Eind aan touwtrekken om perceel Warm welkom voor Schouwenaar Brandweer zet containers met bluswater neer 13 Reynaertverhaal nog springlevend in Axel Tunnel maakt sterke scholen noodzakelijk Travestieten lopen warm voor carnaval Gasflessen over de weg zeeuwse almanak Klaar Na twintig jaar toestemming voor bouw woningen in Walsoorden Felle brand in Goese garage Neem nu een proefabonnement Zes weken voor 15,- ZEEUWS-VLAANDEREN zaterdag 19 januari 2002 Reserveer snel, want VOL VOL Tel. 0118-588299/276 WINTER OPKIKKERTJE! ontvangst met koffie, thee en iets lekkers massage (±30 min.) lichaamspakking of gezichtsbehandeling (±40 min.) parrafinebadje voor de handen gezonde lunch gebruik van sauna en kuurbaden gebruik van badjas en handdoekenset U wordt om 09.15 uur verwacht. De behandelingen eindigen om 17.00 uur. Op dinsdag en woensdag is het ook mogelijk om 12.30 uur te beginnen, u betaalt dan 6,50 bij voor een diner i.p.v. lunch. De sauna blijft open tot 22.30 uur. Zelf evt. meenemen badkleding voor het zwemparadijs en slippers (sauna zonder badkleding). Nieuw in de sauna! Infrarood sauna. Iedere 1' dinsdag van de maand (m.u v. de feestdagen) damesdag. Nieuw in het kuurcentrum! Op dinsdag en woensdag zijn wij nu ook s'avonds geopend voor diverse behandelingen. Vanaf 28 januari kunt u meedoen met onze cur sus voetreflexologie. Bel voor meer informatie! - Ariël Meeusen vertelt in Axels dialect het verhaal 'Van den vos'. foto Wim Kooyman door Glenn Hoffman AXEL - Met een avondvullend Reynaertspektakel in De Halle heeft de gemeente Axel gister avond het voorzitterschap van het intergemeentelijk en grens overschrijdend project 'Het Land van Reynaert' overgedra gen aan de gemeente Beveren. Bekende coiyfeeën van eigen bodem droegen hun steentje bij aan het Reynaert-spektakel. Zo was er Piet de Blaeij die met ge dichten en liedjes het dieren epos bezong. Ariël Meeusen ver haalde op zijn eigen wijze en in Axels dialect 'Van den vos' en Ed Steijns had voor het publiek een taalcursus Zeeuws-Vlaams in petto. Sankie Koster praatte de avond vakkundig aan elkaar. Ook de jeugd liet zich niet onbe tuigd. Trouwe bezoekers van het jeugdcentrum in Axel ver tolkten een moderne versie van het dierenepos. Zij lieten daar mee zien dat de kern van het verhaal nog niets aan actualiteit heeft ingeleverd. Leerlingen van de openbare Prinses Marijkeschool hadden twee nummers ingestudeerd. De leerlingen van groep 2 en 3 droe gen een stuk voor van 'De Vos en de kippen'. De oudere leerlingen van groep 7 en 8 hadden een dansnummer ingestudeerd. KRUININGEN - Bij een onge val op de Oude Rijksweg in Kruiningen heeft een gekantel de vrachtwagen tientallen gas flessen verloren. Dat gebeurde nadat een 36-jari- ge vrachtwagenchauffeur uit Woubrugge uitweek toen hij schrok van een auto die hem in haalde. De wagen kwam met één wiel in de berm terecht en kantelde hierdoor op het mid den van de rijbaan. In één van de gasflessen, die met stikstof was gevuld, ontstond een lek. Er was echter geen gevaar. Beide rijba nen waren urenlang gestremd. Het verkeer werd via de afrit Yerseke omgeleid. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - De Regionale Brandweer Zeeland (RBZ) wil twee bluswatercontainers ko pen om het tekort aan bluswater op de A58 en in Zeeuws-Vlaan- deren op te heffen. De contai ners, die elk een inhoud hebben van twaalf- tot vijftienduizend liter water, komen te staan in Goes en Terneuzen. Bij het op stellen van een rampenbestrij dingsplan voor de rijksweg A58 werd duidelijk dat er bij een brand op de weg onvoldoende water is. Langs de A58 is weinig opper vlaktewater te vinden. Dat pro bleem kwam een aantal jaren geleden al aan het licht toen een vrachtwagen in brand stond vlakbij het benzinestation Sel- nisse. „We hebben toen grote moeite moeten doen om water te vinden. Pas twee tot drie kilo meter verderop vonden we een brandkraantje. Het was een he le toer. Er was toen sprake van forse schade, omdat het lang duurde voor we voldoende blus water hadden", vertelt L. San- dee, plaatsvervangend regio naal commandant. De RBZ vindt de aanschaf van de mobiele bluswatercontai ners noodzakelijk, omdat met de opening van de Westerschel- detunnel het vervoer van ge vaarlijke stoffen en dus de kans op risico's toeneemt. Sandee wijst er ook op dat er in de haven Vlissingen plannen bestaan voor een containerterminal wat ook meer drukte tot gevolg heeft op de A58. Een bluswatercontainer is niet meer dan een grote tank met wa ter, die op een voertuig kan wor den geladen om naar de plek van het ongeval te worden gereden. De RBZ beschikt over meer blusvoorzieningen in de provin cie, zoals schuimcontainers, die vaak in combinatie met bluswa ter worden gebruikt bij het voorkomen van een exploderen de tankwagen met benzine of andere gevaarlijke stoffen. Sandee stelt dat een vrachtwa gen of tankauto in brand op de A58 een moeilijke klus is. Een normale tankautospuit heeft 1500 liter water bij zich. „Op pervlaktewater langs de rijks weg is zeer beperkt. Dan zul je net zien dat als er wat gebeurt, we pas 4,5 kilometer verder open water hebben. Bluswater containers kunnen dat voorko men." De RBZ heeft in Zeeland een aantal opslagplaatsen voor ma terieel. Bij de Sloedam langs de A5 8 staan diverse haakarmbak- ken, die op een wagen getild kunnen worden. Ook in Goes en Terneuzen heeft de Regionale Brandweer depots. Sandee zegt zich te kunnen voorstellen dat de bluswatercontainer in Goes geplaatst wordt, ook al is die op slagplaats eigenlijk vol. Ook Terneuzen ligt, gelet op de cen trale locatie, voor de hand. De bluswatercontainers kosten ongeveer 36.302 euro per stuk. Ook de spaarpot van Thim uit Middelburg moest aan de muntconversie geloven. Om dat hij al negen is, besloot zijn moeder dat zijn kleine fortuin maar gelijk op een echte spaarrekening moest, mét pinpasje. Het bankge bouw stond die middag vol mensen met ouderwetse gul dens en wisselwensen, maar de nieuwe rekeninghouder hoefde gelukkig niet achter aan te sluiten. Een aardige bankmevrouw loodste hem en zijn moeder fluks naar een tafeltje opzij van de rijen wachtenden. Ze moest van alles van Thim weten, en overal wist de schrandere jongeman een klaar antwoord op. „En u bent zeker de ouder?" richtte de medewerkster uiteinde lijk het woord tot moeder. „Ja, natuurlijk!", schalde Thim de bankhal door. „Dat zie je toch zo: ik ben negen en zij is al eenenveertig, hoor!" Tja, domme vraag.... door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Sterke onder wijsvoorzieningen zijn nodig om de kansen die de de Wester- scheldetunnel biedt te kunnen benutten. Zo reageerde wethouder E. Kerckhaert gisteren namens de gemeente Terneuzen op de on dertekening van het contract voor het samenwerkingson- derzoek dat de scholenge meenschappen De Rede en Zel- denrust-Steelantcollege en het Regionaal Opleidingen Cen trum (ROC) Westerschelde in Terneuzen de komende maan den laten doen. Kerckhaert toonde zich verheugd met het initiatief van de drie onder wij sinstellingen. Het onderzoek moet antwoord geven op de vraag hoe ze het beste samen kunnen werken. Ook wordt gekeken naar de mogelijkheden om het oplei dingenaanbod uit te breiden met (v)mbo Handel en Admini stratie en Transport en Logis tiek. Kerckhaert wees op het rap port van het Nederlands Eco nomisch Instituut en de Gentse professor Allaert over de soci aal-economische toekomst van Terneuzen als de tunnel klaar is. Daarin staat dat er veel kan sen liggen voor de verdere ont wikkeling van de kanaalzone. „Dit onderzoek is een belang rijke stap op weg naar verrui ming van de opleidingsmoge lijkheden. Dat is niet alleen plezierig voor jongeren die in eigen streek een vervolgoplei ding kunnen volgen. Studeren Ook voor de streek is het goed, omdat veel jeugd nu de streek moet verlaten om elders te gaan studeren. En eenmaal weg komen ze niet zo gemak kelijk terug"aldus de wethou der. Die zei verder dat de gemeente binnenkort een besluit neemt over de bijdrage in de kosten van het samenwerkingsonder- zoek. De scholen hebben de ge meente gevraagd de helft van de kosten te voldoen. Hoeveel het onderzoek kost, wilden de schoolleiders niet prijs geven. Verkleden als een vrouw blijkt te verbroederen. door Edy de Witte KLOOSTERZANDE - De binnenkomst verliep niet altijd even vlekkeloos. De eerste schreden op hoge hakken in vaak nauwsluitende minirokjes en jurken is de meeste mannen geen dagelijks werk. Toch gooiden de deelnemers aan het travestietenbal in café De Kastanje gistei-avond met veel glitter en glamour, netkousen, extravagante kleding en vaak prachtige pruiken al hun charmes in de strijd. De meeste begeerde deelnemer werd immers rond mid dernacht met een kroontje en sjerp in het zonnetje ge zet als miss Kastanje 2002. Met dit travestietenbal gaf de plaatselijke wagenbouwersvereniging De Zuipci- linders een ludieke invulling aan het verbroederings feest dat deze carnavalsfanaten jaarlijks enkele we ken voor het zottenfeest houden. De deuren van de bouwlocaties van de aanwezige verenigingen bleven gisteren een avondje dicht. De riem ging er even af om alvast eens flink uit het dak te kunnen gaanTerwijl ze straks in de carnavalsoptochten met hun creaties el kaar de loef proberen af te steken liepen de concurre rende groepen nu gezamenlijk de polonaises. De deel- foto Wim Kooyman nemers aan de Miss Kastanje verkiezing hadden daar in eerste instantie weinig oog voor. Met een dikwijls geforceerd, elegant ogend loopje en charmante trek jes paradeerden ze langs de vrouwelijke juryleden. Deze wisten al vlug wat voor vlees ze in de kuip had den. Na de presentatie mengden de travestieten in spé zich in het feestgewoel. Een aantal hoge hakken sneuvelde al snel onder het mannelijke geweld. Ook de vaak kleurrijke mascara, oogschaduw, lippenstift en op maak bleek niet erg bestand tegen het transpiratie- vocht. door Jean-Lou de Gucht KLOOSTERZANDE - Burge meester en wethouders van Hontenisse willen medewer king verlenen aan de bouw van woningen op een omstreden lap grond in Walsoorden. Daarmee komt een einde aan meer dan twintig jaar getouwtrek tussen de gemeente en Hulstenaar P. Geensen. De kwestie gaat terug tot 1979, toen het gemeentebestuur aan de Dienst Domeinen liet weten dat er op het stuk grond aan de hoek Stoofstraat-Walsoorden- sestraat gebouwd mocht wor den. Daarop verkocht Domei nen de bewuste percelen aan Geensen. De raad stelde vervol gens het bestemmingsplan Walsoorden vast en het perceel werd overeenkomstig het ver zoek van de eigenaar ingekleurd voor woondoeleinden. In 1982 treedt echter het onder deel 'industrielawaai' van de Wet Geluidhinder in werking. Het perceel grond van Geensen ligt in de buurt van het indu strieterrein Walsoorden en dat blijkt na onderzoek te veel ge luidsoverlast te veroorzaken om woningbouw in de nabijheid toe te staan. Door de bestemming woondoel einden wordt rigoureus een streep gezet. Gedeputeerde Sta ten tekenen daarbij aan dat als te zijner tijd wordt voldaan aan de geluidsnormen er uiteraard wel gebouwd kan worden. Aan gezien de bouwmogelijkheid niet definitief vervalt, wordt de schadeclaim van Geensen afge wezen. Als gevolg van een aantal sane ringsmaatregelen op het indu strieterrein is de geluidsover last nu echter gedaald tot een niveau waarop woningbouw met een ontheffingsmogelijk heid toegestaan is. Geensen heeft daarop toestemming ge vraagd om zes woningen te bou wen. Op grond van de wet Geluidhinder voorziet de pro vincie echter slechts onthef fingsmogelijkheden voor drie woningen; twee aan de Wals- oordensestraat en één woning met ontsluiting op de Stoof- straat. Vanwege de gedane toezeggin gen aan Geensen vindt de ge meente dat hem de bouwmoge lijkheden niet dienen te worden onthouden. „Met de honorering van het bouwplan komt een ein de in zicht van een nu al meer dan twintig jaar slepende kwes tie." Geensen dient echter wel een privaatrechtelijke overeen komst met de gemeente aan te gaan waarbij hij onder meer de huidige bedrijfsbebouwing dient te slopen. „Dit zal tot ge volg hebben dat de inkom van de kern Walsoorden zal worden verfraaid." Het voorstel 21 ja nuari komt ter sprake in de com missie grondgebiedzaken, die vanaf 20.30 uur in het gemeen tehuis vergadert. GOES - Bij een autodealer aan de Westhavendijk in Goes heeft gisteravond rond kwart over zes een felle brand gewoed. Eén van de personeelsleden van het be drijf moest ter observatie naar het ziekenhuis omdat hij veel rook had binnengekregen. Hij kon dezelfde avond nog naar huis. De brand ontstond in één van de auto's die in een garage onder het bedrijf stonden geparkeerd. Het vuur sloeg over naar de an dere wagens. In de zeshonderd vierkante meter grote onder grondse parking stonden in to taal ongeveer 25 voertuigen ge parkeerd. Een medewerker van het bedrijf trachtte vergeefs met een poederblusser het vuur te doven. De bx-andweer rukte uit met groot materieel. In totaal werden vier wagens en dertig brandweerlieden ingezet. De politie zette de straat af omdat er in de gai-age gasflesen ston den die zorgden voor ontplof fingsgevaar: Tegen zeven uur was de brand bedwongen. De totale schade bedraagt ruim 200.000 euro. (Advertentie) postcode: telefoon: e-mail: Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn (post)bankrekening- nummer: I FTT" handtekening: PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgege vens In de colofon treft u nadere informatie aai 71 3214 000019 5 noteert u mij voor een proefabonnement van 6 weken voor 15,- Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin nen Zes maanden) h noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: n per maand met automatische incasso 19,25). 3 per kwartaal met automatische incasso 52.-) 3 per jaar met automatische incasso 198,-). Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 123 4380 VB Vlissingen (postzegel niet nodig) Nadia Berkelder MIDDELBURG - Na vijf woeli ge jaren is Middelburg toe aan rust. De nieuwe burgemeester K. Schouwenaar is de man die voor een stabiel bestuurlijk kli maat moet zorgen. Het vertrou wen in zijn kunnen is groot. Tij dens de installatie gistermiddag viel hem niets dan lof ten deel. Schouwenaar zelf bleef be scheiden. „Ik hoop het in mij ge stelde vertrouwen waar te kun nen maken." „Er zijn zoveel lovende woor den aan u gewijd", zei R. Visser, die namens de gemeenteraad sprak, „dat ik even dacht dat u al overleden was.Visser doelde op de toespraak van wethouder P. Bruinooge. „Schouwenaar is een binder", zei deze. „Die zeker wanneer het nodig is, ook het nodige doet. Ik heb hem al eer der omschreven als een duw boot." Bruinooge ontkwam niet aan een terugblik op de afgelopen periode. „Er is nogal wat ge beurd. Twee keer een installatie van een nieuwe burgemeester, in beide gevallen met hoopvolle verwachtingen. Tot twee keer toe een vervanger en de laatste periode heb ik het burgemees tersambt erbij mogen doen. Je kunt de laatste vijf jaar in Mid delburg gerust als woelig om schrijven." Middelburg heeft een burge meester nodig, zei hij, die de projecten waaraan de afgelopen tijd is begonnen, mede gestalte kan geven. Schouwenaar is daal de juiste man voor, denkt Bruin ooge. „Met de benoeming van Schouwenaar hebben we een burgemeester die ook invulling kan geven aan het begrip bur gervader." De nieuwe burge meester zelf maakte weinig woorden vuil aan het verleden. „De geschiedenis begint, wat mij betreft, nu." (Advertentie) (Advertentie) Vraag naar de voorwaarden ïn de winkel. Actie niet in combinatie met andere aanbiedingen. Beautydag Lumia Nu voor 68,- Boekingsperiode tot 30/04/2002 .DE. PAREL. Babelweg 2, Domburg Fax: 0118-583668 E-mail: info@hofdomburg.nl Internet: www.roompot.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 71