvoetbal in Nieuwerkerk Zierikzee spaart Breskens PZC ZSC'62 voelt zich bestolen Bruse Boys doet zichzelf te kort Renesse blijft in spoor koploper Lex Zwang bezorgt Duiveland gelijkspel 17 SKNWK kan geen potten breken in topper tegen MZVC: 2-5 DFS kansloos naar nederlaag Overwinning Zierikzee Al maandag 21 januari 2002 door Ben Hameeteman ?JIEUWERKERK - Het dit seizoen op merkelijk presterende SKNWK heeft zaterdag zijn eerste nederlaag geïncas seerd. Koploper MZVC kwam, zag en overwon op sportpark Het Springer. De bezoekers uit Middelburg speelden vooral het eerste deel een kampioens kandidaat onwaardig. Na de rust wer den de bakens verzet en kon een 1-1- ruststand met twee vingers in de neus omgebogen worden in een 5-2-zege. Hotseknotsebegoniavoetbal. Zo niocht een groot deel van de topper in de vier de klasse A zaterdag zonder voorbe- houd worden getypeerd. 22 Tamme spelers, veelal wilde trappen in plaats van vloeiende combinaties en een straffe wind die dwars over het veld stond, waren de belangrijkste boosdoe ners. Een wedstrijd zodoende die voor geen meter boeide. Het was koploper MZVC allemaal een worst. Door de winst is de ploeg tien punten los van de naaste concurrentie. ,,We staan nu reeds met één teen in het kampioen schap", was derhalve de voorzichtig optimistische conclusie van MZVC- trainer Wil Wijnands. De 37-jarige oefenmeester van de pro vinciale hoofdstedelingen was tevre den met de drie punten, maar geenszins met de manier waarop dit totstand kwam. Wijnands: „Met name in de eer ste helft speelden we veel te gehaast en hanteerden we te veel de lange bal. Het was ook allemaal veel te tam. In de eer ste helft vond ik SKNWK zelfs beter." Ook verliezend collega Cees Willemse klonk weinig lofwaardig over de be zoekers. „Ik had vooraf toch wel wat meer verwacht van MZVC. Hoewel het allemaal ervaren spelers zijn, vond ik ze eigenlijk heel laf spelen." Volwassen Maar ook over het eigen spel had Wil lemse na afloop een onvoldaan gevoel. „We hebben zeker drie goals zomaar weggegeven. Het was allemaal te veel junioren voetbal. In plaats van meteen een bal diep te spelen, werd hi] nog eens breed gelegd, en nog eens. Met als ge volg balverlies en meteen een tegen aanval." En dat terwijl Willemse dooi de goede prestaties vorig jaar nog van mening was dat zijn ploeg wel heel snel volwassen aan het worden was. „Om dat je nog niet verloren hebt dit sei zoen, speel je telkens onder druk. Ho pelijk valt die na vandaag wat weg. Maar je ziet toch ook meer en meer dat we een echte leider in het veld missen. Iemand die tijdens de wedstrijd vertelt Vreugde en verdriet bij SKNWK-MZVC. Mark de Haan (liggend met beide benen omhoog) heeft in eigen gedoel geschoten. Op de voorgrond kermt doelman Leon Quik van de pijn na een botsing met Djordy van de Veer. Alexander Bom juicht om het doelpunt en op de achtergrond staan een balende Martijn Neele (links) en Robbert van de Zande. hoe het moet en cle rest kan motiveren." In de eerste helft golfde het spel over en weer. Wilde trappen naar voren en God zegene de greep. SKNWK had op dat moment nog het beste van het slechtste spel. In de 21e minuut werd het kou kleumende publiek eindelijk getrak teerd op de eerste hartverwarmende actie. Na goed doorgaan en combineren van Johan Padmos schoot uiteindelijk Ronald van Vossen, die overigens een uiterst matige wedstrijd speelde, laag in de hoek binnen. Lang plezier van de voorsprong had SKNWK niet. Drie minuten later trapte SKNWK- voorstopper Mark de Haan ongewild een voorzet van tegenstander Djordy van de Veer achter de eigen doelman Leon Quik: 1-1. „In de eerste helft vond ik het nog wel gelijkwaardig. MZVC liet ons het spel maken, wat ik wel heel vreemd vond", aldus Willemse. Na cle hervatting moesten bij MZVC Van de Veer en Ridderhof het veld ruimen voor respectievelijk Ronald Melaard en Marco Meui-e. Ook op de posities werd wat geschoven: spits en aanvoerder Alexander Bom ging onder meer achter de spitsen spelen. Dat pakte niet ver keerd uit. Slachtbank In de 16e minuut na rust scoorde Bom zijn eerste van de middag binnen. Na knoeien van onder anderen Mark de Haan trapte Bom tien minuten later andermaal raak: 3-1. SKNWK was ge broken en rijp voor de slachtbank. Tien minuten voor het einde werd wederom met succes de SKNWK-verdediging opengebroken. Dit keer was het inval ler Melaard doe doelman Quik voor de vierde keer passeerde. Met nog drie mi nuten te spelen poeierde Gert-Jan Tie- rie een bal van zo'n twintig meter met meer geluk dan wijsheid achter keeper Remco van Wijngaarden (4-2). In cle allerlaatste minuut bleef de Nieu- werkerkse defensie opnieuw niet ver schoond van enig falen en moest rechtsback Martijn Neele noodge dwongen de remparachute uitgooien. Invaller Vinay Ganesh stortte binnen de beruchte lijnen ter aarde, waarna Bom met succes vanaf elf meter zijn hattrick kon volbrengen. „Het waren geen schitterende goals van MZVC. Ik foto Pieter Honhoff heb er vrede mee wanneer we verliezen, maar niet op zo'n manier. Dan kan ik slecht tegen mijn verlies", uitte Wil lemse nog maar eens zijn ongenoegen over het getoonde spel. SKNWK - MZVC 2-5 (1-1). 21. Ronald van Vossen 1-0, 24. Mark de Haan 1-1 (eigen doelpunt), 61. Alexander Bom 1-2, 73. Alexander Bom 1-3, 80. Ronald Melaard 1- 4, 87. Gert-Jan Tierie 2-4, 90. Alexander Bom 2-5 (strafschop). Scheidsrechter: R.S. Kenson (Goes). Gele kaart: Mark de Haan (SKNWK). Aantal toeschouwers: 75. SKNWK: Leon Quik; Marlijn Neele, Leon de Bruine, Mark de Haan, Robbert van de Zande; Johan Padmos, Gert-Jan Tierie, Le on Goedegebure; Emiel Kuijten, Ronald van Vossen (78. Wouter de Jonge), Martin Huis man. door Ben Hameeteman SCHARENDIJKE - Zeven mi nuten voor het einde van de ont moeting tussen ZSC'62 en het bezoekende Bevelanders sloeg de vlam in de pan. Na een afkoe lingsperiode van ruim een kwartier hadden de Scharen- dijkse elf de beste papieren voor de overwinning. Bevelanders ging niettemin met de drie winstpunten aan de haal: 1-2. In de 83e minuut dacht iedere ZSC'er dat John van der Have zijn ploeg op 2-1 had gebracht. Arbiter IJpelaar wees naar het midden, maar de protesten bij Bevelanders waren niet van de lucht: de ZSC-grensrechter had overduidelijk gevlagd. Toen toeschouwers het veld opkwa men, legde de leidsman het spel voor onbepaalde tijd stil. Na een pauze van een kwartier keurde hij de treffer alsnog af. Wat was er gebeurd? Bij een ge lijke stand van 1-1 verdedigde ZSC'er Jacco Heijboer in de 83e minuut langs de zijlijn uit. Daarbij passeerde cle bai de zij lijn, waarop de grensrechter de vlag in de lucht stak. Scheids rechter IJpelaar zag de aanwij zing evenwel niet en liet door spelen. De Scharendijkse as sistent-scheidsrechter liet ver volgens zijn vlag zakken. Op het veld pikte ZSC-spits John van cler Have de bal op en scoorde zelfs. Toen de arbiter het doel punt goedkeurde, sloeg de vlam in de pan. Aanhangers van Bevelanders stormden het veld op en belaag den onder anderen de grens rechter van de thuisploeg. Re den voor leidsman IJpelaar het spel stil te leggen. Na zijn licht opgestoken te hebben bij trai ners, aanvoerders en zelfs be- stuursledenkwam de Brabantse scheidsrechter terug op zijn be slissing. De goal van Van der Have werd afgekeurd. Stempel „In mijn ogen een heel vreemde beslissing. Volgens mij is zijn eerste beslissing rechtsgeldig. Zodoende drukt de sowieso zwak leidende scheidsrechter een groot stempel op de wed strijd. Voor ons in ieder geval voldoende reden om in een brief aan de KNVB bezwaar te ma ken. Aan dit soort scheidsrech ters moeten ze iets doen", aldus een verontwaardigde ZSC-trai- ner Edwin Kriens na afloop. ZSC'62 speelde zaterdag overi gens een niet al te beste wed strijd. Er werden veel kansen om zeep geholpen en te veel toe gegeven aan het (te) lage tempo van opponent Bevelanders. Kriens: „Bevelanders is een fy sieke ploeg die in een laag tempo speelt en veel cle lange bal han-« teert. ZSC ging daarin mee en dan moet je het uiteindelijk af leggen, want daar moeten wij het niet van hebben." In de 20e minuut kreeg spits Van der Have, een dot van kans op aangeven, van collega Niels van de Moezel, i Hij mist echter schromelijk.. „Zo'n kans moét er gewoonweg, in", vond ook trainer Kriens. Op het moment dat het cor nersaldo plus vijf stond voor ZSC, scoorde Bevelanders ui t cle eerste de beste corner die het: kreeg, tien minuten voor de rust. Het doelpunt kwam op naam van Jan Leendertse. Vijf minu ten later ontving ZSC-aanval- ler Martin Kiesenberg een gele kaart, nadat hij uit onvrede over een in zijn ogen onterechte vrije, trap tegen de bal wegtrapte. Uit pure frustratie pikte Kiesen berg de bal daarna op het mid denveld op om vervolgens in één lange rush te eindigen met de gelijkmaker: 1-1. Over het doel Ook in de tweede helft kreeg John van der Have wederom een opgelegde mogelijkheid. Deze keer werkt hij in een één-tegen- éénsituatie met de keeper cle bal over het doel. Na de afkoelings-' periode, vlak voor tijd, kreeg eerst Kiesenberg alsnog de kans een 2-1-zege veilig te stellen. Hij schoot echter tegen de keeper, i In de tegenaanval verschalkte- Leendertse ZSC-doelman Leon Weeda wél. Toch kreeg ZSC in de persoon van opnieuw Van der Have nog de mogelijkheid min stens één punt te pakken. Middels een strafschop. De Scharendijkse aanvaller zag zijn inzet via de dwarsligger in de ballenvanger verdwijnen. ZSC'62: Leon Weeda. John Dorre man (75. Thomas Petiet), Marco de Jonge, Jacco Heijboer, Wouter Fi- oole; Martin Kiesenberg, Kasimier Snoek (46. Sebastiaan Vaane), Jan- Willem Dorreman, Werner Klaas- senJohn van der Have, Niels van de Moezel. I* doorJurqen Naeye ZAAMSLAG - Bruse Boys heeft geen revanche kunnen nemen voor de eerdere nederlaag tegen koploper Zaamslag. De thuis wedstrijd werd in september met 2-5 verloren, de uitwed strijd zaterdag met 4-2. Maar dat had evengoed 3-3 kunnen zijn. „Een lastige tegenstander", noemde Zaamslag-traiperMarc de Kunder de opponent uit Bruinisse. „Het blijft een onbe rekenbare ploeg. Vandaag kwa men ze ook weer sterk terug uit geslagen positie. Ik ben blij dat we nu tweemaal tegen ze heb ben gespeeld en zes punten heb ben gepakt." Bruse Boys kwam in een ner veuze slotfase nog bijna langs zij. De spannende slotminuten werden ingeluid door invaller Tonnie van den Berge. De 38-ja- rige routinier demonstreerde vijf minuten voor het verstrij ken van de reguliere speeltijd zijn traptechniek, waarmee hij de stand op 3-2 bracht en zijn ploeg weer uitzicht gaf op een punt. Een hectische slotfase volgde, maar tot de gelijkmaker kwam het niet, omclat Marco Ketting in een scrimmage voor het doel een fractie te laat reageerde om de bal binnen te tikken. Diep in blessuretijd maakte Arjen Oost- dijk aan alle onzekerheid een einde door de 4-2 binnen te schieten. De enerverende eind fase maakte veel goed, maar kon niet verhullen dat het een mati ge wedstrijd was. Beide ploegen speelden in een laag tempo en werden regelmatig teruggeflo ten wegens buitenspel. In cle vijftiende minuut niet toen Jac co den Hamer de 1-0 aanteken de. Het antwoord van Bruse Boys liet echter niet lang op zich wachten. Twee minuten na de openingstreffer was de stand weer in evenwicht, omdat Geor ge Geluk een verdedigingsfout van Jaap Pijpelink genadeloos afstrafte. Terugspeelbal Kort na de gelijkmaker onder schepte Geluk wederom een te rugspeelbal, maar cle 17-jarige aanvaller van Bruse Boys slaag de er niet in om voor cle tweede maal te profiteren. Zijn leeftijd genoot bij Zaamslag, Arjen Oostdijk, was wel succesvol toen hij vier minuten voor het rustsignaal een aanval uit het boekje doeltreffend afrondde. Na de rust maakte Den Hamer 3-1, toen Bruse Boys in de hecti- sche slotfase bijna gelijk kwam maar tich met lege handen huis waarts keerde. Bruse Boys: Mark Giljam, Marien Benard (67. Tonnie van den Berge), Johan Benard (69. Jacob Muller), Erik Giljam, Simon Boogaard; Mar co Ketting, Theunis-Henk van den Berge, Ralph van den Ouden (76. Ri- cardo de Winter), Mujo Avdic; Geor ge Geluk, Erik Bleiji. door Jos van Belzen ZIERIKZEE - Renesse blijft nek aan nek met Luctor'88 strijden om de tweede plaats in de vijfde klasse B. Door twee doelpunten van Mischa van der Hoek bleef de winst tegen Lewedorpse Boys gistermiddag in Renesse. Dreischor ging onderuit tegen Jong Ambon: 2-6. Renesse-Lewedorpse Boys 2-1: Een gelijk opgaande eerste helft werd met 1-1 afgesloten. Nadat Mischa van der Hoek in de 25e minuut cle score had geopend namens Renesse, bracht Marcel Rooze Lebo op een fraaie ma nier langszij door de bal uit een hoekschop direct in de boven hoek te schieten, 1-1 halverwe ge. Met zijn tweede treffer van de middag bezorgde Mischa van cler Hoek de thuisploeg een kwartier voor tijd de overwin ning, 2-1. Dreischor-Jong Ambon 2-6: In dit duel dat ruim drie kwartier te laat begon omclat de'scheids rechter niet aanwezig was, ken den de bezoekers een overwicht, Treffers van Juan Tuhuleruw, Zico Tuhuleruw en Martin Wai- sapy leidden tot een 0-3-stand halverwege. Na de tegentreffer van Sander Uijl liep Jong Am- bon verder uit door Eldridge Pentury, Rivelinho Pentury en Romano Pattiasina. Kort voor tijd bepaalde Mark van de Lin de de eindstand op 2-6. Zierikzee-spits Thomas Vos stuit op Breskens-doelman Roy den Dunnen. foto Peter Nicolai door Fred Rabout BRESKENS - Breskens-Zierikzee eindigde gisteren in een remise. Werd het in de heen wedstrijd op sportpark Den Hogen Blok 0- 0, gisteren op Baersande stond het score bord na negentig minuten op 1-1. Daarmee kreeg Zierikzee te weinig want de rood zwarten hadden voetballend meer in hun mars dan de thuisploeg, die als excuus kon aanvoeren enkele spelers te missen. Terwijl Zierikzee op volle sterkte aan kon treden moest Breskens het doen zonder Martin Scherbeijn (geschorst), Eddv Buijs- se, Dwight van Hulle (beiden geblesseerd) en Mark Boeckhout die om disciplinaire re denen naar het tweede elftal verwezen was. Het zag er trouwens gisteren voor Breskens- trainer Robbie de Muijnck toch allemaal niet zo rooskleurig uit, want tijdens de tweede helft moesten Serge Laprade en Paul Walraven zich geblesseerd laten ver vangen. Breskens haalde het einde met een gelegenheidsachterhoede met Serge Nö- then als laatste man. Terug van weggeweest bij Breskens is Elmar Lauret. De van Eeklo overgekomen Lauret mist nog wedstrijdritme, maar lag wel aan de basis van de enige Breskens-treffer. Lau ret gleed vlak voor rust op links behendig langs twee Zierikzee-spelers, gaf de bal ge past voor en zag de Zierikzeese voorstopper Michel Winkels de bal voorbij zijn eigen doelman Jaco van der Schee werken: 1-0. Het was een opsteker voor Breskens, want het had in het eerste halfuur achter de feiten en Zierikzee aangelopen. Het was aan Bres kens-doelman Roy den Dunnen te danken dat Breskens de nul kon vasthouden. „Maar ook aan de trefzekerheid van ons", zei Zie- rikzee-trainer Jos van Belzen. „Het aantal kansen dat we hier vandaag kregen valt toch niet op één hand te tellen. Die keeper speelde een berenpartij, maar er moeten er toch zeker een paar in." Met name de handige en grillige spits Tho mas Vos was iri de eerste hel ft een plaag voor de Bressiaanse defensie. Hij kon Den Dun nen echter niet tot capituleren dwingen en het gevolg was een voor Breskens bepaald niet tegenvallende 1-0-voorsprong bij de rust. Beslissend tikje Na de pauze beheerste Zierikzee het duel, mede doordat het middenveld van Breskens met de onzichtbare Esad Osmanovski en Angelo Cornelis nooit in de wedstrijd zat. Zeven minuten na de hervatting lag dan ook de verdiende gelijkmaker achter Den Dun nen. De bal dwarrelde gedragen door de wind in het Breskense strafschopgebied, waar Serge Nöthen de bal verkeerd op de schoen kreeg. Lee Mol kon het beslissende tikje geven: 1-1. Thomas Vos besloot daarna nog een keer vanaf dertig meter een paar de cimeter boven de de lat en Roy den Dunnen hield Marco Jonker tot clrie keer toe van de winnende treffer af. Den Dunnen mocht zich clan ook tot 'man van de wedstrijd' la ten kronen. Breskens kon nog één mogelijkheid tegen over de aanvalsdrift van Zierikzee stellen. Robin Buitendijk stuurde Lauret weg, die de uitgelopen Van der Schee passeerde. Zijn inzet was echter te slap, waardoor Michel Winkels zijn fout van dé eerste helft kon herstellen en de bal van de lijn trapte. Door het gelijkspel verspeelde Breskens wellicht cle kans op het winnen van de twee de periode. „Voor mij is dat van minder belang", stelde een nuchtere Robbie de Muijnck. „We zijn het seizoen begonnen met de doelstelling goed mee te draaien. Dat is tot nu toe gelukt en daarbij moet je net als vandaag een beetje geluk hebben. De inzet was echter weer groot en dat geeft me vol doening." Breskens: Roy den Dunnen; Alexander Oosterlee, Serge Laprade (66. Johnny den Besten), Paul Walraven (84. Alco van Gils), Serge Nöthen; An gelo Cornelis, Esad OsmanovskiRobin Buiten dijk, Michel Cocquyt; Elmar Lauret (80. Serge de Ruijsscher) en Erik de Rechter. Zierikzee: Jaco van der Schee; Barry Hage, Peter van de Linde, Michel Winkels, Jarno Vermeulen: Robbert Roggeband, Patrick Roggeband, Marco Jonker, Ben Verwest (72 Robin van Welt); Lee Mol en Thomas tbs (87. Collin van Oeveren). door Maurice Steketee ZIERIKZEE - Duiveland heeft de koppositie in de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal be houden. Lange tijd zag het er naar uit dat naaste concurrent Smerdick de drie punten in ei gen huis zou houden, maar in de blessuretijd maakte Duiveland alsnog gelijk. In de onderste re gionen haalde SPS hard uit te gen Mevo: 8-0. Halsteren - WIK'57 1-3: WIK'57 kwam in de twintigste minuut op voorsprong via Theo Witten berg. Een benutte strafschop van Elmar Verhage leverde WIK een comfortabele 0-2-ruststand op. In een gelijk opgaande twee de helft bracht Patrick de Rid der tien minuten voor tijd de spanning terug in de wedstrijd. Het slotoffensief van Halsteren mocht echter niet meer baten, want uit een counter maakte Mark Passchier er clrie minuten voor het laatste fluitsignaal 1-3 van. Brouwershaven - Stavenisse 3-0: In de twintigste minuut kwam Brouwershaven verdiend op voorsprong door André Goudzwaard. Hij schoot een corner in één keer de kruising in. Tien minuten later werd het 2-0 door opnieuw Goudzwaard die een dieptepass goed afrondde. Stavenisse kwam in de eerste helft bijna niet over de midden lijn en kreeg dan ook nauwelijks kansen. Vijf minuten na rust zette Clement van Splunder cle 3-0 op het scorebord, waarna de wedstrijd gelopen was. SPS - Mevo 8-0: Bij rust was cle wedstrijd al gespeeld. SPS leid de met 4-0 en een zwak Mevo had tot dan toe helemaal niets in te brengen. Ook na rust was het eenrichtingsverkeer. De doel punten voor de formatie van Gerard Lazeroms werden ge- C ADZ AND - De goede serie van DFS van voor de winterstop werd tegen Cadzand niet door getrokken. De ploeg uit Burgh- Haamstede verloor met 3-0 in Zeeuws-Vlaanderen. Michel Cillekens maakte er na een kwartier op voorzet van Moctar Abid 1-0 van, waarna de bezoekers vervolgens nooit in staat bleken het Cadzand echt moeilijk te maken. Guido Ray- nard tekende een kwartier voor tijd voor 2-0 en vijf minuten la ter ook voor 3-0. maakt door Wiljam Lisseveld (2x), Johan Rauw (2x), René van Vossen, Ab van der Belt, Esmir Kustura en Erwin Feijtel. Smerdiek - Duiveland 2-2: Erik van Haaften zette Smerdiek voor rust op een 1-0-voor-, sprong. Dat het daarbij bleef in de eerste helft, was vooral te danken aan goed keeperswerk, van de doelman van Duiveland. Na rust kwam Duiveland op ge lijke hoogte door een treffer van Lex Zwang. Tien minuten voor tijd leek Smerdiek de verdiende winst te pakken. Een verre uit trap van de Smerdiek-goalie viel achter de verdediging van Duiveland in de voeten van Pierre Withagen. Hij wist wel raad met het buitenkansje. Twee minuten in blessuretijd redde Zwang toch nog een punt voor Duiveland. Hij profiteerde van miscommunicatie in de Smerdiekse verdediging. TERNEUZEN - De A-junioren van Zierikzee zijn redelijk uit de winterstop gekomen. De uit wedstrijd zaterdag tegen Ter- neuzense Boys werd met 1-2 door de Zierikzeeënaren ge wonnen. „We willen graag de achtste plek inwisselen voor een plaatsje boven in de midden moot", is de heimelijke wens van trainer Leen Koster. In cle twintigste minuut kwam Zierikzee enigszins gelukkig op voorsprong. Na een voorzet van Hans Stols werkte de Terneu- zense keeper in de drukte de bal 1 over de eigen doellijn. Zierikzee bleef het spel dicteren, maar Terneuzense Boys kwam vijf minuten voor het einde toch langszij. Na balverlies op het middenveld kwam laatste man Martijn van Grunsven één-op één met de spits te staan. Hij werd omspeeld en moest met le de ogen cle tegentreffer aan schouwen. Na de hervatting oogde het spel van Zierikzee nog beter. Het duurde toch tot halverwege de tweede helft voordat de voor- sprong kon worden gereali seerd. Na slordig uitverdedigen van Terneuzense Boys schoot Patrick de Jonge de bal op het doel. Jay Jay Galang gaf nog juist het. laatste zetje mee: 1-2. Zowel De Jonge als Galang kreeg nog mogelijkheden op meer, maar zag de bal respectie velijk over gaan en op ,de lat stranden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 29