PZC Patrijzen krijgt waar het op uit is Belangrijke zege Stormvogel Volharding boekt eerste overwinning Rugbyers To vaal verslaan Wasps Vlissingen in laatste seconden langs Asvu Vrouwen EMM blijven in het spoor van CTR Van der Wielen terug in marathonpeloton Onzichtbare Teun van Slooten match winnaar tegen Goes: 0-1 Tennistoernooi in Bogota gaat niet door maandag 21 januari 2002 van onze sportredactie VLISSINGEN - In het dertien de competitieduel heeft Vol harding de eerste punten van dit seizoen behaald. Uitgere kend in de derby tegen Kwa- dendamme kwamen de woor den van trainer Arie Janse („Na de winterstop gaan we punten pakken") uit met een 2- 0-zege. Luctor '88 maakte een 0-2-achterstand tegen NVS goed en won uiteindelijk met 5-2. Volharding-Kwadendamme 2-0: De eerste helft, met kansen voor beide ploegen, werd zon der doelpunten afgesloten. Met de wind in de rug kende Vol harding na rust een licht over wicht. In de 65e minuut leidde dit tot de openingstreffer van Michel Loontjens: 1-0. Tien minuten voor tijd maakte Mi chael Boonman aan alle twijfel een einde door 2-0 aan te teke nen, tevens de eindstand. Dreischor-Jong Ambon 2-6: In het duel dat ruim drie kwartier te laat begon omdat de scheids rechter niet aanwezig was, kenden de bezoekers een over wicht. Treffers van Juan Tuhu- leruw, Zico Tuhuleruw en Martin Waisapy leidden tot een 0-3-stand halverwege. Na de tegentreffer van Sander Uijl liep Jong Ambon verder uit door Eldridge Pentury, Rivel- linho Pentury en Romano Pat- tiasina. Kort voor tijd bepaal de Mark van de Linde de eind stand op 2-6. Renesse-LewedorpseBoys 2-1: Een gelijkopgaande eex-ste helft werd met 1-1 afgesloten. Nadat Micha van de Hoek van Renesse in de 25e minuut de score had geopend, bracht Marcel Rooze Lebo op een fraaie manier langszij door de bal uit een hoekschop direct in de bovenhoek te schieten, 1-1 halverwege. Met zijn tweede treffer van die middag bezorg de Micha van de Hoek de thuis ploeg een kwartier voor tijd de overwinning: 2-1. Luctor'88-NVS 5-2: Door twee verdedigingsfouten die werden afgestraft door Erik Piasmans keek de thuisploeg na vijftig minuten tegen een 0-2-achter- stand aan. Na de aansluitings treffer van Martin Rijk bracht invaller Ruud van Leeuwen, Luctor met zijn eerste balcon tact op gelijke hoogte, 2-2. Jur- gen van Maldegem schoot raak via het been van een tegenstan der, waarna Arne Honingh met twee treffers de eindstand op 5- 2 bepaalde. door Barry van der Hooft GOES - Het is een tactiek die al jaren zijn vruchten afwerpt en waar slechts zelden van wordt afgeweken. Patrijzen houdt veel mensen achter de bal en komt er vervolgens vliegensvlug uit. Ook in de derby tegen Goes werd weer geloerd op dat ene kansje. De ploeg uit 's-Heeren- hoek kreeg waar het op uit was. Een kwartier voor tijd tikte de verder onzichtbare Teun van Slooten de winnende treffer binnen: 0-1. De verliezend trainer reageerde alsof hij zich voor de wedstrijd al bij het verlies had neergelegd. „Wij kunnen gewoon niet win nen van Patrijzen", zei Ko Stoutjesdijk. ,,We zijn voetbal lend wel beter, maar die ploeg ligt ons gewoon niet. Ze gokken op dat ene kansje en dat is ze vandaag weer gelukt." De oefenmeester uit Sint Maar tensdijk had evenals de drie honderd toeschouwers naar een heel slechte wedstrijd gekeken en vond dat zijn ploeg in de eer ste helft had nagelaten het duel te beslissen. „Voor de rust had den we het moeten afmaken", vond Stoutjesdijk. Hij doelde daarmee op de kansen die Je roen Kolen (van de lijn gekopt), Stefan Scholten (afgeweken schot), Renato Helgers (schot bovenop de kruising) en vooral Lars Wolkenhauer (die eerst een vrije kopkans miste en in de laatste minuut alleen voor kee per Sjimmie Kikkert faalde) om zeep hadden geholpen. Patrijzen was slechts spora disch gevaarlijk geweest via Hubèr Rentmeester en Wilfred van den Dries, maar bleef in de rommelige eerste helft op de been. Na de rust ging de ploeg van trainer Kees van der Sluis echter heel anders van start. Rentmeester kopte na vier mi nuten een goede kans naast en nog geen zestig tellen later zag Arjan Verburg zijn inzet via de lat terug het veld instuiten. Kik kert moest aan de andere kant kort achter elkaar twee keer in grijpen bij een inzet van Wander Snoeck en een vliegend schot van Niels Paardekooper en de derby leek in een bloedeloos 0-0-gelijkspel te gaan eindigen. Het bleef echter niet bij die stand, omdat plotseling de meest onzichtbare speler op het veld van zich deed spreken. Teun van Slooten had in de voorgaande 75 minuten geen bal geraakt, maar dook ineens op voor het Goese doel. Keeper Peter Brussé kon een schot van Van den Dries niet onder con trole krijgen en Van Slooten plaatste de bal in het lege doel: 0-1. Het offensief dat Goes daarna ontwikkelde leverde veel balbe zit, maar geen noemenswaardi ge kansen op. De thuisploeg be ëindigde het duel zelfs met tien man, omdat scheidsrechter Martin Goes-middenvelder Lars Wolkenhauer na een over treding op Arjan Verburg zijn tweede gele kaart gaf. Niet veel later floot de warrig leidende Martin voor het einde en had Patrijzen waarvoor het was ge komen: drie punten. Patrijzen-middenvelder Guido Moison had een duidelijke uit leg: „Het was eenbaggerpartij." „Twee keer tegen Goes en zes punten", zei William Sallet. „Dat is toch niet slecht voor zo'n dorpje", vervolgde hij cynisch. Voor Moison stond er nog meer op het spel. Moison: „Een krat bier van Renato Helgers, dat heb ik toch mooi binnen." Goes: Peter Brussé; Renato Helgers, Clarence Pahlad, Shannon Braaf- hart, Stefan Scholten; Rosanno Ac ton (73. Pearl Doesburg), Lars Wol kenhauer, Wander Snoeck, Jeroen Kolen (60. Serge de Blaey); Niels Paardekooper en Jacco de Kok. Patrijzen: Sjimmie Kikkert; Peter de Jong, André Smulder, William Sallet; Teun van Slooten, Guido Moison, Ron de Vos, Joffrey Geldof, Arjan Verburg; Hubèr Rentmeester (74. Camiel Rentmeester) en Wilfred van den Dries. doorSebastiaan Roelse VLISSINGEN - Na een aantal nipte nederlagen trokken de vrouwen van BC Vlissingen gis teren eindelijk aan het langste eind. In sporthal Baskensburg wonnen de basketbalsters na een hectisch laatste kwart met 61-59 van het Amsterdamse As vu. In het eerste kwart hadden bei de teams moeite om op gang te komen. Na 14-13 kon Asvu de stand bij rust weer gelijktrek ken: 27-27. Na de hervatting sloeg een feller BC Vlissingen een gaatje dat de beslissing leek te gaan brengen: 44-38. In het laatste kwart sloeg de faalangst de Vlissingse speelsters echter in de benen. De ploeg forceerde in aanval lend opzicht te veel. Asvu han teerde vervolgens met succes de fastbreak, waardoor de voor sprong aanzienlijk slonk en Vlissingen zelfs tegen een ach terstand moest aankijken. Dankzij een driepunter van Me- lanie Lindenberg werd de stand weer gelijk getrokken. Hierna kreeg Asvu zware tegen slag. Eerst moest de Amster damse center het speelveld ver laten na het maximum aantal persoonlijke fouten. Toen kort daarna ook de reserve tegen haar laatste persoonlijke fout was gelopen, moest Asvu met •vier speelsters verder. De ploeg was namelijk met slechts zes speelsters naar Vlissingen afge reisd. Vlissingen, dat op dat moment opnieuw tegen een achterstand aankeek, had nog maar één mi nuut om het numerieke over wicht uit te buiten. Melanie Lindenberg schoot haar ploeg op gelijke hoogte, waarna Yo- landa Joosse na een onder schepping op de middellijn de strijd besliste: 61-59. Scores BC Vlissingen: Yolanda Joos se 19, Nanon Doeland 11, Melanie Lindenberg 9, Immie Pattikawa 7, Astrid Franke 6, Cindy Kole 5, Jessi ca Verhage 4 en Marjolijn van de Bosse 1. Vrouwen: BC Vlissingen 2-Tan- talus 43-38 De Vlissingse vrou wen hadden veel moeite met hekkensluiter Tantalus. Door afstandschoten van Chariot Wierikx nam de thuisploeg een 16-8-voorsprong, maar daarna ging het steeds moeizamer tegen de Eindhovense zoneverdedi- ging. Na de 26-17 ruststand liep BC Vlissingen verder uit naar 33- 21De thuisploeg dacht de over winning binnen te hebben, maar een tussensprint van Tan talus bracht de spanning volle dig terug: 36-34. Door enkele scores van Elisa Kuipers hield BC Vlissingen de punten toch nog in eigen huis. Scores BC Vlissingen: Chariot Wie rikx 10, Elisa Kuipers 9, Romana de Ridder 6, Dorien de Witte 6, Linda de Paauw 5, Jessica Verhage 4 en Marjolein de Dreu 3. Mannen: BC Vlissingen Nadat de basketballlers van BC Vlissingen vorige week thuis konden blijven omdat de wed strijd tegen Waldric afgelast was wegens het niet leveren van voldoende scheidsrechters van de Woudrichemse club kon het deze week opnieuw niet in actie komen omdat JRC Boxtel met onduidelijke redenen de reis naar Vlissingen niet wilde on dernemen. Het is op nog ondui delijk of de wedstrijden inge haald moeten worden of dat bei de teams uit de competitie stap pen. Zierikzee te lief voor Breskens BRESKENS - Breskens-Zierik- zee eindigde gisteren in een re mise. Werd het in de heenwed strijd op sportpark Den Hogen Blok 0-0, gisteren op Baersande werd het 1-1. Daarmee kreeg Zierikzee te weinig want de rood-zwarten hadden meer in hun mars dan de thuisploeg, die als excuus kon aanvoeren enkele spelers te mis sen. Terug van weggeweest bij Breskens is Elmar Lauret. De van Eeklo overgekomen speler lag aan de basis van de enige Breskens-treffer. Hij gleed vlak voor rust op links behendig" langs twee Zierikzee-spelers, gaf de bal voor en zag Michel Winkels de bal voorbij zijn eigen doelman werken: 1-0. Zeven minuten na de hervatting lag de verdiende gelijkmaker achter Den Dunnen. De bal dwarrelde, gedragen door de wind, in het Breskense straf schopgebied, waar Lee Mol het beslissende tikje kon geven: 1-1. Hubèr Rentmeester van Patrijzen (links) zet een sliding in op Stefan Scholten van Goes. foto Willem Mieras doorWim Kakebeeke VLISSINGEN - Voor de Zeeuw se handballers was de elfde speelronde geen slechte dag. Bij de vrouwen blijft EMM door de winst op ASC'95 (13-15) in de voetsporen van koploper CTR'2000. GSC pakte zijn tweede thuiszege. Olympus ver loor van Helius 2 en de mannen van EMM 2 herstelden zich ten koste van Snel wiek 2: 14-17. GSC verloor kansloos van Oli- veo: 14-19 ASC'95-EMM 13-15: Over twee weken kan er veel duidelijkheid ontstaan over de koppositie in de derde divisie. Dan staan in Capelle aan den IJssel de vrou wen van EMM en CTR'2000 te genover elkaar. Zolang de kop loper (één puntje meer dan EMM) geen steken laat vallen, zal er veel van de onderlinge confrontatie afhangen. „Ik had liever een jaartje gewacht, maar krijgen we een kans op promotie dan grijpen we hem ook"zei Jos Aertssen na de winstpartij in Rotterdam. EMM, zonder Aletta Baan en In- grid Gutteling, controleerde de partij eenvoudig. Christian Ramstijn en Jits Jongepier had den het geluk niet aan hun zijde. Maar liefst tien doelpunten werden van beide spelers afge keurd. „Niet terecht", reageerde Aertssen ontgoocheld. „Anders krijg je hier een compleet ande re uitslag." Scores EMM: Miranda Dekker en Pelula Brasser 4, Renate Hendrikse 3, Anouk Castenmiller 2, Danielle Carol en Christian Ramstijn. GSC-Unitas'61 14-11: De neu zen stonden dit seizoen niet al tijd in dezelfde richting, maar daar lijkt verandering in te ko men. Het vertrouwen groeit elke week. Gisteren won GSC op ei gen bodem voor de tweede keer dit seizoen. Terecht werden de punten van middenmoter Uni- tas gepakt. „We gaan er alle maal voor, en dat is voor de kerst wel eens anders geweest", zei aanvoerster Nicole van Rooij opgelucht. Helius 2-Olympus 17-9: Om nog een paar zeges binnen te slepen wordt met smart uitgekeken naar de terugkeer van Lian de Punder en Linda de Ruyter. Voor Wendy Meerman ziet het er allemaal wat minder rooskleu rig uit. De competitie is voor de linkeropbouwster voorbij. Des ondanks heerstte er na afloop van de dikke nederlaag geen slecht gevoel. „Er is geknokt voor ieder punt", legde Meer man na afloop uit. Mannen Snelwiek 2-EMM 2 14-17: Om een team op de been te krijgen in Rotterdam was op zich al een lastige klus. Trainer Rob de Groot vertrok zonder Wouters, Hoefkens, Houtepen en Dinge- manse. Peter van Doorn en Ser ge Scholten maakten een dege lijke invalsbeurt. De punten werden binnen gehaald op ka rakter. Iedereen was bereidt te mouwen op te stropen. Toen ook nog eens de beste man van Snel wiek met een blessure uitviel, was het verweer van het onerva ren Snelwiek gebroken. Scores EMM: Edwin Davidse 7, Marcello Tax 5, Rob De Groot 3, Ronny Onwijn 2. GSC-Oliveo 14-19: Het scena rio is eentonig aan het worden in de eerste klasse. Door de krappe bezetting trekt de ploeg van Jaap Quinten vaak aan het kort ste eind. Tegen Oliveo was dat niet anders. Met vlagen was er best goed spel te zien, maar na de hervatting kwam de dreun. Je moet reëel blijven"oordeel de Jaap Quinten na afloop. „Oliveo was in alle opzichten gewoon beter." ZIERIKZEE - Schaatser Leon van der Wielen is zaterdagavond te ruggekeerd in het marathonpeloton voor B-rijders. Na een maan denlange periode van blessureleed prees hij zich gelukkig dat lijf en leden het 75 ronden volhielden. De schaatser uit Zierikzee hield het op de Jaap Edenbaan in Am sterdam langer uit dan hij had verwacht. „Het ging boven verwach ting. Ik had gedacht dat ik na vijftig rondjes mijn rug wel zou voe len, maar dat was niet het geval. Ik kon de wedstrijd van 75 ronden probleemloos uitrijden." Een dag voor de wedstrijd reed Van der Wielen in Breda als training nog een 3000 meter, waarop hij 4.43.57 Moteren. Daniël Gavranovic van Stormvogels wordt zwaar op de huid gezeten door Michael Wondergem (zwarte cap). foto Ruben Oreel Waterpoloërs leggen basis voor winst tegen Schelde in openingsfase doorEd Postma VLISSINGEN - Even leek het er zaterdag op dat de waterpoloërs van Stormvogel geen kind aan De Schelde zouden hebben. De Vlissingse formatie was in de beginfase oppermachtig en kwam vrij eenvoudig op 3- 0. De Schelde knokte zich echter terug en maakte er alsnog een spannende derby van. Toch trok Stormvogel aan het langste eind: 5-3. Stormvogel-speler Patrick Vader was na af loop redelijk tevreden. „We begonnen goed. We bewogen veel en de bal werd lekker rondgespeeld. De Schelde verdedigde fel, maar was niet onsportief. Ja, dat was vroe ger nog wel eens anders." Cees van Hou we lingen van De Schelde beaamde dat. „In het verleden ging het er harder aan toe, maar er zitten nu veel jonge jongens bij en de echte rivaliteit is er niet meer. Beide ploegen begonnen fanatiek, maar de precisie ontbrak. Het waren de Vlissingers, die een man-meer-situatie uitbuitten. Da niël Gavranovic passeerde met een bekeken worp De Schelde-keeper Serge van Bocho- ve. Met de 1-0-voorsprong voor Stormvogel werd het eerste kwart afgesloten. De Vlissingers startten sterk in de tweede periode. Patrick Vader en Robin Juranek zetten de thuisclub op 3-0. Er leek geen vuil tje aan de lucht, totdat Chris Ysebaert de Terneuzenaren terug in de wedstrijd bracht: 3-1. De derde periode was voor het publiek het aantrekkelijkst. Er werd niet veel gescoord, maar er ontstonden hachelijke situaties en beide keepers hadden een aantal goede red dingen. Sjaak Leijnse scoorde uit een moei lijke hoek na een diepe pass van Ko Me chielsen, die eerst een mooie redding had verricht. Leijnse bracht Stormvogel op een 4-1-voorsprong. Alert De Schelde gaf niet op en Ko Mechielsen moest zich een aantal malen flink breed ma ken. Zijn collega aan de andere kant, Serge van Bochove, was ook alert en hield De Schelde in de race. Het was Chris van Royen die de score op 4-2 bracht. Daarmee werd de derde periode afgesloten. Patrick Vader: We kwamen snel op een voorsprong en gin gen daarna te makkelijk spelen. Iedereen wilde scorep, we schoten ook te snel." De ploeg uit Terneuzen begon het laatste kwart goed en Chris Ysebaert bracht het verschil terug tot een punt: 4-3. Een span nende slotfase volgde. Een treffer van Robin Juranek werd afgekeurd. Ook een treffer van Chris Ysebaert vond geen genade. Cees van Houwelingen onderschepte hierna een aanval van Stormvogels en stuurde Rode- riek Wondergem diep, maar die schoot op Ko Mechielsen. Van Houwelingen: „Tegen het einde ontbrak het ons aan kracht. Ver der maakten we het ons onnodig moeilijk door een aantal tijdstraffen te incasseren." In de slotfase werden er kort achter elkaar drie spelers van De Schelde uit het bad ge stuurd. Daniël Gavranovic benutte de laat ste kans van de wedstrijd en bepaalde daar mee de eindstand op 5-3. Gavranovic: „Door dit resultaat blijven we bovenin mee doen. We staan nu twee punten achter op koploper Wiekslag en er is nog van alles mo gelijk." Stormvogel-De Schelde 5-3 (1-0,2-1,1-1 en 1-1). Daniël Gavranovic 1-0, Patrick Vader 2-0, Robin Juranek 3-0, Chris Ysebaert 3-1, Sjaak Leijnse 4- 1, Chris van Royen 4-2, Chris Ysebaert 4-3 en Da niël GoAranovic 5-3. Aantal toeschouwers: 55. door Hans Markusse MIDDELBURG - De Goese rug byclub Tovaal blijft na de 36- 14-overwinning op het Nij meegse Wasps stevig aan kop in de tweede klasse zuid. Na een 17-7-voorsprong bij rust zege vierden de Goesenaren met 36- 14. Het duel Oemoemenoe-Rhi- no's ging niet door omdat Rhi no's onvoldoende spelers op de been kon brengen. Wasps had in de eerste helft de felle wind in de rug en slaagde er in om Tovaal op eigen helft vast te zetten. Toch leek Tovaal in de beginfase van het duel op weg naar een monsterscore. Via twee razendsnelle uitvallen kwam de thuisclub binnen tien minuten op een 12-0-voorsprong. Eerst rondde Koen Spaas een snelle driekwartaanval met een vlotte eindpass van Jan-Joost Wie- brens tussen de palen af. Egon Geeratz benutte de conversion en vijf minuten later was het op nieuw raak. Koen Spaas bracht de bal vanaf eigen helft in de buurt van de Nijmeegse trylijn. Er was voldoende opvolging en Marijn Riemens bracht de voor sprong op 12-0. Sloop Wasps leek op dat moment rijp voor de sloop, maar herstelde zich knap. Pas vlak voor rust nam de thuisclub meer afstand. Egon Geeratz deponeerde een penalty-kick op enkele centi meters van de Waspstrylijn over de zijlijn, waarmee de Goesena- BOGOTA - Het tennistoernooi van Bogota dat van 28 januari tot 3 februari gespeeld zou wor den, gaat niet door. De internationale tennisbond ATP heeft na overleg met de or ganisatie besloten het evene ment af te gelasten wegens de onzekere politieke situatie in Colombia. Er dreigt een burger oorlog met een van de binnen- lanlandse verzetsbeweegingen. De belangrijkste deelnemers aan het ATP-toernooi waren de Zuid-Amerikanen Chela, Rios en Lapentti en de Spanjaard Vi cente, de winnaar van vorig jaar. ANP ren een uitstekende uitgangspo sitie creëerden voor een line- out. Patrick de Ruiter vond blindelings de lange Maghiel Hanse, waarna Alex Vlieland de voorsprong opvoerde naar 17-7. Na rust werd direct het bonus- punt veilig gesteld. Een kiekje van Bart Spaas stuitte gelukkig in de handen vanMichiel Sinke, die de vierde try wist te druk ken. Egon Geeratz bracht de voorsprong via een conversion op 24-7. Daarmee was het ver weer van Wasps gebroken. Na een vlotte driekwartaanval scoorde Bart Spaas tussen de palen en vlak voor tijd bepaalde Giel Edam de eindstand op aan geven van Jan-Joost Wiebrens op 36-14. Tovaal-Wasps 36-14 (17-7) 5. Koen Spaas 5-0, 6. Egon Geeratz 7-0, 10. Marijn Riemens 12-0, 37. Alex Vlie land 17-7, 41. Michiel Sinke 22-7, 42. Egon Geeratz 24-7, 52. Bart Spaas 29-7, 53. Egon Geeratz 31-7. 76. Giel Edam 36-14. Scheidsrech ter: L. Jansen (Hoek van Holland) Aantal toeschouwers: 75 Zwaar bevochten zege Bevelanders SCHARENDIJKE - Zeven mi nuten voor het einde van de ont moeting tussen ZSC'62 en het bezoekende Bevelanders in de derde klasse van het zaterdag voetbal sloeg de vlam in de pan. Na een afkoelingsperiode van een kwartier had ZSC de beste papieren voor de overwinning, maar als zo vaak ging de tegen stander met de punten aan de haal: 1-2. In de 83e dacht iedere ZSC'er dat John van der Have zijn ploeg op 2-1 had gebracht. Arbiter IJ- pelaar wees naar het midden, maar de protesten bij Bevelan ders waren echter niet van de lucht: de ZSC-grensrechter had overduidelijk gevlagd. Toen toeschouwers het veld opkwa men, legde de leidsman het spel voor onbepaalde tijd stil. Na een pauze van een kwartier keurde hij de treffer alsnog af. Vlak voor tij d kreeg Martin Kie- senberg de kans er alsnog 2-1 van te maken, maar hij schoot de bal tegen de keeper. In de te genaanval bracht Jan Leendert- se Bevelanders op 1-2. In laatste instantie kreeg ZSC nog eens strafschop. John van der Have schoot de bal tot opluchting van de Noord-Bevelandersviadelat over.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 17