Bluswater voor brand op A58 Perrontunnel Goes is bijna gereed 13 Drankrijder stapt in taxi na ongeval Appartementen boven motorzaak moeten verdwijnen Leerlingen Pontes blijken topfotografes Gasflessen blokkeren Oude Rijksweg Brandweer wil containers neerzetten in Goes en Terneuzen Felle brand in Goese garage Neem nu een proefabonnement Zes weken voor 15,- Gewonde bij botsing lesauto Jongen (10) urenlang vermist zeeuwse almanak Klaar PZC MIDDEN zaterdag 19 januari 2002 door Harold van Ginkel en Rob Paardekam KRUININGEN - Tientallen gasflessen hebben gisteren urenlang de Oude Rijksweg bij Kruinin- gen geblokkeerd. De flessen waren van een gekan telde vrachtwagen afgevallen. Rond half twaalf moest een 36-jarige vrachtwa genchauffeur uit Woubrugge uitwijken toen hij schrok van een auto die hem inhaalde. De wagen kwam met één wiel in de berm terecht en kantelde hierdoor op het midden van de rijbaan. Tientallen gasflessen vielen van de vrachtwagen en kwamen terecht op de weg en in de berm. In één van de gas flessen ontstond hierdoor een lek. De brandweer heeft deze met stikstof gevulde fles leeggemaakt. Volgens hen ontstond hierbij geen gevaar voor de omgeving. De chauffeur raakte lichtgewond aan zijn hand en werd ter plaatse behandeld. Een ge specialiseerd bedrijf is 's middags bezig geweest de weg schoon te maken. Door de omvang van het ongeluk moesten naast de brandweerkorpsen van Kruinrngen en Goes, ook de politie Oosterscheldebekken, de officier gevaarlijke stoffen van de regionale brandweer, Foi'ensisch Technisch Onderzoek (FTO)Rij kswa terstaat en de officier van dienst van de GGD naar de plek van het ongeluk. Beide rijbanen waren door het ongeluk urenlang gestremd. Het verkeer voor het veer Kruiningen-Perkpolder werd via de afrit Yerseke omgeleid. Bij een eerder ongeval op de Oude Rijksweg raak ten twee mensen lichtgewond. Rond kwart voor acht merkte een 28-jarige chauffeur uit Reimers- waal, die een bestelbusje bestuurde, een file te laat op en botste op een personenauto. Die knalde vervolgens zijn voorganger, waardoor hij op de linkerweghelft terecht kwam en een tegemoetko mende vrachtwagen raakte. De personenauto raakte total loss, maar de bestuurder bleef onge deerd. De twee inzittenden van het bestelbusje moesten met lichte verwondingen naai- het zie kenhuis gebracht worden. Tientallen gasflessen kwamen op de weg en in de berm terecht. foto Willem Mieras door Ab van der Sluis MIDDELBURG - De Regionale Brandweer Zeeland (RBZ) wil twee bluswatercontainers ko pen om het tekort aan bluswater op de A58 en in Zeeuws-Vlaan- deren op te heffen. De contai ners, die elk een inhoud hebben van twaalf- tot vijftienduizend liter water, komen te staan in Goes en Terneuzen. Bij het op stellen van een rampenbestrij dingsplan voor de rijksweg A58 werd duidelijk dat er bij een brand op de weg onvoldoende water is. Langs cle A58 is weinig opper vlaktewater te vinden. Dat pro bleem kwam een aantal jaren geleden al aan het licht toen een vrachtwagen in brand stond vlakbij het benzinestation Sel- nisse. Moeite „We hebben toen grote moeite moeten doen om water te vin den. Pas twee tot drie kilometer verderop vonden we een brand- kraantje. Plet was een hele toer. Er was toen sprake van forse schade, omdat het lang duurde GOES - Bij een autodealer aan de Westhavendijk in Goes heeft gisteravond rond kwart over zes een felle brand gewoed. Eén van de personeelsleden van het be drijf moest ter observatie naar hel ziekenhuis omdat hij veel rook had binnengekregen. Hij kon dezelfde avond nog naar huis. De brand ontstond in één van de auto's die in een garage onder het bedrijf stonden geparkeerd. Het vuur sloeg over naar de an dere wagens. In de zeshonderd vierkante meter grote onder grondse parking stonden in to taal ongeveer 25 voertuigen ge parkeerd. Een medewerker van het bedrijf trachtte tevergeefs met een poe derblusser het vuur te doven. De politie zette de straat af omdat er in de garage gasflessen ston den die zorgden voor ontplof fingsgevaar. Tegen zeven uur was de brand bedwongen. Over de oorzaak was gisterenavond nog niets be kend. De schade bedraagt ruim 200.000 euro. voor we voldoende bluswater hadden", vertelt L. Sandee, plaatsvervangend regionaal commandant. De RBZ vindt de aanschaf van de mobiele bluswatercontai ners noodzakelijk, omdat met de opening van de Westerschel- detunnel het vervoer van ge vaarlijke stoffen en dus de kans op risico's toeneemt. Sandee wijst er ook op dat er in de haven Vlissingen plannen bestaan voor een containerterminal wat ook meer drukte tot gevolg heeft op de A58. Een bluswatercontainer is niet meer dan een grote tank met wa ter, die op een voertuig kan wor den geladen om naar de plek van het ongeval te worden gereden. De RBZ beschikt over meer blusvoorzieningen in de provin cie, zoals schuimcontainers, die vaak in combinatie met bluswa ter worden gebruikt bij het voorkomen van een exploderen de tankwagen met benzine of andere gevaarlijke stoffen. Sandee stelt dat een vrachtwa gen of tankauto in brand op de A58 een moeilijke klus is. Een normale tankautospuit heeft 1500 liter water bij zich. .Op pervlaktewater langs de rijks weg is zeer beperkt. Dan zul je net zien dat als er wat gebeurt, we pas 4,5 kilometer verder open water hebben. Bluswater containers kunnen dat voorko men." De RBZ heeft in Zeeland een aantal opslagplaatsen voor ma terieel. Bij de Sloedam langs de A58 staan diverse haakarmbak- ken, die op een wagen getild kunnen worden. Ook in Goes en Terneuzen heeft de Regionale Brandweer depots. Sandee zegt zich te kunnen voorstellen dat de bluswatercontainer in Goes geplaatst wordt, ook al is die op slagplaats eigenlijk vol. „Goes ligt langs de A58 natuurlijk het meest centraal." Ook Terneuzen ligt, gelet op de centrale locatie, voor de hand. De bluswatercon tainers kosten ongeveer 36.302 euro per stuk en worden betaald door de Zeeuwse gemeenten. foto Willem Mieras door Harold van Ginkel GOES - Eindelijk is ook Goes- Zuid via de perrontunnel direct verbonden met de binnenstad en het station. In de laatste dagen voor de ope ning op woensdag wordt de laatste hand gelegd aan het pro ject, dat bijna acht maanden heeft geduurd. De perrontunnel is nu 58 meter lang, 41 meter langer dan eerst. Bij de nieuwe tunneluitgang is gebruik gemaakt van basaltkei en vanwege de ligging van Goes bij de kust. Om de sociale veilig heid te verbeteren is het nieuwe deel van de tunnel voorzien van twee grote lichtkoepels in het dak. Ook zijn er rijwielgoten aange bracht, zodat fietsen beter kun nen worden meegenomen in de tunnel. De gemeente bouwt.op dit moment een tijdelijke rij wielstalling bij de zuidelijke uitgang van de tunnel. De bouwwerkzaamheden be gonnen vorig jaar in mei. Aller eerst moest de grond op de loca tie worden gesaneerd, omdat uit bodemonderzoek was gebleken dat er zink in de grond zat. Aan gezien deze niet al te diep in de (Advertentie) grond terecht was gekomenkon de uitbreiding wij snel begin- nen. Begin juni zaagde wethouder S. Heijning het eerste stukje rail weg om ruimte te maken voor de uitbreiding van de tunnel. Hier voor moesten twee tunnelseg menten tegen elkaar worden ge zet. Eén van 14 meter lang en één van 27 meter. Het eerste segment van veertien meter lang en een gewicht van 200.000 kilo werd eind augustus geplaatst. Dat deel werd tegen het oude tunneltje aangezet. Het treinverkeer moest hiervoor het gehele weekeinde worden stilgelegd, omdat ook in Mid delburg een tunnel werd aange legd. Voor de aanleg in Goes moest het hoofdspoor worden weggehaald. Een schuifinstal- latie bracht het bouwwerk op zijn plek. Met de aanleg wordt ook het kantorengebied Stationspark beter bereikbaar voor treinrei zigers. De opening op 24 januari wordt verricht door wethouder S. Heijning, samen met kinde ren van de basisschool voor spe ciaal onderwijs, De Tweern in Goes. Vanaf 13.15 uur vinden de openingsplechtigheden plaats in hotel Terminus. Hierna gaat het gezelschap naar de tunnel voor de opening. naam:3 noteert u mij voor een proefabonnement van voorletters:m/v 6 weken voor 15,- straat nr Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder postcodestaand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin- P'aats:M nen zes maanden) telefoon: 3 noteert u mij voor een abonnement. De eerste e_majl twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik voor automatische incasso stem ik toe in betalen- afschrijving van mijn (post)bankrekening- maand met nummer: j j automatische incasso (€19,25). handtekening: a Per kwartaal automatische incasso 52.-). PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgege- D Per 'P?r In de colofon Kt, u nadere informatie aan. ™t°™t,sche incasso 198,-). Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice "71 321 4"00001 9" Antwoordnummer 123 4380 VB Vlissingen dl wo do vr a (postzegel niet nodig) VLISSINGEN - Een 26-jarige man uit de gemeente Goes is donderdagavond in Vlissingen aangehouden nadat hij tegen een lichtmast op het Bellamy- park was gereden. De automobilist was na de bot sing doorgereden. De bescha digde auto werd even later op een parkeerplaats in de Vlis- singse Scheldestraat terugge vonden. De bestuurder had samen met zijn passagier, een 42-jarige man, een taxi naar huis geno men. De politie hield de man thuis aanHij is meegenomen naar het bureau, waar bleek dat hij drie keer de toegestane hoeveelheid alcohol had gedronken. Zijn rij bewijs werd ingevorderd, hij kreeg een boete van 136 euro en moet voor de rechter verschij nen. De auto van de Goesenaar is zwaar beschadigd. Advertentie (Advertentie) Reserveer snel, want VOL VOL Tel. 0118-588299/276 Beautydag Lumia Nu voor €68,- Boekingsperiode tot 30/04/2002 NTER OPKIKKERTJE! ontvangst met koffie, thee en iets lekkers massage (±30 min.) lichaamspakking of gezichtsbehandeling (+40 min.) parrafinebadje voor de handen gezonde lunch gebruik van sauna en kuurbaden gebruik van badjas en handdoekenset U wordt om 09.15 uur verwacht. De behandelingen eindigen om 17.00 uur. Op dinsdag en woensdag is het ook mogelijk om 12.30 uur te beginnen, u betaalt dan 6,50 bij voor een diner i.p.v. lunch. De sauna blijft open tot 22.30 uur. Zelf evt. meenemen: badkleding voor het zwemparadijs en slippers (sauna zonder badkleding). .DE, PAREL. Babelweg 2, Domburg Fax: 0118-583668 E-mail: info@hofdomburg.nl Internet: www.roompot.nl Nieuw in de sauna! Infrarood sauna. Iedere V dinsdag van de maand (m.u.v. de feestdagen) damesdag. Nieuw in het kuurcentrum Op dinsdag en woensdag zijn wij nu ook s'avonds geopend voor diverse behandelingen. Vanaf 28 januari kunt u meedoen met onze cur sus voetreflexologie. Bel voor meer informatlel door Mieke van der Jagt 's-GRAVENPOLDER - Motor handelaar Koppejan in 's-Gra- venpolder moet de vier apparte menten die hij illegaal heeft gebouwd boven zijn zaak aan de Langeweg in 's-Gravenpolder ontruimen en afbreken. De ge meente Borsele dreigt met be stuursdwang als Koppejan de woning boven de motoren han del niet in de oorspronkelijke staat terugbrengt. Het huis boven de winkel en de werkplaats van Koppejan heeft als bestemming 'bedrijfswo ning'. Aanvankelijk werd de woning ook als zodanig ge bruikt. Toen de eigenaar ver huisde, liet hij er, zonder toe stemming, vier appartementen van maken. Bouwcontingent Die zijn niet alleen illegaal, om dat er geen bouwvergunning voor is afgegeven; ze passen ook niet binnen het toegestane maximum aantal woningen dat de gemeente in 's-Gravenpolder mag bouwen. Het is altijd een getouwtrek om nieuwe woon ruimte te ontwikkelen in de Borselse kernen. Het aantal huizen in het woningbouwcon- tingent is schaars en de gemeen te staat niet toe dat iemand er zomaar vier afsnoept. Daarbij heeft de brandweer de appartementen afgekeurd, om dat de wanden nauwelijks YERSEKE - Bij een aanrijding in Yerseke is een 43-jarige inzit tende van een lesauto gewond geraakt. Een 78-jarige automobiliste uit Vlaardingen verleende op de Kanaalweg geen voorrang aan cle lesauto. Het slachtoffer, dat achter in de lesauto zat, werd per ambulance naar het zieken huis gebracht, maar kon na be handeling naar huis. brandwerend zijn en vluchtwe gen ontbreken. Snelle ontrui ming is dus geboden, temeer daar de aanwezigheid van mo toren en een werkplaats het risi co van brand nog verhoogt. Het enige wat Koppejan met de woning boven het bedrijf kan doen is opnieuw in gebruik ne men als bedrijfswoning. Ook als de woning teruggebracht wordt in de oorspronkelijk staat, mag de motorhandelaar die niet aan derden verhuren. Burgemeester en wethouders hebben besloten het handhavingstraject voort te zetten en bestuursdwang toe te passen als de appartementen niet snel worden ontruimd. Aanpassen aan de brandveilig heidseisen is niet mogelijk, om dat de appartementen illegaal zijn gebouwd. GOES - De politie heeft gistermiddag in Goes en Vlissingen uren gezocht naar een tienjarige jongen uit Ritthem. De jongen zou om half twee vanuit Goes met een taxi naar een oppasadres in Vlissingen worden ge bracht. Toen hij daar niet arriveerde en hij ook niet meer op school bleek te zijn werd de politie ge waarschuwd. Een luisteraar van Om roep Zeeland zag de jon gen rond half zes bij de Scheldepoox-t lopen nadat hij op de x-adio van de vex-- missing had gehoord. Het kind is daarna naar .huis gebracht. Volgens de poli tie is de jongen gewoon aan de wandel gegaan en is geen sprake van ontvoe ring of enig ander mis drijf. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Annemarije Goudzwaard uit Zonnemaire en Gaby Heiligers uit Zierikzee, twee VMBO-leerlingen van de Ziex-ikzeese Pontes-scholen- groep, hebben twee van de drie hoofdprijzen in de wacht ge sleept van de internationale monumenten-fotowedstrijd. Het gaat om bijzondere afbeel dingen van de Nobelpoort en van een zuil van de Nieuwe Kerk. Hun winnende foto's gaan deel uitmaken van een reizende we reldexpositie. Verder worden ze ook afgedrukt in een catagolus die voorafgaand aan de Open Monumentendag 2002 ver schijnt. Tenslotte krijgen Goud- zwaard en Heiligers beiden een digitale camera én een diploma van de Raad van Europa. De of ficiële uitreiking van die diplo ma's vindt te zijner tijd plaats in Straatsburg. Docente Maria Coolen voor Culturele en Kunstzinnige Vorming (CKV) wil zich er sterk voor maken dat de twee prijs winnaressen daar persoonlijk bij aanwezig kun nen zijn. Inzet Coolen is niet alleen trots op het succes van Goudszwaard en Heiligers, maar vooral op de in zet van alle negentig VMBO- leerlingen die intensief in de weer zijn geweest tijdens het monumentenproject. Bij wijze van proef wordt CKV dit school jaar voor het eerst gedoceerd aan derdejaars leerlingen van het VMBO. Coolen zag in de uitnodiging van de gemeente om mee te doen aan een fotowedstx'ijd in het ka der van de Open Monumenten dag een mooie aanleiding er een groter project aan te wijden. De gemeente kwam over de brug met negentig wegwerp-came- ra's, zodat de leerlingen in klei ne groepjes aan de slag konden. Zij kregen de opdracht zestien foto's van een monument te ma ken. Vijf mooie foto's, vijf bij zondere opnamen bijvoorbeeld vanuit een opmerkelijke hoek of via een spiegeling in het water, vijf detailopnamen en één foto met alle leden van het subgroep je erbij. Uit de enorme hoeveel heid foto's maakte Coolen sa men met de leerlingen een selectie voor deelname aan zo wel de eilandelij ke als de inter nationale wedstrijd. Dat laatste gebeurde op eigen initiatief vanuit de school. Beschrijving Overigens bleef het niet bij fo to's. Er moest ook een beschrij ving worden gemaakt van het gekozen monument, er moesten voorwerpen of kledingstukken uit een bepaalde periode uit de histoxie van het gebouw worden gemaakt. Ook werd er een deskundige in gehuurd om met de foto's van de monumenten als achtergrond de hedendaagse scholieren in een flitsende videoclip te pre senteren. Volgens Coolen is ie dereen blij met de resultaten van dit project. Dat Goudzwaard en Heiligers ook nog eens twee van de drie landelijke hoofdprijzen in de wacht slepen, is een extra ver rassing- In de hal van de school is een tentoonstelling ingericht met de mooiste foto's van de ei- landelijke wedstrijd. Ook de spaarpot van Thim uit Middelburg moest aan de muntconversie geloven. Om dat hij al negen is, besloot zijn moeder dat zijn kleine fortuin maar gelijk op een echte spaarrekening moest, mét pinpasje. Het batikge bouw stond die middag vol mensen met ouderwetse gul dens en wisselwensen, maai de nieuwe rekeninghouder hoefde gelukkig niet achter aan te sluiten. Een aardige bankmevrouiv loodste hem en zijn moeder fluks naar een tafeltje opzij van de rijen wachtenden. Ze moest van alles van Thim weten, en overal wist de schrandere jongeman een klaar antwoord op. „En u bent zeker de ouder?" richtte de medewerkster uiteinde lijk het woord tot moeder. „Ja, natuurlijk'.", schalde Thim de bankhal door. Dat zie je toch zo: ik ben negen en zij is al eenenveertig, hoor!" Tja, domme vraag....

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 57