Rustzoeker geniet op lege camping PZC Burgemeester Hulst wil een punt zetten achter BTW-kwestie Bewust beschonken bestuurder FAMILIEBERICHTEN Hij speelt liever cricket i sbw 10 maandag 21 januari 2002 door Jean-Lou de Gucht HULST - Burgemeester A. Kes- sen van Hulst heeft geen enkele behoefte aan een publieke ver antwoording over de BTW- kwestie in een openbare raads vergadering. „De hele kwestie is achter de rug en er dient nu een punt achter gezet te worden." De affaire deed in Hulst veel stof opwaaien toen bleek dat het ge meentebestuur in de voorbije jaren diverse malen waarschu wingen van de fiscus in de wind heeft geslagen. Die kon zich niet vinden in de wijze waarop Hulst BTW over grond aan- en verko pen verrekende. Er werd meer BTW teruggevorderd dan ge rechtvaardigd was. Er dreigde een navordering inclusief rente en een boete van iets meer dan 1,1 miljoen euro. Die werd ech ter na taaie onderhandelingen teruggebracht tot bijna 300.000 euro. Alle boetes het de fiscus vallen. Overtrokken Kessen wilde vorige week niet publiekelijk op de kwestie rea geren. Nu wil hij er wel iets over kwijt. En er moet hem direct wat van het hart. De aandacht die de affaire in Hulst heeft gekregen vindt hij toch wat overtrokken. „Zo'n zaak speelt in veel ge meenten in Nederland en daar lees ik nooit iets over." Hij begrijpt ook niet dat het da gelijks bestuur van Hulst nu in een kwaad daglicht is komen te staan. „We hebben in deze zaak zorgvuldig gehandeld. Met als doel er zoveel mogelijk uit te ha len. Niet voor ons zelf, maar in het belang van de gemeente en de bevolking van Hulst. Als ex- beweerd wordt dat we gesjoe meld hebben, wei*p ik dat verre van mij." Als je het belang van de gemeente en de inwoners van Hulst voor ogen hebt mag j e vol gens Kessen best de randen van de wet aftasten. „Zoals bijvooi'- beeld met de sale-lease-back- constructie van het stadskan toor in Hulst. Daarmee hebben we toch veel geld bespaard." De overheid in de rol van ge wiekste ondernemer die met geld schuift. De gemeente ver kocht het stadskantoor en huui-t het gebouw vervolgens terug. Hulst was er net op tijd bij om dat even later Financiën de con structie verbood. De i-eden was het mislopen van BTW. In het geval van Hulst ging het om 700.000 gulden. Maar heeft de gemeente dan in het geval van de BTW-affaire helemaal niets verkeerds ge daan? Dan klinkt er plots toch iets van zelfkritiek. „We zijn halsstax-rig geweest en hadden eerder op onze schreden moeten terugkeren." Dat Hulst uiteindelijk geen boe te gekregen heeft voelt Kessen echter toch wel als een overwin ning. Hij is dan ook vol lof over de onder-handelingen die wet houder P. Weemaes namens de gemeente voerde. „Er is slechts een bedrag van bijna 300.000 euro overgebleven." Daai-om is het volgens Kessen de hoogste tijd dat de zaak ge sloten wordt. „De oppositie mag mij natuurlijk altijd vragen stellen. Dan ki-ijgen ze netjes antwoord." Dat zal de oppositie dan ook doen. A. Hegger(Pi-ogi-essief Hulst): „Wij zijn zeker niet van plan om er een punt achter te zetten." GOES - Een 19-jarige automo bilist uit Vlissingen is zaterdag nacht aangehouden toen hij zich uit de voeten maakte voor de politie. Hij bleek teveel te hebben gedronken. Omstreeks 5.00 uur stond zijn auto zonder verlichting stil op het kruispunt van de Troel- sti-alaan en de Westersti-aat. Toen hij de politieauto bemerk te, snelde hij er vandoor. Op de 's-Heer Hendrikskinderendijk achtei-haalde de politie hem en nam hem mee naar het bureau. Hij reed zonder rijbewijs en had twee maal de toegestane hoe veelheid alcohol gedronken. Hij kreeg een proces-verbaal voor het rijden onder invloed, het rij den zonder vexiichting en het rijden zonder x-ijbewijs. Herinner mij zoals ik was, maar niet in mijn sombere dagen. Herinner mij zoals ik was, in de stralende zon. Hoe ilc was toen ik alles nog kon. Bedroefd delen wij u mede dat, na een liefdevolle verzorging in Ter Schorre', onverwacht van ons is heengegaan onze lieve, zorgzame zus, schoonzus en tante BERTHA MARIE JOSÉ VAN WAES 29-12-1921 18-1-2002 Westdorpe Terneuzen IJzendijke: M. Wijffels-van Waes Rosmalen: A. van der Aa-van Waes Sas van Gent: O. van Waes Rotterdam: L. Adriaansens-van Waes P. Adriaansens Neven en nichten Sas van Gent, 18 januari 2002. Correspondentieadres: Stationsplein 8, 4551 BS Sas van Gent. De plechtige uitvaartdienst, waarna begrafenis, zal plaatshebben op woensdag 23 januari om 10.00 uur in de parochiekerk van Onze Lieve Vrouw Visitatie te Westdorpe. Samenkomst in bovengenoemde kerk. Er is gelegenheid om de familie te condoleren, na afloop van de begrafenis voor in de kerk. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. Een hand, een woord, een gebaar doen zo goed als je iemand, die je lief hebt verliezen moet. De lege plek, het doet zo 'n pijn, maar in gedachten zal zij altijd bij ons zijn. Na een arbeidzaam leven, met bijzondere aandacht voor allen die haar dierbaar waren, is overleden on ze lieve moeder, oma en opoe ALBERDINA TIMMERMAN-GROEN sinds 12 augustus 1985 weduwe van Klaas Timmerman in de hoge leeftijd van 87 jaar. Vlissingen: G. Dekker-Timmerman E. Dekker Aalsmeer: D. A. Timmerman M. Timmerman-Roos Klein- en achterkleinkinderen 19 januari 2002. Correspondentieadres: Kenau Hasselaarstraat 477, 4382 AS Vlissingen Moeder is thuis opgebaard, alwaar gelegenheid tot afscheid nemen woensdag 23 januari van 10.45 tot 11.00 uur in Zorgcentrum Scheldehof, kamer 121, Stadhuisplein 22 te Vlissingen. De uitvaartdienst zal om 11.30 uur plaatsvinden in bovengenoemd Zorgcentrum. Aansluitend zal de crematie om 13.00 uur plaatshebben in het crema torium aan de Westelijke Oude Havendijk 3 te Mid delburg. Na de plechtigheid is er gelegenheid de familie te condoleren in de condoleanceruimte van het crema torium. De HEERE bewaart de eenvoudigen: Ps. 116:6a Bedroefd delen wij u mede dat de Heere uit ons midden heeft weggenomen onze geliefde zwager en oom MARINUS MALJAARS in de leeftijd van 83 jaar. Wolphaartsdijk: D. Maljaars-van Schaik Middelburg: M. Maljaars-de Steur Neven en nichten Onze dank gaat uit naar het personeel van verzorgingshuis Eben-Haëzer voor de liefdevolle verzorging. 4334 GP Middelburg, 20 januari 2002. Briandlaan 2 Correspondentieadres: H. Maljaars Pauwhoekstraat 4, 4365 AR Meliskerke De rouwdienst voor genodigden en belangstellen den zal D.V. gehouden worden op donderdag 24 ja nuari om 13.00 uur in de kerk van de Gereformeer de Gemeente. Prelaatweg 17 te Aagtekerke. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de begraafplaats te Aagtekerke om ca. 14.00 uur. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in genoemde kerk. Een moeder sterft altijd te vroeg. Zij heeft gezorgd, meer dan genoeg Wij zullen haar missen, dat doet pijn Maar er is heel veel om dankbaar voor te zijn Onverwachts is overleden onze lieve en zorgzame moeder, oma en overgrootmoeder ADRIANA DE JONGE sinds 1989 weduwe van Johannes Priem 16 juli 1915 te 's-Heex-enhoek 19 januari 2002 te Heinkenszand Heinkenszand: Mattie Priem )ohn en Rob Janine en Henk Marietje en Thijs Koens-Priem Kees en Carla Esmée Jan en Esther Roel en Mark Sjaak en Beppie Priem-Grimminck Hanno en Laurence Angela en Franklin Kapelle: Nel en Bram Hoogesteger-Priem Ab en Heieen Eva en Sergio Tonnie en Adrie Slabbekoorn- Prienx Hugo en Peggy Janet en Guido Heinkenszand: Kees en Marian Pi-iem- van 't Weslende Martijn Bart Naomi en David Marleen en Tom Tempelaars-Priem Ron en Brenda Eline Coi-respondentieadres: Rembrandtstraat 10. 4451 AV Heinkenszand De plechtige uitvaartdienst vindt plaats op donder dag 24 januari 2002 om 10.30 uur in de parochie kerk van de Heilige Blasius te Heinkenszand. waarna de begraienis zal plaatsvinden op het R.-K. kerkhof aldaar. Na a Hoop is er gelegenheid tot condoleren in het parochiecentrum. Enige en algemene kennisgeving. Hierbij geven wij u kennis dat in de leeftijd van bij na 90 jaar is overleden onze moeder, schoonmoeder, oma, overoma en betoveroma HELENA CLEMENT-WESSELS sinds 9 oktober 1972 weduwe van Arie Adriaan Clement Onze dank gaat uit naar directie en personeel van het Gasthuis voor de zorg aan haar besteed. Kats: J. Clement P. J. Clement-Schroevers Ad en Ellen Kamperland: LeoenDianne Kapelle: J. B. Dingemanse-Clement D. Dingemanse Biezelinge: Nelleke en Adrie Emmeloord: Veronique en Erik, Noa Yerseke: Kaschenka en Richard Biezelinge: Carryann, Kimberley, Chelsea Kwadendamme: Helma en Jan Willem Robbert, Annemijn Kortgene: Dianne en Bas, Berry Goes, 15 januari 2002. Kievitlaan 64 Correspondentieadres: Noord Langeweg 10, 4485 AP Kats. De begrafenis heeft op haar verzoek in besloten fa miliekring plaatsgevonden. Met droefheid in ons hart maar vervuld met dank baarheid voor hetgeen hij voor ons heeft betekend, hebben wij afscheid moeten nemen van mijn lieve man, vader en opa ADOLF JOHANNES VERPLANKEN echtgenoot van Gabrielle Alexandrina Hoefmans op de leeftijd van 90 jaar. Sas van Gent: G. A. Verplanken-Hoefmans Marijke Reeze-Verp'.anken Utrecht: Marjolijn Utrecht: Machteld Sas van Gent: Paul en Mieke Vei-planken-Meesen Heinkenszand: Sandra en Jan-Willem 18 januari 2002. "De Redoute", Kamer 309 Rijsenburg 2, 4551 HT Sas van Gent De uitvaartdienst wordt gehouden op woensdag 23 januari om 10.00 uur in de parochiekerk Heilige Maria Hemelvaart te Sas van Gent. Aansluitend zal de crematieplechtigheid plaatsvin den in crematorium "Terneuzen", Bellamy- straat 28c te Terneuzen. 7/ Gelegenheid tot condoleren na de TTt crematieplechtigheid in het Y J crematorium. Gebedsdienst op dinsdag 22 januari om 18.30 uur in verzorgingshuis "De Redoute". Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen Ik kan slapen zonder zorgen, want slapend kom ik bij U thuis. Alleen bij U ben ik geborgen. Gij doet mij rusten tot de morgen en wonen in Uw veilig huis. Psalm 43 Wij zijn verdrietig, maar dankbaar dal we haar zo lang in ons midden mochten hebben. Na een liefde volle verzorging in de "Willemstraat" in "Ter Schor re" en nog heel kort in zorgcentrum "De Vurssche", is zacht en kalm van ons heengegaan, onze lieve zorgzame moeder, oma en oude oma APOLONIA HENDRINA VAN LIERE weduwe van Abraham Willem de Jonge geboren te Yerseke overleden te Axel 11-07-1910 18-01-2002 Axel: W. C. de Jonge in herinnering C. de Jonge-de Kraker Sonxeren: Jacqueline Felius-de Jonge Mario Felius Laura Richard Steven Tilburg: Margreet de Jonge Gerton Govers Correspondentieadres: v. Gistellelaan 26. 4571 EK Axel Onze moedei; oma en oude oma is opgebaard in rouwcentrum "Terneuzen", Rooseveltlaan 6 te Terneuzen. Gelegenheid tot afscheid nemen op donderdag 24 januari van 12.00 tot 13.00 uur. De i-ouwdienst wordt gehouden op donderdag 24 januari om 14.00 uur in de kerk van de Hervormde Gemeente, Koestraat 2 te Axel. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de Algemene begraafplaats "Westerzicht" in Axel. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in voornoemde kerk. Dankbetuiging De enorme steun en de vele blijken van belangstelling en medeleven die we hebben ervaren tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve zorgzame man, onze vader, schoonvader, opa en zoon HAN PIELAET hebben ons zeer getroffen. Het is voor ons onmogelijk iedereen hiervoor persoon lijk te bedanken. We hopen dat u onze welgemeende dank langs deze weg wilt aanvaarden. Tevens gaat onze dank uit naar de begrafenis- onderneming W. Haerens voor de fijne begeleiding voor afgaande aan de crematieplechtigheid en de keurige wijze waarop deze heeft plaatsgevonden. L. A. Pielaet-Kotvis Leo en Trudy Davy en Pia Jordi Cl. Pielaet-van de Velde Schoondijke. januari 2002. Sylvia werd geraakt door een tennisbal. Tand uit haar mond! Gelukkig wist Daan tlOe hij hem Volg zelf een moest bewaren. E™£3bz' Het Oranje Kruis www.ehbo.nl EHBO komt altijd van pas! w. Helaas, onbezorgd spelen kan hij niet. Net als miljoenen andere kinderen in India. Terre des Hommes biedt kinderen onderwijs, gezondheids zorg en sport en spel. En daarmee een nieuwe toekomst. Strijd moe voor kinderrechten in Indiai giro 25 25 25 o.v.v. India of bel gratis 0800 - 9019 terre des hommes Laat ze weer kind zijn. SOS-Kinderdorpen ...want ieder kind verdient een thuis... Bij oorlogen en (natuurjrampen betalen de kinderen de hoogste prijs. Vooral degenen die hun ouders hebben verloren. SOS-Kinderdorpen geeft ze een nieuwe moeder, een huis, broertjes en zusjes en een opleiding. Overal ter wereld. Steunt u ons werk als Huisvriend voor 5 11,-) per maand? Bel (020) 408 01 90 of stuur de bon in voor meer informatie! SOS-Kinderdorpen Want ieder kind verdient een thuis GIRO 2280 www.soskinderdorpen.nl JA, stuur niij meer informatie over het werk van SOS-Kinderdorpen l en hoe ik HuisVriend kan worden I N.a.v. deze advertentie in: Naam:MG VI I I Adres: Postcode/plaats: I Telefoon: Deze bon kunt u in een ongefrankeerde envelop sturen aan: SOS-Kinderdorpen, Antwoordnummer 46001,1060 VB AMSTERDAM door Piet Kleemans RENESSE - Vanuit hun caravan za gen ze de berijpte bladeren van de struiken en maakten foto's van de ijs bloemen op de betonnen tafeltennis tafel. Dat zij de enige 'bewoners' zijn van camping De Wijde Bliek in Renes- se deert hen niet. Marjan en Rein Sakkoo uit Hoogvliet zijn winter- kampeerders. Rustzoekers, verzot op wandelen, fietsen, lezen en fotografe ren. foto's Marijke Folkertsma is dicht en het zwembad is evenmin toegankelijk. Van Oost werkt nijver aan plannen voor kwaliteitsverbete ring voor zijn camping en als die allemaal doorgaan wordt het voorzie ningenniveau voor de winterkam- peerders uitgebloeid. Van Oost hoopt dat de gemeente snel knopen doorhakt. En dat in de nabije toekomst de stx-andpaviljoens open mogen blijven. „In de winter zijn op zich wel voldoende winkels open in Renesse, maar het zou toch wel heel leuk zijn als ook de strandpaviljoens open mochten blijven. Schouwen- Duiveland is nu wat dat betreft echt nog een witte vlek. Voor Marjan en Rein Sakkoo hoeft dat allemaal niet zo nodig. „Je hebt hier op de camping pi-achtige en goed ver walmde sanitairgebouwen. We kun nen elke dag in bad als het moet. En wij vermaken ons hier best. Mijn vrouw leest graag, ik schrijf verhalen en gedichten en ik mag er ook graag met de camei-a op uit trekken. Ja, jam mer dat ik die nu niet kan laten zien maar zo heb ik bijvoorbeeld foto's ge maakt van de ijsbloemen op zo'n be tonnen speeltafel hier op de camping. Prachtig. En met die sneeuw in de cember, dat was echt een sprookje." Stuk voor stuk bezigheden waarbij het weer geen doorslaggevende rol speelt. Rein Sakkoo: „Alleen als het heel slecht weer is blijven we binnen. Zolang het droog is trekken we erop uit. Tegen kou kun je je kleden. Het echtpaar Sakkoo is niet uit op 'zon, zee en strand', de drie heeilijkheden waar Schouwen-Duiveland zo graag mee adverteert. „Schouwen-Duive land is in de winter minstens zo mooi als in de zomer", luidt hun liefdesver klaring aan het eiland. Proef Campingeigenaar Peter van Oost kan zich helemaal vinden in die woorden. Voor hem betekent het winterkampe ren een vei-breding van het aanbod, vei'betering van de kwaliteit. Van Oost mag samen met zijn collega's van Duinooi-d in Haamstede en De Witte Boulevard in Renesse winterkampe- x-en aanbieden. Bij wijze van proef. Een proef die al sinds 1993 loopt en onlangs weer met een jaar verlengd werd. De gemeente Schouwen-Dui veland heeft er nog geen beleid voor ontwikkeld. Van Oost: „Er is een aan tal collega's dat ook met winterkam Vooral de winterse rust trekt het echtpaar Sakkoo uit Hoogvliet naar de Westhoek. peren wil beginnen, maar zolang de gemeente er geen regels voor vaststelt kunnen zij niet vex'der." Tegen dat ge- brek aan mogelijkheden voor winter- kampeerders liepen Mai-jan en Rein Sakkoo ook aan. Rein Sakko: „Ik ge loof dat er maar een paar campings zijn waar het kan. 's Zomers staat onze Rein Sakkoo kijkt naar de vogels die zich tegoed doen aan vetbolletjes. caravan op een minicamping bij Zon- nemaix-e, maar daar mogen we in de winter niet staan. Na wat zoeken zijn we uiteindelijk hier op de Wijde Bliek terechtgekomen en dat bevalt heel goed. Stilletjes? Zeker, maar daar hebben wij absoluut geen problemen mee. Heeiiijk rustig." Als het maar even kan trekt het echt paar uit Hoogvliet naar Zeeland. „Terwijl we in Hoogvliet ook echt een heerlijk huis hebben hoor, maar wij hebben iets met Zeeland. Wij zitten allebei in het onderwijs en zolang je dan thuis in je huis zit blijf je toch al tijd met je werk bezig. Of je vindt dat de slaapkamers maar weer eens een beurt moeten hebben of de badkamer schoongeschrobt. Hier op de camping kom je dan helemaal tot rust. Hier hoeft niks. En in een caravan heb je je boeltje heel snel op orde. Wij noemen het vaak 'ons studiootje'. De Sakkoo's zijn, weet campingeige naar Van Oost, echte liefhebbers. Zij behoren tot de relatief kleine groep Nederlanders die bewust de winterse rust zoekt. „Met kerst en nieuwjaar zitten er wel wat meer op de camping in de winter, maar op dooixleweekse dagen zie je hier weinig kampeer- ders.". Winterkamperen is bij onze Oosterbui-en voox-alsnog populairder dan bij de Hollandei-s. Van Oost: „In het hoogseizoen heb je 50 pi'ocent Hollanders en 50 pi'ocent Duitsers. In de winter zijn de Duitsers in de meer- derheid." Wintel-kamperen brengt Van Oost geen dikke winst. „Je moet het niet doen om spectaculaire omzetten te halen. Het is kostendekkend, met nog een klein beetje er bovenop. Maar het is wel een vei-betering van je pi-oduct en een van de manieren om de basis voor de camping te verbreden." Verwarming Als campingeigenaar moet je er wel wat voor over hebben. Het terrein moet ook bij slecht weer goed toegan kelijk zijn, de winterkampeermidde- len mogen vanaf de openbai-e weg niet zichtbaar zijn en voor de kampeerders moet er vexwax-md sanitair zijn. „Dus je moet er wel in investeren", stelt Van Oost. „En als je als camping 's winters open bent moet je dus ook zorgen dat er altijd iemand op kantoor zit." Winterkampeerders moeten vooxio- pig nog genoegen nemen met minder voox-zieningen dan de zomerkampeex-- ders. Recreatieactiviteiten zijn er niet in de wintex-maanden, de campingbar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 10