Visie op verkeer roept vragen op PZC \%n winter is onze Studenten Groencollege lichten uiensector door Kapsalon geeft lichtsignalen Zicht op Goes verandert Hef mooiste s 16 Verton :'QpO Veel verschillende ideeën over oplossing verkeersdrukte op informatiebijeenkomst lezers schrijven weekenddiensten Cliëntenraden Beveland willen uitkering op niveau gulste gemeente Belastingen Theater II Activiteiten in de natuur Ook Vlissingen moet op zoek naar plek disco's CDA Reimerswaal wil op lijst met ChristenUnie vrijdag 18 januari 2002 Verton Schoenen doet iwveer een stijlvöl® aanbod- Tijdens onze 2e ronde uitverkoop is onze gehele winter collectie nu nóg meer euro's. Dus, profiteer nü van het mooiste van [assortiment n van alle rken Uitdager Schoenen door Mieke van der Jagt GOES - Langzaam maarzeker verdwijnt het vertrouwde zicht op Goes vanuit de Michiel de Ruyterlaan achter het beton van de Stadspoort: het nieuwe complex van kantoren en appartementen, dat vanaf de zomer het gezicht van Goes moet bepalen. Aannemer Hillen Roosen trekt met kabels en kranen verdieping na verdie ping de lucht in. Daarmee verandert, na de sloop van het Bekhof, nu alweer bijna tien jaar geleden, het beeld waaraan de Goesena- ren gewend waren geraakt, drastisch. Onder de Stadspoort komt een parkeergarage, de eerste in Goes, en daar bovenop 63 woningen, verschillende kantoren en een pas sage, die van de rotonde naar de Muziekschool loopt. De bouw vordert in rap tempo en moet ergens in de zomer zijn voltooid. foto Willem Mieras afgeprijsd in keiharde iak allerlaagste---—- prijzen... door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Ieder voordeel heeft z'n nadeel. Die gevleugel de uitdrukking van voetbalpro fessor Cruijff gaat volgens een aantal Zierikzeeënaren ook op voor de ideeën in de module 'verkeersstructuur' van de structuurvisie Zierikzee. De plannen om het verkeer in Zie rikzee in betere banen te leiden roepen nogal wat vragen op, zo bleek gisteravond tijdens een informatiebijeenkomst over de structuurvisie. „Verkeer is net water. Het zoekt altijd de kortste weg", hield D. van der Baan zijn gehoor giste ren voor. Hij is afkomstig van adviesbureau Royal Haskoning, dat door de gemeente is inge huurd voor het opstellen van de module verkeersstructuur. Waarmee hij maar wilde zeggen dat verkeer vaak daar komt waar je het niet wilt hebben, omdat het dan overlast veroor zaakt. Wil je dat veranderen, dan zul je moeten gaan werken met een richtingsverkeer en het afslui ten van straten voor gemotori seerd verkeer. In de module verkeersstructuur wordt onder meer de suggestie gedaan om eenrichtingsverkeer in te stellen op een gedeelte van de Nieuwe Haven. Verkeer zou dan via de Nieuwe Haven Zierikzee alleen uitkunnen via de in het verleng de van de Nieuwe Haven liggen de Hoofdpoortstraat. Volgens een van de bezoekers van de informatieavond is dat puur verplaatsen van het pro bleem. „Want een hoop mensen uit nieuwbouwwijk Poortam bacht gaan nu via de Nieuwe Haven de stad uit. Dat verkeer zou dan allemaal op de Laan van Saint Hilaire terechtko men." Hetgeen daar dan weer problemen zou geven, aldus de spreker. Een ander pleitte voor ontslui ting van genoemde ni euwbouw- wijk via de Klerksweg die op de N59 tussen de Schouwse West hoek en Zierikzee uitmondt. Geen goed idee, volgens wet houder C. Veerhoek (verkeer en vervoer). Hij stelde dat er in de wijk nu hoofdstraten zijn, de Scheldestraat en de Haring- vlietstraat, waarlangs het ver keer de wijk uitkan. En dat kan maar beter zo kan blijven. „Je moet via de hoofdstraten een wijk ontsluiten, en niet via haarvaten." Enige discussie ontstond ook over de plannen tot aanpassing van de aanrijroute naar Zierik zee vanuit de richtingen Rotter dam en Goes. De gemeente speelt met verschillende ge dachtes. Mogelijkheid is aanleg van een Randweg, gekoppeld aan een nieuwe tracé van de N5 9 richting Westhoek of een Rond weg die met een boog om Zierik zee heenloopt maar wel uit mondt op het bestaande tracé van de N59. Ook mogelijk is het verlagen van het deel van de N59 dat langs buitenwijk Malta loopt en daar voor geluidsoverlast zorgt, gekoppeld aan vergroting van de capaciteit van de rotonde bij het busstation. Onderzoek moet echternoguitwijzen of dit alter natief technisch haalbaar is. Over de vraag welke optie het beste is bleken de meningen ver deeld. Op donderdag 7 februari wordt een discussie-avond gehouden over de modules verkeersstruc tuur, stadssilhouet en bedrij vigheid en industrie van de structuurvisie. Op dinsdag 26 februari volgt dan een bespre king in de commissie Ruimtelij ke Ordening en Economische Zaken (ROE Z). zaterdag 19 en zondag 20 januari 2002 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 SCHOUWEN-DUIVELAND Huisartsen: Zierikzee, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: C. H. G. Daniëls, Kievitstraat 2, Zierikzee, tel.(0111)413410. Spreekuur van 11.00-11.30 uur. Schouwen-Westhoek en Brouwers haven, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: L. A. M. Bruel en J. J. Roth,tel. (0111) 691280, Zaterdag: locatie Scharendijke: Dijkstraat 32 te Scharendijke. Zondag: Brouwershaven: locatie Markt 32; Spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, IMieuwerkerk en Oosterland, vrij. 17.00-ma. 08.00 uur: E.C.M. Moons, Weth. van Klinkenstraat 10, Nieuwerkerk, tel. (0111) 641810. Tandartsen: A. Broeie, Meekrabstraat7, Brouwersha ven, tel.(0111) 691588. Spreektur 16.30-17.30 uur. Apotheken: Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel. (0111) 412906, geopend za. van 09.00-12.30 uur en van16.30 -17.30 uur. Zo. van 12.00- 12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Oosterschelde Thuiszorg: Dierenartsen: Weekenddienstartsen Schouwen-Dui- veland voor spoedgevallen bereikbaar via telefoon 412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. door Ron Magnée KAPELLE - Iedere bijstands gerechtigde moet een uitkering krijgen op het niveau van de best betalende gemeente. Dat is in het kort de mening die de cliëntenraden gisteren luid keels verkondigden. Plaats van handeling was het Kapelse ge meentehuis, waar een nieuwe, uniforme bijstandsregeling voor de Bevelanden ter sprake kwam. De geplande invoeringsdatum van het nieuwe systeem komt hiermee wel in gevaar. De be- trokken gemeenten houden nu rekening met een invoeringsda tum van 1 juli. De vijf gemeen ten van het Bevelandse be- stuursoverleg - Borsele, Goes, Kapelle, Reimerswaal en Noord-Beveland - willen hun bijstandsverordening gelijk trekken. In de nieuwe, voorge stelde regeling is er nog maar sprake van vier soorten verla gingen en toeslagen. Gevolg is dat sommige bijstandsgerech tigden erop vooruit gaan - zoals in Reimerswaal - en andere erop achteruit gaan - zoals in Goes. Dat kon bij de cliëntenraden geen genade vinden. Iedereen moet een uitkering krijgen op het niveau van de best betalende gemeente, zo stelden de afge vaardigden voor. Uit het diepst van ons hart willen wij u danken voor alle warmte en genegenheid, die wij mochten ontvangen in de periode van ziekte en na het overlijden van onze lieve moeder, dochter, zus, schoonzus en tante NELLA VAN DEN HOEK Hel is een grote bemoediging te ervaren dat er in moeilijke tijden vrienden om je heen staan. Belinda Michel E. J. P. van den Hoek-Beije Bram en Ca trien neven en nichten Kerkwerve, januari 2002. Voor uw blijk van medeleven na het overlijden van onze broer, zwager en oom JOHANNES KEMPENEERS Jo zeggen wij u hartelijk dank. G. Priem-Kempeneers H. J, Bal-Kempeneers W. Bal Johnny Bruinisse, januari 2002. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. De Schouwse sociaal-democra ten zeggen dat ze zich realise ren, dat de kiezer niet op belas tingverhoging' zit te wachten (PZC 16-1). Dat hebben ze zeer juist ingeschat. Sterker zelfs. De burgers van Schouwen-Dui- veland vinden dat zij meer dan genoeg belasting betalen. Waar halen de sociaal-democraten de euvele moed en arrogantie van daan om belastingverhoging te vragen. Wanbeleid van vorige jaren en toekomstig beleid wil len ze met belastingverhoging' door de burger laten betalen. De twee wethouders en de nodige raadsleden van de PvdA zijn mede verantwoordelijk voor het wanbeleid van cle afgelopen ja ren. In hun verkiezingsprogramma zouden zij minstens duidelijk moeten maken hoe ze deze fou ten denken te herstellen. Wat meer creativiteit van de sociaal democraten zal door de burgers zeer op prijs worden gesteld. Als ze ondanks deze aanbevelingen toch nog geld nodig denken te hebben, dan heb ik een tip: klop eens aan bij Stichting' Renesse. Het kan niemand ontgaan zijn dat deze stichting met miljoe nen strooit voor 'leuke dingen'. Het is bekend dat de Stichting Renesse destijds is gestart met gemeenschapsgeld. Kiezers van Schouwen-Duive- land, kies bewust. Joop van den Noord Oosterscheldestraat 42 Zierikzee Als regelmatige bezoeker van concerten en als theater- en or- gelliefhe'ober doet het mij deugd te lezen (PZC, Lezers Schrijven 16-1) dat de heer Huisman uit Oosterland veel genoegen beleefde aan een druk bezocht en geslaagd Promcon- cert in de Nieuwe Kerk te Zie rikzee. Naar mijn mening geeft hij daarmee, wellicht ongewild, haarscherp aan hoezeer dit ge bouw, in zijn huidige voirm, ge schikt is voor concerten en an dere culturele evenementen voor een wat groter publiek. Echter, dat orgelliefhebbers een afkeer zouden hebben van dit soort activiteiten, lijkt mij een grote misvatting. Ik ken veel or ganisten en andere liefhebbers van het prachtige Kam en Van der Meulen orgel, maar dat zijn beslist geen cultuurhaters; inte gendeel zou ik zeggen. Een thea ter in de Nieuwe Kerk is een on zalig plan, waarvan velen met mij hopen dat het nooit zal doorgaan. Wat we op Schouwen nodig hebben, is een nieuw te bouwen theatervoorziening. Zoiets mag best wat kosten, ook al is dat 12 miljoen euro. Mis schien duurt het een paar jaar en moeten we even improviseren. Echter, het ge'meentebestuur van Schouwen-Duiveland heelt zich zo vindingrijk getoond in het vinden van fondsen voor een prestigieus gemeentehuis, dat ik erop vertrouw dat die miljoe nen voor een nieuw theater er ook wel zullen komen. Ton Kranendonk Jan Delstlaan 18 Noordioelle TERNEUZEN - De gezamenlij ke natuurbeschermingsvereni gingen in Zeeuws-Vlaanderen houden morgen twee activitei ten. De werkgroep landschapsbe heer van De Steltkluut gaat za terdag werken in het polder land. Deelnemers kunnen zich om 9.00 uur verzamelen bij het clubgebouw aan de Terneuzen- se Walsti'aat. Donateurs van stichting Het Zeeuwse Landschap kunnen zaterdag mee het schor van Saeftinge in. De excursie vanaf het bezoekerscentrum in Em- madorp begint om 10.45 uur. VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen moet net als Middel burg locaties voor disco's onder zoeken. Dat zegt de Vlissingse fractie van GroenLinks in een brief aan het gemeentebestuur. Aanleiding is een verzoek dat café Te Zot uit Vlissingen in diende bij Middelburg. Het café aan de Nieuwendijk veroor zaakt geluidsoverlast. De eige naar had bij de gemeente Vlis singen geïnformeerd naar een anclere plek met weinig buurt bewoners. Zierikzee Havenplein 11-13 Middelharnis Zandpad 6 door Rob Paardekam KRUININGEN - In hoeverre houden de uienbewerkende be drijven in Reimerswaal zich aan de milieuwetgeving en hoe staat het met de naleving van de arbo- eisen? Deze zaken zijn de afge lopen maanden onderzocht door acht leerlingen van het Goese Groencollege. Over een paar maanden presenteren ze hun bevindingen. Voor de acht studenten, onder wie Thijs van Overloop en Lourus Kluijfhout, is het uien- project een soort afstudeerop dracht. Ze zijn er sinds oktober zo'n drie dagen per week mee bezig. Van de circa twintig uienbedrij- ven in Reimerswaal zijn er ze ven onderzocht. „Een soort dwarsdoorsnee", legt Van Over loop uit. „We zijn bij kleine en grote bedrijven geweest." Vol gens Kluijfhout hebben de be drijven waar het om gaat zeer goed meegewerkt. De onderzoe kers mochten er komen kijken en ook moest een vragenlijst worden ingevuld. „We werden absoluut serieus genomen", constateert de student tevreden. Iets minder tevredenheid was er soms over de resultaten. „Bij sommige bedrijven was alles tiptop in orde", vertelt Thijs van Overloop. „Maar op andere plaatsen mankeerde er wel eens wat." Kluijfhout: „Er zijn be drijven die al twee of drie jaar geen controle hebben gehad of nog nooit een risico-inventari satie hebben gemaakt." De mate waarin uienverwer- kende bedrijven zich aan regels houden, hangt voor een groot deel van de afnemers af. Zo stel- len afnemers binnen de Europe se Unie vaak strengere eisen dan die daarbuiten. In mei presente ren de studenten hun bevindin gen aan de bedrijven, maar ook de gemeente, die het project me de mogelijk maakt. Aanvulling Volgens ambtenaar Egbert Lo- bée, die het project vanuit het gemeentehuis begeleidt, is het een welkome aanvulling, omdat de gemeente zich vaak alleen op milieuaspecten richt, terwijl de studenten ook naar andere za ken kijken. „Over arbeidsom standigheden hebben wij als ge meente niet veel te zeggen", vertelt Lobée als voorbeeld. Het werkstuk dat de studenten straks presenteren is ook een ge baar richting de uienverwer- kende bedrijven. Die krijgen te maken met steeds strengere re gels en kunnen informatie goed gebruiken. door Ellen De Vriend MIDDELBURG - Bij Kapsalon Duck aan de Vrijlandstraat in Middelburg kunnen klanten nu al van verre zien of zij direct ge knipt kunnen worden, of dat ze toch beter een afspraak kunnen maken. Eigenaar D. Toonder heeft aan de buitenkant van zijn salon drie lichten geïnstalleerd: brandt het groene licht, dan wordt de klant direct geholpen, oranje staat voor 'zo snel moge lijk' en rood licht betekent dat de wachttijd langer dan een half uur is. foto Lex de Meester KRUININGEN - De Reimerswaalse CDA-afdeling wil een lijstverbinding aangaan met de ChristenUnie. De politiek lei der van die partij, A. Jumelet, staat daar niet onwelwillend te genover, maar zijn achterban is minder gecharmeerd van het CDA-plan. De motor achter het plan is P. Allewijn uit Krabbendijke. Hij staat op de CD A-lijst en heeft namens die partij zitting in de commissie openbare werken. Volgens Allewijn kan een lijst verbinding gunstig zijn in verband met het binnenhalen van restzetels. „Wij kwamen bij de vorige verkiezingen zeventien stemmen tekort voor een derde zetel. Dat aantal had de Chris tenUnie ongeveer over." Als je het zo uitlegt, lijkt een lijstver binding vooral gunstig voor het CDA, maar volgens Allewijn kan het net zo goed voordelig uitpakken voor de Christen- Unie. SMBiïfSs S i ,j w"tcr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 34