DE PRIJSDflLinG bereikt z'n hoogtepunt!' Ter Valcke geeft bewoners privacy PZC MAAKT U HET FILTER VAN DE WASDROGER WEL EENS SCHOON? Blokhuis wordt multifunctioneel Mosselbedrijven de dupe van fouten aannemer Verwapy Heren en Damesschoenen met rode stip Dameslaarzen DE HELFT WW DE HELFT HflLUE PRIJS Damesschoenen 2 HfllEll 1 BETRIEI1 Kinderschoenen €25.- Tassen en lederwaren 25% KORTinG rris Schoenen fLEXlllezsufë" Kledingbeurs Verpleeghuis Goes maakt kamers geschikt voor één persoon Sociale zaken dicht voor bijscholing dinsdag 15 januari 2002 Herwalt collectie uitgezonderd Geen kinderarbeid, maar onderwijs. Meer informatie 070 - 3421 777 Kp\/lb Een zwembad in uw eigen ruin. Dat is pas écht genieten volgens f- lexileisttrc. Zwemmen, dobberen, spartelen, ontspannen... genieten. U kunt kiezen uit talloze fonnaten. Zelf bouwen of die mensen van Flexi hun werk laten doen. Het is betaalbaar! En het kan snel. Graag vertellen \rc ook meer over onze bubbelbaden en massage naden. Het toppunt van genieten... De Koterij 4 Bmgh Haamstede 0/II 652300 www.brandgevaar.nl Tot onze grote droefheid overleed onze lieve broer, zwager en oom BARTEL KOENE Oostkapelle: C. den Hollander Middelburg: E. van Kasteel-Koene van Kasteel Veenendaal: C. Annol-Koene Neven en nichten 13 januari 2002. Sylvia werd geraakt door een tennisbal. Tand uit haar mond! Gelukkig wist Daan hOe hij hem Volg zelf een moest bewaren. Het Oranje Kruis www.ehbo.nl EHBO komt altijd van pas! door Rob Paardekam YERSEKE - De Yersekse mos selhandelaren hebben ruim 635.000 euro betaald voor de aanleg van een alternatief tracé van de vers waterleiding in Yers- eke. De komst van zo'n alterna tieve route was nodig, omdat de aannemer niet in staat bleek de vijftienhonderd meter lange tunnelbuis in één keer te boren. De aanleg van de verswaterlei- ding, die de mosselbedrijven van schoon,Oosterscheldewater voorziet, zullen ze in Reimers- waal niet snel vergeten. De op levering was gepland voor april vorig jaar, maar door allerlei te genslagen werd dat juli. De aan nemer dacht de tunnelbuis in één keer te kunnen boren, maar dat feestje ging niet op, zodat er voor een alternatief tracé en een tussenput werd gekozen. Nu blijkt dat de mosselhandel zich bereid toonde de meerkosten daarvan te betalen (635.292 eu ro). Daar gaan de oren van gemeen teraadslid A. Jumelet (Chris tenunie) van klapperen. Hij vindt het onaanvaardbaar dat de mosselhandelaren geld op ta fel moeten leggen, omdat de aannemer verkeerde inschat tingen heeft gemaakt. Dat het gemeentebestuur het allemaal heeft toegestaan, vindt hij al he lemaal onbegrijpelijk. Boete Datzelfde geldt voor het feit dat de gemeente de aannemer geen boete wil opleggen voor de te la te oplevering van de verswater leiding. In het contract staat dat Hydro Soil Services een boete van bij na 23.000 euro krijgt voor elke dag dat het project te laat wordt opgeleverd. Aangezien er een vertraging van drie maanden was, zou de boete enkele miljoe nen euro's bedragen. Het college wil echter geen boe te opleggen. Dat zou niet eens kunnen, omdat niet de gemeen te, maar Verwapy BV de op drachtgever zou zijn. In een brief aan Jumelet laten burge meester en wethouders weten dat De Kijkuit (de mosselhan delaren) eigenaar en enig be stuurder van Verwapy BV is, en dat deze organisatie de zaken met de"aannemer afhandelt. Jumelet bestrijdt dat, maar om wat meer zekerheid te krijgen liet hij zijn juridisch adviseur de stukken bekijken. Volgens mr. E. Arens-Raas doet het er in fei te helemaal niet toe wie de op drachtgever is. De gemeente zou, als bestuurder van de Stichting Administratiekosten Aandelen Verwapy, nog steeds zelf de boete kunnen opleggen. Die conclusie is voor Jumelet aanleiding om het college nog maals te vragen een boete op te leggen. Wat hem betreft hoeft dat niet eens de hele boete te zijn, maar wel minimaal de 635.000 euro die de aannemer volgens hem op slinkse wijze bij de mosselhandelaren heeft weg gekaapt. Doofpot Overigens laat Jumelet weten dat het zijn laatste actie richting burgemeester en wethouders is, Als ze na de bevindingen van zijn adviseur nog niet overstag gaan, overweegt hij de zaak aan te kaarten bij het ministerie van Binnenlandse Zaken. Jumelet vermoedt dat er afspraken zijn gemaakt tussen de gemeente en de aannemer en dat deze in de doofpot moeten blijven. Het feit dat hij geen inzage krijgt in de bouwverslagen versterkt dat vermoeden, zo laat hij weten in zijn brief aan b en w. Vermoedelijk reageert het colle ge in de eerstvolgende raadsver gadering op de nieuwe vragen van Jumelet. HEINKENSZAND - In het ge bouw van de scouting aan 'I Dijkje in Heinkenszand wordt deze week een kledingbeurs ge houden. Deze beurs met kinderkledingis morgen geopend van 10.00 tot 15.00 uur, vervolgens donder dag en vrijdag van 9.00 tot 11.30 uur en tenslotte zaterdag 19 ja nuari van 10.00 tot 11.30 uur. De ingang van het gebouw aan 't Dijkje (een zijstraat van de Dorpsstraat) is tussen de num mers 135 en 137. De mooie momenten blijven in onze herinnering. Vrij onverwacht is overleden onze lieve vader, grootvader, overgroot vader BARTEL KOENE sinds 14 april 2000 weduwnaar van Sara Abrahamse Middelburg, 2 oktober 1918 t Goes, 13 januari 2002 Wemeldinge: Jan en Jen Saskia en Henny Tim, Femke Tiny en Frank foost, Lieke Joyce en Richard Sam, Loes Bergen op Zoom: Ko en Annemarie Elsa en Paul Ivo, Bart Bartho en Nicoline Marianne Nieuwkoop: Tiny en Thijs Renze en Noortje Sara Correspondentieadres: Binnenhaven 26 4424 BN Wemeldinge De herdenkingsdienst zal worden gehouden op vrijdag 18 januari om 13.00 uur in de Ned. Hervormde Kerk te Oostkapelle. Er is gelegenheid tot afscheid nemen en condoleren van 12.00 tot 12.45 uur in het Hervormd Gemeentecentrum, Joh. de Pourckstraat 2 te Oostkapelle, voorafgaand aan de dienst. De crematie zal in besloten kring plaatshebben. Heden overleed onze geliefde zwager en oom BART KOENE Oostkapelle: E. Wondergem-Abrahamse f. L. de Visser-Wondergem C. de Visser Oostkapelle, 13 januari 2002. door Ron Magnée GOES - Het is de gruwel van ie dereen die naar een verpleeg huis moet: de mogelijkheid dat je met zijn vieren één kamer moeten delen. Met weinig ruim te, laat staan enige privacy. Ver pleeghuis Ter Valcke probeert een eind te maken aan deze ach terhaalde situatie. Met spoed bouwt de zorginstelling haar kamers om. Deze maanden gaan in totaal achttien man over naar een eenspersoonskamer. Ter Valcke heeft nu nog veertien vierpersoonskamers voor de mente ouderen. Een ongewenste toestand, zo geeft voorlichtster G. Bal van het verpleeghuis toe. Maar daar komt langzamer hand een einde aan. Afgelopen week gingen zes bewoners over naar een nieuwe woonvorm waarbij iedereen een eigen slaapkamer heeft en men met z'n zessen bij elkaar woont. Dit kwartaal moeten nog eens twaalf man overgaan naar de nieuwe situatie. Niet alleen krijgen de bewoners meer ruimte en privacy, ook worden alle dagelijkse activi teiten binnen de woonvorm zelf verricht. Medewerkers van het verpleeg huis wassen, koken en strijken bij de ouderen. Indien mogelijk helpen de bewoners ook een handje. „Degenen die mee kun nen doen, helpen mee", ver klaart voorlichtster Bal. „En de bewoners die daar niet meer toe in staat zijn, kijken gewoon toe. Ook dat is belangrijk, het geeft tenminste nog een vorm van herkenning. Mensen kunnen zich vaak dergelijke situaties herinneren van vroegere tij den." Niet alleen voelen bewoners zich meer thuis in de nieuwe woonvorm, ook straalt de klein schaligheid rust uit, zegt Bal. „Als je vroeger op de grote afde lingen kwam kijken, was het er vaak erg onrustig. De kleinere afdelingen zijn in vergelijking veel rustiger." Ruimtegebrek De nieuwe woonvorm is drie jaar geleden geïntroduceerd. De aanpak was direct een succes. Ruimtegebrek belette Ter Valc ke echter om de woonvorm ver- pleeghuisbreed in te voeren. De afgelopen tijden zijn er echter veel verpleeghuisbedden naar zorgcentra in de omgeving ver plaatst: naar Poel wij ck in 's-Heer Arendskerke, naar de Cederhof in Kapelle en sinds kort ook naar Rehoboth in Goes Hierdoor verblijven er nu nog 157 bewoners in Ter Valcke en is er meer ruimte gekomen om de woningen kleinschaliger in te richten. Toch kent Ter Valcke nog steeds veertien vierpersoonskamers met in totaal 56 bewoners. De komende jaren probeert Ter Valcke nog meer kleinschalig heid door te voeren. Hierbij geldt: wie het langst in het ver pleeghuis zit, komt als eerste voor een kleinere kamer in aan merking. In de nieuwbouwplannen van het verpleeghuis wordt ervan uitgegaan dat in de toekomst al le bewoners in een kleinschalige woonvorm gaan wonen. Wanneer de vierpersoonskamer definitief verleden tijd is, kan voorlichter Bal van Ter Valcke echter nog niet zeggen. SINT-MAARTENSDIJK - Van wege scholingsactiviteiten is de afdeling sociale zaken van de gemeente Tholen op 17,18 en 28 januari slechts gedeeltelijk open. De gemeente werkt aan de ver dere invoer van het casemana- gementmodel. De nieuwe werk wijze moet bijdragen aan een verantwoord omgaan met mid delen en het aan het werk helpen van meer mensen. De dienstver lening aan de klant staat daarbij centraal. Om de betrokken ambtenaren op dit gebied te scholen zijn drie scholingsda- gen nodig. Tijdens deze dagen zijn de vaste contactpersonen niet aanwezig. Voor algemene vragen en Wvg-kwesties (Wet voorzieningen gehandicapten) kunnen mensen wel terecht bij de sociale dienst. door Rolf Bosboom KATTENDIJKE - Het Blokhuis, het dorpshuis van Kattendijke, ondergaat de komende maanden een grondige verbou wing. Het wordt aangepast aan de eisen van deze tijd en dusdanig ingericht dat het breder inzetbaar wordt. In het voor jaar moet het werk, waarmee gisteren werd begonnen, gereed zijn. Dat er iets aan het Blokhuis moest gebeu ren, was al lange tijd duidelijk. Over de wijze waarop liepen de meningen echter uiteen. Het idee om samen met de school nieuw te bouwen, werd uiteindelijk door de bewoners van Kattendijke afgescho ten. De gemeenteraad van Goes heeft vorige maand 107.000 euro beschikbaar gesteld voor de verbouwing van het dorpshuis. Daarmee is nu direct een begin gemaakt. Eerst wordt intern wat sloopwerk ver richt, zodat de oude dokterskamer ver bouwd kan worden tot vergaderruimte. Vervolgens neemt de aannemer de grote zaal onderhanden. Daarnaast worden de verlichting en elektra vernieuwd. De verbouwing betekent een periode van improviseren voor de gebruikers van het pand. Zo wijkt de muziekvereniging tij delijk uit naar Wilhelminadorp. De crèche blijft echter gedurende de werkzaamhe den in het gebouw zitten. Als de klus is ge klaard, is het Blokhuis ook beter bruik baar voor activiteiten zoals het houden van een receptie. Kerkplein 10, Yerseke, (0113) 571565 Voorstraat 35, Sint Annaland, (0166) 652250 SCHOENEN - IEDERWNKEN 'f POOOLOG1E - STEUNZOLEN Het dorpshuis van Kattendijke wordt gemoderniseerd. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 12