Leefbaar Schouwen de lucht in 15 VVV betrekt pand aan Nieuwe Haven Helft caravans mag overwinteren op camping SALE een Noorderpolder zet strijd tegen bouw woontorens voort van deze tijd Politie zoekt getuigen na ontvoering jongen Nieuwe partij presenteert verkiezingsprogramma BL0F] f: 1 1 i 1 ■T" pot stoutenbeek Politie pakt fietsers en bromfietsers Radio Volta uit de ether gehaald Gordelcontrole zeeuwse almanak Yitamientjes PZC waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844 - 1998 NOORD donderdag 17 januari 2002 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De politie zoekt getuigen van een ontvoe ring van een zestienjarige jon gen. De jongen werd afgelopen vrij dagavond tussen zeven en acht uur in de Oosterscheldestraat in Middelburg door een man gedwongen in een witte auto te stappen. Vervolgens is hij mee genomen naar een woning, waar hij seksueel misbruikt is. De auto stond geparkeerd ter hoogte van de Spar super markt en de geldautomaat van de Rabobank. Om welk merk en type het gaat is niet bekend. De communicatie met het slachtoffer verloopt moei zaam, omdat hij geen Neder lands spreekt. De jongen kan bijvoorbeeld niet vertellen waar de woning is waar hij naartoe werd gebracht, omdat hij niet goed genoeg bekend is in Middelburg. Ook is nog niet duidelijk op welke manier hij is gedwongen in de auto te stap pen. Pas volgende maand is een tolk beschikbaar, zodat er uit gebreid met de jongen kan worden gesproken. Er is wel een signalement van de dader. Het gaat om een blan ke man van 1,80 meter lang. Hij is veertig tot zestig jaar oud, heeft een kaal hoofd met aan de achterkant een beetje haar en draagt een bril. De politie zoekt getuigen die op vrijdag avond de man en de witte auto, eventueel in combinatie met het slachtoffer, een donkere jongen, hebben gezien. Getui gen kunnen bellen naar: 0900- 8844. door Marcel Modde RENESSE - De nieuwe lokale partij Leefbaar Sehouwen- Duiveland (LSD) wil de Stich ting Renesse opheffen en het vcrmogenbeheer onderbrengen bij de gemeente. Volgens lijst trekker P. Berrevoets-Ringel- berg is de ambtelijke capaciteit op dat vlak minstens zo goed. Bovendien wordt door het 'te rughalen' van de stichting de democratische controle op de miljoenen van de organisatie vergroot, aldus de kandidaat wethouder van LSD. De verhouding tussen de ge meente als toezichthouder en de Stichting Renesse hinkt volgens LSD teveel op twee gedachten. De lokale lijst deelt bovendien de twijfel, die eerder deze week door verschillende raadsfrac ties werd uitgesproken omtrent de rentabiliteit en de nu vijf jaar oude opzet van de organisatie. „De stichting kan haar financi ële middelen voor maatschap- (Advertentie) Grand Hotel Arior, Tel.: 0118-410502 (Advertentie) afd. muziek het nieuwe album van Blauwe ruis E 19,50 afd. multimedia voor alle kabelinternetters: jVIcAfee virusscan firewall nu van 81,64 voor 49,90 afd. boeken Elseviers belasting- almanak 2002 6 18,15 vanavond vanaf 17.30 uur Brasserie menu kerriesoep met kokos en appel en Penne met kip in pesto-roomsaus of Griekse stoofschotel (vegetarisch) en bosvruchtenmousse 11,50 9,- (vegetarisch menu) vanavond 19.00 uur Kunstbende Zeeland Workshop webdesign zaterdag 19 januari 14.30-16.30 uur |No Frontiers Ierse luistermuziek tentoonstelling: Eilanden tussen hemel en zee panoramabeelden van Zeeland, van Rolf Hesse kijk ook op w\w.bcsicwiiikelvanncdcrland.nl de Winkel ISSilil pelijke en culturele doeleinden naar eigen goeddunken inzet ten. Terwijl de gemeente daar geen geld voor heeft. Van dat soort spagaten willen we af", zei Berrevoets gisteren bij de pre sentatie van het verkiezings programma in Renesse. Ook schoi*t het naar mening van LSD bij de stichting aan slagvaar digheid, 'iets waar ze zelf ook mee in de maag zitten'. Berrevoets ziet bovendien dui delijke overeenkomsten in acti viteiten. Zowel de stichting als de gemeente hebben bezittin gen te beheren en houden zich bezig met strategische grond aankopen. „Het is eigenlijk vol komen onzinnig dat apart te blijven doen. Ik heb er alle be grip voor dat de voormalige ge meente Westerschouwen deze structuur in het leven heeft ge roepen en geen kwaad woord over de inzet van de mensen achter de stichting, maar na vijf jaar ervaring hiermee denken wij dat het toch anders moet en beter kan." Vermogen De Stichting Renesse verwacht dat het eigen vermogen dit jaar verder zal oplopen tot 9,2 mil joen euro. LSD wil dat geld bin nen de gemeente brengen en be heren, zodat meer organisaties dan nu kunnen worden voorzien van een subsidie. Volgens Berre voets is het niet de bedoeling dat de gemeente gaat speculeren met het kapitaal. Leefbaar Sehouwen-Duiveland spreekt zich in het verkiezings programma tevens uit tegen een nieuw theater. „Dat is te hoog gegrepen voor Zierikzee", aldus de voormalig Een reclamevliegtuig maakt duidelijk dat Leefbaar Sehouwen-Duiveland 'officieel in de lucht' is voor de verkiezingen. foto Marijke Folkertsma cultuurwethouder van het CDA. De partij geeft de voor keur aan een multifunctionele voorziening in één van de nieuwbouwwijken van Zierik zee. Dat gebouw moet primair de functie van een 'dorpshuis' krijgen, en tevens de allure heb ben van een accommodatie voor grotere podiumvoorstellingen en congressen. Dat het CDA voor iets soortgelijks pleit in de aanloop naar de verkiezingen, is volgens oud-partijgenoot Ber revoets louter toeval. „Bij Leef baar Sehouwen-Duiveland be stond dat idee al veel langer." Sportcomplexen Het beoogde dorpshuis kan heel goed naast het bestaande multi functioneel centrum in de wijk Malta bestaan, meent LSD. Die accommodatie zit praktisch het hele jaar volgeboekt en bedient daarmee ook een andere doel groep als de lokale partij voor ogen heeft. De nieuwkomers op het Schouwse politieke toneel spreken zich resoluut uit tegen sluiting van spoi"tcomplexen en dorpshuizen. „Het is onzinnig om de voorzie ningen in zijn algemeenheid elk moment weer ter discussie te stellen. Er komen van buiten al voldoende bedreigingen op ons af (ziekenhuis, postkantoren), dan moeten we als gemeente keihard gaan staan voor wat we nu hebben." Leefbaar Sehou wen-Duiveland heeft volgens initiatiefnemer R. Raats niets te maken met de landelijke partij Leefbaar Nederland. De club van Fortuyn vertegenwoordigt straks in Den Haag ook niet per definitie het standpunt van LSD, zegt Raats met klem. „Wij zijn puur Schouws!" pagina 3: kandidatenlijst Leefbaar Nederland door Piet Kleemans RENESSE - De gemeente Sehouwen-Duiveland wil de re gels voor winterstalling van toercaravans versoepelen. Als de politiek akkoord gaat, mag voortaan maximaal vijftig pro cent van de toercaravans op een camping blijven staan. Toercaravans dienen elk jaar gekeurd te worden. De keuring is echter alleen noodzakelijk als de caravan op de openbare weg achter een auto wordt voortge trokken. Caravaneigenaren kunnen door de winterstalling besparen op de kosten van de keuring en voor het vervoer over de weg noodzakelijk geachte re paraties. Aan de verruiming van de win terstalling wordt wel een aantal voorwaarden verbonden. Het is niet de bedoeling dat de cara vans op hun standplaats op de camping blijven staan. Ze moe ten op een speciaal daarvoor ge reserveerde strook neergezet worden. Dat terrein mag niet aan de rand van de camping ge situeerd zijn. De gestalde kampeermiddelen, IC#'- :._7- a l XOS6Y 7 - H. van Oost heeft op De Oase zo'n twintig caravans in winterstalling staan. foto Ma rijke Folkertsma verordent de gemeente, mogen geen visuele hinder opleveren. Voor campinghouders die met winterstalling aan de slag wil len, kan dat betekenen dat zij extra beplanting aan dienen te brengen om de strak naast el kaar 'geparkeerde' caravans aan het zicht te onttrekken. De caravans mogen tijdens de win terstalling niet gebruikt worden als overnachtingsplaats. Eigenaar H. van Oost van cam ping De Oase in Renesse is blij met de verruiming. Hij vroeg de gemeente al eerder toestem ming voor uitbreiding van de winterstalling op zijn terrein. Van Oost heeft momenteel zo'n twintig caravans in winterstal ling staan en zegt met de verrui- (Advertentie) Model Foxxy Nu voor 770,- 1.695,-) Sommige meubels lijken te zijn ontworpen met eeri specifiek interieurbeeld in het achterhoofd. En andere meubels staan gewoon ais een huis, ongeacht in welke omgeving ze worden geplaatst. Bij Pot Stoutenbeek vindt u een grote collectie van meubels met die uitgesproken individuele kwaliteiten En tijdens de SALE zijn de bekendste banken, kasten en fauteuils van topmerken als deSede, Jori, Leolux, Rolf Benz, Molinari en Label tijdelijk zeer voordelig geprijsd. Nü is het moment om ervan te profiteren. Pot Stoutenbeek. Nieuwendijk 89, Axel, Zeeuws-Vlaanderen. Telefoon (0115) 56 20 10. Elke zondag geopend von 13.00 tot 18.00 uur. SieMatic keukensludio 1 e verdieping Bezoek ons ook op internet: www.stoutenbeek.nl WIJ KOMEN GRAAG BIJ U THUIS door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Een voormalige winkel aan de Nieuwe Haven in Zierikzee wordt het nieuwe on derkomen van de WV in Zierik zee. Begin maart moet het VVV- kantoor zijn verhuisd van de huidige locatie aan de Meel- straat naar de stek aan de Nieu we Haven. De administratie van de Stich ting WV Info Sehouwen-Dui veland verkast van de Meel- straat naar het nog te verbouwen kantoor in Burgh- Haamstecle. De organisatie huist in Zierik zee al enige jaren in de Meel- straat, in een gedeelte van het monumentale stadhuis. Een lo catie die R. Geluk, voorzitter van de eilandelijke WV, nooit honderd procent is bevallen. Nét een beetje buiten de loop en aan de krappe kant. Zeker als je, zoals Geluk wil, een VW-kan- toor wilt combineren met een ANWB-winkel. Die mogelijkheden biedt het pand aan de Nieuwe Haven - bij velen beter bekend als De Parle vinker - ruimschoots. Geluk: „We hebben zeventig vierkante meter vloeroppervlak en ook nog eens een hele ruime kelder." De voorzitter kent het pand bij zonder goedZe heeft het zelf j a - renlang gehuurd. Tot voor kort was er een zomersupermarkt in gevestigd, maar die onderne ming hield het slechts vier maanden vol. Het pand kwam leeg te staan en dat ontsnapte niet aan de aandacht van het VW-bestuur. Aanlooproute Geluk: „Dan ga je daar eens over nadenken en met mensen over praten en dan kom je tot de conclusie dat het eigenlijk een héél geschikte locatie is voor een VW-kantoor. Je zit aan de drukste passantenhaven van Zuid-West Nederland en straks komt aan de Hoofdpoortstraat een groot gratis parkeerterrein. Je zit dus precies in een van de aanlooproutes naar het centrum van Zierikzee. En een haven trekt nu eenmaal altijd pu bliek." Geluk voegt daar aan toe dat al ming goed uit de voeten te kun nen. Het feit dat de caravans niet overdekt, maar gewoon in de buitenlucht gestald worden, weerhoudt caravanbezitters er niet van hun mobiele vakantie onderkomen op een camping achter te laten. „Ze hebben liever dat de cara van op de camping blijft staan dan bij hen thuis voor de deur." Onderhoud Voor campingeigenaren bete kent het verplaatsen van toer caravans van de standplaats naar de winterstalling dat het onderhoud van het terrein mak kelijker wordt. Van Oost: „Er komt wat meer ruimte op je ter rein en dat maakt het werken er aan een stuk eenvoudiger." Op Sehouwen-Duiveland,is to taal plaats voor zo'n achttien duizend eenheden. Ongeveer twaalfduizend daai*van betreft op j aarplaatsen neergezette sta caravans. Van de resterende zes duizend plaatsen wordt onge veer de helft ingenomen door seizoenplaatsen, de andere hèlft bestaat uit toeristische plaat sen. jaren geleden plannen zijn ge lanceerd om het havenkwartier op te waarderen en van de Nieu we Haven een wandelboulevard te maken. Zij hoopt vurig dat die plannen uiteindelijk ook worden uitgevoerd. „Want het is nu nog een beetje een rommel tje. Daarnaast is een goede toe ristische bewegwijzering van groot belang. Het pand aan de Nieuwe Haven moet wel wat worden opge knapt, en vooral opgeruimd, om te kunnen dienen als VW-kan- toor. Geluk gaat er vanuit dat dat geen onverkomelijke proble men geeft en dat de kosten van de opknapbeurt minimaal zijn. Opdracht De opdracht voor de verbou wing van het kantoor in Burgh- Haamstede is inmiddels de deur uit. Het gebouw wordt voorzien van een dakkapel om op de zol der ruimte te creëren voor de ad ministratie van de WV. WISSENKERKE - De po litie van Noord-Beveland heeft dinsdagavond en woensdagochtend tien tallen fietsers en brom fietsers om diverse rede nen op de bon geslingerd. Dinsdag werd er in de ver schillende kernen gecon troleerd, terwijl de politie zich woensdag opstelde bij de Zeelandbrug en de Zandkreekdam. Vijftien bromfietsers kre gen een bekeuring, omdat ze te veel vermogen ble ken te hebben en 22 be stuurders gingen op de bon wegens defecte ver lichting. De politie kondigt aan dat met name op het voeren van verlichting de komen de periode vaker zal wor den gecontroleerd. OOLTGENSPLAAT - De con troledienst HDTP heeft op Goe- ree-Overflakkee een illegale ra diozender uit de lucht gehaald. De zender, die onder de naam Radio Volta uitzond op 88,7 FM, bevond zich bovenaan in een hoogspanningsmast in het ge bied tussen de Hellegatsplaten en de Haringvlietbrug. Met be hulp van ingehuurde klimmers is de apparatuur dinsdag naar beneden gehaald. In samenwer king met de politie Rotterdam- Rijnmond wordt nog onder zocht waar de uitzendingen vandaan kwamen. De ingreep volgde na klachten over het sto ren van andere (legale) radio stations in die omgeving. Voor het radioverkeer via de ether is een zendvergunning verplicht. BRUINISSE - Bij een verkeers controle op de Grevelingendam bij Bruinisse heeft de politie gis teren vijftien automobilisten bekeurd voor het niet dragen van de veiligheidsgordel. Drie anderen kregen een boete voor het respectievelijk niet kunnen tonen van een rijbewijs, het rij den zonder geldig keuringsbe wijs (APK) en een defecte veilig heidskoppeling van een aanhangwagen. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Ze voelen zich genegeerd door de gemeente Sehouwen-Duiveland, de be woners van de Zierikzeese nieuwbouwwijk Noorderpol der. Ze zijn echter niet van plan hun strijd tegen het gemeente lijke plan voor de bouw van twee woontorens in hun wijk zomaar op te geven. De wijkbe woners willen de krachten bun delen in een wijkcomité. Wijkbewoner M. Pon heeft zich het vuur uit de sloffen gelopen om een zo breed mogelijk front tegen de woontorens - hoogte 24 meter - te vormen. Wekenlang stak hij zijn vrije avonduren in het langs de deuren gaan met een handtekeningenlijst. „En eigenlijk ben ik niemand tegen gekomen die het wel goed vindt dat die woontorens er komen." Pon sprokkelde 48 handteke ningen bij elkaar en diende die, vergezeld van een bezwaar schrift tegen het bouwplan, in bij de gemeente Sehouwen- Duiveland. Imago Het college van burgemeester en wethouders maakte deze week bekend dat zij in de kritiek op de plannen geen aanleiding ziet om af te zien van de bouw van de woontorens. Dat stelt Pon zwaar teleur. „Al moet ik daarbij zeggen dat deze ge meente wel een beetje het imago heeft dat ze zich niet zoveel aan trekt van wat de burgers willen. Tegen het nieuwe gemeentehuis was veel oppositie, maar dat is ook gewoon allemaal doorge gaan." De woontorens zijn in de visie van Pon en zijn medestan ders onnodig en ongewenst. „Ik begrijp wel dat de gemeente zo veel mogelijk woningen wil neerzetten, maar vroeger mocht hoogbouw in deze omgeving he lemaal niet, en nu ineens wel. Dat vind ik vreemd. En ik be grijp ook niet hoe de gemeente kan zeggen dat ze het silhouet van Zierikzee wil beschermen, maar tegelijkertijd met deze hoogbouwplannen komt." Pon en zijn medestanders zien de woontorens als horizonver vuiling. Verder vrezen de be zwaarmakers in de zomer maanden lange schaduwen van de appartementengebouwen. Ook zijn ze bang dat de woonto rens valwinden gaan veroorza ken. Pon: „Die woontorens zijn niet goed voor onze woonomge ving. Mensen zijn hier komen wonen omdat ze landelijk wil den wonen. En nu dit!" Het is de bewoners van Noor derpolder menens, benadrukt Pon. „We gaan als wijkbewo ners ook gezamenlijk optrek ken." Pon en de zijnen gaan gebruik maken van alle inspraakmoge lijkheden die er zijn en maken zich op voor een taaie strijd. Mocht de bouw van de woonto rens onverhoopt toch doorgaan, dan sluit Pon niet uit dat er bij de gemeente planschadeclaims van verschillende buurtbewo ners op de mat gaan vallen. „Ze zijn nog lang niet van ons af. Dat is zeker." Suzanne is geen fruittypje: als haar moeder haar sinaas appelen aanbiedt, weigert ze steevast. Ook al legt haar moeder omstandig uit dat ze vitamines nodig heeft: fruit blieft ze niet. Niet getreurd, haar moeder probeert elke dag een verant woorde maaltijd op tafel te zettten met verse groenten, zodat ze toch genoeg binnen krijgt. Laatst stond er hutspot op het menu. Suzanne zat ivat wanhopig te prikken in de worteltjes. „Ja, dat moet je toch echt opeten hoor, ook al is dat niet je favoriete eten! Je moet genoeg vitamine C bin nenkrijgen", moedige moe der haar aan. „Helemaal niet nodig", repli ceerde de dertienjarige. „Want vitamine C, daar zit ook een heleboel van in shampoo. Was ik toch ge woon wat vaker mijn haar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 35