Kennis leerproblemen gebundeld SALE van deze tijd een stoutenbeek BL0F] Politie zoekt getuigen na ontvoering jongen Voer voor vogeltjes De Vliedberg in Goes wordt orthopedagogisch en didactisch centrum Pijlervoeten verscheept naar HSL-traject Jeugdhonk uitgelezen plek voor stembureau Eerste deel uitbreiding van waterzuivering Kamperland voltooid zeeuwse almanak Vitamientjes Politie ontdekt wietkwekerij in Vlissingen Goesenaar met flinke slok op achter stuur Inbrekers halen huis half leeg Goese junk moet cel in Sommige meubels lijken te zijn ontworpen met een specifiek interieurbeeld in het achterhoofd. En andere meubels staan gewoon als een huis, ongeacht in welke omgeving ze worden geplaatst Bij Pot Stoulenbeek vindt u een grote collectie van meubels met die uitgesproken individuele kwaliteiten. En tijdens de SALE zijn de bekendste banken, kasten en fauteuils van topmerken als deSede, Jon, Leolux, Rolf Benz. MöTtnari en Label tijdelijk zeer voordelig geprijsd. Nü is het moment om ervan te profiteren. Pot Stoutenbeek. Nieuwendijk 89. Axel. Zeeuws-Vlaanderen. Telefoon (0115) 56 20 10, Elke zondag geopend van 13.00 lot 18.00 Uur. SioMalic keukenstudio leverdieping. Bezoek ons ook op internet, www.stoutenbeek.nl afd. muziek het nieuwe album van Blauwe ruis 19,50 afd. multimedia voor alle kabelinternetters: McAfee virusscan firewall nu van 81,64 voor 49,90 Elseviers belasting- almanak 2002 18, vanavond vanaf 17.30 uur (Brasserie kerriesoep met kokos en appel en Penne met kip in pesto-roomsaus of Griekse stoofschotel (vegetarisch) en bosvruchtenmousse 11,50 9,- (vegetarisch menu) vanavond 19.00 uur Kunstbende Zeeland Workshop I webdesign zaterdag 19 januari 14.30-16.30 uur (No Frontiers Ierse luistermuziek tentoonstelling: Eilanden tussen hemel en zee panoramabeelden van Zeeland, van Rolf Hesse kijk ook op www.bcstcwinkèlvannederland.ril MIDDEN donderdag 17 januari 2002 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De politie zoekt getuigen van een ontvoe ring van een zestienjarige jon- gen. De jongen werd afgelopen vrij dagavond tussen zeven en acht uur in de Oosterscheldestraat in Middelburg door een man gedwongen in een witte auto te stappen. Vervolgens is hij mee genomen naar een woning, waar hij seksueel misbruikt is. De auto stond geparkeerd ter hoogte van de Spar super markt en de geldautomaat van de Rabobank. Om welk merk en type het gaat is niet bekend. De communicatie met het slachtoffer verloopt moei zaam, omdat hij geen Neder lands spreekt. De jongen kan bijvoorbeeld niet vertellen waar de woning is waar hij naartoe werd gebracht, omdat hij niet goed genoeg bekend is in Middelburg. Ook is nog niet duidelijk op welke manier hij is gedwongen in de auto te stap pen. Pas volgende maand is een tolk beschikbaar, zodat er uit gebreid met de jongen kan worden gesproken. Er is wel een signalement van de dader. Het gaat om een blan ke man van 1,80 meter lang. Hij is veertig tot zestig jaar oud, heeft een kaal hoofd met aan de achterkant een beetje haar en draagt een bril. De politie zoekt getuigen die op vrij dag avond de man en de witte auto, eventueel in combinatie met het slachtoffer, een donkere jongen, hebben gezien. Getui gen kunnen bellen naar: 0900- 8844. Model Foxxy Nu voor 770,- 1.695,-) De bouw van een pijlervoet op de werf in Kats. door Mieke van der Jagt KATS - Kats Prefab Beton in Kats heeft gisteren twee zware betonnen caissons verscheept, die de voeten moeten vormen van de pijlers onder het hogesnel- heidstraject over het Hollands Diep bij Moerdijk. In totaal bouwt Kats Prefab Beton elf van dergelijke caissons op de werf in Kats. De vijfhonderd ton we gende pijlervoeten die gisteren door transportbedrijf Stemat werden opgehaald, zijn de vierde en de vijfde van de elf caissons. In Kats wordt de rest twee aan twee gebouwd. Voor de HSL wordt net ten westen van de spoorbrug over het Hollands Diep bij Moerdijk een aparte brug gemaakt, die een afstand van ruim een kilometer moet overbruggen. Op elf plaatsen zijn vier stalen pijpen met een diameter van drieënhalve meter de waterbo dem ingeslagen. Op die funderingspalen worden de caissons afgezonken. In Kats worden de betonnen bakken afgeleverd met een stalen damwand erop, zodat ze na het afzinken niet vollopen met water. Bouwvakkers gaan erin aan de slag om de bevestiging tot stand te brengen van de pijpen met de caissons. Vervolgens wordt het vlecht werk voor de aansluiting met de pijlers aangebracht, foto Willem Mieras waarna de caissons worden volgestort met beton. De stalen damwand gaat eraf, waarna de pijler verder wordt opgebouwd. Kats Prefab Beton is een samenwerkingsverband van Ballast Nedam en Van Hattum&Blankevoort, de vroegere Oosterscheldecombinatie. Het bedrijf bouwt in Kats wel meer betonnen elementen voor de HSL. Voor het traject bij Schiphol worden in Kats 78 zware elementen gebouwd, die samen een diepe trog moeten vormen waardoor de hoge-snelheidstrein komt te rijden. Voor een kruising bij Zevenbergse hoek bouwen de mannen in Kats een keerwand, die grond en geluidsoverlast moet tegenhouden. door Mieke van der Jagt GOES - De school voor voortge zet speciaal onderwijs aan kin deren met leer- en opvoedings moeilijkheden (svo-lom), De Vliedberg in Goes, wordt een or thopedagogisch en didactisch centrum, dat diensten aanbiedt aan alle scholen voor voortgezet onderwijs in de Oosterschelde- regio. Daarmee is De Vliedberg als voorziening voor leerlingen uit de Bevelanden en Schou- wen-Duiveland gered. In de nieuwe Wet op het Voort gezet Onderwijs moeten alle scholen met een opleiding Voorbereidend Middelbaar Be roepsonderwijs (vmbo) zich aansluiten bij een regionaal sa menwerkingsverband dat zorg draagt voor een dekkende zorg- structuur voor alle leerlingen. De Vliedberg leidt op tot vmbo- en mavo-dploma's en was tot nu toe een zelfstandig onderwijsin stituut. Speciaal om de onderwij szorg (Advertentie) in stand te houden die De Vlied berg biedt, hebben de scholen voor voortgezet onderwijs op de Bevelancien en Schouwen-Dui- veland zich verenigd in een sa menwerkingsverband voor het Oosterscheldegebied. De Pon tes Scholengroep met scholen in Zierikzee en Goes, het Goese Sint Willebrordcollege, Groen College, Buys Ballotcollege en de Noord Zelke en De Wissel in Zierikzee, gaan zich samen in zetten om de verschillende zorg behoeften van leerlingen zo goed mogelijk te kunnen ver vullen. Bestuur De Vliedberg is bestuurlijk on dergebracht bij Edudelta, de onderwijsgroep die ook het groene onderwijs aanstuurt. Dat wil echter niet zeggen dat De Vliedberg voortaan voor het groene onderwijs werkt. Alle scholen kunnen een beroep doen op de specifieke deskundigheid die bij de Vliedberg aanwezig is, niet alleen voor mavo-vmbo maar voor alle leerwegen waar in zich problemen kunnen voor doen. Ook hebben alle scholen het recht om leerlingen bij De Vliedberg te plaatsen, mocht dat noodzakelijk zijn. Analoog aan het speciaal onder wijs aan basisschoolleerlingen, treedt De Vliedberg dus meer naar buiten. Of leerlingen daar door langer in het regulier on derwijs kunnen blijven, is nog maar de waag. Die doelstelling lag ook ten grondslag aan de zorgverbreding in het basison derwijs, maar de scholen voor speciaal onderwijs zitten nog steeds vol. De onderwijsinstel lingen in het samenwerkings verband zijn ervan doordron gen dat De Vliedberg een noodzakelijke voorziening blijft in het onderwijslandschap van de Oosterschelderegio. Het bestuur van de stichting Sa menwerkingsscholen voor spe ciaal onderwijs Zeeland heeft De Vliedberg per 1 januari offi cieel ondergebracht bij de Edu delta Onderwijsgroep. Daarmee is de school officieel een Ortho pedagogisch Didactisch Cen trum geworden, maar de kinde ren zitten nog steeds gewoon op De Vliedberg op school. GOES - De vogeltjes in de tuin en in het park hebben 's winters vaak honger. Als alles bevroren is, en er ligt sneeuw, kunnen ze weinig te eten vinden en drin ken is er dan ook niet genoeg. In het Milieu Educatie Centrum (MEC) bij de Hollandsche Hoe ve in Goes leerden een heleboel kinderen gistermiddag hoe je de vogels dan kunt helpen. Voordat ze de vogelhapjeskeu- ken in gingen, maakten de kin deren een kleine excursie door de Hollandsche Hoeve. Daar konden ze met de verrekijker zien dat merels ander voedsel zoeken dan koolmeesjes of win terkoninkjes en dat alle vogels een voorkeur hebben voor spe ciale plekjes. De hapjes die de kinderen maakten, mochten ze mee naar huis nemen om de vogels in de tuin of op het balkon te voeren. foto Willem Mieras door Mieke van der Jagt GOES - De stichting Colours Samen Sterk (CSS) heeft de ge meente Goes verzocht een stem bureau in te richten in het pand van Colours aan de Wijngaard straat, dat naar verwachting eind volgende maand open gaat. Colours, een groep jongeren die een onmoetingscentrum opzet om te voorzien in de leemte die de gesloten koffieshop Wayne's World heeft achtergelaten, wil met een officieel stembureau niet alleen de klanten bewust maken van hun democratische plichten, maar ook de inwoners van een deel van de Goese bin nenstad laten kennismaken met het ontmoetingscentrum. Volgens Ricardo Verhagen, één van de oprichters van CSS, kan het pand van Colours, de vroe gere waterbeddenwinkel aan de Wijngaardstraat, makkelijk ruimte bieden aan een stembu reau. „De mensen uit de buurt kunnen dan meteen een kijkje nemen in ons pand en misschien een praatje maken." Belangrijker nog, is volgens Verhagen, de stimulans die van een stembureau zou uitgaan naar de jongeren die het onmoe tingscentrum van Colours be zoeken. „Dat is een groep van ongeveer honderd allochtone j ongerenvan wie er veel voor de eerste keer mogen gaan stem men bij de gemeenteraadsver kiezingen in maart. Als de drempel van het stembureau laag is, zullen ze zich eerder be wust worden van het belang van stemrecht." Verhagen geeft toe dat Colours er ook bij gebaat is als de drem pel van het ontmoetingscen trum wordt verlaagd voor men sen die misschien helemaal niet weten wat er in het centrum ge beurt. „Wij willen dat graag la ten zien om eventuele weerstan den weg te nemen." (Advertentie) Suzanne is geen fruittypje: als haar moeder haar sinaas appelen aanbiedt, weigert ze steevast. Ook al legt haar moeder omstandig uit dat ze J vitamines nodig heeft: fruit blieft ze niet. Niet getreurd, haar moeder probeert elke dag een verant woorde maaltijd op tafel te zettten met verse groenten, zodat ze toch genoeg binnen krijgt. Laatst stond er hutspot op het menu. Suzanne zat wat wanhopig te prikken in de worteltjes. „Ja, dat moet je toch echt opeten hoor, ook al is dat niet je favoriete eten'. Je moet genoeg vitamine C bin nenkrijgen", moedige moe der haar aan. „Helemaal niet nodig", repli ceerde de dertienjarige. „Want vitamine C, daar zit ook een heleboel van in shampoo. Was ik toch ge woon wat vaker mijn haar. VLISSINGEN - In een Vlissing- se woning heeft de politie giste ren een hennepkwekerij ont dekt. Alle 92 planten en benodigde apparatuur is in beslaggeno men. De 35-jarige bewoner van de woning is gehoord en ontving een dagvaarding. GOES - Een 48-jarige Goese naar is dinsdagavond omstreeks elf uur op de Goese Grote Markt aangehouden. De man had vijf maal de toege stane hoeveelheid alcohol ge dronken. Hij kreeg een rijverbod van twaalf uur en moet voor de rech ter verschijnen. Eerder op de avond, omstreeks half tien, werd een 34-jarige au tomobilist uit de gemeente Rei- merswaal op de Valckenisseweg in Rilland staande gehouden. Ook de bestuurder had te veel gedronken. Hij kreeg een rij ver bod van drie uur en een proces verbaal. door Rob Paardekam KAMPERLAND - Het Water schap Zeeuwse Eilanden heeft de eerste fase van de uitbreiding van de rioolwaterzuiveringsin stallatie (rwzi) in de Camper- landpolder in Kamperland vol tooid. Met het tweede deel wordt pas in 2005 begonnen. De uitbreiding maakt onderdeel uit van een ruim vijf jaar durend project, waarbij de kleine en verouderde zuiveringsinstalla ties van Kortgene en Kamper land zullen verdwijnen. Het wa terschap zegt met die oude installaties geen goede kwali teit meer te kunnen garanderen. Omdat de rwzi in Kortgene vo rig jaar al buiten bedrijf is ge steld, was het belangrijk de eerste uitbreidingsronde in Kamperland snel af te ronden. De rwzi in de Camperlandpol- der kan na de aanpassingen veel meer water verwerken dan voorheen. Was dat vóór de uit breiding nog maximaal 220 ku bieke meter water per uur; nu is de capaciteit meer dan verdub beld tot 453 kubieke meter. Voor de uitbreiding van de rwzi DOMBURG - Uit een woning aan de Singel in Domburg zijn in de nacht van dinsdag op woensdag twee televisies, een magnetron, een telefoon, een wasmachine, een tafeltje, een cd-speler en twintig cd's gesto len. De goederen zijn enkele duizenden euro's waard. in Kamperland is acht kilome ter extra persleiding aangelegd, waar de reeds gesloten installa tie in Kortgene op is aangeslo ten. Ook is er een extra nabe- zinktank gebouwd. Bij de capaciteitsuitbreiding is al re kening gehouden met de slui ting van de installatie in Co- lijnsplaat op termijn, zodat ook het afvalwater dat daar van daan komt in Kamperland ge zuiverd wordt. Roompot Vanaf 2005 vindt een tweede uitbreiding van de rwzi in Kam perland plaats, omdat dan ook het water van de Roompot zal worden gezuiverd door het wa terschap. Vanaf dat moment wordt al het afvalwater van Noord-Beveland verwerkt dooi de zuiveringsinstallatie in de Camperlandpolder. MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter heeft gis teren een 29-jarige Goesenaar voor het plegen van winkeldief stallen twee weken gevangenis straf opgelegd. Omdat de man een werkstraf niet heeft verricht, moet hij daarvoor twee maanden zitten. De notoire drugsverslaafde werd bij verstek tot tweeënhal ve maand gevangenisstraf ver oordeeld. Hij stal begin septem ber vorig jaar in Middelburg etenswaren bij een supermarkt en dezelfde dag tijdschriften uit de stationsrestauratie. Grand Hotel Ar ion Tel.: 0118-410502 (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 29