Het is heerlijk spelen bij Veere Swift leeft in twee werelden PZC Hoek is uit op revanche in duel met Deltasport ,23 Pascal Caumartin (29) vindt plezier terug bij tweedeklasser Kapelle wil effectiever voetballen De Banjaard rukt op naar vierde plaats Middelburg aan kop uitslagen zaterdag 19 januari 2002 doorEldridge Pentury VLISSINGEN - Op een zijspoor geraakt bij VC Vlissingen ver kaste Pascal Caumartin in alle stilte naar Veere. Bij de zater dagclub heeft de 29-jarige aan valler, account-manager in het dagelijks bestaan, het spelple- zier teruggevonden. Een mono loog van een enfant terrible. Over VC Vlissingen, Veere, scheidsrechters en de overtre ding van Jean-Paul Mulder op Arco Herrebout. ;,.Alle spelers van Vlissingen zouden na afloop van het vorige .'seizoen een gesprek krijgen met Ruud Pennings, de nieuwe trai ler. Omdat ik maar niets hoor de, ben ik maar zelf met hem gaan bellen. Het was op een vrij dagmiddag. Pennings gebruikte heel veel woorden. Maar waar het op neerkwam, was dat ik niet meer in aanmerking kwam voor de eerste selectie. Ik zou !een negatieve invloed hebben op de spelersgroep. Het deed pijn in z'n hart om het te moeten zeggen, zei Pennings. Ik mocht in Gissingen 2 spelen, en moest :daar maar mijn best doen. 'Wie ben ik om je niet terug te halen als het goed gaat', zei Pennings. Ja, daar had ik dus geen zin, ik besloot er helemaal mee te stop pen." „Ik ben een speler, die zegt wat je vindt. Als ik het ergens niet mee eens ben, trek ik mijn mond rnpen. Als een speler een grote bek heeft, maar een pass over zes meter niet goed geeft, zeg ik dat tegen hem. Dat heeft niks te maken met het feit dat ik me be ter voel dan wie dan ook. Maar ik vind het niet meer dan nor maal dat je je als voetballer soms moet aanpassen aan ande ren. Als jonge speler moest ik ooit in dienst spelen van Harry Duel Arendskerke gaat niet door VLISSINGEN - De voetbal wedstrijd tussen 's-Heer Arendskerke en Oranj e Wit gaat vandaag niet door. Het duel in de tweede klasse E is afgelast wegens een sterfgeval binnen de 'club. Pascal Caumartin: „Ik ben een speler, die zegt wat-ie vindt. Als ik het ergens niet mee eens ben, trek ik mijn mond opei foto Ruben Oreel van den Ham, dus dat deed ik gewoon. Geen probleem." „Ach, ik kan nu nog makkelijk mee met Vlissingen 1, bij wijze van spreken zelfs met één been. Omdat een aantal spelers niet met mij verder wilde voetballen, kon ik weg. Dan houdt het dus gewoon op." Geen ruzie „Ik heb geen ruzie met de spe lers van Vlissingen. Met Ruud Pennings maak ik nu gerust nog een praatje. Ik vind het ook niet leuk als ze weer 's hebben verlo ren. Aan de andere kant geniet ik er soms wel weer van. Dan denk ik: daar zit je dan zonder die negatieve invloed van mij. Maar ook zonder mij vliegen de rode kaarten zowel links als rechts voorbij, hoor. Plet enige wat geweldig is bij Vlissingen, zo heb ik gehoord, zijn de bree- zers die na afloop in de kantine worden gedronken." „Op aandringen van Jacques Blijlevens ben ik dit seizoen naar Veere gaan kijken in het duel met Arendskerke. Ik keek mijn ogen uit, want ik had niet verwacht dat zo'n laag geklas seerde ploeg zo goed kon voet ballen. Er lopen heel wat goede spelers rond bij Veere, het enige probleem is dat de ploeg met zo veel jonge jongens ervaring mist. René Schreuder was op een gegeven moment de enige routinier tussen j ongens van net twintig. Van Hans de Nooijer mocht ik meetrainen. De over schrijving was geen probleem omdat ik regelmatig op zondag moet werken, en dus op basis daarvan van club kon verande ren. Vlissingen heeft keurig meegewerkt. Ik heb voor de winter-stop voor het eerst met Veere meegedaan tegen Seolto." Reputatie ,Ja, ik weet dat ik een reputatie heb. Dat ik bekend sta als ie mand die in de wedstrijd veel praat, met name tegen scheids rechters. Maar sinds ik vader ben van een zoon (Fabyo van twee) ben ik zeker rustiger ge worden. Ik heb ooit een klap uit gedeeld in een oefenwedstrijd, maar dat zal ik nu niet meer doen. Dat kan ik niet maken te genover mijn zoon." „Ik heb in de loop der jaren ge merkt dat veel scheidsrechters rekening houden met hoe ik ben en dat ze extra op me letten. Al wanneer ik het veld oploop, weet ik of we wat de scheids rechter betreft een 'lastige' of 'makkelijke' middag zullen krijgen. Soms word ik neerge legd, fluit de scheidsrechter niet, maar kijkt-ie toch nog even om. Je zag heus wel dat het een overtreding was, denk ik dan. En als de scheidsrechter meer toelaat, spelen tegenstanders daar nog op in ook. In sommige duels ben je nog beter af met een arbiter van de tegenpartij dan met een van de KNVB. Ik moet alle arbiters natuurlijk niet ver oordelen, maar heb wel sterk de indruk dat velen zo'n voetbal wedstrijd gebruiken om zich af te reageren. Het heeft misschien te maken met de maatschappij, waarin iedereen zich tegen woordig sneller irriteert, ik weet het anders ook niet." Overdreven „Als het om kaarten en overtre dingen gaat, worden dingen nog al eens overdreven. Je zag het bij Jean-Paul Mulder. Toen ik de krant had gelezen, dacht ik dat die speler van Hoek nog maar een stompje had overgehouden. Op televisie kon ik niet zien of Mulder het nou expres had ge daan, of niet. Ik heb gehoord dat Hoek-spelers in die wedstrijd racistische opmerkingen maak ten, maar daar hoor of lees je niks van terug. Er was een dok ter, politie, kortom heel veel commotie, maar die jongen van Hoek stond een paar maanden later gewoon weer op het veld." „Jean-Paul Mulder speelt altijd hard en heeft volgens mij nog wel hardere overtredingen ge maakt dan toen tegen Hoek. Ik heb als voetballer ook heel wat schoppen gehad. Dan moest ik bij wijze van spreken mijn en kels ophalen in de bosjes, maar daar heb ik nooit iemand over horen klagen." „Ik heb de afgelopen vier jaar met weinig plezier gevoetbald. Ik heb altijd geleerd om een bal in te spelen en erover heen te gaan. Bij Vlissingen gebeurde dat het afgelopen jaar totaal niet. Iedereen deed maar wat. Tactisch klopte het van geen kanten. De trainer (Izaak Reha- tta) kon er niet eens zo gek veel aan doen. Wat dat betreft is het heerlijk om bij Veere te spelen. Met bijvoorbeeld Paul Noya op het middenveld is het lekker voetballen. Sebastiaan Traas, idem dito. Als de spelers zo doorgaan zoals ze nu bezig zijn, pakt Veere meer punten dan voor de winterstop." door JanC VLISSINGEN - De titelkandi daten in de zaterdag-hoofd klasse B kunnen vandaag bij de hervatting van de competitie meteen vol aan de bak. Op de eerste speeldag na de winter stop komen bijna alle ploegen uit het linkerrijtje tegen elkaar in actie. Koploper Zwart Wit'28 ontvangt Huizen. Kloetinge gaat op bezoek bij IJsselmeer- vogels, terwijl Hoek op eigen veld Deltasport treft. Hoek leed in de eerste competi tiehelft één nederlaag. Dat was in de uitwedstrijd tegen Del taspórt, uitgerekend de tegen stander van vandaag. „Er leven revanchegevoelens bij de spe lers", zegt Hoek-trainer Angelo Nijskens. „Iedereen wil graag wat rechtzetten." Zonder slag of stoot zal dat niet gebeuren. Deltasport is sinds lange tijd weer compleet. De schorsingen van tal van belang rijke krachten zitten erop. „Het is meteen een zware klant", stelt Nijskens, „maar dan weet je ook meteen waar je staat. Ik ver wacht een stevige pot, met scherpe duels, een echte topper dus." Hoek mist Frank de Wispelaere en Arco Herrebout. Beiden zijn ziek. Franky Standaert is een twijfelgeval. Hij moest donder dag vanwege een blessure de training voortijdig verlaten. Kloetinge Bij Kloetinge fungeert Jaap Pij nenburg (36) de rest van het sei zoen als eerste keeper. Dat is tijdens het voorbije trainings kamp in Duitsland beslist. „Zo lang we bovenin mee blijven doen, is hij onze eerste man", legt oefenmeester Diederik Hiensch uit. Kloetinge gaat vandaag op be zoek bij IJsselmeervogels, dat met een wedstrijd meer ge speeld twee punten minder heeft dan de Bevelandse forma tie. Hiensch: „Het is een ploeg die het balletje goed rond kan laten gaan. We zullen héél com pact moeten spelen. Toch liggen er ook mogelijkheden voor ons. De ploeg mist achterin nogal wat snelheid. Het is zaak om daarvan te profiteren. Het is ook aan ons om te laten zien dat je geen trainingskamp in Brazilië nodig hebt om goed te preste ren." IJsselmeervogels verbleef on langs acht dagen lang op kosten van de sponsors in het Brazili aanse Fortaleza. „Als we verlie zen, stap ik naaronze sponsors en vraag ik of wij ook een keertje naar Brazilië kunnen", zegt Hiensch. Niels Lodewijk, die lange tijd met een- liesblessure kampte, maakt vandaag zijn rentree in het tweede van Kloetinge. Terneuzen Terneuzen kan de rest van het seizoen toch beschikken over Didier Gilles. De overschrijving van de 29-jarige middenvelder is alsnog rond gekomen. Gilles komt van Racing Mechelen. Hij is zowel op rechts als links in zetbaar in een vooruitgescho ven positie. „Het is goed voor de concurrentie binnen het elftal", meent trainer Paul Telussa. Terneuzen moet het morgen in de thuiswedstrijd tegen Schijn- del doen zonder Geert de Poor ter. Hij zit nog een schorsing van één wedstrijd uit. Verder is ie dereen fit. „Iedereen is gretig", stelt Telussa. De oefenmeester heeft nog niet met het bestuur van de zondag hoofdklasser gesproken over volgend seizoen. Telussa: „Mijn persoontje is niet belangrijk, het gaat om Terneuzen." Ter neuzen moet in de tweede com petitiehelft vechten voor lijfs behoud. Van Poortvliet blijft bij Noad'67 SINT-PHILIPSLAND - Peter van Poortvliet is ook volgend voetbalseizoen trainer van Noad'67. De oefenmeester uit Sint-Anna- land heeft voor een jaar bijgete kend. Noad'67 is op dit moment koploper in de zaterdag derde klasse B. Van Poortvliet is nu aan zijn eerste seizoen bezig bij Noad'67. VLISSINGEN - De stand op de ranglijst is niet om over naar huis te schrijven en de eerste wedstrijd na de winterstop le verde een smadelijke 3-1-be- kernederlaag tegen Zierikzee op. En daarom gaat het roer om bij Kapelle. De nummer elf van de eerste klasse kiest voor een behoudender tactiek. „Want ie dere week complimenten krij gen over ons leuke spel, daar koop ik ook niks voor", zegt trainer Alexander van Keulen. Daarbij komt ook nog, dat van daag de uitwedstrijd tegen Wil- helmina'26, de nummer twee van de ranglijst, op het pro gramma staat. „We hebben er thuis van verloren, maar we speelden ze wel helemaal van de mat. Alleen zij scoorden en wij niet." Van Keulen heeft van daag in John Kivits, Roel Hen- drikse (beiden ziek) en Sander Rijswijk (enkel) drie twijfelge vallen. SSV'65-trainer Kees Houtepen kent vandaag voor het thuisduel met Rijsoord geen vraagtekens. Armando Probert en Ermo Cap- pon zijn geschorst en Raymond Mohr, Paul Eversdijk en Michel Jonckman zijn allen gebles seerd. „We hebben donderdag bij elkaar gezeten en afgespro ken wat we na de winterstop willen", vertelt Houtepen. „Van Rijsoord moeten we drie punten pakken en met minder nemen we geen genoegen."(De twee oe fenduels met Yerseke (5-5 op kunstgras) en VCK (1-0-winst) hebben Houtepen in ieder geval niet echt gerustgesteld. Voor Oostkapelle was het oefen duel met GPC (5-1-winst) broodnodig voor het ritme en Vandaag wacht de uitwedstrijd bij hekkensluiter LRC. „Toch is hetgeen ploeg die wil voetbal len", weet trainer Karl Vergou wen. „We zullen ze via de flan ken flink bestoken. Gezien de stand en de periodetitel die wel al hebben, kunnen wij lekker onbevangen spelen." Jorrit Schuurman (geschorst) ont breekt evenals de geblesseerde Francis Langemaire. Swift-speler Sjoerd Sanderse: „Ik denk niet dat de prestaties beter zijn geworden door het vertrek van trainer Blaas de Ridder." foto Ruben Oreel door Brecht van Leipsiq MIDDELBURG - Aan de openingswed strijd tegen Fortis eerder dit seizoen zat voor Swift een nare bijsmaak. De Middel burgse korfbalploeg pakte weliswaar ver rassend een punt in Vlissingen, de twee rode kaarten voor de gebroeders Rob en Sjoerd Sanderse waren een smet op de ontmoeting. Vanavond spelen de ploegen weer tegen el kaar. Zonder Rob, maar met Sjoerd. „Het was een grote afgang toen ik samen met Rob van het veld moest. We waren zo trots op de prestatie van de ploeg en dan ge beurt er zoiets. Niemand sprak daarna meer over de goede wedstrijd van Swift. Het ging alleen nog maar over de rode kaarten", ver telt Sjoerd Sanderse. Tot één minuut voor tijd leek de derby een normaal verloop te krijgen. Swift ging met een punt terug naar Middelburg en iedereen kon daar vrede mee hebben. Maar op dat moment kreeg de wedstrijd een verrassende wending. De arbiter stuurde Sjoerd San derse met twee keer geel naar de kleedka mer. In een vlaag van woede trok Rob San derse de korfbalpaal uit cle grond en smeet die de zaal in. Ook hij moest hierna vertrek ken. „Het resultaat telde opeens niet meer. Dat was jammer", vindt Sjoerd Sanderse nu. Het is een beetje de aard van het beestje. „Ik heb vaak van medespelers gehoord dat ik buiten het veld een ander mens ben dan er binnen. Ik praat en coach veel. Bovendien probeer ik een vuurtje aan te wakkeren bij mijn medespelers. Het resultaat bepaalt hoe ik de dag erna uit mijn bed stap." Tijdens de veldcompetitie stapte Sjoerd Sanderse menigmaal met een slecht gevoel uit zijn bed. In de zaal gebeurt het tegen overgestelde. „Het verschil met de veld competitie is niet normaal. Het is een verschil van dag en nacht. We hadden voor afgaande aan de veldcompetitie vei-wacht dat we fluitend door de tweede klasse zou den lopen." Het liep allemaal anders. Swift heeft nog slechts een minieme kans op de titel. In de zaalcompetitie ligt het anders. „We waren degradatiekandidaat nummer ééh. En zie nu: we staan zesde met een lichte voor sprong op de ploegen onder ons. De onder schatting is ons opgebroken tijdens de veld competitie. In de zaalcompetitie hebben we dat niet. We zijn onbevangen." Wrang gevoel Na de eerste paar weken van de veldcompe titie trok toenmalige trainer Blaas de Rid der zijn conclusie en vertrok. Sjoerd San derse: „Het vertrek van Blaas en de komst van Leo (Langebeeke) heeft voor sommige spelers een positieve wending gehad. Maar ik denk niet dat de prestaties beter zijn ge worden door het vertrek van Blaas. Tenslot te hebben we ons vorig seizoen in de over gangsklasse ook gehandhaafd met Blaas. Veel spelers hebben nu wel meer duidelijk heid over de manier van spelen en hebben daarbij het plezier weer teruggevonden. De chemie was weg. Maar ik vind het erg jam mer hoe het allemaal verlopen is en heel knap van Blaas dat hij deze stap zette." Met Leo Langebeeke, die afgelopen week zijn contract met een jaar verlengde, gaat Swift vandaag de tweede helft van het sei zoen in. Zonder Rob Sanderse overigens. De speler liep deze week tijdens een partijtje volleybal een blessure op aan de enkel. Hij verrekte daarbij zijn enkelbanden en moet nu enkele weken rust houden. Voor zijn bi'oer Sjoerd is het seizoen ge slaagd als de twee wedstrijden tegen de on derste ploegen gewonnen worden. Een overwinning op Fortis geeft het seizoen al leen maar extra glans. De wedstrijd leeft bij veel mensen. Dat ondervindt ook Sanderse, die als docent op een basisschool in Middel burg werkt. „Maandag kwamen leerlingen al naar me toe: 'Meester heeft u al kaarten voor de wedstrijd van zaterdag tegen For tis'. Zo zeer zijn mensen met de wedstrijd bezig." In de eerste wedstrijd verraste Swift door een punt te pakken. Sanderse ziet graag een herhaling van dat resultaat. „Zonder een smetje graag." ZIERIKZEE - In de recreatieve ZieZaVo-zaalvoetbalcompeti- tie op Schouwen-Duiveland stootte De Banjaard concurrent moToren Boys in de eerste klas se van de vierde plaats door een 11-2-zege op Café Storm. In de tweede klasse werd Gara ge Slager door de 9-4-overwin- ning van Stella Boys op Rinus Roon door Stella van de tweede naar de derde plaats gedrukt. In de verdere stand van de compe titie veranderde weinig. Zowel in de eerste als tweede klasse was toch sprake van een verbeten strijd om de tweede en derde plaats. In de eerste klasse leidt L.C. v.d. Cingel/Deurloo Sport nu met 36 punten, maar op 31 punten volgt Even Buiten, terwijl Van Oeveren/WIK het slechts met één punt minder moet doen. Dit laatste team heeft een wedstrijd minder ge speeld. In de tweede klasse staan de teams van Stella Boys (30 pun ten), Garage Slager (29 punten) en nieuwkomer Café 't Visslop (26 punten) elkaar in de kop van de competitie naar het leven. Vooral in de tweede klasse kan de competitiestand van groot belang zijn, aangezien er vol gend jaar wellicht twee teams naar de eerste klasse promove ren. Op 13 februari zal in Recreatie centrum Onderdak ook weer ge streden worden om de beker. De teams van v.d: Cingel/Deurloo Sport en Neffen d' Eule zullen in tweemaal 25 minuten vanaf 20.10 uur strijden om deze eer. VLISSINGEN - Koploper Mid delburg geeft in de hoofdklasse van de Zeeuwse Dambond geen krimp. De ploeg boekte een 14- 8-overvvinning op BDV uit Ber gen op Zoom. Aagtekerke was in eigen huis te sterk voor de dammers uit Sou burg: 14-5. De achterstand op Middelburg blijft hierdoor één punt. Op 28 januari wordt be kend wie zich dit jaar Zeeuws kampioen noemen als de teams in Middelburg tegen elkaar spe len. In Zierikzee kwamen GZC en PWG 2 tegen elkaar uit. De gasten namen een voorsprong via Van de Hart. Na vier remises haalden Koppejan en Veerhoek de winst binnen. Boot bepaalde de eindstand op 7-13 door als enige GZC'er te winnen. Bridge 61 - 64 - 67 - 71 - 77 - 79. (onder voorbe houd) District Zeeland, open parencompetitie dames, M/IM. Hoofdklasse: v. d. Hil/v. d. Hil 59.20, Kloosterman/Minet 56.80, Geervliet/Groen 56.40, Kwa/Vermeulen 54.00, Kramer/van Maaren 50.80, Meer man/Schouten 50.80, Kips/van Nieuwen- huyzen 49.60, de Vlieger/Weststrate 49.60, Kole/Pieters 48.00, Hurkmans- /Stomp 42.80, Meyer/Sarneel 42.00, de Jonge/Schoolmeester 40. Stand na4zit- tingen: v. d. Hil/v. d. Hil 58.80, Kramer- /van Maaren 56.10, Geervliet/Groen 54.50, Kole/Pieters 51.80, Kips/van Nieu- wenhuyzen 51.20, de Vlieger/Weststrate 50.10. Eerste klasse: Janse/Louwerens 61.60, Philippen/van Rijn 61.20, v. d. Heijden- /Schillemans 54.40, den Engelsrnan/Sch- liekelmann 53.20, Bonebakker/Kemet- muller 52.40, Gideonse/de Jonge 51.20, Dees/Westveer 50.80, Prins/de Regt 50.00, Dekker/van Stee 45.20, Noordhoe- k/Ruissen 42.00, van Galen/Kopmels 40.00, van Doorn/Schell 38.00. Stand na 4 zittingen: Philippen/van Rijn 60.40, Bo- nebakker/Kemetmuller 56.30, Gideonse- /de Jonge 54.80, Prins/de Regt 52.70, den Engelsman/Schliekelmann 51.30. Tweede klasse: Lindenbergh/Treffers 63.20, v. d. Brink/van Duin 59.20, de Mey- /de Ruiter 53.60, Bakker/Schout 53.20, Bolderehey/van Loo 52.00, Bordes/Boter 49.60, Dierx/Kerstens 49.20, van Dijk/Uit- tenbosch 49.20, Poppe/Prosman 48.00, Vogelaar/van Zweden 47.60, van den Dries/Verbeek 44.00, Hofman/Verhagen 31.20. Stand na 4 zittingen: Bordes/Boter 58.03, v, d. Brink/van Duin 54.30, Poppe- /Prosman 51.28, Dierx/Kerstens 50.98 Dammen Hoofdklasse Zeeuwse dambond: BDV- Middelburg 8-14: F. Berkholst-D. Kasse 0-3, D. de Jager-J. de Jonge 3-0, H. Roo- denburg-A. Kammeraat 0-3, D.A. Boo- gert-P.C. Schunselaar 0-3, J. van Beeck- C. de Jonge 3-0, R. A. Dusebout-J. J. Moens 1-1, G. Franken-C. de Wolf 1-1, A. van Alphen-R. van Eenennaam 0-3. Aag- tekerke-Souburg 14-5. B. Provoost-P.C. Allaart 1-1, M. Provoost-P. Filius 1-1, F. Blaas-M. Bronke 3-0, A. Provoost-A. Ale- wijnse 1-1, D. Bosselaar-J. van 't Padje 3- 0, A. Riemens-M. Brasser 1-1, M. C. de Smit-E. Frederiks 1-1, A. Goudzwaard-L van Daele 3-0 GZC-PWG 's-Gravenpol- der 2 7-13: J. de Wild-J. Veerhoek 0-3, C. Rijk-A. vd Schraaf 1-1, M. J. Walraven-W. Koppejan 0-3, C. L. Boot-L. Adriaanse 3- 0, J. M. Honig-J. Louwerse 1-1, J. Sinke- J. vd Hart 0-3, J. Schot-S. J. Talsma 1-1, M. Poulisse-P van Rijsbergen 1-1. Tho- len-PWG 's-Gravenpolder 3 12-9: H. Gunter-J. Louwerse 1-1, J. vd Wete- ringh-N. de Winter 3-0, A. Slager-J.W. vd Hart 1-1. J. A. van Akkeren-J.Tilroe3-0, J. vd Velde-I op 't Hof 0-3, C. Droogers-J. Baayens 1-1, G. vd Velde-M. vd Hage 3-0, S. Schot-J. Zegers 0-3 Stand: 1 Middel burg 6-16, 2. Aagtekerke 6-15, 3 PWG 's-Gravenpolder 2 6-12, 4. Tholen 6-11, 5. PWG 's-Gravenpolder 3 6-6,6. GZC 6- 4,7. BDV 5-2,8. Souburg 5-0. Skiën Kitzbühel. Wereldbeker. Mannen, Su- per-G: 1Eberharter (Oos) 1.18,91,2. Fat tori (Ita) 119.32,3. Cuche (Zwi) 119.78,4. Rahlves (VSt) 1.19.85, 5. Kjus (Noo) 1.19.89, 6. Gruber (Oos) 1.19.98. Stand wereldbeker Super-G: 1. Eberharter 200 punten, 2. Cuche 140,3. Fattori 95,4. Gru ber 90, 5. Nyberg (Zwe) 72,6. Fritz Strobl (Oos) 67. Stand wereldbeker algemeen: 1. Eberharter 932 punten, 2. Miller (VSt) 660, 3. Aamodt (Noo) 630, 4. Cuche 566, 5. Kostelic (Kro) 446,6. Nyberg 415. Sestrière. Wereldbeker, cross. Mannen: 1. Andersson (Can), 2. Mermoz (Fra), 3. Sachot (Fra), 4. Unger (Dui), 5. Duclos (Fra). Vrouwen: 1. Nobs (Zwi), 2. Tikh- vinskaja (Rus), 3. Krings (Oos), 4. Finger- los (Oos), 5. Krings (Oos). Sportprijsvragen Lucky Day, vrijdag 18 januari. 3 -14 -17 - 18-23-26-29-32-37-38-41-44-53-57- Tennis Melbourne. Australian Open, 9,5 miljoen euro. Derde ronde. Vrouwen: Venus Wil liams (VSt/2) - Hantuchova (Slw/32) 3-66- 06-4, Hingis (Zwi/3) - Rittner (Dui) 6-1 6-0, Seles (VSt/8) - Schiavone (lta/31) 6-4 6-4, Serra Zanetti (Ita) - Farina Elia (lta/11) 6-2 4-6 6-4, Maleeva (Bul/13) - Raymond (VSt/18) 7-5 6-1, Coetzer (ZAf/15) - Schett (Oos/17) 6-3 6-3, Medina Garrigues (Spa) - Dechy (Fra) 6-3 6-2, Sucha (Slw) - Svens- son (Zwe) 6-0 6-4. Dubbel, tweede ronde: Boogert/Ore- mans (Ned) - Fusai/Vis (Fra/Ned/17) 6-4 6- 2, Grandin/Van Exel (Ned/ZAf) - Grant/Spears (ZAf/VSt) 7-6 6-1. Mannen: Björkman (Zwe) - Canas (Arg/12) 6-3 6-2 6-4, Johansson (Zwe/16) - El Aynaoui (Mar/21) 5-7 6-2 6-2 6-4, No- vak (Tsj/26) - Clavet (Spa) 6-3 6-4 6-1, Koubek (Oos) - Pless (Den) 7-6 7-5 6-3, Gonzalez (Chl) - Kim (VSt) 6-2 6-2 6-3, Voinea (Roe) - Dent (VSt) 3-6 6-3 6-43-66- 3, Hrbaty (Slw) - Golmard (Fra) 6-3 6-1 6-7 7-5, Henman (Eng/6) - Rusedski (Eng/28) 6-4 6-3 1-6 6-3. Dubbel, tweede ronde: Byron Black- /Schalken (Zim/Ned/16) - Carrasco- /Moron (Spa) 6-4 5-7 6-1. Gemengd dubbel, eerste ronde: Hill/Vis (Aus/Ned) - Woodbridge/Stubbs (Aus/1) 6-46-1. Voetbal Vriendschappelijk. Faro: Ajax - Wolfs burg (Dui) 2-0 (0-0). Doelpunten: Wam- berto en Knopper. Utrecht: FC Utrecht - Bröndby (Den) 2-2 (2-1). Doelpunten FC Utrecht: Kuijt en Glusevic. Cadiz: AZ - FC Zwolle 2-1 (1-1). Kromkamp 1-0, Richard Roelofsen 1-1, Elkhattabi 2-1. Turkije, competitie: Samsun - Fenerbah- ce 1 -0. Stand aan kop: Galatasaray 17-39, Besiktas 17-36, Fenerbahce 18-34, Istan bul 17-30, Gaziantep 17-28. Wielrennen Tour Down Under. Vierde etappe, Unley - Victor Harbor: 1McEwen (Aus) 141 km in 3.25.50,2. Hondo (Dui), 3. Kirsipuu (Est 4. Cooke (Aus), 5. Tafi (Ita), 6. Paolini (Ita Nederlanders- 18. Hoffman, 36. Kna- ven, 38. Moerenhout. 42 Koerts, 49. Van Dijk, 55. Van Heeswijk, 84. Tankink 1.22. Algemeen klassement: Sacchi (Ita) 11.25.44,2. Rogers (Aus) 0.013. Tafi (Ita) 0.05,4. Botsjarov (Rus) 0.07,5. Van Hyfte (Bel), 6. Jonker (Aus), 25. Van Heeswijk 8.13, 30. Moerenhout, 42. Knaven 12.16, 44. Hoffman 12.18,54. Van Dijk 12.23,64. Tankink 13.45,68. Koerts 17.24. Zaalvoetbal Zierikzee. Recreatieve ZieZaVo-compe- titie. Eerste klasse: Braber Groenvoor ziening - Deurloo Sport 6-4, De Pupekop - Van Oeveren reizen/WIK 2-5, Café de Banjaard - Cafe Storm 11-2. V.d. Cingel 13 12 0 1 36 80-15 Even Buiten 12 10 1 1 31 71-27 Oeveren/WIK 13 9 3 1 30 74-43 De Banjaard 12 8 1 3 25 59-19 moToren Boys 13 7 2 4 23 62-46 MetGroenleer 12 6 2 4 20 54-47 Braber Groenv 13 4 0 9 12 37-72 Café Storm 12 3 0 9 9 31-87 Neffen d'Eule 13 3 0 10 9 35-78 Deurloo Sport 13 2 1 10 7 38-62 De Pupekop 14 1 0 13 3 25-72 Tweede klasse: Profile Tyrec. Rinus Roon - Stella Boys 4-9, Café't Visslop - Mainbalance 4-1, Onderhoudsbedrijf Kristo - Zeelandia 5-4, Timmerbedrijf Verhoek - SV Dreischor 2-4. FC Kerkwerve 14 12 1 1 37 73-25 Stella Boys 15 9 3 3 30 84-49 Garage Slager 14 9 2 3 29 58-49 Café't Visslop 14 7 2 4 26 58-45 AWRvO 14 7 3 4 24 45-37 Mainbalance 14 6 1 7 19 47-48 Zeelandia 15 5 3 7 18 53-55 SV Dreischor 14 4 3 7 15 41-57 Profile T. RR 15 3 4 8 13 46-77 Tim Verhoek 14 4 0 10 12 42-55 Onderh Kristo 14 3 3 8 12 50-72 Frit Plan West 13 2 1 10 7 31-52

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 69