Dorpsschouw blijkt waardevol PZC PZC Middelburg wil parkeergarage Houttuinen kopen Geen paaltjes bij basisschool Drankrijder stapt in taxi na ongeval Kwetsbare bomen Veere onderzocht Veere denkt over duurder kaartje voor bad Serooskerke 15 Wethouder maakt inspectierondje langs ergernissen Grijpskerke Brede school krijgt beeld Tavares Nieuwe glijbaan Den Inkel Rijverbod voor drankrijder Rijbewijs drankrijder ingevorderd Tracébesluit Zoomweg-Noord Inloopochtend over whiplash Nieuwe gemeente Hulst op zoek naar secretaris zaterdag 19 januari 2002 door Miriam van den Broek GRIJPSKERKE - Kuilen in de weg, brandgangen die soms blank staan en bomen die half over de stoep hangen. De dorps raad Grijpskerke heeft gisteren alle punten in het dorp die voor verbetering in aanmerking ko men, getoond aan wethouder K. Houmes en gemeenteambte naar F. Jonkers. Het was de eer ste keer in de gemeente Veere dat er een dorpsschouw gehou den werd. „Ik ben ook best een beetje ze nuwachtig", lacht Houmes aan het begin van de twee uur du rende tocht. „We gaan kijken hoe dit verdoopt en wat voor werk er allemaal uit voortvloeit. Als het bevalt, willen we zoiets in alle kernen gaan doen." Het is tien uur. Na een kop koffie gaan de afgevaardigden van de gemeente en K. Sengers en P. Sneltjes van de dorpsraad te voet op pad. De dorpsraad heeft alle klachten en opmerkingen van dorpsbewoners geïnventa riseerd en legt die ter plaatse voor aan de gemeente. Meteen aan de Loodholseweg heeft de dorpsraad de eerste waag. „Zou de sirenemast naar het plekje aan het einde van de begraafplaats kunnen gaan, in plaats van naar de Cornelis Vis- straat? Het terrein bij het kerk hof is er geschikt voor. Bij de Cornelis Visstraat neemt de si renemast het zicht op onze kerk weg. Datzou jammer zijn. Het is de enige kerk in Nederland die twee dakjes heeft met een toren ertussen." Op de kruising met de Gasthuis straat wijst Sengers op de ver keersborden op de stoep. „Moe ten die zo ver tegen de weg aan staan? Vrachtwagenchauffeurs die de bocht nemen, rijden de palen er soms uit. Kunnen de borden een beetje verder naar achter?" Aan dat punt kan de gemeente weinig doen, vertelt Jonkers. „Er zijn regels die voorschrijven waar en hoe de borden geplaatst moeten wor den. De borden hier, staan vol gens die normen. Bovendien vraag ik me af of we op voor hand moeten reageren op stuur fouten van chauffeurs." Onderhoudsplan Over de kuilen en verzakkingen in de weg, legt Jonkei's uit dat al die zaken opgenomen zijn in een onderhoudsplan voor de ko mende jaren. Ook plekken die na een regenbui onder water blijven staan, zijn bij de ge meente bekend en staan op de agenda. Een andere grote wens, een dertig-kilometerzone in het dorpstaat eveneens op het punt ingewilligd te worden. Nieuw voor de gemeente is de VLISSINGEN - Een 26-jari- ge man uit de gemeente Goes is donderdagavond in Vlis- singen aangehouden nadat hij tegen een lichtmast op het Bellamypark was gere den. De automobilist was na de botsing doorgereden. De be schadigde auto werd even la ter op een parkeerplaats in de Vlissingse Scheldestraat te ruggevonden. De bestuui'der had samen met zijn passagier, een 42-ja- rige man, een taxi naar huis genomen. De politie hield de man thuis aan. Hij is meegenomen naar het bureau, waar bleek dat hij drie keer de toegestane hoeveelheid alcohol had ge dronken. Zijn rijbewijs werd ingevor derd, hij kreeg een boete van 136 euro en moet voor de rechter verschijnen. De auto van de Goesenaar is zwaar beschadigd. vraag of een van de twee ringrij- banen op de Kerkring ver plaatst kan woi'den naar het ge deelte voor het dorpshuis. „Het verkeer wordt er door ge stremd", vertelt Sengers. „Het gevolg is dat het door-gaand ver keer door de Bexmwei gaat. Dat veroorzaakt veel overlast. Ook het café is door de ringrijbaan slecht te bereiken. Dat kan alle maal voorkomen wox-den door de baan te verleggen." Dat lijkt een praktische oplossing, laat Houmes weten. „We zullen dit bespx-eken met de xingrij ders vereniging." Hinderlijk In de Cornelis Visstraat stuit het gezelschap op een coniferen- haag die hinderlijk over de stoep hangt. „Je haag hangt over", zegt Houmes tegen de ei genaar die toevallig buiten is. „Nou, een paar centimetertjes maar-", antwooi'd hij. „Toch kan een kinderwagen er niet langs", reageert de wethouder. „Dan haal ik de voorste boom er wel uit", besluit de man. „Zo", be sluit Houmes, „weer een pro bleem opgelost." Nu de wethouder toch met de bewoner aan de praat is, vx-aagt Houmes of de man verder nog opmerkingen heeft. „Ach", zegt de man, „over het dorp niet. Maar ik wil wel eens wat minder onroex-endgoed-belasting beta len." Gezien worden Als na twee uur alle sti-aten be sproken of bezocht zijn, conclu deert Houmes dat hij de dorps schouw waardevol vindt. „Het was misschien alleen een beetje te gedetailleex-d. Misschien moeten we dat de volgende keer anders doen. De schouw volle dig uitbesteden aan een ambte naar zie ik niet zo zitten. Het is juist waai-devol als iemand uit het college meeloopt. De inwo ners zien dan ook eens dat we hun dorp bezoeken - ik zag al thans op verschillende plekken mensen naar ons kijken vanach ter de gox-dijnen." Alle punten die naar vox-en zijn gebx-acht, worden door Jonkers nog eens opgeschreven en voor zien van een tijdsplanning waarin het euvel verholpen wox-dt. Wethouder Ko Hounxes, Peter Sneltjes van de dorpsraad, Fraxxs Jonkers van de genxeente Veex-e en Klaas Sengers van de dorpsraad, (vlnr) foto Ruben Oreel MIDDELBURG - De Braziliaanse kunstenares Ana Maria Tavares mag een beeld ontwerpen voor bij de Brede School in de Middelburgse Magistraatwijk. B en W van Middelbux-g hebben daarvoor geld uitgeti'okken. Tavares exposeex-de in de herfst van vorig jaar in De Vleeshal. Directeur R. Wolfson van de Stichting Beeldende Kunst Middelbux-g (SBKM) hoopt dat het beeld voor de zomer klaar is. Hij heeft nog geen idee wat Tavax-es gaat maken. De kunstenares maakt pas een schets ontwerp, zodra zij de definitieve opdracht binneiiheeft. Tij dens een bezoek aan Middelburg heeft zij de locatie van de Brede School alvast bezocht en gespi'oken met de architect van het gebouw. KRUININGEN - Zwembad Den Inkel in Kruiningen krijgt een nieuwe watex-glijbaan. De stichting heeft daaxvoor een bouwaanvraag ingediend bi] de gemeente Reimex-swaal. De glijbaan van ruim vijf meter hoog past niet in het onlangs vastgestelde bestemmingsplan buitengebied, dat voor recre atiedoeleinden een maximale hoogte van slechts drie meter toestaat. Toch willen burgemeester en wethouders aan de plannen meewerken, omdat de nieuwe glijbaan grotendeels verscho len ligt achter het overdekte zwembad en hoog opgaand groen. Om de komst van de glijbaan mogelijk te maken zal de gemeente een artikel-19 procedure volgen. GOES - Een 35-jarige man uit de gemeente Goes is gister nacht op de Middelbiu-gsestraat in Goes aangehouden we gens het i'ijden onder invloed. Hij had twee maal de toegesta ne hoeveelheid alcohol gedronken. De man kreeg een proces-verbaal en een rijverbod van vijf TERNEUZEN - Een 53-jarige Tenxeuzenaar moest gister avond op de Bachlaan in zijn woonplaats zijn rijbewijs inle veren voor i-ijden onder invloed van alcohol. Uit een blaastest bleek dat de man ruim 3 maal de toegestane hoeveelheid had gedronken. Hij ontving tevens een dagvaarding. DEN HAAG - De aanleg van de Zoomweg-Noord, het nog ontbrekende stukje Rijksweg A4 tussen Bergen op Zoom en Dinteloord, is procedureel een stapje dichterbij gekomen. Mi nister Netelenbos van Verkeer en Waterstaat maakte gisteren bekend dat zij een tracébesluit heeft genomen voor twee delen van de Zoomweg-Noord, bij Bei-gen op Zoom en Klutsdorp, die eerder via een gerechtelijke procedure waren vernietigd. Tegen het nieuwe tx-acébesluit kan nog bezwaar woi'den aan getekend. Voor het belangrijkste knelpunt in het tracé, bij Steenbergen, verwacht Netelenbos in de loop van dit jaar een besluit te kunnen nemenVerkeer en Watex-staat wilde de weg bij Steen- bex-gen aan de oostzijde leggen, maar bewonersgroepen maakten daar met succes bezwaar tegen. Zij willen de weg aan de westzijde var de plaats. Netelenbos laat daar nog on derzoek naar doen. De bedoeling is de Zoomweg-Noord aan te leggen als tolweg, als onderdeel van een doorstroomroute tussen Zaandam en de Belgische grens. Alleen dan kan de Zoomweg-Noord nog voor 2010 worden gerealiseerdwant het Rij k heeft tot die tij d geen geld gereserveerd voor dit stukje A4, dat bij Bergen op Zoom aansluit op de A58 richting Zeeland. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De overname van de parkeergarage onder het winkelcentrum Achter de Hout tuinen kost de gemeente Mid delburg 885.000 euro. Daar naast is de gemeente nog ruim 450.000 euro kwijt aan de in richting van de garage. Het winkelcentrum moet in mei van dit jaar klaar zijn, ander half jaar later dan oorspx-onke- lijk de bedoeling was. De bouw van het centrum lag een tijd stil omdat px-ojectontwikkelaar Vi- nium failliet ging. Het Eindho- vense Straet Holding heeft het centrum vervolgens gekocht. De gemeente wil de parkeei-ga- rage graag zelf beheren. „In de eei-ste plaats om het parkeeri-e- gime in eigen hand te houden", zegt wethouder R Bnxinooge. De twee andere parkeergarages zijn ook van de gemeente. Dooi de nieuwe garage ook te exploi teren, is een parkeerkaartje in de ene garage straks even duur REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl als in de andex-e. Bovendien kan de gemeente straks de ope ningstijden bepalen. De par- keei'garage wordt openbaar en is dus niet alleen toegankelijk voor klanten van het winkel- centnxm. Het gemeentebestuur geeft de voorkeur aan koop boven huur, omdat dat meer zekerheid geeft in de toekomst. Koop heeft nog een vooi'deel, volgens Bruinoo- ge. „We willen graag dat de rot zooi daar een keer opgeruimd wordt, laat ik het maar gewoon zo zeggen. Dat vinden we be langrijk. Met de aankoop geven we een stimulans voor de ont wikkeling van het winkelcen trum." De gemeente betaalt Straet Holding 885.000 euro. Daar voor krijgt ze de pai'keergai-age en het eeuwigdui-end recht van opstal. Straet Holding levert de garage 'sleutelklaar' op. Dat wil zeggen dat de gebreken die de gai'age nu nog vertoont, op kos ten van het Eindhovense bedrijf worden verholpen. Zo bleek bij voorbeeld het gebouw niet wa terdicht te zijn omdat de vloer niet tegelijkertijd met de wan den was gestort. „De garage was kwalitatief niet zo sterk", geeft de wethouder toe. „Nu wordt de kwaliteit voor ons op een accep tabel niveau gebracht." Voor de inrichting van de garage is de gemeente nog eens ruim 450.000 euro kwijt. Voor dat geld worden parkeerautomaten gekocht, slagbomen en speed- gates geplaatst en krijgt de ga rage een aansluiting op het par- keergeleidingssysteem, zodat automobilisten kunnen zien of er nog een plaatsje vrij is. Het exacte aantal parkeerplaatsen is afhankelijk van de manier waarop de garage wordt inge- i-icht. Waarschijnlijk worden het er 85. De gemeenteraad beslist op maandag 28 januari over de aankoop van de parkeergarage. BERGEN OP ZOOM - De Whip lash Stichting Nedeiiand houdt op woensdag 6 februari een inloopchtend voor whiplashpa- tiënten. Deze wordt gehouden in het zie kenhuis De Lievensberg in Ber gen op Zoom en duurt van 10.00 tot 12.00 uur. i: Doordat automobilisten op de smalle stoep voor de school parkeren, moeten ouders met hun kinderen over de weg lopen om naar de ingang te komen. foto Ruben Oreel door Ab van der Sluis RITTHEM - Bij de christelijke basis school De Burcht-Rietheim in Ritthem komen geen paaltjes aan de rand van het trottoir om parkeren onmogelijk te ma ken. B en W van Vlissingen hebben een verzoek van het schoolbestuur en de me dezeggenschapsraad afgewezen. Volgens het college is de verkeersveiligheid niet in gevaar. De verkeex-ssituatie bij de school aan de Visvlietsti-aat is al jaren onderwerp van gespx-ek tussen de school, medezeggen schapsraad en ouderraad. Voor de school ligt een met al te brede stoep. Ouders met een kinderwagen of met twee kinderen aan de hand kunnen daar net op lopen. Helaas, aldus de school in een bx-ief aan de gemeente Vlissingen, komt het regelmatig voor dat automobilisten met-twee wielen half op op het trottoir staan. Ondanks oproepen in het dorpskrantje, persoonlijk aanspreken van personen, on der meer door de politie, is de situatie niet vex-beterd. Gevolg van de her en der geparkeex-de au to's is dat ouders met kinderen via de straat naar de ingang van de school moe ten. De stoep is geblokkeerd. Schoolbe stuur, directie en de medezeggenschaps raad vroegen het gemeentebestuur onlangs of het niet mogelijk is paaltjes neer te zetten op plekken waar automobi listen hun wagen half op de stoep parke- x'en. B en W van Vlissingen hebben de school laten weten dat naar de mening van het college de vei'keersveiligheid niet in het geding is. Ook na intern overleg, is beslo ten om geen paaltjes te plaatsen. De ge meente heeft de school wel beloofd de po litie vaker in te schakelen om verkeerd gepai'keerde auto's te bekeuren. door Miriam van den Broek VEERE - Vijftien bomen in de kern Veere worden gescand op sterkte. Aanleiding daarvoor is de storm van 8 november. Op de Kaai waaide toen een grote monumentale iep op het Rabo- bankkantoor. De boom veroor zaakte materiële schade. Inwo ners maakten zich daarop zorgen over de veiligheid van andere bomen. Pas toen de omgewaaide boom op de grond lag, kon de gemeen te constateren waarom de iep niet meer bestand was tegen de stox-m. Ter voorkoming van der- gelijke vervelende verrassin gen, wil de gemeente een aantal kwetsbare bomen in de kern na der onderzoeken. Jaarlijks worden alle gemeente lijke bomen onderwoi*pen aan een conti'ole. Dat is voox-al een visuele inspectie. Met de be perkte technische hulpmidde len die er bij gebruikt worden, is het niet mogelijk inwendige ge bleken bij een boom teconstate- ren. Het kemhout bij de omge waaide boom, bleek vanaf het maaiveld tot een hoogte van 1,60 meter te zijn weggerot. Bij de gemeente wox-dt vermoed dat dit te maken heeft met de boor gaten waarlangs de iepen tot 1987 werden geïnjecteerd. Te genwoordig worden de bomen ingeënt met een injectienaald van drie millimeter. Gespecialiseerde bedrijven be schikken over een Picus Tomo- graaf. Dit instrument meet aan de hand van radiogolven de kwaliteit van het houtweefsel. Door de kwetsbare bomen in Veere met dit appai'aat te scan nen, wil het gemeentebestuur het risico op ongelukken flink verlagen. Het college merkt op dat nooit de garantie kan wor den gegeven dat de boom niet zal omwaaien. „Er zijn nog ge noeg andei'e oorzaken die de stabiliteit van een boom in ge vaar kunnen bi'engen." Het scannen van de bomen kost de gemeente 130 euro per bóom en vindt waarschijnlijk nog deze maand plaats. door Miriam van den Broek DOMBURG - Het Veerse ge meentebestuur wil de toegangs prijs van zwembad de Goudvij ver in Serooskerke gedurende drie jaar met tien procent ver hogen. Dat staat in een lijst met mogelijke verbeterpunten voor de exploitatie van het zwem bad. Tijdens een commissievergade ring in december over de toe komst van het zwembad, kwam de dorpsraad met tien sugges ties voor een minder verliesge vende exploitatie. Ook raadsle den kwamen met tips. Het college is daarmee aan de slag gegaan. Dat heeft geresxxlteerd in de lijst met dertien punten. De toegangsprijs van het bad wordt al een aantal jaren trend matig verhoogd. Nooit is over wogen een verhoging te gebnxi- ken voor een betere exploitatie. Sportfondsen Nedei'land, die het beheer van de Goudvijver heeft onderzocht, adviseei-de een tariefsverhoging van tien pi-ocent gedurende drie jaar. Dat kan omdat in vergelijking met soortgelijke zwembaden in Nedei'land, de inkomsten per bezoeker in Serooskerke achter zijn gebleven. Badenkaart Een ander toegangskaarten )systeem is volgens het gemeen tebestuurgeen ovei'bodige luxe. Mensen met een 10-badenkaait of een los (enkel) kaartje kunnen de hele dag de Goud vijver in en uit lopen. Doordat de kassa niet voortdurend bezet is, kan moei lijk gecontroleerd worden. Er zijn wel andere toegangssyste men te bedenken, maar daar heeft de gemeente voor dit jaar financieel geen rekening mee gehouden. Het college wil dit punt met de dorpsraad en de be drijfsleider van het zwembad bespreken. Het voorstel van de dorpsraad voor kleinschalige horeca bij het bad, wijst het college af. Ook de uitbreiding van speelvoor- zieningen is gezien de kosten niet gewenst. Het schoolzwem men in de Goudvijver moet evenmin bevorderd worden, zegt het college. Anders moeten de uitgangspunten voor het schoolzwemmen aangepast worden, terwijl de scholen toch geen klachten hebben over de huidige zwemlessen in Vlissin gen en Domburg. Het is volgens B en W de moeite waard uit te zoeken of een wijzi ging van de openingstij den leidt tot een betere exploitatie. En het werk aan de kassa en hand en spandiensten kunnen mooi door vrijwilligers worden ge daan. Het voorstel van de dorpsraad, een isolatiedeken aan te bren gen, moet nog verder besproken worden. Debedrijfsleiderisvol- gens het college nog niet over tuigd van het nut van zo'n de ken. De gemeente kan navragen hoeveel energie ermee bespaard wordt. Wat dix-ect bijdraagt aan een lager tekort, is een effectie vere inzet van de administratie uren. Het gemeentebestuur no digt de dorpsraad uit, voorstel len te doen over mogelijke extra activiteiten in het bad. De keuze voor zondagsopen stelling wordt nog onderzocht. Raadslid J. Paairiekooper van de SGP gaf tijdens de bewuste commissievei"gadering aan dat zondagsopenstelling leidt tot een verhoging van het exploita tietekort. Over een intensievere promotie van het zwembad wil het college met de dorpsraad en de bedrijfsleider van gedachten wisselen. Het laatste punt op de lijst is sponsoring. De gemeente bena drukt dat ze zelf niet in de posi tie is bedrijven hiervoor af te gaan. De dorpsraad zou dat wel goed kunnen. HULST - De procedure voor de benoeming van een gemeente secretaris voor de nieuwe ge meente die na de fusie van Hulst en Hontenisse ontstaat, is in gang gezet. De Bijzondere Ondernemings raad van de gemeenten heeft de ze week het functieprofiel voor de baas van de nieuwe ambtelij - ke organisatie vast gesteld. Hulst en Hontenisse gaan per 1 januari volgend jaar op in de nieuwe gemeente Hulst. De be oogd gemeentesecretaris moet ruim voor die tijd al aan de slag. Zodra zijn benoeming x'ond is, treedt de huidige secretaris H. Edink terug. De nieuwe ge meentesecretaris gaat aan de slag als projectleider herinde ling en interim-secretaris van «Hulst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 15