Vlissingen zakt na rust ineen PZC Opsteker voor Martina Hingis Waterpoloërs van Stormvogel 2 nemen revanche Sluiter en Boogert naar hoofdtoernooi Lindsay Davenport lange tijd buitenspel 19 Basketbalsters ontgoocheld Verlies BV Souburg, winst BC Vlissingen 2 Vijfde titel op rij voor Daphny van den Brand WK-selectie compleet Mario de Clercq weer Belgisch kampioen Hewitt volgens collega's beste van het jaar maandag 14 januari 2002 Vlissingen-speelster Yolanda Joosse (tweede van rechts) wordt omringd door speelsters van Niels Stensen. foto Lex de Meester door Pieter van Klinken VLISSINGEN - De basketbal- vrouwen van eerstedvisionist "BC Vlissingen hebben gisteren opnieuw nipt verloren van ltop- loper Niels Stensen. Voor rust liep BC Vlissingen uit naar een voorsprong van 25 punten. In de tweede helft werd de ploeg ech ter overrompeld door de sco ringsdrift en het fysieke geweld van de Utrechtse vrouwen. Vlis singen verloor met 63-64. 'Vol ongeloof dropen de speel- sters van BC Vlissingen af. De hoofden hingen naar beneden I en sommigen pinkten zelfs een traantje weg. Niemand had in de rust van de wedstrij d kunnen bevroeden dat het duel op zoüi manier zou eindigen De voorsprong van 45-20 was riant. Niets leek een stunt meer in de weg te staan. De tweede helft liet echter een totaal ander i soort basketbal zien. In het eer ste bedrijf werd nog netjes ge- speeld, met af en toe technische hoogstandjes en mooi aanvals- spel. De tweede helft werd ont sierd door veel persoonlijke fouten van beide kanten. Vlis- singen-topscorer Yolanda Joos se moest zelfs in het vierde kwart de strijd staken, omdat ze vijf persoonlijke fouten op haar naam had staan. Het slot van het duel had veel weg van een thriller. Niels Sten- sen kwam in het derde kwart te rug tot 51-43. Vlissingen kwam maar drie keer tot scoren en was totaal cle weg kwijt. - Met nog een kleine twee minu ten te spelen in het vierde en laatste kwart kwam Niels Sten- 1 sen voor de tweede keer in de wedstrijd op voorsprong door een score van Jenny Brouwer: 58-59. Met slechts 35 seconden nog op de klok wierp Astrid Franke BC Vlissingen weer op voorsprong en door een overtreding kreeg ze ook nog een bonus, waarbij ze opnieuw niet faalde. De voor sprong leek voldoende. Een vrije worp van Jenny Brou wer bracht de voorsprong terug tot 63-62. De volgende vrije kans bleef onbenut. De rebound kwam, met nog achttien secon den te spelen, in Utrechtse han den en werd omgezet in een treffer. In de resterende tien se conden leverde de thuisploeg één wanhoopsschot. Het mocht echter niet baten. Niels Stensen was met 63-64 te sterk. Onderschat Nanon Doeland, met achttien punten topscorer van BC Vlis singen, had de verklaring voor de stunt van Niels Stensen gauw gevonden. ,,De speelsters van Niels Stensen hadden ons on derschat. Dat is de enige reden dat we op zo'n voorsprong kon den komen. Ze kwamen al heel laat aan uit Utrecht en deden vervolgens ook nauwelijks een warm-up. Wij bewogen goed in de eerste helft." „In de tweede helft", ging Doe land verder, „gingen zij keihard van start. Ze gingen een heel fy siek spelletje spelen met veel overtredingen. En zoals zo vaak gingen wij daar in mee, terwijl we dat eigenlijk niet kunnen." Voor BC Vlissingen resten nog twee duels met AS VU en The Jugglers. Beide teams zijn nog in de race voor de vierde plaats in de eerste divisie. Ook Vlissin gen zit nog in die race, maar moet daarvoor wel beide wed strijden winnen. BC Vlissingen - Niels Stensen 63-64. Scores Vlissingen: Nanon Doeland 18 punten, Astrid Franke 17, Yo landa Joosse 16, Cindy Kole 5, lm- mie Pattikawa 3, Jessica Verhage en Marjolein van de Bosse, beiden 1. van onze sportredactie VLISSINGEN - De basketbal sters van tweededivisionist BV Souburg hebben op eigen veld met 43-40 verloren van Virtus. Derdedivisionist BC Vlissingen 2 won van Vossenberg: 43-64. De mannen van tweededivisio nist BCV speelden niet omdat tegenstander Waldric uit de competitie is gezet. BV Souburg - Virtus 40-43: Met te weinig trainingsarbeid in de benen werkten de vrouwen van BV Souburg hard, maar misten ze de alertheid, Via een 6-1-ach- terstand werd het 6-7, 9-14,11- 21, 21-23 en 21-26. Zowaar kwam Souburg later op 39-39. Vanaf de vrije worplij n nader den Souburg tot drie punten, maar meer zat er niet in. Scores BV Souburg: Annabel Rouwendal 6 punten, Annegret Scheers 5, Nathalie Houmes 5, Nico tine Craste 5, Jacqueline Kooistra 4, Andrea Rijnierse 4, Esther Vendrik 4, Suzanne Plas 4 en Ilse Rijnberg 3. Vossenberg - BC Vlissingen 2 43-64: Na een aarzelend eerste kwart (6-6) ging de Vlissingse aanval steeds be ter draaien. Vooral van achter de driepuntslijn werd met scherp ge schoten. En met name Chariot Wie- rikx schoot bijna alles raak. Daar door gingen de speelsters van BCV met een 15-24-voorsprong rusten. Na de pauze werd de voorsprong snel uitgebouwd naar 21-38, waar na de wedstrijd rustig uitgespeeld kon worden. Door de 43-64 blijft het jonge team aansluiting behouden met de subtop in de derde divisie. Scores BC Vlissingen: Chariot Wie- rikx 25 punten, Dorren de Witte 9, Elisa Kuipers 8, Marjolein de Dreu 7, Romana de Ridder 6, Jessica Ver hage 4, Ilse Bos 4, Ghylène Niyon- kuru 2 en Linda de Paauw 1 door Ko Mechielsen VLISSINGEN - De waterpo loërs van Stormvogel 2 hebben zich gerevancheerd voor de ne derlaag van vorige week. De ploeg won van het laag geklas seerde Argo 2:12-4. Ook Ganze won, Njord 3 was duidelijk te zwak: 4-9. De Schelde-vrouwen waren blij met de 5-5 tegen HZPC 2. De Ganze-vrouwen verloren van Aegir 8-7, terwijl Stormvogel met dezelfde cijfers onderuit ging bij RZL. Stormvogel 2-Argo 2 12-4: Stormvogel 2 speelde een goede wedstrijd tegen Argo 2, dat dui delijk de mindere ploeg was. De Vlissingers stonden na de eerste periode al met 3-0 voor en dat had veel meer kunnen zijn, maar teveel kansen werden gemist. Ook in de tweede periode wer den te veel kansen gemist, maar Stormvogel kon dat zich per mitteren omdat Argo voorin machteloos was. Zoals zo vaak bij een gemakkelijke wedstrijd liet Stormvogel in de derde pe riode steken vallen en kwam Ar go terug tot 8-3In de laatste pe riode liet Stormvogel weer iets zien. Scores Stormvogel: Loelc van 't Wes- tende en Henk Riemens 3, Gep Na- vest 2 en Pim Bekkers, Ceel Navest, Jeroen ven de Broeke en Arno van Ederen 1 Njord 3-Ganze 4-9: Ganze startte in de eerste periode sterk en nam snel een 3-1-voor- sprong. Daarna kwam Njord beter in de wedstrijd en ging het gelijk op waardoor het een spannende wedstrijd werd. Njord kon echter niet terug ko men zodat Ganze een 4-2-voor- sprong hield. De Goese ploeg speelde een sterke derde periode waarin het een 6-2-voorsprong wist te nemen. Njord kon niet meer terug komen waardoor Ganze met 9-4 won. Scores Ganze: Maarten Buijs 3, Ar- co Wagenvoort en Cheyenne van Berlcel 2 en Piet Schop en Andre van Zijp 1 HZPC 2-Schelde 5-5: Na de lan ge reis had Schelde een lastige start en HZPC 2 nam in de eerste periode een 2-1-voorsprong. Daarna was het Schelde dat be ter in de wedstrijd kwam, maar in de tweede periode te veel kan sen miste zodat het slechts 2-2 werd. In de derde periode liep Schelde snel uit naar een 4-2- voorsprong, maar HZPC wist voor het eind van de derde pe riode toch nog op 3-4 te komen. Bij het wisselen van de periode was er nogal tumult omdat de jurytafel een Schelde-treffer niet genoteerd had. Daardoor prijkte er een 3-3-score op het wedstrijdformulier. Na enige overredingskracht van Schelde-coach Pascal Bakker kwam alsnog de vierde treffer van Schelde op het bord. Schel de was door het tumult echter uit het ritme gehaald, waama HZPC snel naar een 5-4-voor- sprong uitliep. Gelukkig trok Schelde in de laatste minuut alsnog de stand gelijk: 5-5. Scores Schelde: Els Heemskerk 3 en Roroena Witkamp 2. Aegir-Ganze 8-7: Ganze kon za terdag slecht zes speelsters op de been brengen voor de uit wedstrijd in Eindhoven. Toch speelde de Goese ploeg een goe de wedstrijd. Na een 1-1-stand eind eerste periode was het toch Ganze dat in de tweede periode een 3-2-voorsprong nam. On danks het ondertal wist Ganze sterk te blijven spelen en ook na de derde periode was er een voorsprong (5-4). In de laatste periode brak de ondertalsitua- tie de Goese ploeg op: 8-7. Scores Ganze: Tamara Flore5 en As trid Assink 2. RZL-Stormvogel 8-7: Stormvo gel had een moeizame start en keek na de eerste periode tegen een 3-1-achterstand aan. Daar na kwam Stormvogel beter in de wedstrijd waardoor het leuke pot polo werd, maar Stormvogel miste teveel kansen om dichter bij te komen 5-3. In de derde periode leek het even dat Stormvogel op gelijke hoog te kon komen, maar bij 7-6 werden opnieuw teveel kansen gemist, waardoor RZL de voor sprong behield 7-6. In de span nende laatste periode kwam Stormvogel tekort: 8-7. Scores Stormvogel: Angelique Lok 4 en Natasja Siuennen, Rachel Burg- hardt en Sylvia de Heus 1 van onze sportredactie ZEDDAM - Alles bleef bij het oude bij de veldrijdsters. Nog wél. Voor het vijfde opeen volgende jaar greep Daphny van den Brand zaterdag de na tionale crosstitel. Opnieuw be ten Corine Dorland en Debby Mansveld in het zand. Maar er is concurrentie op komst. De pas veertienjarige Marianne Vos voert een pelotonnetje 'exe s'ten', met bekeerde vioolspeel- sters en enthousiaste ex-moto- crossters aan. „Talent genoeg", glimlachte bondscoach Herman Snoeyink. „We hebben hier in Nederland bij de vrouwen zo wat de situatie zoals die in Bel gië bij de mannen is." Van den Brand was opnieuw op permachtig, hoewel ze ver klaarde dat ze 'absoluut een mindere dag' had. Het modderi ge traject was haar zwaar geval len. „Ik had het koud, mijn benen liepen snel vol." Niettemin vond ze de wedstrijd, en met haar de concurrentie, te kort. De vrou wen reden in Zeddam drie glib berige ronden, nog geen dertig minuten. „Maar daarvoor", al dus de voorvechtster van op waardering van het vrouwen crossen, „zal ik mijn energie niet meer verspillen. Dat is aan de wielerbond KNWU, ik concen treer me op het WK. De renster uit het Noord-Bra bantse Zeeland is 3 februari in Zolder een van de favorieten voor de regenboogtrui. Ze klop te in de voorbije weken wereld kampioene Hanka Kupfernagel tot twee keer toe. GPD ZEDDAM - Nationaal kampi oen Gerben de Knegt en Richard Groenendaal voeren de Neder landse selectie aan voor de WK veldrijden op 3 februari in Zol der. Naast dit tweetal bestaat de ploeg van bondscoach Herman Snoeijink uit Wim de Vos, num- mer drie bij de NK, Maarten Nijland en Camiel van den Bergh. Bij de vrouwen kreeg Nicolle Leijten ondanks een veertiende plaats bij de nationale titel strijd het vijfde startbewijs toe bedeeld. Ze raakte door een val- partij achterop in Zeddam. Nederlands kampioen Daphny van den Brand, Corine Dorland, Debby Mansveld en Reza Hor- mes-Ravenstijn zijn de andere deelneemsters bij de vrouwen. De selecties: mannen: Gerben de Knegt, Richard Groenen daal, Wim de Vos, Maarten Nij land en Camiel van den Bergh. Vrouwen: Daphny van den Brand, Corine Dorland, Debby Mansveld, Reza Hormes-Ra- venstijn en Nicolle Leyten. Neo-amateurs: Kenny van Hu mmel, Freek de Jong, Koen de Kort, Guido Mutsaars en Thijs Verhagen. Junioren: Lars Boom, Frank van Grootel, Eddy van IJzen- doorn, Sebastiaan Langeveld en Guus Magielse. ANP KOKSIJDE - Mario de Clercq heeft gisteren zijn Belgische ti tel veldrijden geprolongeerd. De coureur van Collstrop-Pal- mans versloeg in een tumul tueuze spurt Erwin Vervecken en Sven Vanthourenhout. Het kampioenschap werd be- slist in een echte 'massasprint' met vijf crossers. Wereldkampi oen Vervecken nam in de finish- straat de leiding, maar werd door De Clercq gepasseerd, waarna de coureur van Spaar Select ingesloten raakte. „Hij drong me tegen de hekken", foe- terdejVervecken. De jury bekeek de t\L-beelden, maar kon geen onregelmatigheden ontdekken. In Sassuolo greep de 35-jarige Daniele Pontoni voor de der tiende keer de Italiaanse titel. Op het zware parkoers bleef hij de jonge Valeriano Vandelli en Luca Bramati ruim een minuut voor. Dominique Arnould mag zich een jaar Frans crosskampi oen noemen. De 35-jarige ex- wereldkampioen was in Sarre- bourg tien seconden sneller dan David Derepas. Het brons was voor John Gadret. In Duitsland mocht Jens Schwedler de kam pioenstrui aantrekken. In Mag- stadt bleef hij Tobias Nestje 13 seconden voor. ANP Martina Hingis viert haar zege in Sydney. foto Mark Baker/Reuters Andre Agassi meldt zich af voor Australian Open van onze sportredactie SYDNEY - Martina Hingis heeft na elf maanden weer een tennistoernooi op haar naam gebracht. De 21 -jarige Zwitser se rekende zaterdag in de finale van Sydney in 58 minuten af (6- 2 6-3) met de als achtste ge plaatste Amerikaanse Megan Shaughnessy. Het was de 39e toernooizege in haar loopbaan. Hingis maakte in Sydney haar rentree na een absentie van drie maanden. In oktober werd ze aan haar enkel geopereerd. „Dit is een enorme opsteker", rea geerde ze na de zege. „Ik had dit totaal niet verwacht. Had niet gedacht zo snel op niveau te kunnen spelenZe won Sydney voor de derde keer na 1997 en 2001. „Ik ben klaar voor de Australian Open", zei Hingis. Ze won de grandslam in Melbourne drie keer en stond vorig jaar in de fi nale waarin ze van Capriati ver loor. In de komende editie werd ze in de helft ingedeeld met de krachtpatsers Serena en Venus Williams. „Zwaar", erkende ze, ,maar vorig jaar versloeg ik bei den op weg naar de finale." Last van de dijbeenblessure waardoor ze zich vrijdag terug trok voor de finale van het dub belspel, had ze tegen Shaughnessy niet meer. Ze was superieur en liet bijna drie keer zoveel winners van haar racket vertrekken (22-8). „Dit was fun", vond Hingis. „Ik had ple zier, speelde relaxed. Na de ope ratie heb ik veel kunnen rusten en nadenken. Ik ben tot de con clusie gekomen dat ik meer van mijn tennis moet genieten." Dat deed haar landgenoot Ro ger Federer ook in Sydney. Hij maakte er een dubbel Zwitsers succes van door het mannen- toernooi te winnen. In de finale had hij geen kind aan de Argen tijnse qualifier Juan Ignacio Chela, 6-3 6-3 in 50 minuten. Het was de tweede toernooizege voor Federer na Milaan 2000. In Auckland, Nieuw-Zeeland, ging Greg Rusedski aan de haal met de toernooizege. De als zes de geplaatste pupil van Sven Groeneveld versloeg in de finale de Fransman Jerome Golmard, 49e van de wereld, in drie sets, 6- 7 6-4 7-5. Opvallend was dat Rusedski in Auckland in alle partijen een set afstond. In Melbourne speelde Pete Sampras bij vlagen magistraal tegen Andre Agassi in de finale van de exhibitie op Kooyong, 7- 6 (6) 6-7 (6) 6-3. Agassi had de voorgaande twee afleveringen op zijn naam gebracht en in die jaren ook de Australian Open gewonnen. Agassi meldde zich later af voor de Australian Open omdat hij kampt met een polsblessure. Agassi was in Melbourne als derde geplaatst, achter de Au straliër Leyton Hewitt en!'de Braziliaan Gustavo Kuerten. Bij de vrouwen won Anna Smashnova haar tweede toer nooi in evenzovele weken. De kleine Israëlische bracht na Auckland ook Canberra op haar naam. In de finale versloeg ze zaterdag de als eerste geplaatste Thaise Tamarine Tanasugarn in twee sets, 7-5 7-6. Het was haar vierde toernooizege na Tasjkent 1999 en Knokke 2000. Tanasu garn verloor voor de vierde keer een finale van een WTA-toer- nooi. In Hobart, Tasmanië, behaalde Martina Sucha haar eerste toer nooizege. De 21-jarige Slo waakse versloeg de Spaanse Anabel Medina Garrigues in twee sets 7-6 (7) 6-1. In de twee de set liep ze een rugblessure op waardoor ze moeilijk over de baan bewoog. Medina Garri gues had op weg naar de finale afgerekend met Mary Pierce en titelverdedigster Rita Grande. RTR/ANP door Rob Kramp MELBOURNE - Raemon Slui ter en Kristie Boogert hebben zich via de kwalificaties ge plaatst voor het hoofdtoernooi van de Australian Open 2002. Edwin Kempes werd in de derde en laatste kwalificatieronde uitgeschakeld. Sluiter verdiende zaterdag een startbewijs door zijn overwin ning op Wayne Black uit Zim babwe, 6-4 5-7 6-2. „De opslag is niet Blacks sterkste wapen", keek Sluiter terug. „Ik wist dat ik hem kon breken. Maar de sterke wind en felle zon maakte spelen lastig. In de tweede set liet ik veel kansen liggen. Ik slaagde er in in de derde set mijn hoofd erbij te houden en scherp te blijven. Dat was de sleutel voor mijn overwinning. Sluiter gaat maandag aan zijn tweede Australian Open begin nen. In 2000 haalde hij bij zijn debuut de tweede ronde. In het hoofdtoernooi werd hij in de eerste ronde gekoppeld aan de Belg Christophe Rochus. Kem pes verloor zaterdag kansloos van de Fransman Nicolas Tho- mann, 4-6 0-6. Boogert versloeg zaterdag de Britse Lucie Ahl in twee sets, 6-2 7-6 (3) en verze kerde zich van deelneming aan haar negende Australian Open. „Dit was de eerste keer in die ne gen jaar dat ik me moest kwali ficeren", verklaarde ze. „Dat gaf wel enige druk, maar ik heb me er aardig door heen gesla gen. Die Ahl was een vechtertje en bijtertje. Ik moest scherp blijven." In het hoofdtoernooi ontmoet zij in de eerste ronde een andere qualifier, de Itali aanse Gloria Pizzichini. ANP van onze sportredactie VAIL - Tennisster Lindsay Da venport zal pas in mei of juni te rugkeren op de tennisbaan. De 25-jarige Amerikaanse speel ster uit Newport Beach, Califor- nië onderging in Vail, Colorado een operatie aan de rechterknie. Ze moest zich hierdoor voor de Australian Open afmelden. Davenport, nummer een van de wereld, blesseerde zich tijdens halve finale van de Masters, eind november in München, aan de knie. Zes weken rust hielp haar niet af van de pijn waarna door dokter Steadman, die ook voetballer Ruud van Nistelrooy opereerde, besloten werd tot operatief ingrijpen. De revali datie zal vier tot zes maanden in beslag nemen. Davenport maakte de halve fi nale in München tegen Clij sters af, won die partij maar was ver volgens niet in staat aan te tre den voor de eindstrijd tegen Se rena Williams. De blessure maakte een einde aan haar reeks van vijftien opeenvolgende overwinningen en drie toer nooizeges. Door haar plaats in de halve fi nale in München passeerde ze Jennifer Capriati op de wereld ranglijst en beëindigde ze voor de tweede keer, na 1998,hetjaar &ls lijstaanvoerder. Door haar afzegging voor Melbourne schoof Capriati een plaats op en werd aanvoerder van de plaat singslijst bij de vrouwen. RTR LONDEN - Lleyton Hewitt is door zijn collega's van de ATP uitgeroepen tot tennisser van -het jaar 2001. De 20-jarige Au straliër won zes toernooien, waaronder de US Open en de Masters. Bovendien sloot hij het jaar af als nummer een van de wereld. Goran Ivanisevic werd de speler die zich het meest verbeterde. De linkshandige Kroaat won Wimbledon en klom op de we reldranglijst van plaats 129 naar zestien. Nieuwkomer van het jaar werd de Amerikaan An dy Roddick. Voor de Argentijn Guillermo Canas lag de prijs van speler met de beste rentree klaar. Canas keerde in het cir cuit terug na een polsblessure en steeg op de ranking van 227 naar vijftien. Pat Rafter ontving voor het derde opeenvolgende jaar de Stefan Edberg Trophy voor de meest sportieve speler. Beste dubbel werd Jonas Bjork- man en Todd Woodbridg^. RTR Veftfck

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 19