EMM heer en meester in topper Forza Gymnastica op safe naar goud bij tafelspringen Drie koplopers bij persoonlijk ZK schaken Mascha Bustraan stuurt haar Obelix naar nieuwe zege Chayenne Wiskerke maakt indruk Twee zeges Judo-Ryu Van Schaik Eberharter slaat opnieuw toe Handballers verslaan Georgië Golftalent wint in Johannesburg Scheidsrechters gebeten hond bij Kempen/BDC Vasseur legt Babijn het vuur na aan de schenen Heeren en Wisse zijn succesvol in Sprintcross Derde plaats Gonzales in Maassluis Lepoeter naar NK supersprint NIJKERK - Chayenne Wiskerke reed zich op het nationaal springconcours voor pony's inNijkerk in de kijker. De twaalf jarige amazone uit Kruingen stuurde in de klasse ZZ Wisker- ke's Fred naar de overwinning. Ook in de klasse Z was er tegen de ontketende Zeeuwse geen kruit gewassen. Daarin toonde Chayenne zich met Wiskerke's Minor de beste. BERLICUM - Op een judotoernooi in Berlicum zijn de judo ka's van Judo-Ryu Van Schaik gisteren goed voor de dag ge komen. De Middelburger JelleBongertman (14) won de finale in de klasse -41 kilogram van Martijn van de Laar uit Grave. OokRamon van de Grift uit Vlissingen, die al zijn voorronde partijen met een ippon won, wist in de finale met een overna me zijn tegenstander Stephan de Groot uit Ede terug te wijzen naar een tweede plaats. De dertienjarige Boy de Punder uit Vlissingen (-45 kilogram) eiste het brons voor zich op. KITZBÜHEL - In twaalf jaar tijd was Stephan Eberharter nooit hoger geëindigd dan op plaats nummer drie in de klas sieke afdaling van Kitzbühel. Zaterdag ging voor de 32-jarige Oostenrijker eindelijk de droom in vervulling. Hij won op de Hahnenkamm. Bij zijn vierde seizoenszege in de betreffende discipline versloeg Eberharter met name Kjetil-Andre Aam- odt. De Noorse allrounder benaderde de favoriet met een ver schil van 0,37 nog het dichst. Een dag eerder had Eberharter op dezelfde berg al de Super G gewonnen. Andreas Schönfel- der maakte gisteren het Oostenrijkse succes compleet. Hij won in Kitzbühel de slalom. De Zwitserse Marlies Oester en Amerikaanse Kristina Koz- nick wonnen gisteren in het Duitse Berchtesgaden de slalom bij de vrouwen, meetellend voor de wereldbeker. Beiden no teerden de eindtijd van 1 minuut en 56,30 seconden. De derde plaats was voor de Kroatische Janica Kostelic in 1.56,60. In Berchtesgaden had Michaele Dorfmeister zaterdag de reu zenslalom gewonnen. RTR KWINTSHEUL - De handballers hebben in de kwalificatie voor het wereldkampioenschap 2003 hun eerste overwinning behaald. Nederland versloeg in de Kwintsheul Georgië met 24-22. Veel zal het de ploeg van bondscoach Sjors Röttgerniet helpen, want Oranje staat er met drie punten uit vier duels vrij kansloos voor. Björn Budding werd topscorer met vijf doel punten. ANP JOHANNESBURG - Het Engelse golftalent Justin Rose heeft gisteren in Johannesburg het Dunhill Championship gewon nen. Na een slotronde van 65 totaliseerde hij 268 slagen, 20 onder par. Zijn landgenoot Mark Foster en de Zuid-Afrika nen Retief Goosen en Martin Maritz deelden met twee slagen meer de tweede plaats. De beide Nederlandse deelnemers Rolf Muntz en Maarten La- feber eindigden op bescheiden plaatsen. Muntz werd gedeeld 36e met 280 slagen, Lafeber gedeeld 44e met 281. Rose profiteerde in de laatste ronde van de terugval van de Zuid-Afrikaan Martin Maritz. Bevangen door de zenuwen zakte hij weg om tenslotte met twee eagles nog op de gedeelde tweede plaats uit te komen. Opmerkelijk was zaterdag de ho- le-in-one van de Zuid-Afrikaan James Kingston. Hij sloeg een vreselijke afzwaaier, raakte een boom, waarna de bal lichting de green carambolleerde en in het holletje rolde. Kingston kreeg een middenklasse auto als beloning. ANP maandag 21 januari 2002 door Brecht van Leipsig MIDDELBURG - Er lijkt maar geen einde te komen aan de ze gereeks van EMM. Zaterdag avond boekten de Middelburgse handballers hun zevende zege op rij. Koploper Kempen/BDC werd in een hectische wedstrijd op de pijnbank gelegd: 27-15. Op papier was de wedstrijd tus sen EMM en Kempen/BDC een echte topper. De thuisploeg was voor de wedstrijd gewaar schuwd. De Limburgers hadden in de heenwedstrijd gewonnen van EMM (25-17) en versloegen vorige week als opwarmertje HEC met ruime cijfers (24-11). Maai' door uitstekend spel van EMM en geholpen door twee stuntelende scheidsrechters, Erwin Kalter en Marco Ver meer, kreeg Kempen/BDC een flink pak slaag. ,,De scheids rechters hebben deze wedstrijd helemaal kapot gefloten", was de conclusie van EMM-aan- voerder Sjoerd Jongepier na af loop van de wedstrijd. ,,En wij hebben geprofiteerd van hun beslissingen." De handballers uit Landgraaf kookten na afloop van woede. Het optreden van beide scheids rechters was volgens de ploeg ver onder niveau. Aldo Nijboer leek als eerste speler van Kem pen/BDC te zijn afgekoeld: ,,Bij een stand van 14-11 wordt de score, twee minuten na het doel punt, teruggebracht naar 14- 10." De scheidsrechters kwa men terug op een eerder geno men besluit. „Volgens de scheidsrechters was de bal ach ter geweest en telde het doel punt ineens toch niet. Terwijl ie dereen had gezien dat het wel gewoon een treffer was. Op dat moment knapte er iets binnen de ploeg." Stevig Tot dat incident aan het begin van de tweede helft had de top per in de eerste divisie B een mooi verloop. Het enige min puntje was het aantal toeschou wers dat op de wedstrijd was af gekomen. Ondanks het sterke seizoen van EMM waren minder dan 150 mensen op het duel af gekomen. Maar dit leek EMM niet te de ren. Het was voor de Limbur gers heel moeilijk een gaatje te vinden in de hechte verdedi ging. Bovendien had EMM met doelman Manuel Kremer nog een extra troef achter de hand. De verdediging van Kem pen/BDC daarentegen, kende veel meer moeite met de schut ters van EMM. Eric Franken en Ronny Onwijn wisten menig maal Kempen/BDC-doelman, Marcus Kremer, kansloos te la ten. EMM liep snel uit naar een voorsprong van vier punten en wist deze ook tot aan de rust vast te houden: 14-10. De tweede helft startte Kem pen/BDC een stuk sterker dan EMM. De Middelburgse forma tie grossierde in persoonlijke fouten en had het aan doelman Kremer en de scheidsrechters te danken dat de gasten niet langs zij kwamen. Na het 'doelpunt- incident' was het helemaal ge daan met de Limburgers. Een rode kaart voor Quirien van Son en een tijdstraf van twee minu ten voor Marcus Janssen brak de ploeg nog verder op. Met een veldspeler in het doel had EMM geen kind aan zijn tegenstander en kon de ploeg het doelsaldo opvijzelen. „Het was voor ons een kwestie van de westrijd goed uitspelen en ons hoofd erbij houden. We speelden vandaag vanaf het eer ste moment goed en waren zeer geconcentreerd. Dat moest ook zo blijven", legde Jongepier uit. Hij vervolgde: „Zodra de scheidsrechters tegenzitten, ben je als ploeg gauw geneigd te gaan praten met alle gevolgen van dien. Zo was ik ook. Maar ik heb me aan het begin van de tweede helft van het seizoen voorgenomen dit niet meer te doen. Het heeft geen zin. Kijk maar naar Kempen. Ze konden niks meer." Vijf punten Dat de Limburgers geen veer kracht meer toonden bleek wel in de score. Na rust wist de ploeg maar vijf keer te scoren. Nij boer: „Er was bij ons iets ge knapt. Maar ik moet wel eerlijk zeggen; als de arbiters het wat beter hadden gedaan, dan had den we vanavond ook een zware avond gehad en waarschijnlijk ook wel verloren. Het had alleen een mooiere wedstrijd kunnen worden." Naarmate het seizoen vordert, wordt EMM steeds sterker en wordt elke tegenstander een voudig aan de kant gezet. Trai ner Nico Franken: „Het gaat el ke week beter en de ploeg groeit nog steeds. Ik denk dat we op dit moment de beschikking hebben over de beste ploeg uit deze competitie. Maar we zijn er nog niet. Mijn doel is en blijft een plaats bij de eerste zes. En daar gaan we nog steeds voor." EMM - Kempen/BDC 27-15 (14-10). Doelpuntenmakers EMM: Eric Franken 12, Ronny Onwijn 4, Rinal- do Schipper 3, Joey Aertssen 2, Jim my Niemans 2, Erwin Schaalje 1, Vincent van der Meijden 1, Sjoerd Jongepier en Erik van Broekhoven 1. Scheidsrechters: Erwin Kalter (Heerhugowaard) en Marco Ver meer (Schagen). Aantal toeschou wers: 150. EMM-speler Joey Aertssen haalt uit. foto Ruben Oreel door Roeland Alders OOST-SOUBURG - Drie schakers heb ben nog een honderd procent score na de eerste speeldag van het persoonlijk Zeeuws kampioenschap schaken. Sven Stange van de schaakvereniging Middel burg, Jeroen Hekhuis, spelend voor de schaakklub Souburg en Paul van Rooijen van de Vlissingse schaakvereni ging wonnen al hun partijen in de A- groep. In de ochtendsessie keek Sven Stange te gen een slechte stelling aan. Met een trucje won Stange echter materiaal, waardoor clubgenoot Maarten Wester- weele zijn riante positie wel kon verge ten. De middagronde ging duidelijk wat makkelijker. Tegen Roeland Alders ken de Stange geen enkel probleem. Jeroen Hekhuis had eveneens een wat moeilijke start. Doordat tegenstander Henrik Wes- terweele wat mindere zetten produceer de, kon Hekhuis echter alsnog de over winning naar zich toe trekken. Tegen Oostburger Ab van Hoeve had Hekhuis het makkelij ker en wikkelde hij het eind spel netjes af naar winst. Paul van Rooijen was in de eerste ronde snel klaar met Anton Quakkelaar van de Zwarte Dame. In de tweede ronde kende hij veel problemen met Souburg-voor zitter Albert Vermue, maar die verzuim de in de opening duidelijk voordeel te be halen. Hierna won Van Rooijen een pion en later ook de partij In de B-groep deden Jan de Graaf (Denk en Zet) en Robin Bosters (Souburg) het erg goed. In de eerste ronde rekende De Graaf makkelijk af met de Souburgse jeugdspeler Erik van Nassau en in de middag kende hij geen problemen met Mark Zootjes. Bosters kende in de eerste ronde tegen Lex de Jong ook niet echt veel problemen, waarna hij clubgenoot en favoriet van de B-groep Ronald de Pooter in de tweede ronde verrassend op zij schoof. door Ron de Waal GOES - De toonaangevende rol die de turners van Forza Gym nastica de laatste jaren vervul den, begint langzaam maar ze ker te slinken. Toch hoeft de springgroep uit Goes, die zater dagmiddag bij het NK in Sport - punt Zeeland nog wel de titel bij het tafelspringen won, niet te wanhopen voor de toekomst. De jeugd van de Bevelandse for matie won de nationale titel bij het minitrampspringen, en toonde aan dat de opvolging klaarstaat. Tevens was er een nationale titel voor de turnsters van MTV'69 uit Middelburg bij het langematspringen. Het had weinig gescheeld of de seniorenploeg van het organise rende Forza Gymnastica had in Goes niet aan de nationale titel strijd kunnen deelnemen. Het team van trainer Martin Wisse- kerke, dat de laatste jaren al en kele toonaangevende turners is kwijtgeraakt, werd in de aan loop naar het NK geplaagd door blessureleed. Om de ploeg toch tot zes man aan te vullen, werd routinier Johan Droogers nog bereid gevonden om zijn ploeg voor eigen publiek uit de brand te helpen. „Dit is natuurlijk uit pure noodzaak", zei de bijna 41- jarige Vlissinger. Samen met Perry van Ingen, Paul Geelhoed, Johan Stoutjes- dijk, Favy Fonteine en Michiel Houwing, ging Droogers ver volgens op zoek naar nieuw na tionaal succes. Bij het paard- springen en het kastspringen greep de ploeg van Wissekerke de zilveren medaille, en moest het alleen het sterke Olympia uit IJsselmonde voor laten gaan. „Ons niveau zakt misschien een klein beetje in", zei Wissekerke na afloop. „Het wordt steeds moeilijker om zwaardere spron gen aan te leren, waardoor wij veelal op safe turnen. Je ziet dat een Olympia, dat een eigen val kuil heeft, er wel in slaagt om het niveau omhoog te krikken." Bij het laatste onderdeel, het ta felspringen, was opnieuw te zien dat de moeilijkheidsgraad van de ploeg uit IJsselmonde in derdaad hoger ligt. De uitvoe ring liet in dit geval echter zwaar te wensen over. Daardoor greep een foutloos turnende ploeg van Forza Gymnastica toch de felbegeerde titel op dit onderdeel. Eerder op de middag lieten de turners tot en met zestien jaar al zien dat Forza Gymnastica nog wel even vooruit kan. Het laat ste optreden in deze leeftijdsca tegorie werd meteen het meest succesvolle. Op de minitrampo- line sprongen J os de Hullu, J esse Dijkhuizen, Pim Steendijk, Youri Hanssens, Niek Sprenkels en Erwin Keukelaar onbedreigd naar de nationale titel. De zes tienjarige Pim Steendijk kon zijn geluk niet op: „We wilden als afsluiting in deze leeftijds klasse nog éénmaal een titel be halen. Dat dat is gelukt." Ook bij de vrouwen liet het eer ste team van Forza Gymnastica in de B-lijn zien dat de jeugd in opkomst is. Op de minitrampo- line werd de jeugdploeg van As- trid Geeratz tweede. Bij de senioren vielen de turn sters van MTV'69 uit Middel burg enkele malen in de prijzen. De ploeg die onder leiding stond van Kees Meerman, kwam in Goes uit op vier verschillende onderdelen, en was maar liefst driemaal succesvol. Bij de mini- trampoline moest men genoe gen nemen met een vi j f de plaats maar bij het tafelspringen en paardspringen kon de Middel burgse ploeg als derde het ere- schavot betreden. Beide malen was DOS uit Dronrijp onge naakbaar. Op het onderdeel lan- gemat stak de moeilijkheids graad van MTV'69 ver boven de rest uit en ging het goud naar de Middelburgse wouwen. doorSjaakSinke VLISSINGEN - Ronnie Babijn heeft de zeventiende editie van de Vlissingse Z wemloop gewon nen. Vlissinger Remy Vasseur maakte het de Terneuzenaar in de race die meetelt voor het Ironman wetsuit-circuit, echter uiterst lastig. Bij het zwemmen (1000 meter) ging er hard aan toe in het Vlis singse sportfondsenbad. De Belg Koen Deweerdt en Gijs Klerkx uit Breda spoten door het bad en gaven elkaar nauwe lijks iets toe. Deweerdt finishte na elf minuten en 57 seconden, Klerkx tikte twee seconden la ter aan. Ronnie Babijn volgde op twaalf seconden, Remy Vas seur zwom voor het eerst van zijn leven onder de dertien mi nuten en voldeed daarmee aan de eis van de Nederlandse Triat lon Bond om te worden opgeno men in de Nederlandse selectie. Op het winderige parkoers had Babijn de twee snelle zwemmers Deweerdt en Klerkx bij het lo pen (tien kilometer) al snel te Een jeugdturner van Forza Gymnastica speelt met de zwaartekracht. foto Willem Mieras BREDA - Irma Heeren was gis teren de beste Nederlandse in de internationale Sprintcross in Breda. De atlete werd derde, net voor landgenote Erika van der Bilt (zeven seconden) maar ruim achter de ongenaakbare winna res Elvan Abeylegesse. De Turk se deed 20.50 over de 6,1 kilome ter. Marlies Kort finishte op de twaalfde plek in 22.37. Anjolie Wisse schreef in Breda de korte cross op haar naam. De in Delft woonachtige atlete van Haag Atletiek voltooide de 3,3 kilometer in een tijd van 11.40. Vijfhonderd meter voor de eind streep plaatste Wisse de beslis sende versnelling, waarop on der anderen Annet Bezemer van De Keien uit Uden, onlangs nog winnares in de Tilburgse Wa randeloop, geen antwoord had. Dynamica-atlete Karin Bastian werd negende in 12.54. Bij de mannen kon Luc Krot waar op de lange afstand lang als enige Europeaan mee in het voetspoor van de Kenianen. De atleet uit Eindhoven finishte als vierde op 24 seconden achter stand van winnaar Luka Keita- ny, die de 11,2 kilometer lange cross in 34.05 minuten afwerk te; pakken, maar Vasseur zat hem op de hielen. In de laatste kilo meter merkte Babijn dat Vas seur het moeilijk kreeg en ver snelde tegen de wind inDat was voor de Terneuzenaar voldoen de om de zwemloop winnend af te sluiten in 51 minuten en 39 se conden. Vasseur hield de schade beperkt tot een achterstand van 22 se conden Deweerdt kwam vij f se conden tekort om Vasseur in te rekenen. Leon Jacobse uit Vlis singen was met de zesde plaats overall de snelste junior. Babijn pakte met deze overwinning 600 punten, Vasseur 590 en De weerdt 581. Mitzy Nieuwenhuyzen uit Hel- levoetsluis won de race bij de vrouwen in één uur zes minuten en negen seconden, voor Maaike Krimpenfort (Bergen op Zoom) en Marleen Roks (Wouw). Op de korte afstand (500 meter zwemmen en 5 kilometer lopen) legde Arjen van Oord de basis voor zijn zege bij het zwemmen. De Philippe Malcolm uit Gent kon Van Oord niet meer bedrei gen. De tweede wedstrijd voor het Ironman wetsuit-circuit vindt op 16 februari plaats in Bergen op Zoom. MAASSLUIS - Mauricio Gonzales is tijdens de hal ve marathon van Maas sluis derde geworden bij de mannen onder 40. De atleet van Dynamica liep de marathon in een tijd van 1 uur 13 minuten en 21 seconden. Aan de marathon namen een handjevol atleten van atletiekvereniging Dyna mica deel. Op Gonzales na kon niemand een echte rol van betekenis spelen in het deelnemersveld van meer dan duizend atleten. De vrouw van Mauricio Gonzales, Lia Melis, fi nishte als zevende bij de vrouwen in 1 uur 30 minu ten en 48 seconden. Niels Koole finishte in 1 uur 19 minuten en 1 se conde, Marius Besayen liep de halve marathon in 1.22,48 en Marius Besay en in 1.23,39. door Lucien Roelandt HEIKANT - Met prestaties van hoog niveau eisten zaterdag, tij dens de dressuurwedstrijd van de Eenhoornruiters in het Hippsch Sportcentrum Hei kant, de Zuid-Bevelandse deel nemers een overheersende rol op. In de klasse zwaar stuurde Mascha Bustraan Obelix naar de zege. In de klasse L2 eiste Mathilde Koster met Jarona de overwinning op. En in de klasse LI werd het oranje erelint een prooi van Antoinette Wiskerke met Ortello. In de klasse Zl, die in handicap met de klasse Z2 werd verreden, was Obelix onder het zadel van Mascha Bustraan een opvallen de verschijning. De hengst heeft enorm veel uitstraling en is be genadigd met uitstekende ba sisgangen. Mascha Bustraan weet in de ring deze eigenschap pen van de Livingstone-zoon optimaal te benutten. In amper twee jaar tijd werkte de amazo ne uit Yerseke zich van de klasse Lop naar Zl. En ook de promotie naar het hoogste basisniveau lijkt niet lang op zich te laten wachten. Met de 67 procent die haar rit in ALKMAAR - Corné Lepoeter heeft zich dit weekeinde tijdens selectiewedstrijden geplaatst voor het NK supersprint. De schaatser uit Wemeldinge ein digde na vier afstanden in Alk maar op de achtste plaats. Op zijn eerste 300 meter bleef hij slechts éénhonderdste van een seconde verwijderd van zijn ei gen Zeeuwse record. Lepoeter klokte een tijd van 25,59 secon den. Zijn snelste 100 meter leg de de Bevelander af in 10,70 se conden. Jacob Kleibeuker won het eindklassement in Alkmaar. Mart je Wisse uit Goes boekte tijdens wedstrijden in Breda twee Zeeuwse records in haar leeftijdklasse. Op de 500 meter schaatste ze na 47,12 seconden de eindstreep over, op de 1000 meter bleef de klok na 1.36,49 stilstaan. Maarten Janse uit Wolphaarts- dijk reed een Zeeuws record op de 1000 meter: 1.26,31. Heikant opleverde, raakte ze twee punten dichter bij de fel begeerde overstap naar het hoogste basisniveau. Linda Wille, uitkomend in de klasse Z2, eiste met Keban L de tweede plek voor zich op. Met de score van 65,33 procent onder streepte de Axelse amazone nog maar eens dat ze het dipje waar in ze enige tijd verkeerde, volle dig te boven is. René van de Veer reed de Samer-nakomeling Mondriaan met 61,67 pi'ocent naar de derde stek. Mathilde Koster is weer terug aan het front, en dat laat de amazone uit Yerseke de concur rentie ook duidelijk weten. Tij dens Indoor Zeeland gaf ze met Jarona haar visitekaartje af. In Heikant liet de 24-jarige ama zone merken dat de hoge score van 171 punten in Goes beslist geen toevalstreffer was. In het Hulsterse kerkdorp stuurde Mathilde de Pion-dochter naar het totaal van 176 punten. Ruimschoots voldoende voor de eerste plaats en twee winstpun ten. Jolanda Lootens eindigde met Nova als tweede. De Koewacht- se amazone kwam met haar sco re van 168 punten slechts een fractie tekort voor een tweede bonuspunt. De als derde eindi gende Biervlietse Rasy van Harn met Oricius onderstreepte met een score van 63,46 procent het goede niveau in deze klasse. De hoogste dagscore werd een prooi voor Antoinette Wiskerke met Ortello. De amazone uit Ka- pelle liet het telraam van de jury bij 181 punten stilstaan en kwam daarmee slechts een frac tie tekort voor drie winstpun ten. Antoinette Wiskerke ver wees haar nichtje Elze Sophie Wiskerke met Wiskerke's Palfre na een bijzonder spannende strijd (181 om 179 punten) naar de tweede plaats. Tjiske Kuijt uit Hulst verzamelde met Orca- do 177 punten en finishte als derde. In de de afsluitende rubriek zorgde Ilona de Bruyn op de val reep alsnog voor een Zeeuws- Vlaamse zege. De voor het Zaamslagse Luctor et Emergo uitkomende De Bruyn stuurde Mandela in de klasse B met 169 punten naar het oranjekleurige lint. Zij bleef Petra Tollenaar uit Hoek met Pepperone Z twee puntjes voor. De Zaamslagse Veerle de Regt werd met Pion derde, ze haalde een score van 165 punten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 19