CDA-leider Ron Jacobs stopt ermee Jongeren Hoek wachten al zes jaar op trapveld Roozenoord krijgt wedstrijdbiljart PZC Dow-onderscheiding voor chemisch analist Terneuzenaar breekt lans voor oprichten kritische lokale partij Emmaüs levert zorgplaatsen in voor aanleunwoningen Groei Techno Park vraagt herzien bestemmingsplan Oostburgs raadslid vertrekt Cursus voor chronisch zieken Tracébesluit Zoomweg-Noord Automobilist negeert stopteken Officiële opening rotondes Sas Geen huwelijken op 2 februari Rijbewijs drankrijder ingevorderd Nieuw Hulst zoekt secretaris Bussluis en keerlus weren sluipverkeer door Pascalle Cappetti SCHOONDIJKE - Het be stemmingsplan voor de kom van Schoondijke is amper vastgesteld, of er moet al weer een herziening op komen. Het Techno Park Zeeland ontwik kelt zich zo snel, dat uitbrei ding van het hightechpark ge wenst is. Het Techno Park hoopt dit jaar de tweede fase in te kunnen luiden. Dit houdt een uitbrei ding met zesenhalve hectare ten noordoosten van het huidi- ge park in. Het bestemmings plan Kom Schoondijke, dat eind vorig jaar werd bekrach tigd, maakt hier nog geen mel ding van. Op het moment dat het bestemmingsplan werd voorbereid en de inspraak in ging, had de gemeente nog geen toestemming van de pro vincie binnen. Die werkte aan een streekplanherziening voor het Techno Park. Dat is vol gens woordvoerster S. de Kie vit de reden dat de planologi sche procedure nauwelijks een maand na dato alweer her haald moet worden. Het colle ge stelt de raad voor om de op dracht voor het opstellen van het bestemmingsplan te gun nen aan RBOI in Middelburg. Het Techno Park zit behoorlijk in de lift. Verschillende bedrij ven hebben inmiddels een on derkomengevonden in een van de panden van de voormalige landbouwpraktijkschool IPC Plant. De verwachting is dat zij dit jaar een aantal nieuwe collega's kunnen verwelko men. In elk geval wordt dat Hydrauvision, die op haar hui dige locatie in Schoondijke uit het jasje knapt. De commissie financiën be spreekt vrijdag 25 januari het voorstel om ruim 61.000 euro beschi kbaar te stellen voor het aangepaste bestemmingsplan. door Pascalle Cappetti OOSTBURG - Het CDA in de gemeente Oostburg moet on middellijk op zoek naar een nieuw raadslid. Fractievoorzit ter Ron Jacobs heeft de gemeen teraad per direct vaarwel ge zegd. Persoonlijke redenen, luidt het argument. 'De joviale, vrolijke fractievoor zitter was sinds 1998 actief in de raad, maar was al veel langer actief binnen het CD A-bestuur 'van Oostburg. Hij kenmerkte zich door zijn positivisme. "'Geen lef, geen lof', was een van zijn favoriete uitspraken. De spaarzame kritiek die hij had op het collegebeleid werd altijd in een positieve boodschap ver pakt. Wethouder R. Leentfaar (CDA) wilde gisteren niet uitwijden TERNEUZEN - Ziekenhuis- groep Zeeuws-Vlaanderen houdt samen met de regionale Thuiszorgorganisatie een cur sus 'Leren leven met een chroni sche ziekte'. De leergang bestaat uit negen bijeenkomsten op dinsdagen in streekziekenhuis De Honte in Terneuzen van 10.30 tot 12.30 'uur, te beginnen op 19 februari. De cursus is speciaal bestemd voor mensen met een chronische 'ziekte of aandoening, die willen leren hoe ze zelf hun stemming kunnen verbetèrên. Het is de be doeling dat er wordt gewerkt in kleine groepen van hooguit tien deelnemers. De cursus wordt "begeleid door klinisch psycho loog Paul Mangnus en transmu ral verpleegkundige Bram Ha melink. over de beweegredenen van Ja cobs om zijn lidmaatschap van de raad op te zeggen. Hij spreekt van een groot verlies voor de fractie.Een gezichtsbepalende factor in de fractie. Iemand die goed kan spreken, een prima lei der." Zelf was Jacobs niet be reikbaarvoor commentaar. Zijn opvolger als fractievoor zitter wordt Lia Flikweert uit Oostburg. Zij staat momenteel op nummer drie van de kandi datenlijst en draait al heel wat jaartjes mee in de raad. Zij heeft zich de afgelopen tijd met name gespecialiseerd in het verkeers- veiligheidsproject Duurzaam Veilig Verkeer. Verloop De CD A-fractie had sinds de in stallatie van de raad in 1998 al eerder met verloop te maken. De IJzendijkenaar P. Ploegaert, nummer vier op de kandidaten lijst, moest amper twee jaar na zijn aantreden al weer verstek laten gaan, omdat het raads werk hem te veel werd naast zijn drukke werkzaamheden en ge zinsleven. Leo Dekker uit Zuid- zande, zesde op delijst, nam zijn plaats in. Wie nu de vacature inneemt, is nog niet bekend. Formeel moet opnieuw Ploegaert benaderd worden, maar hij ziet zich nog steeds voor tijdgebrek ge plaatst, zo laat hij weten. De eerstvolgende is C. Daelman-de Feyter uit Waterlandkerkje. Zij liet twee jaar geleden de beurt voorbij gaan, omdat ze kleine kinderen heeft, maar sluit nu niets uit. „Ik moet daar nog over nadenken." Daarna volgen L. Verpaalen uit Oostburg en de huidige fractie-assistent M. Colsen uit- Groede. Leentfaar hoopt in de raad van februari de geloofsbrieven van het nieuwe raadslid te kunnen behandelen, waarna de beëdiging in de raad van maart kan plaatshebben. DEN HAAG - De aanleg van de Zoomweg-Noord. het nog ontbrekende stukje Rijksweg A4 tussen Bergen op Zoom en Dinteloord, is procedureel een stapje dichterbij gekomen. Mi nister Netelenbos van Verkeer en Waterstaat maakte gisteren bekend dat zij een tracébesluit heeft genomen voor twee delen van de Zoomweg-Noord, bij Bergen op Zoom en Klutsdorp, die eerder via een gerechtelijke procedure waren vernietigd. Tegen het nieuwe tracébesluit kan nog bezwaar worden aan getekend. Voor het belangrijkste knelpunt in het tracé, bij Steenbergen, verwacht Netelenbos in de loop van dit jaar een besluit te kunnen nemen. Verkeer en Waterstaat wilde de weg bij Steenbergen aan de oostzijde leggen, maar bewonersgroe- pen maakten daar met succes bezwaar tegen. Zij willen de weg aan de westzijde van de plaats. Netelenbos laat daar on derzoek naar doen. De bedoeling is de Zoomweg-Noord aan te leggen als tolweg, als onderdeel van een doorstroomroute tussen Zaandam en de Belgische grens. Alleen dan kan de Zoomweg-Noord voor 2010 worden gerealiseerd. Het Rijk heeft tot die tijd geen geld gereserveerd voor dit stukje A4, dat bij Bergen op Zoom aansluit op de A58 richting Zeeland. HULST - Een negentienjarige man uit de gemeente Hulst is donderdagmiddag aangehouden. De man reed met hoge snel heid in zijn auto over de Steenstraat in Hulst en kreeg een stopteken van een agent. Hij negeerde dit echter. Even latei- werd hij aangehouden en kreeg een dagvaarding. SAS VAN GENT - Wethouder R. Noët van de gemeente Sas van Gent en gedeputeerde J. Hennekeij (Verkeer) verrichten donderdag 24 januari de officiële opening van de twee roton des aan weerszijden van de brug over het kanaal van Gent naar Terneuzen in Sas. Noët en Hennekeij gaan na een ont vangst in het gemeentehuis per tandem naar de plaats waai de openingshandeling plaatsvindt. TERNEUZEN - De belangstelling om op dezelfde datum te trouwen als Prins-Willem Alexander en zijn verloofde Maxi ma is zeer laag. Niet één van de gemeenten in Zeeuws-Vlaan deren heeft op 2-2-2002 een trouwerij op de rol staan. TERNEUZEN - Een 53-jarige Terneuzenaar moest donder dagavond in de Bachlaan in zijn woonplaats zijn rijbewijs in leveren voor rijden onder invloed. Uit een blaastest bleek dat hij ruim driemaal de toegestane hoeveelheid had gedronken. HULST - De procedure voor de benoeming van een gemeente secretaris voor de nieuwe gemeente die na de fusie van Hulst en Hontenisse ontstaat, is in gang gezet. De Bijzondere Ondernemingsraad van de gemeenten heeft deze week het functieprofiel voor de baas van de nieuwe amb telijke organisatie vastgesteld. Hulst en Hontenisse gaan per 1 januari 2003 op in de nieuwe gemeente Hulst. De beoogd ge meentesecretaris moet ruim voor die tijd al aan de slag. Zodra zijn benoeming rond is, treedt de huidige secretaris, H. Edink, terug. De nieuwe gemeentesecretaris gaat aan de slag als pro jectleider herindeling en interim-secretaris van Hulst. Ge meentesecretaris F. van Kuppeveld van Hontenisse blijft in die functie aan tot de herindeling een feit is. door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Terneuzenaar Jack van der Hooft (42) is gisteren onderscheiden met de GANT Award van zijn werkgever Dow Be nelux. Voorzitter Don Taylor van de Raad van Bestuur reikte de Global Analytical Network Technologist Award (GANT) uit. Van der Hooft behoort tot een select groepje van vijf Dowmedewerkers wereldwijd die met de prijs zijn onderscheiden. Hij is de enige in Europa die deze eer te beurt is ge vallen. Van der Hooft, Senior Analytisch Technologist op het Chemicals Laboratori um, krijgt die onderscheiding voor het aan dragen van analytische oplossingen in meerdere productieprocessen bij Dow en ook voor zijn grensoverschrijdend werk in onder andere Italië. De GANT Award is een hoge erkenning voor de bijdrage die een laborant levert aan de visie van de chemische analytici binnen Dow. De Terneuzenaar is onder andere on derscheiden, omdat hij als analist het initia tief neemt om opgedane kennis uit de ene fa briek in praktijk te brengen bij andere fabrieken. De GANT Award bestaat uit een wereldbol met inscriptie en een geldbedrag. zaterdag 19 januari 2002 Jack van der Hooft (rechts) ontvangt de GANT-Award uit handen van Don Taylor, voorzitter van de raad van bestuur van Dow. foto Peter Nicolai Het nieuwe biljart van Roozenoord wordt ingespeeld door de biljarters L. Dallinga (rechts) en P. Vasseur. foto Peter Nicolai door René Hoonhorst TERNEUZEN - Mochten men sen zich geroepen voelen dit jaar nog een Leefbaar Terneuzen op te richten, dan mogen ze voor hand- en spandiensten een be roep doen op Mat Steijns. De meerderheid van de huidige raadsleden gedraagt zich 'als buikspreekpoppen van Barbé' en 'loopt slaafs aan de leiband van het college', oordeelt de be woner van het Oostelijk Bol werk. Steijns heeft zich het afgelopen jaar noodgedwongen tot de po litiek bekeerd. Als directe buur van het plan Waterfront bezoekt hij het laatste jaar regelmatig commissie- en raadsvergade ringen om de discussies te vol gen over de bouwplannen voor de twee woontorens op de plaats van de voormalige watertoren. Na de vergadering van de com missie VROM donderdag is hij ervan overtuigd dat Terneuzen rijp is voor een nieuwe politieke partij. Een partij die niet in REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115) 645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Pascalle Cappetti René van Stee René Hoonhorst Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl slaap sukkelt als ze op het plu che terecht komt. Want dat verwijt Steijns de Ter- neuzense Onafhankelijke Partij (TOP), de laatste loot aan de lo kale partijboom. „Ik heb zelf bijna vier jaar geleden op die partij gestemd. Ook al omdat het behoud van de watertoren een belangrijk item in het ver kiezingsprogramma was. TOP komt door het behalen van vier raadszetels in het college en ver volgens hoor je ze vier jaar niet meer. Zo moet het mijns inziens dus niet." Steijns snapt dan ook niet dat de collegepartijen bij de aanvul ling van de plannen voor de woontorens en hoogbouw naast De Veste weer zonder slag of stoot met B en W meegaan. Vol gens hem is het zonneklaar dat de gemeente Terneuzen binnen kort voor de rechtbank opnieuw door het stof moet. De Terneuzenaar is wel tevre den over de taakopvatting van de kleine christelijke partijen SGP en ChristenUnie. „Ze doen hun huiswerk en vragen door als ze een nietszeggend antwoord krijgen." De streng christelijke opvatting van de twee partijen past echter niet bij Steijns. Hij ziet dan ook een taak wegge legd voor een nieuwe partij, 'noem het Leefbaar Terneuzen'. Zijn werk als technoloog bij Dow Benelux voert hem vaak naar het buitenland en Steijns ziet zichzelf daarom de kar niet trekken. „Maar als enkele men sen een nieuwe partij willen op richten die het vertrouwen in de politiek moet terugbrengen, dan wil ik daar graag aan mee helpen." door Pascalle Cappetti IJZENDIJKE - De nieuwe vleu gel van Huize Emmaüs in IJzen- dijke wordt extramuraal. De Raad van Beheer en de directie hebben besloten om zorgplaat sen in te leveren, zodat de Algemene Woningstichting Zeeuws-Vlaanderen er 21 aan leunwoningen kan bouwen. De nieuwbouw komt op de plaats van de bestaande vleugel aan de Handboogstraat en de J.J. Ben- teijnstraat. Die wordt gesloopt. De vijf echtparen die er momen teel wonen, krijgen tijdelijk on- door Frank Gijsel SLUIS - De bewoners van ver zorgingshuis Rozenoord te Sluis kunnen sinds gisteren naar har telust een partijtje biljarten op een wedstrijdbiljart. De Stich ting Vrienden van Roozenoord heeft het biljart voor het tehuis aangeschaft. Giften van parti- derdak in verplaatsbare units, die op het terrein van Emmaüs worden gebouwd. De directie van Emmaüs werd vorig jaar voor een probleem ge plaatst, omdat het College voor Bouw Ziekenhuisvoorzienin gen in Utrecht de nieuwbouw had afgekeurd. De geplande ka mers, die op de begane grond zouden komen, bleken een vier kante meter te klein. De vereiste grootte bleek, met het oog op de beschikbare ruimte, niet te rea liseren. Het verzorgingshuis zou dan moeten uitwijken naar de eerste verdieping van de nieuw bouw en die was, samen met de culieren en bedrijven maakte dat mogelijk. Met het biljart wil de stichting het verblijf van de bewoners veraangenamen. Tot nu toe werd door de bewoners mondjesmaat gespeeld op een kleine tafel. „We proberen door het organi seren van activiteiten in de toe komst nog meer voor die mensen tweede verdieping, gereser veerd voor de aanleunwoningen van de Woningstichting. Er volgde dan ook een herbezin ning op de bouwplannen. Het verzorgingstehuis besloot van de verzorgingsplaatsen in de nieuwe vleugel af te zien en de ruimte volledig vrij te maken voor aanleunwoningen van de Woningstichting. De eisen van het College voor Bouw Zieken- huisvoorzieningende zijn daar op niet van toepassing. Achteraf is die herbezinning niet onprettig, omdat er lande lijk en binnen het Zorgkantoor steeds meer stemmen opgingen gaan betekenen", zei Martin. „We bestaan sinds 1999 en we px-oberen zaken voor elkaar te krijgen die niet betaald kunnen worden uit het normale exploi tatiebudget." C. Vei-sluys van de Lycke van de cliënteni-aad ontving een pla quette als herinnering aan de schenking uit handen van de voor het bieden van zorg buiten de muren van het verzorgings huis", oordeelt P. Ploegaert, ma nager zorgcentra van stichting ZorgSaam, waar Emmaüs deel van uitmaakt. Praktisch gezien was het volgens hem ook het handigst om de appartementen dan maar volledig buiten de in stelling te realiseren. Wachtlijst Dit betekent weliswaar dat er elf zorgplaatsen voor het tehuis verloren gaan, maar dit hoeft niet tot grote problemen te lei den. „De wachtlijst neemt niet extra toe of af." voorzitter. Collega A. Doolaege mocht daarna de eerste euro in de automaat stoppen, waarmee het biljart officieel in gebruik genomen werd. De Zeeuws-Vlaamse biljarters L. Dallinga en P. Vasseur lieten zien hoe het spel gespeeld kan worden. De oude vleugel huisvest behal ve de echtparenkamei's, ook de kapel, ziekenboeg en noodop vang. Voor deze voorzieningen moet tijdelijk, dan wel perma nent een ander plekje worden gevonden. De activiteitenruim te in het tehuis, die momenteel meer als opslagplaats dient, krijgt in de nieuwe opzet een functie voor tijdelijke opnames. Medewerkers moeten tijdens de bouw een beetje inschikken. Zij krijgen hun kantoortje terug in de nieuwbouw. Ploegaert hoopt dat de AWZV dit voorjaar aan het bouwen is. De AWZV was vrijdagmiddag niet bereikbaar. door René Hoonhorst HOEK - Voor bestuurslid Giel van Boom van Dorpsbelangen Hoek is de maat bijna vol. De jeugd van Hoek wacht al zes jaar op een nieuw trapveldje, maar het gemeentebestuur van Terneuzen heeft nog geen be slissing genomen. Als over twee maanden nog geen plaats is ge vonden voor de speelplek voor de jeugd van vijf tot veertien jaar, trekt Van Boom opnieuw aan de bel. Als dorpsraadslid ei'gert Van Boom zich al sinds 1996, toen het trapveldje werd opgeofferd aan de reorganisatie van het voetbalcomplex van W Hoek, aan het gebrek aan daadkracht van het Terneuzense college. Ideeën van dorpsraadsleden werden afgekeurd. Een grote aluminium directiekeet, die voor een schappelijke prijs kon worden aangeschaft als jeugd honk, voldeed niet aan de eisen van de schoonheidscommissie. „Nu zijn er wel twee lelijke ke ten bij het dorpshuis geplaats als hangplek voor de oudere jeugd. Prima dat die jongeren nu een plek hebben, zij vragen er tenslotte ook al jaren om. Maar het is natuurlijk wel vreemd dat de welstandsregels nu blijkbaar anders worden geïnterpre teerd." Uit beeld Anderhalf jaar geleden droeg Dorpsbelangen Hoek nog een stuk of vijf geschikte locaties aan voor een trapveldje. Vervol gens kwam de gemeente zelf met het voorstel een 'eigenstandige voorziening' voor de jeugd op te lichten. Maar na aanstelling van een jongei'enwerker en in gebruikname van een hangplek, raakte het trapveldje weer ge heel uit beeld. Van Boom zwen gelde het ondei-werp deze week tijdens de inspraakronde van de commissie VROM nog maar eens aan. Hij kreeg steun van enkele commissieleden. Wethouder K. van der Hoofd gaf toe dat het 'allemaal wat lang duurde'. Hij bezwoer dat er mo menteel samen met een werk groep uit Hoek hard wordt ge werkt aan realisatie van een jeugdvoorziening. Ambtenaren van verschillende afdelingen wegen de vei'schillende moge lijkheden tegen elkaar af. Van der Hoofd kon deze week nog geen uitsluitsel geven, omdat ook zijn collega's E. Kerckhaexi (jeugdzaken) en P Hamelinck (sport) een vinger in de pap heb ben. Hij beloofde echter dat bin nenkort knopen worden door gehakt. Van Boom durft nog niet hele maal op die toezegging te ver trouwen „Als ik over twee maanden nog niets heb verno men, moeten we de politieke pax-tijen toch maar eens tot actie bewegen. Er is al bijna één gene ratie kinderen die nog nooit op een trapveldje heeft kunnen spelen. Langer moet het echt niet dui-en." AXEL - Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen begint vol gende week met de aanleg van een bussluis en een keerlus op de Hulsterseweg bij Axel. Dat ge beurt op het punt waar deze weg aansluit op de Tweede Verkor ting. Doel van de maatregel is om het sluipverkeer van perso nenauto's tussen Axel en Hulst te weren. De sluis is zo ontworpen dat bussentrekkers en vrachtauto's er wel langs kunnen. De ver keersplannen willen dat pex-so- nenauto's gebruik maken van een route die daarop beter bei-e- kend is, de Langeweg. Een uit vloeisel van de bussluis is dat er op datzelfde punt een keerlus nodig is. Eerder al wex'd de weg voorzien van fietssti'oken. Ook komt er omwille van de veiligheid een aantal lichtmasten bij. Deze maatregelen zijn tot stand gekomen in samenspraak met de regiopolitie. Over de aanleg van de bussluis voerde het wa terschap overleg met vexwoei's- maatschappij Connexxion. De ze heeft al exwai'ing met een soortgelijke bussluis op het Stadhuisplein in Terneuzen. Het kaï-wei aan sluis en lus gaat ongeveer drie weken duren. In die periode wox-dt de Hulsterse weg gedeeltelijk afgesloten. Be- dx-ijven en andere aanwonenden blijven wel bei'eikbaar. Het werk kost het waterschap bijna 91.000 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 73