Geld muZEEum stroomt binnen O Schouwenaar krijgt warm onthaal in Middelburg Valpartijen leiden tot beveiligen van veekerend rooster Gemeente Veere laat kwetsbare bomen nakijken Voor een zorgzame begeleiding Sponsors tonen vertrouwen in nieuwe Vlissingse attractie UiTvaaKTondemeanng H. jjjobse bv Voor eengersoonCijfc afscheid gefeef naar eigen wens De nieuwe burgemeester luistert naar de hooggespannen verwachtingen. foto Dirk-Jan Gjeltema door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Na vijf woelige jaren is Middelburg toe aan rust. De nieuwe bur gemeester K. Schouwenaar is de man die voor een stabiel bestuurlijk klimaat moet zorgen. Het vertrouwen in zijn kunnen is groot. Tijdens de installatie gistermiddag viel hem niets dan lof ten deel. Schouwe naar zelf bleef bescheiden. „Ik hoop het in mij gestelde vertrouwen waar te kunnen maken." ,Er zijn zoveel lovende woorden aan u ge wijd", zei R. Visser, die namens de ge meenteraad sprak. „Dat ik even dacht dat u al overleden was." Visser doelde op de toespraak van wethouder P. Bruinooge. „Schouwenaar is een binder", zei deze. „Die zeker wanneer het nodig is, ook het nodige doet. Ik heb hem al eerder om schreven als een duwboot." Schouwenaar is een sportief persoon, somde hij op, ie mand met uitstekende contactuele eigen schappen en iemand die rust brengt. Bruinooge ontkwam niet aan een terug blik op de afgelopen periode. „Er is nogal wat gebeurd. Twee keer een installatie van een nieuwe burgemeester, in beide ge vallen met hoopvolle verwachtingen. Tot twee keer toe een vervanger en de laatste periode heb ik het burgemeestersambt er bij mogen doen. Je kunt de laatste vijf jaar in Middelburg gerust als woelig omschrij ven." Middelburg heeft een burgemeester nodig, zei hij, die de projecten waaraan de afgelopen tijd is begonnen, mede gestalte kan geven. Schouwenaar is daar de juiste man voor, denkt Bruinooge. „Met de be noeming van Schouwenaar hebben we een burgemeester die ook invulling kan geven aan het begrip burgervader." Ambtsketting De loco-burgemeester overhandigde de nieuwe burgemeester de voorzittersha mer en hing hem de ambtsketting om („Van deze last ben ik verlost"). Met een brede glimlach nam Schouwenaar ze in ontvangst. Visser zei te hopen dat de rust met de komst van Schouwenaar voor lange tijd terugkeert in het stadhuis. „Vijf turbulen te jaren liggen achter ons. U bent inmiddels de vierde burgemeester." Hij zinspeelde op een lange carrière van de 54-jarige Schouwenaar in de Zeeuwse hoofdstad. „Ik hoop dat uw enthousiasme voor Middelburg wederkerig zal worden en dat u, ook na uw pensionering als bur gemeester, Middelburger blijft." Schouwenaar zelf maakte weinig woor den vuil aan het verleden. „De geschiede nis begint, wat mij betreft, nu." Hij zei groot belang aan samenwerking te hech ten. Met het college, de raad en de inwo ners van de gemeente. „Het functioneren van de burgemeester wordt bepaald door één doelstelling die ik van zeer groot be lang acht: Middelburgers moeten trots zijn en trots blijven op Middelburg. Daar wil ik samen met u de schouder onder zet ten. Vanaf vandaag ligt mijn hart in Mid delburg. Vanaf vandaag ligt mijn toe komst in Middelburg." door Piet Kleemans WESTENSCHOUWEN Staatsbosbeheer heeft het vee- kerende rooster aan het begin van de Adriaan van der Weijde- weg, de toegangsweg tot uit zichttoren, pompstation De Blinkert en de Boswachterij Westenschouwen beveiligd met een elektrisch schuifhek. Dit ge beurde na verschillende valpar tijen van fietsers. In de boswachterij loopt een kudde shetlandpony's rond. Om te voorkomen dat de dieren bui ten het natuurgebied komen, heeft Staatsbosbeheer een vee- kerend rooster aangelegd. Het rooster was echter geen onover komelijke hindernis voor de po ny's. Staatsbosbeheer bracht een grover rooster aan, dat de viervoeters wel tegenhield. Een nadeel was echter dat fiet sers en voetgangers problemen hadden met het nieuwe rooster. Verschillende fietsers kwamen ten val en ook wandelaars klaagden. Waarschuwingsbor den hielpen niet. De oplossing voor de problemen werd uiteindelijk gevonden in het aanbrengen van een elek trisch schuifhek. Daarmee kan tevens voorkomen worden dat automobilisten die er niets te zoeken hebben de weg oprijden. Medewerkers van Staatsbosbe heer en Delta Nutsbedrijven krijgen een sleutel van het hek. Voor de fietsers is een aparte - ongeveer 1.20 meter brede - in gang gemaakt. Ter plaatse is een bescheiden maar volgens bos wachter L. van der Weele af doende veerooster geplaatst. Dat rooster houdt de pony's bui ten maar is voor fietser geen echt hinderlijk obstakel. „Al leen is het niet geschikt om het andere veekerende rooster te vervangen. We moeten met zwaar transport over de Adri aan van der Weijweg kunnen rijden en dit kleine rooster is, daar niet op berekend. Vandaar het schuifhek", legt Van der Weele uit. Het hek is inmiddels geplaatst. Staatsbosbeheer investeerde 25.000 gulden in de beveiliging van het rooster. door Miriam van den Broek VEERE - Vijftien bomen in de kern Veere worden gescand op sterkte. Aanleiding daarvoor is de storm van 8 november. Op de Kaai waaide toen een grote monumentale iep op het Rabo- bankkantoor. De boom veroor zaakte materiële schade. Inwo ners maakten zich daarop zorgen over de veiligheid van andere bomen. Pas toen de omgewaaide boom op de grond lag, kon de gemeen te constateren waarom de iep niet meer bestand was tegen de storm. Ter voorkoming van der gelijke vervelende verrassin gen, wil de gemeente een aantal kwetsbare bomen in de kern na der onderzoeken. Jaarlijks worden alle gemeente lijke bomen onderworpen aan een controle. Dat is vooral een visuele inspectie. Met de be perkte technische hulpmidde len die er bij gebruikt worden, is het niet mogelijk inwendige ge breken bij een boom te constate ren. Het kernhout bij de omge waaide boom, bleek vanaf het maaiveld tot een hoogte van 1,60 meter te zijn weggerot. Bij de gemeente wordt vermoed dat dit te maken heeft met de boor gaten waarlangs de iepen tot 1987 werden geïnjecteerd. Te genwoordig worden de bomen ingeënt met een injectienaald van drie millimeter. Gespecialiseerde bedrijven be schikken over een Picus Toino- graafDit instrument meet aan de hand van radiogolven de kwaliteit van het houtweefseV, Door de kwetsbare bomen in Veere met dit apparaat te scan nen, wil het gemeentebestuur, het risico op ongelukken flink verlagen. Het college merkt op dat nooit de garantie kan wor den gegeven dat de boom niet zal omwaaien. „Er zijn nog ge noeg andere oorzaken die de stabiliteit van een boom in ge vaar kunnen brengen." Het scannen van de bomen kost de gemeente 130 euro per boom en vindt waarschijnlijk nog deze maand plaats. zaterdag 19 januari 2002 door Ab van der Sluis VLISSINGEN - De sponsorac tie van het muZEEum in Vlis- singen is een groot succes. Sinds het begin van de fondsenwer ving in september heeft het nieuwe maritieme museum al 635.292 euro binnen van het be drijfsleven. Daarnaast heeft het bestuur concrete toezeggingen tot maximaal 272.268 euro en een hele reeks contacten, die mogelijk ook nog geld opleve ren. Het muZEEum hoopt met de sponsoractie in totaal 1,36 miljoen euro binnen te halen. Het bestuur en leden van de co mités van aanbeveling benade r-en sinds de herfst van vorig jaar allerlei bedrijven, instellingen en fondsen om geld binnen te halen voor de inrichting van het maritieme musem aan de Nieu- wendijk. Om sponsors aan te trekken, werd een professionele fondsenwerver in de arm geno men. ,,Het is een heidens karwei", er kent voorzitter G. Adan, „maar mijn ervaring is dat je met een erg, goed onderbouwd plan moet komen, waarin financiële risico's vermeden zijn. Dat heb ben wij gedaan. De exploitatie Nieuwe gemeente Hulst op zoek naar secretaris HULST - De procedure voor de benoeming van een gemeente secretaris voor de nieuwe ge meente die na de fusie van Hulst en Hontenisse ontstaat, is in gang gezet. De Bijzondere Ondernemings raad van de gemeenten heeft de ze week het functieprofiel voor de baas van de nieuwe ambtelij ke organisatie vastgesteld. Hulst en Hontenisse gaan per 1 januari 2003 op in de nieuwe ge meente Hulst. De beoogd ge meentesecretaris moet ruim voor die tijd al aan de slag. Hij of zij wordt projectleider herin deling en interim-secretaris van Hulst. V andaal aangehouden GOES - Een twintigjarige Goe- senaar is gisternacht in zijn woonplaats aangehouden we gens vandalisme. De man had op de Heernisseweg van drie geparkeerde auto's de buitenspiegels vernield. Hij is met een dagvaarding op zak weer in vrijheid gesteld. is gedekt op een hele reële ma nier. Wij gaan uit van veertig duizend bezoekers. Attracties in onze directe omgeving - Igua na en Het Arsenaal - trekken respectievelijk zeventig- en tweehonderdduizend bezoe kers. Daarmee roep je vertrou wen op." Adan wijst er verder op dat pas met de verbouwing van het Lampsinshuis werd begonnen toen de investering al voor ze ventig procent gedekt was. Po tentiële geldschieters kunnen aan de Nieuwendijk zien hoe het muZEEum eruit gaat zien. Be langstellenden krijgen dan ook een rondleiding door het enor me complex. Een andere be langrijke factor om met name fondsen over de brug te krijgen, is het feit dat veel werk is ver richt door vrijwilligers. Binnen het totale investeringsbedrag kon zo 68.067 euro terugver diend worden. Daarnaast maakt het ingehuurde advies bureau een plan hoe het beste sponsors benaderd konden wor den. Het Zeeuwse bedrijfsleven kreeg een gevarieerd sponsor pakket toegestuurd. Zij konden kieken hoofdsponsor te worden van de pronkzaal voor een be drag van 136.134 euro tot alge meen sponsor a 4765 euro. Volgens Adan en pr-functiona- ris L. van Bouwdijk Bastiaanse heeft het soms maanden gekost om sponsors zover te krijgen dat ze geld willen stoppen in het muZEEum. „Je moet daar maanden instoppen", zegt ze. „We zijn daar dagelijks, ook nu nog, mee bezig. Als je aan zo'n project begint, zeg je: we willen zo- en zoveel miljoen gulden, maar dat krijg je niet van de ene op de andere dag voor elkaar." Beperkt budget Groot probleem bij het zoeken van geldschieters is het gebrek aan grote, kapitaalkrachtige multinationals in Zeeland. Daar komt nog bij dat bedrijven maar een beperkt sponsorbud get hebben en ervoor kiezen om ook andere projecten te sponso r-en. „Er zijn een hoop kleine spelers op een groot veld", con cludeert Van Bouwdijk Basti aanse. Zij en Adan hebben ge leerd dat het bedrijfsleven best bereid is geld te geven, mits daar wat tegenover staat. Het mu ZEEum biedt vrijkaartjes, naamsvermelding op een ta bleau d'honneur en vermelding van de bedrijfsnaam in een boek over het Lampsinscomplex. De meeste belangstelling van geldschieters ging uit naar het uitkijktorentje, bovenop de im posante rederswoning. Voor de pronkzaal is geen belangstel ling. Het gemis zal altijd blijven Die lege plek, dat doet zo 'n pijn Maar in onze gedachten zal je altijd bij ons zijn. Vol bewondering voor haar persoonlijkheid en dankbaar voor alles wat zij voor ons en vele ande ren heeft betekend, geven wij u kennis dat na een ernstige ziekte toch nog onverwachts is overleden, mijn lieve vrouw en onze zorgzame moeder ADRIANA DE BRUINE-DE BRUINE Adry echtgenote van Jacob de Bruine 13 maart 1957 t 17 januari 2002 Oosterland: Jaap de Bruine Jol and a en Marcel Eline Johan Wij zullen haar erg missen en haar grote betekenis voor ons dankbaar in ons hart bewaren. Lage Rampertseweg 17, 4307 NN Oosterland De rouwdienst voor familie en belangstellenden zal gehouden worden D.V. dinsdag 22 januari in "Oos terhof', St. Joostdijk 27 te Oosterland, aanvang 14.00 uur, waarna aansluitend de begrafenis op de algemene begraafplaats te Oosterland. Na de begrafenis is er gelegenheid de familie te con doleren in "Oosterhof'. - Geen bezoek aan huis - Geen bloemen Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, kunnen deze advertentie als zodanig beschouwen. "De Heer is mijn Herder" Psalm 23 Met droefheid delen wij u mede dat onze geliefde broer, zwager en oom na een kortstondig en gedul dig gedragen lijden is overleden CORNELIS JACOBUS LOUWERSE op de leeftijd van bijna 82 jaar. Domburg: P. C. Louwerse J. Louwerse Voorburg: C. J. van Herk-Louwerse Domburg: N. Louwerse Vlissingen: M. Peene-Louwerse Domburg: M. Louwerse-Dalebout neven en nichten 18 januari 2002. Correspondentieadres: Singel 41, 4357 BV Domburg. De overledene is overgebracht naar het uitvaartcen trum "De Voorzorg-Sinke" te Vlissingen. Aldaar geen bezoek. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op woensdag 23 januari om 12.00 uur op de begraafplaats te Domburg (ingang Schuttershof). Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in "Het Schuttershof'. Geen bloemen. Indien u geen rouwbrief heeft ontvangen, dan wordt u verzocht om deze advertentie als zodanig te beschouwen. Met droefheid vernamen wij het bericht dat onze geachte vriend CORNELIS JACOBUS LOUWERSE op de leeftijd van bijna 82 jaar is overleden. De Heere gedenke de familie. A. Wisse L. Wisse-de Visser onze kinderen en kleinkinderen FAMILIEBERICHTEN Helpen was je leven Voor iedereen stond je klaar Dank voor alles wat je hebt gegeven Dank voor hetgeen wij betekenden voor elkaar Bedroefd hebben wij, ruim 7 maanden na het over lijden van vader en opa, niet geheel onverwacht af scheid moeten nemen van onze lieve moeder en oma CORNELIA LEVINA SCHEELE weduwe van Jacobus Kolijn *9-12-1912 t 14-1-2002 Dineke en Herman Lissie en Karei Jack en An ja Corinna en Leon Schoolweg 27 4531 CATerneuzen Correspondentieadres: Donze Visserstraat 35, 4531 BA'Terneuzen. De crematie heeft in besloten kring plaatsgevonden. Enige en algemene kennisgeving Hierbij geven wij u kennis dat in de leeftijd van bij na 90 jaar is overleden onze moeder, schoonmoeder, oma, over-oma en betover-oma HELENA CLEMENT-WESSELS sinds 9 oktober 1972 weduwe van Adriaan Clement Onze dank gaat uit naar directie en personeel van het Gasthuis voor de zorg aan haar besteed. Kats: J. Clement P. J. Clement-Schroevers Ad en Ellen Kamperland: Leo en Dianne Kapelle: J. B. Dingemanse-CIement D. Dingemanse Biezelinge: Nelleke en Adrie Emmeloord: Veronique en Erik, Noa Yerseke: Kaschenka en Richard Biezelinge: Carryann, Kimberley Kwadendamme: Helma en Jan Willem Robbert, Annemijn Kortgene: Dianne en Bas. Berry Goes, 15 januari 2002. Kievitlaan 64 Correspondentieadres: Noord Langeweg 10, 4485 AP Kats De begrafenis heeft op haar verzoek in besloten familiekring plaatsgevonden. In memoriam 19-01-2000 19-01-2002 MANUEL GARCIA MARTINEZ Zijn handen hebben voor ons gewerkt, zijn hart heeft voor ons geklopt, zijn ogen hebben ons tot het laatste gezocht, mijn leven gaal door, maar ik zou je nooit vergeten. Je vrouw Ter naegedachtenisse an JAN-PIET ZANDEE 't Is nie makkelik om te auvaeren Da jie dèr nie mè bin op déze aerde Aoltied was jie op je plèkke Voe óns en voe êên aer A jie der was, dan was jie der ök écht In öónze èrrinerienge bleuf jie die doenkerblönde krullebolle Mêê twienkelende ogen en êên en al glimlach Gezellig en artelik Mê in de lègpuezel van óns léven Missen we nöê een gróót stik Voe altied en dat doe piene Kapelle: Rinus en Ans Zandee Uw zong in onze handen voon geheel Walchenen Rouwcentra aan: Buitenhovelaan 1 te Middelburg industrieweg 20 te Vlissingen Kantooradres: Oude Rijksweg 64 4339 BD Nieuw en Sint Joosland Tel.: 0118 462205 Tel.: 0118 633093 www.bJobse-uitvaart.nl Email: hJobse@hjobse-ultvaart nl Tevens beschikken wij o ■r een nazorg-consulente CENTRAAL TELEFOON NUMMER 0113 311 444 HOOFDKANTOOR: Geldeloozepad 20 4463 AJ Goes tel. 0113 227525 fax 0113 312978 ROUWCENTRA: Geldeloozepad 20 Goes Kitskinderscheweg 1 Kapelle FACILITAIR BEDRIJF: Langeweg 1 's-Gravenpolder - Voor een volledige en |fl|| waardige verzorging van uitvaarten op Zuid- en \oord-Beveland - Overal te ontbieden - Dag en nacht bereikbaar - Alle voorzieningen om thuis op te baren - Vraag vrijblijvend ons gratis informatie pakket aan - Met aandacht voor uw persoonlijke wensen EHEll ill III BEGRAFENISVERZORGING "UT" DE BEVELANDEN J.C. Hoekman IVERZORGING [Peter Butler Benonistraat 3 4421 DN Kapelle Telefoon 0113 340 381 Voor een erso onlijfe begeleiding bij uitvaart Voor melding overlijden dag en nacht bereikbaar OM STEEDS Bij STILTE STAAN... Uw gedachten over een uniek ge denkteken geven wij gestalte in natuursteen. Vraag naar hef fotoboek met vele voorbeelden. ZANDEE DE KUIJPER NATUURSTEEN Goes: "De Goese Poort" Rotonde Ringbaan-West Telefoon (0113)216555 Middelburg: Arnesteinweg 40 Telefoon (0118) 612579 Voor een goed begeleid afscheid Wij regelen de uitvaart naar ieders persoonlijke wens Thuisopbaring met gebruik van koeling mogelijk Gratis advies en informatie over alle mogelijkheden en verzekeringen Lid van de 'Ned. Kwaliteitsraad Uitvaartverzorging GvyE Zuidvlietstraat 37, Goes Telefoon 0113 -216363 Voor melding overlijden dag en nacht bereikbaar Eigen rouwkamers in Colijnsplaat en Wissen kerke Begrafenis- en Crematieverzorging OVERTOOM-GROEN S. M. OVERTOOM Badhuisstraat 37 - 4381 LN Vlissingen Telefoon 0118 - 413417 - 412772 Rouwcentrum, Van Dishoeckstraat 620 UITVAARTVERZORGING "DeVoorzorg-ëinke verzorging van alle formaliteiten vrijblijvend inschrijving van wilsbeschikkingen depositostortingen/verzekeringen nazorg Uitvaartcentra beschikbaar in Vlissingen en Middelburg. Iedere donderdag van 10.00 - 12.00 uur (of na telefonisch geheel vrijblijvend advies over onze uitvaartverzekeringei Kantoor en uitvaartcentrum Industrieweg 20^ Vüssi tel. 0118 - 41 27 60 dag en nacht bereikbaar voor geheel Walcheren Gediplomeerde uitvaarlleiders: Vlissingen. H.G. van Zalen Middelburg: P.J. Mcerveld Krfudekcrke: P. van Tiel en Anke van Tiel-Wattel (uitvaarlleidster)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 60