Gemeente pakt stankoverlast aan 7 Kleindierenshow stemt tevreden PZC Nieuwe pastors stellen zich voor Hengelaarsvereniging huldigt jubilarissen Speelveldje Axel krijgt skeeler baan en basketbalveld Jong talent welkom op open podium Aansluiting riool op persleiding moet eind maken aan Aardenburgs probleem Bromfietser drie keer bekeurd Veel handel op carnavalsbeurs Procedure voor centrum Sluis Nog meer inbraken in Heikant Presentatie boek over Aardenburg Lessen in gezond eten en bewegen agenda Vluchtweg loopt dood zeeuwse almanak Bezoek PZC ZEEUWS-VLAANDEREN maandag 14 januari 2002 door Eugène Verstraeten AARDENBURG - De stank overlast voor de bewoners van de Hanzestraat in Aardenburg behoort binnenkort tot het ver leden. De gemeente denkt dat met het aansluiten van de druk- riolering van de Sint Pietersdijk op de persleiding van het water schap de problemen zijn opge lost. De stankklachten kwamen kort nadat vorig jaar de drukriole- ring van de Sint Pietersdijk in gebruik werd genomen. Het bleek dat de stank vooral vrij komt via cle regenwaterafvoe ren van de woningen, omdat hierin geen stanksloten aanwe zig zijn. Voordat het afvalwater wordt geloosd op het rioolstel sel, staat het een paar dagen in de riolering te gisten. ,,Dit ge concentreerde afvalwater levert een extra stankgeur die tot overlast leidt", schrijven burge meester en wethouders aan de gemeenteraad. Volgens het college moeten de bewoners ook in het verleden last van stank hebben gehad. Het ging toen echter om een ge ringe concentratie en er zijn nooit klachten gehoord. B en W zeggen dat de stankoverlast bij de aanleg van de drukriolering Sint Pietersdijk niet kon wor den voorzien. Bufferkelder De oplossing is gevonden in het aansluiten van cle drukriolering en omgeving op de persleiding van het waterschap tussen Sint Kruis en Aardenburg. Er wordt ook een zogenaamd boosterge maal geplaatst. Dat is een ge maal met een redelijke buffer kelder, een zware pomp en een reservepomp. door Ineke de Deckere CLINGE - Tijdens de jaarlijkse feestavond van de Clingse Hen gelaarsvereniging in het ge meenschapscentrum Malper- tuus in Clinge zijn afghelopen weekeinde de jubilarissen en kampioenen van het afgelopen visseizoen gehuldigd. Voorzitter Hugo Willaert sprak van een unicum in het bestaan van cle Clingse Hengelaarsver eniging. Vier personen waren respectievelijk 25 jaar voorzit ter van de jeugdcommissie en bestuurslid: Rose van Craenen- broeck, Cesar de Kind, Leonard de Blijzer en Albert de Keijser. Zij kregen een tinnen bord over handigd, de echtgenotes ont vingen bloemen. De deelname aan de activiteiten van de vereniging stemde het af gelopen jaar tevreden, aldus voorzitter Willaert. Ook het le denaantal blijft constant. On- Het huidige gemaaltje kan daardoor vervallen en kan later nog bij andere drukriolerings- projecten gebruikt worden. Met het opheffen van de stankover last is een investering van 29.000 euro gemoeid. De stank perikelen komen donderdag 17 januari aan de orde in de com missie grondgebied. Die verga dert dan om 19.30 uur in het Bel fort in Sluis. geveer 120 mensen bezochten de feestavond in gemeenschaps centrum Malpertuus. Ronny de Koek overhandigde aan de kampioenen de bekers. Danny Bertram werd met zijn tweede plaats bij de Schelde- wedstrijden en zijn tweede plaats bij het clubkampioen schap algemeen kampioen van de vereniging. De verdere uitslag: Vijftigplussers: 1. Piet Coppieters 2. Ronny de Koek 3. Hugo Willaert. Scheldewedstrij- den: 1. Marcel van Duijse 2. Danny Bertram 3. Luc Vertenten. Grootste vis: Robert Vertenten met een bot van 38 cm. Zomercompetitie: 1. Kurt van Boxtelaer 2. Danny Nach- tegael 3. Rene Bertram. Clubkampi oen: 1. Piet Coppieters 2. Danny Bertram 3. Gilbert Baetens. Jeugd: 8 t/m 11 jaar: 1. Wüleke de Schepper 2. Miranda Jonkers 3. Jona van Vlierberge. 12 t/m 15 jaar: 1. Steve van Campenhoul 2. Geert de Jonge 3. Steve Hoefnagels. 161/ 18 jaar: 1. Nathalie Hoefnagels 2. Joris de Jon ge 3. Maarten Bracke. Tonny Pijcke was een van de mensen die op de kleindierenshow nieuw pluimvee aanschaften: in dit geval een austalorphaan. foto Camile Schelstraete door Eugène Verstraeten WESTDORPE - De Konijnen en Pluim- veefokkersvereniging Westdorpe en om streken kan terugkijken op een geslaagde tentoonstelling. Afgelopen weekend waren er in het cultu reel centrum Concordia in Westdorpe zo'n driehonderd kippen, sierduiven, konijnen en cavia's te zien. De tentoonstelling werd vrijdagavond officieel geopend door wet houder R. Noët. Secretaris A. Hamelink zei gisteren tevreden te zijn over het verloop van de tentoonstelling. ,,We hebben een groot aantal dieren en ook over het aantal bezoekers mogen we niet klagen." Er werden prijzen uitgereikt in vijf catego rieën. Bij de grote hoenders ging de kampi oenstitel naar T. FahneruitHerkingen en bij de dwerghoenders naar L. Roelands uit Koewacht. S. de Bruine uit Sas van Gent had de mooiste sierduif en bij de konijnen werd P. Gutteling uit Vlissingen kampioen. De kampioenstitel bij de cavia's was voor Jeanine van de Moere uit Rilland. HULST - Een zeventienjarige bromfietser uit de gemeente Terneuzen is vrijdagnacht in Hulst drie maal bekeurd. Agen ten zagen de jongen met een vaartje van ongeveer zeventig ki lometer per uur over de rijbaan van de Absdaalseweg in Hulst rijden waar dit niet is toegestaan. De bromfietser negeerde een stopteken en wilde er vandoor gaan. Hij bleef echter met zijn brommer in een greppeltje steken, waardoor hij ten val kwam en kon worden aangehouden. Hij kreeg drie bekeurin gen: voor het rijden op de rijbaan, negeren van een stopteken en te hard rijden. KLOOSTERZANDE - De carnavalsbeurs in basisschool Ter Duinen in Kloosterzande heeft zaterdag veel belangstellen den getrokken. Er werd een grote hoeveelheid (gebruikte) carnavalskleding en accessoires te koop aangeboden. De klanten kwamen uit heel Zeeuws-Vlaanderen. Zowel indivi- duelen als groepen, jong en oud, vonden wel iets van hun ga ding. Een gedeelte van de opbrengst van de carnavalsbeurs komt ten goede aan de school. SLUIS - De gemeente Sluis-Aardenburg begint een planolo gische procedure om de bouw van het multifunctioneel cen trum aan de Kloosterstraat in Sluis mogelijk te maken. De welstandscommissie heeft het bouwplan goedgekeurd. Het heeft ter inzage gelegen en er is een informatiebijeenkomst gehouden. Daarbij is volgens burgemeester en wethouders gebleken dat er geen onoverkomelijke bezwaren tegen het plan zijn. Het college stelt dat nu de noodzakelijke artikel 19- procedure kan worden begonnen. Dat is nodig omdat het multifunctioneel centrum grotendeels komt te staan in het bestemmingsplan buitengebied. De hui dige bestemming is agrarisch gebied en speel- en sportterrein. Voor het bouwplan moet dus een vrijstellingsprocedure wor den gevolgd. In de praktijk betekent dit dat de plannen op nieuw ter inzage worden gelegd, dit keer voor vier weken. HEIKANT - Het blijkt dat er in de nacht van afgelopen don derdag op vrijdag nog meer inbraakpogingen zijn gedaan in Heikant. Aanvankelijk was bekend dat er was ingebroken in de Vlasstraat, Julianastraat, Margrietstraat en Magdalen- astraat. Tevens werd een inbraakpoging gedaan bij een wo ning aan de Vlasstraat en de Polenlaan. Vervolgens zijn bij de politie nog vier aangiftes binnengeko men van woninginbraken in dezelfde nacht in de Vlasstraat, Ellestraat en twee maal in de Schoolstraat te Heikant. AARDENBURG - Walter Dierick en Bram Vreeke presente ren morgenavond (dinsdag) hun pas verschenen fotoboek Focus op Aardenburg officieel aan oud-wethouders van de voormalige gemeente Aardenburg. Het boek verscheen bij uitgeverij Europese Bibliotheek in Zaltbommel en geeft een beeld van Aardenburg (met Eede. Sint Kruis, Draaibrug en Heille) in de periode 1930 tot 1970. De presentatie is om 19.30 uur in hotel-conferentiecentrum De Elderschans, tevens het begin van een serie van vier thema-avonden met de titel Aar denburg anders bekeken. Teun van Heelsbergen en Walter Dierick bijten het spits af met een wandeling door oud-Aar- denburg aan de hand van een diapresentatie. door Eugène Verstraeten AXEL - Het speelveld aan de Crijnssenstraat/Polenstraat in Axel wordt omgebouwd tot een volwaardige sport- en spelvoor- ziening. Er komt een basketbal veld en een skeelerbaan en in de winter kan het veld worden om getoverd in een ijspiste. Het voorstel van burgemeester en wethouders aan de gemeen teraad vloeit voort uit een bij eenkomst in september van de 'kindergemeenteraad', waarin werd gepleit voor het kind vriendelijker maken van het skateterrein. In de meerjarenra ming nam de gémeente voor dat doel een bedrag op van 31.800 euro. Dat blijkt echter lang niet genoeg om ter plaatse een dege lijke jeugdvoorziening te reali seren. Er ligt nu een plan dat tegemoet komt aan de wensen van de jon geren, aan die van de kinderen van de Sint Antoniussschool, de gebruikers van de skatebaan en de plannen van het jeugdcen- REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115) 645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Pascalle Cappetti René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer René Hoonhorst CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl trum. De integrale aanpak past volgens B en W goed binnen het voor jeugd en jongeren gefor muleerd beleid. Volgens het plan worden de hui dige platen die voor de skate baan liggen geasfalteerd, zodat onregelmatigheden door het plaatselijk verzakken van de platen worden weggenomen. Naast de huidige speel voorzie ning aan de Walstraat komt een basketbal veldje te liggen. Het veldje ligt clicht bij de school en het jeugdcentrum. Het grote middenveld wordt opgeknapt, zodat het bruikbaar blijft voor sportactiviteiten. Tevens wor den er nieuwe doeltjes ge plaatst. Rondom het veld komt een skee lerbaan. Het asfalt dat hiervoor wordt gebruikt, komt een centi meter of vijftien hoger te liggen dan het veld, waardoor in de winter van het veld een ijsbaan kan worden gemaakt. Het ter rein is voor iedereen toeganke lijk die er basketbal wil spelen als vrijetijdsbesteding. De school, de basketbalvereniging en andere sportverenigingen kunnen er ook gebruik van ma ken. Ballen kunnen in het jeugdcentrum worden geleend, bij de sport- en speluitleen. Verlichting Bij de skeelerbaan worden twee lichtmasten geplaatst, zodat er in de winter 's avonds eventueel kan worden geschaatst. Ook het basketbalterrein wordt verlicht en bij het skateterrein staat al verlichting. Verder komen er een kleine schans en een grind- pipe, een stalen pijp waar een skater met de skates overheen kan glijden. Alles bij elkaar kost de voorziening 68.100 euro. De gemeenteraad wordt gevraagd dat geld beschikbaar te stellen. HULST - De Stichting Welzijn voor Ouderen (SWO) Hulst be gint met een project vol voe dingsadviezen: Lekker gezond voor 55-plussers. Alle 55-plussers uit de gemeen te Hulst kunnen dit programma volgen. De 'lessen' vinden plaats in dienstencentrum De Lieve inHulst en zijn op dinsdag van 9.30 tot 10.30 uur. SWO be gint het project met een infor matieochtend op 15 januari om 9.30 uur. Diaken W. Tobé (links) en priester W. Poppe werden afgelopen weekeinde geïnstalleerd als nieuwe pastors in Oost-Zeeuws-Vlaande ren. foto Camile Schelstraete door Jeanette Vergouwen KLOOSTERZANDE - De twee nieuwe pastors die het pastoresteam van Oost- Zeeuws-Vlaanderen komen versterken, zijn het afgelopen weekeinde voorgesteld aan de parochianen. De pastores, priester W. Poppe en diaken W. Tobé, verzorgden in aanwezigheid van het volle dige pastoresteam twee vie ringen. Zaterdag gebeurde dat in de kerk van Groenendijk in Kloosterzande (parochie Ter Duinen) en gisteren in de Wil- librordusbasiliek in Hulst. Het pastoresteam was door het vertrek van onder anderen diaken C. van Geloof pastor H. de Kort en pater L. Verver flink uitgedund. Door de komst van Poppe en Tobé, die beiden gaan werken in Oost- Zeeuws-Vlaanderen, moeten de parochies in die regio beter worden bediend Tijdens de presentatievierin gen preekte provinciaal pastor K. Jordens. Hij gebruikte de tekst van het Mattheüs-evan- gelie, waarin over de doop van Jezus door Johannes de Doper wordt verhaald. Hij sprak van een ouverture die de verwach ting voor een muzikale toe komst moest inwilligen. Hij interpreteerde de tekst ook als van een uitdaging het evange lie verder te verkondigen. Evangelieboek Bij de presentatie overhandig den afgevaardigden van paro chies een evangelieboek aan de nieuwe pastors. Diaken To bé kreeg bovendien een doop- schelp (Jacobsschelp) en priester Poppe een kruikje met heil'ig oliesel. Andere verte genwoordigers van de paro chies gaven een kaars als symbool voor het licht van het geloof dat wordt doorgegeven. Zowel Poppe als Tobé zagen de uitdaging van hun nieuwe taak en gaven te kennen dat zij deze graag op hun schouders willen nemen. Wel stelden zij nadrukkelijk dat het de mede werking van alle betrokkenen in alle parochies vraagt. Poppe vatte het kernachtig samen: „Wij willen pastor zijn voor jullie, maar willen jullie ons daar bij helpen?" STREEKACTIVITEITEN AXEL - De Halle, 14.00 uur: Kaarten en bil jarten; Gregoriuscentrum, 14.00 uur: Be weging voor 55-plussers;'t Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; CLIIMGE - Café de Gouden Kroon, 20.00 uur: Kaarten.Malpertuus, 13.30 uur: KBO biljarten, koersbal en gezellig samenzijn; HOEK - De Lovenhoek, 13.30 uur: biljar ten, kaarten en bridge; HULST - Café de Kroon, 14.00 uur: Kaar- ten;De Lieve, 9.00 uur: Mensendieck; 13.00 uur: biljarten; 13.30 en 15.00 uur: Yoga; 14.00 uur: Jeux de boules; KLOOSTERZANDE - Rozenhof, 13.30 uur: Koersbal; KOEWACHT - Gymzaal De Eikelaar, 19.45 uur: Total body workout; De Vlaschaard, 13.00 uur: KBO biljarten; 13.30 uur: Bin go; NIEUW-NAMEN - De Kauter, 14.00 uur: KBO koersbal; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.30 uur: Kaarten; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 13.30- 16.00 uur: Dames handwerkclub; 15.30 uur: Technika 10 voor meisjes van 10 tot 13 jaar; 18.30 19.30 uur: Handwerkclub jeugd7 toten met 15 jaar; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur: SWOS kaarten, canasta, sjoelen, biljar ten, handwerken en jeu de boules; 19.00 uur: Yoga; 19.30 en 20.30 uur: Callane- tics; 19.30 uur: Oefenavond muziekver eniging Sluiskil; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Bie den, jokeren en biljarten.'t Zwaantje, 13.00 uur. SWOT koersbal en Bowls; 't Schelpenhoekje, 19.00 uur: Country linedance beginners; 20.45 uur: Country door Eugène Verstraeten KOEWACHT - Jonge talenten uit de regio krijgen tijdens een open podium in Koewacht de kans om hun kunnen te tonen aan een groot publiek. Challenge heet het evenement dat zaterdag 1 juni wordt ge houden door de Koewachtse muziekvereniging EMM. Ieder een tussen de dertien en twintig jaar die iets wil laten zien op ge bied van zang, dans, muziek of cabaret kan zich aanmelden. „We willen een open podium in de sfeer van de Zeeuwse Kunst bende", zegt J. Morcus van de organiserende muziekvereni ging. „Ook een beetje in de geest van Fox-Art, zoals dat op het Reynaertcollege in Hulst wordt gehouden." Het open podium is een van de activiteiten in het kader van het eeuwfeest van EMM. „Vanwege onze omschakeling van fanfare naar harmonie hebben we er veel jeugd bij gekregen", zegt Morcus. „Vandaar het het idee is ontstaan voor een evenement waarop de jeugd talenten kan tonen op allerlei gebieden. Mu zikanten in harmonie en fanfare hebben genoeg kansen om op te treden. Het gaat ons om de on getwijfeld vele talenten die er zijn, maar die geen gelegenheid hebben om voor het voetlicht te treden. We zetten een grote feesttent neer met een profes sionele geluidsinstallatie en zeggen: kom maar op, vertoon jullie kunsten maar eens." Morcus benadrukt dat het geen wedstrijd is. „Er zijn ook geen prijzen, het gaat gewoon om de lol van het optreden. Iedere deelnemer krijgt wel een video waarop de hele avond wordt vastgelegd." Hoewel er nog weinig rucht baarheid aan is gegeven, heb ben zich al acht acts aangemeld voor het open podium. Daaron der vooral pop-en rockgroepj es, maar ook een voordracht en een Antilliaanse steelband. „We willen het liefst een heel afwis selend programma", zegt Mor cus. „Graag zouden we er ook iets van dans of ballet bij heb ben, maar alles is mogelijk. Sketches, imitaties, goochel- acts, dweilorkesten. Je kunt het zo gek niet bedenken. En ieder een uit heel Zeeuws-Vlaande- ren kan meedoen." Opgeven kan nog tot eind februari. Half februari begint de organi satie al met audities. Groepen en solisten die hun kunnen willen tonen, kunnen zich aanmelden bij E. de Brou wer (0114-362114) en M. Morcus (0114-361314), of de speciale website www.challen- ge.musicpage.com raadplegen. HULST - De politie heeft gister nacht in de Bontehondstraat in Hulst een 28-jarige automobi list uit de gemeente Terneuzen aangehouden. De man trachtte zich te onttrek ken aan een verkeerscontrole. Hij negeerde een stopteken, maar werd aangehouden toen hij een doodlopende straat was ingereden. De man was in het bezit van ongeveer 58 gram harddrugs, een alarmpistool en een doosje patronen. linedance gevorderden; Gymzaal Zuid- landschool, 18.30 uur: Badminton; 19.30 uur: Volleybal;Bachten Dieke, 19.30 uur: Bridge;Rivierenhuis, 20.00 uur: Lezing aquariumvereniging 'Albino zwaarddra ger'; Zeldenrust Steelantcollege, 19.30 uur: Lezing over natuurgeneeskunde; WESTDORPE - Concordia, 18.30 uur: Country linedance beginners; 20.15 uur: Country linedance gevorderden; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; ZUIDDORPE - 't Kaaike, 13.30 uur: Volks dansen; Men kent ze wel: die plicht matige bezoekjes aan perso nen op momenten dat je ei genlijk veel liever andere dingen zou willeti doen. Maar je legt ze af voor de lieve vrede, want wegblijven zou weer scheve gezichten kun nen opleveren. Dus ging dat Vlissingse stel dan toch maar even langs bij die tivee echtelieden in Goes. Die zagen, toevallig naar bui ten kijkend, de Vlissingers al van een afstandje naderen en riepen bijna gelijktijdig naar elkaar: „O jee! Duiken!' Waarop ze vlug achter de driezitsbank wegkropen. Driemaal werd er gebeld. Toen leidde het stél van ach ter de bank uit het geknisper van het grind op het tuinpad af, dat het bezoek afdroop. En ze vingen vanuit die posi tie ook nog op wat die twee daar buiten tegen elkaar zei den: „Gelukkig, ze zijn niet thuis!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 31