A RKE Fietsen is populair als recreatie PZC EN... WAAR GAAN WIJ IN FRANKRIJK MET ARKE NAAR TOE? 35 Papier Carnaval Cirque Tussendoor Reisbureau Keukenhof Lezingen en workshops Frankrijk, daar kun je met Arke voordelig met je hele gezin naar toe. Niet naar zomaar een paar bestemmingen. Nee, Arke heeft schitterende én uiterst voordelige bestemmingen door heel Frankrijk heen. Kies maar. Arke biedt u altijd een leuke én goedkope vakantie. Enkele voorbeelden uit de Arke Autovakanties Frankrijk brochure: BRETAGNE Camping l'Atlantique in Fouesnant Op slechts 400 m van het strand ligt deze veelzijdige camping, met zwembaden en tal van activiteiten. Per 6-persoonstent per nacht vanaf COTE D'AZUR Hotel Thomas in Cannes/Le Cannet Sfeervol 3-sierren hotel, met zwembad, op ca. 2 km van het strand en centrum van Cannes. Prijs op basis van halfpension. Per persoon per nacht vanaf AQUITAINE P&V Village Moliets in Moliets et Maa Ca. 2 km van de Atlantische kust, zeer geliefd bij surfers, ligt dit prachtige vakantiepark, met diverse types appartementen. Per appartement per nacht vanaf RHÖNE-ALPES 8 daagse culinaire autorondreis Schitterende culinaire rondreis door de Rhöne-Alpes met over nachtingen in karakteristieke accommodaties, waarbij u kunt genieten van de lokale gastronomie. BRETAGNE Hotel Mascotte in Saint Malo Tegenover het strand, op ca. 700 m van het centrum van Saint Malo. Sfeervol, huiselijk hotel. Per persoon per nacht vanaf AQUITAINE P&V Appartementen Les Terrasses d'Arcangues in Arcangucs Op ca. 7 km afstand van Biarritz en haar stranden, met veel water sportmogelijkheden. Per appartement per nacht vanaf PICARDIE Hotel Dolce Chantilly in Chantilly Schitterend 4-sterren hotel op slechts 40 km van Parijs. Het hotel heeft o.a. een gastronomisch restaurant. De ideale plaats voor een weekje weg. Per persoon per week vanaf Per persoon per nacht vanaf LOIRE Cuendet vakantiewoning Meung sur Loire Ruime 4-kamerwoning gesitueerd in een molen uit de 18e eeuw, gelegen in het centrum van het kastelengebied in de Loire. Per week vanaf En zo kunnen wij nog wel even doorgaan. Fijne locaties, prettige prijzen. Kiezen moeilijk? Vraag dan hulp aan uw Arke of Holland International reisadviseur, dan gaat u zorgeloos op weg naar uw volgende vakantiebestemming. GA LANGS BIJ EEN REISBURO VAN ARKE OF HOLLAND INTERNATIONAL EN HAAL DE ARKE AUTOVAKANTIES FRANKRIJK BROCHURE SNEL OP! Bel voor de dichtstbijzijnde: 0900 - 7347 2368. BENT U OOK ZO VERSCHRIKKELIJK AAN ARKE TOE? In De Zonnehof, het centrum voor moderne kunst in Amersfoort, zijn van 21 januari tot en met 24 februari reusachti ge papiersculpturen te bewon deren. Het publiek speelt hierbij een belangrijke rol, want de En gelse kunstenaars Glenn David son en Ann Hayes maken de kunstwerken ter plekke in over leg met de bezoekers. Bedoeling is dat uiteindelijk een op de stad Amersfoort gebaseerde sculp tuur tot stand komt. De discus sies beginnen op 21 januari, op de 3 le moeten de schetsen ge reed zijn en vanaf 8 februari is het kunstwerk te bewonderen. De Zonnehof, Zonnehof 4a, Amersfoort. Open van dinsdag tot en met vrijdag van 11 tot 17 uur, zaterdag en zondag van 12 tot 17 uur. Info: www.dezonnehof.nl of tel. 033-4633034. Carnaval is niet alleen een bierfeest. Gebaseerd op ou de tradities kan het gepaard gaan met veel (vr)olijkheid door bijzondere figuren en kos tuums. In Belgische plaatsjes als Stavelot, Fosses-la-Ville vindt het Laetare Carnaval plaats. Let wel: niet rond 10 fe bruari maar een maand later op 10,11 en 12 maart. Hansworsten dansen door de straten en on herkenbare personages, ge kleed in witte mantels en ge tooid met rode neuzen, voeren al grommend en knorrend merk waardige acts op. Info: Belgisch Verkeersbureau voor de Ardennen en Brussel, tel. 0900-2020107. Het Cirque du Soleil komt te rug naar Amsterdam met de voorstelling Saltimbanco. Deze voorstelling, die in 1995 in de hoofdstad zijn wereldpre mière beleefde, kent een cast met meer dan 50 internationale artiesten. De toegangsprijzen variëren van 26,77 euro tot 49,92 euro. Het circus strijkt van 14 februari tot en met 24 maart neer naast de Arena. Boe kingen onder meer via de VW- kantoren. Info: 0900-4004040 (0,55 euro p/rn). Het Noord-Nederlands Bu reau voor Toerisme (NNBT) biedt drie arrangementen aan als 'vakantietussendoortje'. In de provincie Groningen kreeg het de naam 'Opgeborgen', om dat men in een borg overnacht en er een bezoekt. Een borg is een steenhuis, dat tot de zeven tiende eeuw dienst deed als ver dedigingstoren. In Drenthe wordt een hunebed-fietsarran- gement aangeboden, waarbij vanuit Exloo veertien hunebed den worden aangedaan. De verveningen en turfwinning staan centraal in Friesland. Bij alledrie de arrangementen zijn twee overnachtingen plus ont bijt, informatiepakketten en toegang tot musea inbegrepen. In Friesland en Drenthe ook het diner. De prijs: Groningen 57,63 euro, Drenthe 124,79 euro en Friesland 135,23 euro. Voor de drie arrangementen gelden ver schillende perioden waarin kan worden geboekt. Inlichtingen: NNBT 0512- 585085 of www.nnbt.nl De VW start binnenkort een landelijke campagne om de organisatie nadrukkelijk neer te zetten als Reisbureau Neder land. ,,We willen de consument stimuleren een Nederland-va kantie te boeken bij de VW", zegt marketeer Erik Bos in Matchmaker, het blad van Toe risme Rereatie Nederland. In april worden onder meer een miljoen brochures huis-aan- huis bezorgd en komen er ad vertenties in regionale dagbla den. Op 21 maart opent de Keu kenhof weer (tot 20 mei) haar poorten en de VW-Noord- wijk haakt daarop in met een lentefietsocht die dagelijks ge reden kan worden. Een route van zo'n 25 kilometer voert de fietser langs bloeiende bollen velden en eindigt in de Keuken hof. Prijs: 16,50 euro (volwasse nen) en 13,50 euro (kinderen tot en met 11 jaar). Inclusief fiets route, koffie/gebak/limonade en entree Keukenhof. Info: tel. 071-3619355 of www.vvvnoordwijk.nl zaterdag 19 januari 2002 (Advertentie) In het sport- en evenemen tencomplex Merwestein in Nieuwegein is op 26 en 27 januari de Fietsvakantie- beurs. Zo'n vijftig deelne mers informeren de bezoe kers over fietsreizen. Ook zijn er stands met fietsacces- soires. Medewerkers van de verkeersbureaus van Frank rijk, Engeland, Oostenrijk, Ierland en Duitsland en ver tegenwoordigers van allerlei reisorganisaties behoren tot de 50 deelnemers. De in Woerden gevestigde Fietsvakantiewinkel was twintig jaar geleden de mede initiatiefnemer van deze beurs. Ook dit jaar is dit bedrijf verte genwoordigd. „Het eerste jaar waren erzo'n 10.000 belangstel lenden. Nu verwachten we er zo'n 7000. Dat heeft waar schijnlijk te maken met een soort algehele beursverzadiging die begint op te treden", zegt Mieke Sluyter, woordvoerster van de organisatie. Hoewel de belangstelling voor beurzen misschien afneemt, is er volgens het Landelijk Fiets- platform (deelnemer aan de beurs) in Nederland veel be langstelling voor fietsen. Met wandelen is het de populairste recreatieactiviteit. Volgens het Landelijk Fiets- platform trekken jaarlijks meer dan tien miljoen Nederlanders er met de fiets op uit voor een (dag)tocht of fietsvakantie. Belangstelling Volgens woordvoerster Sluyter zijn het vooral mensen met 'seri euze belangstelling' voor fiet sen die op de beurs af komen. „Op de Vakantiebeurs in Utrecht gaat het nogal eens om mensen die vooral zoveel moge lijk gidsen bij elkaar willen graaien. Maar bij onze beurs hoor je van de deelnemers dat de Tijdens de Fietsvakantie- beurs zijn er enkele lezingen en workshops die gratis toegan kelijk zijn. Presentatie en tijden onder voorbehoud. Zaterdag 26 januari (lezingen) 11.15 uur: Jeroen Fokker; Waar heen dit jaar? 11.45 uur: Clemens Sweerman; Kettlevalley Railway USA. 12.30 uur: Tropical Cyclist; Het vreemde Oosten. 13.00 uur: Isabelle Maenhout; Fietsjaar Limburg. 13.30 uur: Bart Aardema; Pata- gonië. 14.30 uur: André Maas; 750 ki lometer Vlaamse fietsroute. 15.00 uur: Bert Sitters; Op de fiets van Egmond naar Echter- nach. 15.45 uur: Cycletours; Fietsrei- zenprogramma. 16.15 uur: Peter Duijf; De Noordkaap, 7000 kilometer in drie weken. Zaterdag 26 januari (work shops) 11.15 uur: Floris Dierdorp; Hoe maak ik van twee fietsen een vouwfiets. 11.45 uur: Jeroen Fokker; Nooit meer verdwalen. 12.15 uur: Bart Aardema; Fiets route maken. 13.00 uur: Kor van Huiten; Sportmedische aspecten van fietsen op hoogte. 13.30 uur: Fred Snel; Fietsen op maat. 14.00 uur: Dick de Haan; Repa raties onderweg. 14.30 uur: Fred Snel; Fietsac- cessoires. 15.00 uur: Frank ter Braak; Lig fietsen, hoezo? 15.45 uur: Kor van Huiten; Nooit meer zadelpijn? Zondag 27 januari (lezingen) 11.00 uur: Peter Duijf; Ver weg en toch dichtbij, fietsen door België en Duitsland. 11.45 uur: Isabelle Maenhout; Vlaanderen. 12.30 uur: Marco Meijerink; West Afrika. 13.15 uur: Bart Aardema; Pata- gonië. 14.15 uur: Bert Sitters; Op de fiets van Egmond naar Echter- nach. 14.45 uur: André Maas 750 kilo meter Vlaamse Fietsroute. 15.15 uur: Clemens Sweerman: Fietsen langs de noordgrens van het Romeinse Rijk. 15.45 uur: Cycletours; Fietsrei- zenprogramma 16.15 uur: Tropical Cyclist; Het Vreemde Oosten. Zondag 27 januari (workshops) 11.15 uur: Floris Dierdorp; Hoe maak ik van twee fietsen een vouwfiets? 11.45 uur: Ronald Nihot; Fiet sen met kinderen. 12.45 uur: Kor van Huiten; Sportmedische aspecten van fietsen op hoogte. 13.15 uur: Fred Snel; Fietsen op maat. 14.00 uur: Marten Gerritsen; Reparaties onderweg. 14.30 uur: Fred Snel; Fietsac- cessoires. 15.00 uur: Bart Aardema; Fiets route maken. 15.45 uur: Marten Gerritsen; Reparaties onderweg. 16.15 uur: Kor van Huiten; Nooit meer zadelpijn. Op een winderige dijk op Voorne. foto Joep van der Pal/GPD De Fietsvakantiebeurs is in het sport- en evenementencomplex Merwestein aan het Merweplein 1 in Nieuwegein. Geopend: op 26 en 27 januari van 10.00 tot 17.00 uur. Toegang (inclusief FietsFit- Experience): 10 euro (kinderen tot 12 jaar 3,50 euro). Merwestein is gemakkelijk bereikbaar met het openbaar vervoer: het is mogelijk om vanuit Utrecht of IJsselstein de sneltram te nemen richting Nieuwegein-Zuid. Halte Merwestein ligt op 2 minuten van het sport- en evenementencomplex. Meer informatie over de beurs: 030-6046475 en internet www.fietsvakantiebeurs.nl. Meer informatie over het Fietsplatform: 033-4653656 en internet www.fietsplatform.nl bezoekers echt geïnteresseerd zijn. Ook dit jaar kunnen de be zoekers weer direct reizen boe ken en daar wordt flink gebruik van gemaakt", aldus Sluyter. Het is de bedoeling dit jaar een 'extra brede doelgroep' te berei ken. Tijdens de Fietsvakantie- beurs kunnen bezoekers kennis maken met een ligfiets. Zij mo gen een proefritje maken en me de naar aanleiding van deze er varing wordt de Vakantiefiets van het jaar gekozen. Ook is er een stand met fietsac- cessoires ingericht door Zwerf kei. Verder is een groot gedeelte van de beurs gereserveerd voor Vlaanderen. Toerisme Vlaande ren en de provinciale VW's be steden aandacht aan de fiets- mogelijkheden in Vlaanderen. Extra aandacht is er voor een 750 kilometer lange fietsroute die door vijf Vlaamse provincies leidt. Tijdens de beurs zijn er ook lezingen. Wie niet zo lang stil kan zitten, kan terecht bij de FietsFitExperience waarbij in- lineskaten, aerobics en fitness aan bod komen. In het nabij ge legen zwembad zijn aquaro- bics-sessies. Mare Brink Het is heerlijk uitwaaien op de fiets in de streek achter Antwerpen, klein Brabant genaamd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 35