Beije wil eind aan finish-soap Groenendaal heeft niets te vrezen ■in ■mi voor jeugd binnen PZC Van de Berg lacht, Vereecken treurt Marlies Kort ongenaakbaar Alex van Tilburg superieur in Delta Cross Tycho Burgerhoff Remko Blok achtste bij NK Sahin wint in Valkens waard BURGH-HAAMSTEDE - Mar lies Kort van AV'56 was op de dertigste editie van Delta Cross de ongekroonde koningin bij de vrouwen. Soeverein heerste zij in de vijf kilometer lange cross, die de vrouwen over een pittig parcours van bos en duinpaden voerde. Verscholen tussen de korte cros sers en de jongens B nam Kort meteen na de start, de leiding bij de vrouwen en stond die niet meer af. Soepel draaide zij haar kilometers in het gebied waar zi] de meeste van haar trainin gen afwerkt. Iris Wullems (Rot terdam Atletiek) kon de schade nog enigszins beperken, maar keek bij de finish toch tegen een achterstand van bijna een mi nuut aan. KarinBastian (Dyna mica) legde met haar derde plaats een duidelijke claim op het Zeeuws crosskampioen schap bij de vrouwen. Twee jaar geleden schreef ze de titel ook al eens op haar naam schreef. Voorlopig voert de huidige kam pioene Christel Verbeek de ranglijst voor de Oranjewoud- crosscompetitie aan, met Edith Gerards (Dynamica) en Karin Bastian in de achtervolging. Marlies Kort dingt niet mee naar de Zeeuwse titel, want zij houdt zich meer bezig met lan delijke wedstrijden. Volgende week is zij present bij de sterk- bezette Sprintcross in Breda, een week later start zij in een in ternationale cross in Uden. Haar doel is het NK cross op 25 februari in Amersfoort, waar zij op een plaats in de toptien mikt. Lia Gonzales Melis (Veteranen Nederland) is weer duidelijk te rug in het Zeeuwse atletiekwe- reldje. Na een carrière als mara thonloopster was zij geruime tijd uit beeld door de geboorte van haar twee kinderen. In de Den Inkelcross in Kruiningen moest zij nog genoegen nemen met de derde plaats, maar in Westenschouwen was zij de sterkste bij de vrouwen D35. Mauricio Gonzales (Dynamica) zorgde voor de tweede zege in huize Gonzales en won de korte cross bij de mannen H40, waar bij hij de eerste senior Daan Hoek (Rotterdam Ateletiek) achter zich hield. Frederique Versluys won de korte cross bij de vrouwen.Margot de Nijs (RKHAV) en Sjaak Luteyn zege vierden op de korte cross bij de veteranen. Jo van Waesberghe (RKHAV) won bij de H50. maandag 14 januari 2002 i «PP pLMSiasiKgy *1 BraBrJl 1 v BUI In 1 1 CJ plaats is nog open, omdat de partij tussen Jan Breukelman en Martijn de Clerck zaterdag geen doorgang kon vinden. Wanneer één van de twee wint, mag die zich de nummer twee noemen. In de C-groep was Simon Pro voost duidelijk de sterkste. Met acht punten uit negen wedstrij den werd hij de absolute win naar. In de zevende ronde moest de schaker van de West Zeeuws- Vlaamse schaakvereniging nog wel een remise afstaan aan Lan- dau-speelster Debbie de Klerk, maar in de achtste en negende ronde kende Provoost weinig problemen. Tweede werd de Koudekerkse jeugdspeler Mattis van Doe selaar voor de Terneuzenaar Hasib Yaquobi. Overmacht Bij de D-tjes was Carl Simons uit Middelburg duidelijk de sterkste. Op de laatste speeldag won hij al zijn partijen, waar door hij met grote overmacht de titel pakte. Drie spelers moesten de tweede plaats delen doordat ze allemaal negen punten had den verzameld. Quinten van de Vrie van Mid delburg had de meeste weer- standspunten, waardoor hij met de tweede plaats vandoor ging voor Souburger Roland Kars. door Brecht van Leipsiq BURGH-HAAMSTEDE - Lan ge tijd bestond er twijfel over de deelname van Arjan Beije aan de Delta Cross in Burgh Haam stede. Vrijdagavond werd door het management van zijn team Toprunning Zeeland besloten dat Beije gewoon van start zou gaan. De atleet van Delta Sport kon zaterdag echter geen spor tieve revanche halen en finishte als vierde. Winnaar werd Alex van Tilburg. Arjan Beije stond de afgelooen weken in het middelpunt var cle belangstelling. Na de close fi nish van Beije en Alwin Ver meulen in de Elderschanscrcss in Aardenburg ontstond een re gelrechte soap. Vermeulen weri als winnaar aangewezen en hé team van Beije, onder leidin; van zijn manager/trainer Jan Kloet, ging in protest. Gevolg: een conflict tussen het team en de organisatie van de Oranje woud-crosscompetitie. Beije leek hier het grootste slachtof fer van te worden. Kloet dreigde Beije niet te laten starten in de Delta Cross van afgelopen za terdag. Vrijdagavond werd de knoop doorgehakt. Beije mocht alsnog starten. De atleet zelf had zich geen enkel moment zorgen gemaakt over zijn deel name in Burgh-Haamstede. „Ik was sowieso aan de start ver schenen. Het maakte voor mij niet uit wat het resultaat van vrijdag was geworden. Uitein delijk beslis ik zelf wat ik doe en ik wilde hier starten. Dus voor mij maakte het allemaal niet zo veel uit." Beije wil eindelijk rust hebben om zich volledig te richten op de Oranjewoud-crosscompetitie en ziet graag een eind komen aan de soap. „Zelf had ik na de Elderschanscorss in Aarden burg al een punt achter de hele zaak gezet. Het is jammer dat het zo moest lopen. Natuurlijk had ik graag samen met Ver meulen het volle aantal punten gekregen, maar dat is niet zo ge gaan. Ik vind het eigenlijk best wel leuk hoe het is verlopen in Aardenburg. Tenslotte gebeurt het niet vaak dat twee atleten zo close finishen." Mocht Beije uiteindelijk punten tekortkomen voor de eindover winning van de Zeeuwse cross competitie, dan wil Kloet als nog de kwestie aankaarten om zodoende de punten binnen te halen. Voor Beije een overbodi ge zaak. „Als ik de competitie dit jaar niet win, dan probeer ik het volgend seizoen wel. Ik ben pas twee jaar bezig en het gaat goed. Als het nu niet lukt, dan volgend jaar wel." In tegenstelling tot de Elder- schanscross van enkele weken geleden, kende Beije zaterdag tijdens zijn thuiswedstrijd in het schitterende natuurgebied van Westenschouwen erg veel moeite om met de top mee te lo pen. „In eerste instantie zat ik wel goed in een groepje met Al- win Vermeulen en Wim Padmos, maar ik raakte buiten adem en moest de rest laten lopen. Het ging voor mij te snel vandaag", legde Beije vlak na de wedstrijd uit. Domineren De wedstrijd in Burgh-Haam stede werd volledig gedomi neerd door Alex van Tilburg. De atleet uit Roosendaal ging vanaf de start van het tien kilometer lange parkoers meteen in de aanval. Floris Jan Koole kende nogal wat moeite met de start. De regerend kampioen was in de veronderstelling dat de start nog enkele minuten op zich zou laten wachten. Bij het horen van het startschot spurtte hij naai de staart van het deelnemers veld. En ontdeed zich ondertus sen van zijn trainingsjack en trui. Koole speelde de rest van de wedstrijd geen rol van bete kenis meer. Van Tilburg kende de hele wedstrijd weinig moeite met zijn tegenstanders. Met een voorsprong van ruim een halve minuut finishte de atleet vóór Wim Padmos uitkomend voor Voome Atletiek. Derde en beste Zeeuw was Alwin Vermeulen. Beije finishte als vierde en staat na vier wedstrijden nog steeds aan de leiding in de Oranje woud-crosscompetitie. De jeugdkampioenen (vlnr): Carl Simons, Tycho Burgerhoff, Simon Provoost en Joey Grochal. foto Camile Schelstraete Wim Padmos (links) wordt in de Delta Cross gevolgd door Aluin Vermeulen en Arjan Beije. door Roeland Alders TERNEUZEN - Tycho Burger hoff van schaakvereniging Goes is zaterdag winnaar geworden van het persoonlijk kampioen schap voor de jeugd. foto Marijke Folkertsma De schaker bleef met viereneen- halve punt Middelburger Hen- rik Porte een half punt voor. Derde werd Edwin van Oosten tevens van de Goese schaakver eniging. Verrassend Henrik Porte had al zijn groeps wedstrijden al gespeeld, zodat Tycho Burgerhoff moest winnen van Steven Braem uit Oostburg. Met de witte stukken maakte hij het karwei af, om zo de titel vei lig te stellen. Ondanks een remi se tegen Mariska de Smet werd Edwin van Oosten derde. Beide spelers van de West-Zeeuws- Vlaamse schaakvereniging Ste ven Braem en Mariska de Smet maakten met een vierde en vijf de plaats de A-groep compleet. In de B-groep, de categorie tot en met zestien jaar, werd Joey Grochal verrassend winnaar. In de eerste paar rondes had hij de favorieten in het stof laten bij ten. In de laatste ronde kende hij weinig moeite met Axelaar Pe ter Klok. De strijd om de tweede door Joop van den Oudenhoven SCHIEDAM - Remko Blok uit Wissenkerke, lid van biljartver eniging Delta-Colijnsplaat is bij het NK libre vijfde klasse achtste geworden. Na een matige start volgde her stel, maar het was onvoldoende om een rol van betekenis te spe len. E. Slot uit Langeveen won met 13 uitzeven en een moyenne van 2.59. Op de eerste wedstrijddag van de Wissenkerkenaar al in rook op. Twee nederlagen op rij de den hem in een vroegtijdig sta dium de das om. Op de tweede speeldag volgde wel een sterk herstel, maar het mocht niet ba ten. Zelfs een partij met een moyenne van 2.50 was niet ge noeg voor de winst. Het zegt iets over het niveau waarop er werd gespeeld. Niet een van de deelnemers speelde op vijfde klasse-niveau. Zes spelers kwamen uit op een moy enne van de vierde klasse, één van de derde en de winnaar zelfs van de tweede klasse. Daarom kon Blok niet schitteren. Het liep niet zoals hij zich had voorgesteld. Met slechts één winstpartij eindigde Blok op twee punten uit zeven partijen, moyenne 1,43, hoogste partij 2.50, hoogste serie tien. SPORTREDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484454 Fax: (0118)470102 E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Frits Bakker (coördinator zuid) Koen de Vries (coördinator midden) Rudy Boogert (coördinator noord) Björn Goorden Brecht van Leipsig Eldridge Pentury CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Wim de Vos HULST - Vreugde en verdriet liggen dicht bij elkaar in de sport. Dick van de Berg kon za terdag in Hulst zijn geluk niet op na afloop van de finalewed strijd om de Zeeuwse ATB Cup, terwijl bij Eric Vereecken het huilen nader stond dan het la chen. Beiden hadden daarvoor zo hun redenen. Vereecken ging furieus van start, maar moest al na twee ronden met materiaalpech te leurgesteld uitvallen en Van de Berg verraste met een derde plaats in een vooral Belgisch ge oriënteerd deelnemersveld om dat de wedstrij d ook gold als Be- nelux-kampioepschap voor vrije renners. Met die derde stek was Van de Berg de best geklas seerde Zeeuw. Toonaangevend Zo kan het nu eenmaal gaan. Er ic Vereecken was in de eerste ne gen wedstrijden toonaangevend geweest. De Hulstenaar won ze ven van de negen gereden wed strijden om de Zeeuwse ATB Cup en was ook de huizenhoge favoriet voor de slotwedstrijd in zijn eigen woonplaats. Voor de start oogde hij ditmaal eens een keer niet nerveus en bo vendien was hij uiterst gemoti veerd om voor de vierde maal deze wedstrijd op zijn naam te schrijven. „Ik had er enorm veel zin in. Bij het warmrijden voel de ik me goed. Bovendien is de vorm er nog steeds. Daar was ik van overtuigd", vertelde Ver eecken nadat hij volledig gedes illusioneerd was uitgevallen. Na ongeveer twee ronden, .waarin hij al een ruime voor sprong had opgebouwd op de naaste concurrentie, hoorde Vereecken plotseling 'krak' en kon hij niet meer verder rijden. Een gebroken ketting was daar van de oorzaak. „Tijdens het warmrijden had ik nog niets ge merkt, maar tijdens de wed strijd hoorde ik zo af en toe een tikje. Het was niet duidelijk waar dat vandaan kwam", al dus Vereecken. Verzekerd Al snel kwam er dus een einde aan de illusies van de Zeeuws- Vlaming, die dolgraag in eigen omgeving opnieuw had willen winnen. Voor de eindzege in de Zeeuwse ATB Cup had deze pech overigens geen gevolgen. De voorsprong was voldoende waardoor hij zich reeds vooraf J verzekerd wist van de winst. De wedstrijd leek na het uitval len van Eric Vereecken gedomi neerd te gaan worden door de Belgische deelnemers. Leek, want Dick van de Berg kende geen sterke start maar wist na een indrukwekkende achter volging bij de koplopers Mar- nick de Waele, Pieter Bracke en Dirk van de Wille. In het steekspelletje dat daarna volgde in de strijd om de zege was Van de Berg niet in staat om de aanvallen van vooral De Waele (die later winnaar zou worden en dus ook Benelux- kampioen werd) en Bracke te palieren. Samen met Van de Wil le moest de Walcherse coureur spurten om de derde podium plaats. „Ik ben geen goede spurter, dus de verwachting was niet zo goed. Toch heb ik tot de streep alles gegeven en ik klopte hem nog ook", aldus een totaal verraste Van de Berg die zater dag aankondigde zich in de toe komst nog meer op het wielren nen te gaan toeleggen. „Nu moet ik eerst mijn studie afmaken. Nog anderhalf jaar hoop ik en dan kan ik me nog meer met het wielrennen gaan bezig houden", zei Van de Berg waarvan Eric Vereecken onlangs nog zei dat „Dick het grootste talent in het mountainbiken is dat er op dit moment rondloopt. Alleen hij zelf beseft het nog niet." De overige zeges gingen zater dag in Hulst naar de Belg Pa trick Flies (B-categorie), Bauk- je Doedee (vrouwen), Juliën Braeckeleer (12 t/m 16 jaar), Niels van Dijck (9 t/m 11 jaar) en Cedric Callebaut (6 t/m 8 jaar). VALKENSWAARD - Habib Sa hin van Taekwondo Middelburg heeft gisteren de open Valkens- waardse kampioenschappen in de klasse tot 70 kilogram op zijn naam geschreven. Net als Sahin kregen ook Sezan Arslan (tot 53 kg), Zenna van der Mei (tot 45 kg), Eva Heu- vingh (tot 55 kg) en Jesse van der Mei (tot 63 kg) een gouden me daille omgehangen. Daarnaast boekte de Walcherse vereniging nog vijf tweede plaatsen (Ming- gus Matulessya, Justus van Wijngaarden, Jerry Buyze, Mar- nix van Wijngaarden en Mateo Blaeij) en één derde stek (Dennis Schaik) en beleefde de club dus een succesvolle dag. Het is goed toeven bij slotwedstrijd van Zeeuwse ATB Cup door René van Stee HULST - Modder, zand, vv.nd, regen, plassen, kou en natte kleren. Normaal gesproken vormen deze barre elementen de vaste ingrediënten van een winterse veldrit of ATB-wed- strijd. Zaterdagmiddag lieten de slotwedstrijden van de Zeeuwse ATB-competitie in Hulst een heel ander beeld zien. Ondereen waterig zonne tje, windstilte en niet al te lage temperaturen die de verkoop van glühwein geen goed deden, was het goed toeven op en langs het bijna drie kilometer lange parcours aan de Gilden straat. Op de bevroren ondergrond van het redelijk vlakke en bos rijke traject konclen vooral de coureurs met de grootste stuurvaardigheid het best uit de voeten. Fanatiek aange moedigd door hun supporters maakten zij er een snelle wed strijd van. „Het was goed te doen. Het parcours was niet al te geaccidenteerd en we kon den vlot onze rondjes draaien vertelde een tevreden Jerom Wille, de opmerkelijk fitte 71- jarige winnaar in de ATB-cate- gorie voor zestigplussers uit het Oost-Vlaamse Zomergem. Ook Willes kameraad Frans van Impe uit Aalst, een volle neef van de laatste Belgische Tourwinnaar Luciën van Im pe, was een tevreden mens. Hoewel hij net buiten de prij zen viel ('ik ben vijfenzestig, maar ik moet rijden in de cate gorie van vijfenvijftig tot zes tig omdat ik te hard ga voor die ouwe mannen') keek hij vol daan terug op het wedstrijd verloop. „Ook de organisatie was weer prima in orde met een schoon parcours, mooie kleed kamers en een goeie kantine", aldus Van Impe, ondertussen wijzend op zijn nog halfvolle glas bier. Een aardige bijkomstigheid bleek voorts de verbeten Vlaamse jacht op Nederlandse Euromunten. In de hoop zoveel mogelijk van dergelijke exem plaren te verzamelen, betaal den bijna alle zuiderburen hun natje en droogje met de nieuwe bankbiljetten. De reden voor de fanatieke verzamelwoede was even simpel als veelzeg gend. „Jullie Beatrix is veel schoner dan onzen Albert. Aan de slotwedstrijd van de Zeeuwse ATB-competitie was Eric Vereecken neemt een bocht in de laatste wedstrijd van de Zeeuwse ATB Cup. foto Camile Schelstraete eveneens het Benelux-kampi- oenschap verbonden, voor de meeste Belgische coureurs de belangrijkste reden voor hun deelname. Het Hulster organi satiecomité had hiervoor spe ciaal samenwerking gezocht met de Velina Wielerfederatie, een Vlaamse nevenbond uit Geraardsbergen. „Hierdoor zijn ze verzekerd van aanzien lijk meer deelnemers en pu bliek dan normaal, want veld rijden staat in België minstens even hoog in aanzien als de Elf stedentocht in Nederland. Vanzelfsprekend wordt hier door ook het aanzien van deze wedstrijd aanzienlijk opge krikt", verklaarde speaker en jurylid Wim de Vos. De laatste woorden van De Vos waren niet besteed aan de jongste deelnemers. Erwin de Visser (8) uit Domburg en Rien Terpstra (8) uit Goes, respec tievelijk eerste en derde in de eindrangschikking van de ca tegorie van zes tot achtjarigen, waren dan ook totaal niet on der de indruk van de prijsuit reiking door Patrick Tolhoek, oud-profwielrenner uit Yerse- ke en deelnemer voor Neder land tijdens de mountainbike- wedstrijd op de Olympisch Spelen van Sydney in 2000. „Ik vind het eigenlijk maar heel gewoon dat hij hier is", aldus Rien, waarschijnlijk niet ge heel Tolhoeks status beseffend Animositeit De talrijk aanwezige Belgen staken de voorkeur voor hun fietsende landgenoten niet on der stoelen of banken. Toch viel van enige animositeit tus sen 'Ollanders' en hun zuider buren niets te merken. In te genstelling tot de veldritten bij de professionals, waar de Ne derlandse crack Richard Groe nendaal naar aanleiding van de onophoudelijke beledigin gen aan zijn adres enige tijd te rug op de vuist ging met een Vlaamse 'wielerfan', viel er za terdag geen enkel onvertogen woord. Frans van Impe had ook niet anders verwacht. „Zoals eerder gezegd is de or ganisatie hier prima in orde, dat helpt er ook aan. Verder waren de figuren die Groenen daal steeds zwart maakten geen echte sportmannen. Uit betrouwbare bron heb ik zelfs vernomen dat het voetbal hooligans waren die tijdens de winterstop de boel doelbewust kwamen verzieken. Nu de voetbalcompetitie weer is be gonnen, zijn we hopelijk voor goed verlost van die lastpak ken", vertelde Van Impe. Groenendaal kan gerust zijn, de Belgen zullen hem volgens Van Impe met open armen ont vangen in Zolder, de plaats in Belgisch Limburg waar in het weekend van 2 en 3 februari het wereldkampioenschap veldrijden wordt gehouden. De organisatoren van deze wedstrijd blijken daarentegen nog niet helemaal zeker van hun zaak. Om alle risico's tot een mi n i m um te beperken heb ben ze besloten het parcours over de gehele lengte te verbre den.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 35