Rodenburg/'t Hooft eist titel op Kansloze missie voor biljartbond PZC Derby verliest zijn uitstraling Zwemmarathon van kalender geschrapt Jacobs sterkste in biljartderby Halve finales NK dammen van start Sepp Vermeulen komt kracht tekort 17 Tafeltennissers nemen revanche na verloren finale van vorig jaar Judo leeft bij Zeeuwse jeugd Kloetinge wil ritme opdoen Ronnie Babijn opent seizoen sterk Winst en verlies basketballers Yvonne Wisse onderscheiden Medaillekansen voor atleten maandag 14 januari 2002 van onze sportredactie MIDDELBURG - Het Zeeuws kampioenschap tafeltennis voor gemengde dubbels is dit jaar gewonnen door het koppel Lennard Rodenburg/Kimberly 't Hooft ('t Zand/SAR'72). Ro denburg en 't Hooft halen daar mee revanche voor hun tweede plaats van vorig jaar, toen zij in de finale het moesten afleggen tegen Marijn Veijgen en Evelien Marteijn. Voor 't Hooft was het de eerste Zeeuwse titel, voor partner Ro denburg de tweede. Met een maximale winst van 5 uit 5 in de voorronde bereikten zij onge slagen de halve finales. Daar maakten zij korte metten met het koppel Stefan de Groot/Ilse Bui'gs (MZ/Arnemuiden): 3-0. In de finale waren de kampioe nen van twee jaar geleden, Jan Henk Bomhof en Ankie Ker sten, ('t Zand/MZ) de te kloppen tegenstanders. In no-time werd echter ook dit gerenommeerde duo met 3-0 aan de kant gescho ven: 11-7, 11-4 en 11-8. Roden burg relativeerde het schijnbare gemak waarmee de titel be haald werd. „In de poule hebben we het al heel moeilijk gehad. Tegen Sergé van Thienen en Pa tricia Manni stonden we best van onze sportredactie BRESKENS - De zestien kilo meter lange Vlaandercnzwem- marathon in Sluis is van de zwemkalender verdwenen. Vol gens de reglementen moet iede re zwemmer of zwemster tij dens deze marathon in het kanaal Sluis-Brugge worden begeleid door een volgboot. Iets waaraan de organiserende vereniging 't Vrijeuit Sluis al een aantal jaren niet meer kan voldoen. OOST-SOUBURG - Bij Sport school Geelhoed werden voor het eerste try-outtoernooi onge veer honderd jeugdige deelne mers verwacht. Het werden er zaterdag in Oost-Souburg 210 die voor zo'n zeshonderd toe schouwers hun eerste judowed strijdjes afwerkten. De try-outtoernooien, die iede re maand gehouden zullen wor den, zijn bedoeld voor kinderen in de leeftijd van drie tot twaalf jaar. Ze kunnen kennismaken met de judosport en verzamelen tijdens de wedstrijden in hun poule punten. ver achter. Maar wij trainen meer dan gemiddeld en dan pak je de kansen die je krijgt, terwijl de minder getrainende spelers dat niet doen. Er zit dus ook een beetje geluk bij." Gelegenheidsduo Verrassend was het optreden van het gelegenheidsduo Johan 't Hooft/Simone Visser (SAR '72/MZ). Hun aanvankelijke partners moesten vanwege een blessure en griep afhaken en dit bood de mogelijkheid tot een nieuwe combinatie. Een nood greep die bijzonder goed uit pakte. In de voorronde dwongen zij het kampioensduo Roden burg/'t Hooft tot een uiterste krachtsinspanning en vervol gens werd achter het koppel de Groot/Burgs beslag gelegd op een fraaie vierde plaats. In de A-klasse werd gespeeld volgens de nieuwe puntentel ling met games tot de elf. Een telling die de wedstrijden aan trekkelijker moet maken voor het publiek. Dit kwam nog niet helemaal uit de verf. 't Hooft: „Als je om de twee wisselt met serveren en ontvangen, kom je niet in je ritme." Het koppel had ook de volgorde van serveren en ontvangen omgedraaid. Roden burg: „Vroeger gaven we de ser vice altijd weg, nu zijn we zoveel mogelijk zelf begonnen. Daar om mochten we op spannende momenten steeds zelf serveren." In de B-klasse ging de toernooi zege verrassend naar het jeug dige koppel Danny Bis- schop/Audrey Koole (SAR '72). Zij versloegen in de halve finale de routiniers Jaap Meerman en Daniëlle Laing uitkomend voor tafeltennisvereniging Ar- nemuiden. In de finale moesten zij het opnemen tegen het even eens jeugdige duo Vincent Blie- k/Lacey Koole ('t Zand/SAR '72 Het werd een bijzonder ener verend duel waarin Danny Bis schop en Audrey Koole aan het langste eind trokken en met 21- 19, 21-23 en wederom 21-19 de eindzege voor zich opeisten. Druk bezet In de C-klasse grepen Roy Met- semakers en Daniëlle Bergsma (STV) de titel door na een span nende eerste game (22-20) en een minder spannende tweede (21-15) Rudy Bruikman en Ly- dia Prince (MZ) te verslaan. De titel in de D-klasse ging naar het Yerseke-koppel Paul Steketee en Katinka Nijssen dat na drie games te sterk bleek voor STV- duo Gerrit Jan Bijlsma/Elles van de Bergen. Met 49 koppels was het toernooi opnieuw druk bezet. De vereniging kreeg daardoor geen dispensatie meer van de bond. en zal dit jaar ook niet meer worden verleend. De lan- gebaanwedstrijden, die wegens gebrek aan personeel van deze kleine zwemclub ook van de ka lender leken te verdwijnen, zijn gered. Mede omdat een aantal mensen van buiten de vereni ging zijn steun heeft toegezegd. De acht kilometer zwemmara thon voor school- en vrijeslag- zwemmers blijft eveneens gehandhaafd. De langebaanwedstrijden, die dit jaar voor de 3 le keer worden gehouden, staan voor zaterdag 5 juli 2002 op het programma. De marathon over acht kilometer, een dag later, op zondag 6 juli. Door het wegvallen van de Braakman- en Kreekrace heeft men in Zeeland nu nog maar vier langebaanwedstrijden over. Na Sluis volgen de Havenwed strijd in Breskens (zaterdag 10 augustus), Ganzetrek Goes (za terdag 31 augustus) en de Ka naalrace in Vlissingen (zondag 1 september). De strijd om de Zeelandbekers moest ook worden hei'zien. Die zal nu over vier wedstx-ijden worden gezwommen, waaivan men waarschijnlijk één wed- stx'ijd mag laten vallen. Het duo Lennard Rodenburg/Kimberly 't Hooft werden dit weekeinde Zeeuws kampioen tafeltennis. foto Lex de Meester VLISSINGEN - Het jaai'lijkse weekeinde in het Duitse Wie lingen is net achter de rug en dus moet Kloetinge weer over tot de ox-de van de dag. Morgen speelt de zatei'dag-hoofdklasser thuis het bekerduel tegen Steen. Trainer Diederik Hiensch is blij dat zijn ploeg weer eens kan voetballen. „Want het is zaak om weer ritme op te doen met het oog op de wedstrijd van zatex-dag tegen IJsselmeeivogels", zegt Hiensch. „Dat is alleen maar fijn voor de spelei*s, want we hebben toch een week of vier geen wedstrijden gespeeld." Hiensch kan in het duel met de zondag-vierdeldasser uit een fitte selectie putten. Alleen verdediger Pieter de Munnik ont breekt. Hij zit zijn laatste van twee wedstx-ijden schorsing uit. HOOGERHEIDE - Ronnie Babijn uit Terneuzen heeft met een ovei-winning op de 3000 meter zwemmen in Hoogerheide laten zien al weer aardig in vorm te zijn. Het loodzware triat lonseizoen van vorig jaar bx-ak hem in de maand september danig op, waardoor hij de triatlon in het Franse Nice moest la- ten schieten. Op de drie kilometer was Babijn een klasse apai-t. Na een con stant gezwommen race finishte hij in een tijd van 36 minuten en 13 seconden bijna acht minuten voor Pieter van Hal (Ber gen Op Zoom). Op de 1000 meter moest Babijn zijn meerdere erkennen in de Belg Dennis Devriendt die al na twaalf minu ten weer uit het water van zwembad De Plantage stapte. MIDDELBURG - De Middelburgse rolstoelbasketballers hebben dit weekeinde in de vierde ronde van de Toernooi divi sie in 's Gravenpolder een dx-ietal wedstx-ijden gespeeld waar van twee gewonnen en één verloren. In de eerste wedstrijd te gen ISR uit Ridderkerk wex-d gewonnen met 52-18 de tweede wedstrijd tegen Den Bosch werd geworxnen met 34-18. De derde en laatste wedstrijd werd van Red Giants uit Meppel verloren met 24-28. De topscox-e van de dag was Mare Tasrna met 36 punten. VLISSINGEN - Afgelopen weekend kreeg meerkampatlete Yvonne Wisse in het trainingskamp in Zuid Afrika te horen dat de prestatieprijs voor de beste jeugdatlete van 2001 aan haar was toegekend. Te zijner tijd zal Wisse de bijbehorende Fanny Blankerskoenplaquette worden uitgereikt. Door het trainingskamp in Zuid Afrika loopt Wisse wel de jaarlijks in door meerkampinterland mis die volgende week in het Spaanse Saragossa wordt gehouden. ZUIDBROEK - De negen atleten sterke afvaardiging van RKHAV naar het NK junioren ndoor in het Groningse Zuid broek moeten minstens met vie: gouden medailles naar Hulst terug kunnen keren. Althans dit is de mening van trainer Piet Lossie die de junioren naar htt verre Groningen begeleidt. Daniél Ward gaat voor de dubbel op zowel de 60 meter en de 200 meter bij de jongens A. Woxter Verdurmen en Brechje de Ruyck gaan voor goud op de 80) meter. Bij de jongens B is Walter Saman niet kansloos op het hoog springen en zou Alex Ward voo: een verrassing kunnen zor gen op de 60 meter en de 200 nieter. Verder nemen deel voor RKHAV Gert Jan Lauret op de 800 meter, Leonie Rubens op de 60 meter en de 60 meter horden, Caroline te Thije op 60 me ter en ver en Alstuna Halilo/ic op het verspringen. De wed strijden in Zuidbroek worden gehouden op 19 en 20 januari aanstaande. door Joop van den Oudenhoven RILLAND - De biljartderby tussen de Rillandse teams van Hoondert/De Waard en BV Ja cobs eindigde in een duidelijke zege voor Jacobs. In een hoog staand duel brachten de kop mannen het verschil. 3BSD Interieur Totaal 1 won en hand haafde zich in de subtop. Hoondert/De Waard - BV Ja cobs 2-6: De broedei'strijd van de beide Rillandse formaties kende een spannend verloop. In het eerste wedstrijddeel won Piet Kox van de bezoekex-s met 12-25 van Wim Jeremiasse. Jo han Visser trok de stand vex-ras- send gelijk door Jan Jacobs te kloppen: 25-19, na 41 beurten. Toen Sjaan van Kuyk een zware nedexiaag moest incasseren te gen een superieure John Si mons, 14-30 na slechts 32 beur ten, moest de beslissing vallen in het duel tussen de beide kop mannen Frans de Koek en Mon Vandewouwer. De Belgische kopman van BV Jacobs stelde de winst uiteindelijk veilig door een schitterende partij 1.071) in 28 beurten te beëindigen: 25-30. 3BSD Interieur Totaal - BH Keukens 2 6-2: De thuisploeg had meer moeite met de laagge plaatste ploeg uit Zundert dan verwacht. Kopman Johan Flik- weert won in een voor zijn doen matig duel van Hoekman, 26-30 na 58 beurten. Peter van Hou- welingen bracht de balans in evenwicht door Havermans ge decideerd te kloppen, 30-22 na 43 beurten. Peter Flikweert speelde ook een puike wedstrijd en bond Hoppenbrouwers aan de zegekar: 25-16 na 39 beurten. Jan Eickenboom en Vissenbei-g vochten een verbeten duel uit dat met één punt verschil door de Schouwenaar werd gewon nen. Hoogendoorn Schilders - 3BSD Interieur Totaal 2 8-0: Het lukt de Schouwse biljaiters maar niet zich uit het dal te worstelen Alleen Ron Speijer bleef in de buuxt van zijn tegenstander, maar kreeg daar liefst tachtig beurten de tijd voor. De winst ging echter naar de thuisspeler. Philip van der Male leverde de gelijk werk af tegen Mulder, maar dat was niet genoeg voor de winst, 30-23 na 47 beurten. John Hatzman en Jan van dei- Werf wax-en kansloos. van onze sportredactie TERNEUZEN - Het bekerduel tussen de voetbalclubs Terneu zen en Hoek, vooraf gezien als een prestige wedstrijd tussen de twee regionale hoofdklassers, is van zijn uitstraling ontdaan. Reden daarvan is dat het duel morgen (dinsdag) van de KNVB moet worden gespeeld op een bijveld van Terneuzen. „Het is waardelooos en kost ons een hoop geld", zo reageerde Eddy Dobbeleir, voorzitter van Terneuzen op de beslissing van de voetbalbond. Bij de start van het seizoen werd ook al een be kerwedstrijd tussen Terneuzen en Hoek afgewerkt. In dat geval op het hoofdveld van Terneu zen, toen ging het om een wed strijd voor de Amstel cup. Het tx-effen trok destijds bijna vijf tienhonderd kijkers. Terneuzen won nipt. De zaterdaghoofd klasser is er op gebx-and om Ter neuzen nu wel te kloppen. Hoek-verdediger Franky Standaert: „Helaas ligt dat nu iets anders. Want spelen op een bijveld op een koude dinsdag avond nodigt niet echt uit. Voox-- deel is dat we in deze wedstrijd weer wat spelritme kunnen opdoen voor de wedstrijd van zaterdag tegen Deltasport." Hoek-trainer Angelo Nijskens Hoek-speler Bart Poppe in duel met Michel de Vries tijdens de bekerwedstrijd van vorig jaar. foto Peter Nicolai heeft de voltallige selectie van achttien man tot zijn beschik king. Collega Paul Telussa moet het stellen zonder Geert de Poorter. Hij is voor één wed strijd geschorst en nieuwkomer Didier Gilles mag niet meedoen. De overschrijving van deze spe lers is nog niet rond,Het is zelfs de vraag of dat wel zal gebeu- ren. Het kan net zo gaan als met de Remco van Leeuwen, dat ging op het laatste moment ook niet door", aldus Dobbeleir. De komst van de Nigeriaan Thierry Mokio is zelfs al weer helemaal van de baan. Zijn Belgische club heeft hem na twee weken weer opgeëist. Dobbeleir is ongeluk kig met de dinsdagavond als speeldag van de derby. Want op het bijveld van Terneuzen staat geen tribune en de kantine staat ver van het veld verwijderd. OIRSCHOT - De vergade ring in Oirschot, dit week einde, was misschien wel historisch. En in elk geval illustratief voor het huidige schisma binnen de biljart bond. Aan de ene kant van de tafel zat het bestuur van de Koninklijke Nederland se biljartbond, en vooral voorzitter Henk Meijer. Aan de andere kant zat het oproer. Vertegenwoordi gers van opstandige distric ten uit vooral Zuid-West Nederland en Zeeland. door Govert van Veen Het ging natuurlijk vooral over geld, over onvermijdelijke con tributieverhogingen, over een negatief vermogen van een half miljoen. Het ging zelfs over de kosten van een medaille, negen gulden negentig, nog geen vijf euro. Maar eigenlijk ging het om veel meer. Het ging om de toe komst van het carambolebiljar- ten als (top)sport. En die ziet er dus somber uit. Feitelijk ging het natuurlijk al in een eerder stadium fout. Op het moment dat een groep drie bandentoppers besloot profes sioneel te worden, zich af te ke ren van de bond, zichzelf te organiseren en alle inkomsten uit sponsoring zelf op te strij ken. Vanaf dat moment konden de andere spelsoorten (kader, band, libre) het vergeten. De kampioenen van het kleine spel, die bleven wel komen. Maar niemand die hen kende. Henri Tilleman speelde zich naar veel internationale titels, maar voor het grote publiek was hij de meest onbekende sport- kampioen van Nederland. Sponsors waren er toch al niet of nauwelijks. En nu ook NOCNSF zich heeft afgekeerd van het carambolebiljarten door de sport de px-e-olympische status te ontnemen en de subsi diekraan grotendeels dicht te draaien, nu moet het carambo- le-biljai"ten zich helemaal zelf bedi'uipen. Op zich is dat niet erg en finan cieel best ook wel op te brengen. 'Huis-tuin-en-keuken'-biljar- tex-s willen lekker hun partijtje kunnen spelen, daar ook best analyse voor betalen, maar niet voor meer dan dat. Ze willen ook hun pilsje kunnen blijven drinken. Maar bij de bond willen ze meer. Ze hebben daar vier secties. Het pool. het snooker, het carambo- le-biljarten en het driebanden- groot. Drie van van de vier sec ties hebben de pre-olympische, ofwel topspoi-t 1-status. Alleen de cai-ambole-biljarters niet. Zij zijn met hun dertig duizen den op een totaal van ongeveer 37.000 KNBB-leden. Het tegenwoordige bestuur van de biljartbond heeft zichzelf de opdracht gegegeven ook die sec tie aan een (pré)olympische sta? tus te helpen. „Omdat we anders wel kunnen ophouden en een spelletjesbond worden. Dat wil len we per se niet", aldus voor zitter Henk Meijer. Maar die missie is waai'schijn- lijk kansloos. En kost nu in elk geval geld. Voor trainingen, op leiding van kader, noem maar op. Bovendien zegt het bestuur bij zijn aantreden te zijn gecon fronteerd met een zeer slechte financiële huishouding, door de voorganger achtergelaten. Ex- was een schuld van 880.000 gul den en er bleek nog eens een structureel begrotingstekort te zijn van een kwart miljoen. Op dit moment heeft de bond te kampen met een negatief ver mogen van een half miljoen en probeert het bij de banken ook nog steeds een extra hypotheek van drie ton op het bondsbureau in Nieuwegein los te krijgen. Uitgaande van de haalbaarheid van die hypotheekverhoging moet er nog veel meer geld los komen om de begi'oting klop pend te krijgen. Dat geld komt niet van sponsors, wai^t die zijn niet geïnteresseerd, dus moet het komen van de leden. Door verhoging van contributiegel- den, maar ook van inschrijfgel den voor persoonlijke- en team kampioenschappen. Duizenden leden uit met name Zuid-West Nederland zijn daartoe niet be reid. Maar ook rond Leiden, Doetinchen en Enschede is on rust ontstaan, al zegt de bond de opstand daar onder contx-ole te hebben. Officieel hebben vijftienhon derd biljarters per 31 december hun lidmaatschap opgezegd. Tweeduizend leden hielden het nog even bij een voorlopige op zegging. Een deel van die leden en hun verenigingen zal mis schien terecht komen bij de zo genaamde wilde bonden. Daar zijn de inschrijf- en contributie- gelden lager, daar hoeven ze niet bij te dragen aan zoge naamd topsportbeleid en kun nen ze lekker ongecompliceex-d hun spel blijven spelen. Wilde biljartbonden floreei-den trouwens al voordat er bij de KNBB sprake was van een heoi- van onze sportredactie ARNHEM - Zaterdag zijn op Nationaal Sportcentrum Pa pendal bij Arnhem de halve fi nales van het Nedeilands dam kampioenschap van start ge gaan. In de categorie algemeen wordt Zeeland vertegenwoor digd door Daaf Kasse. De Middelburger begon zater dag in de openingsronde met een goede overwinning op Ger- brand Hessing uit Westex-haar. Kasse slaagde er in de rechtei-- vleugel van zijn tegenstander op te sluiten en won uiteindelijk in een vx-ijwel gewonnen stand door een combinatie. Zondag speelde Kasse tegen Cor van Dusseldox-p uit Leiden. In een spannende partij kwam Kasse in het middenspel in het voor deel, maar van Dusseldorp vond het sterkste verweer en kon uit eindelijk afwikkelen naar een gelijkspel. Bij de vrouwen geeft één Zeeuwse speelster acte de pre sence. De zestienjarige Jolien de Graag uit Goes begon het toer nooi goed. Tegen meei-voudig NK-finaliste Iepie Poepjes uit Lemmer speel de ze een uitstekende klassieke paxtij. Haar tegenstandster ki-eeg geen moment kans op meer dan een punt en uiteinde lijk moest de Friezin een offer plegen om een remise binnen te halen. se scheuring. Op dertigduizend bij de KNBB aangesloten biljar- ters zijn er hondei'dduizend die in een ander verband competitie spelen. Al jarenlang tracht de KNBB tevergeefs die wilde bil jarters onder haar paraplu te schai-en. In plaats daarvan ge beurt nu het tegenovergestelde. Want in Oirschot ging lang niet alle onvrede van tafel. Waarom de begroting nu van drie naar vier miljoen moest, dat kon pen ningmeester Rick Marseille niet haarfijn uitleggen. En het idee, dat leeft onder veel carambole- biljarters, dat zij betalen voor andere dan voor eigen zaken, dat kon door de voorzitter Henk Meijer ook niet worden wegge nomen. „Al jullie problemen in teresseren mij geen flikker", zei een lid staande de bijeenkomst in Oii'schot. En een ander bracht het wat genuanceerder: „We zijn bezig onze eigen ondergang te financieren, want op de tv en op de Olympische Spelen ko men we toch nooit met libre en kader." Daar kon hij wel eens gelijk in hebben. door Wim de Vos SINT-JANSTEEN - Sepp Ver meulen bleek zaterdag in de vierde editie van de Steense Rattenloop niet opgewassen te gen Kurt Vanhavcrbeke. De Belgische atleet uit Zelzate zei vorige week in Heikant nog wedstrijdritme te missen na een afwezigheid van enkele maan den, maar liep desondanks naar een tweede plaats achter de Bel gische topper Chris Verbeek. In Sint-Jansteen stond er afge lopen weekeinde echter geen maat op Vanhaverbeke. Im mers, Sepp Vermeulen moest bijna twee minuten toegeven. Vooraf mocht dus min of meer vex-wacht worden dat het een strijd zou gaan worden tussen Sepp Vermeulen en Kurt Vanha verbeke. Voor Vermeulen paste de Steense Rattenloop uitste kend in de voorbereiding op de halve marathon van Cadzand- Bad die over enkele weken op het programma staat. Zaterdag bleek dat de conditie steeds be ter wordt, maar nog niet opti maal is. Hij heeft echter nog bij na drie weken de tijd om daar aan te schaven. In Sint-Jansteen bleek de vorm van Vermeulen dus nog niet vol doende om Kuit Vanhaverbeke echt tegenstand te bieden. Daarvoor was het verschil tus sen de twee te gi-oot. Vanhaver beke ging verbeten van start en probeerde met een flitsend ver- tx-ek het complete deelnemei's- v$ld (er waren in totaal 215 deelnemei-s in Sint-Jansteen) te verrassen. De Belg slaagde in zijn opzet en zag na enkele hon derden meters dat hij reeds een bres naar de rest had geslagen. Die rest bestond feitelijk alleen maar uit Sepp Vermeulen, Ha rold Hiel uit Sint-Jansteen en de Belg Kristof Rul. Dat trio voer de overigens een fx-aaie strijd om de tweede plaats, want Kurt. Vanhavex-beke bleek geen zwak moment te kennen en voerde zijn vooi'sprong steeds verder uit in de polders rondom Sint- Jansteen. Afhaker) Om de tweede plaats moest Sepp Vermeulen dus zien af te rekenen met in de eerste plaats Hai'old Hiel, maar die moest af haken toen Vermeulen een tem poversnelling plaatste. Vermeu len kon toen vrij naar de tweede plaats lopen waarna Hiel nog het gezelschap kreeg van Kris tof Rul. Dat duo mocht uitein delijk in een spurtje uitmaken wie het brons mee naar huis zou nemen. Ook daarin moest Hiel het tenslotte afleggen. Ingrid IJsebaert blijft een waar schrikbewind voeren bij de vrouwen. De atlete uit Hulst loopt weer van zege naar zege en feitelijk is het alleen nog maai de vraag met hoeveel voor sprong ze over de aankomstlijn komt. Zaterdag bleken dat zo'n acht minuten te zijn op nummer twee Trees Vermeersch uit Sas van Gent. Jacqueline Verhaegen uit Hulst werd winnares op de .6400 metex-.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 17