Middelburg wil CWI uitbreiden brunch 15 Nieuwbouw bij Groot Abeele Teken aan de wand voor kazerne een SALE van deze tijd Politie is op zoek naar getuigen van ontvoering jongen De Vliedberg in Goes orthopedagogisch en didactisch centrum Nieuw onderdak aan Stadhuis straat Inbrekers halen huis half leeg pot stoutenbeek Rechter spreekt Vlissinger vrij van dragen luchtdrukpistool Goese junk moet cel in Goesenaar met flinke slok op achter stuur Politie ontdekt wietkwekerij in Vlissingen zeeuwse almanak Vitamientjes zc MIDDEN donderdag 17 januari 2002 doorNadia Berkelder MIDDELBURG - De gemeente Middelburg onderzoekt of het mogelijk is het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) uit te breiden. In het CWI zitten het arbeidsbureau, de uitvoerings instellingen van werknemers verenigingen en de gemeente onder één dak. Nu wordt gekeken of het moge lijk is om er ook uitzendbu reaus, reïntegratiebedrijven en opleidingsinstituten onder te brengen. Het bedrijfsverzamel gebouw zou in het pand van de gemeente aan de Stadhuisstraat moeten komen. De taken van arbeidsbureaus, gemeenten en uitvoeringsin stellingen werden vorig jaar DOMBURG - Uit een woning aan de Singel in Domburg zijn in de nacht van dinsdag op woensdag twee televisies, een magnetron, een telefoon, een wasmachine, een tafeltje, een cd-speler en twintig cd's gesto len. De goederen zijn enkele duizenden euro's waard. (Advertentie) met zeezicht Grand Hotel Ar ion Tel.: 0118-410502 (Advertentie) afd. muziek het nieuwe album van Blauwe ruis 19,50 afd. multimedia voor alle kabelintemetters: McAfee virusscan firewall nu van 81,64 voor 49,90 afd. boeken Elseviers belasting- almanak 2002 e is.15 vanavond vanaf 17-30 uur iBrasserie kerriesoep met kokos en appel en Penne met kip in pesto-roomsaus of Griekse stoofschotel (vegetarisch) en bosvruchten mousse 11,50 9,- (vegetarisch menu) vanavond 19.00 uur Kunstbende Zeeland Workshop webdesign zaterdag 19 januari 14.30-16.30 uur |No Frontiers Ierse luistermuziek tentoonstelling: Eilanden tussen hemel en zee panoramabeelden van Zeeland, van Rolf Hesse kijk ook op www.bestcwinkclvanncdcrland.nl de Winkel KERY Beeld Geluid «MuiWwW overgenomen door de CWI's. Op Walcheren is er één, in Middel burg. Het doel van de verande ringen was om klantvriendelij ker te kunnen werken. „Er zijn natuurlijk nog veel meer partij en die zich met werk bezighou den", zegt L. Vorthoren van de gemeente Middelburg. „Zoals uitzendbureaus en opleidings instituten. Stel dat je die alle maal samenbrengt, dan hoeven mensen niet meer van het kastje naar de muur." De gemeente hoopt dat mensen op die manier sneller aan het werk gaan en dat het aantal uitkeringsgerechtig den wordt teruggedrongen. De gemeente heeft subsidie ge kregen van het Rijk om te onder zoeken wat de mogelijkheden zijn. „We gaan alle mogelijke partners uitnodigen. Als blijkt dat het zinvol is, is het nog de vraag of we eruit komen met het aantal beschikbare vierkante meters." Over ruim twee jaar komt het gebouw van de gemeente op de hoek van de Lange Noordstraat en de Stadhuisstraat vrij. De kantoren van de sociale dienst gaan mee naar het nieuw stadskantoor aan de Kanaal- weg. De balie blijft gewoon in het CWI aan de Sint Sebasti- aanstraat. „Het CWI verzorgt nu de intake voor uitkeringen. Maar de sociale dienst verstrekt ook uitkeringen voor bijzondere kosten. Je zou kunnen afspre ken dat ook dat onderdeel wordt overgebracht naar een bedrijfs verzamelgebouw. Behalve opleidingsinstituten en uitzendbureaus zouden ook reïntegratiebedrijf Lété en de Kamer van Koophandel een plek in het gebouw kunnen krij gen. Vorthoren heeft nog geen idee of uitzendbureaus geïnte resseerd zijn in een vestiging naast de concurrent. Hij ziet wel voordelen in concentratie. „In een winkelstraat heb je ook veel schoenenzaken vlak naast el kaar. Dat zorgt juist voor extra loop." Over vier maanden moet er een plan van aanpak liggen. Hoelang het daarna nog duurt voordat de instellingen samen gaan wonen, is niet duidelijk. „Dat is afhankelijk van hoever men wil gaan. Als er alleen een paar loketten komen waar het ROC spreekuur houdt, kan het zo gereed zijn. Als we verder willen gaan, kan het niet eerder dan 2004, als het nieuwe stads kantoor klaar is." Bij Groot Abeele mogen drie vrijstaande woningen worden gebouwd. foto Ruben Oreel door Edith Ramakers OOST-SOUBURG - Op het bedrijfsterrein van Kaljouw tussen Groot Abeele en de Lekstraat in Oost-Souburg worden drie nieuwe vrij staande woningen gebouwd. Op die plaatsen staan nu nog schuren en bijgebouwen van Kal jouw. De gemeente Vlissingen wil medewer king aan de bouw verlenen. De gemeente voorziet dat de kwaliteit van de omgeving door de nieuwbouw verbetert. De verwachting is dat rond april met de bouw be gonnen kan worden, als er geen bezwaren van omwonenden worden ingediend. De firma Kaljouw, een recyclingbedrijf van oudpapier, is al voor het grootste deel verhuisd naar het Middelburgse bedrijventerrein Ar- nestein. De eigenaar heeft in samenspraak met de gemeente en aannemersbedrijf Fraanje de nieuwbouwplannen ontwikkeld. Ook de ste denbouwkundige voor de gemeente Vlissin gen, A. Bhalotra, heeft de bouwplannen beoordeeld. Dat bevestigt J. Francke van de gemeente. „Het is een prachtige locatie om te wonen. Kaljouw zal later de drie woningen verkopen." De gemeente stelt dat met de bewonerscom missie Groot Abeele overleg is gevoerd over het plan 'dat met instemming is ontvangen'. In 2000 polste de gemeente voor de eerste keer de bewoners van de buurtschap Groot Abeele of zij konden instemmen met een bescheiden uit breiding van de kern. Het bouwplan ligt ter visie in het Vlissingse stadhuis. MIDDELBURG - Er wordt voorlopig nog niet gesloopt of gebouwd, maar het begin is er. Aan de gevel van de Generaal Berghuijskazerne aan de Zuidsingel hangt al vast een bord om een voorstelling in 2005 aan te kondi gen. De kazerne gaat in september tegen de vlakte. Het nieuwe theater moet drie jaar later klaar zijn. Het nieu we theater is ontworpen door Claus en Kaan architec ten uit Rotterdam. Er komen twee zalen voor theater en muziek en twee filmzalen. foto Ruben Oreel (Advertentie) Model Foxxy Nu voor 770,- 1.695,-) Sommige meubels lijken ie zijn ontworpen met een specifiek interieurbeeld in het achterhoofd. En andere meubels staan gewoon als een huis, ongeacht in welke omgeving ze worden geplaatst. Bij Pot Stoutenbeek vindt u een grote collectie van meubels met die uitgesproken individuele kwaliteiten. En tijdens de SALE zijn de bekendste banken, kasten en fauteuils van topmerken als en Label tijdelijk zeer voordelig geprijsd. Nü is het moment om ervan te profiteren. Jori, Leolux, Rolf Benz. Molinari Pot stoutenbeek- Nieuwendijk 89. Axel Zeeuws-Vlaanderen. Telefoon (Ot IS) 56 20 10. Elke zondag geopend van 13.00 tot 18.00 uur. SieMatic keukenstudio 1 e verdieping. Bezoek ons ook op internet: www.stoutenbeek.nl WIJ KOMEN GRAAG BIJ U THUIS door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De politie zoekt getuigen van een ontvoe ring van een zestienjarige jon gen. De jongen werd afgelopen vrij dagavond tussen zeven en acht uur in de Oosterscheldestraat in Middelburg door een man ge dwongen in een witte auto te stappen. Vervolgens is hij mee genomen naar een woning, waar hij seksueel misbruikt is. De auto stond geparkeerd ter hoogte van de Spar supermarkt en de geldautomaat van de Ra bobank. Om welk merk en type het gaat is niet bekend. De com municatie met het slachtoffer verloopt moeizaam, omdat hij geen Nederlands spreekt. De jongen kan bijvoorbeeld niet vertellen waar de woning is waar hij naartoe werd gebracht, omdat hij niet goed genoeg be kend is in Middelburg. Ook is nog niet duidelijk op welke ma nier hij is gedwongen in de auto te stappen. Pas volgende maand is een tolk beschikbaar, zodat er uitgebreid met de jongen kan worden gesproken. Er is wel een signalement van de dader. Het gaat om een blanke man van 1,80 meter lang. Hij is veertig tot zestig jaar oud, heeft een kaal hoofd met aan de ach terkant een beetje haar en draagt een bril. De politie zoekt getuigen die op vrijdagavond de man en de witte auto, eventueel in combinatie met het slachtof fer, een donkere jongen, hebben gezien. Getuigen kunnen bellen naar: 0900-8844. MIDDELBURG - Een 22-jarige Vlissingse eigenaar van een luchtdrukpistool, is gisteren door de kantonrechter in Mid delburg vrijgesproken. Hij moest voorkomen omdat hijzo als dat officieel heet, het wapen gedragen zou hebben. Er kon niet bewezen worden dat hij met het pistool op de openbare weg is geweest. De man was gedagvaard nadat een buurvrouw afgelopen zo mer kogeltjes in haar slaapka mer vond en een gaatje in het raam ontdekte. Ze zag een paar jongens met het pistool in de tuin van de achterburen. De Vlissinger ontkende dat hij en zijn vrienden op het raam heb ben gemikt. Hij zei dat ze op ge tekende roosjes op de schuur schoten. De man vertelde tegen de rech ter dat hij het pistool voor twee honderd gulden gekocht had in een winkel. „Ik moest me eerst legitimeren en kon het daarna gewoon kopen. Omdat ik het zo bij een winkel kon kopen, dacht ik dat alles goed was. Nu blijkt dat we het niet mogen dragen. We schoten een beetje op roosjes en daarna ging een maat van mij de gebruiksaanwijzing lezen. Pas toen lazen we dat een schot vanaf 200 meter dodelijk kan zijn. We zijn niet verder dan de tuin gegaan." MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter heeft gis teren een 29-jarige Goesenaar voor het plegen van winkeldief stallen twee weken gevangenis straf opgelegd. Omdat de man een werkstraf niet heeft verricht, moet hij daarvoor twee maanden zitten. De notoire drugsverslaafde werd bij verstek tot tweeënhal ve maand gevangenisstraf ver oordeeld. Hij stal begin septem ber vorig jaar in Middelburg etenswaren bij een supermarkt en dezelfde dag tijdschriften uit de stationsrestauratie. GOES - Een 48-jarige Goese naar is dinsdagavond omstreeks elf uur op de Goese Grote Markt aangehouden. De man had vijf maal de toege stane hoeveelheid alcohol ge dronken. Hij kreeg een rijverbod van twaalf uur en moet voor de rech ter verschijnen. Eerder op de avond, omstreeks half tien, werd een 34-jarige au tomobilist uit de gemeente Rei- merswaal op de Valckenisseweg in Rilland staande gehouden. Ook de bestuurder had te veel gedronken. Hij kreeg een rijver bod van drie uur en een proces verbaal. VLISSINGEN - In een Vlissing se woning heeft de politie giste ren een hennepkwekerij ont dekt. Alle 92 planten en benodigde apparatuur is in beslaggeno men. De 35-jarige bewoner van de woning is gehoord en ontving een dagvaarding. door Mieke van der Jagt GOES - De school voor voortge zet speciaal onderwijs aan kin deren met leer- en opvoedings moeilijkheden (svo-lom) De Vliedberg in Goes, wordt een or thopedagogisch en didactisch centrum, dat diensten aanbiedt aan alle scholen voor voortgezet onderwijs in de Oosterschelde- regio. Daarmee is De Vliedberg als voorziening voor leerlingen uit de Bevelanden en Schou- wen-Duiveland gered. In de nieuwe Wet op het Voort gezet Onderwijs moeten alle scholen met een opleiding Voorbereidend Middelbaar Be roepsonderwijs (vmbo) zich aansluiten bij een regionaal sa menwerkingsverband dat zorg draagt voor een dekkende zorg- structuur voor alle leerlingen. De Vliedberg is een opleiding voor vmbo en mavo en was tot nu toe een zelfstandig onder wijsinstituut. Speciaal om de onderwijszorg in stand te houden die De Vlied berg biedt, hebben de scholen voor voortgezet onderwijs op de Bevelanden en Schouwen-Dui- veland zich verenigd in een sa menwerkingsverband voor het Oosterscheldegebied. De Pon tes Scholengroep met scholen in Zierikzee en Goes, het Goese Sint Willebrordcollege, Groen College, Buys Ballotcollege en de Noord Zelke en De Wissel in Zierikzee, gaan zich samen in zetten om de verschillende zorg behoeften van leerlingen zo goed mogelijk te kunnen ver vullen. De Vliedberg is bestuurlijk on dergebracht bij Edudelta, de onderwijsgroep die ook het groene onderwijs aanstuurt. Dat wil echter niet zeggen dat De Vliedberg voortaan voor het groene onderwijs werkt. Alle scholen kunnen een beroep doen op de specifieke deskundigheid die bij De Vliedberg aanwezig is, niet alleen voor mavo-vmbo maar voor alle leerwegen waar in zich problemen kunnen voor doen. Ook hebben alle scholen het recht om leerlingen bij De Vliedberg te plaatsen, mocht dat noodzakelijk zijn. Analoog aan het speciaal onder wijs aan basisschoolleerlingen, treedt De Vliedberg dus meer naar buiten. Of leerlingen daar door langer in het regidier on derwijs kunnen blijven, is nog maar de vraag. Zorgverbreding Die doelstelling lag ook ten grondslag aan de zorgverbre ding in het basisonderwijs, maar de scholen voor speciaal onderwijs zitten nog steeds vol. De onderwijsinstellingen in het samenwerkingsverband zijn er van doordrongen dat De Vlied berg een zeer noodzakelijke voorziening blijft in het onder wijslandschap van de Ooster- schelderegio. Het bestuur van de stichting Samenwerkings scholen voor speciaal onderwijs Zeeland heeft De Vliedberg per 1 januari officieel onderge bracht bij de Edudelta Onder wijsgroep. Daarmee is de school officieel een Orthopedagogisch Didactisch Centrum geworden, maar de kinderen zitten nog steeds gewoon op De Vliedberg op school. Suzanne is geen fruittypje: als haar moeder haar sinaas appelen aanbiedt, weigert ze steevast. Ook al legt haar moeder omstandig uit dat ze vitamines nodig heeft: fruit blieft ze niet. Niet getreurd, haar moeder probeert elke dag een verant woorde maaltijd op tafel te zettten met verse groenten, zodat ze toch genoeg binnen krijgt. Laatst stond er hutspot op het menu. Suzanne zat wat wanhopig te prikken in de worteltjes. „Ja, dat moet je toch echt opeten hoor, ook al is dat niet je favoriete eten! Je moet genoeg vitamine C bin nenkrijgen", moedige moe der haar aan. „Helemaalnietnodig", repli ceerde de dertienjarige. „Want vitamine C, daar zit ook een heleboel van in shampoo. Was ik toch ge woon wat vaker mijn haar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 15