Nieuw begin voor Frans van Rooy Martin Krijger naj aarskampioen Op 2 februari wordt alleen niet gekorfbald Eickenboom favoriet in librefinale Kloeünge doet ritme op, Steen wint aan zelfvertrouwen PSV verhuurt vier spelers aan MVV Van Gastel naar Ternana uitslagen agenda Langebeeke langer bij Swift woensdag 16 januari 2002 VLISSINGEN - Het Koninklijk Nederlands Korfbal Verbond (KNKV) is de enige sportbond die geen wedstrijdprogramma heeft vastgesteld voor zaterdag 2 februari, de dag dat het huwe lijk plaatsvindt tussen prins Willem-Alexander en Maxima. „Hoewel het geen nationale feestdag is, heeft onze landelij ke competitiecommissie vorig jaar al bepaald dat er op 2 febru ari niet wordt gekorfbald", zegt Jelle Engeltjes van het district Zuid-West. De korfbalbond verwacht te veel moeilijkheden, omdat veel sporthallen moge lijk zijn ingeruimd voor festivi teiten, aldus Engeltjes. De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) heeft van wege het huwelijk geen voetbal- loze zaterdag gepland, maar wel een inhaal- en bekerprogramma op de rol gezet. Zowel voor seni oren als voor jeugd. „Vanuit Zeist mogen we geen volledig programma neerzetten, maar omdat er toch wat wedstrijden zijn afgelast hebben we nu een beperkt rooster ingelast", laat jeugdcompetitieleider Theunis- se van het district Zuid 1 weten. De Koninklijke Nederlandse Zwembond (KNZB) laat op 2 fe bruari een volledig waterpolo- programma afwerken. „Maar als er ploegen zijn die niet kun nen spelen, omdat het zwembad gesloten is, kunnen ze om uitstel vragen", zegt competitieleider Nico Borst. Ongeveer hetzelfde doet de NeVoBo, de nationale volleybalbond. Marja van der Neut van het district Zuid- West: „Het geeft te veel prakti sche problemen als we het com plete programma schrappen. Er zijn niet veel uitwijkmogelijk heden omdat teams uit ons dis trict bijvoorbeeld sowieso niet in het carnavalsweekeinde en de voorjaarsvakantie willen spelen." Voor volleybalploegen die op 2 februari niet willen spe len, bestaat wel de mogelijkheid om onderling naar een andere datum te zoeken. Het Nederlands Handbal Ver bond beschouwt 2 februari als normale wedstrijddag en houdt nergens rekening mee. „Want het is géén nationale feestdag", verduidelijkt Reyer Louw, waarnemend competitieleider. „We zien geen reden om het schema aan te passen. Zelfs in Amsterdam wordt zaterdag avond gewoon gehandbald." van onze sportredactie ZIERIKZEE - In de schaakcom- petitie is de laatste ronde van de najaarscompetitie gespeeld. Martin Krijger bond hierin de strijd aan met Hans Aangeen- brug. Ondanks de bijzondere variant van opening d2-d3. die Aangeenbrug speciaal voor de gelegenheid had ingestudeerd, kon Krijger de remise behalen die nodig was om kampioen te worden. Peter de Vrieze en Stoffel Stoel hadden een zeer ingewikkelde stelling op het bord getoverd. De pionnenverdediging van Stoel was gesloopt, maar zijn paarden waren zo sterk dat De Vrieze niet in de buurt van de koning kon komen. Even leek het erop dat De Vrieze een door braak kon forceren, maar die strandde op de verdediging van Stoel. Stoel nam de aanval over en hakte de stelling van De Vrie ze in mootjes. In de onderste regionen woedde er een heftige strijd tussen Jo- han Hoogstrate en Adrie de Jon ge. Voor Hoogstrate was er nog een kleine kans om in groep A te blijven. Maar meer dan remise zat er niet voor hem in, zodat Hoogstrate evenals Henny de Jonge degradeert. Groep B In groep B won André Tillema overtuigend van Pang Yuen en pakte de titel in die groep. Met de nodige twijfels begon Tille ma aan deze partij. In de eerste ronde van de competitie verloor hij van Yuenn, de enige verlies- partij van deze competitie. De wraak waszoet, Tillema wist dit keer Yuen wel te verslaan. Jos Maaskant zette alles op alles om John van Dalsen te verslaan. Van Dalsen speelde zeer sterk en versloeg Maaskant. Kees Pol derman kwam niet verder dan een remise tegen Chris van El- dik zodat Maaskant toch nog tweede is geworden en promo veert naar groep A. Johan Hoogstrate - Adrie de Jonge: I.d2-d4 Pg8-f6; 2.c2-c4 e7-e6; 3.Pbl-c3 h7-h6; 4.a2-a3 d7-d5; 5.c4-c5 Lf8-e7; Ddl-c2 Pb8-c6 7.Pgl-f3 a7-a6; 8.b2-b4 b7-b5; 9.c5xb5 e.p. c7xb6; 10.e2-e4 b6-b5; II.e4-e5 Pf6-h7; 12.Pc3xb5 a6xPb5; 13. Dc2xPc6+ Lc8-d7; 14.Dc6-c3 Ta8-c8; 15.Dc3-b2 0-0; 16.Lfl-d3 f7-f5; 17.e5xf5 e.p. Le7xf6; 18.Db2-bl Ph7-g5 19.Pf3xPg5 Lf6xPg5; 20.0-0 LgSxLcl21.TflxLcl Dd8-f6; 22 Dbl-b2 Tc8-c6; 23.Tcl-fl Tf8-c8; 24.g2-g3 Tc6-c3; 25.Tal-dl Df6-f3; 26.Ld3-e2 Df3-{6; 27 M-h4 Tc3-c2; remise. OOSTERLAND - In Café d'Eule worden vanaf morgen tot zater dag de persoonlijke kampioen schappen libre eerste klasse ge speeld. Jan Eickenboom van biljartvereniging SIR heeft zich aan de kop van de plaatsings lijst genesteld en mag derhalve tot de favorieten worden gere kend. Op cadeau's hoeft de biljarter uit Zierikzee niet te rekenen. Er zijn liefhebbers genoeg om hem op een sportieve manier het vuur na aan de schenen te leg gen. De als tweede geplaatste Jaap Goudzwaard van BV Windenburg is er één van. Een moeilijk in te schatten, maar volgens kenners gevaar lijke tegenstander zal Ab van Buren zijn, eveneens van Windenburg. De man uit Brou wershaven is nog maar pas lid van de club uit Noordgouwe maar heeft wel de nodige erva ring. De laatste zeven jaar heeft de uit Spijkenisse afkom stige biljarter echter niet ge speeld. Een andere kaper op de kust is Paul Bodbijl van DOS, in elke spelsoort en elk kampioenschap een te vrezen tegenstander. Hij staat vierde genoteerd. Nico Tuinman van Windenburg, Arie Streefkerk van Witte van Haemstede en Toon Rijnberg van Onder Vrienden zijn even eens ervaren finalespelers en zeker nog niet verslagen. De partijen gaan over 130 caram boles en beginnen donderdag om 19.00 uur. Vrijdag vanaf 19.00 uur en zaterdag vanaf 12.00 uur wordt de strijd voort gezet. De finale wordt zaterdag ver wacht omstreeks 19.00 uur. door Jan Dagevos KLOETINGE - De velden van de voetbalvereniging Kloetinge stonden vorig seizoen nogal eens ter discussie. De kwaliteit liet soms zo te wensen over dat hoofdtrainer Diederik Hiensch met goed fatsoen de tegenstan ders niet meer durfde te verwel komen. Die tijden zijn echter voorbij, zelfs als de regen uren lang gestaag naar beneden is ge vallen, zoals dinsdag. De Bevelandse hoofdklasser ontving gisteravond op een pri ma bespeelbaar bijveld met open armen zondag-vierdeklas ser Steen. Het werd een leerza me avond, waarbij de thuisclub met de nodige moeite een ronde verder kwam in het bekertoer nooi: 4-3. Nu was Kloetinge er ook veel aan gelegen om gisteravond in actie te komen. De ploeg speelde op 8 december de laatste compe titiewedstrijd en wilde dus en kele dagen voor de hervatting van de competitie maar wat graag ritme opdoen. Daarnaast was het een mooie gelegenheid om Pieter de Munnik in het be kerduel met Steen zijn schor sing uit te laten zitten. De rechtsback is een belangrijke pion en kan zaterdag eigenlijk niet gemist worden in de zware uitwedstrijd tegen IJsselmeer- vogels. Ook naderhand was trainer Diederik Hiensch maar wat blij dat het duel was doorgegaan. Er werden in verdedigend opzicht nogal wat fouten begaan. „Ik kan nu mooi donderdag, tijdens de training, nog even de puntjes op de i zetten", stelde de oefen- meester. „Het ontbrak nogal eens aan scherpte. Verder ont stonden er ook tegendoelpunten door een gebrek aan concentra tie." Het had met de zwakte van Kloetinge te maken, maar het was zeker ook de verdienste van Steen. De Zeeuws-Vlaamse ploeg, die met veel kunst- en vliegwerk het sterkst mogelijk denkbare team op de been had weten te brengen, verweerde zich kranig. De equipe van trai ner Ardian Lekaj schuwde de duels niet, was goed in de com binatie en bleek ook aanvallend aardig wat in zijn mars te heb ben. „Steen heeft het ons knap lastig gemaakt", vond Hiensch. „Het was een echte wedstrijd." Daar zag het in eerste instantie niet naar uit. Kloetinge begon gedreven, hanteerde een hoog tempo en zette Steen vanaf de eerste minuut op eigen helft vast. Het resulteerde in de vijf tiende minuut al in een treffer. Uit een hoekschop van Ronald Zuij dwegt kopte Erik de Groene raak. Kort voor rust leek de strijd al beslist, toen na een scherpe voorzet vanaf links Steen-verdediger Rudy Go- vaert de bal in eigen doel gleed: 2-0. Steen bleek echter het beste voor het tweede bedrijf te heb ben bewaard. Meteen na de pau ze kwam de Zeeuws-Vlaamse ploeg terug in de wedstrijd. Uit een corner van de sterk spelende Wouter de Neijs kopte topschut ter Werner Bisschop bij de eer- ste paal knap raak: 2-1. In die fase dicteerde Steen het spel, hetgeen bij Kloetinge de nodige irritatie opwekte. De spelers gingen zich aan alles en ieder een ergeren. Even leek de druk van de ketel af te gaan, toen Erik de Groene in de 62e minuut voor 3-1 zorgde, maar nadat Bis schop in de 73e minuut voor 3-2 zorgde, namen de spanningen weer toe. Het duel, waar slechts een klei ne honderd toeschouwers getui ge van waren, bleef hierdoor boeien. Wilco de Valk (hij schoot in de 80e minuut raak na een mooi overstapje van Marcel Lourens) en Wouter de Neijs (90e minuut) verzorgden het slotakkoord: 4-3. „Spelen tegen een hoofdklasser is altijd een uitdaging", zei Steen-trainer Ardian Lekaj na afloop. „Het was een prima trainingspartij, de jongens hebben vanavond veel kunnen leren. Daarnaast hebben we weer wat vertrou wen opgedaan voor zondag." Dan wacht de koploper van de vierde klasse de belangrijke ontmoeting met BSC, een con current voor de titel. Kloetinge-Steen 4-3 (2-0). 15. Erik de Groene 1-043. Rudy Govaert ei gen doelpunt) 2-0, 46. Werner Bis schop 2-1, 62. Erik de Groene 3-1, 73. Werner Bisschop 3-2, 80. Wilco de Valk 4-2, 90. Wouter de Neijs 4-3. Scheidsrechter: C. A. Toorenaar (Heinkenszand). Gele kaart-: Pascal Lensen (Steen). Aantal toeschou wers: 98. Kloetinge: Mark Smeding; Jeffrey Frijters, John Bentschap Knook. Björn Langeveld, Arno Melaard; Emiel Dorst (65. Jan Baaijens), Jef frey van de Velde (46. Marcel Lou rens), Wouter Labrujère (63- Jordy Bakker); Wilco de Valk, Erik de Groene, Ronald Zuijdwegt. Steen: Danny Oppeneer; John Bogaert, Michiel Vink, Michel van de Bosch, Rudy Govaert; Gino Vink (46. TomLernout), Glenn Verminck- sel, Marco Ottjes (75. Perry Sturm), Wouter de Neijs; Pascal Lensen en Werner Bisschop. Steen-doelman Danny Oppeneer stompt de bal weg, voordat Erik de Groene gevaarlijk kan worden. foto Dirk-Jan Gjeltema MAASTRICHT - PSV gaat met MVV praten over de onmiddel lijke komst van twee huurlingen naar De Geusselt. Bovendien maken beide clubs afspraken over het stallen van vier spelers in Maastricht komend seizoen. Fortuna lijkt zijn kansen als PSV-partner te hebben ver speeld. De kampioen zou zeer ontstemd zijn over de onder handelingstactiek van het For- tuna-bestuur. Directeur Ron Weyzen maakte gisteravond op een vergadering van de MW-ledenraad bekend dat hij op korte termijn met PSV-trainer Erik Gerets en ma nager Frank Arnesen om de ta fel gaat zitten. MW heeft al concreet twee namen van spe lers in het hoofd, maar wil die nog niet prijsgeven. Het gaat om voetballers die net buiten de eerste selectie van zestien val len. PSV zou de huurlingen mini maal een jaar naar De Geusselt willen dirigeren.MW hoeft er geen cent voor op tafel te leggen. De Maastrichtenaren zeggen harde garanties te hebben dat PSV MW zal verkiezen boven Fortuna. GPD TERNI - Jean-Paul van Gastel verhuist naar Italië. De 29-jari- ge middenvelder van Feyenoord tekent vandaag een contract voor 2,5 jaar bij Ternana, een bescheiden club uit de Serie B. De vijfvoudige international moet eerst nog wel een medische keuring goed doorstaan. Van Gastel mocht transfervrij vertrekken bij Feyenoord. De voormalige aanvoerder raakte vorig seizoen langdurig uit beeld door een zware blessure. Na zijn volledige herstel kon hij geen basisplaats meer afdwin gen bij trainer Bert van Mar wijk. Het contract van Van Gas tel liep in de Kuip komende zomer af. Ternana staat momenteel op de achttiende plaats in de tweede divisie. Met de recente komst van een nieuwe trainer is er ook ruimte gekomen voor aanko pen. „De club is weer ambitieus", al dus Bob Maaskant, de zaak waarnemer van Van GastelTer nana speelt in het stadje Terni dat 80.000 inwoners telt. Het stadion kan ruim 20.000 toe schouwers bevatten. ANP Voormalig voetbaltalent aan de slag bij de jeugdopleiding van Lommei Bowlen door Arjen Vos LOMMEL - Ooit, in 1985, was Frans van Rooy het talent van het jaar in Nederland. Alle spe lers die na hem die stimule- ringsprijs kregen, haalden het Nederlands elftal. Van Rooy niet. En dat was niet de enige te genslag waarmee hij te maken kreeg. Na prachtige jaren bij Antwerp en Standard ging het ineens verkeerd met zijn carri ère. Hij had het even helemaal gehad met het spelletje, maar vorige week aanvaardde hij een functie in de jeugdopleiding van Lommei. Nee, veel heeft hij niet gedaan de laatste jaren, geeft hij toe. En al helemaal niks dat met voetbal te maken had. Frans van Rooy (38) had er na zijn gedwongen afscheid van het profvoetbal zijn buik vol van. „Ik ben op een rotte en lastige manier gestopt", zegt hij. Topfit'en één van de beste spelers van België, maar 'de club maakte er een abrupt einde aan'. Achttien jaar geleden verliet Frans van Rooy Nederland. Hij is er nooit meer teruggekomen en woont nu prachtig in Lom mei. De tongval is Vlaams. „Na zoveel jaar neem je vanzelf klanken en uitdrukkingen over." Nadat zijn doorbraak bij PSV uitbleef, werd de begena digde linkspoot een topper in België. Bij Antwerp was hij de patron op het middenveld, latei- bij Standard Luik ook. „Ik had het er geweldig naar mijn zin." Totdat het mis ging. Van Rooy kreeg een conflict met de toenmalige Standard-mana ger Henrotay. „Standard is een heel speciale club. Na twee mooie seizoenen ging het rom melen. Vlaamse jongens waren minder gewenst, de Walen kre gen de voorkeur. Daar heb ik op een gegeven moment wat van gezegd. Sindsdien was het mis." Van Rooy moest weg maar kreeg een prijs op zijn hoofd die - reëel bekeken - voor geen enkele club betaalbaar was. „Henrotay wil de gewoon dat ik niet meer aan voetballen toekwam. 'Wij lijden nu verlies, maar jij nog veel meer', zei hijDat was allemaal voor het Bosman-arrest. Een speler had toen weinig in te brengen. „De club zette een prijs op je hoofd en daar viel niks aan te doen." Herinneringen Op huurbasis was Van Rooy nog even actief bij Paok in de Noord-Griekse havenstad Frans van Rooy heeft er na jaren van niets doen weer zin in. Onlangs aanvaardde hij een functie in de jeugdopleiding van Lommei. foto Raymond Lemmens/GPD Thessaloniki en Westerlo. Aan Paok bewaart Van Rooy mooie herinneringen. „Daar maak je van alles mee. Ik kan me nog een thuiswedstrijd herinneren waarin de scheidsrechter niet geweldig floot. Toen die man aan de tweede helft wilde begin nen, stapte onze voorzitter het veld op en hij rammelde de scheids eens goed door elkaar. Nou, vanaf dat moment werd er anders gefloten." Paok en Van Rooy wilden met elkaar verder, maar opnieuw vroeg Standard een belachelijk bedrag. Na verloop van tijd liep Van Rooy nog een tijdje bij Westerlo mee. Het werd niets. „Daar heb ik niet goed gepresteerd. De om schakeling van eerste naar tweede klasse viel me tegen." Van Rooy had geen club meer en ook nadat hij de transfervrije status - na het Bosman-arrest - kreeg, kwam er geen club meer. „Tja, ik had natuurlijk een tijd stilgezeten. Clubs waren waar schijnlijk bang dat ik niet meer op niveau zou komen. Hoewel ik zelf het gevoel had dat ik nog lang niet afgebrand was. Maar met mijn voetballoopbaan was het voorbij. Eigenlijk wist ik al toen dat gedoe begon dat het voorbij was." Achteraf gezien had hij bij Standard misschien beter zijn mond kunnen houden. „Ik heb het hart op mijn tong liggen en dat kan tegen je gaan werken." Maar dat ligt ook aan de andere partijvindt Van Rooy. „Bij Ant werp had ik wel eens woorden met Georg Kessler, de trainer, maar die had het niveau om daar overheen te kunnen stap pen en op een goede manier ver der te gaan." Oranje Van Rooy had mooie dromen maar het liep anders. Ook wat betreft het Nederlands elftal. In de vorm van zijn leven bleef Ne derlandse erkenning uit. Jaren lang werd er gezegd en geschre ven dat Van Rooy geselecteerd moést worden. „Ik werd er ziek van." Eén keer werd hij daad werkelijk opgeroepen, door Thijs Libregts. Hij ging niet. „Het was in een winter. Ik had last van mijn liezen en moest ge opereerd worden. Er zou een Joegoslavische arts speciaal voor mij naar Antwerpen ko men, die paste een unieke me thode toe zodat ik snel weer zou kunnen spelen. Ik heb toen die operatie door laten gaan en me afgemeld voor Oranje." Slim of dom? „Achteraf kun je denkenhad ik het maar zo en zo gedaan. Het is niet meer terug te draaien. Op je 22e denk je an ders dan op je 38e." Het leven gaat door, weet hij. „Ik zit al te lang thuis. Toen Lommei belde, heb ik niet ge twijfeld. Het is voor mij een compleet nieuw iets. Ik word jeugdcoördinator van de jong ste jeugd. De bedoeling is dat ik de opleiding in goede banen ga leiden. Zorgen dat de jeugd graag naar Lommei komt. De doorstroming verbeteren. Scouten. Hopelijk komen er uit eindelijk eigen jeugdspelers in het eerste team van Lommei." Als het hem bevalt, wie weet wat er dan nog in het vat zit. Hoofdtrainer worden? „Moei lijk, ik weet nu nog niet hoe ver mijn ambities reiken. Maar ik ga nu eerst eens met de jeugd van Lommei aan de slag, de min-ze- ven en min-elfMooi om te zien hoe die mannetjes plezier heb ben en hun best doen."GPD Maandagleague: Good Luck 40+-Walo- nibi 1 -3, Tweede Jeugd -Re-entry 3-1, Partymanagement-Baan 9 3-1, The Hor ny Guys-DWS Zeeland 3 -1SportC Wes- terschouwen -Los Ballos 1-3, Moonlight Bowlers-Pibeco 0-4, Rhodos-EasyScore 3 -1, www.doe-mae-wat.nl-The Kant- klossers 1-3. Stand: 1. Tweede Jeugd 46, 2. Partymanagement 41, 3. Pibeco 40, 4, Good Luck 40+ 36, 5. DWS Zeeland 36,6. Walonibi 36,7. SportC Westerschouwen 35.5,8. Los Ballos 35,9. The Horny Guys 35, 10. Rhodos 35, 11 Re-entry 34, 12. Moonlight Bowlers 33, 13. www.doe- mae-wat.nl 31, 14. EasyScore 28, 15. Baan 9 25.5,16. The Kantklossers 17. Dinsdagleague:Aahejo -De Apenheul 4- 1, De Daltons-Drie Maal Zeven 1-0, The EuropBoys-B.T. Knudde 1-1, Phyba Gold -De Eendracht 1- 0, Glashandel Melieste- De Laatkomers 1-3, SSK Keukens Kapel- le-De 3 Eentjes 0-3. Stand: 1. BT Knudde 46, 2. SSK Keukens Kapelle 45.3. De Dal- tons 39.5, 4. Remax 39, 5. De Apenheul 38,6. Drie Maal Zeven 34,7. De 3 Eentjes 34, 8. Phyba Gold 32,9. Glashandel Me- Iiesle30.5,10. De Laatkomers 30,11. The Europ Boys 27.5,12. Aahejo 27.5,13. De Eendracht 27. Schaken Mauresmo (Fra/7) - Lee (Tai) 6-1 6-0, Shaughnessy (VSt/10) - Stevenson (Aus) 6-7 6-2 7-5, Dementjeva (Rus/12) - Jidko- va (Rus) 6-3 6-2, Majoli (Kro) - Sanchez Vi- cario (Spa/14) 6-4 7-5, Weingartner ((Dui) - Montolio (Spa/19) 6-3 6-3, Grande (lta/20) - Fernandez (Arg) 7-6 6-4, Serna (Spa/23) - Grahame (Aus) 6-3 6-3, Sugiya- ma (Jap/24) - McQuillan (Aus) 6-7 6-36-3. Mannen- Kucera (Slw) - Schalken (Ned/27) 6-1 6-4 1-6 6-1, Christophe Ro- chus (Bel) - Sluiter (Ned) 4-6 6-3 6-4 6-2, Martin (Spa)-Hewitt (Aus/1) 1-66-16-47- 6, Haas (Dui/7) - Stoliarov (Rus) 6-1 6-3 6- 1, Sampras (VSt/8) - Nieminen (Fin) 6-3 6- 3 6-4, Safin (Rus/9) - Dupuis (Fra) 7-5 6-4 6-2, Federer (Zwi/11- Chang (VSt) 6-4 6-4 6-3, Roddick (VSt/13) - Zabaleta (Arg) 6-3 5-7 6-3 6-3, Clement (Fra/15) - Saretta (Bra) 6-4 7-6 6-4, Moya (Spa/17) - Calleri (Arg) 2-6 6-7 6-4 7-6 0-1 opgave Calleri, Ferreira (ZAf) - Gambill (VSt/19) 6-2 6-4 7- 6, Fish (VSt) - Santoro (Fra/20) 6-21-6 6-4 6-1, Lapentti (Ecu/23) - Pretzsch (Dui) 7-5 4-66-0 6-0, Pavel (Roe/25) - Squillari (Arg) 6-4 6-3 3-6 6-2, Malisse (Bel/29) - Behrend (Dui) 6-4 6-4 7-5, Escudé (Fra/30) - Reid (Aus) 1-6 6-1 6-4 6-4, Schuttler (Dui) - Mathieu (Fra) 6-21-66-41-66-4, Kratoch- vil (Zwi) - Meligeni (Bra) 6-4 6-1 6-2, Pati ence (Fra) - Savolt (Hon) 6-3 3-6 6-3 3-6 6- 4, Nalbandian (Arg)-Vacek(Tsj) 7-6 3-66- 3 6-3, Bachelot (Fra) - Galvani (Ita) 6-2 7-5 7-5. Wijk aan Zee. Corus-toernooi. Groot- meestergroep A, derde ronde: Timman (Ned) - Gurevich (Bel) 1/2-1/2, Leko (Hon) - Morozevitsj (Rus) 1/2-1/2, Barejev (Rus) - Van Wely (Ned) 1-0, Grisjoek (Rus) - Pi ket (Ned) 1-0, Gelfand (Isr) - Adams (Eng) 0-1, Drejev (Rus) - Kasimdzhanov(Oez) 0- 1, Khalifman (Rus) - Lautier (Fra) 1/2-1/2. Stand: 1Adams 2 1/2, 2. Timman, Leko, Barejev, Grisjoek 2 5. Gelfand, Moroze vitsj, Gurevich, Khalifman, Kasimdzha- nov 1 1/2,10. Piket, Lautier, Drejev 1,14. Van Wely 0. Grootmeestergroep B, eer ste ronde: Nijboer (Ned) - Jonkman (Ned 1-0, Tregoebov (Rus) - Cuijpers (Ned) 1- 0, Van der Wiel (Ned) - Krasenkow (Pol) 1/2-1/2, Werle (Ned) - Sokolov (Bos) 0-1, Skriptsjenko (Mol) - Stefanova (Bul) 1/2- 1/2, Yu (Chi) - Peng (Ned) 1/2-1/2. Najaarscompetitie groep A H. Aangeen- brug-M.Krijger remise, A.van der Wes ten- A.Bandsma remise, B. van de Graaf - A.Brakel 1-0, S.Stoel-P. de Vrieze 1-0, J.Verduijn den Boer-H.de Jonge remise. J.Hoogstrate-A. de Jonge remise. Eind stand groep A: 1. M.Krijger 149 punten, 2. R.van der Veken 144, 3. J.Aangeen brug 123, 4. B.van de Graaf 110, 5. A.Bandsma 109, A.van der Westen 107 11. P.de Vrieze 66, 12. J.Verduijn den Boer 62, 13. H.Jukkenekke 45, 14 A.de Jonge 44, 15. J.Hoogstrate 34, 16. H.de Jonge 21 Groep B: A. Tillema-P.Yuen 1- 0, J. van Dalsen-J. Maaskant 1-0, C. Pol derman-C. van Eldik remise, P. van Welt- T.Brouwer 0-1, V. van den Berg - J. Ver kerk remise, L. Oosters-J.Heiligers remi se, H. Bremer-K.Fierens 1-0, S. Stokla- J. Bom 1-0, D. Baars-A. van Wijngaarden 1 - 0, H. Baris-D. Doeswijk 0-1, S. Spiegels- M. Meerkerk 1-0. Eindstand groep B: 1. A.Tillema 297 punten, 2 J. Maaskant 231,3. C. Polderman 221,4. J. van Dalsen 213, 5. T. Brouwer 186, 6. P.Yuen 184, 7 C. van Eldik 179,8. V.van den Berg 178,9 J.Verkerk 165, 10. P.van Welt 164, 11. L.Oosters 152,12. J. Heiligers 142,13. H. Bremer 134, 14. K.Fierens 128, 15. A.de Nie 119, 16. D. Baars 115, 17. S.Stokla 114, 18. J. Bom 101, 19. D. Doeswijk 85, 20. A. van Wijngaarden 49, 21. M. Meer kerk 34,22. H.Baris 31.23. S. Spiegels 19, 24. T. Gras 11,25. A. De Spirt 10. Sportprijsvragen Lucky Day: 4-7-9-12-22-24-25-30-32-35- 36-38-51-56-60-63-67-69-75-79. (onder voorbehoud) Tennis Melbourne. Australian Open, 9,5 miljoen euro, tweede dag. Eerste ronde, vrou wen: Boogert (Ned) - Pizzichïni (Ita) 6-3 6- 3, Capriati (VSt/1) - Talaja (Kro) 6-4 6-1, Clijsters (Bel/4) - Wheeler (Aus) 6-2 6-1, Henin (Bel/6) - Koernikova (Rus) 6-2 7-5, Voetbal Turkse competitie: Galatasaray - Kocae- lispor 5-1. Stand aan kop: Galatasaray 17-39. Besiktas 17-36, Fenerbahce 17-34, Istanbul 17-30. Vriendschappelijke wedstrijden. Faro: Sporting Farense (Por) - Ajax 0-2 (0- 2). Doelpunten: Knopper, Pienaar. Carvoeiro: Vitesse - Hansa Rostock (Dui) 3-0 (3-0). Doelpunten: Mbamba 2, Ste- fanovic 1Rode kaart: 48. Van der Schaaf (Vitesse). woensdag- HU Biljarten Landelijke competitie driebanden groot. Derde divisie, poule 7. DGV Euro Gin seng - Aarts Bouw3. Locatie: Biljartpaleis Jacobs, Rilland. Aanvang: 19.30 uur Libre-toernooi Grote Prijs Spuitpleister- specialist Mathia Zn. Eerste ronde, A- groep. Locatie: HCR De Kroon, Wissen- kerke. Aanvang: 19.30 uur. Grand Prix driebanden. Tweede ronde. Locatie: Gemeenschapscentrum Hof van Eede, Eede. Aanvang 19.00 uur. Voetbal Vriendschappelijk: Veere-VC Vlissingen. Aanvang 19.30 uur. MIDDELBURG - Leo Lange beeke is ook volgend seizoen trainer van Swift. Dat heeft Bep Huybregtse, voorzitster van de technische commissie van de Middelburgse korfbalvereni ging, gisteren bekend gemaakt. „Zowel de technische staf als de spelers zijn zeer tevreden over zijn aanpak"aldus Huybregtse. „Daarom willen we graag met hem verder." Langebeeke volg de tijdens het lopende seizoen de tussentijds opgestapte Blaas de Ridder als interim-coach op. Huybregtse: „Komend seizoen noemen we Leo Langebeeke ge woon hoofdcoach."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 37