Juniorendriedaagse wijkt uit Van Damme houdt van bikkelen PZC Boksdebuut in volle Thaise arena D'Hooghe verdedigt titel in Grand Prix z20 Eerste etappe van wereldbekerkoers start in Terneuzen Terneuzen-Hoek VoIIeybalsters Zaman Sport lopen verder uit uitslagen Arjan Beije start in Delta Cross Verbraeken wijst Morres de weg agenda zaterdag 12 januari 2002 Rosalie Berghuis debuteerde tegen een Thais meisje. „Ik heb haar in de tweede ronde knock-out geslagen met een rechtse op haar gezicht. foto Peter Nicolai door Frits Bakker AXEL - De internationale Juni orendriedaagse van Groot Axel, die al jaren tot de cyclus van wedstrijden voor de wereldbe ker behoort, krijgt dit jaar een nieuwe impuls. De organisatie wil de start van de wedstrijd meer uitstraling geven en heeft besloten de openingsrit op de Markt in Terneuzen te laten starten. De slotetappe wordt ook nu weer gehouden in het heuvelachtige parkoers van de Vlaamse Ardennen. De eerste rit, op vrijdag 24 mei, zal van start gaan op de Mai'kt in Terneuzen en wordt voorafge gaan door een grootscheepse presentatie. Het peloton met een kleine tweehonderd junio ren rijdt die eerste etappe vanaf de Markt, door het winkelcen trum Stenen Beer, via de sluizen van Terneuzen langs de aanloop naar de Westerscheldetunnel en over'het parkoers van de Om loop van de Braakman naar Philippine. Daar worden nog vier of vijf plaatselijke ronden gereden. Met die nieuwe opzet wordt af geweken van de traditionele start van de Driedaagse in Koe wacht. Joop de Jonge, voorzitter van de organisatie: ,,We zijn in het kader van de herindeling eens gaan brainstormen om de wedstrijd nog meer onder de mensen te brengen. De start in Koewacht was de laatste jaren niet zo indrukwekkend. We hebben een keuze moeten ma ken tussen Terneuzen en Hulst en de Markt in Terneuzen lijkt ons een fantastische locatie om de presentatie en de start te doen." De juniorenkoers, met deelne mers van wielerlanden uit heel de wereld, is met de slotetappe drie jaar geleden ook al" uitge weken naar de Vlaamse Arden- TERNEUZEN - De bekerwed strijd Terneuzen - Hoek wordt op dinsdag 15 januari gespeeld. De aftrap, op het verlichte bij- veld van Terneuzen, is om 19.30 uur. HULST - In de eerste klasse vrouwen van de bedrijfsvolley- balcompetitie in Hulst liep Za man Sport opnieuw verder uit op Van Waterschoot. Terwijl de koploper met 3-0 van Verhulst Woninginrichting won, dolf Van Waterschoot met 1-2 het onder spit tegen Cerestar Benelux. Dat was verrassend, omdat Za man Sport met Verhulst Wo ninginrichting, de nummer drie van de ranglijst, op papier een zwaardere tegenstander trof dan Van Waterschoot. Waar Za man zich echter met speels ge mak een weg naar de overwin ning baande (15-6, 15-9 en 25- 13), claar verging het de concur rent heel wat minder. Van Wa terschoot ging tegen Cerestar Benelux met 15-9 weliswaar voortvarend van start, maar verslikte zich daarna in de te genstander. In de tweede set werd het 11-15 en in de zinde rende derde set 24-25. Met de nummers twee en drie van de ranglijst moest ook No tariskantoor Vroome genoegen nemen met een nederlaag. Vroome verloor met 1-2 van Ferket en de Maat: 12-15,15-10 en 19-25. In de onderste regio nen was er eindelijk nog eens een zege voor Jong Morres 1. De nummer voorlaatst was met 2-1 Voorwaarts de baas: 4-15,15-10 en 25-12. In de tweede klasse vrouwen was WC Rhodos andermaal goed voor de volle winst. Tegen Eurogroen werd het 3-0. Haulez en Van Wesemael verloren beide (Haulez met 3-0 van Jong Mor res 2 en Eurogroen met dezelfde eindcijfers van SC Morres 2). In de derde klasse vrouwen profi teerde Wentzler Pauwels met een 3-0-overwinning op 't Hoeksken van de 2-1-neder- laag, die SC Morres 3 tegen To tal deBeuleleed. In de eerste klasse mannen boekte Stuntmarkt zijn elfde 3- 0-zege in dertien wedstrijden. De koploper versloeg BVH Ave- sto met 15-10, 15-0 en 25-22 en bracht zijn puntentotaal daar mee op 35. Luctor Banden 1 moest opnieuw een punt op de nummer één toegeven. Luctor leek met 15-4 en 15-11 in de eer ste twee bedrijven van het duel CVC Doolaege op weg naar de volle winst, maar liep in de slot- set tegen een onverwachte 25- 21-nederlaag aan. In de tweede klasse mannen was er winst voor de drie hoogstge- klasseerden. Brandax, Stunt- markt 2 en De Troubadour won nen met 3-0 van respectievelijk Ambulo, ABN/Amro en Luctor Banden 2. nen. Die overstap is gemaakt om het internationale veld kennis te laten maken met heuvels als de Berendries en de Valkenberg. Het Axelse karakter van de wedstrijd wordt alleen nog in stand gehouden door de tweede etappe. Na de individuele tijdrit op zaterdagmorgen, in de pol ders rond Zuiddorpe, rijdt het peloton later op de dag nog een etappe met start en finish in Ax el. Joop de Jonge heeft deze week de eerste contacten gelegd met Terneuzen. ,,Ik heb eerst ge sproken met Bram Stoffels, de coördinator van het centrum management. Die heeft met de Terneuzense wethouder van sport gebeld en iedereen was en thousiast over de plannen. We hebben afgesproken dat cle ko mende weken alles verder wordt uitgewerkt." De Driedaagse gaat zijn tiende jaar in als wedstrijd voor de Coupe du Monde, een klasse ment waarin nog een achttal wedstrijden in Europa zijn op genomen. Op de erelijst staan winnaars, die in het profpeloton naam hebben gemaakt. Zo werd Servais Knaven eindwinnaar 1988, Davide Rebellin in 1989, Leon van Bon in 1990 en Henk Vogels in 1991. Burgemeester Ron Barbé van Terneuzen ziet de komst van de Driedaagse in het kader van de promotie van zijn stad als een prachtig initiatief. ,,Ik heb zelfs gehoord dat ook wordt overwo gen om de tijdrit van zaterdag in Terneuzen te laten verrijden. Wij wachten verder af, maar het plan is goed ontvangen. Ik ben wielerminded en vind het nog altijd jammer dat de Ronde van Terneuzen is verdwenen. Als jonge jongen heb ik zelfs de zweetdruppels van Wout Wagt- mans nog geroken." Het is nog te vroeg, vindt Barbé, om de hernieuwde kennisma king met het .wielerpeloton te zien als een warming-up voor een eventuele start van een Touretappe in 2004 in Terneu zen. ,,Ik hoor of zie nooit iets over de plannen van het Tour comité in Zeeland", stelt de bur gemeester somber vast. Dat is kennelijk meer een 'overkants' gebeuren, wat ik niet slim vind van het comité." balvereniging Hontenisse. Even zolang laat hij zijn goa lies wekelijks tot het uiterste gaan. Hij laat ze rennen, vlie gen en door de blubber rollen tot hun koppies er moegestre den maar voldaan uitzien. Twintig ballen worden bij hem stiekem 25 ballen, want de in Vogelwaarde woonachtige Van Damme houdt nu eenmaal van bikkelen. Aan het eind van dit seizoen geeft hij er echter cle brui aan. „Eigenlijk was het de bedoeling dat ik vorig jaar al zou stoppen", vertelt de 50-ja- rige Van Damme. „Manfred Bisschop (de huidige doelman van Hontenisse) zou het van mij overnemen, maar hij wilde graag nog een jaar doorgaan in het eerste elftal. Dat vond ik geen probleem, maar na dit seizoen wordt Manfred zeker keeperstrainer. Dat betekent overigens niet dat ik niet meer op het veld kom, hoor. Ik blijf wel gewoon keepen in het der de elftal. En als de nood hoog is, wil ik Manfrecl natuurlijk ook wel bijstaan." De jonge sluitpost Marco de Kort volgt Bisschop op bij de zondag-vierdeklasser. „Ik denk dat hij het wel aankan. Afijn, hij moet het maar kun nen!", glimlacht Van Damme. Die laatste toevoeging geeft precies aan hoe de Zeeuws- Vlaming zijn keepers bena dert. „Misschien kan je wel van typische 'George van Damme- training' spreken", beaamt Van Damme. „Ik verwacht van een keeper altijd net iets ex tra's. Als ik afspreek twintig ballen op een keeper af te vu ren, maak ik er tijdens de oefe ning 25 van. 'Tellen is niet mijn sterkste punt' roep ik dan. Een keeper moet naar mijn mening ook zijn mondje durven te roe ren, want hij is tenslotte de lei der van de defensie. Een doel man moet bovendien zijn medespelers alleen al door zijn aanwezigheid beter kunnen laten spelen. En hij moet goed ovei'zicht kunnen houden." Van Damme lepelt in no time een aantal punten op, waaraan de ideale keeper in zijn ogen moet voldoen. Hij put zijn ide aalbeeld deels uit zijn ervai'ing als spelei-, deels uit zijn bevin dingen als trainer. „Een doel- door Frits Bakker BRESKENS - Het eerste ge vecht, in een boksarena in Thai land, was gelijk een voltreffer. Rosalie Berghuis uit Breskens is veertien, heeft aan judo gedaan, maar is overgestapt op Thai- boksen. Ze is net teruggekeerd van een avontuurlijk uitstapje en geniet nog na van haar eerste succes. Het Thai-boksen heeft ze ge leerd op vakantie. „Boven ons hotel was een sportschool, waar een Brabantse jongen les gaf. Ik zat in Bx-eskens op judo, maar dit voxxd ik veel leukei'. Ik heb man moet atletisch zijn, een mooie lichaamsbouw hebben, kunnen afzien en bovendien zowel lichamelijk als geeste lijk kixnnen incasseren. Als je een blunder maakt, moet je je daar tijdens een wedstrijd heel snel ovei'heen kunnen zetten." Vogelwaarde George van Damme verkaste als speler in 1969 van Vogel waarde naar Hontenisse, waar hij bijna twintig jaar in heteei'- ste elftal keepte. „Bij Vogel waarde had ik Guust de Schep per voor mij staan. Dat was een heel goede keeper, die ik niet zomaar uit het elftal kon spe len. Mijn overgang naar Hon tenisse levei'de in Vogelwaarde wel wat scheve gezichten op, maar dat verminderde geluk kig na verloop van tijd. Bij Hontenisse heb ik nog samen met Ben Pauwels, de huidige voorzitter, gespeeld. Pauwels stond als laatste man altijd een les genomen en ben er toen we terug waren in Breskens mee doox'gegaan. In het Belgische Maldegem is een school voor Thai-boksen." Rond. de jaarwisseling ging ze met haar oudex-s weer op vakan tie naar Thailand. En toevallig waren er wedstrijden om een soort provinciaal kampioen schap. „Mijn trainer daar vroeg of ik mee wilde doen, omdat ex- één meisje was in mijn klasse tot en met 55 kilogram." „Ik moest mijn eex'ste wedstrijd boksen in het Thepprafit-stadi- on in Pattaya, vlakbij de plaats waar we op vakantie waren. Het zat helemaal vol, met meer dan vlak voor mij." Tien jaar gele den stopte Van Damme als spe ler van het eerste elftal. Kee- pei-strainer was hij toen ook al geruime tijd. Hij keex'de in die hoedanigheid nog voor een pe- ï-iode terug bij Vogelwaarde. „Ik heb een tijdje zowel de kee pers van Vogel waax-de als Hon tenisse getraind. Toen Fx-eddie de Rooy bij Vogelwaarde kwam, hield het echter op. De Rooy wilde dat ik de keepers op een andere dag zou trainen, maar dat was voor mij niet mo gelijk." Na dit seizoen stopt Van Dam me dus helemaal met het bege leiden van de keepers. Een be wuste keuze, maar missen zal hij het zekex-, „Ik heb het altijd vol overgave gedaanIk doe tij dens trainingen vaak net zo gek als de keepex*s zelf. Juist daardoor houd ik het plezier erin. Het ti-ainen van de kee pers is voor mij echt een uit laatklep. Er is niets lekkerder duizend mensen. Mijn tegen standster, een Thaïs meisje, was een jaar of zes ouder dan ik. iets kleiner, maar wel dikkex-. Ik heb haar in de tweede ronde knock out geslagen met een x-echtse op haar gezicht." Thai-boksen, vertelt ze, is een vechtspoxt waax-bij alles mag. „Ik weet het nog niet allemaal zeker, maar volgens mij mag je overal schoppen en slaan waar je maar kunt. Je mag slaan met je vuisten en met je ellebogen en schoppen met je voeten en je knieën Het enige wat niet mag is kopstoten uitdelen." Rosalie Bex-ghuis, leerlinge van het Zwincollege in Oostburg, dan na een werkdag lekker te trainen. Na een warme douche voel je je weer kiplekker." Van Damme houdt straks meer tijd over voor zijn andex-e hob by's, motorrijden en tennis, maar hij zal nog steeds iedere zondag langs de lijn te vinden zijn. „Ik sta altijd aan een van de lange zijdes van het veld. Meestal alleen. Dan geef ik aanwijzingen aan de flankspe lers. Nee, ik ga nooit bij de goal staan. Dat had ik als keeper ook niet prettig gevonden. De keeper krijgt dan toch het idee dat ik op zijn vingers sta te kij ken. Ik zeg na een wedstrijd ook nooit of hij goed of slecht heeft gekeept. Mijn bevindin gen komen dxüe dagen later op de training wel aan bod. Dan zeg ik echt wel wat ik ervan vind. Ik ben open, heb een recht-door-zee-mentaliteit. Ik sta ook open voor kritiek van de keepei's, zolang het maar niet achter mijn rug gebeurt." bewaart er een mooie hex-inne- ring aan. „Ik was heel zenuw achtig in de dagen voor de wed- strijd, maar in de ring had ik nergens last van. Het was ook helemaal niet zwaar. Ik had ge lijk het gevoel dat ik dat meisje wel aankon." Met judo is ze inmiddels ge stopt. „Het Thai-boksen vind ik veel leuker. Ik ga nu elke week een keer op les in België en ik geloof dat we binnenkort in Duitsland gaan boksen. Ik wacht het alle maal wel af. Ik vind het gewoon leuk om te doen. En zoals dat in Thailand ging, daar heb ik wel een kick van gekregen In 33 jaar (als speler en kee- pei-sti-ainer) heeft Geoi'ge van Damme bij Hontenisse heel wat hoofdtrainers vex-sleten. Als speler werd hij nooit kam pioen. als tx-ainer één keer. Dit seizoen zijn er onder coach Ru dy Rietj ens goede kansen op promotie naar de derde klasse. Hontenisse is immex-s lijstaan- voex-der in de vierde klasse A. Een mooier afscheid is voor Van Damme niet denkbaar, al kijkt hij alweer verder dan een eventueel kampioenschap. Kampioen „We kunnen nu wel kampioen worden, maar in de derde klas se zullen wij het vexvolgens heel zwaar krijgen. De kans is heel groot dat we dan tegen de gradatie moeten vechten, wat weer niet bevorderlijk is voor de animo binnen het team. Nee, als we promoveren moe ten er zeker een paar spelers bi j worden gehaald." door Jan Roovers EEDE - Voor de Grand Prix driebanden van het district Zeeuws-Vlaanderen, die van maandag 14 tot en met zondag 20 januari in gemeenschapscen- trum Hof van Eede in Eede wordt gehouden, hebben 49 bil jarters ingeschreven. Jo d'Hooghe uit Groenendijk verdedigt de toernooizege die hij vox-ig jaar in de finale tegen Terneuzenaar Fons Baart ver overde. Ook in de eerste lus- trumuitgave in Eede van deze Grands Prix-cyclus is d'Hooghe weer een serieus kanshebber voor de eindzege. „Ik sta de laatste weken goed te spelen, de vorm is aanwezig", geeft hij aan er wel vertrouwen in te hebben ook nu weer ver te komen in het toernooi. Dat de vorm zo goed is, verbaast hem overigens wel een beetje: ,In feite speel ik te weinig. Maar dat geldt in het algemeen voor de top van het district. Naast de teamcompetitie zijn er voor die groep te weinig wedstiijden. Als het district straks mogelijk wild gaat, is het aan te bevelen om wedsti'ijden voor de betere drie- bandei-s over het hele seizoen uit te smeren", geeft d'Hooghe een voorzet aan het nieuwe dis- trictsbestuur Mét Theo Platjouw als enige ex- ti-a-klasser driebanden in Eede aanwezig zal Jo d'Hooghe het naar verwachting nog moeilijk genoeg krijgen om zich door het schema heen naar de finale toe te werken. Spektakel De eex-ste speeldag (maandag) mag dan weinig aansprekende paxiij en op het progx-amma heb ben staan, in het tweede deel van de eex-ste ronde staat dins dag een aantal ontmoetingen op de rol die ongetwijfeld het nodi ge spektakel bieden: Cees J. Wissel-Bertie van Remortel, Cees A. Wissel-Frits Bakker, Theo Plat jouw-Alexander Schelfhaut, Florent Rombaut- Meex-ten Dallinga, Jo d'Hooghe- Jean-Paul de Kraker en Jo Bridge Competitie BC Luctor et Emergo Terneu zen. A-lijn: 1. Ds. De Ridder/Zorge 60,42%, 2. Ds. Van Belle/Biesbroeck 58,93%, 3. Mevr. De Bruijne/dhr. Bra.cke 57,14%. B-lijn: 1. Ds. Burger/Touw 60,79%, 2. Ds. Kamp/De Waal 60,42%, 3. Ds. Van de Hel/Smet 56,17%. Paardensport Goes. Indoor Zeeland springen paarden. Internationaal 1.40m direct op tijd: 1. Frederik Cattebeke, Quiapal (Bel) 0/50.17; 2. Angelique Hoorn, Jarville (Wanneperveen) 0/50.35; 3. Mare van Dijk, Vereist Krisia (Bel) 0/50.96; 4. Wil lem Greve, Le Bon (Haaksbergen) 0/52.07; 5. Wil Schellekens, Stapp's Ae robic (Esbeek) 0/52.48; 25. Piet Huige, Ka- listo (Nisse) 4/53.76. 1.40 klassiek: 1. Emile Tacken, Jeola (Meterik) 0/0/32.75; 2. Leon Thijssen, Biagottï (Baarlo) 0/0/33.45; 3. Gregoriy Wathelet, Davidof (Bel) 0/0/34.31; 4. KelvinOlsmeijer, Lond- ontimes (Doorwerth) 0/0/34.47; 5. Tho mas Genin, Leonard (Bel) 0/0/41.35. 1.35m direct op tijd: 1. Gregory Wathe let, Jarum du val Tibermont, 0/52.01; 2. Leoplod van Asten, VDL Mistieke (Duizel) 0/52.78; 3. Piet Raymakers, Van Schijn- dels Pitstop (Asten) 0/54.87; 4. Leopold van Asten, VDL Lemond, 0/56.36; 5. Carry Huis in 't Veld, Supertramp (Diemen) 0/56.79; 17. Sandy den Exter, Kore (Kort- gene) 0/62.55; 24. Sandy den Exter, Veer- sedam's Frisbee, 4/54.95; 25. Christaan van de Plasse, Delta Mossel Skybreaker (Yerseke) 4/55.09.1.35m klassiek: 1. Eric v.d. Vleuten, Audi's Mr Lopez (Mïerlo) 0/0/35.16; 2. Toon Holtus, Indulalah (Heel 0/0/35.40; 3. Kevin Olsmeijer, Charley, 0/0/36.56; 4. Leopold v Asten, VDL Mistie ke, 0/0/37.00; 5. Suzan Kjaergaard, 0/0/40.09; 20. Christaan v. d. Plasse, Delta Mossel Skybreaker, 4/62.05; 22. Sandy den Exter, Veersedam's Frisbee, 4/62.58. Klasse Z klassiek: 1. Brigitte Bonnet, Red Hot Chilli Pepper (Heiningen) 0/0/32.75; 2. Geert Moerings, La Dame (Roosendaal 0/0/34.85; 3. Geert Moerings, llona, 0/0/34.86; 4. Dave Maarse, Chica (Weller- looi) 0/0/35.79; 5. Luc Steeghs, Medrano (Kessel) 0/0/36.68; 14. Meargreet Walra ven, Never Mind (Veere) 4/75.25; 26. Cin dy Perdaen, Discovery (Sas van Gent) 12/78.89. Klasse Z jacht: 1. Geert Moe rings, La Dame, 53.19; 2. Dave Maarsen, Chica, 54.49; 3. Jack Neefs, Blom's Na- pardie (Sprundel) 55.10;4. Kielly van We zenbeek, Harienta (Zundert) 55.18; 5. Guus Kouters, Gamathist (Kruisland) 55.28; 19. Cindy Perdaen, Discovery, 64.48; 26. Martin de Kroo, Miana (Nieuw en St. Joosland) 82.99; 27. Margreet Wal raven, Never Mind, 85.37. Schaatsen Heerenveen. Wereldbeker. Vrouwen, 500 m: 1. LeMay-Doan (Can) 38,28, 2. Nuyt (Ned) 38,52, 3. Völker (Dui) 38,85.. 1500 m: 1. Friesinger (Dui) 1.58,18, 2. Ro driguez (VSt) 1.59,85, 3. Thomas (Ned) 2.00,40. Mannen, 500 m: 1. Van Velde (Ned), Lee (ZKo) 35,46, 3. Bos (Ned) 35,53, 4. Takeda (Jap), Ireland (Can) 35,56.1500 m: 1Molicki (Can) 1.48,60,2. Wennemars (Ned) 1.49,33, 3. Sóndral (Noo) 1.49,42. Buiten mededinging: Uyt- dehaage (Ned) 1.49,22, 2. Groothuis (Ned) 1.51,02. Uytdehaage wint de skate- off voor een plaats op de 1500 meter bij de Olympische Spelen. Wennemars werd tweede, Hersman derde. Breda. Marathon. Zeeuwse resultaten: 2. Flip Salome (Breskens), 3. Jaap Nieu- wenhuijze ('s-Heer Arendskerke), 4. Iman Koeman (Wolphaartsdijk), 12. Cees de Goffau (Rilland). Sportprijsvragen Lucky Day van 11 januari: 9 -12 -14 -15 - 16-19-21-32-35-38-51-52-57-58-64- 65 - 70 - 74 - 76 - 80. (o. voorbehoud) Toto2A. Winnende kolom: 1-3-1-1-1- 1 - 2 - 3 - 2 -1 -1 -1 -1(onder voorbehoud) Volleybal Bedrijfscompetitie Hulst. Eerste klasse mannen: BV Avesto-Stuntmarkt 1 0-3, Start Smash 2000-Mathijs IP 3-0, Luctor Banden 1-CVC Doolaege 2-1. Stand: 1.Stuntmarkt113-35; 2. Luctor Banden 1 14-29; 3. Start Smash 2000 13-21; 4. Ma thijs IP 14-15; 5. BVH Avesto 13-14; 6. Boogaert-George Mahu zijn on- vervalste smaakmakers. Wie dat overleeft is er nog lang niet omdat na de eerste ronde het toernooi een extra kwali teitsimpuls krijgt door toevoe ging van een aantal spelei's van niveau (om er vier te noemen Frank de Rijk, Dion Bergmans. Louis Dallinga en Ben de Waal) die voor de eerste ronde werden vrijgeloot. De Grand Pxix in Eede bi'engt de top van het Zeeuws-Vlaamse driebandengezelschap aan de start. Een deel daarvan zal per tx-aditie voortijdig worden uit geschakeld, 'mindex-e goden' met een goed gevoel achterlaten en bijna voox-spelbaar weer een spectaculair verloop kennen. Bij dat alles kunnen de Zeeuws- Vlaamse biljartliefhebbers ruimschoots aan hun trekken komen. BURGH-HAAMSTEDE - Ar jan Beije doet vandaag mee aan de Delta Cross in Burgh-Haam- stede. Dat is gistex-avond besloten na overleg van het management team van zijn ploeg Toprunning Zeeland. Het meedoen van Beije was twijfelachtig omdat hij inzet is van een conflict tussen zijn ploeg en de organisatie van de Oranjewoud-crosscompetitie. Het rumoer is ontstaan, omdat Beije en Al win Vermeulen - met nauwelijks waarneembaar ver schil - over de finish kwamen in de Aardenburgse Elderschans- ci'oss en Vermeulen de zege in een later stadium kreeg toebe deeld. Jan Kloet, tx*ainer van Arjan Beije: „We willen het welzijn en ontwikkeling van Ai-jan niet in de weg staan. Daarom gaat hij van start. Maar als uiteindelijk blijkt dat hij punten te kort komt voor de eindzege in de cx-osscompetitie kaarten we de kwestie alsnog aan." CVC Doolaege 14-13; 7. BVH Rhodos 13-10. Tweede klasse mannen: Luctor Banden 2-De T roubadour 0-3, ABN/Am- ro-Stuntmarkt 2 0-3, Ambulo-Brandax 0-3. Stand: 1. Brandax 15-43; 2. Stunt- markt 2 15-25; 3. De Troubadour 15-25; 4. Ambulo 15-21; 5. ABN/Amro 14-10; 6. Luctor Banden 2 16-10. Eerste klasse vrouwen: Jong Morres 1-Voorwaarts 2-1, Notariskantoor Vroome-Ferket en de Maat 1-2, Verhulst Woninginrichting- -Zaman Sport 0-3, Van Waterschoot-Ce restar Benelux 1-2. Stand: 1. Zaman Sport 14-38; 2. Van Waterschoot 14-31; 3. Verhulst Woninginrichting 14-26; 4. Notariskantoor Vroome 15-26; 5. Ceres tar Benelux 14-20; 6. Ferket en de Maat 15-18; 7. Voorwaarts 14-14; 8. Jong Morres 14-11; 9. SC Morres 14-8. Tweede klasse vrouwen: Van Wese- mael-SC Morres 2 0-3, Adviesbureau Haulez-Jong Morres 2 0-3, CVC-Tence 3-0, WC Rhodos-Eurogroen 3-0, Stand: 1. WC Rhodos 15-37; 2. Advies bureau Haulez 15-25; 3. Van Wesemael 15-25; 4. SC Morres 2 15-25; 5. CVC 15-25; 6. Jong Morres 2 15-21, 7. Euro groen 15-12;8.Tence 15-10. Derde klas se vrouwen: De Bruijn-De Sterre 0-3, Wentzler Pauwels-'t Hoeksken 3-0, SC Morres 3-Total de Beule 1-2. Stand: 1. Wentzler Pauwels 15-33; 2. SC Morres 3 15-28; 3. De Sterre 15-26; 4. Total de Beule 15-25; 't Hoeksken 15-16; 6. De Bruijn 15-7. HULST - ZVH Morres heeft te gen de verwachtingen in een dikke 9-4-zege geboekt op Bris- tol/De Moriaan. In dit duel in de eei'ste klasse A kwamen de Hulstenaren zonder wissels binnen de lijnen. Jurgen Verbraeken zorgde voor 1-0 en 2-0, waarna Larx-y Vink zich voor 3-0 meldde. Na 3-1 scoorde Jurgen Verbraeken opnieuw en dat betekende 4-1 bij rust. Na het wisselen van speelhelft maakte Arno Zwegers via een solo 5-1 en Jurgen Verbraeken, na een Wouw's doelpunt, 6-2. Een inzet van Arno Zwegers leidde tot 7-2 waarna de Bra bantse ploeg terug kwam tot 7- 4. Twee treffers van prijsschut- ter Jurgen Verbraeken leidde tot een 9-4-zege voor ZVH Morres. zondag! HU Voetbal Vriendschappelijk. RIA W - IJzendijke (14.30). MM Waterpolo Mannen. Eerste klasse district: Storm vogel 2-Argo 2 (15.15 uur, Vlissingen). Tweede klasse district: Njord 3-Ganze (18.30 uur. Veldhoven). Derde klasse dis trict: ZVDO'74-Bruinvis (17.10 uur, Go- rinchem), Scheldestroom-Nuenen 2 (17.15 uur. Oostburg). Vierde klasse dis trict: Stormvogel 3-Ganze 2 (14.30 uur, Vlissingen). Aspiranten: SBC2000 A- Schelde B (15.15 uur, Breda), Hierony- mus A-Stormvogel A (18.00 uur, Roosen daal), Zuidwesthoek A-Schelde A (19.15 uur, Hoogerheide). Aspiranten: Storm vogel B-Stormvogel A (14.00 uur, Vlis singen), Schelde A-Hieronymus A (17.00 uur, Terneuzen), Schelde C-Schelde B (17.30 uur, Terneuzen). Vrouwen. Eerste klasse district: HZPC 2-Schelde (20 15 uur. Horst). Derde klasse district: Aegir- Ganze (18.15 uur, Eindhoven). zondag HP Waterpolo Vrouwen. Derde klasse district: RZL- Stormvogel (18.30 uur, Weert). Keeperstrainer Hontenisse houdt het na 25 jaar voor gezien George van Damme: „Misschien kan je wel van typische 'George van Damme-training' spreken." foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 72