Train wil blijvertje zijn PZC Lichte folk Janovitz Belangrijk Jools Holland swingt Blues, swamp, jazz Rob Zombie spannend 11 vrijdag 18 januari 2002 1. Marco en Sita - Lopen Op Het Water (2) 2. Gigi D'agostino - L'amour Toujours 92 (1 3. KateWinslet- What If (7) 4. Brooklyn Bounce - Club Bi zarre CI 0) 5. Enrique Iglesias - Hero (3) 6. Sita - Happy (4) 7. R. Williams/N. Kidman - So- methin' Stupid29 (5) 8. De Vliegende Panters - Hou- doe De Kassameisjes (8) 9. Ppk - Resurection (9) 10. Anastacia - Paid My Dues (6) 11. Linkin Park - In The End (14) 12. Dj Boozywoozy - Party Affair (42) 13. Christina Milian - Am To Pm C13) 14. J. Lopez Ft. Ja Rule - I'm Real CI 2) 15. Pink - Get The Party Star ted (-) 16. De Poema's - Zij Maakt Het Verschil (11 17. Nickelback - How You Re mind Me Cl 8) 18. Lloyd - Elke Stap (21 19. Britney Spears - Overprotec- ted (77) 20. Kylie Minogue - Can't Get You Out.. CI6) 21. Within Temptation - Ice Queen (27) 22. Hhb International - Country Roads CI9) 23. Westlife - Queen Of My Heart C15) 24. Georgina - Yo Quiero Bailar/ This Christmas (20) 25. Gordon Re-Play - Weet Dat Ik Van Je Hou (32) 26. Riva Ft. Dannii Minogue - Who Do You Love Now Re cordings 9 (28) 27. Live - Overcome (22) 28. Kabouter Plop - Kabouter- dans (23) 29. Ja Rule Ft. Case - Livin' It Up (31) 30. Volumia! - Nog Een Keer (39) 31Dr. Dre - Bad Intentions (26) 32. Grad Damen - Ik Wil Met Je Dansen Heel De Nach (-) 33. Destiny's Child - Emotion/8 Days Of Christmas (17) 34. K3 - Blub../Oma's Aan De Top C25) 35. Rene Froger - She (A Song For Maxima) (40) 36. Costa Crew - C.O.S.T.A. (24) 37. Alcazar - Crying At TheDis- coteque C30) 38. System Of A Down - ChopSu- ey(29) 39. Volendam Meets Gotenborg - Want To Know What Love Is 4 (66) 40. Dj Melvin - L.O.I.S. (70) 41J. Jackson/M. Elliott - Son Of A Gun C38) 42. Dj Jose Vs. G-Spott - Access (37) 43. Ginuwine- Differences (63) 44. Nelly Furtado - Shit On The Radio (-) 45. Atomic Kitten - You Are C35) 46. Enya - Only Time (44) 47. Blof - Dichterbij Dan Ooit C46) 48. De Kleinkeinder - Lekkere Worst Van De Hema C54) 49. Lasgo - Something (34) 50. Mo' Jones - Where The Sun Stopped Shining C43) 51. Marco V - Godd (-) 52. Benny Neyman - Loat Mer Lekker Goon C59) 53. Ebon-E - On My Way (Hey What 2 Do) (62) 54. Afroman - Because Got High (33) 55. Quincy - Morgen Weer Een Dag (50) 56. Aaliyah - More Than A Wo man (45) 57. Faithless - Tarantula C53) 58. 02-Walk On (49) 59. Rammstein - Ich Will C52) 60. Backstreet Boys - Drowning (36) 61Lasgo - Alone C61 62. City High - What Would You Do (51) 63. Usher - U Got It Bad (47) 64. Britney Spears - I'm A Slave 4 U(48) 65. Alien Ant Farm - Smooth Cri minal (41) 66. Nelly - 7 C60) 67. Ocean Lab - Clear Blue Water (-) 68. Gebroeders Ko - Boswande ling (74) 69. Michael Jackson - Cry C55) 70. Mary J Blige - Family Affair (58) 71. lio - Rapture f69) 72. Daddy Dj - Over You (-) 73. All Star Tribute - What's Go ing On (57) 74. Afroman - Crazy Rap (-) 75. Staind - Outside (72) 76. Stereophonies - Handbags And Gladrags C76) 77. Kelly -1 Am What I Am (-) 78. Alicia Keys - Fallin'56) 79. D-12 - Fight Music C65) 80. Cooper -1 Believe In Love C68) 81. Michael Jackson - You Rock My World (67) 82. Basement Jaxx - Where's Your Head At (75) 83. Lifehouse - Sick Cycle Carou sel (73) 84. Travis - Sing (81 85. De Kast - Hetere Vuren C83) 86. Garbage - Cherry Lips (-) 87.Garou Avec Celine Dion - Sous Le Vent (82) 88. Sarah Connor - French Kis sing (71) 89. Johan - Day Is Done (94) 90. Jamiroquai - You Give Me Something (86) 91.Gabrielle - Don't Need The Sun To Shine C84) 92. Eros Ramazzotti - Per Me Per Sempre (87) 93. Frank Boeijen - De Liefde Gaat (91) 94. Creed - My Sacrifice (-) 95. Ryan Adams - New York New York (93) 96. Tracy Chapman - Baby Can I Hold You (92) 97. Paul Carrack - Better Than Nothing (89) 98. Colin Blunstone Rod Arg - Sanctuary (-) 99. Dax Riders - People (-) 100. Silicone Soul - Right On! (-) Train: gewoon goeie muziek maken, zolang als het maar kan, daar gaat het toch om. Als onbekende aanbie ding kwamen ze vorig jaar juli naar Metropolis en andere Europese popfesti vals, inmiddels ligt de hele wereld aan hun voeten. Alle maal dankzij de megahit 'Drops Of Jupiter'De inter nationale lancering van Train kan zeker flitsend worden genoemd. Maar bij die bliksemstart kreeg de Californische band toch ook het etiket eendagsvlieg op geplakt, omdat werd ge vreesd dat dit geweldige suc ces niet meer te overtreffen zou zijn. Zanger Pat Monahan (32) moet lachen om zulke arg waan. „Wij een one hit-wonder? Dat zeiden ze drie jaar geleden in Amerika ook al toen we met 'Meet Virginia' voor het eerst in de roos schoten. Gelukkig heb ben we ons daar nooit iets van aangetrokken. Gewoon goeie muziek maken met z'n vijven, zolang als het maar kan, daar gaat het toch om. Was die basis er niet, dan waren we nu nog nergens", aldus de frontman. Train heeft, moet hij bekennen, zelf grif meegedaan aan een verkeerde beeldvorming. Want het tweede album kreeg de ti tel van voornoemd 'prijsnum- mer', waaraan in de studio ook hoorbaar meer aandacht werd besteed dan aan de andere songs. „Die speciale behandeling was eerlijk gezegd het idee van onze platenbaas, die meteen dacht aan de toevoeging van een mooie vioolpartij geschreven door Paul Buckmaster, die on der meer 'You're So Vain' van Carly Simon en 'Space Oddity' van David Bowie zo had ver rijkt. Daarna stelde onze produ cer, Brendan O' Brien, voor om Chuck Leavell op piano nog mee te laten spelen. Op die manier moest 'Drops Of Jupiter' er wel uitspringen, werd een potentië le hit verheven tot zekere klap per", vertelt Monahan, die als schrijver al direct vermoedde 'iets uitzonderlijks' in handen te hebben. „Weet je, het was wat je noemt een last minute boeking. Het al bum was al bijna klaar toen ik plotseling nog met 'Drops Of Ju piter' afkwam. Ik heb het ge schreven nadat ik middenin de nacht wakker was geworden en de tekst ineens in mijn hoofd zat. Binnen vier uur was ik hele maal klaar, 's Morgens nog even een pianolij n eronder gezet en toen als een speer met de de mo naar de platenmaatschappij in New York, omdat ik wel voel de dat dit niet zomaar een num mer was. Wie het hoorde, was er ook voor acuut voor gewon nen." De bijzondere 'power' van 'Drops Of Jupiter' wordt na de miljoenenafzet nog eens verder bekrachtigd door de vijf Gram my Award-nominaties die Train ermee in de wacht heeft ge sleept. Prachtig, maar het vijf tal hoopt wel dat tegen de tijd dat deze prestigieuze onder scheidingen worden uitgereikt (27 februari in Los Angeles) de nieuwe single 'She's On Fire' evenzeer gemeengoed is ge worden bij de pas verworven achterban. In elk geval heeft de verse kansschijf van Brendan O' Brien nog even een nabehan deling gekregen, om de pakkans bij de radiodiscjockeys te ver groten. Zoete balladbands „Hoe dan ook laten we ons met deze pittige uptempo-song van een andere kant horen", zegt Monahan. „Het zou toch te gek zijn als we in het hokje bij de zoete balladbands werden ge stopt, terwijl we al zo'n acht jaar bezig zijn om ons als een groep met een brede muzika- foto Rob Verhorst/GPD le achtergrond te profileren." Die gevarieerde smaak gekop peld aan een geweldige podium- drang ('We zijn voor alles een li ve-band') maakt dat Train zich intussen tot diverse interessan te zijsprongen liet verleiden. Zoals de medewerking aan het aan The Doors gewijde album 'Stoned Immaculat', resulte rend in een geheel eigen versie van 'Light My Fire'. Daarop volgde een optreden van Pat Monahan met de resterende ex- leden Ray Manzarek, Robbie Krieger en John Densmore bij de muziekzender VH1 in 'Story tellers' en sindsdien zijn van zelfsprekend in Amerika de vergelijkingen tussen de Trein machinist en de te vroeg gestor ven Jim Morrison niet van de lucht. In Australië daarentegen wordt Monahan geregeld geassocieerd met een andere overleden pop heid: Michael Hutchence van INXS. „Allemaal zeer eervol, maar ik wil natuurlijk liever dat ik tot de verbeelding spreek als Pat Monahan, de zanger van Train", reageert het boegbeeld van de voormalige 'koffiehuis band' uit San Francisco. Louis Du Moulin Train speelt op zondag 20 janu ari in 013, Tilburg Big Chief Sugar Bluesrockband Big Chief Sugar geeft vanavond (vrijdag) een concert in Walk-Inn in Vlissin- gen. Deze Vlissingse formatie werd in maart 2000 opgericht en bestaat uit Wesley Koole (zang, sologitaar en mondharmonica), Dirk van den Berg (slagwerk), Wiek Verduijn (drums en zang) en Kees van der Heijden (bas en zang). De band speelt covers, van onder anderen Jimi Hendrix, Stevie Ray Vaughan, Steve Miller, Rolling Stones, AC/DC en ZZ Top. Ook zijn er eigen liedjes. Het optreden be gint om 21.00 uur. Solex Coparck Solex en Coparck treden van avond (vrijdag) op in Podium 't Beest in Goes. Solex, in de per soon van Liesbeth Esselink, ge bruikt een sampler en maakt daar een alledaags popliedje van.Het voorprogramma komt voor rekening van de band Co parck. Aanvang 21.00 uur. Dance Center Dazzle De Middelburgse balletschool Dance Center Dazzle geeft za terdag en zondag de jaarlijkse uitvoeringen in de Stads schouwburg in Middelburg. Beide dagen is er 's middags (15.00 uur) een kindervoorstel ling. Voor de pauze wordt het verhaal Happy birthday, Pris- cilla uitgebeeld door zo'n 250 kinderen in de leeftijd van 4 tot 13 jaar en na de pauze komen jazz- en tapdans aan de orde. Rowwen Hèze De Limburgse popgroep Row wen Hèze brengt zaterdag avond de nieuwe show DVDPGS in het Scheldetheater in Terneuzen (20.00 uur). Wat er achter deze titel steekt, wordt tijdens het optreden wel duide lijk. Neuk! De hardcore-nederhopformatie Neuk! geeft zaterdagavond een concert in De Piek in Vlissingen. Deze vijfmansband ontstond halverwege de jaren negentig in het kielzog van Osdorp Posse, maar dan iets heftiger. Het voor programma komt voor rekening van de vrij nieuwe Zeeuwse hardcore-act Fire at Will. Het optreden begint om 22.00 uur. Peter Pan De Eindhovense band Peter Pan Speedrock geeft zaterdagavond een concert in Brogum in Zie- rikzee. Daar gaat een optreden van de Zeeuwse formatie The Speedkings aan vooraf, die voor rock 'n roll in optima forma zorgt. Vervolgens laat de band Rosie horen goed naar AC/DC te hebben geluisterd. Ook het trio Peter Pan Speedrock heeft AC/ DC en Motörhead als voorbeel den. Aanvang 22.00 uur. Het Appeltje Jeugdtheater Het Appeltje uit Antwerpen speelt zondagmid dag de voorstelling De Nieuwe Kleren van de Keizer in Theater De Parel in Domburg. Aanvang 15.00 uur. Sinds twee weken vind je vrijdags op deze pagina een column. Eerder schre ven Sharon Janssen An- deweg en Annelies de Rooij over wat hen bezig houdt, vandaag is het de beurt aan Maaike Wijn stra uit Heinkenszand (16 jaar, VWO-5, Buys Ballot College, Goes). Als minister Zalm nog nooit geld uit de muur heeft ge haald, hoe kan hij dan weten wat goed is voor geldpinnend Nedeiiand? En als minister Brinkhorst nog nooit op een boerderij heeft gewerkt, hoe kan hij dan bepalen wat het bes te voor de boeren is? En waar baseert meneer Hermans, de mi nister van onderwijs, zijn bepa lingen op als hij zijn studenten tijd al lang en breed achter zich heeft liggen? Al deze 'belangrijke' mensen denken dat ze weten wat goed voor ons is. Maar meneer Zalm hoeft niet in de rij te staan bij de bank om zijn centjes te storten, en minister Brinkhorst ziet waarschijnlijk niet graag zijn levenswerk verdwijnen, iets wat vele boeren een tijdje terug wel overkwam. Zo hoeft meneer Hermans de schoolbanken niet meer in om IBS Wmi - Maaike Wijnstra de last van de Tweede Fase te dragen. Hij heeft ongetwijfeld netjes zijn zeven vakken afge rond en is vast nog met lof ge slaagd ook. Want je moet na tuurlijk wel goed onderwezen foto Ruben Oreel zijn om van die belangrijke be slissingen te mogen nemen Maar hij vergeet wel even dat hij de hele j eugd van Nederland op zadelt met zijn 'belangrijke be slissingen'. En dat hierdoor het hele onderwijssysteem van Ne- deiiand zijn doel voorbijstreeft. Want ik geloof er niks van dat ik de enige leerling in dit landje ben die al die uren lezen en luis teren wel wat overdreven vindt. En er is geen enkele minister die mij wijs kan maken, dat er veer tien vakken voor nodig zijn om een beetje een slim mens van je te maken. Want de mensen die écht aan de top van Nederland staan - en daarmee doel ik niet op de mi nisters of zulke ongein - is het ook gelukt met zeven vakken. Ook al heeft ons eigen Willem- pie ongetwijfeld een hoge oplei ding genoten, hij hoefde zich niet in te laten met al dat over dreven gedoe dat de Tweede Fa se heet. Ook al is hij nog zo belangrijk en heeft hij vroeger fantastisch on derwijs genoten, onze minister Hermans kan niet tellen. Jam mer dat hij nou net weer ons schoolgaand Nederland met zijn gebrek opzadelt, want door zijn rekenfout zijn wij gedwon gen nog 300 uur per jaar langer door te brengen in het gebouw dat zich 'school' noemt. Ik ben ervan overtuigd dat wan neer we meneer Hermans een paar maanden door laten bren gen in een klas met de Tweede Fase, zijn rekenvermogen erg snel bijgesteld is! Maaike Wijnstra Binnen het enorme leger van Amerikaanse singer/song- writers, is het moeilijk om je te onderscheiden. Toch lukt dat Bill Janovitz. En dat komt voor al omdat de frontman van Buf falo Tom gewoon zijn eigen gang gaat, daar waar de colle ga's allemaal hengelen in de al zo volle vijver van de altcountry. Aan Janovitz' prachtige solo-cd Up Here hoor je af dat de man gewend is om echte liedjes te schrijven met een bandgevoel, zoals je dat toch ook een beetje hoort bij het (overigens wat so berder) werk van ex-Screaming Trees-zanger Mark Lanegan. Up Here is een collectie van elf folk-achtige liedjes, die afwis selend dramatisch of roman tisch van toonzetting zijn. Janovitz begeleidt zich hier voornamelijk op gitaar, heel soms elektrisch en vaak aange vuld met wat lichtvoetige key boards. De Springsteen-achtige opener 'Atlantic', het meesle pende duet 'Half A Heart' met Chris Toppin en 'Minneapolis' (een eerbetoon aan Bills trou badour-helden Bob Dylan en Steve Earle) zijn de toppers (release 21 januari). Gert Meijer Bill Janovitz: Up Here - PIAS 481.7001.020, tijd: 41:37. I janovitz Jools Holland kennen ze in Engeland vooral van het BBC-programma Later With Jools en hier in Nederland voor al als de toetsenman van Squee ze. Jools maakt nog steeds mu ziek, al is hij als soloartiest een heel eind in de richting van blues en big band opgeschoven. Dat soloartiest is trouwens ook maar betrekkelijk, want op Jools Holland's Big Band Rhythm Blues (Warner Mu sic) haalt hij de halve popwereld voor de microfoon. Dat krijg je als je in eigen land een halve le gende bent. Op deze laatste cd van Jools laat hij gerenommeer de artiesten als Sting, George Harrison, Dr. John, Steve Win- wood, Van Morrison en Mark Knopfler in eigen of andermans (blues)tuintje grazen om er met een swingend stuk uit te komen. Dat is niet altijd geslaagd, voor sommigen omdat het wennen is en omdat ze zich tussen de twee entwintig blues- en bigband liedjes niet kunnen onderschei den. Echte uitschieters zijn de versies van Joe Strummers 'The Return Of The Blues Cowboy', Dr. Johns 'The Hand That Chan ged It's Mind', Taj Mahals 'Outskirts Of Town' en ook Marc Almonds 'Say Hello, Wave Goodbye'. G.M. Jools Holland, Jools Holland's Big Band Rhythm Blues, War ner 0927426562, tijd: 79:03 Daar is ie weer, de vleesge worden kruising van Mud dy Waters, Dr. John en Tom Waits. Chuck E. Weiss, ooit lief devol bezongen door Rickie Lee Jones in haar 'ChuckE.'sinLo ve', liet twintig jaar niks van zich horen, maar na zijn come back in 1999 heeft hij de smaak te pakken. En is er alweer een nieuwe cd, Old Sould Wolf Tickets (Rykodisc/Slow River/ Zomba). Een soms zinderend spektakel van blues, new Or leans r&b, swamp, jazz noir, jump en alles wat Chuck onder alternative jungle verstaat. Daaronder hoort kennelijk ook een al dertig jaar geleden opge nomen duet met Willie Dixon, in 'Down The Road Apiece' van Don Raye. Ook al is Old Soul Wolf Tickets iets minder span nend dan voorganger Extreme ly Cool, zeker voor de fans van Tom Waits valt hier genoeg lol aan te beleven. G.M. Chuck E. Weiss: Old Souls Wolf Tickets - Ryko/Slow River SRRCD 57, tijd: 52: 49. Rob Zombie vertelt aan een ieder die het weten wil dat hij als kind altijd Alice Cooper had willen zijn. Dat zit diep kennelijk, want op ieder soloal bum van de voormalige front man van White Zombie kun je niet om Alice Cooper heen. En om Ozzy Osbourne ook niet, van wie Rob in het hoesje de achter naam nog niet eens weet te spel len, maar met wie hij op het nieuwe album The Sinister Urge (Geffen/Universal) wel een duet mag zingen; in het - hoe kan het ook anders - Sabbath-achtige 'Iron Head'. Het nummer is ka rakteristiek voor deze cd: krachtig, heel direct en met een spannende gitaarsound. Met die van Slayer-gitarist Kerry King in 'Dead Girl Superstar' als onbetwist hoogtepunt. G.M. Rob Zombie: The Sinister Urge - Geffen 493 147-2 tijd: 39:42. 1Blof - Blauwe Ruis (-) 2. Sita - Happy (-) 3. Robbie Williams - Swing When... (2) 4. Anastacia - Freak Of Nature (1 5. Gigi D'agostino - L'amour Toujours (3) 6. Enya - A Day Without Rain (6) 7. Bee Gees - Their Greatest Hits (A) 8. Andrea Bocelli - Cieli Di Tgscana (5) 9. Alicia Keys - Songs In A Minor (13) 10 Queen - Platinum Collection (7)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 11